جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6119

عبور کاپيتان ها از تاريخ
رکوردهايي که در ليگ هجدهم جابه‌جا شدند


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 عبور کاپيتان ها از تاريخ
 رکوردهايي که در ليگ هجدهم جابه‌جا شدند 

 
هجدهمين دوره ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي کشور، با تاريخ‌سازي تيم‌ها، بازيکنان و مربيان همراه بود و آنها توانستند رکورد تاريخ ليگ برتر را جابه‌جا و يا با آن حدنصاب برابر شوند. به همين بهانه رکوردهايي که در اين فصل از رقابتها به جا مانده مرور شده است.

پرسپوليس رکورددار قهرماني

پرسپوليس با قهرماني در اين فصل، تعداد قهرماني خود را در تاريخ ليگ برتر به عدد 5 رساند و از اين نظر با سپاهان اصفهان برابر شد. اين تيم به همراه سپاهان با 3 قهرماني پياپي، رکورددار تعداد قهرماني متوالي در تاريخ ليگ نيز محسوب مي‌شود. سرخپوشان تا پيش از اين بيشترين تعداد قهرماني را در ادوار ليگ داشتند که با دوازدهمين قهرماني اين حد نصاب را بهبود بخشيدند.

استقلال مستحکم‌ترين خط دفاعي تاريخ ليگ برتر

استقلال با دريافت تنها 13 گل خورده در اين فصل، رکورد کم‌ترين گل خورده در يک فصل از رقابتهاي ليگ برتر را به نام خود ثبت کرد. تا پيش از اين پرسپوليس ليگ شانزدهم و استقلال خوزستان با 14 گل خورده بهترين خط دفاع تاريخ ليگ را داشتند. پرسپوليس در اين فصل نيز 14 گل دريافت کرد.

شکست ناپذير مثل پرسپوليس

پرسپوليس اين فصل از رقابتها را تنها با يک شکست به پايان رساند که اين رکورد تاريخ ليگ برتر محسوب مي‌شود. تا پيش از اين کمترين باختي که تيمي در يک فصل متحمل شده بود 3 باخت بود. سپاهان نيز در اين دوره تنها 2 بار مغلوب شد که در ادوار گذشته هيچ تيمي چنين آماري از خود به جاي نگذاشته بود.

استقلال رکورددار غلبه بر تيم هاي مختلف

استقلال در اين فصل با غلبه بر نساجي توانست رکورد بي نظيري از خود به جاي بگذارد. اين تيم در طول تاريخ با هر 40 تيمي که تاکنون با آن روبه‌رو شده به پيروزي رسيده و از اين نظر تنها تيم است که به اين موفقيت رسيده است.

طولاني‌ترين روند بدون باخت در ابتداي فصل

تا پيش از اين فصل، پرسپوليس ليگ هفتم با 16 بازي بدون شکست در ابتداي فصل، رکوددار تاريخ ليگ برتر بود اما سپاهان در اين دوره اولين شکستش را در هفته بيستم در تبريز مقابل تراکتورسازي متحمل شد. البته سپاهان در زمان برگزاري اين ديدار يک بازي عقب افتاده داشت و توانست رکورد 18 بازي بدون باخت در آغاز فصل را از خود به جاي بگذارد. پرسپوليس نيز در اين فصل رکورد 16 ديدار بدون باخت در ابتداي فصل را از خود به جاي گذاشت.

سپيدرود، ضعيف‌ترين خط دفاع در بازيهاي خانگي

سپيدرود در اين فصل به ليگ يک سقوط کرد. اين تيم در بازيهاي خانگي گلهاي زيادي خورد و برابر سپاهان 6 گل، استقلال 5 گل، پرسپوليس و نساجي 3 گل دريافت کرد تا در ديدارهاي خانگي 30 گل دريافت کرده باشد و با متوسط 2 گل خورده در هر بازي بدترين خط دفاع بازيهاي خانگي باشد.

استقلال خوزستان، کم امتيازترين تيم تاريخ ليگ برتر

استقلال خوزستان ديگر تيم سقوط کرده اين دوره با 12 امتياز به کار خود در اين دوره خاتمه بخشيد البته 6 امتياز به دليل جريمه انضباطي فيفا از اين تيم کسر شد تا چنين رکوردي براي اين تيم ثبت شود.

رکود عجيب نفت مسجدسليمان

نفت مسجدسليمان در شرايطي موفق به بقا در ليگ برتر شد که در نيم فصل دوم صاحب پيروزي نشد و تبديل به نخستين تيمي شد که يک نيم فصل بدون برد را پشت سر مي‌گذارد و نهايتاً در ليگ برتر باقي مي‌ماند.

8 شکست پياپي و عدم سقوط به ليگ يک

پيکان در ليگ اين فصل متحمل 8 شکست پياپي شد.تا پيش از اين هر تيمي که در يک دوره بيش از 7 شکست متوالي متحمل مي‌شد در پايان فصل به ليگ يک سقوط مي‌کرد اما پيکان توانست در ليگ برتر ماندني شود.رکورد بيشترين شکست پياپي در تاريخ ليگ برتر متعلق به برق شيراز است که در ليگ هشتم 10 شکست پياپي را تجربه کرد.

نيمکت پرتلاطم مربيان

اين فصل از ليگ برتر، نيمکت مربيان از ثبات لازم برخوردار نبود و از مجموع 16 تيم حاضر در ليگ برتر تنها 5 تيم در طول فصل تغيير مربي نداشتند که اين ميزان رکورد تاريخ ليگ برتر است.پيش از اين در ليگ هفتم 6 تيم نيمکت بدون تغيير داشتند و رکورد تاريخ ليگ برتر محسوب مي‌شد.

کم گل‌ترين دوره تاريخ ليگ برتر

اين فصل از ليگ هرچند بسيار پرهيجان و با رقابت نزديک تيمها همراه بود ولي از نظر پرگل بودن ضعيف‌ترين دوره محسوب مي‌شود. هجدهمين دوره تنها 474 گل داشت تا با ميانگين 98/1 گل در هر بازي کم گل‌ترين دوره مسابقات رقم خورد. اين نخستين دوره تاريخ ليگ برتر است که ميانگين گلي کمتر از 2 گل در هر بازي ثبت شد.

تهراني‌ها از اکثريت افتادند

در طول تاريخ ليگ برتر هميشه استان تهران به تنهايي رکورددار بيشترين تعداد نماينده را داشت ولي در اين دوره براي نخستين بار در اين عنوان با استان ديگري شريک بود و استان تهران و خوزستان با 4 تيم بيشترين نماينده را داشتند هرچند که در پايان فصل يکي ازتيم‌هاي خوزستان به ليگ يک سقوط کرد.

ادامه روند افتخارآفريني برانکو

برانکو ايوانکوويچ در اين فصل به همراه پرسپوليس به سومين قهرماني پياپي خود دست يافت تا اولين مربي تاريخ ليگ برتر باشد که به همراه يک تيم در 3 دوره پياپي قهرمان شده است. پيش از اين امير قلعه‌نويي در 3 دوره متوالي با دو تيم استقلال و سپاهان به قهرماني رسيده بود.

کريمي، رکورددار بيشترين تعداد تيم تحت هدايت

تا پيش از اين دوره فيروز کريمي به همراه محمود ياوري با مربيگري در 11 تيم مختلف، رکوددار تاريخ ليگ برتر بودند. اين مربي کهنه‌کار در ابتداي اين فصل سرمربي ماشين‌سازي بود و در روزهاي آخر فصل نيز مسئوليت نفت مسجدسليمان را بر عهده گرفت تا با هدايت 13 تيم مختلف، رکورددار تاريخ ليگ برتر شود.

مهدي رحمتي، رکورددار بيشترين تعداد بازي

مهدي رحمتي در اين فصل مزد استمرار خود را گرفت و رکورد بيشترين تعداد بازي در ليگ را از آن خود ساخت. اين دروازه‌بان تنها بازيکني است که از نخستين دوره ليگ برتر سابقه بازي دارد و در اين فصل تعداد بازي خود در ليگ برتر را به 440 رساند.بيش از اين، اين رکورد در اختيار ابراهيم صادقي با437 بازي بود.

سيد جلال به 7 رسيد

سيدجلال حسيني اين فصل براي سومين دوره پياپي به قهرماني رسيد تا تعداد قهرماني‌اش در ليگ برتر به عدد 7 برسد. اين بازيکن اين تعداد قهرماني را در 15 دوره حضور به همراه سايپا، سپاهان و پرسپوليس بدست آورده است.

لي اروين رکورددار سريع‌ترين هت‌تريک

لي اروين مهاجم اسکاتلندي تراکتورسازي در حضور کوتاه مدت خود در ايران توانست يکي از رکوردهاي تاريخ ليگ برتر را جابه‌جا کند. اين بازيکن در ديدار هفته دوازدهم با ذوب‌آهن در دقيقه 53 به زمين آمد و از دقيقه 57 تا 63 در طي 7 دقيقه هت‌تريک کرد تا سريع‌ترين هت تريک تاريخ ليگ برتر را به نام خود ثبت کند.پيش از اين، اين رکورد در اختيار آرش برهاني بود که در ليگ هشتم در طي 8 دقيقه هت‌تريک کرد.

شيمبا به ساسان رسيد

لوسيانو پريرا در هفته‌هاي پاياني ليگ، با درخشش خود همه نگاهها را به سوي خود جلب کرد. اين بازيکن با گلزني متوالي توانست عنوان آقاي گلي ليگ را بدست آورد. شيمبا در 7 بازي پياپي موفق به گلزني شد تا با رکورد تاريخ ليگ برتر که در اختيار ساسان انصاري در ليگ شانزدهم است برابر شود.


 خبـــرنامه 

 تراکتور به دنبال توافق مالي با ليکنز

ژرژ ليکنز سرمربي بلژيکي که از نيم فصل ليگ هجدهم هدايت تراکتورسازي را برعهده گرفت، در حالي چند روز قبل ايران را ترک کرد که از قراردادش با اين باشگاه دو سال ديگر باقي مانده است. در اين شرايط اما گفته مي شود که مسئولان تراکتورسازي به دنبال قطع همکاري با اين مربي هستند اما در عين حال مي خواهند کمترين ضرر مالي را نيز بدهند.

از اين رو آنها در صدد هستند تا با ليکنز صحبت کنند تا او بخش اعظمي از مبلغ قراردادي که مربوط به دو سال آينده است را ببخشد و با باشگاه توافق کند. تراکتوري ها به خاطر قراردادي که با ليکنز دارند نمي توانند مذاکره با مربيان ديگر را به طور رسمي جلو ببرند و به همين خاطر بايد هرچه سريع تر تکليف ليکنز را روشن کنند.

مديران تراکتور طي روزهاي گذشته صحبت هايي را با اين مربي بلژيکي انجام دادند تا او با دريافت مبلغ کمتري راضي به جدايي شود و با فسخ قراردادش مربي جديد بتواند کارش را آغاز کند. به همين خاطر اگر ليکنز راضي شود احتمالا طي روزهاي آينده اين توافق مالي انجام و قرارداد او فسخ خواهد شد.

تيم تماشاگرپسند فرهاد

14 گل در 5 بازي

استقلال در حضور فرهاد مجيدي 5 مسابقه برگزار کرد و توانست 3 برد و 2 تساوي به دست بياورد؛ عملکردي که با توجه به شرايط آبي ها مطلوب ارزيابي مي شود و شايد اگر اشتباه بزرگ داوري در ديدار با نفت آبادان نبود، اين کارنامه بهتر از قبل مي شد.

استقلال در حضور مجيدي در اين 5 مسابقه موفق شد 9 مرتبه دروازه حريفان را باز کند و البته 5 گل دريافت کرد تا 14 گل در اين ديدارها ثبت شود. عملکردي نزديک به 3 گل در هر مسابقه که باعث مي‌شود ديدارهاي استقلال براي هواداران جذاب و پر گل باشد.

البته استقلال با ميانگين دريافت يک گل خورده در هر مسابقه، بايد به فکر ترميم ساختار دفاعي خود باشد.

زوران ماميچ؛ جدي‌ترين گزينه خارجي استقلال

مديران باشگاه استقلال همچنان به فکر استخدام يک مربي خارجي براي فصل بعد هستند، هر چند حداقل دو گزينه داخلي هم دارند. اما درباره گزينه‌هاي خارجي استقلال گفته مي‌شود زوران ماميچ با مديران اين باشگاه مذاکراتي داشته و برخي مدعي‌اند با آنها به توافق نهايي رسيده و اگر مشکلي پيش نيايد اين سرمربي کروات فصل بعد سکان هدايت آبي‌پوشان را برعهده مي گيرد. ماميچ سرمربي العين بود و اواسط اين فصل رفت تا ناجي الهلال شود اما بعد از باخت به استقلال برکنار شد.

تاج در بروکسل

کار تمام مي‌شود؟

مهدي تاج ديروز تهران را به مقصد بروکسل ترک کرد . هدف او از اين سفر عقد قرارداد با مارک ويلموتس، سرمربي جديد تيم ملي است. بر اساس اعلام روابط عمومي فدراسيون فوتبال، قرار است قرارداد ويلمتوس در سفارت ايران در بروکسل امضاء شود و طبيعتا دستمزد اين مربي هم از طريق سفارت ايران در بلژيک به او پرداخت خواهد شد تا مارک ويلموتس به خاطر تحريم هايي که آمريکا عليه ايران وضع کرده با دردسر مواجه نشود.

گفتني است مدت زمان قرارداد مارک تا پايان جام جهاني 2022 خواهد بود و البته اين قرارداد در شرايطي اعتبار خواهد داشت که تيم ملي مجوز حضور در جام جهاني را به دست بياورد. در خصوص مبلغ قرارداد اين مربي هم گزارش هاي زيادي مخابره شده اما آنچه که مسلم است مبلغ قرارداد اين مربي بين 1 تا 5/1 ميليون دلار خواهد بود. کارلوس کي روش پيش از حضور مارک ويلموتس در تيم ملي دستمزدي نزديک به 2 ميليون دلار براي هر سال دريافت مي کرد.

کار منشا و استقلال تمام شد

گادوين منشا در نيم فصل دوم به عنوان يکي از جنجالي ترين نقل و انتقالات از پرسپوليس به استقلال آمد اما نمايش او در طول بازي هايي که براي اين تيم به ميدان رفت چندان دلچسب نبود. گادوين منشا در طول نيم‌فصلي که در ترکيب استقلال بازي کرد يک گل زد و دو پاس گل داد و در کل نمايش چندان خوبي در ترکيب آبي ها نداشت تا شايد خيلي‌ها به برانکو ايوانکوويچ براي اينکه او را در ليست مازاد پرسپوليس گذاشت حق بدهند.

با توجه به اين که گادوين منشا در طول مدت حضور در استقلال نتوانست نظرها را به خود جلب کند باشگاه استقلال نام اين بازيکن را در ليست مازاد قرار داده است و از طرف ديگر خود اين بازيکن هم تمايل به جدايي دارد.منشا در نيم فصل و بعد از سپري کردن يک سال و نيم در پرسپوليس راهي استقلال شد اما اتفاقات مطابق ميل او و باشگاه استقلال پيش نرفت و به نظر مي رسد او بايد در فصل جديد روياهاي خود را در تيم ديگري جست و جو کند.

قطبي و فولاد به آخر خط رسيدند

افشين قطبي به صورت رسمي از فولاد جدا شد و سال آينده روي نيمکت اين تيم حضور نخواهد داشت.

قطبي که پس از پايان آخرين بازي فصل مقابل تراکتورسازي به خارج از ايران عزيمت کرده است، در فصل آينده سرمربي فولاد نخواهد بود، اگرچه توافقنامه اوليه فولاد و قطبي يک و نيم ساله امضا شده اما موانعي براي ادامه کار قطبي وجود داشت. آن چه که باعث جدايي فولاد و قطبي شد، عدم توافق مالي بين طرفين است.

از نکونام به عنوان يکي از مهم ترين گزينه هاي جانشيني افشين قطبي نام برده مي شود؛ کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال ايران که شايعاتي درباره حضورش در تراکتورسازي نيز وجود دارد اما شايد خبر بعدي درباره او، خبر متفاوتي از شايعات دو سه روز گذشته باشد!

تيم ملي واليبال بانوان به اسلووني مي‌رود

تيم ملي واليبال بانوان خود را براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا که مردادماه به ميزباني کره جنوبي برگزار مي‌شود، آماده مي‌کند. برهمين اساس تيم ملي واليبال براي آمادگي هرچه بهتر ملي‌پوشان عازم تورنمنت اسلووني مي‌شود.تورنمنت اسلووني از 19 تيرماه با حضور 24 تيم برگزار مي‌شود. ملي‌پوشان کشورمان در شرايطي عازم تورنمنت اروپايي مي‌شوند که در خواست فدراسيون واليبال ايران براي برگزاري اردوي مشترک و دوستانه از سوي تيم هاي آسيايي پذيرفته نشد.

تيم ملي واليبال بانوان ايران در مرحله مقدماتي رقابت‌هاي جام ملت هاي آسيا با تيم‌هاي کره‌جنوبي (ميزبان) و سنگاپور همگروه است.


 خبـــرنامه 

 رکوردشکني پرسپوليس در آسيا

هرچند که بازي هفته آخر پرسپوليس در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا 2019 السد از حساسيت خاصي برخودار نبود و تکليف صعود و عدم صعود دو تيم مشخص شده بود ولي اين ديدار از نظر آماري براي پرسپوليس بازي مهمي محسوب مي‌شد.

پرسپوليس اين ديدار خانگي را هم بدون شکست پشت سرگذاشت تا تعداد بازي پياپي خانگي که اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا بدون باخت پشت سرگذاشته به عدد 20 برسد.آخرين باخت پرسپوليس در خانه به سال 2012 باز مي‌گردد که در خانه با نتيجه يک بر صفر مغلوب الهلال شد. سرخپوشان در شرايطي موفق به ثبت اين آمار شدند که در تمام اين بازيها از امتياز حضور هواداران پرشمار خود بهره‌مند نبودند. 3بازي از اين 20 مسابقه با تيم هاي الهلال (2بازي) و الاهلي عربستان در زمين بي‌طرف برگزار شد و در ديدار با لخويا در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا 2017 از حضور تماشاگر محروم بود.

قراردادهاي بازيکنان پرسپوليس

تمديدهاي مبهم!

مهدي ترابي هر چه در طول بازي مقابل السد کام هواداران اين تيم را شيرين کرده بود، با سوت پايان مسابقه نگراني و اضطراب را به دل سکوها برد. مهدي ترابي در بازي با السد يک گل تماشايي زد و ديگر گل پرسپوليس هم با پاس او به ثمر رسيد؛ نمايشي که هواداران اين تيم را اميدوار کرد که فصل بعد، شماره 9 تيم‌شان ستاره ليگ باشد. ولي مهدي ترابي در ميکسدزون پايان مسابقه اعلام کرد که وضعيت ماندنش در پرسپوليس مشخص نيست.ترابي در حالي اين ادعا را مطرح کرده که سال قبل هنگام عقد قرارداد، اعلام شده بود قرارداد اين بازيکن با پرسپوليس تا سال 1400 است. زماني که سايت باشگاه پرسپوليس خبر بمب نقل‌وانتقالات را با تيتر «ترابي براي دو فصل و نيم با پرسپوليس قرارداد بست» روي خروجي برد، در متن اشاره شده بود که ترابي تا سال 1400 با پرسپوليس قرارداد دارد. سايت رسمي باشگاه پرسپوليس در تاريخ 11 تير 97 در توضيح اين خبر نوشته بود: «ترابي با امضاي قرارداد از زماني که محروميت پرسپوليس از نقل و انتقالات پايان مي‌يابد براي دو فصل و نيم پيراهن پرسپوليس را به تن خواهد داشت. مهدي ترابي به اين ترتيب تا پايان فصل 1400-1399 بازيکن پرسپوليس است.»البته قرارداد ترابي تنها علامت سوال پرسپوليس نيست. قرارداد بشار رسن با پرسپوليس هم شفاف نيست. درحالي اين روزها خبر جدايي بشار رسن از پرسپوليس مطرح مي‌شود که 9 اسفند 97 ايرج عرب مديرعامل پرسپوليس با ثبت تصويري در کنار بشار رسن، اعلام کرده بود قرارداد اين بازيکن عراقي براي دو فصل ديگر تمديد شد و به اين ترتيب تا پايان فصل 1400-1399 در عضويت پرسپوليس خواهد بود. حتي رسن هم فرداي آن روز در مصاحبه‌اي گفته بود: «خوشحالم قراردادم تمديد شد. در پرسپوليس ماندم تا قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا را تجربه کنم. براي رقم زدن روزهاي بهتر و چشيدن طعم قهرماني در آسيا قراردادم را تمديد کردم. شور شوق هواداران و حسن نيت مديران باشگاه من را بر اين داشت که هر چه زودتر قراردادم را تمديد کنم. من هيچ ترديدي براي تمديد اين قرارداد با پرسپوليس نداشتم. هرگز فراموش نمي کنم که هواداران پرسپوليس بعد از فوت مادرم و کمک زيادي به من کردند. آنها کمک کردند که در بدترين شرايط روحيه من بازگردد.» دو ماه بعد از اين مصاحبه ولي، شايعه جدايي رسن از پرسپوليس شنيده مي‌شود!

ژيرو با چلسي تمديد کرد

مهاجم تيم فوتبال چلسي، قرارداد خود را به مدت يک سال با اين باشگاه تمديد کرد.اوليويه ژيرو مهاجم فرانسوي تيم فوتبال چلسي انگليس، قرارداد خود را به مدت يک سال با اين باشگاه تمديد کرد. ژيرو در 62 بازي که با پيراهن آبي‌هاي لندن به ميدان رفت،‌17 گل به ثمر رساند و مطابق قرارداد جديد خود، تا پايان فصل 20-2019 در چلسي توپ مي‌زند.

ژيرو پس از تمديد قرارداد خود گفت: من واقعاً مي‌خواستم حداقل يک سال ديگر در چلسي بمانم و از عقد قرارداد جديد بسيار خوشحالم. از زمان حضورم در باشگاه،احساس کردم که جزئي از تيم و خانواده‌ام هستم و اميدوارم قهرماني‌هاي بيشتري کسب کنيم.

ژيرو با به ثمر رساندن 10 گل و به همراه لوکا يوويچ مهاجم آينتراخت فرانکفورت، آقاي گل ليگ اروپا در فصل جاري محسوب مي‌شود.

چلسي با جدايي هازارد موافقت مي‌کند

باشگاه چلسي با جدايي هافبک بلژيکي خود موافقت خواهد کرد.

به نظر مي‌رسد پازل پيوستن ادن هازارد به رئال مادريد در حال تکميل شدن است؛ هافبکي که از او به عنوان اصلي‌ترين هدف پرافتخارترين باشگاه اروپايي در فصل نقل‌وانتقالات تابستاني پيش‌رو ياد شده است.

نشريه «ديلي‌ميلي» انگليس خبر داد مديران باشگاه چلسي با جدايي ادن هازارد در پايان فصل جاري موافقت خواهند کرد، اين در حالي است که از اين هافبک 28 ساله به شدت مورد توجه زين‌الدين زيدان و باشگاه رئال مادريد قرار دارد.هازارد که تا سال 2020 با آبي‌پوشان لندني قرارداد دارد، تا کنون حاضر به تمديد قراردادش با چلسي نشده و اين باشگاه انگليسي مجبور است با جدايي اين هافبک بلژيکي موافقت کند و سودي از اين انتقال عايدش شود، در غير اينصورت بايد در پايان فصل آينده او را به عنوان بازيکن آزاد از دست بدهد.گفته مي‌شود نابغه بلژيکي که به «مسي کوچک» هم مشهور است، پيشنهاد 150 ميليون پوندي باشگاه رئال مادريد را پذيرفته و اکنون تنها توافق ميان دو باشگاه چلسي و رئال مادريد باقي مانده است.اِزار که در سال 2012 از ليل فرانسه به چلسي پيوست، تا کنون دو قهرماني در ليگ برتر انگليس، يک قهرماني در جام حذفي انگليس، يک قهرماني در ليگ اروپا و يک قهرماني در جام اتحاديه انگليس را تجربه کرده است.

سوپر پيشنهاد سيتي براي حفظ گوارديولا!

فتح هر سه جام داخلي جزيره و قهرماني در ليگ برتر براي دومين سال متوالي باعث شده رضايت کاملي از عملکرد پپ گوارديولا در بين اعضاي کادر مديريتي باشگاه منچسترسيتي وجود داشته باشد و طبق ادعاي نشريه سان، سيتيزن ها به دنبال حفظ سرمربي اسپانيايي براي 5 سال آتي هستند.دو سال از قرارداد گوارديولا با سيتي باقي مانده و وي سالانه 15 ميليون پوند نيز دستمزد مي گيرد، اما پيشنهاد جديد شامل 3 سال تمديد قرارداد و افزايش حقوق به 20 ميليون پوند از همين ابتدا و در مجموع اعطاي 100 ميليون پوند طي 5 سال آتي به پپ گوارديولا روي نيمکت سيتي است.

سيتي به خوبي مي داند در صورت تعلل، بسياري از تيم هاي بزرگ قاره سبز آرزو همکاري با گواديولا را در سر دارند و همين حالا نيز يوونتوس در تلاش براي راضي کردن اين سرمربي در مسير حضور در تورين براي فصل آتي است. البته گوارديولا در روزهاي اخير بارها تاکيد کرده فعلا قصد جدايي از سيتي را نداشته و حتي از همين حالا به دنبال برنامه ريزي براي فتح ليگ قهرمانان در فصل بعد است؛ تنها عنواني که پپ طي سه فصل حضور در جزيره در کسب آن ناکام بوده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته