جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6109

هفته بيست و نهم ليگ برتر
جشن قهرماني پرسپوليس در آزادي؟


قلعه‌نويي، پيشنهاد استيلي براي تيم اميد


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 هفته بيست و نهم ليگ برتر
 جشن قهرماني پرسپوليس در آزادي؟ 

 هفته بيست و نهم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي کشور، امروز برگزار مي‌شود. در حال حاضر سه تيم پرسپوليس، سپاهان و استقلال در کورس قهرماني هستند. اگرچه بسياري از کارشناسان پرسپوليس را شانس اول قهرماني هجدهمين دوره ليگ برتر مي‌دانند اما فوتبال قابل پيش بيني نيست. بنابراين روي کاغذ سپاهان و استقلال هم شانس قهرماني دارند. حتي پديده هم بخت اندکي براي قهرماني دارد به شرطي که سه تيم اول جدول ببازند و پديده هر دو بازي را ببرد.

پرسپوليس - ماشين سازي تبريز؛ جشن قهرماني بدون جام!

هواداران پرسپوليس اميدوارند شنبه شب با پيروزي مقابل تيم ماشين سازي تبريز سومين قهرماني متوالي در ليگ برتر را جشن بگيرند. هرچند در اين صورت هم سازمان ليگ جام قهرماني را در هفته پاياني در شهر جم بوشهر به بازيکنان پرسپوليس اهدا خواهد کرد. با اين حال برانکو و شاگردانش دوست ندارند که اين خيل هواداران مشتاق خود را ناراحت از ورزشگاه آزادي به خانه بفرستند.

ماشين سازي تبريز هم با تمام توان مقابل پرسپوليس قرار مي‌گيرد تا حداقل در راه سومين قهرماني پرسپوليس مشکل ايجاد کند. بازي رفت دو تيم هم با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس به پايان رسيد. اکنون پرسپوليس به دنبال برد مقابل ماشين سازي است و اميدوار است که سپاهان و استقلال امتياز از دست بدهند تا سومين قهرماني متوالي اش را در ورزشگاه آزادي جشن بگيرد.

سپيدرود رشت - نساجي مازندران؛ تلاش براي بقا

بازي اين دو تيم شمالي همواره ديدني و جذاب است، به خصوص اينکه در اين بازي سپيدرود در خطر سقوط است و با تمام توان براي برد بازي خواهد کرد. بازي رفت دو تيم با نتيجه مساوي 2 بر 2 به پايان رسيد اما اکنون نساجي ديگر نياز مبرمي به پيروزي ندارد و بنابراين بعيد است که بازيکنان اين تيم بخواهند مثل سپيدرودي‌ها خودشان را به آب و آتش بزنند. سپيدرود اگر بتواند پيروز شود هم ماندنش در ليگ برتر قطعي نيست و بايد اميدوار باشد که پيکان از نفت مسجدسليمان امتياز بگيرد.

ذوب آهن اصفهان- فولاد خوزستان؛ نبرد براي ششمي

ذوب آهن يک تيم با کلاس و با کيفيت آسيايي شده است؛ تيمي که با کامبک‌هاي رويايي در آسيا توانست به مرحله يک هشتم ليگ قهرمانان آسيا صعود کند و در بهترين وضعيت فني و روحي خود قرار دارد هرچند باشگاه ذوب آهن مثل تيمش اکنون بي‌حاشيه نيست و چالش‌هاي پرسرو صداي هيات مديره باشگاه با سعيد آذري مديرعامل باشگاه شرايط عجيبي را در ذوب آهن رقم زده است.

پديده شهر خودرو- سپاهان؛ اميدوار به کسب سهميه

حساس‌ترين بازي اين هفته در ورزشگاه امام رضا(ع) شهر مشهد برگزار مي‌شود جايي که سپاهان تيم دوم جدول در روياي قهرماني است. هواداران اين تيم اميدوارند با امير قلعه‌نويي بعد از سال‌ها به قهرماني برسند اما در اين مسير در حال حاضر بزرگترين مشکل شکست دادن تيم پديده است. يحيي گل‌محمدي تيم منسجمي را در مشهد درست کرده و به دنبال کسب سهميه آسيايي است.

تراکتورسازي تبريز- پارس جنوبي جم؛ تلاش‌ براي آسيايي شدن

روند نزولي تراکتورسازي بعد از باخت عجيب به سپيدرود آغاز شد و اين تيم 4 هفته است که پيروز نشده است و به همين دليل اکنون روي پله پنجم جدول ليگ ايستاده و در تلاش است تا شايد بتواند در ليگ برتر سهميه آسيايي بگيرد. پارس جنوبي هم 4 هفته است که رنگ برد را نديده وسه باخت و يک مساوي در 4 بازي آخرش داشته است.

استقلال خوزستان - سايپا؛ اولين برد نارنجي‌پوشان با مربي جديد؟

آبي پوشان اهوازي که چند فصل قبل قهرمان ليگ برتر شدند اکنون به ليگ يک سقوط کرده‌اند ولي مجبورند که در دو هفته پاياني ليگ به ميدان بروند. سايپا هم بعد از برکناري علي دايي مي‌خواهد شرايط را براي ابراهيم صادقي سرمربي جديد تيمش بهتر کند. اين بازي بهترين فرصت براي نارنجي‌پوشان تهراني است که با سرمربي جديد خود به اولين برد برسند.

پيکان - نفت مسجدسليمان؛ اميد به بقا

پيکان که روي پله دهم جدول ليگ ايستاده است براي رسيدن به رتبه تک رقمي در ليگ تلاش مي‌کند و نفت مسجدسليمان هم به دنبال بقاست. فيروز کريمي هرچه از مربيگري بلد است را بايد در اين دو هفته آخر ليگ رو کند تا تيمش را در ليگ برتر حفظ کند.

صنعت نفت آبادان - استقلال تهران؛ آباداني ها به دنبال تداوم پيروزي

اين بازي هم جذابيت‌هاي خاص خود را دارد موتور صنعت نفت به تازگي روشن شده و 4 برد متوالي در ليگ برتر زردپوشان برزيلي آبادان را به رده نهم جدول ليگ رسانده است. فوتبالدوستان آباداني عاشق صنعت نفت هستند و قطعا روز سختي را براي استقلال رقم خواهند زد.


 قلعه‌نويي، پيشنهاد استيلي براي تيم اميد 

 حميداستيلي پس از اينکه به اين نتيجه رسيد نمي‌تواند با زلاتکو کرانچار به موفقيت و المپيک برسد، تصميم گرفت تا از فدراسيون فوتبال بخواهد دنبال مربي جديدي باشد. اين اتفاق بود که دلخوري کرانچار را به همراه داشت و کرانچار در مصاحبه‌اي حتي از اين گفت که گروهي براي صندلي اش نقشه کشيده اند. استيلي اما بعد از بازي دوم دور مقدماتي المپيک در تهران ، به اين نتيجه رسيده بود که رسيدن به المپيک با زلاتکو دشوار است. او خودش کنار زمين حتي گاهي کوچ هم مي کرد، فرياد مي کشيد و تيم را به پيش فرا مي خواند.

او حالا دنبال مربي جديد براي تيم ملي است. يک روز بعد از اينکه در ديدار خداحافظي کرانچار با تاج غايب بود، همراه با حشمت مهاجراني که از دبي به تهران برگشته به ديدار رضا صالحي اميري رئيس کميته ملي المپيک رفت. در اين ملاقات استيلي درباره گزينه هاي پيشنهادي اش براي تيم اميد حرف زده است؛ ليستي بلند بالا از گل محمدي، مهدوي کيا، هاشميان و نکونام گرفته تا امير قلعه نويي. بايد ديد واکنش سرمربي کنوني سپاهان نسبت به اين مسئله چيست.


 خبـــرنامه 

 گزينه هاي جانشيني والورده

مسي موافقت مي کند؟

بارسلونا با توجه به پيروزي سه بر صفري که در ديدار رفت برابر ليورپول در نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا به دست آورد گزينه اصلي قهرماني و صعود در اين رقابت بزرگ بود اما آبي اناري‌ها در ديدار برگشت نا اميد کننده ظاهر شدند و با 4 گل تن به شکست دادند. حذف شدن آبي اناري‌ها از ليگ قهرمانان اروپا حسابي هواداران اين تيم را خشمگين کرده است و به احتمال خيلي زياد شاهد اخراج والورده در تابستان خواهيم بود. روزنامه ديلي ميرر از سه گزينه اصلي جايگزيني والورده سخن به ميان آورد.

به نوشته اين روزنامه انگليسي گزينه اصلي جايگزيني والورده، اريک تن هاگ سرمربي موفق آژاکس است که توانست اين تيم را به کلي متحول کند و به نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا برساند هر چند که تيم او در نهايت برابر تاتنهام بازي را واگذار کرد.گزينه دوم جايگزيني والورده لوران بلان سرمربي سابق پاري سن ژرمن است که از زمان جدايي اش از اين تيم هدايت تيمي را برعهده نگرفته است. و اما گزينه سوم کيکه ستين سرمربي 60 ساله رئال بتيس است که فصل درخشاني را با اين تيم تجربه کرد و تجربه و دانش بالاي او مي‌تواند بارسلونا را به روزهاي اوج برگرداند.

به نوشت سايت لو اسپورت 10 فرانسه اين ليونل مسي است که نظر نهايي را درباره سرمربي آينده تيمش خواهد داد و بايد ديد که انتخاب اين اعجوبه آرژانتيني براي جايگزيني والورده چه کسي خواهد بود.

چراغ سبز برانکو

چه کساني برمي‌گردند؟

برانکو ايوانکوويچ، ديروز در صحبت هاي خود از احتمال بازگشت برخي از بازيکنان قبلي پرسپوليس که از اين تيم جدا شده بودند خبر داد. او البته نامي از اين بازيکنان نبرد و مشخص نيست منظور او دقيقا کدام بازيکنان است، به هر حال در اين مدت نفرات زيادي به اشکال مختلف از پرسپوليس جدا شده‌اند.طبيعتا بازيکناني ممکن است به پرسپوليس برگردند که در حال حاضر در تيم فعلي خود وضعيت خوبي ندارند و احتمالا پيشنهاد بهتري هم نخواهند داشت و بازگشت به پرسپوليس بهترين انتخاب براي آنها خواهد بود. جالب اين که اين وضعيت تقريبا درباره تمام جداشده‌هاي اين تيم صدق مي‌کند! وحيد اميري در ترکيه در بيشتر بازي‌هاي ترابزون‌اسپور نيمکت‌نشين است، فرشاد احمدزاده در لهستان از اميري هم کمتر بازي کرده است، صادق محرمي در کرواسي اگرچه وضعيت بهتري از اين دو دارد اما او هم آينده روشني در دينامو زاگرب براي خود نمي‌بيند، مهدي طارمي هم در قطر با انتقادات زيادي روبروست و با وجود نمايش‌هاي نه چندان خوب، مدعي داشتن پيشنهادهايي از ليگ‌هاي معتبر اروپايي است!

البته شايد هم منظور برانکو از بازيکنان قبلي، اين چند نفر نباشد و ممکن است بازيکناني مثل علوان‌زاده که در ماشين‌سازي بازي مي‌کنند به پرسپوليس برگردند، همانطور که حميد طاهرخاني پس از چند بازي براي سپيدرود به تمرينات پرسپوليس بازگشت!


 خبـــرنامه 

 در استقلال مجيدي چه مي گذرد؟

فرهاد مجيدي روي نيمکت استقلال چهره‌اي کاملا متفاوت از خودش نشان داده است. او را معمولا با طعنه و کنايه و سخنان رازآلودش مي‌شناختيم، اما حالا فرهاد از در صراحت وارد شده و تندترين مطالب را با ذکر اسامي و جزئيات به زبان مي‌آورد. سرمربي موقت استقلال، گادوين منشا را به‌خاطر اعتراض به نيمکت‌نشيني از تيم کنار گذاشت. بعدتر هم که او را بخشيد و به تمرينات برگرداند، اسمش را از فهرست بازي با الدحيل خط زد. عينا همين اتفاق در مورد طارق همام هم تکرار شد و بازيکن عراقي بعد از آنکه به نيمکت‌نشيني‌اش در برابر الدحيل اعتراض کرد، براي هميشه از استقلال کنار گذاشته شد. برخورد با کاپيتان هم فاز بعدي ماجراجويي‌هاي فرهاد بود. او مهدي رحمتي را به‌خاطر غيبت در ريکاوري بعد از بازي با الدحيل جريمه کرد و خبر اين تصميم هم بلافاصله روي سايت باشگاه منتشر شد. اما در مورد چهره جديد مجيدي، چند نکته جالب وجود دارد.

مردي که کتاب مي‌‎خواند

مجيدي گفته: «نمي‌دانم در اين چند سال چه اتفاقي در استقلال رخ داده. انگار پيراهن اين تيم براي بعضي از بازيکنان گشاد است. خود من در دوران بازي‌ام جرأت نمي‌کردم چنين رفتارهايي انجام دهم و مثلا به نيمکت‌نشيني اعتراض کنم. بايد جلوي اين اتفاقات گرفته شود». بعد از اين جملات خيلي‌ها ياد داستان مشهور کتابخواني فرهاد مجيدي روي نيمکت استقلال افتادند. موضوع مربوط به اوايل ليگ نهم مي‌شود؛ روزهايي که فرهاد در تيم صمد مرفاوي عمدتا نيمکت‌نشين بود و لابد اعتراضش به اين موضوع را با خواندن کتاب روي نيمکت نشان مي‌داد. وقتي در حاشيه بازي با پاس همدان تصاويري از مجيدي در حال مطالعه کتاب «چگونه آنچه را مي‌خواهيم به‌دست آوريم» منتشر شد، مسئولان باشگاه استقلال اصرار کردند که اين عکس‌ها مربوط به قبل از شروع بازي است و فرهاد کتابش را بعد از آغاز مسابقه بسته! اما به هر حال هر چيزي وقت و موقعيت مناسب خودش را مي‌خواهد و کتابخواني هم با تمام زيبايي‌هايش بايد در شرايط مطلوب اتفاق بيفتد. حالا خيلي‌ها مي‌پرسند مجيدي که خودش چنان واکنشي به نيمکت‌نشيني نشان مي‌داد يا 2بار وسط فصل استقلال را رها کرد و رفت، چطور مي‌تواند با رفتارهاي خارج از عرف و غيرمتعصبانه در تيمش برخورد کند؟

پژمان؛ علامت سؤال اول

اهالي فوتبال مي‌دانند که رابطه فرهاد مجيدي و پژمان منتظري هيچ‌وقت خيلي خوب نبوده. سال‌هاست که زمزمه‌هايي در مورد کدورت و اختلاف اين دو نفر وجود دارد، اما آخرين اوج گيري اين داستان مربوط به شهريورماه سال گذشته بود که مجيدي در واکنش به شايعه حضورش در استقلال در کنار فابيو کاناوارو، روي صفحه شخصي‌اش نوشت: «اين خط را در داخل تيم هم يک نفر دنبال مي‌کند. کسي که در زمين از کورس‌هاي سرعتي عقب مي‌افتد اما بيرون از زمين با دسيسه‌هاي مختلف سرعت به خرج داده و در انتقال و جدايي 2 بازيکن کليدي استقلال نقش مهمي داشته است». آن زمان اکثر مطبوعات و سايت‌ها به اين نتيجه رسيدند که منظور مجيدي، پژمان منتظري است. جالب اينکه نه خود او و نه منتظري به اين گمانه‌زني‌هاي وسيع واکنش نشان ندادند. اما نکته عجيب اينجاست که در 2مسابقه اول استقلال تحت هدايت فرهاد مجيدي، منتظري فيکس بوده و به‌طور کامل بازي کرد! او روي گل اول استقلال خوزستان کاملا مقصر بود، اما براي بازي با الدحيل در ترکيب باقي ماند و آنجا هم نتوانست روي تک گل تيم قطري واکنش خوبي نشان دهد.

روح‌الله؛ علامت سؤال دوم

اما ديگر ابهام استقلال مجيدي تداوم بازي نکردن روح‌الله باقري است. باقري جزو خوب‌هاي استقلال در نيم‌فصل اول بود، اما ناگهان توسط وينفرد شفر نيمکت‌نشين شد تا شايعاتي هم در مورد محروميت غيررسمي‌اش به‌وجود بيايد. انتظار مي‌رفت بعد از رفتن شفر و مخصوصا با توجه به اعتقادي که مجيدي به جوان‌ها دارد، روح‌الله باقري هم به ترکيب برگردد، اما روح‌الله هنوز يک دقيقه هم بازي نکرده. مجيدي شانس‌هاي خوبي به قائدي و رضا کريمي داد، اما داستان نيمکت‌نشيني عجيب باقري کماکان ادامه دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته