جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6128


جزئيات تسهيلات 25 هزار ميليارد توماني اشتغال سال 98

بانکهاي خصوصي با ارسال نامه‌اي به معاون اول رئيس‌جمهور خواستار شدند:
افزايش سرمايه از محل تسعير دارايي‌ها و بدهي‌هاي ارزي بانک ها


تريبون


نهادهاي مالي


 جزئيات تسهيلات 25 هزار ميليارد توماني اشتغال سال 98 

 
آيين نامه اجرايي تسهيلات 25 هزار ميليارد توماني اشتغال در سال 98 ابلاغ شد که براساس آن 16 وزارتخانه، دستگاه اجرايي و نهاد مکلف شده‌اند برنامه اشتغال‌زايي خود را تا آخر خرداد ارائه دهند.به گزارش ايلنا ، دولت براي اجراي برنامه‌هاي توليد اشتغال محور در سال جاري، 25 هزار ميليارد تومان تسهيلات با هدف ايجاد يک ميليون و 90 هزار فرصت شغلي در قالب بند الف تبصره 18 قانون بودجه 98 کل کشور پيش بيني کرده است.

بر اساس آئين نامه اجرايي اين بند که به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ شده است، اين رقم از محل قانون بودجه 98، تسهيلات ريالي صندوق توسعه ملي و تسهيلات بانک‌ها تأمين خواهد شد.

بر اساس اين آئين نامه، 30 هزار ميليارد ريال از محل جدول شماره 9 پيوست قانون بودجه پيش بيني شده است. همچنين 95 هزار ميليارد ريال از محل منابع صندوق توسعه ملي در چارچوب مصوبات هيئت امنا، ضوابط، مقررات و اساسنامه صندوق نزد بانک‌هاي عامل سپرده گذاري مي‌شود. علاوه بر اين از محل منابع بانکي نيز بانک مرکزي حداقل تا مبلغ 125 هزار ميليارد ريال تسهيلات اعتباري را به صورت ترکيبي با منابع داخلي بانک‌هاي عامل براي تحقق اهداف برنامه‌هاي اشتغال در سال جاري تجهيز مي‌کند. در مجموع 250 هزار ميليارد ريال از اين محل‌ها براي برنامه‌هاي اشتغال سال 98 اختصاص خواهد يافت.

ارائه برنامه توليد اشتغال محور دستگاه‌هاي دولتي تا آخر خرداد

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ وزارت جهاد کشاورزي؛ وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات؛ وزارت کشور؛ وزارت بهداشت؛ وزارت نيرو؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ وزارت راه و شهرسازي؛ وزارت ورزش و جوانان؛ سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري؛ معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري؛ کميته امداد امام خميني (ره)؛ سازمان بهزيستي کشور؛ بنياد شهيد و امور ايثارگران و بنياد مسکن انقلاب اسلامي موظف هستند تا پايان خردادماه، برنامه توليد حوزه مورد نظر خود را با اولويت ايجاد اشتغال جديد و تثبيت اشتغال موجود پس از تأييد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي براي تأييد نهايي به سازمان برنامه و بودجه ارسال کنند.

برنامه توليد دستگاه‌هاي اجرايي در حوزه اشتغال بايد در حوزه هدف‌گذاري ميزان توليد و تعداد فرصت‌هاي شغلي، منابع مورد نياز و نحوه تأمين آن، شيوه حمايت مالي، نحوه مشارکت بخش خصوصي و نهادهاي عمومي غيردولتي، زمان بندي اجرا و توزيع استاني باشد.


 بانکهاي خصوصي با ارسال نامه‌اي به معاون اول رئيس‌جمهور خواستار شدند:
 افزايش سرمايه از محل تسعير دارايي‌ها و بدهي‌هاي ارزي بانک ها 

 بانکهاي خصوصي کشور با ارسال نامه‌اي به معاون اول رئيس‌جمهور و رئيس‌کل بانک مرکزي، خواستار افزايش سرمايه از محل تسعير دارايي‌ها و بدهي‌هاي ارزي خود شدند.

به گزارش ايسنا، بانکهاي خصوصي کشور با ارسال نامه‌اي به معاون اول رئيس‌جمهور و رئيس‌کل بانک مرکزي، خواستار افزايش سرمايه از محل تسعير دارايي‌ها و بدهي‌هاي ارزي خود شدند. در نامه ارسالي با امضاي کوروش پرويزيان، رئيس کانون بانک‌هاي خصوصي اعلام شده است: با اشاره به شرايط بانک‌ها و موسسات اعتباري، دولت اجازه افزايش سرمايه بانک‌ها از محل تسعير دارايي‌ها و بدهي‌هاي ارزي بانک‌ها با استفاده از معافيت مالياتي درآمد ناشي از اين تسعير را صادر نمايد.

در نامه پرويزيان آمده است: نظر به اينکه ساختار مالي تمامي بانک‌ها با توجه به افزايش نرخ ارز و تبديل آن به نرخ ارز بيگانه در مجامع بين‌المللي، کاهش بيش از حد نصاب سرمايه و جمع ترازنامه آنها را به همراه دارد، ضرورتي موکد ايجاد مي‌نمايد که از ظرفيت سود حاصله در اصلاح ساختار بانک‌ها در چارچوب ظرفيت‌هاي قانوني و مقرراتي استفاده بهينه صورت گيرد.بر اين اساس پيشنهاد مي‌نمايد با توجه به مطالب پيش گفته، در راستاي اصلاح ساختار مالي بانک‌ها و به منظور ترغيب سهامداران به عدم تقسيم سود اکتسابي (منظور سود ناشي از محل درآمد تسعير دارايي‌هاي ارزي) و يا بخش عمده‌اي از آن، درآمد حاصل براي افزايش سرمايه بانک‌ها با وحدت ملاک وفق مصوبه جلسه شوراي عالي هماهنگي اقتصاد که براي سال 97 در نظر گرفته شده است يا موضوع معافيت ماليات بر درآمد متعلقه آن بخش از سود تقسيم نشده شرکت‌هاي ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار که به حساب سرمايه منتقل مي‌شوند، براي سال 98 نير مصوب و مقرر گردد.


 تريبون 

 سخنگوي سازمان حفظ نباتات تاييد کرد :

خريد ملخ از مردم توسط فرمانداري بندر عباس

سخنگوي سازمان حفظ نباتات با بيان اينکه بحث بيوتروريسم بودن هجوم ملخ ها به کشور منتفي است، گفت: با خريد تضميني ملخ ها موافق نيستيم و اين کار را توصيه نمي کنيم.

محمدرضا مير در گفتگو با ايلنا درباره اينکه آيا با توجه به نزديک بودن موج جديد حمله ملخ‌ها به کشور با اختصاص اعتبار 20 ميليارد توماني به سازمان حفظ نباتات کشور براي مبارزه با اين آفت، موافقت شده است؟، گفت: بله، موافقت کلي در اين زمينه اعلام شده و وزارت کشور اين پرونده را به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده تا مراحل اداري کار در آنجا پيگيري شود و تخصيص اعتبار صورت بگيرد.

کشورهاي عربي در مبارزه با ملخ کوتاهي کرده اند

وي درباره بررسي‌هاي فائو مبني بر احتمال بيوتروريسم بودن اين حملات و کوتاهي برخي کشورهاي عربي در اين زمينه، اظهارداشت: هفته گذشته، نماينده اي از فائو براي بررسي نحوه مبارزه با ملخ‌ها به کشور ما آمد و به همراه تعدادي از مديران سازمان حفظ نباتات از کل مناطق آلوده بازديد کرد. وي نحوه مبارزه را بسيار خوب ارزيابي کرد و رضايت کافي از اين کار داشت.

سخنگوي سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: ما در آن جلسه از نماينده فائو درخواست کرديم گزارشي را درباره نحوه مبارزه عربستان، امارات، عمان، يمن و قطر ارائه کند و بحث ما اين بود که کشورهاي مذکور در اين زمينه کوتاهي کرده اند.

مير با بيان اينکه نماينده فائو دو مساله را دليل هجوم گسترده ملخ‌ها به ايران در سالجاري عنوان کرد، افزود: دليل نخست تغييرات اقليمي بود ضمن اينکه نماينده فائو تلويحاً اعلام کرد که کشورهاي مذکور آنچنان که بايد با ملخ صحرايي مبارزه مي‌کردند، اين کار را انجام نداده اند. مهم‌ترين اين کشورها نيز يمن بوده که به دليل جنگ اصلاً مبارزه نکرده است. کشورهاي ديگر مانند عربستان، عمان، امارات و قطر هم در سطحي که بايد مبارزه مي‌کردند، نکردند.

هشدار درباره خريد ملخ‌ها

سخنگوي سازمان حفظ نباتات کشور همچنين درباره مباحث مطرح شده مبني بر خريد تضميني ملخ زنده توسط فرمانداري بندرعباس، افزود: اين مساله درست است. فرماندار بندر عباس در جلسه ستاد مديريت بحران استان اين بحث را اعلام کرده و نظر شخصي خود ايشان است.

مير تصريح کرد: ما اين مساله را نه تأييد مي‌کنيم و نه آن را توصيه مي‌کنيم.

وي با بيان اينکه ممکن است اين ملخ‌ها آلوده باشند، گفت: درست است که عنوان شده ملخ زنده باشد، اما ممکن است ملخ سمپاشي شده و هنوز زنده باشد چون معمولاً بين 6 تا 7 ساعت طول مي‌کشد تا ملخ بميرد. اگر آلوده باشد و از آن خوراک دام تهيه کنند نمي‌دانيم چه تبعاتي خواهد داشت.

اخيراً فرمانداري بندرعباس اعلام کرده است مردم به ازاي تحويل دادن هر يک کيلو ملخ زنده، هشت هزارتومان از دهياري بگيرند.


 نهادهاي مالي 

 فروش اوراق گواهي سپرده مدت‌دار توسط بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد - بانک‌پاسارگاد اوراق گواهي سپرده مدت‌دار، ويژه سرمايه‌گذاري (عام) عرضه مي‌کند.

به گزارش روابط‌عمومي بانک‌‌پاسارگاد، اوراق گواهي سپرده مدت‌دار، ويژه سرمايه‌گذاري (عام) از تاريخ 18 خرداد تا 23 خرداد سال 1398، در تمام شعبه‌هاي بانک‌پاسارگاد در سراسر کشور به فروش مي‌رسد.

اين اوراق، معاف از ماليات، با نرخ سود علي‌الحساب 18 درصد (سالانه) و قابل نقل و انتقال از طريق شعبه‌هاي بانک‌پاسارگاد است. معامله ثانويه اين اوراق در بازار سرمايه از طريق بورس امکان‌پذير خواهد بود.

پرداخت سود اين اوراق به‌صورت ماهانه است و امکان بازخريد آن قبل از سررسيد با نرخ سود 10 درصد (سالانه) از طريق شعبه‌هاي اين بانک فراهم است.

اختصاص جايزه نقدي براي پذيرندگان خوش‌شانس پايانه‌هاي فروش بانک صادرات

بانک صادرات - مرحله دوم طرح «فروش‌طلايي» باشگاه مشتريان بانک صادرات ايران با اختصاص 7 ميليارد ريال جايزه نقدي با هدف احياء و تقويت دستگاه‌هاي POS و ارتقاي سطح روابط ميان بانك و پذيرندگان پايانه‌هاي فروش، به مدت 6 ماه از تاريخ يکم خردادماه سال‌جاري در جريان است.به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، در اين طرح شاخص‌هاي رسوب منابع و برآيند درآمد و هزينه پذيرندگان (POS) در طول مدت زمان اجراي طرح نقش تعيين‌كننده‌اي در اجراي مطلوب آن ايفا مي‌کند.

در اين طرح، پذيرندگان براساس حداقل (مجموع مبالغ تراكنش‌هاي پايانه فروش و ميانگين منابع كل حساب‌هاي خود به غير از حساب بلندمدت) در طول مدت زمان اجراي طرح مشمول دريافت امتياز بدون سقف امتيازي و شرکت در قرعه‌کشي مي‌شوند.

بازديد مدير شعب استان هاي خراسان رضوي و شمالي بانک ايران زمين ازشرکت اترک شيمي

بانک ايران زمين - مدير شعب استان هاي خراسان رضوي و شمالي بانک ايران زمين در راستاي تحقق شعار سال و حمايت از رونق توليد با مديران ارشد شرکت اترک شيمي شرق ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين ، شمس آبادي مدير استان خطاب به مديران اين مجموعه صنعتي که با وجود تحريم هاي اقتصادي تحميل شده به کشور، همچنان در عرصه توليد و صنعت استوار و مايه مباهات و سربلندي ايران عزيزمان بوده اند، عنوان کرد: شرکت هاي توليدي و کارخانجات به عنوان چرخ اصلي صنعت کشور نقش به سزايي در خودکفايي و آباداني اين مرز و بوم داشته و اميد است با همت عالي مردم ايران زمين شاهد رونق اقتصادي در سال پيش رو باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته