جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6119

رييس کل بانک مرکزي:
قيمت ارز 2 هفته‌اي 2 هزار تومان ارزان شد


عزل و برخورد در انتظار دو شغله‌ها


تريبون


خبــر


  رييس کل بانک مرکزي:
 قيمت ارز 2 هفته‌اي 2 هزار تومان ارزان شد 

 
رييس کل بانک مرکزي، با بيان اينکه مردم نبايد وارد بازار ارز شوند چرا که ممکن است متضرر شوند، گفت:ذخاير کافي ارز در کشور وجود دارد و بانک مرکزي هر زماني اراده کند وارد بازار مي‌شود.

به گزارش تسنيم، عبدالناصر همتي، با بيان اينکه سال 98 حدود 18.7 ميليارد دلار ارز صادراتي به کشور بازگشته است، گفت: طي دو ماه گذشته نيز روند بازگشت ارز صادراتي به کشور خوب بوده و يک مولفه به نام واردات در برابر صادرات به اين بخش اضافه شده که براين اساس صادرکنندگان مي‌توانند ارز خود را براي وارداتي که ثبت سفارش شده اختصاص دهند.

رئيس کل بانک مرکزي، با اشاره به صدور بخشنامه بانک مرکزي درباره سياست‌هاي ارزي سال 98 اين بانک در برابر صادرکنندگان، افزود: در اين بخشنامه پيش‌بيني شده که پتروشيمي‌ها عمده، صادرکنندگان غيرنفتي هستند، بتوانند حداقل 60 درصد از ارز خود را در سامانه نيما عرضه کنند و مابقي نيز به خود آن‌ها اختصاص يابد، چرا که خودشان به واردات تجهيزات احتياج دارند.

ارز 40 و 50 هزار توماني در ايران رويايي بيش نبود

رئيس کل بانک مرکزي با بيان اينکه در حال حاضر کشور قله مقاومت را رد کرده و شرايط خوبي را سپري مي‌کند، افزود: تلاش دشمنان شکست خورده، اما هنوز فشار‌ها ادامه دارد، البته اين فشار‌ها نمي‌تواند تأثيري در کشور داشته باشد، چرا که دشمنان زماني از ارز 40 و 50 هزار توماني سخن مي‌گفتند، اما اين اظهارات رويايي بيش نبود و طي ماه‌هاي آينده ثبات بيشتري در کشور حاکم شده و آينده خوبي در انتظار اقتصاد ايران است.

وي با اشاره به اينکه اقشار متوسط رو به پايين جامعه تحت فشار هستند، ادامه داد: تمام تلاش دولت اين بوده که فشار تورمي به اين اقشار را کاهش دهد و در اين راستا دنبال راهکار‌هايي بوده تا از ميزان اين فشار‌ها کاسته شود.

بسياري از نوسانات بازار ارز سياسي است

همتي با تأکيد بر اينکه بسياري از نوسانات بازار ارز سياسي است، تصريح کرد: مردم نبايد وارد اين بازار شوند چرا که ممکن است متضرر شوند. ظرف اين دو هفته قيمت ارز حدود دو هزار تومان کاهش يافته است، بنابراين توصيه مي‌شود مردم با توجه به متغير‌هاي سياسي تأثيرگذار در بازار ارز وارد آن نشوند.

جزئيات بسته جديد ارزي تشريح شد

همچنين ،مدير اداره صادرات بانک مرکزي بسته جديد بانک مرکزي را تکميل‌کننده سياست‌هاي کلي سال گذشته اعلام کرد.

صمد کريمي ، با بررسي روند تکميل شدن سياست‌هاي ارزي سال گذشته و چگونگي بازگشت ارز به چرخه اقتصادي گفت: از 22 فروردين 97 کليه صادرکنندگان مجاب شدند ارز حاصل از فروش را به چرخه ارزي و اقتصادي کشور برگردانند.

وي افزود: دوم ارديبهشت سال گذشته نحوه بازگشت در هيئت دولت تصويب شد و درباره روش‌هاي واردات در مقابل صادرات و چگونگي بازگشت ارز به سامانه نيما تصميم‌گيري شد.

مدير اداره صادرات بانک مرکزي همچنين گفت: در نهايت بسته جديد چگونگي بازگشت ارزي مصوب شد که در آن دو گروه پتروشيمي و ساير صادرکنندگان و ميزان بازگشت ارز به سامانه نيما مشخص شده است.

کريمي ابراز کرد: از اين پس هيچ‌گونه محدوديت قيمتي براي صادرکنندگان در بازار دوم نخواهيم داشت. معاملات اسکناس در بانک‌ها و نيما انجام مي‌شود و در سامانه نيما (بازار دوم) ثبت خواهد شد.

مدير اداره صادرات بانک مرکزي اضافه کرد: معاملات اسکناس هم در بانک‌ها انجام مي‌شود و هم در صرافي‌هاي مجاز که در سامانه نظارت ارز ثبت مي‌شود.


 عزل و برخورد در انتظار دو شغله‌ها 

 وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي چند روز قبل با هشدار نسبت به عدم استعفاي دو شغله‌هاي زير مجموعه‌هاي وزارتخانه متبوع خود اعلام کرد که در صورت مقاومت در برابر استعفا عزل و به مراجع ذيصلاح معرفي خواهند شد؛ رويکردي که موضوع فعاليت دوشغله‌ها را وارد فاز تازه‌اي خواهد کرد.

به گزارش ايسنا، وزير کار چند روز قبل در نشست تخصصي شوراي عالي اشتغال درباره انتشار اسامي مديران چندشغله و آخرين اقدامات صورت گرفته توضيحاتي ارائه کرد. او با بيان اينکه اعلام و انتشار اسامي اعضاي هيأت مديره کليه شرکت‌هاي تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي قبلاً انجام نشده بود و ما براي اولين‌بار اين کار را صورت داديم، افزود: اولين مرحله به‌روزرساني هم بعد از سه ماه انجام شد، چون مراحل تغيير هيأت مديره و ثبت آن در روزنامه رسمي زمان مي‌برد.

شريعتمداري از اجراي چند برنامه ديگر در راستاي شفاف‌سازي خبر داد و با بيان اينکه همه کساني که دوشغله بودند استعفايشان را تقديم مراجع بالاتر کرده‌اند، افزود: در مواردي به شکل استثنايي و شايد کمتر از 10 مورد افراد خود اظهاري نکردند و ترجيح دادند که کار را به مديريت بالاتر محول کنند که در اين زمينه هم تصميم‌گيري شده است. مواردي هم بوده که به هر دليل اقدام به استعفا نکرده‌اند که از شغل‌شان عزل خواهند شد.


 تريبون 

 روغن‌موتور کاميون باوجود افزايش 60 درصدي قيمت کمياب شد

دبير کانون انجمن‌هاي صنفي کاميون‌داران کشور از کمبود روغن‌موتور مصرفي کاميون‌ها از ابتداي ارديبهشت ماه سال جاري خبر داد و اعلام کرد: باوجود افزايش رسمي 60 درصدي قيمت، ‌شاهد کمياب شدن روغن‌موتور مصرفي کاميون‌ها در بازار هستيم.

احمد کريمي در گفت‌وگو با ايرنا، با اعلام اين که روغن‌موتور مصرفي کاميون‌ها از ارديبهشت ماه سال جاري کمياب شده است، اظهار کرد: بر عکس لاستيک که نياز کاميون‌داران از طريق واردات تأمين مي‌شود، اما روغن‌موتور توليد داخل دارد و نبايد در اين زمينه مشکلي وجود داشته باشد و توليدکنندگان مي‌توانند روغن مورد نياز کاميون‌داران را تأمين کنند.

وي ادامه داد: توليدکنندگان روغن‌موتور چند وقتي است که اعلام مي‌کنند قيمت مواد اوليه توليد روغن‌موتور افزايش يافته است و افزايش 60 درصدي قيمت هم پاسخگوي تأمين هزينه‌هاي آن‌ها نيست و اين کمبود تأثير بسزايي در فعاليت کاميون‌داران داشته و به راحتي نمي‌توانند تعويض روغن موتور داشته باشند.

دبير کانون انجمن‌هاي صنفي کاميون‌داران کشور در ادامه با اشاره به آخرين وضعيت تعرفه کاميون‌ها نيز، بيان کرد: بر اساس آن چه سال گذشته ابلاغ شد، محاسبه کرايه حمل کالا بر اساس تن بر کيلومتر لحاظ شد تا جايگزين مدل توافقي شود و در اين راستا از سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي تشکر مي‌کنيم، هر چند که متأسفانه در اجرا آن گونه که بايد و شايد عمل نشده است و نيازمند اصلاحاتي در اين زمينه هستيم.

مديرعامل شرکت عمران پرديس:

مالکان مسکن مهر واحدهاي خود را کمتر از 400 ميليون تومان نفروشند

مديرعامل شرکت عمران پرديس با بيان اينکه قيمت‌هاي يک ميليارد توماني هم براي فروش برخي از واحدهاي مسکن مهر پرديس از سوي عده‌اي مطرح شد اما به معامله نرسيد، گفت: در حال حاضر قيمت تمام شده مسکن مهر کمتر از 300 ميليون تومان نيست و طبيعي است که کمتر از اين قيمت هم به فروش نرسد. معتقدم هر مالکي که مسکن مهر پرديس خود را کمتر از 400 ميليون تومان بفروشد، ضرر کرده‌ است.

مهدي هدايت در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به تعداد واحدهايي که تحويل داده شده‌اند اما هنوز خالي از سکنه هستند، گفت: در حال حاضر 7 هزار واحد در مسکن مهر پرديس قابليت سکونت دارند اما مالکان نسبت به تحويل اقدام نکرده‌اند و اين تعداد واحد مسکن مهر خالي از سکنه هستند.

وي تاکيد کرد: احتمالا اين واحدها توسط مالک اصلي به ساير متقاضيان واگذار شده و بخشي از آن هم به دست دلالان و محتکران مسکن افتاده است.مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس با بيان اينکه افزايش قيمت مسکن مهر واقعي است، اظهار داشت: با توجه به رشد نرخ مصالح ساختماني و افزايش قيمت مسکن شاهد رشد قيمت‌ها در مسکن مهر پرديس هم بوده‌ايم.


 خبــر 

 شمارش معکوس براي قرعه کشي جشنواره «پولتو راحت بريز» اپليکشين بله

بانک ملي - با پايان مهلت شرکت در جشنواره «پولتو راحت بريز» اپليکيشن «بله»، شمارش معکوس براي قرعه کشي اين جشنواره آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، اين جشنواره ويژه کساني بود که «بله» را نصب کرده و در آن تراکنش مالي انجام مي دادند.

استفاده از خدمات کارت به کارت، دريافت موجودي، دريافت صورتحساب و خريد شارژ در اپليکيشن «بله» شانس برنده شدن در اين جشنواره را بيشتر مي کرد. همچنين دعوت ديگران به «بله» نيز براي شرکت کنندگان در جشنواره امتياز آور بود.

قرعه‌کشي اين جشنواره دهه اول خرداد ماه برگزار و نتيجه آن از طريق کانال‌هاي رسمي بله و بازوي جشنواره اطلاع رساني خواهد شد.

دفاع وزير راه و شهرسازي از کارآيي تسهيلات بانک مسکن

بانک مسکن - وزير راه و شهرسازي از عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهيلات ساخت وساز در بافت فرسوده دفاع کرد و اين تسهيلات را ابزار موثري براي رونق بخشي به فرآيند نوسازي محلات و واحدهاي مسکوني قديمي عنوان کرد.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، محمد اسلامي، وزير راه و شهرسازي، در پاسخ به برخي انتقادها مبني بر ناکارآمد بودن تسهيلات ساخت مسکن در بافت هاي فرسوده اين تسهيلات را به عنوان يکي از موثرترين محرک ها در ساخت واحدهاي مسکوني جديد در محلات و محدوده هاي هدف نوسازي اعلام کرد که طي سال هاي اخير بيشترين ميزان از اين تسهيلات از سوي بانک مسکن به متقاضيان پرداخت شده است.پيش تر انتقادهايي در فضاي مجازي نسبت به کارکرد تسهيلات نوسازي بافت فرسوده که توسط بانک مسکن پرداخت مي شود مطرح شده بود اما آنطور که وزير راه و شهرسازي مي گويد اين تسهيلات در رونق بخشي به فرآيند بازآفريني شهرها نقش موثر داشته است.

با توجه به اينکه براساس مصوبه هيأت وزيران در سال 93، دولت موظف به پرداخت يارانه سود به بانک هاي عامل پرداخت کننده تسهيلات نوسازي به منظور تامين تسهيلات ارزان قيمت(تسهيلات با نرخ سود 9 درصد) ساخت مسکن در بافت هاي فرسوده است اما طي همه سال هاي سپري شده بعد از اين مصوبه تاکنون ريالي از بابت تامين يارانه سود تسهيلات نوسازي به بانک هاي عامل تزريق نشده است.

اعطاي تسهيلات به مستمري بگيران و بازنشستگان در قالب "طرح کرامت "

بانک رفاه کارگران - بانک رفاه کارگران در راستاي تداوم روند ارائه خدمات مالي به مستمري بگيران و بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي و بازنشستگان دانشگاه هاي علوم پزشکي در قالب " طرح کرامت در سال 98 " تسهيلات پرداخت مي کند.

به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران؛ متقاضيان ياد شده مي توانند براي تهيه اموال و خدمات مورد نياز همانند تهيه مصالح ساختماني براي تعميرات واحد مسکوني، هزينه درمان، تحصيل، تهيه جهيزيه و ازدواج فرزند، مسافرت هاي زيارتي و سياحتي و تعميرات اساسي و بازسازي کامل واحدهاي مسکوني در قالب عقد مرابحه از اين تسهيلات استفاده کنند.

گفتني است، مدت اعتبار طرح مذکور تا پايان مرداد ماه سال 1399 است و متقاضيان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به پايگاه اطلاع رساني بانک به نشاني www.refah-bank.ir مراجعه و يا با مرکز اطلاع رساني و پاسخگويي بانک (فراد) به شماره تلفن 8525 -021 تماس حاصل کنند.

انجام بيش از 57 هزار تراکنش مالي توسط پايانه هاي فروشگاهي بانک صادرا ت

بانک صادرات - بيست‌وهفتمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم که از روز 21 ارديبهشت در مصلي بزرگ امام خميني (ره) آغاز به کار کرده است با حمايت بانک صادرات ايران تا روز 4 خرداد پذيراي عموم علاقه‌مندان است.

به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ،در بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم که با شعار «قرآن، معناي زندگي» در ماه مبارک رمضان برپا شده است، بانک صادرات ايران در راستاي مسئوليت اجتماعي خود و مشارکت در ترويج فرهنگ قرآني، به عنوان تنها حامي بانکي نمايشگاه قرآن کريم حضور فعالي داشته است.

خدماتي نظير افتتاح حساب، صدور آني کارت، ارائه بن‌کارت‌هاي خريد به بازديدکنندگان، تحويل دستگاه کارت‌خوان، فعال‌سازي انواع نرم‌افزارها شامل همراه بانک و نرم‌افزار صاپ و... از جمله خدماتي است که بانک صادرات ايران در نمايشگاه بين‌المللي قران کريم به مشتريان و مراجعه‌کنندگان ارائه مي‌‌کند.در همين ارتباط تاکنون بانک صادرات ايران نسبت به نصب و راه‌اندازي دستگاه‌هاي پايانه فروشگاهي، راه‌اندازي خودپردازهاي سالني و ايجاد باجه بانکي در محل نمايشگاه براي ارائه خدمات سريع به دست‌اندرکاران و مراجعان نمايشگاه قرآن کريم اقدام کرده است. خدماتي که با استقبال و رضايت غرفه‌داران و مراجعه‌کنندگان همراه بوده است، به طوري که عموم بازديدکنندگان، غرفه‌داران و مهمانان ويژه اين نمايشگاه ضمن تقدير از بانک صادرات براي ارائه اين خدمات، رويکرد فرهنگي بانک را نيز تحسين کرده‌اند.

در پايان سال 97:

وصولي هاي بانک سينا 163 درصد رشد داشته است

بانک سينا - عضو هيات مديره بانک سينا گفت: ميزان وصولي هاي اين بانک در سال 97 از رشد 163 درصدي برخوردار شده است.

به گزارش روابط عمومي بانک سينا ،علي رضا تقديري گفت: با برنامه ريزي و تلاش همکاران ستاد و مناطق بانک سينا، ميزان وصولي نقدي و غير نقدي اين بانک در سال 97 با رشد 163 درصدي همراه بوده است. عضو هيأت مديره بانک سينا اظهار داشت: با توجه به پيگيري هاي صورت گرفته در سال منتهي به اسفند 97 رشد 104 درصدي در وصول مطالبات پرونده هاي حقوقي از محل وجوه نقد و تمليک اموال را شاهد بوديم که اميدواريم اين روند در سال جاري هم تداوم يابد.

وي گردش صحيح و سريع منابع و مصارف در سيستم هاي اقتصادي را بيانگر سلامت و کارايي روش هاي اجرايي آن سيستم دانست و گفت: بديهي است در بانک ها نيز به طريق اولي، پارامترهاي تامين و تجهيز منابع مالي، چگونگي مصرف منابع جذب شده و نحوه بازگشت مجدد منابع از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. بنابراين ضرورت دارد همواره موازنه اي بين جذب، مصرف و بازگشت به موقع و در مدت زمان تعيين شده منابع به شبکه وجود داشته باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته