جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6129


کاهش 6 درصدي تلفات برق در غرب کرج

شهردار تبريز:
برگزاري هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ اقدامي فرابخشي است

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:
تمهيدات انديشيده شده براي عبور بدون خاموشي از پيک برق تابستان خوزستان


يادداشت


در استان


خبر


 کاهش 6 درصدي تلفات برق در غرب کرج 

 کرج_خاکپور

مدير توزيع نيروي برق غرب شهرستان کرج از کاهش 6 درصدي تلفات برق در منطقه خبر داد و افزود: تلفات برق اين منطقه طي چهار سال گذشته از 14 به 8 درصد رسيده است.به ‌گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق استان البرز "علي داداشي" گفت: عمده فعاليت سال 97 اين منطقه در زمينه کاهش تلفات و وصول مطالبات و همچنين بهبود شاخص‌هاي بهره‌برداري بوده، به‌طوري‌که طي سال‌هاي 94 تا ارديبهشت 98 تلفات منطقه از 14.21 به 8.1 درصد رسيده است.

وي افزود: از سال‌هاي گذشته توزيع نيروي برق غرب شهرستان کرج جزو دو منطقه توزيع برق کرج بوده که پس از تشکيل استان البرز در سال 89 و تشکيل شرکت توزيع نيروي برق استان البرز در سال 92 در محدوده تحت پوشش خدمات آن تغييراتي ايجاد شد و در حال حاضر اين توزيع برق يکي از مجموع مناطق 9 گانه شرکت توزيع نيروي برق استان البرز است.

مدير توزيع نيروي برق غرب شهرستان کرج با اشاره به اينکه محدوده جغرافيايي اين منطقه 280 کيلومتر بوده و با پيک بار بالغ بر 254 مگاوات به 330 هزار مشترک معادل 25 درصد از کل اشتراک‌هاي شرکت توزيع نيروي برق استان البرز سرويس‌دهي مي‌کند، ادامه داد: تعداد مشترکان اين مديريت توزيع در سال 1397 بالغ‌بر هفت هزار و 115 انشعاب بوده که با جذب مشترکان جديد 16.5 درصد افزايش يافته است.وي اظهار داشت: طول شبکه خطوط فشار متوسط اين منطقه 417 کيلومتر و خطوط فشار ضعيف 888 کيلومتر است که تأمين برق بالغ‌بر 37 هزار و 622 دستگاه چراغ روشنايي معابر را بر‌عهده دارد.

داداشي افزود: ميزان ضريب بهره‌برداري پست‌هاي شبکه‌ نيرو رساني معادل 63 درصد بوده که نسبت به ساير مناطق تمايز زيادي ايجاد نموده و باعث شده از تمامي ظرفيت شبکه بهره‌برداري شود.

مدير توزيع نيروي برق غرب شهرستان کرج در ادامه افزود: تأمين برق مشترکان محدوده توزيع برق غرب شهرستان کرج از طريق 11 پست 63 کيلوولت و 58 فيدر 20 کيلوولت انجام مي‌شود و به منظور بهبود شاخص‌هاي بهره‌برداري از شبکه، کاهش تعداد خاموشي و زمان خاموشي مشترکان با هماهنگي سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري در ماه‌هايي از فصول پاييز و زمستان نسبت به شاخه‌زني درختان مجاور شبکه‌هاي برق رساني اقدام و همچنين با بکارگيري سرويس خطوط با روش خط گرم موجب افزايش پايداري و بالا رفتن قابليت اطمينان شبکه شده است.

جمع آوري برق‌هاي غيرمجاز دست فروشان سطح شهر

وي تصريح کرد: در ابتداي سال 1398 با برنامه ريزي و اجراي مانورهاي شبانه، همکاران اين منطقه نسبت به جمع آوري برق‌هاي غيرمجاز دست فروشان سطح شهر اقدام کرده که در راستاي روند کاهش و کنترل تلفات شبکه موثر بوده است.داداشي در رابطه با مديريت مصرف اظهار داشت: به‌منظور گذر از پيک تابستان 98 با برگزاري جلسات متعدد با مديران شهرک‌هاي صنعتي و مديرعامل شرکت‌هاي صنعتي نسبت به ارائه طرح‌هاي تشويقي پيک‌سايي نيز اقدام شده که در اين رابطه انعقاد 36 فقره تفاهمنامه استفاده از مولدهاي صنايع در زمان‌هاي پيک تابستان و همچنين عقد تفاهمنامه به‌منظور جابه‌جايي روز تعطيل از جمعه به ساير روزهاي هفته انجام شده است.

وي در پايان، يکي ديگر از فعاليت‌هاي در حال اجراي اين منطقه را تعويض چراغ‌هاي روشنايي معابر سطح شهر و تبديل به چراغ‌هاي LED عنوان کرد و گفت: طي هفته گذشته نسبت به تعويض و جابه‌جايي تمامي چراغ‌هاي خيابان آزادي گوهردشت - حدفاصل فلکه اول تا انتهاي خيابان مذکور اقدام شده است.


 شهردار تبريز:
 برگزاري هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ اقدامي فرابخشي است 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت:براي برگزاري مناسب هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ تمام ظرفيت هاي بخش هاي مختلف اقتصادي و فرهنگي شهر تبريز و استان بايد به کار گرفته شود.

ايرج شهين باهر در جلسه کميسيون سرمايه گذاري و بهبود فضاي کسب و کار شوراي شهر تبريز که به بررسي نحوه برگزاي هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ اختصاص داشت با بيان اينکه حرکت‎هايي اين چنين ميتواند تحول آفرين باشد گفت: اين اقدام از ابعاد مختلف بايد بررسي شده و تمام پيش بيني هاي لازم براي برگزاري مناسب آن اتخاذ شود.

او با بيان اينکه تشکيل شوراي سياست گذاري اولين اقدام در اين راستا خواهد بود تصريح کرد: با حضور نخبگان و متخصصان حوزه هاي مختلف و ايده پردازاني که کارنامه موفق در اين برنامه ها دارند براي برگزاري اين مراسم برنامه ريزي هاي لازم را انجام دهيم.

ايرج شهين باهر در بخش ديگري از سخنانش به موضوع جذب سرمايه گذار خارجي در اين برنامه براي شهر تبريز اشاره کرد و اظهار داشت: امروز با شرايطي مواجه هستيم که در همه شهرها و کشورها شرايط مشابهي براي سرمايه گذاري وجود دارد و همه تلاش دارند توجيه اقتصادي لازم را به سرمايه گذاران ارائه کنند.شهردار تبريز افزود: لذا در اين شرايط بايد روي مسائلي از قبيل محل تولد و زندگي گذشته افراد تاکيد کنيم و خوشبختانه تبريز ظرفيت بالايي در اين خصوص در شهرهاي آلمان بويژه هامبورگ دارد.

او برگزاري هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ را اقدامي فرابخشي خواند و اظهار داشت: معتقدم همه نهادها و سازمان ها بايد در اين مورد ورود کنند و از منطقه آزاد ارس گرفته تا
کارخانه هايي که مشکل توليد دارند و دنبال سرمايه گذار هستند در اين برنامه مشارکت کنند.در ادامه اين جلسه غلامحسين مسعودي ريحان گفت: هدف از برگزاري هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ جذب سرمايه گذار براي کل استان است و از جمله اهداف اين رويداد جذب سرمايه گذار در تمامي حوزه ها از جمله حاشيه نشيني، سلامت، محيط زيست و ... است لذا بايد تمامي سازمان هاي مرتبط و برندهاي استان در اين رويداد دخيل باشند.او افزود: کميته هاي پيشنهادي اين کميسيون براي هفته فرهنگي شامل کميته هاي اجرايي، گردشگري، بين المللي و ايراني هاي مقيم آلمان، علمي، فرهنگي و هنري و کميته مبادلات مالي و سرمايه گذاري است.


 مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:
 تمهيدات انديشيده شده براي عبور بدون خاموشي از پيک برق تابستان خوزستان 

 اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت: در سال 98 برنامه ريزي صورت گرفته تا در لحظه پيک نيروگاه هاي حرارتي و برق آبي استان هر کدام چهار هزار و 480 مگاوات برق توليد کنند و با اقدامات مديريت مصرفي و صرفه جويي 961 مگاواتي در شبکه، بدون خاموشي از تابستان عبور کنيم.

محمود دشت بزرگ در خصوص برنامه ها و اقدامات انديشيده شده براي عبور از تابستان 98 اظهار داشت: هشت هزار و 880 مگاوات براي پيک تابستان 98 پيش بيني شده که بايد با اقدامات مديريت مصرف و صرفه جويي 961 مگاواتي که به شرکت‏هاي برق استان ابلاغ شده، آن را در محدوده هفت هزار و 919 مگاوات سال قبل نگه داريم.

وي افزود:در همين راستا ساعت کاري ادارات خوزستان از اول خرداد تا 18 خرداد از ساعت هفت صبح تا 13.30 دقيقه و از 19 خرداد تا پايان شهريور از هفت صبح تا 13 خواهد بود و شرکت‏هاي برق منطقه اي خوزستان و توزيع بر پايش و اجراي صحيح اين برنامه نظارت مي‎کنند.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان جلب رضايت همکاري صنايع براي کاهش مصرف در پيک و استفاده از ظرفيت رسانه ها و شبکه هاي مجازي و برگزاري سمينار و همايش براي گروه هاي مرجع را از ديگر برنامه‎هاي کاهش مصرف در پيک عنوان کرد.

دشت بزرگ با بيان اينکه نيروگاه هاي حرارتي و برق آبي استان توان توليد حدود 9 هزار مگاوات را در تابستان خواهند داشت، تصريح کرد:با پايان تعميرات برنامه‎ريزي شده تا پايان خرداد ماه ، تمام واحدهاي توليد برق به جز يک واحد نيروگاه دز و يک واحد نيروگاه کارون سه در مدار خواهدبود.

وي در چرايي کاهش ساعات اداري و اقدامات مديريت مصرفي با وجود توليد نيروگاه هاي برق آبي و حرارتي، تاکيد کرد: درست است که نيروگاه هاي استان اين ظرفيت را دارند که برق مورد نياز استان را در ساعت‎هاي پيک تامين کنند اما بايد توجه داشت که در شبکه برق استان با کشور تبادل نياز صورت مي‎گيرد و ممکن است در بخش توليد حادثه اي پيش بيايد يا ممکن است بارگيري با ظرفيت بالا و طولاني مدت از ترانس‎ها که عمر بالايي هم دارند در شبکه خللي ايجاد کند.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان اضافه کرد:با همکاري‎هاي صورت گرفته پيش بيني شده که از ظرفيت نيروگاه هاي صنايع نيز استفاده کنيم و حدود 600 مگاولت آمپر نيز در اين بخش به ظرفيت شبکه اضافه شود.

دشت بزرگ بهينه سازي و آماده سازي شبکه انتقال و فوق توزيع و ايجاد ظرفيت‎هاي جديد در شبکه را از ديگر اقدامات انجام شده براي عبور از تابستان پيش رو اعلام کرد.

وي ادامه داد:4 ترانس قدرت 315 مگاولت آمپري نيز براي پايداري بيشتر شبکه خريداري شده و از مهر97 تاکنون 82 کيلومتر مدار و 392 مگاولت آمپر ظرفيت جديد در شبکه ايجاد شده و ساير پروژه ها نيز در حال انجام است.


 يادداشت 

 بسيار سفر بايد؛ اما با نقشه !

آذر فخري

يکي از مهم‌ترين چالش‌هاي بسياري از خانواده‌هاي ايراني، چگونگي گذراندن تعطيلات به‌خصوص در تابستان و انتخاب مقصد براي سفر است.

و نيز از مهم‌ترين مولفه‌هاي سفر، آگاهي داشتن نسبت به مقصد و راه‌هاي رسيدن به آن و امکانات موجود در مقصد است. شايد به همين دليل است که اغلب مردم ترجيح مي‌دهند براي سفر به نقاطي بروند که قبلا به آن‌جا رفته‌اند و با چم‌وخم و مسير رفت‌وبرگشت و امکانات آن آشنايي دارند. و همين آشنايي باعث مي‌شود که مقاصد بيشتر رفته شده و آشناتر درگير ازدحام و ترافيک شوند و سفر را به دردسري تمام عيار تبديل کنند.

به نظر مي‌رسد در رابطه با مقصد سفر تغيير نگرش‌هايي لازم است؛ بايد به مردم درباره مقاصد گردشگري متفاوت و تازه اطلاعات مفيد و جامع داده شود. مردم براي سفر به نقاط تازه بايد نقشه داشته باشند. نقشه‌اي از استان، شهر و روستايي که قصد سفر به آن‌جا را دارند.

با اين‌که تهيه چنين نقشه‌هايي وظيفه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است و حتي براي برخي از استان‌ها وشهرها نيز چنين نقشه‌هايي تهيه شده است، اما مي‌توان همين انتظار را از استانداري‌ها و فرمانداري‌ها هم داشت تا در يک حرکت فرهنگي و در جهت رونق مهمان‌پذيري که رونق اقتصادي را هم درپي دارد، نقشه‌هاي دقيق گردشگري و ميهمان‌پذيري از شهرها و نقاط مختلف هر استان تهيه کنند و البته به صورت گسترده و حتي رايگان و در طول مسير سفر در اختيار مسافران قرار دهند. تهيه اين نقشه‌ها در کنار تدارک مکان‌هايي براي پذيرايي از مسافران بسيار ضروري است؛ چرا که مناطق زيبا و ديدني در نقاط مختلف کشورمان وجود دارد که به دليل عدم اقبال از سوي مسافران، حتي يک مهمان‌پذير و هتل هم ندارند و همان اندک مسافراني که به اين نقاط ناشناخته و معرفي نشده سفر مي‌کنند اغلب ناچارند از چادر استفاده کنند که گاهي با عرف آن منطقه همخواني ندارد و موجب بروز مسائل مختلفي مي‌شود.

چنين به نظر مي‌رسد که براي رواج گردشگري در مناطق کمتر شناخته شده، نقشه، آگاهي‌سازي بومي و ايجاد و تامين امکانات بايد در اولويت هر استاندار و فرماندار و هر مسئول ديگري در همين رده‌ها باشد و اين حرکت فرهنگي به يک عرف معمول تبديل شود.


 در استان 

 مديرعامل شهرک هاي صنعتي استان زنجان:

صادرات 203 ميليون دلاري واحدهاي صنعتي مستقر در شهرک هاي صنعتي استان در سال 97

مديرعامل شهرک هاي صنعتي استان زنجان گفت: ميزان صادرات واحدهاي صنعتي مستقر در شهرک هاي صنعتي استان زنجان در سال گذشته افزون بر 203 ميليون دلار بوده است.به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان زنجان، ايرج احمدي با بيان اينکه 44 واحد در شهرک‌هاي صنعتي استان زنجان در سال گذشته توليدات خود را صادر کرده اند، اظهار کرد: بيشترين ميزان صادرات متعلق به شمش روي در شهر تخصصي روي با ارزش 103 ميليون دلار بوده است.وي تصريح کرد: بيشترين صادرات انجام شده از استان زنجان به مقصد کشور ترکيه بوده است.احمدي اظهار داشت: بعد از محصول شمش روي، کاغذ توليدي توسط شرکت راشا کاسپين زنجان و محصولات بهداشتي شرکت پارس حيات رتبه هاي بعدي را در زمينه صادرات به خود اختصاص داده اند.

مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان زنجان با اشاره به اهميت حمايت از واحدهاي صادرات محور تصريح کرد: بر اساس فرمايشات رهبر معظم انقلاب ، بايد توليد را به سمتي سوق داد که کشور شاهد جهش صادراتي باشد تا به دنبال آن ثروت و ارزش افزوده توليد شود.

وي با بيان اينکه صادرات محصول باعث ايجاد فضاي رقابت نا محدود مي شود گفت: بر همين اساس اگر توليدات صادرات محور شوند، کيفيت آنها افزايش يافته و در نتيجه در داخل کشور نيز با اقبال مواجه خواهد شد.مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان زنجان در پايان تصريح کرد: توسعه صادرات يکي از الزامات و محوري‌ترين مولفه‌ها در رشد و شکوفايي اقتصادي به شمار مي‌رود، بنابراين توليدکنندگان بايد اين نگرش را به عنوان يکي از استراتژي‌هاي اصلي خويش، در حوزه توليد به کار گيرند.

برون سپاري صدور پروانه هوشمند ناوگان حمل و نقل شهرداري انديشه

شهريار-برزگر

سرپرست سازمان مديريت حمل و نقل شهرداري انديشه از اقدامات جديد اين سازمان در راستاي ايجاد قراردادهاي صدور پروانه هوشمند در ناوگان حمل و نقل خود خبر داد و گفت : در سال رونق توليد با همت و تلاش پرسنل زحمتکش سازمان حمل و نقل شهرداري انديشه صدور پروانه هوشمند ناوگان برون سپاري شد و در جهت احترام و تکريم ارباب رجوع کليه اطلاعات از طريق تارنماي سازمان ثبت مي گردد .

وي افزود : بخشهاي فعال شده در اين راستا در حوزه ثبت درخواست مرخصي ، ثبت و پيگيري اشياي گم شده در ناوگان ثبت مرخصي رانندگان، فعالسازي اپليکيشن راننده ، فعالسازي اپليکيشن بازرسان سازمان با قابليت شناسايي نزديکترين تاکسي، و بررسي تعداد تاکسي فعال در لحظه بدون نياز به حضور راننده مي‎باشد و از اين پس رانندگان محترم و درخواست کنندگان مي‎توانند کليه اقدامات و نيازهاي خود را در اين حوزه با ارجاع به تارنما رفع نمايند .وي درپايان گفت: تمام موارد از قبيل اخذ و معرفي نامه‎ها بدون مراجعه به سازمان صورت مي‎گيرد و صفحات سامانه سازگار با گوشي همراه، پاسخگوي اين نيازها و درخواستها خواهند بود .


 خبر 

 مديرعامل شرکت فولاد مبارکه در ديدار با رئيس دانشگاه اصفهان:

75 درصد تکنولوژي صنعت فولاد کشور بومي سازي شده است

اصفهان -راعي

جلسـه شــوراي عالي دفتــر همکاري‌هاي شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه اصفهان با حضور مهندس عظيميان مديرعامل شرکت، معاون تکنولوژي، مدير تحقيق و توسعه و رئيس دانشگاه اصفهان به همراه معاون آموزشي، معاون پژوهشي و مدير واحد ارتباط با صنعت اين دانشگاه تشکيل شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس عظيميان با تاکيد بر اهميت تعامل صنعت و دانشگاه تصريح کرد: استفاده از چراغ دانش مي‌تواند در توسعه تکنولوژي و چرخه توليد و اقتصاد کشور نقش به‌سزايي داشته باشد.

وي با بيان اينکه در چشم‌انداز و هدف‌گذاري‌هاي جديد فولاد مبارکه دست‌يابي به دانش فني روز و تکنولوژي فولاد ترسيم شده است ادامه داد: به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي کرده‌ايم تا پنج سال آينده به اين هدف مهم و تعيين‌کننده برسيم. وي خاطرنشان کرد: اينکه فولاد مبارکه بزرگ‌ترين توليدکننده فولاد کشور و خاورميانه است خوب است، ولي کافي نيست؛ بايد از اين مرحله عبور کنيم و صاحب تکنولوژي شويم. در اين صورت است که مي‌توانيم مجموعه کاملي باشيم.

وي ضمن ابراز خرسندي از دست‌يابي به دانش فني توليد گندله و آهن اسفنجي در کشور تصريح کرد: در حال حاضر با اتکا به دانش فني شرکت‌هاي داخلي 75 درصد تکنولوژي توليد فولاد را کسب کرده‌ايم و نياز به تلاش بيشتري است که به 100 درصد تکنولوژي بومي دسترسي پيدا کنيم و براي تحقق اين امر راهي جز استفاده از دانش داخلي که به‌خصوص در دانشگاه‌ها توليد مي‌شود نداريم و اين براي صنعت فولاد کشور يک الزام است.اين گزارش حاکي است، در اين جلسه گزارشي از فعاليت‌ها و عملکرد دفتر همکاري‌هاي شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه اصفهان، ترکيب کارگروه‌ها، وظايف و گزارش‌هاي آماري شامل نفرساعت همکاري‌ها، تعداد بازديدها و مصوبات و تعداد RFP هاي استخراج شده و... ارائه شد.

در همين خصوص دکتر طالبي رئيس دانشگاه اصفهان گفت: ظرفيت و پتانسيل دانشگاه‌ها بسيار بالاست و شايد هم‌اکنون از 50 درصد اين ظرفيت استفاده مي‌شود.اين تجربه شرکت‌هاي بزرگ و موفق دنياست که دانشگاه‌ها را به دل صنعت برده‌اند. رمز موفقيت در اين مقوله اين است که دانشگاه در همکاري نزديک با صنعت قرار داشته باشد و در اتاق‌هاي فکر مشترک از دانش کسب‌شده استفاده کند. گفتني است در پايان اين نشست بر توسعه ارتباط و همکاري‌هاي دوجانبه شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه اصفهان تأکيد شد و قراردادهاي همکاري در زمينه‌هاي مختلف به امضا رسيد.

شهردارانديشه:

بهره گيري از نرم افزارهاي مهندسي ويژه براي اصلاح هندسي چهارراه ارغوان انديشه

شهريار-برزگر

شهردارشهر انديشه از تمهيدات ويژه در راستاي رفع مشکلات هندسي معابر و اصلاح آنها در راستاي بهبود وضعيت ترافيکي سطح شهر خبر داد و گفت:يکي از مواردي که توسط کارشناسان ما همواره مورد رصد قرار ميگيرد رفع مشکلات ترافيکي و اصلاح هندسي معابر مي‏باشد که سعي شد با بهره گيري از تجارب دوستان در اين راستا گام برداريم و نسبت به رفع برخي از موارد در سطح شهر اقدام نماييم .

مهندس کاوياني در ادامه افزود:اصلاح هندسي و ترافيکي چهارراه ارغوان واقع در فاز 4 انديشه يکي از مواردي بود که بارها توسط مشاورين و تحليل گران شهرداري انديشه مورد رصد قرار گرفته بود که توسط نرم افزارهاي مخصوص و ويژه، نسبت به اصلاح هندسي آن اقدام نموديم و اين طرح هم اکنون نيز در حال اجراست.وي در ادامه افزود:اين مهم توسط کارشناسان و مشاوران تحليل گر ما پس از طرح شوراي ترافيک شهر انديشه به تاييد رئيس پليس راهور شهرستان شهريار رسيد و هم‎چنين تائيديه کميته ترافيک شهرستان شهريار را نيز گرفت تا رفع مشکلات رفع معبر در دستور کار قرار گيردوي افزود : اميدوارم که با برنامه مدوني که در اين خصوص توسط تيم کارشناسي شهرداري در دستور کار قرار گرفته و در آينده اي نزديک شاهد بهره برداري از پروژه اصلاح هندسي چهارراه ارغوان و معابر ديگر سطح شهر خواهيم بود.شهردار انديشه در پايان تصريح کرد: رفع مشکلات ترافيکي معابر جز وظايف ذاتي شهرداري است و قطعا سعي مي کنيم در ادامه راه نيز در اين راستا حرکت نماييم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته