جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6109

يک مقام مسئول وزارت راه :
برنامه کاهش التهاب بازار اجاره‌ بها هفته آينده نهايي مي شود

براساس آمارها:
تسهيلات رفاهي کارگران 73 درصد کم شد

وزير اقتصاد:
فعاليت بازار متشکل ارزي از هفته آينده آغاز مي‌شود


تريبون


نهادهاي مالي


 يک مقام مسئول وزارت راه :
 برنامه کاهش التهاب بازار اجاره‌ بها هفته آينده نهايي مي شود 

 مقام مسئول وزارت راه و شهرسازي با تاکيد بر اين‌که براي حمايت از مستاجران برنامه داريم و در اين راستا اواخر هفته آينده چند برنامه که التهاب بازار اجاره را کاهش مي‌دهد، نهايي مي‌شود،‌گفت:‌ نرخ اجاره‌بها هيچ ارتباطي به قيمت مسکن ندارد.

عباس فرهاديه در گفت‌وگو با تسنيم، اظهار کرد: مشکلي براي بازار اجاره بهاي مسکن به وجود آمده است؛ فصل اجاره از حدود 1.5ماه آينده آغاز مي‌شود، الان کمتر کسي را مي‌توان پيدا کرد که امکان جابجايي را در اين بازار داشته باشد.

وي تاکيد کرد:‌اصولا الان خانه خالي نداريم، خانه‌ها از خرداد و تيرماه شروع به خالي شدن مي‌کند مگر اين‌که واحد مسکوني نوساز باشد که طبيعي است.

وي با بيان اين‌که هم‌اکنون حجم قابل توجهي از واحدهاي مسکوني کليد نخورده است؛ يعني هنوز خانه نوساز است و فقط دست به دست مي‌شود. اين خانه‌ها با پول هم دست به دست نمي‌شود و در بازار تهاتر اين کار انجام مي‌شود.

مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن در اين باره توضيح داد: فردي واحد 500متري دارد و آنرا به فرد ديگري مي‌فروشد و دو واحد 250 متري را خريداري مي‌کند. مي‌خواستيم در يک شرکت ملکي را 230 ميليارد تومان بفروشيم اعلام کرديم هر کسي بيايد 30 درصد آنرا نقد پرداخت کند و مابقي را تهاتر کند. اما همين 30 درصد نقد نيز وجود ندارد.

فرهاديه با بيان اين‌که بنابراين پول در اين داستان جابجا نمي‌شود، اظهار کرد:‌از 45 روز ديگر تازه فصل جابجايي‌ها آغاز مي‌شود، اما متاسفانه يک جو رواني ايجاد شده مبني بر اين قيمت مسکن 2 برابر شده و به تبع آن نرخ اجاره مسکن نيز دو برابر شود.

وي ادامه داد: برخي دوستان دارند به اين موضوع دامن مي‌زنند و بنده هم نمي‌دانيم اينها چه کساني هستند. آمار 27 ساله نشان مي‌دهد هيچگاه اين اتفاق نيفتاده يعني هيچ‌وقت يک به يک افزايش نرخ اجاره با افزايش قيمت مسکن روي نداده است.

قيمت مسکن هيچ ارتباطي به ميزان نرخ اجاره‌بها ندارد

وي بيان کرد:‌اين موضوع يک دليل بزرگ دارد؛ آيا در سال‌هايي که قيمت مسکن ثابت بود، نرخ اجاره رشد نمي‌کرد؟ يک منحني داريم که برخي وقت‌ها ثابت است و برخي وقت‌ها جهش دارد. نرخ اجاره همواره تابع نرخ تورم عمومي بوده است.

مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن با تاکيد بر اين‌که قيمت مسکن هيچ ارتباطي به ميزان نرخ اجاره‌بها ندارد، گفت: بايد در اين زمينه هم مسئولان و هم رسانه‌ها به درستي روشنگري کنند. وقتي مستاجر مي‌داند قيمت مسکن هيچ ارتباطي به نرخ اجاره‌بها ندارد وقتي وارد بنگاه املاک مي‌شود مشاور مي گويند فلان واحد مسکوني يک ميليارد تومان بود الان ارزش آن 2 ميليارد شده و نرخ اجاره بها نيز دو برابر مي‌شود. اين يک مثال است.

فرهاديه با بيان اين‌که شفاف‌سازي در اين رابطه منجر به شکستن جو کنوني مي‌شود، افزود: اين جو رواني متاسفانه توسط عده‌اي که منافع آنها در اين قضيه است در حال رقم خوردن است. نمي‌خواهيم کسي را به اين داستان متهم کنيم. تجربه نشان داده است که در سال‌هاي اخير اکثر موجران (مالکان) بيشتر از يک سال مستاجران را نگه نمي‌دارند. چرا؟ چه کساني از اين قراردادهاي مکرر منتفع مي‌شود؟

وي با بيان« چه کسي مي‌آيد به مالک مي‌گويد " مي‌خواهي 100 هزار تومان به من بدهي، من بابت 12 ماه اجاره 5 ميليون تومان توي جيبت مي‌کنم"» اظهار کرد: اين يک کار نادرست است. در اين داستان مردم ضربه مي‌خورند عده‌اي نفع مي‌برند. معتقدم کسب حلال، رزق حلال حق همه آدم‌هاست. اين هم حلال است بالاخره مي‌گويد من دارم کاسبي مي‌کنم. ولي ممکن است غشي در آن باشد.وي گفت: معتقديم چه بخش اجاره اصولا تا الان نشان مي‌دهد از تورم عمومي پيروي کرده و امروز هم اعتقاد داريم نرخ اجاره از تورم عمومي تبعيت مي‌کند و اين جهش‌هاي قيمتي مسکن در خصوص بازار اجاره صدق نمي‌کند.


 براساس آمارها:
 تسهيلات رفاهي کارگران 73 درصد کم شد 

 
آمارها نشان مي دهد وضعيت رفاهي کارگران در سال 1397 نسبت به سال قبل از آن 73.8 درصد افت کرد.به گزارش ايرنا، براساس آمارهاي منتشر شده توسط سازمان تامين اجتماعي يک ميليون و 177 هزار و 273 کارگر در سال 1396 تسهيلات رفاهي دريافت کردند که اين رقم پارسال به 308 هزار و 702 کارگر رسيد.

فصل هشتم قانون کار به خدمات رفاهي کارگران اشاره دارد و ماده 147 اين قانون، دولت را مکلف مي کند خدمات بهداشتي و درماني براي کشاورزان و کارگران مشمول اين قانون و خانواده هاي آنها فراهم شود. همچنين براساس مواد ديگر اين قانون، کارفرما موظف است خدمات رفاهي براي کارگران فراهم کند. بر اين اساس بيمه کردن کارگر، تامين خانه هاي شخصي مناسب، تامين وسايل نقليه مناسب، تامين سه نوبت غذاي کارگران در کارگاه هاي موقت، ايجاد محل مناسب ورزشي، حمام و سرويس هاي بهداشتي از جمله خدمات رفاهي است که بايد ارائه شود. مقايسه ها نشان مي دهد که سال 1397 در خوزستان 123 هزار و 951 کارگر تسهيلات رفاهي دريافت کردند که بالاترين رقم در بين ديگراستان ها است و کمترين رقم مربوط به استان چهارمحال و بختياري با 93 کارگر است.

در پايتخت که به باور بسياري، کارگران در آن به لحاظ شغلي و رفاهي وضعيت بهتري دارند سال گذشته سه هزار و 200 کارگر تسهيلات رفاهي دريافت کردند.

تعيين دستمزد کارگري در هفت سال گذشته

براساس ماده 41 قانون کار، حداقل دستمزد کارگري براساس نرخ تورم و با توجه به هزينه زندگي يک خانوار کارگري مشخص مي شود. بررسي ها نشان مي دهد که قبل از سال 1393 افزايش حداقل دستمزد از نرخ تورم کمتر بوده است. براي نمونه در سال 1393 حداقل دستمزد اعلامي 608 هزار و 910 تومان بود که در مقايسه با نرخ 32.1 درصدي نرخ تورم 25 درصد رشد داشت. از سال 1393 تا 1396 افزايش حداقل دستمزد از نرخ تورم پيشي مي گيرد در واقع در حالي که نرخ تورم در سال 93، 14.8 درصد بود دستمزد رشد 25 درصدي داشت و در سال 94 نيز با وجود نرخ تورم 11.3 درصدي حقوق 17 درصد رشد يافت.

همچنين در سال هاي 95 و 96 به ترتيب نرخ تورم تک رقمي 6.8 و 8.2 را تجربه کرديم و دستمزد کارگران نيز به ترتيب 14 و 14.5 درصد افزايش يافت. سال گذشته نرخ تورم دو رقمي شد (26.9) و برابر آمار افزايش حداقل دستمزد با 19.5 درصد از نرخ تورم جاماند.


 وزير اقتصاد:
 فعاليت بازار متشکل ارزي از هفته آينده آغاز مي‌شود 

 وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: فعاليت بازار متشکل ارزي از هفته آينده آغاز و تاثير مثبتي در بازار ارز بر جاي مي گذارد که قيمت واقعي دلار نيز در اين بازار کشف مي شود.

به گزارش خانه ملت، فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي، با اشاره به اطلاعيه بانک مرکزي درباره تشکيل بازار متشکل ارزي، گفت: فعاليت اين بازار از هفته آينده آغاز و تأثير مثبتي در بازار ارز بر جاي مي‌گذارد که ان شاء الله قيمت واقعي دلار نيز در اين بازار کشف مي‌شود.اين عضو کابينه دولت دوازدهم، در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا به درخواست نمايندگان براي متوقف کردن خصوصي سازي تا زمان تعيين تکليف نهايي پاسخ داده شده است يا خير، افزود: وزارت امور اقتصادي و دارايي در حال سياست گذاري درباره فعاليت‌هاي آينده خصوصي سازي است.وي در خصوص انتقاد برخي مبني بر اينکه فعاليت‌هاي گمرک مبتني بر جنگ اقتصادي نيست، ادامه داد: برخي انتقاد مي‌کنند که چرا کالاي وارداتي به صورت روان وارد کشور شده و ترخيص‌ها راحت انجام مي‌شود و برخي از تعلل در ورود انتقاد مي‌کنند، اما واقعيت اين است که 85 درصد کالاهاي وارداتي به کشور کالاهاي سرمايه‌اي، کالاهاي واسطه‌اي و مواد اوليه است که اگر روان وارد شود به اين معناست که در حال تقويت ماشين توليد کشور هستيم و اگر گمرک اين اقدامات را انجام دهد يعني اينکه در جهت اقتصاد مقاومتي، رونق توليد و افزايش اشتغال حرکت مي‌کند.


 تريبون 

 شرايط عجيب بانک‌ها براي پرداخت وام 30 ميليوني ازدواج

درحالي طبق قانون بانک ها بايد وام 30 ميليوني ازدواج را با يک ضامن به زوجين پرداخت کنند که گزارش هاي ميداني نشان ميدهد برخي از بانک ها 2 يا 3 کارمند رسمي دولت را بعنوان ضامن قبول مي کنند.به گزارش تسنيم، باتوجه به وضعيت اقتصادي و شرايط سخت جوانان براي ازدواج، مجلس در بررسي بودجه امسال تصويب کرد که وام ازدواج از 15 ميليون تومان به 30 ميليون تومان افزايش يابد.در بند (الف) تبصره (16) لايحه بودجه 98 آمده است: به‌منظور حمايت از ازدواج جوانان، بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران موظف است از محل پس‌انداز و جاري قرض‌الحسنه سيستم بانکي، تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوجهايي که تاريخ عقد ازدواج آنها بعد از اول فروردين 96 است و تاکنون وام ازدواج دريافت نکرده‌اند، با اولويت نخست پرداخت کند.

تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج براي هريک از زوج‌ها در سال 1398 سيصد ميليون (300.000.000) ريال با دوره بازپرداخت پنج‌ساله با اخذ يک ضامن معتبر و سفته است. بانک مرکزي مي‌تواند يارانه پرداختي به اشخاص را به‌عنوان تضمين در اين زمينه بپذيرد.

هرچند وام 30 ميليوني هم در شرايط فعلي اقتصاد کشور و گراني لحظه‌اي کالاها نمي تواند گره‌گشاي ازدواج جوانان باشد ولي بازهم براي زوجين اهميت دارد.

در هفته هاي اخير بسياري از جوانان که به منظور دريافت وام ازدواج راهي شعب بانکي شده اند با بخشنامه هاي عجيب و غريبي رو به رو شده اند که کار را براي دريافت وام 30 ميليوني ازدواج سخت کرده است.

نکته مهم و شايد اولين سنگ پيش پاي جوانان براي دريافت وام ازدواج تعداد ضامنيني است که بانک ها به انتخاب خودشان تعيين کرده اند.

برخي از بانک ها 2 ضامن کارمند رسمي دولت و برخي ديگر 3 ضامن از هر يک از زوجين مي خواهند اين درحالي است که طبق مصوبه مجلس وام 30 ميليوني بايد با دوره بازپرداخت پنج‌ساله و اخذ يک ضامن معتبر و سفته پرداخت شود. البته مجلس اين را هم مصوب کرده که اگر زوجين ضامن کارمند نداشته باشند، يارانه پرداختي را بعنوان ضمانت در بانک قرار دهند.

با اين حال اما بانک ها کار خودشان را مي کنند و ضوابط باب ميل خود را براي پرداخت وام ازدواج تعيين کرده اند. يکي از بانک ها گواهي اشتغال به کار زوجين را شرط پرداخت وام ازدواج اعلام کرده است!

سوال اينجاست اگر زوجي شاغل نباشد نمي تواند از اين بانک وام ازدواج بگيرد؟ يا اگر شغل آزاد داشته باشد از کدام سازمان بايد گواهي اشتغال به کار دريافت کند؟

ابلاغ متن مصوب قانون به تمامي بانک ها

ميرمحمد صادقي مديرکل اعتبارات بانک مرکزي درباره سخت گيري هاي بانک ها براي پرداخت وام ازدواج گفت: بانک مرکزي متن مصوب قانون را به تمامي بانک ها ابلاغ کرده است. حتي تاکيد کرده ايم که يا يک ضامن معتبر را قبول کنيد يا يارانه زوجين را.

وي افزود:‌شايد بانک ها به دليل افزايش رقم وام ازدواج، شرايط ضمانت اين وام را سفت و سخت کرده اند تا از بازپرداخت اقساط مطمئن شوند ولي بانک مرکزي به آنها تاکيد کرده يک ضامن را قبول کنيد.

مديرکل اعتبارات بانک مرکزي درباره اقدام برخي از بانک ها براي دريافت گواهي اشتغال به کار از زوجين در زمان پرداخت وام ازدواج هم گفت: اگر بانکي گواهي اشتغال به کار دريافت کند ديگر نيازي نيست که از متقاضيان بخواهد ضامن کارمند رسمي را معرفي کنند.

پرداخت سود سهام عدالت کارکنان دولت و بازنشستگان

مرحله پاياني پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال 1396 مربوط به مشمولان شامل کارکنان دستگاههاي اجرايي و بازنشستگان از (شنبه، 21 ارديبهشت) آغاز مي شود.

به گزارش ايرنا، مرحله پاياني پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال مالي 96 شرکتهاي سرمايه‌پذير سهام عدالت مربوط به آخرين گروه مشمولان شامل کارکنان و شاغلين دستگاههاي اجرايي و خانواده هاي آنها و همچنين بازنشستگان صندوقهاي بازنشستگي، کشوري، لشگري و تامين اجتماعي از (شنبه، 21 ارديبهشت) آغاز مي شود.

در اين مرحله 11 ميليون نفر از مشمولان سود سهام عدالت خود را که در مجموع حدود ارزش آن به يک هزار ميليارد تومان بالغ مي‌شود، دريافت خواهند کرد و از 35 بانک و موسسه اي که مشمولان شماره شباي خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده اند، از روز شنبه آينده، 29 بانک و موسسه مالي به مرور پرداخت سود سهام عدالت را آغاز مي‌کنند.

گفتني است مشمولان ديگر گروههاي سهام عدالت که شماره شباي بانکي خود را در سامانه سهام عدالت قبلا وارد کرده و به تائيد بانک عامل مربوط رسيده باشد و تا کنون در طي چند مرحله قبل سود سهام عدالت خود را دريافت نکرده اند نيز همزمان با مشمولان اين دوره سود سهام عدالت خود را دريافت خواهند کرد.شايان ذکر است با اجراي اقدامات واريز سود و پرداخت آن در اين مرحله به حدود 11 ميليون نفر از مشمولين، مجموعه بيش از 41 ميليون نفر از جمعيت کشور که مشول سهام عدالت بوده و اطلاعات شماره حساب بانکي خود را نيز به سامانه سهام عدالت ارائه و تائيديه دريافت کرده اند به طور کامل از دومين نوبت پرداخت سود سهام عدالت پس از تسويه حساب اين سهام با دولت برخوردار مي شوند.

قيمت مسکن تا شهريور افزايش نخواهد داشت

نايب رئيس اتحاديه مشاوران املاک گفت: قيمت مسکن تا پايان شهريور ماه امسال افزايش نخواهد داشت.

به گزارش مهر ، حسام عقبايي با بيان اينکه بازار مسکن در سال 97 رکود تورمي داشت به طوري که شاهد افزايش صددرصدي قيمت مسکن بوديم افزود: در ماه‌هاي پاياني سال، متوسط قيمت هر متر مربع مسکن در شهر تهران به 10 ميليون تومان رسيد، اما به دليل عدم توانايي قدرت خريد مردم، قيمت مسکن تا پايان شهريور ماه امسال افزايش نخواهد داشت.

وي با اشاره به اينکه رکود تورمي بازار مسکن باعث کاهش 70 درصدي معاملات شد گفت: از نيمه اول ارديبهشت، بازار مسکن فعاليت خود را آغاز کرده است، اما به لحاظ معاملات، بازار در رکود تورمي به سر مي‌برد.عقبايي با بيان اينکه افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي و ارز در قيمت مسکن تأثير گذار است گفت: در غير اين صورت بازار به سمت رکود مي‌رود.


 نهادهاي مالي 

 آخرين جزئيات آزمون استخدامي بانک ملي

بانک ملي - بانک ملي ايران در خصوص معرفي شدگان مرحله اول ششمين آزمون مشترک فراگير دستگاه هاي اجرايي کشور اطلاعيه اي صادر کرد.به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، در اين اطلاعيه آمده است: آن دسته از شرکت کنندگان آزمون استخدام پيماني سال 1397 اين بانک که از طريق سايت مرکز آزمون جهاد دانشگاهي براي مرحله بررسي مدارک معرفي شده اند؛ موظفند به منظور ارائه و بررسي مدارک با در دست داشتن اصل و کپي مدارک ذيل به دواير سرمايه انساني ادارات امور شعب اين بانک در استان ها مطابق زمان بندي تعيين شده و اداره کل سرمايه انساني در شهر تهران مراجعه کنند.

بديهي است امکان رسيدگي به مدارک ناقص و همچنين مراجعات خارج از زمان بندي تعيين شده ميسر نخواهد بود.

همچنين عدم مراجعه و تکميل مدارک فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از ادامه روند مراحل استخدامي تلقي شده و داوطلب حق هيچ گونه اعتراضي نخواهد داشت.

رمز دوم يکبار مصرف در بانک مسکن از اول خرداد عملياتي مي‌شود

بانک مسکن - مدير امور فناوري اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن از عملياتي شدن طرح استفاده از رمز دوم يکبارمصرف براي کارت‌هاي اين بانک از اول خرداد ماه خبر داد.ساسان شيردل در گفت‌ و گو با پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، با اشاره به اينکه بانک مرکزي با هدف افزايش امنيت تراکنش‌هاي بانکي «سند الزامات رمزهاي يکبار مصرف» را در ابتداي شهريورماه سال گذشته به شبکه بانکي ابلاغ کرد، افزود: در اين راستا بانک مسکن عمليات توسعه سامانه مربوط به توليد رمز يکبار مصرف را از سال گذشته آغاز کرد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر فاز توسعه اين حوزه به سرانجام رسيده و اکنون در حال تست اين سامانه در حوزه کاربردها هستيم، خاطرنشان کرد: تست زيرساخت‌ها و کاربرد اين سامانه تا 8 روز آينده به سرانجام خواهد رسيد و آماده عملياتي کردن طرح رمز دوم يکبار مصرف براي کارت‌هاي بانک مسکن خواهيم بود.

عليرضا بلگوري:

حمايت از "رونق توليد ملي" محور سياست‌هاي اعتباري بانک اقتصادنوين است

بانک اقتصاد نوين - مديرعامل بانک اقتصادنوين ضمن مرور مهم‌ترين دستاوردهاي اين بانک در سال 97، حمايت از "رونق توليد ملي" را محور سياست‌هاي اعتباري اين بانک در سال 98 عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، عليرضا بلگوري مديرعامل اين بانک با اشاره به نام‌گذاري سال 98، تحت عنوان "سال رونق توليد ملي" گفت: نظام بانکي کشور در هدايت حرکت توسعه‌اي در مسير رونق توليد و اشتغال و تحقق شعار سال نقش تعيين‌کننده‌اي دارد؛ در اين راستا گروه اقتصادنوين سياست‌هاي اعتباري خود در سال 98 را با محوريت تامين مالي بنگاه‌هاي توليدي با استفاده از ابزارهاي متنوع و پرداخت تسهيلات خرد و کلان در جهت حمايت از توليدکننده و مصرف‌کننده کالاي داخلي تهيه و تدوين کرده است.

بلگوري ضمن مرور عملکرد بانک اقتصادنوين در سال 97، گفت: بانک اقتصادنوين در سال گذشته با اولويت قرار دادن اعطاي تسهيلات و ايجاد تعهدات در بخش‌هاي توليدي صنعت و معدن، با توزيع عادلانه و کارشناسانه، بالغ‌بر 80 درصد منابع در اختيار خود را در بخش‌هاي مختلف صنعت تزريق و در مسير توليد و رونق اقتصادي کشور هدايت کرده است.

برگزاري جشنواره پذيرندگان پايانه هاي فروش بانک شهر

بانک شهر - مدير امور بازاريابي بانک شهر از برگزاري جشنواره پذيرندگان پايانه هاي فروش از 20 ارديبهشت خبر داد و گفت: دارندگان پايانه هاي فروش بانک شهر با شرکت در اين جشنواره ، جوايز ويزه نقدي دريافت خواهند کرد.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، بهروز شادفر با اشاره به برگزاري اين جشنواره اظهار داشت:جشنواره پذيرندگان پايانه هاي فروش طبق زمانبندي اعلام شده از 20 اريبهشت آغاز و تا 20 مردادماه سالجاري ادامه خواهد داشت.

وي افزود: دارندگان پايانه هاي فروش بانک شهر با شرکت در اين جشنواره و کسب امتياز لازم، مشمول قرعه کشي و دريافت جايزه مي شوند.

شادفر با اشاره به نحوه کسب امتياز در اين جشنواره خاطر نشان کرد: به ميانگين مانده حساب متصل به دستگاه پايانه فروش از30 تا 50 ميليون ريال20 امتياز، از 50 تا 100 ميليون ريال 50 امتياز و بيشتر از 100 ميليون ريال، به ازاي هر 100 ميليون ريال 100 امتياز بيشتر تعلق خواهد گرفت.

مدير امور بازاريابي بانک شهر خاطر نشان کرد: مبلغ تراکنش هر 10ميليون ريال نيز يک امتياز تا سقف 50 امتياز محاسبه مي شود و همچنين به پذيرندگان داراي حساب جاري متصل به پايانه فروش نيز 30 امتياز تعلق مي گيرد.شادفر خاطر نشان کرد:امتيازات کسب شده توسط هر پذيرنده، در هر ماه به صورت تجمعي در ماه هاي دوم و سوم نيز لحاظ خواهد شد.به گفته وي، قرعه کشي جوايز در مقاطع يک ماهه انجام و 5جايزه يکصد ميليون ريالي در پايان ماه اول، 5 جايزه يکصد ميليون ريالي در پايان ماه دوم و 3 جايزه يک ميليارد ريالي در پايان ماه سوم به برندگان اهدا و اسامي آنان از طريق وب سايت بانک اعلام خواهند شد.

همچنين امتيازات کسب شده توسط هر پذيرنده به صورت دوره اي از طريق پيامک و وب سايت بانک اطلاع رساني خواهد شد.

آمادگي کامل بانک صادرات براي عملياتي‌سازي رمز دوم پويا

بانک صادرات - مدير امور فناوري اطلاعات بانک صادرات ايران از آمادگي کامل اين بانک براي اجرايي‌سازي امکان دريافت رمز دوم پويا براي انجام تراکنش‌هاي بانکي از اول‌خردادماه خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، سيدجعفر صدري با اشاره به اينکه بانک صادرات ايران در حوزه فناوري اطلاعات تلاش دارد پيشگام بوده و در عين سهولت، دقت و امنيت اجراي عمليات بانکي الکترونيکي را براي مشتريان تضمين کند، اظهار کرد: بر اساس اعلام بانک مرکزي، بانک‌ها از ابتداي خردادماه سال جاري بايد امکان استفاده از رمز دوم يکبار مصرف و پويا را عملياتي کنند که اين اتفاق در بانک صادرات به‌خوبي سامان داده شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته