جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6106

معضل بزرگ ورزش ايران
"بي پولي" در سال کسب سهميه المپيک

داخلي يا خارجي؟
پاسخ تاج درباره سرمربي بعدي تيم ملي


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 معضل بزرگ ورزش ايران
 "بي پولي" در سال کسب سهميه المپيک 

 ورزش ايران در شرايطي سال حساس وسرنوشت ساز کسب سهميه المپيک را در پيش دارد که به دليل مشکلات اقتصادي، اکثر فدراسيون‌ها براي اجراي برنامه‌هايشان با مشکلات مالي مواجه هستند.

«بودجه» و عدم تخصيص آن، هيچ زمان اتفاق تازه اي براي ورزش ايران نبوده و نيست. «بي پولي» دغدغه‌اي تقريباً هميشگي براي ورزش است که نزديک به هر رويداد بيشتر از هميشه پررنگ شده و از خيلي موضوعات مهم ديگر پيشي مي‌گيرد؛ طوري که به دغدغه اصلي اهالي ورزش تبديل مي‌شود.

اين روزها که يک ماه و نيم از شروع سال مي‌گذرد، مجموعه ورزش کم کم در حال مواجه شدن دوباره با «بي پولي» و دغدغه هميشگي آن است، در حالي که امسال يکي از مهمترين و سرنوشت سازترين سال‌ها براي ورزش ايران و مديرانش است. مهر در اين خصوص به بررسي مشکلات مالي در ورزش ايران پرداخته است:

معضلي که گريبان متوليان ورزش را هم گرفته

مشکل کمبود مالي براي فدراسيون‌ها که در حال نزديک شدن به مسابقات انتخابي المپيک هستند و اردوهاي آماده سازي تيم‌هايشان در جريان است، نمود بيشتري پيدا مي‌کند و به همين دليل برخي مديران فدراسيون‌ها انتقاد از اين مسئله را از گوشه و کنار آغاز کرده اند.

البته در شرايط فعلي معضل بي پولي گريبان خودِ وزارت ورزش و کميته ملي المپيک را هم گرفته چون تا به امروز تخصيصي از دولت نداشته اند و به همين دليل هنوز شرايط تزريق بودجه به فدراسيون‌ها فراهم نشده و اصلاً استارت اين کار در سال جديد زده نشده است. حتي در وزارت ورزش هنوز تفاهم نامه ماليِ مرسوم ميان اين وزارتخانه با فدراسيون‌ها هم امضا نشده و اين يعني نامشخص بودن بودجه تخصيص يافته به فدراسيون‌ها از طرف وزارت ورزش.

در کميته ملي المپيک هم اوضاع به همين شکل است. البته گفته شده به زودي اولين واريزي اين کميته به فدراسيون‌ها انجام مي‌شود اما فدراسيون‌ها هنوز کلِ بودجه‌اي که مي‌توانند امسال از کميته ملي المپيک دريافت کنند را نمي‌دانند. بدتر اينکه خودِ کميته ملي المپيک با کاهش چهار درصدي اعتباراتش در سال جاري - به نسبت آنچه پيش از اين عنوان شده بود - مواجه شده و اين يعني محدودتر شدن برنامه‌هاي حمايتي اين کميته.

هرج و مرج مديريتي بهانه نشود

وزارت ورزش، کميته ملي المپيک و فدراسيون‌ها در حالي تا به امروز ريالي از اعتبارات سال 98 خود را دريافت نکرده اند که تهيه ارز آزاد هم کماکان با مشکلات خاص خود انجام مي‌شود و همين مسئله مديران را براي اعزام بين المللي تيم‌ها و ورزشکارانشان دست به عصا کرده است.

اين موضوع هم نتيجه کمبودهاي مالي در ورزش است که البته هرج و مرج مديريتي نبايد بهانه‌اي براي دامن زدن به آن باشد. به هر حال فدراسيون‌ها سال گذشته حداقل از کميته ملي المپيک صد درصد بودجه خود را دريافت کردند و با توجه به شناختي که از وضعيت اقتصادي کشور دارند، بايد براي مديريتِ درست تر آن به گونه‌اي چاره انديشي مي‌کردند که حداقل در هفته‌هاي ابتدايي سال جاري با مشکل مالي کمتري مواجه شوند.

اينکه پول به اندازه کافي باشد و از اين حيث مانعي براي اجراي برنامه‌ها نباشد هنر نيست. هنِر اصلي براي کنترل شرايط مالي بحراني، «مديريت هزينه» است. به هر حال رؤساي فدراسيون‌ها به عنوان عضوي از جامعه قاعدتاً به اوضاع نابسامان مالي کشور اشراف دارند و منطقي است با «نگاه صرفه جويي محور» مديريت داشته و از هزينه کرد اضافي خودداري کنند. مهمتر اينکه فدراسيون‌ها بايد در جهت درآمدزايي گسترده گام بردارند و ياد بگيرند که برنامه‌هاي راهبردي خود را بدون تکيه به منابع دولتي تهيه کنند.

البته که هيچ يک از اين مسائل نبايد بهانه‌اي براي عدم حمايت از ورزش شود. دولت با لحاظ کردن مقطع کنوني حساس براي ورزشي‌ها، بايد در تخصيص بودجه به کميته المپيک و وزارت ورزش اقدام به موقع تري داشته باشد.

«بي پولي»؛ پاسخي که بايد از آن فرار کرد

«المپيک» حکم ديکته‌اي را دارد که در آن اشکالات ورزش گرفته مي‌شود. سال قبل از المپيک اما از خود سالِ المپيک مهمتر است چرا که مسابقات و نتايجش تعيين کننده شاکله اصلي کاروان اعزامي به المپيک مي‌شود. بنابراين بودجه‌اي که در سال قبل از المپيک و براي حضور در ميادين کسب سهميه هزينه مي‌شود، درد بيشتري را دوا مي‌کند.

از طرفي طبيعي است در شرايطي که مشکلات و تحريم‌هاي اقتصادي وجود دارد، ورزش اولويت اول دولت براي حمايت نيست اما اين مسئله نبايد باعث بي توجهي به مجموعه‌اي شود که ميادين کسب مجوز براي شرکت در مهمترين رويداد ورزشي جهان را در پيش دارند به خصوص که بعدها همين رويداد ملاک اصلي براي ارزيابي عملکرد مديرانش خواهد شد.

در اين شرايط اما «بي پولي» مجموعه ورزش و به خصوص کميته ملي المپيک و وزارت ورزش مي‌تواند تهديدي جدي باشد. البته که ورزشي‌ها و به خصوص فدراسيون‌ها بايد داشتن استقلال مالي را ياد بگيرند تا به خاطر اجراي هر برنامه يا انجام هر اعزامي دست خود را جلوي وزارت ورزش و کميته ملي المپيک دراز نکنند اما طبيعي است که اين مهم يک شبه و حتي چندساله محقق نمي‌شود. از طرفي مسئولاني که به هنگام موفقيت‌ها با پيام تبريک خودي نشان مي‌دهند و تا ماه‌ها براي قابل توجه نشان دادن عملکرد خود به آن استناد مي‌کنند، بايد بدانند که تداوم موفقيت‌ها نيازمند هزينه کردن به موقع است.

مسلم است که ورزش فعلاً به حمايت دولت نياز دارد. مسئولان وزارت ورزش به عنوان متولي ورزش در کنار مديران کميته ملي المپيک بايد خيلي جدي تر پيگير تخصيص زودهنگام بودجه باشند تا هرچه زودتر بتوانند فدراسيون‌ها را شارژ مالي کنند. از طرفي رؤساي فدراسيون‌ها هم بايد در اين شرايط مديريت هوشمندتري براي هزينه کرد خود داشته باشند تا پيش از پايان برنامه‌هايشان، کفگيرشان به ته ديگ نخورد.به هر حال ادامه روال کنوني و کمبودهاي مالي که ورزش با آن مواجه است مي‌تواند جدي تر از قبل مراحل آماده سازي تيم‌ها و ورزشکاران و حضور آنها در ميادين مختلف را به خطر بيندازد. با ادامه اين روند قطعاً از «کمبود مالي و بي پولي» به عنوان اولين توجيه براي پاسخ به ناکامي و عدم کسب سهميه نام برده مي‌شود و اصلاً ديگر نمي‌توان انتظار قاطعي هم از صاحبان سهميه براي مدال آوري داشت.


 داخلي يا خارجي؟
 پاسخ تاج درباره سرمربي بعدي تيم ملي 

 
رئيس فدراسيون فوتبال ايران در تازه‌ترين مصاحبه خود حرف‌هايي به زبان آورد که قطعي بودن انتخاب سرمربي خارجي براي تيم ملي را زير سوال مي‌برد.

مهدي تاج در حاشيه مجمع فوتبال استان قم درباره آخرين وضعيت انتخاب سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: تلاش مي‌کنيم سرمربي تيم ملي را به سرعت معرفي کنيم. موانعي در اين راه هست که خيلي قابل ذکر نيست.

وي با انتقاد ضمني از کارلوس کي روش سرمربي پيشين تيم ملي ايران، گفت: با همه اين موانع مثل ارز، مبادله اسناد و کارشکني هاي مربيان قبلي (کارلوس کي روش)، کارمان را انجام مي‌دهيم. اينها بحث‌هاي جانبي است و نمي‌خواهيم به آن دامن بزنيم. ان شاءالله مشکل مالي و انتقال پول را رفع مي‌کنيم.تاج در خصوص از دست رفتن زمان براي تيم ملي گفت: از ابتدا دنبال سرمربي خارجي بوديم و تا الان هم اتفاقي رخ نداده است. فقط يک فيفادي اول را از دست داديم. بعد از آن نه فيفادي بود نه مسابقه دوستانه. بايد خودمان را براي بازي با کره جنوبي و سوريه آماده کنيم.

«شما براي تيم فوتبال اميد به صراحت اعلام کرديد سرمربي داخلي انتخاب مي‌کنيد. آيا ممکن است شرايط طوري شود که سرمربي تيم ملي بزرگسالان هم داخلي بشود؟» تاج پاسخ مشکوکي به اين سوال داد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبري فرمودند، آرايشي براي تحريم‌ها و فشار به کشور وجود دارد. بنابراين فوتبال هم بايد آرايش دفاعي به خود بگيرد. ما دو روز پيش 16 تيم ليگ برتري را جمع کرديم و گفتيم بايد محدوديت‌هايي را قائل شويم. به مديران باشگاه‌ها گفتيم اگر بازيکنان خارجي انتخاب مي‌کنيد بايد کيفيتش از بازيکنان داخلي بيشتر باشد.همچنين مدير روابط عمومي فدراسيون فوتبال بعد از صحبت‌هاي تاج گفت: متأسفانه برداشت‌ها و گزارش‌هايي که از اظهارات رياست محترم فدراسيون فوتبال در خصوص انتخاب سرمربي داخلي براي تيم ملي فوتبال بزرگسالان مطرح شده صحت نداشته و تکذيب مي‌شود.


 خبـــرنامه 

 پايان کار پرسپوليس در هفته پنجم ليگ قهرمانان آسيا

روز گذشته و در چارچوب هفته پنجم رقابت هاي فوتبال ليگ قهرمانان آسيا، دو تيم پاختاکور و پرسپوليس در ازبکستان به مصاف هم رفتند که اين ديدار در نهايت با نتيجه يک برصفر به نفع پاختاکور به پايان رسيد.

کدهاي فرهاد براي سال بعد

مي‌خواهم بمانم!

اميرحسين فتحي، مدير عامل باشگاه استقلال، پيش و بعد از انتخاب فرهاد مجيدي بارها به اين موضوع اشاره کرد که قرارداد سرمربي جديد استقلال موقت است و تکليف نيمکت اين تيم براي فصل بعد مشخص نيست؛ موضوعي که با صحبت هاي روزهاي اخير فرهاد مجيدي خيلي هماهنگ نيست و سرمربي جديد استقلال به صورت مستقيم و غير مستقيم از برنامه هاي خود براي ساخت استقلال در سال آينده صحبت مي کند.

مجيدي بعد از ديدار با استقلال خوزستان و بعد از اولين برد ازبرنامه هايي براي بازگشت استقلال به جايگاه اصلي خود صحبت کرد و البته گفت که در هر سمتي و حتي تدارکات نيز حاضر به کمک است. او دوباره قبل از ديدار با الدحيل در ليگ قهرمانان آسيا گفت:" اميدوارم در بازي هاي باقي مانده و فصل آينده شرايطي را ايجاد کنيم که در شان استقلال باشد".صحبت هاي فرهاد مجيدي و تاکيد دوباره او نشان مي دهد که مجيدي مي خواهد سال آينده در استقلال نيز حضور داشته باشد و مشخص نيست در صورت حضور يک سرمربي خارجي آيا باز هم حاضر است به عنوان دستيار به کار خود ادامه دهد يا اشاره هاي او صراحتا نشان مي دهد که قصد دارد سرمربي گري استقلال را تجربه کند.

خوش‌شانسي سازمان ‌ليگ

فقط دوهفته در ماه رمضان

دو هفته تا پايان رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران زمان باقي مانده و در حالي که هيجان براي شناخت قهرمان ليگ هجدهم به اوج خودش رسيده، سازمان ليگ برتر فوتبال ايران با چالشي هميشگي روبرو شده؛ اينکه بخشي از رقابت‌هاي ليگ برتر بايد در ماه مبارک رمضان برگزار شود و اين مي‌تواند براي کميته برگزاري مسابقات کمي سخت باشد.

طي فصول گذشته بارها حتي شنيده شد که احتمال تعطيلي ليگ در ايام ماه مبارک رمضان وجود دارد، در نهايت چنين اتفاقي هيچ وقت رخ نداد و سازمان ليگ هميشه تصميم به برگزاري مسابقات بعد از اذان گرفته.

اما شانس بزرگي که سازمان ليگ فوتبال ايران امسال آورده، اين است که فقط دو هفته ليگ هجدهم در ماه مبارک برگزار مي‌شود و همين باعث شده سختي کار سازمان ليگ کمتر شود.

با به پايان رسيدن هفته بيست و هشتم رقابت‌هاي ليگ هجدهم، بازي‌ها در هفته‌هاي بيست و نهم و سي‌ام به صورت همزمان برگزار خواهند شد، در حالي که پيش از اين همه به همزمان بودن سه هفته پاياني رقابت‌هاي ليگ عادت داشتند. در هفته بيست و نهم همه تيم‌ها از ساعت 21 به مصاف رقبا خواهند رفت. اين يعني در هشت شهر از ايران مردم تا حوالي ساعت 11 شب درگير فوتبال خواهند بود. از آنجا که سازمان ليگ براي برگزاري دو هفته پاياني ليگ چاره‌اي غير از اين ندارد چنين اتفاقي چندان نگران‌کننده نيست و در مقابل مي‌تواند دليلي براي سرگرم شدن مردم باشد.

نکته قابل توجه اما در خصوص ادامه مسير نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان است. در هفته پاياني دور گروهي رقابت‌ها يک نماينده ايران يعني پرسپوليس ميزبان حريف خود خواهد بود. پرسپوليسي‌ها طبق اعلام قبلي کنفدراسيون فوتبال آسيا بايد از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادي ميزبان حريف قطري خود باشند. در حالي که برگزاري بازي پيش از افطار در ماه مبارک رمضان ممکن است کمي سخت باشد. به همين دليل هم بوده که مسئولان باشگاه پرسپوليس از کنفدراسيون فوتبال آسيا درخواست تغيير زمان مسابقه را داشتند، چرا که در صورت تغيير زمان، بازي آنها با ديگر بازي سرنوشت‌ساز گروه هم همزمان خواهد شد.

داماش تهديد کرد

در فينال حذفي بازي نمي‌کنيم

مديران باشگاه داماش گيلانيان به دليل اشتباهات داوري رخ داده در ديدار اين تيم مقابل نيروي زميني در پلي‌آف ليگ دسته دوم، اعلام کردند که حاضر نيستند در فينال جام حذفي به ميدان بروند. طبق قوانين سازمان ليگ، اگر تيمي قصد انصراف از مسابقات جام حذفي را دارد، بايد تصميمش را در نامه‌اي رسمي اعلام کند.

بنابراين درصورتي که تصميم مسئولان باشگاه داماش براي عدم حضور تيمشان در ديدار فينال جام حذفي نهايي و جدي است، بايد با ارسال نامه به سازمان ليگ اين موضوع را رسماً اعلام کنند. داماش، به عنوان يک تيم دسته دومي موفق شده با شگفتي‌سازي به فينال جام حذفي راه پيدا کند. اين تيم در صورت عدم انصراف بايد در فينال بايد به مصاف يکي از تيم‌هاي سپاهان و پرسپوليس برود.

ادعاي استقلالي ها

بازيکنان هم از شفر دلخور بودند

اميرحسين فتحي، مدير عامل باشگاه استقلال مي‌گويد حتي با بازيکنان اين تيم مشورت کرده تا وينفرد شفر را اخراج کند. حالا اينکه نماينده بازيکنان به فتحي چه گفته‌‎، معمايي است که بايد مورد بررسي قرار گيرد.

ظاهراً يکي از دلايل مهمي که باعث شد باشگاه استقلال تصميم به برکناري وينفرد شفر بگيرد، جوي است که در داخل تيم عليه اين مربي وجود داشته است. بعضي از بازيکنان به شدت از رفتار‌هاي وينفرد شفر گلايه داشتند .

حرف آن‌ها اين بود که مربي آلماني اين اواخر در هر بازي که استقلال نتيجه نگرفت، شکست را به گردن يک بازيکن انداخت تا فشار را از روي خود بردارد. مثلاً در بازي حذفي مقابل سايپا روزبه چشمي مقصر اصلي شکست شد، در ديدار با السد دانشگر، در ديدار با پرسپوليس اسماعيلي و اين اتفاق در بعضي از بازي‌هاي ديگر هم افتاد. بعد از بازي با پديده بازيکنان منتظر بودند تا او دوباره شکست را به گردن يکي از آن‌ها بيندازد تا عليه‌اش طغيان کنند! اين مسئله به گوش مديران باشگاه استقلال هم رسيد و بعد در بررسي‌هاي خود متوجه شدند جو داخلي شديداً عليه وينفرد شفر است. فتحي با گرفتن اين نظرات و همين‌طور نظرات هيئت‌مديره سرانجام رأي به برکناري اين مربي آلماني داد.

شنيده مي‌شود در جلسه‌اي هم که فرهاد مجيدي با بازيکنان داشته آن‌ها به گلايه از اين رفتار‌هاي شفر پرداخته و تأکيد کرده‌اند در سال‌هاي گذشته همواره مربيان تيم از اين مي‌گفتند که در تيم همه با هم مي‌باختند و همه با هم مي‌بردند.


 خبـــرنامه 

 اتفاق عجيب

بيهوش شدن دختران فوتباليست از گرما!

هفته چهاردهم ليگ برتر فوتبال بانوان، روز يکشنبه برگزار شد و دو تيم پارس جنوبي بوشهر و سپيدار مازندران از ساعت 10 صبح به ميزباني بوشهر به مصاف هم رفتند اما گرماي هوا باعث شده بود که چند نفر از بازيکنان تيم مازندران گرما زده و بيهوش شوند.

نرگس زينتي سرپرست تيم سپيدار مازندران در اين مورد به ايسنا گفت: « به محض اينکه سوت پايان بازي را زدند يکي از بازيکنان‌مان بيهوش شد. او را بغل کرديم به رختکن برديم، پزشکمان کنارش بود و هر کاري کرد جواب نداد به همين دليل مجبور شديم او و يکي ديگر از بازيکنان را با آمبولانس به بيمارستان ببريم. در خوابگاه هم يکي از بازيکنان‌مان گفت الان از حال مي‌روم و همان موقع روي زمين افتاد. او را هم به بيمارستان برديم. بعد از آن يکي ديگر از بازيکنان پر قدرت‌مان حالش بد شد و علي رغم مقاومتي که کرد، راهي بيمارستان شد و تا ساعت 9 شب بيمارستان بوديم.»

او در ادامه اظهار داشت: «وقتي بازيکنان را به بيمارستان مي‌برديم پرسنل بيمارستان مي‌گفتند اينها مگر چه‌کار کردند و وقتي مي‌فهميدند، مي‌گفتند مگر اين ساعت در بوشهر فوتبال بازي مي‌کنند؟ گويا قبلاً با سازمان ليگ در اين زمينه نامه‌نگاري شده بود اما ترتيب اثر ندادند. مي‌توانستند بازي را يک ساعت زودتر برگزار کنند که به صبح نزديک باشد يا عصر برگزار کنند اما اين اتفاق نيفتاد. اولويت سلامتي بازيکنان است ولي به چه قيمتي بازي را برگزار کنيم. درجه هوا به حدي بود که در نيمه دوم زمان استراحتي به تيم‌ها دادند.»

چنين مسائلي اين سوال را مطرح مي‌کند که آيا سازمان ليگ شناخت دقيقي از شرايط بانوان و وضعيت استان‌هاي محل برگزاري مسابقه دارد يا خير؟ ساعت برگزاري مسابقه فوتبال بانوان بارها مورد اعتراض قرار گرفته است اما خانم بودن بازيکنان و امنيت آنها بهانه‌ي سازمان ليگ و فدراسيون براي برگزاري بازي در ساعات اوليه صبح است. سلامتي بازيکنان اولويت اصلي است و با توجه به نزديک شدن به فصل گرما سازمان ليگ بايد در اين زمينه تصميم درستي بگيرد.

آلگري، اصلي‌ترين گزينه جانشيني توخل

سران باشگاه پاري‌سن‌ژرمن در پي استخدام سرمربي ايتاليايي تيم يوونتوس هستند.

نشريه ايتاليايي «کوريره دلو اسپورت» گزارش داد باشگاه پاري‌سن‌ژرمن در پي استخدام ماسيميليانو آلگري است و قصد دارد او را جانشين توماس توخل کند که در اولين فصل حضورش در اين تيم نتوانست انتظارات را برآورده کند و تنها PSG را به قهرماني در رقابت‌هاي لوشامپيونه فرانسه رساند.بر اساس اين گزارش، مأموريت آنترو هنريک، مدير ورزشي تيم فوتبال پاري‌سن‌ژرمن اکنون اين است که آلگري را براي قبول پيشنهاد سرمربيگري PSG متقاعد کند. اين سرمربي ايتاليايي که اخيراً يوونتوس را براي هشتمين فصل متوالي به قهرماني در سري A سوق داد، گزينه اصلي پاري‌سن‌ژرمن براي جانشيني توخل است.

«کوريره دلو اسپورت» مدعي شد در صورتي که آلگري تصميم به ماندن در يوونتوس بگيرد، آنتونيو کونته گزينه بعدي پاريسي‌ها خواهد بود. هدف سران اين باشگاه فرانسوي استخدام يکي از اين دو سرمربي موفق ايتاليايي است، هرچند شانس استخدام آلگري کمتر به نظر مي‌رسد.

کونته که سابقه هدايت يوونتوس و تيم ملي ايتاليا را در کارنامه‌اش دارد، در پايان فصل گذشته به دليل کسب نتايج ضعيف از سمت سرمربيگري چلسي اخراج شد و از آن تاريخ تا کنون هدايت تيمي را برعهده نداشته است. گفته مي‌شود چند باشگاه از جمله ميلان، اينتر و رم نيز نسبت به استخدام وي علاقه‌مند هستند.

جدايي دني ولبک از آرسنال قطعي شد

قرارداد مهاجم انگليسي تيم فوتبال آرسنال تمديد نخواهد شد.

دني ولبک پس از پنج سال حضور در آرسنال، در تابستان پيش‌رو از اين تيم جدا خواهد شد. سران باشگاه آرسنال به اين مهاجم انگليسي پيشنهاد تمديد قرارداد نخواهند داد و اين بدين معناست که او در فصل نقل‌وانتقالات تابستاني به عنوان بازيکن آزاد از جمع توپچي‌هاي لندن جدا خواهد شد.

ولبک 28 ساله که از ماه نوامبر به دليل مصدوميت جدي از ناحيه قوزک پا به دور از مستطيل سبز بوده است، در آخرين بازي خانگي آرسنال در فصل جاري ليگ برتر انگليس که به تساوي يک بر يک مقابل برايتون انجاميد، با هواداران آرسنال وداع کرد.اوناي امري، سرمربي اسپانيايي توپچي‌هاي لندن پس از بازي تيمش اظهار داشت: من با مديران باشگاه صحبت کرده‌ام و تصميم بر اين شده که ولبک از آرسنال جدا شود.

دني ولبک که در سال 2014 با قراردادي پنج ساله از منچستريونايتد به آرسنال پيوست، 126 بازي در رقابت‌هاي مختلف براي توپچي‌ها انجام داد و 32 گل به ثمر رساند.

سپاهان – پرسپوليس

هشت خرداد در نيمه نهايي جام حذفي

تاريخ برگزاري مسابقه نيمه نهايي جام حذفي بين تيم‌هاي فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپوليس تغيير کرد.سعيد فتاحي مسئول کميته برگزاري مسابقات سازمان ليگ در اين باره گفت: «با توجه به اينکه ماه مبارک رمضان از ‌سه‌شنبه آغاز مي‌شود و روز سوم خرداد ماه نيز مصادف با شب‌هاي قدر خواهد شد، بازي نيمه نهايي جام حذفي بعد از ايام شهادت حضرت علي (ع) و شب‌هاي قدر و در روز هشتم خرداد برگزار خواهد شد. مسابقه فينال هم دوازدهم خرداد بين تيم‌هاي داماش گيلانيان و برنده بازي پرسپوليس - سپاهان انجام مي‌شود.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته