جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6119

با حضور استاندار البرز؛
کلنگ زني فاز دوم پروژه گازرساني به روستاهاي بخش آسارا

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي:
19 خردادماه؛ روز مديريت مصرف نام گذاري مي‎شود

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي گلستان :
جذب 438 نفر از مهارت‌آموزان در بنگاه‌هاي اقتصادي


خبر


در استان


 با حضور استاندار البرز؛
 کلنگ زني فاز دوم پروژه گازرساني به روستاهاي بخش آسارا 

 کرج-خاکپور

نماينده عالي دولت در استان البرز در مراسم کلنگ زني فازدوم روستاهاي بخش آسارا که با حضور جمعي از مسئولان در جاده چالوس برگزار شد ،با بيان اينکه به نيابت از دولت تدبير و اميد نوکر مردم استان البرز هستم، گفت:از محل اعتبارات ارزش افزوده درصدد توجه ويژه در جهت عمران و آباداني روستاهاي اين بخش هستم.

شهبازي افزود:مردم اين بخش سختي‌ها و رنج‌هاي بسياري را در ساليان متمادي به دليل عدم بهره‎مندي از نعمت گاز متحمل شده اند و اکنون نيز براي به سرانجام رسيدن اين پروژه همراه هستند.

وي با اداي احترام به 270 شهيد اين منطقه، ادامه داد: جاده کرج-چالوس يکي از زيباترين جاده هاي خاورميانه است.

شهبازي گفت: دولت تدبير و اميد عليرغم محدوديت‎هاي اعتباري در راستاي عمران و آباداني روستاها انجام داده که اين امر بسترساز مهاجرت معکوس به روستاها شده است.

وي افزود: اقتصاد روستاها رونق گرفته و دربخش هاي مختلف کشاورزي، صنايع دستي، بوم گردي و گردشگري فعال شده است.

استاندار البرز اضافه کرد: جاي خرسندي و شکرگزاري از خداوند متعال دارد که البرز در سايه اتحاد و انسجام مجموعه مسئولان در 3 قوه و نماينده ولي فقيه در استان، شبانه‎روزي براي آسايش، آرامش و رفاه مردم تلاش مي‎کنيم.

وي گفت: با گذشت حدود 4 ماه از کلنگ زني فاز اول گازرساني به روستاهاي جاده کرج-چالوس و بخش آسارا، اکنون کلنگ فاز دوم اين پروژه بر زمين خورد.

شهبازي افزود: با اهتمام و جديت ويژه اي در راستاي تسهيل و تسريع گازرساني به اين بخش و روستاهاي آن همراهي و مساعدت ميکنيم تا مردم منطقه در کمترين زمان ممکن از نعمت گاز برخوردار شوند.

استاندار البرز از مديرکل شرکت پخش فرآورده‎هاي نفتي البرز خواست که در خصوص سوخت مورد نياز اهالي اين روستا توجه خاصي داشته باشد.

گفتني است؛ پروژه فاز دوم، از 7 فاز گازرساني به روستاهاي جاده چالوس و بخش آسارا است که روستاهاي گچسر را شامل مي‎شود.

27 ميليارد و 500 ميليون تومان پول کالاهاي مورد نياز و 17 ميليارد و 900 ميليون تومان نيز مبلغ اجراي اين پروژه است که در مجموع 46 ميليارد تومان از محل اعتبارات داخلي شرکت ملي گاز ايران هزينه و اجرايي خواهد شد.

بر اساس تعهد پيمانکار پروژه، ظرف 500 روز مردم روستاهاي گچسر از اين نعمت برخوردار مي‏شوند.


 معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي:
 19 خردادماه؛ روز مديريت مصرف نام گذاري مي‎شود 

 
اهواز-محمدي

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي با بيان اينکه با اقدامات مديريت مصرف در سال گذشته يک و نيم برابر درآمد برق کشور صرفه جويي شده است، افزود: 19 خرداد که تاريخ شروع اقدامات مديريت مصرف در سال گذشته در خوزستان بوده را به عنوان روز مديريت مصرف نام گذاري کرده ايم و در 19 خرداد پيش رو اعلام مي شود.

همايون حائري در نشست کميته کنترل و کاهش پيک بار تابستان 98 خوزستان با حضور مديران صنعت برق و استاندار گفت: استاندار خوزستان تئوريسن عملي کردن مديريت مصرف برق در کشور است و بعد از مدت ها يک عمليات بهينه بهره وري در کشور با هدايت و راهنمايي او در تابستان سال گذشته با موفقيت انجام شده است.

وي بيان کرد: هماهنگي هاي سال گذشته در خوزستان باعث شد تا نگاه جديدي در صنعت برق باز شود که ما ميتوانيم با تعامل با مسئولين استاني مديريت مصرف ارزشمندي را داشته باشيم.

معاون وزير نيرور در امور برق و انرژي تصريح کرد: تابستان سال گذشته با اقدامات انجام گرفته بيش ازدو هزار و 200 مگاوات در کشور در پيک بار صرفه جويي شد آن هم در شرايطي که کمبود توليد نيروگاه هاي برق آبي را در کشور داشتيم.

حائري اضافه کرد: خوزستان به تنهايي500 مگاوات صرفه جويي داشت و اگر بتوانيم اين 500 مگاوات را براي سال 98 هم ادامه بدهيم هزار مگاوات صرفه جويي خواهد بود و اگر اين هزار مگاوات در سمت مصرف را به سمت توليد منتقل کنيم و تلفات شبکه انتقال و توزيع و مصرف داخلي نيروگاه ها را نيز در نظر بگيريم بايد هزار و 500 مگاوات نيروگاه نصب ميکرديم تا هزار مگاوات صرفه جويي شده را جبران ميکرديم.

وي ادامه داد: اين هزار و 500 مگاوات در خوزستان برابر است با 15 هزار ميليارد تومان در شرايط فعلي و دو هزار و 200 مگاوات صرفه جويي در کشور معادل برابر با 30 هزار ميليارد تومان صرفه جويي در کشور است و اين عدد چيزي حدود يک و نيم برابر درآمد صنعت برق است.

معاون وزير نيرور در امور برق و انرژي با بيان اينکه اين حرکتي آغاز شده را بايد بتوانيم ادامه دهيم، اظهار داشت: امسال هم با اين رشد 15 درصدي مصرف که تا اين لحظه با آن مواجه هستيم بايد اقدامات مديريت مصرفي سال گذشته را در دستور کار قرار دهيم.

حائري گفت: 19 خرداد که تاريخ شروع اقدامات مديريت مصرف در سال گذشته از خوزستان بوده را به عنوان روز مديريت مصرف نام گذاري کرده ايم و در 19 خرداد پيش رو اعلام مي شود.

وي با تشکر از اقدامات انجام شده در سيل و سربلندي صنعت برق در سيل اخير، تاکيد کرد: اميدوارم تابستان بدون مشکلي را با برنامه ريزي هاي صورت گرفته پشت سر بگذاريم و در برنامه ريزي‎هاي سال‎هاي آينده در کنار سرمايه گذاري‎هايي که انجام مي‎شود مديريت مصرف نيز در نظر گرفته و ديده شود.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان نيز در اين نشست گفت: سال گذشته براي اولين بار رشد مصرف برق منفي بوده است و اين نتيجه اقدامات انجام شده و هماهنگيهاي صورت گرفته در کاهش ساعت اداري بوده است.

محمود دشت بزرگ با بيان اينکه کاهش ساعت اداري در سال گذشته باعث شده تا 263 مگاوات در شبکه صرفه جويي شود، بيان کرد: براي سال 98 نيز پيشنهاد مي‎کنيم با توجه به افزايش دما و وارد شدن به محدوده بالاي 6 هزار مگاواتي و رشد 15 درصدي مصرف برق ، از ابتداي خرداد ساعات اداري کاهش يابد.

وي تصريح کرد: نياز مصرف تابستان پيش رو هشت هزار و 880 مگاوات برآورد شده که با کارهاي مديريت مصرفي و صرفه جويي 961 مگاواتي بايد بتوانيم آن را در هفت هزار و 919 مگاوات همانند سال قبل نگه داريم.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان تاکيد کرد:نيروگاه‎هاي برق آبي و حرارتي هر کدام با توليد چهار هزار و 500 مگاوات توان توليد 9 هزار مگاوات برق در استان را دارند اما بايد توجه داشت که در شبکه برق استان با شبکه سراسري تبادل و دريافت صورت ميگيرد و با توجه به بالا بودن عمر ترانس‎ها و بارگيري بالاي سه‎ماهه از آنها ممکن است در شبکه خللي ايجاد شود و لازم است که کاهش ساعات اداري مد نظر قرار گيرد.غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان نيز اظهار داشت: به همين دليل ساعت کاري ادارات خوزستان از اول خرداد تا 18 خرداد از ساعت هفت صبح تا 13.30 دقيقه، و از 19 خرداد از هفت صبح تا 13 خواهد بود و شرکت هاي توزيع و برق منطقه اي خوزستان وظيفه دارند که بر اجراي صحيح اين برنامه و کاهش مصرف برق نظارت داشته باشند.


 مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي گلستان :
 جذب 438 نفر از مهارت‌آموزان در بنگاه‌هاي اقتصادي 

 گرگان-قهرمان

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي گلستان با اشاره به جذب 438 نفر از مهارت‌آموزان در بنگاه‌هاي اقتصادي استان گفت: تا پايان امسال دو هزار و 500 نفر در قالب طرح مهارت‌آموزي در محيط واقعي کار در استان آموزش مي‌بينند.عليرضا حسيني‌طلب اظهار داشت: طرح مهارت‌آموزي در محيط کار واقعي با رويکرد ايجاد بسترهاي لازم براي اشتغال مولد و پايدار، استمرار و تثبيت اشتغال و فرصت‌هاي شغلي موجود و موردنياز جامعه به‌ويژه در مشاغل خرد و خانگي با استفاده از ظرفيت‌هاي آموزشي موجود در محيط‌هاي کارگاهي تدوين و اجرايي شده است.

وي يکي از اهداف ديگر اجراي اين طرح را توسعه و تنوع الگوهاي آموزشي برشمرد و گفت: در طرح مهارت‌آموزي در محيط واقعي کار به دنبال آشنايي جوانان با محيط‌هاي کسب و کار، کسب تجربه و آماده‌سازي و ايجاد خودباوري در مهارت‌آموز براي ورود به عرصه اشتغال و کارآفريني هستيم.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان ادامه داد: همچنين حفظ پايداري مشاغل سنتي و بومي به‌ويژه در صنايع دستي و کمک به بنگاه‌هاي فعال براي شناسايي و جذب نيروي کار مستعد و توانمند از ديگر اهداف اجراي اين طرح است.وي يادآور شد: سال گذشته يک‌هزار و 207 نفر در بنگاه‌هاي اقتصادي استان آموزش‌هاي مهارتي را فراگرفتند که از اين تعداد 438 نفر در همان واحدها مشغول به کار شدند.حسيني‌طلب گفت: تا پايان امسال نيز تعهد آموزشي ما در حوزه مهارت‌آموزي در محيط واقعي کار دو هزار و 500 نفر است که از ابتداي سال برنامه‌هاي موردنياز در اين بخش تدوين شده و در حال اجرا است.


 خبر 

 مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌شرقي:

جشنواره مطبوعات به تقويم فرهنگي آذربايجان‌شرقي اضافه شد

تبريز-توفيقي

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌شرقي گفت:جشنواره مطبوعات، خبرگزاري‌ها و پايگاه هاي خبري آذربايجان شرقي به تقويم فرهنگي و رسانه‌اي استان اضافه شده و همه ساله به صورت مرتب برگزار مي شود.

محمد محمدپور در آيين تجليل از برگزار کنندگان و دست‌اندرکاران چهارمين جشنواره مطبوعات، خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي خبري ‌آذربايجان‌شرقي،‌ اظهار داشت: هدف غائي ما رشد و تعالي و وحدت جامعه در عين تکثر و تنوع ديدگاه‏ها است، چرا که در سايه تضارب آرا، افکار و انديشه‌هاست که فرهنگ و به تبع آن رسانه در جامعه رشد و ارتقا مي‌يابد.

وي، با اشاره به اهميت برگزاري جشنواره مطبوعات در استان، توسعه فضاي رسانه‌اي، تقويت جايگاه مطبوعات ‌و افزايش رقابت موثر و سازنده در تعالي و توسعه محتوايي رسانه‌ها و همچنين ايجاد زمينه پويايي و نشاط رسانه‌اي توام با فضاي رقابتي سالم و مطلوب در ميان فعالان رسانه‌اي استان را مهمترين رويکرد جشنواره مطبوعات عنوان کرد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، تصريح کرد: برگزاري جشنواره مطبوعات براي تعالي اين حوزه يک ضرورت است و بايد يک آيين‌نامه‌ اجرايي و نقشه‌ راه براي برگزاري بهتر و باشکوه‌تر دوره‌هاي بعدي آن تهيه و تدوين شود.

وي همچنين از نقد منصفانه به عنوان ابزاري براي بهبود روش‌ها در برگزاري و استمرار جشنواره ياد کرد.

وي با بيان اينکه همه سلايق مختلف در اين رقابت فشرده حضور داشتند، گفت:ضرورت ايجاد فضاي رقابتي مورد توافق همه است تا همگان توانمندي‌ها و داشته‌هاي خود را به محک ارزيابي بگذارند.بنابراين وجود برخي از نواقص احتمالي با چنين حجم عظيمي از آثار دور از انتظار نيست که بايد در دوره هاي بعدي اين ضعف ها نيز برطرف شود.

محمدپور،‌با اشاره به اينکه اين جشنواره نمايانگر تمام توانمندي حوزه‌ رسانه‌ استان نبود گفت: با توجه به اينکه تعدادي از فعالان و اهالي حرفه‌اي رسانه‌‌ به عنوان برگزار کنندگان و داوران در جشنواره حضور ‌داشتند و به لحاظ اخلاقي و حرفه‌اي در بخش رقابتي حضور نيافتند، بنابراين اين جشنواره نمايانگر بخشي از توانمندي استان در حوزه‌ي رسانه بود.

وي همچنين از پيشکسوتان حوزه‌‌ رسانه نيز خواست تا در جشنواره‌هاي آتي در بخش رقابتي حضور يابند.

وي افزود:جشنواره مطبوعات و پايگاه هاي خبري بستر مناسبي براي ارزيابي کمي و کيفي در عرصه رسانه بوده و موجب شناسايي استعدادهاي برتر در اين حوزه مي‎شود.

مدير اداره ارتباطات و امور بين‌الملل شوراي اسلامي و شهرداري قدس:

انعکاس اقدامات شهرداري شهر قدس، راهبردي مؤثر در بهره وري خدمات به شهروندان

شهرستان قدس-مژگان عليقارداشي

ميثم آل حبيب مدير اداره ارتباطات و امور بين‌الملل شوراي اسلامي و شهرداري قدس، ضمن اشاره به نقش روابط عمومي در سازمان، به تشريح اقدامات اين اداره در انعکاس فعاليتهاي سازمان پرداخت و ديدگاه هايش را در اين خصوص تشريح کرد.

آل حبيب با تأکيد بر نقش حياتي روابط عمومي‌ها در فضاي رسانه‌اي امروز جامعه، گفت: روابط عمومي ها با انعکاس عملکرد سازمان به عنوان خروجي ملموس و اجراي خط مشي هاي هوشمندانه براي پوشش کامل اقدامات به شهروندان به عنوان چشم بينا و ناظر جامعه شهري نقش مؤثري را ايفا ميکنند.

وي افزود:امروزه روابط عمومي با ايفاي نقش اطلاع‎رساني صحيح و حرفه‌اي مي‌تواند عاملي براي کسب اعتماد مردم و تنوير افکار عمومي، مشاور و ياري‎رسان مديران در ايجاد درک بهتري از وضع موجود براي اتخاذ تصميماتي اثر بخش مطرح شود.

مدير اداره ارتباطات و امور بين‌الملل شوراي اسلامي و شهرداري قدس تصريح کرد:ارتباطات امروزه به عنوان يکي از بنيادي‎ترين عناصر تقويت کننده بازدهي، از دانش‌ها، علوم و ابزارهاي گوناگون بهره مي‎برد و هنگامي به اهداف تعيين شده خود دست مي‎يابد که بتواند از همه ابزارهاي موجود بهره گيرد.

وي در ادامه بيان داشت:ايجاد رويکردي مثبت نسبت به اقدامات سازمان خدمات‎رسان شهرداري به منظور ايجاد همراهي اجتماعي از مهمترين عوامل پيشرفت و توسعه در شهرها است و توليد محتواي مناسب براي تغذيه رسانه‎هاي جمعي اهميتي روزافزون و دو چندان پيدا کرده که در همين راستا اتخاذ رويکردهاي اطلاع‌رساني متفاوت نسبت به گذشته با هوشياري و تلاشي مضاعف ضرورت يافته است.

آل حبيب خاطر نشان کرد: روابط عمومي‌ به عنوان رابط مردم و مسئولين، با لحاظ کردن تمامي اصول حرفه‌اي در امر اطلاع‎رساني، توليد اخبار و اخلاق حرفه‌اي و به دور از اغراق و سياه نمايي و بهره‌گيري از فناوري و ابزارهاي جديد، سرعت، دقت و جامعيت را در محتواي اخبار توليدي خود به کار مي گيرند.

وي افزود: به همين منظور اين اداره با بهره‌گيري از نيروي انساني کارآمد در 5 مرحله تهيه عکس و خبر، طبقه بندي و آرشيو موارد توليدي، انعکاس در فضاي مجازي و سايت، انعکاس در روزنامه‌ها و نشريات و در نهايت جمع‌بندي و ارائه گزارش اقدام به توليد و انتشار اخبار و محتواي توليدي مي‌کند که تمامي اين مراحل با دقت و حساسيت بالايي انجام مي‎پذيرد.

مدير ارتباطات و امور بين‌الملل شوراي اسلامي و شهرداري قدس، تاکيد کرد: رويکرد اين اداره همواره رعايت عدالت خبري در ميان تمامي مديران ارشد و مياني مجموعه مديريت شهري قدس، اعضاي شوراي اسلامي شهر و معاونت ها، ادارات و سازمان ها بوده و اخبار و اقدامات بدون هيچ‌گونه ملاحظه‌اي و صرفا به ترتيب حادث‎شدن منتشر و منعکس مي‎شود.

وي در پايان بيان داشت: مسلما اداره ارتباطات به عنوان مجري بخشي از وظايف مدير سازمان، دنبال کننده سياستها و چارچوب‎هايي است که موجب مي‎شود ارتباط مؤثرتري با مخاطبان سازمان شکل گيرد و با توجه به نگرش ويژه شهردار محترم قدس همواره تلاش مي‎گردد مجموعه اقداماتي که در حوزه ارتباطات اجرايي مي‎گردد، از کيفيت و سرعت خوبي برخوردار باشد.


 در استان 

 شهردار رباط کريم:

نصب دوربين هاي ثبت تخلفات رانندگي در چهارراه مصلي

رباط کريم-اصغري

شهردار رباط کريم از نصب دوربين هاي ثبت تخلفات رانندگي در چهارراه مصلي خبر داد که تعداد 8 عدد از آنها ثابت و 2 عدد بصورت چرخشي 360 درجه مي‎باشند.

به گزارش خبرنگار ما، سيدمحمد ميرزماني شهردار رباط کريم در جمع خبرنگاران ضمن بازديد از اتاق مانيتورينگ اين دوربين‏ها اظهار کرد:ما به دنبال آن هستيم که شهري مکانيزه برنامه ريزي و طراحي کنيم و قبل از آن نيازمند تقويت فرهنگسازي اين سبک از زندگي هستيم.

وي ادامه داد:با همکاري خوب مسئولان شهرستاني در سال 97 اتفاقات مطلوبي از جمله افتتاح و بهره‎برداري از تعداد زيادي پروژه شهري در سطح شهر رباط کريم رقم خورد و تعداد زيادي نيز کلنگ زني انجام شد که هم اکنون شاهد اجراي آنها هستيم و تلاشمان بر اين است تا هفته دولت بخشي از آنان را به بهره‎برداري برسانيم.

شهردار رباط کريم ادامه داد:در سال گذشته بودجه شهرداري رباط کريم به صورت کامل محقق شد و 5 ميليارد تومان نيز توانستيم به صورت مازاد جذب کنيم که اين نشان دهنده آن است هزينه‏هاي صورت گرفته پروژه‎هاي عمراني با ميزان اعتبار اختصاص يافته برابري مي‎کند.

ميرزماني به زيرسازي مناسب آسفالت در شهر رباط کريم اشاره کرد و گفت: اقدام به زيرسازي مناسب در آسفالت‎ريزي خيابانها و ميادين شهر رباط کريم يکي از اقدامات مهم شهرداري در سال 97 بود که امروز ديگر مشکلي در اين باره نداريم و با همين سرعت معابر باقيمانده را نيز زيرسازي و آسفالت خواهيم نمود.

وي اضافه کرد: در نقاط منفصل شهري امکانات و اقدامات خوبي انجام شد و سعي ما بر اين است که در سال‎جاري به بخش مرکزي شهر رباط کريم توجه نمائيم.

سکاندار مديريت شهري عنوان کرد: امسال به بخش قديمي رباط کريم توجه ويژه اي خواهد شد و به ياري خداوند و همت همکارانم در معاونت فني و نظارت بر پروژه‎هاي عمراني، مرکز شهر رباط کريم سنگ فرش خواهد شد.

وي به افزايش 2 متري سرانه فضاي سبز در شهر رباط کريم اشاره و خاطرنشان کرد: اين روند با تلاش همکارانم در سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري در حال پيگيري است و به دنبال افزايش هرچه بيشتر فضاي سبز در اين شهر تاريخي هستيم.

ميرزماني به مجهز نمودن چهارراه اصلي رباط کريم به دوربين هاي هوشمند اشاره کرد و گفت: با تلاش همکارانم در سازمان حمل و نقل و ترافيک، امروز اين مکان داراي 10 دوربين فعال است که 8 دوربين ثابت و 2 دوربين به صورت 360 درجه چرخشي بوده و تا پايان خردادماه نيز3 دوربين ثبت تخلفات در نقاط ديگر شهر فعال خواهد شد.

ايشان در پايان يادآور شد: تا پيش از نصب اين تعداد، 4 دوربين پايش تصويري در سطح شهر رباط کريم داشتيم که با اين رقم تعداد دوربين‎هاي کنترل به 17 عدد خواهد رسيد.

بازديد شهردار تبريز از اجراي عمليات ساماندهي آب‎هاي سطحي محله «ميار ميار»

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با حضور در محله قديمي ميار ميار از نزديک در جريان اجراي عمليات ساماندهي آب‎هاي سطحي در اين محله قرار گرفت.

ايرج شهين باهر به محله تاريخي ميار ميار رفت تا از نزديک شاهد اجراي عمليات ساماندهي آب‎هاي سطحي در اين محله باشد.

پروژه ساماندهي آب‌هاي سطحي ميار ميار با نصب جداول آبراه در حدود 450 متر طول توسط عوامل شهرداري منطقه 8 تبريز در حال اجرا است.

همچنين عمليات کف‌سازي کوچه ميار ميار پس از اتمام نصب جداول آبراه به زودي آغاز و تا حدود يک ماه آينده پايان مي‌يابد.

ميار ميار يکي از قديمي‌ترين محله‌هاي تبريز است که در مرکز اين شهر و در جنوب بازار تاريخي تبريز واقع شده است.

رييس سازمان پسماند شهرداري کرج:

نقش تشکل‌هاي مردم نهاد در کنترل جمعيت سگ‌هاي بلاصاحب

کرج-خاکپور

کاهش جمعيت سگ‌هاي بلاصاحب شهر بر مبناي دستورالعمل کنترل جمعيت حيوانات بلاصاحب، در دستور کار شهرداري قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان مديريت پسماند،احمد خيري اظهار کرد:کاهش جمعيت سگ‌هاي بلاصاحب شهر بر مبناي دستورالعمل کنترل جمعيت حيوانات بلاصاحب، در دستور کار شهرداري قرار گرفته است.

وي ادامه داد: شهرداري وظيفه خود مي‌داند تا نسبت به ايجاد آرامش و آسايش شهروندان و ارتقاي سطح بهداشت عمومي با جمع آوري و ساماندهي سگ هاي بلاصاحب اقدامات لازم را انجام دهد.وي توضيح داد: با توجه به شرايط ويژه زنده گيري و هزينه واکسيناسيون و نگهداري از اين حيوانات، به کمک تشکل هاي مردم نهاد وNGO هاي حامي حيوانات براي رسيدگي ساماندهي سگ هاي بلاصاحب کرج نيازمنديم.

اين مسئول خاطر نشان کرد: در حال حاضر براي ساماندهي سگ‌هاي بلاصاحب کرج از روش زنده گيري استفاده مي‌شود که مشکلات خاص خود را دارد.

خيري با اشاره به اينکه امکان استفاده از روشهاي قديمي براي کنترل جمعيت سگهاي بلاصاحب وجود ندارد، ابراز کرد: در گذشته ازروش مرگ با ترحم براي کنترل سگ‌هاي بلاصاحب استفاده مي‌شد ولي به واسطه مطالبات حاميان حيوانات اين روش منسوخ شده است.وي با بيان اينکه سگ‌هاي بلاصاحب بعد از زنده گيري، واکسيناسيون و عقيم سازي ، رها سازي مي‌شوند، افزود:عقيم سازي اين حيوانات نقش به سزايي در کاهش جمعيت آنها در سال‌هاي آتي دارد.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به اينکه شهرهاي اقماري کرج نياز به ايجاد پناهگاه نگهداري از سگهاي بلاصاحب دارند، افزود:بدون شک پناهگاه حلقه دره به تنهايي پاسخگوي جمعيت سگهاي بلاصاحب کرج و شهرهاي اقماري اطراف نيست.

رييس سازمان پسماند شهرداري کرج اضافه کرد:هر چند تردد سگ‌هاي بلاصاحب در شهر در برخي موارد براي شهروندان مشکلاتي را ايجاد مي‌کند ولي نبايد فراموش کنيم اين حيوانات نيز حق حيات دارند و نبايد آنها را آزار دهيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته