جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 6131


اصلاح و بازسازي بيش از 3 هزار متر از شبکه توزيع آب شرب بوشهر

معاون عمراني استاندار قزوين :
تکميل طرح هاي آموزشي نيمه تمام؛ از اولويت هاي حوزه هاي عمراني قزوين

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي هرمزگان:
پيشرفت 25 درصدي پروژه شبكه توزيع آب در شهرك صنعتي خليج‌فارس

سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعي هرمزگان:
كارگران ساختماني براي بيمه شدن در سامانه رفاهي ثبت نام كنند


خبر


در استان


 اصلاح و بازسازي بيش از 3 هزار متر از شبکه توزيع آب شرب بوشهر 

 
اصفهان -راعي

معاون بهره برداري شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: از تاريخ 23 تا 31 فروردين سال جاري بيش از 3 هزار متر از شبکه آب شرب شهر بوشهر توسط کارشناسان بهره برداري شرکت آبفاي استان اصفهان اصلاح و بازسازي گرديد.

ناصر اکبري با بيان اينکه طبق مصوبه وزارت نيرو و شرکت مهندسي آب وفاضلاب کشور برخي از متخصصان آبفاي استان اصفهان به منظور بازسازي شبکه آب شرب بوشهر به اين شهر اعزام شدند، عنوان کرد:پس از آنکه طي يک هفته اصلاح و بازسازي بيش از 3 هزار متر از شبکه آب شرب بوشهر در اقطار 200،300،400 و 500 متر اجراء گرديد ، عمليات اتصالات شبکه آبرساني بوشهر در دستور کار قرار گرفت.وي با توجه به ضرورت عمليات اصلاح و بازسازي شبکه توزيع آب شرب بوشهر تصريح کرد:طبق دستور وزارت نيرو مقرر گرديد شرکت آبفاي اصفهان 7 هزار متر از شبکه توزيع آب شرب شهر بوشهر را اصلاح و بازسازي نمايد که تاکنون موفق به اجراي 3 هزار متر آن شده است اين در حاليست که اجراي 4 هزار متر آن در اقطار بالا، پس از تامين منابع مالي در دستور کار قرار مي‌گيرد.

اکبري افزود: در شهر بوشهر تاسيسات زيربنايي در عمق کم ، بدليل بالابودن سطح آب اجراء گرديد، بطوريکه تاسيساتي مانند برق،گاز،مخابرات و فاضلاب نهايت در عمق 1.20 متر اجراء شد که همين مسئله باعث ايجاد وقفه در اجراي سريع عمليات گرديد.معاون بهره برداري شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به چگونگي اجراي اين عمليات پرداخت و بيان کرد:15نفر نيروي متخصص با استفاده از تجهيزاتي مانند جرثقيل،بيل بکهو،بيل زنجيره اي بدون کوچکترين وقفه اي عمليات لوله گذاري شبکه آب بوشهر را انجام مي دادند.

اکبري گفت:شبکه توزيع آب شرب شهر بوشهر به دليل اينکه در اقطار پايين اجراء شده بود در حال حاضر با توجه به رشد جمعيت پاسخگوي نياز مشترکين نيست و نياز به بازسازي در اقطار بالاتر دارد که هم اکنون اين عمليات توسط شرکت‎هاي آب و فاضلاب اصفهان،تهران، آذربايجان و خراسان در حال انجام است.

وي با اشاره به اينکه آبفاي اصفهان اولين شرکتي بود که عمليات بازسازي شبکه آب بوشهر را در دستور کار قرار داد خاطر نشان ساخت:بين شرکت‎هايي که طبق دستور وزارت نيرو موظف به بازسازي شبکه آب بوشهر بودند آبفاي اصفهان زودتر از بقيه شرکت‎ها عمليات بازسازي را آغاز نمود اين در حاليست که نهادها و دستگاه‌ها نهايت همکاري را با شرکت آبفا براي صدور مجوزهاي لازم داشتند.


 معاون عمراني استاندار قزوين :
 تکميل طرح هاي آموزشي نيمه تمام؛ از اولويت هاي حوزه هاي عمراني قزوين 

 قزوين-خردمند

معاون عمراني استانداري قزوين گفت:تکميل طرح هاي آموزشي نيمه تمام از اولويت هاي حوزه عمراني استان قزوين است.علي فرخزاد در جلسه مجمع خيرين مدرسه ساز استان قزوين که در استانداري برگزار شد اظهار داشت: براي جلب حمايت شهرداران و استفاده از ظرفيت کميسيون ماده 5 آماده ايم در مدارسي که بازسازي شود از ارزش افزوده ملک بيشتر استفاده کنيم.وي افزود: براي تامين منابع مالي مورد نياز هر جا امکان تغيير کاربري وجود داشته باشد همکاري لازم را انجام مي‎دهيم تا شرايط احداث مدارس مورد نياز مناطق تسهيل شود.معاون عمراني استانداري قزوين تصريح کرد:حجم اعتبارات عمراني و ميزان تخصيص آن در استان به اندازه اي نيست که از اين منبع بتوان در کوتاه مدت طرح هاي آموزشي را تکميل و به بهره برداري رساند لذا بايد به منابع ديگر بويژه ظرفيت خيرين توجه شود.

فرخزاد يادآورشد: در برخي مناطق زمين‎هايي با کاربري آموزشي داريم که در دست اشخاص است که آماده همکاري هستيم تا منابع جديدي براي ساخت مدرسه آزاد شود.وي گفت:همچنين يک سري ساختمان متعلق به آموزش و پرورش در مناطق تجاري و شاخص شهر وجود دارد که براي احداث مدرسه مناسب نيست اما ارزش اقتصادي خوبي دارد که در صورت فروش اين ظرفيت هم ميتواند منابع مالي خوبي براي تامين کمبود فضاي آموزشي باشد.فرخزاد يادآورشد: از نگاه ما تامين فضاي آموزشي مهمترين اولويت است به همين دليل در صورت لزوم ميتوانيم با تغيير کاربري برخي فضاهاي سبز و فروش آنها بخشي از کمبودها را جبران کنيم.


 مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي هرمزگان:
 پيشرفت 25 درصدي پروژه شبكه توزيع آب در شهرك صنعتي خليج‌فارس 

 بندرعباس- شهين صادقي

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان هرمزگان از پيشرفت 25 درصدي پروژه شبكه توزيع آب در شهرك صنعتي خليج‌فارس خبر داد.سيد امير امير زاد در بازديد از شهرك صنعتي خليج‌فارس، اظهار کرد: پروژه‌هاي زيرساختي و آب‌رساني در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان از اولويت اجرايي بالايي برخوردار بوده و تأمين، تکميل و انتقال اين پروژه‌ها با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده صورت مي‌پذيرد.رئيس هيئت‌مديره و مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان هرمزگان افزود: اين پروژه با هزينه‌اي بالغ‌بر 50 ميليارد ريال و در مدت 10 ماه به طول 8 کيلومتر به انجام خواهد رسيد.اميرزاد با اشاره به پيشرفت 25 درصدي پروژه افزود: پروژه شبكه توزيع آب شهرك صنعتي خليج‌فارس تا پايان دي‌ماه به پايان خواهد رسيد.

وي با تأکيد بر کيفيت و کميت در اجراي پروژه‌هاي فني و سرعت در انجام کارها، بيان کرد: ايجاد زيرساخت‌ها و فراهم کردن امنيت حضور سرمايه‌گذاران براي احداث و راه‌اندازي واحدهاي صنعتي و توليدي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان، يکي از دغدغه‌هاي اصلي شرکت شهرك‌هاي صنعتي استان است.


 سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعي هرمزگان:
 كارگران ساختماني براي بيمه شدن در سامانه رفاهي ثبت نام كنند 

 بندرعباس- شهين صادقي

سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعي هرمزگان، گفت: کارگران ساختماني در استان با توجه به ظرفيت باقيمانده موجود براي استفاده از اين مزاياي بيمه تامين اجتماعي، مي‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات رفاهي به نشاني www.samanehrefah.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.كيامرث برخورداري افزود: از مجموع سهميه استان هرمزگان، تاكنون 12 هزار و 629 نفر بيمه پردازي فعال دارند و حدود 5 هزار نفر باقيمانده بايد براي ثبت نام اقدام و پس از انجام مراحل و احراز اشتغال، از مزاياي بيمه اي استفاده كنند.

وي با اشاره به اينكه كارگران ساختماني از اقشار آسيب پذير جامعه هستند، بيان داشت: بيمه كارگران ساختماني يكي از برنامه هاي دولت در جهت حمايت از اين قشر است و سازمان تامين اجتماعي با فراهم کردن زمينه بيمه پردازي اين قشر، خدمت رساني خود را به جامعه هدف گسترش داده است.برخورداري اضافه كرد: اين سامانه با هدف ثبت و پايش اطلاعات کارگران ساختماني ايجاد شده و روند کار سامانه به اين شکل است که افراد اطلاعات خود و افراد تحت تکلفشان را در اين سامانه به ثبت برسانند.


 خبر 

 ديداررئيس اورژانس شهرستان قدس با معاون برنامه ريزي وهماهنگي امور عمراني فرمانداري

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

رئيس اورژانس شهرستان قدس به منظور بررسي مشکلات اورژانس با دکترفريدون عطايي معاون برنامه ريزي و هماهنگي امورعمراني اين شهرستان ديدار نمود.

در اين ديدار رييس اورژانس، اطلاعاتي در مورد اورژانس شهرستان بيان کرد و گفت: اورژانس از ابتداي دهه 80 در شهرقدس توسط اورژانس تهران پايه گذاري شد و کار خود را با دو دستگاه آمبولانس در دوپايگاه با امکانات وتجهيزات اندک تا انتهاي سال 93 ادامه داد؛ تا اينکه باپيگيري‎هاي انجام شده و آناليز فضاي شهرستان با همکاري اعضا شورا و فرمانداري موفق به احداث 3 پايگاه جديد وتعويض 2 پايگاه فرسوده وقديمي قبلي شديم. در اين مدت توان لجستيکي اورژانس با افزايش چشمگيري درشهرستان شروع به کار کرد، به طوري که در دوسال گذشته 3 دستگاه موتورلانس جديد با امکانات روز به مجموعه اورژانس اضافه شد که باعث کاهش زمان رسيدن بر بالين بيمار شد. همچنين با وجود دو دستگاه آمبولانس ديزلي 315 تيپ روز اروپا با امکانات کامل به شهرستان داده شد و تا حد قابل توجهي توان لجستيکي و عملياتي تقويت شد .

همچنين آمبولانس‎ها وموتورلانس‎هاي شهرستان به دستگاه شوک و ويديو لارنسکوپ و تله کارديولوژي يا همان دستگاه نوار قلب قابل حمل که جهت احياء پيشرفته استفاده مي‎شود مجهز شد.طبق مدارک موجود با فعالسازي اين دو پروتکل جان بسياري از هموطنان از مرگ حتمي نجات يافته است.

وي در ادامه افزود:در دو سال گذشته اورژانس شهرستان قدس به دستور مديريت اورژانس تهران ثبت اطلاعات بيماران وحتي نحوه انجام ماموريت‎ها توسط تلفن همراه که مجهز به سيستم آسا يار که جهت ثبت و ضبط اطلاعات دقيق ماموريت است، انجام شد و با همکاري آموزش وپرورش کلاسهاي آموزشي توسط اورژانس شهرستان براي حدود 1400 دانش آموز از قبيل کمکهاي اوليه و پيشگيري از حوادث چهارشنبه سوري برگزار گرديد.

رئيس اورژانس شهرستان قدس در پايان گفت: با توجه به اينکه شهرستان قدس از جمعيتي بالغ بر 350 هزار نفر وچند هزار نفر جمعيت شناور در سطح شهرستان برخوردار است و همچنين وجود کارگاه‎ها و کارخانجات صنعتي در سطح شهرستان وعبور جاده هاي مواصلاتي وعدم وجود يک بيمارستان در داخل شهرستان و همچنين مشکلات مخابراتي واپراتوري تلفن همراه و کمبود پايگاه اورژانس و نبود اتوبوس آمبولانس مشکلاتي هستند که اورژانس را جهت ارائه بهترين خدمات به هموطنان عزيز به چالش ميکشد که اميدوارم با پيگيري و تلاش مسئولين بتوانيم نسبت به رفع اين نواقص در سريع ترين زمان ممکن اقدام کنيم.

رئيس کل دادگستري هرمزگان:

ورود مدعي العموم به موضوع آتش سوزي در بندر شهيد رجايي

بندرعباس- شهين صادقي

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان از ورود مدعي العموم به موضوع آتش سوزي در بندر شهيد رجايي و تعيين قاضي ويژه براي بررسي جزئيات اين حادثه، خبر داد.علي صالحي بيان داشت: دادستان عمومي و انقلاب بندرعباس به موضوع آتش سوزي در بندر شهيد رجايي به عنوان بزرگترين بندر تجاري کشور ورود کرده و براي بررسي جزئيات اين حادثه، قاضي ويژه تعيين شده است.

وي خاطرنشان کرد: بر اساس گزارشات اوليه، در جريان اين حادثه يک دستگاه ريچ استاکر فرسوده در اراضي دچار سانحه آتش سوزي شده که به دليل همجواري آن با بشکه‌هاي روغن پايه و قير، دامنه حريق افزايش يافته که تحقيقات کارشناسي و قضايي در خصوص اين موضوع ادامه دارد.

صالحي با اعلام اينکه در جريان اين آتش سوزي يک نفر از هموطنان جان خود را از دست داده است، تصريح کرد: دستگاه قضايي استان هرمزگان به منظور کشف حقيقت و بررسي جزئيات اين حادثه، تحقيقات خود را ادامه خواهد داد و به همين منظور دادستان عمومي و انقلاب بندرعباس به موضوع ورود نموده و قاضي ويژه‌اي براي رسيدگي تعيين شده است.

مدير کل راه آهن هرمزگان :

افزايش 11 درصدي جابجايي مسافر از راه آهن هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مدير کل راه آهن هرمزگان از افزايش 11 درصدي جابجايي مسافران در دوماهه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت : اين جابجايي بوسيله 436 رام قطار بصورت رفت و برگشت به تعداد 205 هزار و 869 نفر مسافر از مبادي تهران، اصفهان ،يزد و مشهد انجام گرفته است .

ماسوري افزود : نفر کيلومتر طي شده در اين مدت 191 ميليون و537 هزار و 279 بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزايش را نشان مي دهد.

انتخاب قزوين به عنوان چهار استان ممتاز کشوردر برگزاري مانور زلزله و ايمني مدارس

قزوين-خردمند

مدير کل مديريت بحران استان از انتخاب قزوين به عنوان چهار استان ممتاز کشور در برگزاري مانور زلزله و ايمني مدارس از سوي وزارت کشور خبر داد.

قدرت اله مهديخاني مدير کل مديريت بحران استان با اعلام اين خبر افزود: مهندس نجار، رياست محترم سازمان مديريت بحران کشور طي نامه اي ، استان قزوين را در کنار استانهاي همدان،فارس و البرز داراي بهترين عملکرد در زمينه برگزاري مانور سراسري زلزله و ايمني در سطح کشور و حائز درجه ممتاز دانست و از زحمات ادارات کل مديريت بحران و دستگاه‏هاي ذيربط، تقدير نمود.

مهديخاني افزود: هر ساله در تاريخ 8 آذرماه، مانوري با عنوان زنگ ايمني مدارس در سراسر کشور به طور همزمان برگزار ميگردد که هدف از آن آموزش اصول ايمني، تخليه اضطراي، پناهگيري ، امداد و نجات و کمک‎هاي اوليه و نيز اطفاء حريق براي دانش آموزان و کادر آموزشي مدارس است.

وي ادامه داد: برنامه ريزي و هماهنگي و آموزشهاي لازم جهت انجام اين مانور که با همکاري آموزش و پرورش، هلال احمر، آتش نشاني، اورژانس و... انجام ميگيرد ، در سطح وسيع واز حدود 3 ماه قبل از برگزاري مانور در سطح استان آغاز مي‎شود.


 در استان 

 صورتحساب بهاي برق ماهانه ؛ سهم مشترکين پرمصرف خانگي درگلستان

گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق گلستان گفت:قرائت، صدور و توزيع صورتحساب برق مشتركين پرمصرف خانگي در ماه هاي خرداد، تير، مرداد و شهريور به صورت ماهانه و براساس مصارف واقعي محاسبه و به صورت قطعي صادر مي‎شود و اينکار باعث مي‎شود بانك اطلاعاتي از مشتركان خانگي پر مصرف تهيه شود.

وي افزود:اين اقدام در جهت ابلاغ دستورالعمل قرائت مشتركان پرمصرف خانگي به صورت يك ماهه از اول خردادماه سال جاري از سوي شركت توانير، صورت مي‎گيرد و باعث مي‌شود تا الگوي صحيح مصرف انرژي برق از سوي آنها رعايت و نظارت شود.

نصيري در ادامه گذري هم بر مشترکيني که مصرفشان را کاهش دهند و افزود:تعرفه هاي جديد برق به گونه اي طراحي شده است كه با كاهش 10 درصد مصرف، تا 30 درصد هزينه مصرفي برق کاهش پيدا خواهد نمود.

وي در پايان گفت : کاهش مصرف به ويژه در بخش خانگي بسيار ساده است به طوري که بر اساس مطالعات انجام شده ، بدون اينکه سطح رفاه خانوار کاهش پيدا کند مشترکين ميتوانند تا 30 درصد مصرف برق خود را کاهش دهند.

در آبفاي جنوب غربي استان تهران انجام شد؛

نصب و راه اندازي 10 دستگاه شير فشارشکن در شهر پرند

رباط کريم-اصغري

با هدف هوشمند سازي شبکه و کاهش شکستگي و حوادث خطوط و شبکه هاي آبرساني ، 10 دستگاه شير فشارشکن در شهر پرند راه اندازي و در مدار قرار گرفت .

به گزارش خبرنگارما ، مدير امور آبفاي شهر پرند با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : با عنايت به پيش بيني‎هاي صورت گرفته در اجراي خطوط و شبکه‎هاي آبرساني اين شهر تعداد 14 دستگاه شير آلات فشار شکن نيز بر روي اين خطوط نصب و راه اندازي گرديده است ولي تا بحال بدليل عدم نياز مورد استفاده قرار نمي‎گرفت . عليهذا با عنايت به تراکم جمعيت و افزايش سکونت در مناطق مختلف اين شهر و ضرورت افزايش دبي آب شرب که موجب بروز مشکلات عديده اي مخصوصاً شکستگي و ايجاد حوادث در خطوط انتقال و شبکه هاي آبرساني در اين شهر ميگردد لذا در اين راستا و به منظور هوشمند سازي و کنترل فشار آب عمليات نصب و تعمير و راه اندازي شيرهاي فشارشکن در دستور کار اين امور قرار گرفته و در حال انجام مي‎باشد .

محسن لشگري با اشاره به عمليات صورت گرفته در اين زمينه خاطرنشان ساخت:در همين ارتباط و به منظور کاهش حوادث و ارتقاء کمي و کيفي در امر تامين و توزيع آب آشاميدني شهروندان و مشترکين محترم، تعداد 10 دستگاه از 14دستگاه شير فشارشکن موجود در سايزهاي 150 ، 200 و 300 ميلي متر تعمير و بهسازي و بازبيني شده و اوايل خرداد ماه جاري در مدار توزيع قرار گرفته است . مهندس لشکري خاطر نشان کرد :اين پروژه در فازهاي 4 ، 5 و 6 اجراء شده و با انجام اين عمليات ضمن مديريت فشار شبکه و پيشگيري قابل توجه از حوادث و شکستگي‎ها موجب پيشگيري از قطعي و افت فشار آب و توزيع يکنواخت آب آشاميدني شهروندان و مشترکين محترم در کليه مناطق شهر خواهيم بود .اميدواريم با توجه به فصل گرم و اوج مصرف آب شهروندان و مشترکين محترم ضمن نسب تجهيزات کاهنده و همچنين استفاده از مخزن مناسب با رعايت الگوي مصرف از مصارف غير ضرور بپرهيزند .

درشرکت آب منطقه اي هرمزگان؛

برگزاري کارگاه آموزشي پيشگيري از بروز بيماري‎هاي شايع زنان

بندرعباس- شهين صادقي

کارگاه آموزشي پيشگيري از بروز بيماري‎هاي شايع زنان ويژه بانوان درشرکت آب منطقه‎اي با حضور خانم دکتر روزبه برگزار شد. دکتر روزبه متخصص زنان در اين کارگاه آموزشي گفت: زن محور اصلي خانواده و جامعه ايراني است و تمامي عوامل تاثير گذار بر او، تبعات خود را بر خانواده و جامعه به جا مي‎گذارد.

وي با بيان آنکه سلامت و تندرستي بانوان نقش به سزايي در سلامت جامعه دارد، افزود: زنان در هر سني نياز به مراقبتهاي بهداشتي مخصوص خود را دارند، چرا که خود مراقبتي يکي از ابعاد سبک زندگي سلامت محور است که به معناي پيروي از شيوه زندگي سالم به منظور پيشگيري از بيماري ها مي‌باشد.

شايان ذکر است؛ اين کارگاه آموزشي در پايان به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد.

بازديد نماينده مردم شريف آزادشهر و راميان از پروژه هاي آب و فاضلاب

گرگان-قهرمان

نماينده مجلس شوراي اسلامي به همراه سرپرست شرکت آب و فاضلاب از پروژه هاي در دست اجراي آب و فاضلاب آزادشهر و راميان بازديد کرد و در جريان روند اجراي اين پروژه ها قرار گرفت .به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ، در جريان اين بازديد" ابوالفضل رحيمي" سرپرست شرکت آب و فاضلاب گلستان گزارشي از روند تکميل پروژه ها ارائه و گفت:پروژه آبرساني و توسعه شبکه شهرستان راميان وآبرساني به 80 خانوار جديد در خيابان‌ نيلبرگ و محله دامداران شرکت آبفاي استان نگاه و اهميت ويژه اي به تکميل پروژه ها در اين شهر ها دارد .

درادامه بازديد، "ابراهيمي" نماينده مردم آزادشهر و راميان در مجلس ضمن ابراز رضايت از عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان و پيشرفت کار تصفيه خانه فاضلاب آزادشهر ، خواستار بي وقفه ادامه اين روند شد. ابراهيمي با اشاره به اهميت و امتيازات اجراي طرح فاضلاب،تصريح کرد:با توجه به اهميت بهداشت شهروندان و کمبود منابع آبي،راه اندازي تصفيه خانه فاضلاب آزادشهر و ايجاد چرخه آب از ضروريات است و جا دارد همه مسئولين از اين گونه طرح هاي عمراني حمايت نمايند.

لازم به ذکر است نماينده مجلس شوراي اسلامي از بخش هاي مختلف پروژه هاي آب و تصفيه خانه فاضلاب آزادشهربه صورت ميداني بازديد کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته