جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6128

مديرعامل آب و فاضلاب روستايي كهگيلويه و بويراحمد:
اجراي 25 پروژه آبرساني در روستاهاي گچساران و باشت

مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس:
برگزاري بسيج ملي کنترل فشارخون بالا در سراسر كشور


آغاز عمليات اجرايي «اقدام ملي توليد و عرضه مسکن» در شهر انديشه


خبر


در استان


 مديرعامل آب و فاضلاب روستايي كهگيلويه و بويراحمد:
 اجراي 25 پروژه آبرساني در روستاهاي گچساران و باشت 

 
ياسوج-ربيعي

مديرعامل آب و فاضلاب روستايي كهگيلويه و بويراحمد گفت:سال گذشته تعداد 25 پروژه آبرساني در روستاهاي گچساران و باشت با اعتباري بيش از 137 ميليارد ريال اجرا شد.به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج ، نشست بررسي پروژه‌هاي عمراني بخش آب شهري و روستايي، جهاد کشاورزي و نوسازي مدارس با حضور نماينده مردم گچساران و باشت، فرماندار و برخي از معاونان مديران کل و روساي شهرستاني در سالن کنفرانس فرمانداري گچساران برگزار شد.

در اين نشست فيض الله پاسره با بيان اينکه سال گذشته تعداد 25 پروژه آبرساني، اصلاح شبکه تامين آب شرب در مناطق روستايي گچساران و باشت با اعتباري بيش از 137 ميليارد و 526 ميلون ريال مصوب شده است، گفت:در روستاهاي گچساران تعداد 19 پروژه با اعتباري بيش از 109 ميليارد و 208 ميليون ريال در مناطق روستايي اين شهرستان مصوب شده بود.وي ابراز کرد: از اين ميزان پروژه 17 مورد با اعتباري بيش از 83 ميليارد و 526 ميليون ريال در گچساران هزينه شد.

وي ادامه داد: همچنين در سال گذشته تعمير و نگهداري تاسيسات آب آشاميدني (مرمت و بازسازي تاسيسات شبکه هاي آب آشاميدني ايستگاه پمپاژ)آبرساني سربيشه و بي بي جان آباد، آبرساني روستاي گناوه که 5.5 کيلومتر شبکه داخلي اجرا و تامين آب آشاميدني مجتمع شامبراکان سيد جمال الدين نازمکان که بيش از 5 کيلومتر خط انتقال و يک باب مخزن 100 متر مکعبي در اين منطقه براي تامين آب احداث شده است.

اين مسئول با اشاره به تامين آب روستاهاي اسپر و آرو، خربل، بن پير و روستاي انبارگاه آبريگون گفت:احداث يک باب مخزن 200 متر مکعبي در روستاي اسپر و آرو، و اجراي 500 متر شبکه داخلي، احداث مخزن 50 متر مکعبي، در روستاي انبارگاه اجراي 8 کيلومتر شبکه داخلي در روستاي آبريگون صورت گرفت.

پاسره با بيان اينکه 17 روستاي گچساران از سدکوثر تامين آب مي‌شود، عنوان کرد: در اين طرح 6 کيلومتر خط انتقال انجام گرفته است.

مديرعامل آب و فاضلاب کهگيلويه و بويراحمد ادامه داد:6 کيلومتر خط انتقال و احداث يک باب مخزن يک هزار متر مکعبي براي تامين آب به روستاي باباکلان، آبرساني به روستاي ديل و همچنين اصلاح شبکه آبرساني روستاهاي خيرآباد از جمله فعاليت‌هاي آبفاي روستايي کهگيلويه و بويراحمد در اين شهرستان بوده است.وي در ادامه به اجراي 6پروژه تامين آب روستاهاي باشت با اعتباري به ميزان 54 ميليارد ريال اشاره کرد و گفت: از اين ميزان اعتبار تخصيص داده شده 11 ميليارد ريال اعتبار مصوب از محل استاني و 43 ميليارد ريال نيز از بنياد برکت بوده است.


 مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس:
 برگزاري بسيج ملي کنترل فشارخون بالا در سراسر كشور 

 
شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

دکتر سيدحسين ميرشريفي مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات در ماه ميهماني خدا گفت: بسيج ملي کنترل فشارخون بالا با شعار "بدانيم و اقدام کنيم ..." در سطح شهرستان قدس و همزمان در سراسر کشور از 17 خرداد ماه لغايت 15 تيرماه برگزار مي شود.دكتر مير شريفي افزود:بطور معمول اگه فشارخون بصوت پايدار بالاتر از 140 سيستول ميلي متر جيوه و 90 دياستول ميلي متر جيوه قرار گيرد بيماري محسوب مي‎شود، که در بسياري از موارد بدون علامت بوده و افراد از بيماري خود اطلاع ندارند و متاسفانه سبب مرگ و مير زودرس و عوامل قلبي عروقي مانند سکته قلبي ، سکته مغزي و نارسايي کليوي مي‎شود.

وي ادامه داد: بايد يادآوري کنيم که حدودا 22.4 درصد زنان و 21 درصد مردان ( در دو جنس 21.6 درصد) در جامعه مبتلا به اين بيماري هستند که در سنين مختلف متفاوت است. متاسفانه ميزان آگاهي مردم از اين بيماري در سطح پايين قرار دارد و اين ارقام بين 21 تا 56 درصد بر حسب استانهاي مختلف متفاوت است و کمتر از نيمي از مبتلايان به اين بيماري از درمان مناسب و مستمر برخوردار مي‎شوند.بدون علامت بودن فشارخون بالا و عوارض جدي ناشي از عدم تشخيص و درمان به موقع آن، باعث شده است که آموزش مردم درباره فشارخون بالا و لزوم مراجعه جهت اندازه گيري مستمر فشارخون ضرورت پيدا کند.

دکتر ميرشريفي بيان داشت : فشارخون بالا يا پرفشاري خون به دو نوع اوليه و ثانويه تقسيم مي شود. در نوع اوليه كه 90 تا 95درصد موارد فشارخون بالاست، افزايش فشارخون علت مشخصي ندارد ولي عوامل خطري مانند زمينه ارثي و خانوادگي فشارخون بالا، مصرف زياد نمك، چاقي و ديابت در بروز آن نقش دارند. در نوع ثانويه اغلب تغيير در ترشح هورمون‎ها و يا كاركرد نامناسب كليه ها، عامل بالا رفتن فشارخون است و مي‏تواند ناشي از يک بيماري زمينه اي مانند كم‎كاري يا پركاري تيروئيد، فئوكروموسيتوم (نوعي تومور غده فوق کليه)، كواركتاسيون آئورت و يا ساير بيماري‎ها باشد که معمولاً با درمان بيماري زمينه اي، فشارخون در اين بيماران به مقدار طبيعي باز مي‎گردد.

وي با اشاره به اين موضوع که بسيج ملي کنترل فشارخون بالا به صورت رسمي در سطح اطلاع رساني از 27 ارديبهشت لغايت 17 خرداد و در سطح اجرايي نيز از 17 خرداد لغايت 15 تيرماه سال‎جاري با هدف ارتقاي آگاهي مردم درباره فشارخون بالا، ترغيب آنان براي مراجعه به مراکز تعيين شده جهت اندازه گيري فشارخون و شناسايي و پيگيري افراد داراي فشارخون بالا طراحي شده است خاطر نشان كرد: مجريان اين طرح بايد نسبت به اطلاع رساني و آموزش مناسبت به تمامي اقشار جامعه به خصوص گروه هاي هدف که شامل افراد بالاي 30 سال، زنان باردار و بيماران کليوي هستند اقدام و فشارخون افراد را به طور صحيح و علمي اندازه گيري و مراحل فرآيند مراقبت بيماران مبتلا به فشارخون بالا را براساس دستورالعمل اجرا نمايند.

مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس در پايان اين پيام خطاب به مجموعه تحت مديريت خود عنوان كرد:از کليه پرسنل فعال حوزه سلامت شهرستان در همه سطوح انتظار دارم با تکيه بر مهارت‌ و ارتقاء دانش و توانمندي‌هاي علمي و حرفه‌اي و بکارگيري تمامي امکانات و ظرفيت هاي موجود، جهت برگزاري هر چه بهتر بسيج ملي کنترل فشار خون بالا، در تامين سلامت افراد سطح شهرستان تلاش کنند و رضايتمندي مراجعين، بيماران و مردم فهيم شهرستان که از مهمترين اهداف نظام سلامت کشور به شمار مي‌آيد، را سرلوحه کار خود قرار دهند. از خداوند متعال سلامتي و توفيق روزافزون را براي شما آرزومندم.


 آغاز عمليات اجرايي «اقدام ملي توليد و عرضه مسکن» در شهر انديشه 

 
شهريار-برزگر

مراسم عمليات اجرايي اقدام ملي توليد و عرضه مسکن با حضور اسلامي وزير راه و شهرسازي،طاهرخاني معاون وزير و مدير عامل شرکت عمران شهرهاي جديد،محسني بندپي استاندار تهران،محمودي نماينده مردم شهريار،قدس و ملارد در خانه ملت،طاهري فرماندار شهريار و ديگر مسئولين شهرستاني در فاز 4 انديشه برگزار شد.

مسلم خاني مدير عامل شرکت عمران شهر انديشه سياست‌ها و برنامه‌‌هاي شرکت عمران انديشه را بررسي‌ وضع موجود و تأثير گذاري مطلوب منطقه و حتي فراتر از آن دانست و گفت:با توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در خصوص اهتمام و توليد مسکن و تدابير وزير راه و شهرسازي و سياست‎هاي وزارتخانه در تدوين برنامه اقدام ملي ، توليد مسکن سبب رونق اين بخش مي‎شود که با احداث 2500 واحد مسکوني در شهر انديشه در قالب برنامه اقدام ملي بيش از 8 هزار و 100 نفر را صاحب مسکن مي‌ شوند.

وي ادامه داد:قالب برنامه اقدام ملي 2500 واحد مسکوني در شهر انديشه است که 2 هزار و 99 واحد عمليات اجرايي آن به دستور وزير راه و شهرسازي آغاز شد که بيش از 8 هزار و 100 نفر را تحت پوشش قرار مي‌دهد و براي نزديک به 6 هزار نفر به طور مستقيم و 27 هزار نفر به صورت غيرمستقيم ايجاد اشتغال مي‌کند.

وي با اشاره به آغاز عمليات اجرايي از 2 هزار پروژه مسکن در شهر جديد انديشه اظهار داشت:ساخت بيش از 45 مجموعه آموزشي در شهر جديد انديشه گامي مهم در تأمين فضاي آموزشي موردنياز دانشجويان و دانش‌آموزاني است که از ديگر مناطق در انديشه تحصيل مي‌کنند.

مسلم‌خاني افزود:اجراي پروژ‌ه‌هاي مرکز شهر و ره‌باغ نيازمند 690 ميليارد سرمايه‌گذاري است و علاوه بر اين عمليات اجرايي مرکز شهر انديشه نيز با 47 هکتار در کنار پروژه ره‌باغ با هدف توجه به آسايش مردم و افزايش تعاملات اجتماعي طراحي شده است.

در اين ره‌باغ و پروژه مرکز شهر بيمارستان تخصصي و فوق‌تخصصي نيز احداث مي‌شود، کاربري آموزش عالي و کاربري‌هاي فرهنگي و آموزشي نيز تعبيه شده که توسط مجموعه‌هاي مرتبط پيگيري مي‌شود.هسته مرکزي بر پايه پياده محوري و بهره برداري از عناصر روح بخش است.

مديرعامل شرکت عمران انديشه گفت:در تمام روند اجراي پروژه سعي شده کاربري‌ها فرامنطقه‌اي و ملي باشد و در واقع فرهنگسرا و کاربري‌هاي متعددي از جمله پرديس سينمايي، تالار روباز و کاربري‌هاي تجاري و اداري و غيره در اين ره‌باغ وجود دارد.


 خبر 

 شهردار تبريز:

احداث بيش‌ترين تعداد ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني تاريخ تبريز در سال گذشته

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: درحالي سال گذشته 3ايستگاه آتش نشاني جديد در تبريز احداث کرديم که در طول تاريخ فعاليت آتش نشاني در تبريز تنها 19ايستگاه راه اندازي شده است.

ايرج شهين باهر با حضور در ميزگرد خبرگزاري ايرنا آذربايجان شرقي که با موضوع بررسي ابعاد آتش سوزي بازار بزرگ تبريز برگزار شد، اظهار کرد:سال گذشته در تبريز3 ايستگاه آتش نشاني جديد به 19ايستگاه که از ابتداي تشکيل سازمان وجود داشت اضافه کرديم.

وي اعلام کرد: در تلاش هستيم تا در سال جاري نيز 2ايستگاه جديد در مکان هاي مناسب احداث کنيم.

شهردار تبريز با بيان اينکه بايد به نسبت توسعه جمعيت شهر امکانات و تجهيزات امدادرساني را نيز افزايش بدهيم، يادآور شد:در آتش سوزي اخير بازار تبريز خوشبختانه هيچ گونه کمبودي در امکانات و تجهيزات نداشتيم.

در راستاي رونق بخشي به توليد؛

بدهي معوق بيمه کارفرمايان قسط بندي خواهد شد

کرج-خاکپور

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت:بدهي معوق حق بيمه کارفرماياني که توان پرداخت به صورت يکجا نداشته باشند تا 45 ماه و براي کارگاه‌هاي بحراني تا 60 ماه تقسيط مي‌شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، «جهانگير شاهمرادي» ضمن اعلام اين خبر افزود:بر اساس بسته حمايتي سازمان تامين اجتماعي در رونق توليد، دريافت ليست و حق بيمه جاري کارکنان شاغل در کارگاه‌هاي مشمول قانون تامين اجتماعي منوط به پرداخت بدهي معوقه و يا تعيين تکليف آن توسط کارفرما نيست و بايد نسبت به دريافت ليست و حق بيمه جاري کارکنان شاغل در کارگاه‌ها اقدام و در خصوص مطالبات معوق از کارفرمايان طبق ساير مقررات رفتار شود.

شاهمرادي تصريح کرد: در صورت درخواست تقسيط از سوي کارفرماياني که توان پرداخت بدهي‌هاي معوقه را به صورت يک جا نداشته باشند با بررسي فوري شرايط و وضعيت مالي کارگاه نسبت به تقسيط45 ماهه و در صورت بحراني بودن وضع کارگاه بصورت 60 ماهه اقدام خواهد شد.همچنين در صورت درخواست کارفرما در تقسيط بدهي به صورت پلکاني مساعدت مي شود.

رئيس سازمان صمت استان البرز درباره واحدهايي که درگير تحريم شده اند بيان کرد: با کارفرمايان خوش حساب واحدهاي توليدي، صنعتي، معدني و خدماتي که به دليل تحريم‌هاي ظالمانه، نوسانات ارزي و حوادث غيرمترقبه دچار بحران شده و در ارسال ليست و پرداخت حق بيمه جاري کارکنان مشکل دارند همکاري لازم انجام خواهد شد.

وي در خاتمه اظهار داشت:در صورتي که کارفرمايان براي تقسيط بدهي‌ کارگاه براي ارائه ضمانت نامه معتبر بانکي و ملکي داراي مشکلاتي باشند در صورت درخواست کارفرما نسبت به اخذ ساير وثايق اقدام خواهد شد.

کشف محموله 11 ميلياردي قاچاق در يزد

يزد – اکبر خيرخواه

فرمانده انتظامي استان يزد از کشف محموله سم کشاورزي قاچاق به ارزش 11ميليارد ريال در محورهاي مواصلاتي اين استان خبر داد .

سردار«محمدرضا ميرحيدري» با اشاره به اقدامات پليس در راستاي مبارزه همه جانبه با سوداگران مرگ در استان، اظهار کرد:در راستاي مبارزه با قاچاق کالا ماموران انتظامي استان يزد هنگام کنترل محورهاي مواصلاتي به يک دستگاه تريلي مظنون شده و آن را متوقف کردند.

وي افزود: ماموران در بازرسي انجام شده 12 تن سم کشاورزي فاقد مجوز گمرکي کشف و يک متهم را در اين خصوص دستگير کردند.

فرمانده انتظامي استان يزد در ادامه با بيان اين‌که کارشناسان ارزش اين محموله قاچاق را 11ميليارد ريال برآورد کرده‌اند گفت:متهم اين محموله را بدون مجوز گمرکي از بندرعباس بارگيري و قصد انتقال به شمال کشور را داشت.

ميرحيدري تصريح کرد: متهم دستگير شده در اين خصوص پس از تشکيل پرونده حمل کالاي قاچاق به مراجع قضائي استان معرفي شده است.

وي در پايان خاطرنشان کرد: قاچاق کالا موجب انحراف سرمايه و در نهايت کاهش توليد ملي، درآمد سرانه، گسترش فقر و بيکاري در جامعه مي‌شود.

در ارزيابي عملکرد يکساله سال 1397؛

كسب رتبه نخست سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان

اصفهان –راعي

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: اين سازمان درارزيابي عملکرد يکساله سال1397موفق به کسب رتبه نخست درميان ساير سازمان‌هاي شهرداري شد.

وي با اشاره به شاخص‌هاي اين ارزيابي، تصريح کرد:مجموع امتياز دستيابي به اهداف اختصاصي،پيشرفت طرح‎ها وپروژه ها ، بازپرداخت بدهي‎ها و وصول مطالبات،دستيابي به توانمندي تأثيرگذزار،ارائه آمار و اطلاعات، برنامه وسياستهاي سال98 با ارائه گزارش دهي مناسب فعاليت‎ها از دلايل انتخاب سازمان برتر در شهرداري اصفهان بوده است.

محمد مجيري با اشاره به بررسي و رصد سازمان‎هاي شهرداري اصفهان توسط معاونت برنامه ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان گفت:پايش سرآمدي موجب حرکت وهدايت فعاليت‎هاي سازمان‏ها درجهت بهبود مستمر مي‎گردد.ارائه تصوير واقعي ازفعاليت‎هاي سازماني،تفاوتهاي موجود را با وضعيت مطلوب شناسائي ميکند و باعث حرکت سازمانها درجهت کاهش و ازبين بردن اين تفاوتها مي‎شود تا به سطوح عالي سازماني دست يابند.

گفتني است؛ با عنايت به ضرورت ارتقاي عملکرد سازمان‏ها و همچنين دستيابي به اهداف برنامه راهبردي، عملکرد سازمان‏هاي وابسته به شهرداري در سال 97 بر اساس شاخص‏هاي متعدد مورد ارزيابي قرار گرفت و در اين نوبت از ارزيابي که با مشارکت نمايندگان معاونتهاي مربوطه و سازمان ذي‏ربط انجام گرديد، به ترتيب سازمانهاي ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي کشاورزي، حمل و نقل بار و خدمات موتوري حائز رتبه هاي برتر گرديدند.


 در استان 

 نشست هم انديشي فرماندار رباط کريم با نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي

رباط کريم-اصغري

فرماندار رباط کريم به همراه نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي در نشستي مشکلات شهرستان را مورد بررسي قرار داد. به گزارش خبرنگار ما ، سيد مهدي ساداتي در اين هم انديشي به هدف از برگزاري چنين نشست ها اشاره و اظهار داشت: اينگونه نشست‎ها در راستاي توسعه پايدار شهرستان رباط کريم و رفع موانع موجود در حوزه هاي مختلف برگزار مي‎شود که تا کنون نتايج خوبي را موجب شده است.

نماينده عالي دولت در شهرستان رباط کريم ابراز کرد: استفاده از ظرفيت نخبگان و جوانان بعنوان سرمايه‎هاي ارزشمند کشور درقالب اتاق فکر ميتواند منجر به برون‌رفت از مشکلات گردد.در اين نشست مسائلي مربوط به رفع موانع توليد و صنعت، عمراني، فرهنگي و ورزشي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد.

معرفي فرماندار جديد بهارستان

بهارستان-اصغري

آئين تکريم و معارفه فرماندار شهرستان بهارستان با حضور مهندس قرباني و جمعي از پرسنل شهرداري صالحيه و همچنين مس‍‍‍‍‍‍ئولان استاني و محلي برگزار شد.به گزارش خبرنگارما، طي مراسمي که به همين مناسبت در سالن اجتماعات سجاديه نسيم شهر برگزار شد؛ "مجتبي خانجاني" به عنوان فرماندار جديد بهارستان معارفه شد.

مجتبي خانجاني در سخنان خود اظهار داشت: اين شهرستان داراي ظرفيت و پتانسيل‌هاي زيادي است که بهره گيري از پتانسيل‌هاي بهارستان در راستاي توسعه اين شهرستان مي‌توان به خوبي بهره برد.وي با تاکيد بر دستپاکي و توجه به اشتغال و حضور پررنگ در منطقه را از اولويت‌ها دانست و عنوان داشت: توجه ويژه به جوانان محروميت زدايي در شهر و ايجاد فضايي مفرح براي همراهي مردم با سياست‌هاي نظام از اولويت‌هاي ديگر محسوب مي‌شود که بايد به آن توجه ويژه داشت.خانجاني در ادامه تشريح آنچه قرار است مديريت براي مردم انجام دهد را مورد بسيار مهم ديگر عنوان کرد و گفت:تلاش مي‌کنيم تا با برنامه ريزي مناسب و تعامل گام‌هاي توسعه بيشتر در سطح شهرستان برداشته شود.فرماندار بهارستان اولويت‌هاي اقتصادي اجتماعي زيست محيطي و سياسي را از ديگر موارد مهم مورد توجه دانست و بيان داشت:براي تمام مواردي که توسط فرمانداران و در جلسات شوراي اداري پايه گذاري شده است محکم‌تر قدم خواهيم برداشت.

گفتني است در اين مراسم از خدمات شايسته بيژن سليمان پور فرماندار سابق شهرستان بهارستان نيز قدرداني و با اهداء لوحي از وي تجليل شد.

معاون شهرسازي و معماري شهردار تبريز:

ضرورت ايجاد سامانه يکپارچه اطلاعات مکاني در کلانشهرها

تبريز-توفيقي

معاون شهرسازي و معماري شهردار تبريز گفت:ايجاد سامانه يکپارچه اطلاعات مکاني که در بند ط ماده 59 قانون برنامه ششم پيش بيني شده، عامل مهم کاهش استعلام ها و بروکراسي اداري است.نشست مشترک کميسيون شهرسازي و معماري کلانشهرهاي کشور با کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با موضوع بررسي استقرار سامانه يکپارچه اطلاعات مکاني در کلانشهرها برگزار شد.

در اين نشست که با حضور معاون وزير و مديران وزارت راه و شهرسازي و جانشين سازمان شهرداري‏ها در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، محمد عزتي رئيس کميسيون شهرسازي و معماري کلانشهرهاي کشور گفت:شهرداري‎ها يکي از مجريان اصلي مصوبات مجلس هستند و درهر قانوني حتي غير مرتبط با شهرداري‎ها براي آنها نقش و ماموريت تعيين مي‎شود.او لزوم استعلام‎هاي متعدد براي تعهدات دستگاه‏ها در قوانين را باعث نگاه مطالبه گرانه عموم شهروندان به شهرداري دانست و گفت:اين اتفاق باعث شده شهرداري به عنوان گلوگاهي براي دستگاه‎ها ديده شود.

در ادامه اين جلسه موضوعات مربوط به مشکلات حريم يکپارچه کلانشهرها، بازآفريني شهري و مديريت زمين و مغايرتهاي بين ضوابط و مقررات شهرسازي با بعضي از قوانين مصوب مورد بررسي قرار گرفت.عزتي در پايان اين جلسه آمادگي کميسيون شهرسازي کلانشهرها را براي همفکري با کميسيونهاي تخصصي مجلس در تدوين و بررسي قوانين را اعلام کرد.

در شهرستان ملارد انجام شد؛

بازديد معاون فني مهندسي آبفاي غرب استان تهران از پروژه هاي آب و فاضلاب

ملارد-برزگر

معاون فني و مهندسي شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‎هاي غرب استان تهران از پروژه هاي آبرساني و شبکه جمع آوري فاضلاب شهرستان ملارد بازديد کرد.طي اين بازديد مديران حوزه فاضلاب شهري ، مدير و مسئولين امور آبفاي شهرستان ملارد ، مديران دستگاه نظارت و مشاور و مديران عامل شرکت‎هاي پيمانکار حضور داشتند .

در اين بازديد، کريمي فيروز جائي مدير امور آبفاي شهرستان ملارد ضمن تشريح عملکرد امور و ارائه گزارشي از پروژه هاي انجام شده و در دست اقدام گفت:با وجود تمام مشکلات در سال گذشته در بخش فاضلاب خوشبختانه شهرستان ملارد توانست بالغ بر 20 کيلومتر شبکه جمع آوري فاضلاب و نصب 370 رشته انشعابات فاضلاب خانگي را انجام دهد.معاون فني و مهندسي شرکت نيز پس از بازديد ميداني از پروژه در حال اجراي خط انتقال محور چيتگر نشستي به منظور هم انديشي با مديران شرکت هاي پيمانکار و دستگاه نظارت و مشاور برگزار شد.

محمودي در اين نشست ضمن ارائه برنامه‏هاي راهبردي براي تسريع در پيشبرد اهداف، راهکارهاي مناسب ارائه داد تا اجراي پروژه هاي در دست اقدام شتاب بيشتري يابد.او در در اين نشست گفت:طي سال‏هاي اخير خدمات ارزنده اي در بخش فاضلاب از سوي شرکت ارائه شده، که با اميد و اتکال به خداوند و مساعدت و همياري مردم و مسئولين شهرستان و حمايت مدير عامل آبفاي غرب استان تهران به افق روشني در راستاي رضايت هرچه بيشتر شهروندان دست خواهيم يافت.در پايان، کريمي مدير آبفاي شهرستان ملارد تصريح کرد:تمامي مجوز حفاري‎هاي لازم براي هر 4 پروژه فاضلاب از شهرداري ملارد دريافت و براي اجراي خطوط در معابر اصلي نيز مجوز لازم از پليس راهور شهرستان اخذ شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته