جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6117

مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي مازندران:
نصب 45 دوربين نظارت تصويري در راه‏ها

رئيس جهاد کشاورزي دماوند:
دماوند داراي 20 واحد پرورش ماهي است

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:
افزايش نرخ مشارکت کارکنان، گامي موثر براي توسعه پايدار هر سازمان

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري البرز:
گزارش کامل از وضعيت زنان سرپرست خانوار ارائه شود


خبر


در استان


 مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي مازندران:
 نصب 45 دوربين نظارت تصويري در راه‏ها 

 ساري-رقيه سامع

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان مازندران گفت:در سال جديد 8 زيرگذر و 16 دوربرگردان، بهسازي 50کيلومتر از راه‎ها ،تعريض و روکش آسفالت محور کناره در مازندران به اجرا در مي‎آيد.مهندس عباسعلي نجفي عمليات راهداري در استان را مستلزم شرايط خاص و تلاش همه جانبه دانست و گفت:با توجه به شرايط خاص اقليمي و نزديک شدن به آغاز سفرهاي تابستاني اين اداره توجه و نظارت بيشتري براي بهسازي و بازسازي شريان هاي ارتباطي مازندران دارد .

مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان مازندران ، ميزان خسارات اوليه وارده به جسم راه ها و ابينه فني در اثر رانش،ريزش،لغزش و جاري شدن سيل و طغيان رودخانه ها در محورهاي مواصلاتي استان را بالغ بر 296ميليارد تومان اعلام كرد و گفت:به دليل بارش شديد باران وجاري شدن سيل،رانش زمين،آب بردگي درمسيرها ، خسارات شديدي به زيرساخت‌هاي محور مواصلاتي وارد شده است .

کاهش متوالي 3 ساله تلفات حوادث رانندگي

وي در ادامه ضمن بيان اين خبر که معاون وزير و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور ازاين اداره کل به جهت کاهش متوالي 3 ساله تلفات حوادث رانندگي در راههاي برون شهري و روستايي مازندران تقدير و تشکر کرد اظهار داشت : با توجه به انتشار آمار تلفات حوادث رانندگي سال گذشته از سوي سازمان پزشکي قانوني کشور و بررسي وضعيت عملکردي اداره کل در ارتقاي ايمني ،استان مازندران موفق به کاهش متوالي سه ساله در تلفات ناشي از تصادفات ترافيکي در راههاي برون شهري و روستايي گرديده است.

مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده اي اظهار داشت: اميد است با تداوم اين امر و همکاري و تعامل با ساير دستگاه‎هاي ذيربط به ويژه استفاده از ظرفيتهاي کميسيون‌هاي اجرايي ايمني استان اين روند کاهش تلفات جاده اي در سالهاي آتي نيز استمرار يابد.

مهندس نجفي بر پاکسازي حريم راه ها و منظر آرايي جاده هاي استان تاکيد و تصريح نمود : با توجه به تردد و حجم ترافيک در مازندران ضروري است به طور مستمر پاکسازي و زيبا سازي حريم راه هاي اين استان انجام گيرد.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي مازندران با بيان اينکه 45 دوربين نظارت تصويري در راه‏هاي استان نصب است اظهار داشت:در 102 نقطه از جاده هاي اين استان ، دستگاه هاي تردد شمار نصب شده است.وي خواهان جايگزيني سيستم هاي مکانيزه بجاي سيستم هاي سنتي شد و گفت:60 دوربين ثبت تخلف نيز در محورهاي بزرگراهي و شرياني ارتباطي استان نصب و به بهره‏برداري رسيده و برنامه توسعه سامانه‎ها و تجهيز ساير محورهاي در دستور کار قرار دارد .مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي مازندران در خصوص وضعيت حوزه حمل و نقل در استان خاطر نشان ساخت:در مازندران تعداد 125شرکت حمل و نقل کالا و212 شرکت حمل و نقل مسافر ، 6 شرکت حمل و نقل بين‌المللي کالا و 2 شرکت حمل و نقل بين‎المللي مسافر وجود داشته که در خدمت هموطنان عزيز مي‎باشند.


 رئيس جهاد کشاورزي دماوند:
 دماوند داراي 20 واحد پرورش ماهي است 

 
دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس جهاد کشاورزي شهرستان دماوند با بيان اينکه شهرستان دماوند داراي 20 واحد پرورش ماهي است، گفت:حدود يک هزار تن ماهي در سال توسط مرکز پرورش ماهي اميد رودافشان توليد مي‌شود.به گزارش خبرنگارآفرينش، حسين اردلاني در حاشيه بازديد از مرکز پرورش ماهي اميد رودافشان و واحد توليدي پرورش بوقلمون سپيد فام در روستاي رودافشان اظهار کرد: شهرستان دماوند داراي 20 واحد پرورش ماهي است که بزرگ‌ترين واحد توليدي در روستاي رودافشان بوده و حدود يک هزار تن در سال ماهي توليد مي‌کند اما با توجه به وجود مشکلاتي همچون آب و سوخت، دو سالي است که غيرفعال بود که با همکاري ساير دستگاه‌ها مقرر شد تا چند روز آينده فعاليت خود را آغاز کند.

وي ادامه داد: ميانگين توليد و پرورش ماهي در شهرستان دماوند ساليانه 1300 تا يک هزار و چهارصد تن است که عمده واحدهاي پرورش ماهي در حاشيه رودخانه دليچايي و در روستاهاي دهنار، هوير، رودافشان و مشهد است و شهرستان دماوند با توجه به شرايط آب و هوايي پتانسيل لازم را جهت پرورش ماهي دارد.

اين مقام مسئول در ادامه به واحد توليدي بوقلمون پرورشي در شهرستان دماوند اشاره و خاطرنشان کرد:اين واحد توليدي با ظرفيت توليد 7500 قطعه داراي مشکلاتي است که اميدواريم با حمايت فرماندار و ساير نهادها، اين واحد نيز تقويت شود.شهرستان دماوند 3 واحد توليد بوقلمون پرورشي با ظرفيت سالانه 21هزار قطعه است.اردلاني گفت: شهرستان دماوند سه واحد توليد بوقلمون پرورشي دارد و داراي ظرفيت 21 هزار قطعه است که سالانه 500 تن بوقلمون توليد مي‌کند.


 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:
 افزايش نرخ مشارکت کارکنان، گامي موثر براي توسعه پايدار هر سازمان 

 تبريز –توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي گفت: افزايش نرخ مشارکت کارکنان گامي موثر براي توسعه پايدار هر سازمان است.مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اشاره به عملکرد مطلوب و روند چشمگير ارتقاي مشارکت کارکنان در امور شرکت افزود:برابر آمار مأخوذه از سامانه مکانيزه نظام پيشنهادات طي يک‎سال گذشته بيش از 14 هزار و 768 پيشنهاد از سوي همکاران به دبيرخانه نظام مشارکت ارائه گرديده است که سرانه پيشنهاد براي هر يک از کارکنان 8 پيشنهاد مي‏باشد.

سيدرضا رهنماي توحيدي مشارکت و کار گروهي را موتور محرکه سازمان در نيل به بهره وري دانست و اظهار داشت: مقايسه روند 5 ساله نظام پيشنهادات در شرکت حاکي از رشد 2/5 برابري ارائه پيشنهاد به نسبت سال 93 مي‎باشد.وي با اشاره به اينکه نهادينه سازي فرهنگ کار گروهي و مشارکتي يکي از ابزارهاي مديريت در خلق نوآوري و خلاقيت در سازمان، است، اعلام کرد:در سال گذشته حدود 3 هزار پيشنهادي گروهي توسط همکاران ارائه گرديده است.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در تشريح عملکرد نظام پيشنهادات در سال گذشته تصريح کرد:برگزاري جلسات مدون توسط کميته‎هاي تخصصي و واحدهاي پيشنهاد دهنده، تصويب 3675 پيشنهاد جهت اجرا و...از ساير عملکردهاي اين نظام در شرکت گاز استان بوده است.


 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري البرز:
 گزارش کامل از وضعيت زنان سرپرست خانوار ارائه شود 

 کرج-خاکپور

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري البرز با تاکيد بر ضرورت هم افزايي تمامي دستگاه ها و تجميع خدمات در خصوص برنامه ريزي براي زنان سرپرست خانوار استان، گفت: در شرايط اقتصادي کنوني بايد گزارش کامل و شفافي از وضعيت زنان سرپرست خانوار ارائه شود تا بر اساس آن نسبت به برنامه ريزي جهت ارائه خدمات و حل مشکلات آنها اقدام شود.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي و اموربين الملل استانداري البرز، سعيد ناجي در جلسه اولين کارگروه تخصصي بانوان سرپرست خانوار البرز، افزود: در اين نشست تلاش شد که تصوير دقيقي از وضعيت زنان سرپرست خانوار استان با احصاء نيازهاي آنها، ترسيم شود.

وي ادامه داد: چند دستگاه و اداره کل در خصوص ارائه خدمات و روند اعطاي تسهيلات به بانوان سرپرست خانوار گزارش داده و برنامه‎هاي خود را اعلام کردند.

ناجي با تاکيد بر ضرورت هم افزايي تمامي دستگاه‎ها و تجميع خدمات در خصوص برنامه ريزي براي زنان سرپرست خانوار استان، گفت: در شرايط اقتصادي کنوني بايد گزارش کامل و شفافي از وضعيت زنان سرپرست خانوار ارائه شود تا بر اساس آن نسبت به برنامه ريزي جهت ارائه خدمات و حل مشکلات آنها اقدام شود.

وي افزود: موضوع مهم ديگري که در اين نشست مطرح شد، تحقق وعده دولت در استان و انتصاب 30 درصدي بانوان در پست هاي مديريتي بود.معاون استاندار اضافه کرد: بايد ظرفيت‎هاي بانوان و پست‎هاي استان بررسي و استخراج شود تا در مسير تحقق وعده دولت با همپوشاني تمامي دستگاه هاي البرز گام برداريم.


 خبر 

 معاون خدمات شهري و اجرايي شهرداري تبريز:

انتقال دستفروشان باغ گلستان گامي مهم براي احياء قديمي ترين پارک تبريز

تبريز-توفيقي

معاون خدمات شهري و اجرايي شهرداري تبريز انتقال دستفروشان باغ گلستان تبريز به محلي جديد را گامي مهم براي احياء قديمي ترين پارک تبريز و حل معضل سد معبر عنوان کرد.محمدرضا قربانيان تبريزي در حاشيه مراسم ويژه واگذاري مکان جديد به دستفروشان باغ گلستان با بيان اين مطلب اظهار داشت:اجراي اين طرح در اين نقطه مهم و حساس شهر، موجب حمايت از کسب و کار اقشار کم درآمد است.

وي با اشاره به تاريخچه ديرين باغ گلستان و نقش حياتي اين مجموعه تفريحي براي سلامت شهروندان و گذران اوقات فراغت بخش زيادي از شهروندان، گفت: آزادسازي معابر اين مجموعه از ماه‏ها قبل توسط حوزه معاونت خدمات شهري و با رعايت تمامي جوانب از جمله رعايت وضعيت کسب و کار دستفروشان در حال پيگيري بود.

قربانيان تبريزي افزود: در نهايت با پيگيري‌هاي مستمر اين حوزه و تعيين مکان جديد، کار انتقال دستفروشان و آزاد سازي معابر اين مجموعه آغاز شد.معاون خدمات شهري و اجرايي شهرداري تبريز انتقال دستفروشان از باغ گلستان را اقدامي با ارزش در زمينه حذف سد معبر شهري از يکي از حساسترين و با‏ارزشترين منطقه تبريز دانسته و گفت:از همکاري تمامي نهادها از جمله نيروي انتظامي و شهرداري‎هاي مناطق 4و8 در اين زمينه قدرداني مي‏کنم.

تفاهم دوسويه شهرداري و شركت عمران براي توسعه شهر انديشه

شهريار-برزگر

بهروز کاوياني شهردار انديشه به همراه صادق جعفري رئيس شوراي شهر و ساير اعضاي اين شورا با سرپرست جديد شرکت عمران انديشه ديدار و گفتگو نمودند.

اين ديدار اولين نشست رسمي و مشترک دو مجموعه "مديريت شهري" و "شرکت عمران" شهر انديشه در سال جاري محسوب مي‎شد. حضور مسلم خاني سرپرست جديد شرکت عمران شهر انديشه نقطه عطفي شد تا اين دو مجموعه برنامه هاي خود را با هم تطبيق نمايند.

رسيدگي به مشکلات ساکنان مسکن مهر از جمله مسائلي بود که در اين جلسه مطرح شد و مقرر شد از آنجائيکه تعداد قابل توجهي از شهروندان در آن سکونت دارند پيمانکار مربوطه کليه مشکلات عمراني آن را برطرف سازد و شهرداري نيز نسبت به صدور پايانکار مساعدت بيشتري نمايد.

تسهيل در مسير صدور پايانکار براي بازار ايراني اسلامي از ديگر توافقات اين نشست به شمار مي‎رود و مقرر شد مجموعه شهرداري و شوراي شهر نسبت به رفع اين مشکل همکاري و مساعدت لازم را در چارچوب قانون بعمل آورد.

تحويل قراردادهاي واگذاري زمين مربوط به ارزش افزوده در مرکز شهر از ديگر توافقات اين جلسه بود و شرکت عمران موافقت کرد تا تمام اقدامات قانوني در واگذاري اين زمين‎ها و همچنين ساير قطعات تحويلي، اقدامات لازم را انجام دهد.

از آنجائيکه تامين سرانه‎هاي شهري يکي از مهمترين خواسته‎هاي شهروندان مي‎باشد، مقرر گرديد شهرداري و شرکت عمران در خصوص طراحي و اجراي سرانه‎هاي خدماتي با هماهنگي و همکاري دو طرفه اقدام نمايند.

در پايان اين نشست علاوه بر ضرورت همکاري هاي دو جانبه و تعاملات فيمابين، در خصوص پياده راه سبز نيز گفتگو شد و مقرر گرديد جهت اخذ مجوزهاي لازم و شروع عمليات اجرايي از سوي دو طرف تسريع بعمل آيد.

بازديد شهردار تبريز از سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه

تبريز-توفيقي

شهردار تبريزاز سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه تبريز بازديد کرد.

ايرج شهين‌باهر با حضور در نمايشگاه بين‌المللي تبريز در جريان آخرين‌هاي حوزه گل و گياه، ابزار، ادوات باغباني و تجهيزات گلخانه‌اي کشور قرار گرفت.

شهردار تبريز در اين بازديد با حضور در غرفه‌هاي مختلف پاي صحبت‌هاي فعالان عرصه گل و گياه نشست و از حمايت شهرداري تبريز از طرح‌هاي نو و ابتکاري متخصصان گل و گياه خبر داد.

سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي گل و گياه، ابزار، ادوات باغباني و تجهيزات گلخانه‌اي و پانزدهمين نمايشگاه فضاي سبز در محل نمايشگاه بين‌المللي تبريز برگزارشد.

سالن شهريار نمايشگاه بين المللي تبريز ميزبان استان هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اصفهان، مازندران، گيلان، تهران، خراسان رضوي، در زمينه هاي انواع دستگاه‎هاي تصفيه آب، گلهاي آپارتماني، بيروني، کاکتوس، گلهاي فصلـي، محصولات گياهي و داروئـي و... است.

شهرداري تبريز از جمله معدود شهرداري‌هاي کشور است که در سال‌هاي اخير با توليد انواع گل و گياه در گلخانه‌ها به خودکفايي رسيده و امسال در راستاي استقبال از بهار 2ميليون بوته گل در سطح شهر توسط شهرداري تبريز کاشته شده است.


 در استان 

 مديرکل آموزش و پرورش کهگيلويه و بويراحمد:

اجراي برنامه سنجش سلامت جسماني در بدو ورود به دبستان و پيش دبستاني

ياسوج-ربيعي

مديرکل آموزش و پرورش کهگيلويه و بويراحمد از کمبود فضاي آموزشي مدارس استثنايي خبر داد.هادي زارع پور در نشست شوراي آموزش و پرورش استان، افزود: 84 مدرسه استثنايي با پوشش 968 دانش آموز در طيف نيازهاي ويژه در مناطق مختلف استان فعال است.زارع پور با تاکيد بر پوشش نيازهاي آموزش و پرورش استثنايي، اظهار کرد:در مرکز استان 4 مدرسه استثنايي فعال است و نياز اين حوزه 8 مدرسه است.

وي ابراز داشت: در گچساران نيز 4 مدرسه استثنايي داريم که دو مرکز تخريبي بوده و 8 مدرسه براي پوشش جامعه هدف نياز است.زارع پور خاطرنشان کرد: همچنين 4 مدرسه استثنايي در شهر دهدشت به پوشش جامعه هدف مي‌پردازد و با نياز اين شهر به 8 مدرسه روبه رو هستيم و در ديشموک و چرام براي هر کدام تنها يک فضا به شکل استيجاري فعال است.زارع پور خاطرنشان کرد: 24 مدرسه ضميمه استثنايي نيز در استان فعال است.

زارع پور کمبود فضاي آموزشي، عدم مناسب سازي فضاي موجود، کمبود تجهيزات آموزشي، مشکلات هزينه اياب و ذهاب و کمبود نيروي متخصص را از مشکلات مدارس استثنايي دانست.زارع پور با بيان اينکه نقش خيرين در بهبود فضاهاي آموزشي مؤثر است، اظهار کرد:اگر هر خيري 30 درصد ساخت مدرسه‌اي را تقبل کند، 70 درصد کمک به ساخت آن توسط دستگاه متولي انجام خواهد شد.

مديرکل آموزش و پرورش استان از اجراي برنامه سنجش سلامت جسماني در بدو ورود به دبستان و پيش دبستاني خبر داد و اظهار کرد: شش تيم ثابت و سيار سنجش سلامت دانش آموزان را انجام داده و پوشش سالانه بيش از 15 هزار نفر انجام مي‌شود.

شهردار تبريز:

شخصا پيگير درخواست‌هاي سرمايه گذاران هستم

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: با توجه به سفارش مقام معظم رهبري مبني بر حمايت از توليد و رونق توليد شخصا پيگير درخواست‏ها و مشکلات سرمايه گذاران بخش خصوصي در شهر هستم.ايرج شهين باهر گفت: تلاش کارگران باعث مي‎شود شاهد اتفاقات خوبي در عرصه‎هاي مختلف باشيم به طور مثال اگر امروز تبريز شهر پاک است به همت پاکبانان بوده که بايد از آنها قدرداني شود.

وي‌ در ادامه گفت: کارخانه کبريت ممتاز جزو قديمي‎ترين کارخانه‎هاي آذربايجان شرقي و شهر تبريز محسوب مي‎شود و شهروندان تبريزي اين مجموعه را، از افتخارات خود و شهر تبريز مي‏دانند.

شهين باهر با بيان اينکه اين کارخانه هويت شهر تبريز است و هيچگاه فراموش نخواهد شد خاطرنشان کرد:مجمع نمايندگان استان بايد از توليدکنندگان موفق اتاق فکر تشکيل دهد تا به وضعيت کارخانجات و عرصه توليد رسيدگي شود و مشکلات اين عزيزان حل شود.

شهردار تبريز ادامه داد: با توجه به سفارش مقام معظم رهبري مبني بر حمايت از توليد و رونق توليد شخصا پيگير درخواست هاي سرمايه گذاران هستم و همچنين شهرداري تبريز آماده همکاري هاي لازم با اين مجموعه در خصوص احداث مجتمع رفاهي کودکان را دارد.

مديرعامل شرکت گاز گلستان :

نصب 288 هزار انشعاب گاز درگلستان

گرگان-قهرمان

محمد رحيم رحيمي درگفتگو با پايگاه اطلاع رساني گازگلستان تعداد انشعاب نصب شده استان در سطح شهرها و روستاهاي استان را نزديک به 288 هزار مورد اعلام نمود.

وي دراين راستا گفت:انشعابات مذکور دربخشهاي مختلف خانگي ، تجاري، صنعتي و اداري درشهرها و روستاهاي استان که تعداد 147 هزار انشعاب در شهرها و نزديک به141هزار مورد آن در روستاها نصب شده است. رحيمي افزود:درهمين راستا در سال گذشته، شرکت گاز استان گلستان حدود 6 هزار و 580 انشعاب را نصب نمود که ازاين ميزان 1720انشعاب شهري و 4860 انشعاب نيز روستايي مي‏باشد، ضمن اينکه در سال جاري نيز تاکنون حدود 135 انشعاب در استان نصب گرديد.

مديرعامل شرکت گازاستان درخاتمه اظهار داشت:با عنايت به اينکه مبلغ گاز بهاء در فصول گرم نسبت به فصول سرد سال بالاتر مي‌باشد،بنابراين لازم است مشترکين عزيز،مصرف گازخود را بدرستي مديريت نموده و با افزايش قابل توجه هزينه گازمواجه نشوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته