جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

روزنامه آفرينش بررسي کرد :
ديدگاه هاي کسبه صنايع دستي از تغيير کاربري خيابان استاد نجات الهي


6ميليون سکه مشمول ماليات شد


تريبون


نهادهاي مالي


 روزنامه آفرينش بررسي کرد :
 ديدگاه هاي کسبه صنايع دستي از تغيير کاربري خيابان استاد نجات الهي 

تهيه و تنظيم : محمد جعفري

روز 10 ژوئن مصادف با 20 خرداد ماه، روز جهاني صنايع دستي است. روزي که آثار فعالين اين حوزه، گرامي داشته مي‌‌شود.

تاريخچه روز جهاني صنايع دستي

امروزه در بسياري از کشورهاي جهان صنايع دستي را ارج مي‌نهند. پس از پايان جنگ جهاني دوم، توليدات و هنرهاي صنايع دستي کشورهاي با قدمت ديرينه، از سوي کشورهاي پيشرفته و صنعتي مورد توجه قرار گرفت.

نخستين همايش جهاني مربوط به صنايع دستي، در تاريخ 10 ژوئن (20 خرداد ماه) سال 1964 ميلادي و با شرکت مسئولان دولت‌ها، اساتيد دانشگاه‌ها، هنرمندان و صنعت‌گراني از سراسر دنيا (بيش از 40 کشور جهان) در شهر نيويورک برگزار شد.

در بيانيه‌اي که در پايان اين همايش نگاشته شد، تاسيس شورايي به نام “شوراي جهاني صنايع دستي” به عنوان يکي از نهاد‌هاي فعال وابسته به يونسکو به تصويب رسيد. از آن زمان تا کنون، سالروز برگزاري اين همايش را “روز جهاني صنايع دستي” مي‌نامند.

نام گذاري 20 خرداد ماه به روز جهاني صنايع دستي، با هدف ارج نهادن و گرامي‌داشت صنايع دستي و هنرمنداني است که خالصانه براي خلق اين آثار ارزشمند تلاش مي‌کنند.

پس از تاسيس شوراي جهاني صنايع دستي، اين صنعت به بخشي از حيات اقتصادي و فرهنگي کشور‌ها تبديل شد.

ايران نيز به عنوان کشوري با قدمتي ديرينه در اين زمينه در دنيا شناخته شد که از سال 1347 به عضويت اين شورا درآمد و در مجمع آسيا و اقيانوسيه اين شورا، فعاليت خود را آغاز نمود.

امروزه، بيش از 90 کشور دنيا عضو اين شورا هستند و در راستاي ترويج و تشويق هنرمندان، محافظت از صنايع دستي ملت‌ها و ايجاد همبستگي ميان هنرمندان اين حوزه فعاليت مي‌کنند. دبيرخانه مرکزي اين شورا، در شهر آمستردام هلند قرار دارد.

برنامه هاي روز صنايع دستي در ايران

در ايران از روز صنايع دستي به مدت يک هفته هفته صنايع دستي نامگذاري شده است و در اين يک هفته در برخي شهر‌هاي کشور، بازارچه‌ صنايع دستي داير مي شود.

در برخي شهر‌ها سمينار‌ها و کنفرانس‌هايي نيز در اين زمينه برگزار مي‌شود که هريک هدفي را دنبال مي‌کنند و در پي بهبود شرايط هنرمندان اين صنايع و گسترش بازار محصولات آن‌ها هستند.

تغيير نام خيابان نجات‌الهي به گذر صنايع دستي

همزمان با روز جهاني صنايع دستي خيابان استاد نجات‌الهي که به واسطه فروشگاه‌هاي صنايع دستي شهرت دارد، به گذر صنايع دستي تغيير نام مي‌دهد. قرار است نام اين خيابان با کاشي هفت رنگ بر سردر آن نصب شود.در تهران شاهد مراسم تغيير کاربري خيابان استاد نجات الهي (ويلا)با حضور جمعي از مسئولين از جمله آقاي جناچي شهردار تهران و آقاي علي اصغر مونسان معاون رييس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري بوديم .

اين مراسم در حالي برگزار شد که ،نزديک به پنج سال از زماني که طرح تبديل خيابان ويلا به پياده راه مطرح شده گذشته است.

خيابان ويلا به پياده راه تبديل مي شود

در سال 1391 و همزمان با دولت نهم خبري منتشر شد که از تبديل خيابان ويلاي تهران ( استاد نجات الهي) به پياده‌راه صنايع دستي خبر مي‌داد.

محمدحسن صالحي، معاون صنايع دستي وقت در نشست مسئولان بانک‌هاي عامل اجراي طرح اعلام کرده بود: رييس شوراي شهر با وجود آنکه نظر مساعدي درباره پياده‌راه کردن برخي خيابان‌ها در تهران ندارد اما با پياده کردن اين طرح در خيابان ويلا موافقت کرده است.

صالحي در آن زمان تأکيد کرد: بهترين محل براي تبديل به بازارچه صنايع‌دستي در تهران، خيابان ويلا است و ما نبايد دنبال احداث فضاهاي غيرواقعي باشيم يا بخواهيم فضايي تازه به بازارچه ‌ها اختصاص دهيم آن هم در شرايطي که خيابان‌هايي مانند خيابان ويلا آماده تبديل شدن به بازارچه صنايع دستي هستند. بنابراين اگر شهرداري اين خيابان را پياده‌راه کند با تاييدي که از سوي رييس شوراي شهر تهران گرفته‌ايم اين خيابان تبديل به يک بازارچه دائمي صنايع‌دستي مي‌شود.

وي در تشريح امتيازات و ويژگي‌هاي اين خيابان براي اجراي اين طرح هم گفته بود: اکثر صرافي‌ها، هتل‌ها و آژانس‌هاي قديمي در اين منطقه است؛ مي‌توان رستوران‌هاي سنتي، داروخانه‌هاي سنتي و مراکز فروش لباس‌هاي سنتي را در اين خيابان متمرکز کرد تا تبديل به يک مجموعه کامل گردشگري شود. اگر اين خيابان از ابتداي کريمخان تا طالقاني، حالت پياده راه به خود بگيرد و ساختمان‌هاي دولتي واقع در اين محدوده به اين امر واگذار شوند شاهد رونق فراوان بازار صنايع‌دستي در تهران و ايجاد محلي زيبا براي شهروندان و توريست‌هاي خارجي خواهيم بود.

همچنين ،رجبعلي خسروآبادي، مدير کل وقت ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران از نامه‌نگاري و تشکيل جلسه با شوراي شهر و معاونت ترافيک خبر داد و گفت: ما با معاونت ترافيک تهران صحبت کرده‌ايم تا خيابان و مسير جايگزيني را تعريف کنند. چراکه در تهران بهترين محل براي تبديل به بازارچه صنايع‌دستي، خيابان ويلاست و ما نبايد دنبال احداث فضاهاي تازه و غيرواقعي باشيم، در حالي‌که خيابان‌هايي مثل خيابان ويلا آماده تبديل شدن به بازارچه است.

در همين رابطه ،رجبعلي خسروآبادي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران ابراز اميدواري کرد که شوراي شهر ،توجه ويژه اي به اين مساله داشته باشد و گفت: تجربه ما در سي تير، تجربه موفقي بود و به ما نشان داد که مي توان مردم را در حوزه گردشگري سامان داد.

مديرکل ميراث فرهنگي و صنايع دستي استان تهران به ضرورت وجود گردشگري کند اشاره و بيان کرد: ما زماني که خيابان سي تير را از آسفالت به پياده راه تبديل کرديم، حرکت و رفت و آمد ماشين ها در اين خيابان را متوقف نکرديم فقط کند شدن حرکت باعث شد تا موزه ملي و آبگينه و زيبايي هاي اين خيابان ديده شود حالا شب ها، در سي تير، جا براي سوزن انداختن باقي نمانده است.

خسروآبادي با اشاره به ويژگي هاي مثبت پياده راه شدن خيابان استاد نجات الهي گفت: اگر خيابان ويلا به پياده راه تبديل شود، اين سنگفرش روي بازار مردم حرکت مي کند. به عبارتي اگر ما از سرعت کم کنيم موجب مي شود تا فروشگاه هاي صنايع دستي ديده شوند. چرا که ما وقتي در يک شهر پياده روي مي کنيم متوجه ويژگي هاي مثبت و منفي آن خيابان مي شويم در صورتي که با رانندگي در اتوبان نمي توانيم حس و حال آن خيابان را درک کنيم. از اين رو با اعضاي جديد شوراي شهر جلسه گذاشته ايم تا خيابان استاد نجات الهي به پياده راه تبديل شود.

پيشنهاد تغيير نام خيابان شهيد نجات‌الهي

همچنين ،پويا محموديان معاون صنايع دستي وهنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي و محمد رضا دهداري پور شهردار منطقه 6 تهران طي جلسه اي درباره موضوعات مرتبط با صنايع دستي و حمايت هاي هرچه بيشتر از هنرمندان استان تهران با يکديگر گفت و گو کردند.

در اين جلسه در باره موضوعات مختلفي صحبت شد که از آن جمله مي توان به گفت و گو درباره نامگذاري خيابان استاد نجات الهي به عنوان گذر صنايع دستي، کمک به خريد و تملک خانه هايي متعلق به پهلوي اول و دوم در محدوده خيابان استاد نجات الهي توسط شهردار و در اختيار گذاشتن آنها به هنرمندان صنايع دستي استانها، طرح سنگفرش خيابان استاد نجات الهي، برگزاري رويدادهاي ويژه صنايع دستي در آن خيابان و ... اشاره کرد.

در ماه هاي گذشته نيز مذاکراتي در همين ارتباط از سوي معاون صنايع دستي کشور با رياست شوراي شهر تهران صورت گرفته بود که خوشبختانه موافقت خود را اعلام کردند.

درباره خيابان ويلا (نجات‌الهي)

خيابان ويلا يکي از خيابان‌هاي مرکز شهر تهران است که پيشينه‌ زيادي دارد که در گذشته جزو محدوده‌هاي اعيان‌نشين تهران محسوب مي‌شد.

اغلب ساکنان خانه‌هاي اطراف اين خيابان جزو ارامنه هستند و يکي از بارزترين نشانه‌هاي اين حضور پررنگ، وجود کليساي "سرکيس مقدس" در قسمت شمالي خيابان است .

موقعيت جغرافيايي

اين خيابان از خيابان انقلاب در سمت جنوب شروع مي شود و پس از عبور از خيابان کريمخان به خيابان سرو در سمت شمال منتهي مي شود و به موازات خيابان‌هاي قرني و حافظ واقع شده است‌.اين خيابان در دهه‌ 40 ساخته شده است.

نظر کسبه صنايع دستي در مورد تغيير کاربري خيابان استادنجات الهي

يکي از کسبه صنايع دستي خيابان استاد نجات الهي (ويلا) در رابطه با تغيير کاربري اين خيابان به خبرنگار ما گفت :در صورتي مي توان از طرح تغيير کاربري اين خيابان که همان سنگ فرش است استقبال کرد که به موازات اين طرح امکانات ديگري از جمله فضاهايي براي پارک خودروي گردشگران هم برنامه ريزي کرد .

اين فروشنده با اشاره به اين نکته که در حال حاضر خيابان استاد نجات الهي با کمبود فضا جهت پارک خودروها مواجه است ،خاطر نشان کرد :با بن بست شدن خيابان نجات الهي مخالف هستيم و از راهنمايي ورانندگي تقاضا داريم براين موضوع کار کارشناسي بيشتري انجام دهد .

وي با اشاره به اين نکته که حدود 50 مغازه فعال صنايع دستي در خيابان استاد نجات الهي مستقر هستند ،خاطر نشان کرد : مسئولين نبايد براي جذب گردشگر تنها به سنگ فرش شدن اين خيابان اکتفا کنند، در کنار آن بايد موزه وساير امکاناتي که مي تواند در جذب گردشگر موثر باشد را راه اندازي و يا تاسيس کنند .

يکي ديگر از کسبه صنايع دستي خيابان استاد نجات الهي در رابطه با تغيير کاربري اين خيابان به خبرنگار ما گفت :طرح تغيير کاربري و يا همان سنگ فرش نمودن اين خيابان نمي تواند در جذب گردشگر موثر باشد .

وي که مخالفت خود را با اين طرح اعلام کرد،بيان کرد :اين نوع فعاليت ها زماني مي تواند مفيد واقع شود که توريست وجود داشته باشد اما متاسفانه در حال حاضربه دليل شرايط فعلي کشورتوريستي وجود ندارد که ما شاهد رونق صنايع دستي باشيم .

وي وضعيت بازار صنايع دستي کشوررا تاسف بار خواند و اعلام کرد :بازار صنايع دستي در رکود است و از گردشگر و توريست خبري نيست .

همچنين يکي ديگر از کسبه صنايع دستي در رابطه با تغيير کاربري خيابان استاد نجات الهي به خبرنگار ما گفت : در کل اين طرح،خوب است به شرط اينکه زير ساخت هاي ديگر اين طرح نيز فراهم شود .به عنوان مثال زماني که يک گردشگر به اين خيابان مراجعه مي کند دغدغه پارک خودروي خود را نداشته باشد .

وي اظهار داشت:نبايد اين خيابان فضايي براي دست فروشان و دوره گردها شود چون اين افراد چهره خيابان را زشت و بر مشکلات آن مي افزايند.


 6ميليون سکه مشمول ماليات شد 

 سرپرست پيشين سازمان امور مالياتي، پيش بيني کرد، از طرح ماليات بر سکه‌هاي پيش فروش شده حدود 1000 ميليارد تومان درامد عايد دولت خواهد شد.

محمد قاسم پناهي در گفتگو با تسنيم، با بيان اينکه، درطرح ماليات بر سکه‌هاي پيش فروش شده پيش بيني مي‌شود، حدود 1000 ميليارد تومان درامد کسب شود، گفت: 50 هزار نفر کمتر از 200 سکه خريده بودند و ما به اين نتيجه رسيديم که ممکن است اين افراد با ضوابط و تکاليف مالياتي آشنا نبوده و ممکن است اگر در يک سال اظهارنامه ارائه نکند با جرائم مالياتي رو به رو شوند. به اين ترتيب شيوه‌اي که در بخشنامه اخير سازمان امور مالياتي مطرح شد.

به گفته پناهي، 7.6 ميليون سکه از سوي بانک مرکزي فروخته شده که بيش از 6ميليون سکه پيش فروش شده مشمول ماليات بر درامد خواهد بود. يک ميليون سکه زير 20 عدد بوده و معاف از معاليات خواهد بود. به هر حال محاسبات نشان ميدهد، در اين طرح درامدي حدود 1000 ميليارد تومان وصول خواهد شد.وي با بيان اينکه، از جزييات ماليات بر اخلال گري در فعاليتهاي اقتصادي اطلاعي ندارم و اين لايحه در وزارت اقتصاد پيگيري شده است،‌گفت: سازمان امور مالياتي با کليات لايحه ماليات بر عايدي سرمايه موافق بود و کليات آن تقديم وزير اقتصاد شده است.

مشاور وزير اقتصاد گفت: لايحه ماليات بر املاک در مجلس طرح شده بود همان زمان به کميسيون اقتصادي اطلاع داديم که با کليات آن موافق هستيم اما از آنجا که اين طرح محدود و يک بعدي است اجازه دهيد لايحه جامع ماليات بر عايدي سرمايه به مجلس ارائه شود. در حال حاضر يک پيش نويس اوليه غير قابل استناد از سوي سازمان آماده شده و به هيئت انديشه‌ورزي رفته است.وي در پاسخ به زمان تعيين شده از سوي کميسيون اقتصادي به دولت جهت ارائه لايحه جامع مالياتي، گفت: در حال حاضر مسئوليتي در سازمان مالياتي نداشته و زمان ارائه لايحه به مجلس از سوي وزير اقتصاد تعيين مي شود.


 تريبون 

 گمرک ايران اعلام کرد:

واردات 3.1 هزار تن کاغذ روزنامه به کشور از ابتداي سال

طي سال جاري 3 هزار و 137 تن کاغذ رول روزنامه به ارزش2 ميليون و 778 هزار دلار وارد کشور شده است.

به گزارش گمرک ايران، از ابتداي سال جاري تا اواسط خرداد ماه در مجموع 3 هزار و 137 تن کاغذ رول روزنامه از طريق گمرکات به کشور وارد شده است که ارزش اين ميزان واردات 2 ميليون و 778 هزار دلار بود.

در مدت ياد شده کشورهاي آلمان، امارات متحده عربي، هند، روسيه، ترکيه و مجارستان عمده‌ترين کشورهاي صادرکننده کاغذ رول روزنامه به ايران بوده‌اند.

بر اساس اعلام گمرکات، طبق اسناد تسليمي واردکنندگان به گمرک در حال حاضر انواع کاغذ وارداتي از گمرکات ترخيص مي‌شود.

بر اين اساس؛ مسئوليت گمرک در تشريفات گمرکي پس از اظهار کالا شروع مي‌شود که طبق تاکيد معاون فني و امور گمرکي ترخيص کاغذ پس از اظهار به گمرک و در صورت ارائه اسناد کامل در سريع‌ترين زمان ممکن انجام مي‌شود.همچنين طبق ماده 38 قانون امور گمرکي، گمرک از لحظه اظهار صاحبان کالا تا ترخيص کالا مسئول بررسي آن است و مشکلات مربوط به دريافت اسناد بانکي و ثبت سفارش قبل از اظهار کالا به گمرک است که از سوي برخي واردکنندگان مطرح مي‌شود. گمرک از لحظه‌اي که کالا به گمرک اظهار مي‌شود مي‌تواند براي ترخيص آن کمک کند و تسهيلاتي قائل شود. اگر کالايي داراي مجوزهاي قانوني است در کمترين زمان کالا ترخيص مي‌شود.

ورود موج جديد از ملخ‌هاي مهاجم به کشور

سخنگوي سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بر اساس گزارش فائو(سازمان خواربار و کشاورزي ملل متحد) موج جديدي از ملخ‌هاي مهاجم وارد کشور مي‌شود که تا 10 روز آينده ادامه دارد.

به گزارش ايلنا، رضا مير با اعلام اين خبر، افزود: ورود موج جديد ملخ‌هاي مهاجم به کشور بسيار جدي است و ما از کشاورزان و روستائيان استان‌هاي جنوبي کشور مي‌خواهيم که با مشاهد ملخ‌هاي ليمويي رنگ در سريع‌ترين زمان ممکن، کارشناسان ادارات جهاد منطقه را مطلع کنند.

وي ادامه داد: خطر حضور موج جديد ملخ‌هاي مهاجم از چند روز پيش از طريق امام جمعه مساجد،‌ بنر، اطلاعيه‌هاي محلي و راه اندازي شبکه‌هاي مجازي به استان‌هاي جنوبي اطلاع رساني شده است علاوه بر آن در حال حاضر کارشناسان ما در مزارع و باغات حضور دارند تا ضمن رصد دقيق، هشدارهاي لازم را به کشاورزان و روستائيان بدهند.

مير درباره آخرين وضعيت مبارزه با اين آفت مهاجم گفت: سطح مبارزه با ملخ‌هاي صحرايي به بيش از 157 هزار هکتار رسيده است.

وي بيشترين سطح مبارزه را مربوط به استان سيستان و بلوچستان با 153 هزار هکتار عنوان کرد.

مير سطح مبارزه با ملخ‌هاي بومي را نيز 65 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: هم اکنون استان‌هاي شمالي کشور درگير آفت ملخ‌هاي بومي هستند که بيشترين سطح درگيري مربوط به استان اردبيل مي‌شود.

سخنگوي سازمان حفظ نباتات کشور خسارات وارده به مزارع و باغات را با توجه به سطح درگيري اراضي کشور با ملخ صحرايي بسيار پايين ارزيابي کرد و گفت: گزارش‌هايي از ورود ملخ‌هاي مهاجم صحرايي به تعدادي از باغات مرکبات استان هرمزگان داشته‌ايم که در مقايسه با سطح درگيري با اين آفت ناچيز است.مير در پايان بار ديگر از کشاورزان و روستائيان خواست با توجه به هشدار سازمان فائو تا 10 روز آينده نسبت به حضور ملخ هاي صحرايي مهاجم در مزارع و باغات خود کاملا هشيار باشند.

با موافقت نمايندگان؛

کليات طرح مربوط به شفاف‌سازي بودجه شرکت‌هاي دولتي تصويب شد

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با کليات طرح مربوط به شفاف‌سازي بودجه شرکت‌هاي دولتي موافقت کردند.

به گزارش ايرنا، در جلسه علني مجلس شوراي نمايندگان با طرح الحاق يک تبصره به ماده 186 قانون آئين‌نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي موافقت کردند. از مجموع 220 نفر نماينده حاضر با 162 رأي موافق، 30 رأي ممتنع و دو رأي مخالف با کليات اين طرح موافقت کردند.

بر اساس اين ماده؛در صورت تصويب جزئيات اين طرح دولت مکلف خواهد شد تا بودجه شرکت‌هاي دولتي و نهادهايي را که به نحوي از انحا از بودجه عمومي استفاده مي‌کنند به صورت جداگانه تا پايان مهرماه هر سال به انضمام گزارشي از آخرين وضعيت مالي آنها به مجلس تقديم کند.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام مطرح کرد:

دلايل ثبات در بازار گوشت، مرغ و تخم‌مرغ

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام افزايش توليد و عرضه محصولات پروتئيني همچون گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ و برخورد قضايي با گران‌فروشان و سودجويان را از عوامل تعديل و ثبات قيمت‌ها در بازار اين محصولات دانست.

حميد ورناصري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: بازار محصولات پروتئيني همچون گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ در حال حاضر براي مصرف‌کنندگان از شرايط مناسبي برخوردار است و در دو زمينه مرغ و تخم مرغ وضعيت به گونه‌اي است که براي افزايش انگيزه توليدکنندگان؛ به خريد اين محصول پروتئيني وارد شده‌ايم تا زيان توليدکنندگان را کم کنيم.

وي افزود: درباره شرايطي که منجر به تعديل و ثبات نسبي قيمت‌ها در بازار شده است بايد گفت که عوامل مختلفي در اين زمينه دخيل بوده است که از جمله بايد به ورود دادستاني و برخورد با گران‌فروشي و گران‌فروشان اشاره کرد که سبب شد انحصار در اين بازار شکسته شود.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام ادامه داد: يکي ديگر از عوامل تعديل و ثبات قيمت‌ها در اين بازار ورود شرکت پشتيباني امور دام به صورت گسترده براي عرضه سنگين دام، گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار بوده است که مي‌توان به اين نکته اشاره کرد که در تهران در هفته پاياني اسفند ماه و ايام نوروز حدود 28 هزار تن گوشت مرغ گرم و منجمد با نرخ مصوب عرضه کرديم و همين مسئله سبب شد تا قيمت‌ها کاهش پيدا کند. در کنار آن اين افزايش عرضه را به صورت روزانه در ميادين اصلي ميوه و تره بار به حدود 1250 تن رسانده‌ايم.

ورناصري اعلام کرد: برنامه‌ريزي‌هاي وزارت جهاد کشاورزي براي افزايش توليد نقش مهمي داشته تا در زمينه اين کالاهاي اساسي وضعيت مناسبي از حيث بازار و قيمت‌ها داشته باشيم چرا که امروز قيمت متوسط گوشت مرغ در بازار کيلويي 11 تا 11 هزار و 500 تومان است و تخم مرغ کيلويي حدود 5,000 تومان است.


 نهادهاي مالي 

 آزادسازي 600 زنداني جرايم غير عمد با حمايت بانک ملي

بانک ملي - بانک ملي ايران از سال 1389 تا کنون زمينه آزادسازي حدود 600 نفر از زندانيان جرايم غير عمد را فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، اين بانک طبق يک سنت حسنه در قالب جشن گلريزان که هر سال در اقصي نقاط کشور برگزار مي شود، مبالغي را به منظور آزادسازي زندانيان جرايم غير عمد پرداخت مي کند.

اطلاعات موجود نشان مي دهد اين بانک از سال 1389 تا کنون حدود 75 ميليارد ريال به اين منظور پرداخت کرده است.

رقم تخصيص يافته به آزادسازي زندانيان جرايم غير عمد از سوي بانک ملي ايران در سال جاري نيز دو ميليارد و 700 ميليون ريال است.

بخش عمده اين مبالغ از سوي صندوق پس انداز ملي ايران تامين شده و مابقي را ادارات امور شعب بانک در سراسر کشور پرداخت کرده اند.

امکان دريافت رمز دوم يكبار مصرف كارتهاي بانك مسکن فراهم شد

بانک مسکن - به منظور ارتقاء امنيت مشتريان در هنگام استفاده از درگاههاي مجازي در خصوص استفاده از رمز دوم يكبار مصرف كارتهاي بانك مسکن ، سرويس رمز دوم پويا در بانک مسکن عملياتي شد .

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا ،نيکوفر صفري رييس اداره بانکداري الکترونيک بانک مسکن اعلام کرد :به منظور ارتقاء امنيت مشتريان در هنگام استفاده از درگاههاي مجازي و بر اساس رهنمودهاي بانك مركزي در خصوص استفاده از رمز دوم يكبار مصرف كارتهاي بانكي ، امکان دريافت سرويس رمز دوم پويا در بانک مسکن فراهم شد .

وي افزود :در حال حاضر مشتريان بانک مسکن مي توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانك مسكن بر اساس دستورالعمل "فعالسازي رمز پويا بر روي دستگاههاي خودپرداز بانك مسكن" رمز دوم پوياي خود را فعال نمايند که در آينده نزديك، امكان فعال‌سازي از ساير درگاه‌ها( كيوسك، اينترنت‌بانك، همراه‌بانك و يا شعبه مورد نظر )نيز فراهم مي‌شود .

رييس اداره بانکداري الکترونيک گفت:در مرحله اول اجرا، امكان فعال‌سازي رمز دوم پويا به صورت اختياري براي تمامي مشتريان بانک مسکن فراهم مي‌باشد و در مراحل بعدي، قابليت استفاده از رمز پويا به جاي رمز اول كارت و پس از آن براي ورود كاربران به اينترنت‌بانك و همراه‌بانك و همچنين رمز حساب‌ها وجود خواهد داشت كه بهره‌برداري از اين امكانات متعاقباً به مشتريان بانک مسکن اطلاع‌رساني خواهد شد.

صفري گفت: كاربران مشتريان در صورت تغيير شماره تلفن همراه، حتماً بايد تغيير شماره را به شعب اطلاع داده تا جهت جلوگيري از هر گونه سوء استفاده، بانک توكن‌هاي قبلي مشتري را باطل کند. (در حال حاضر قابليت موصوف صرفاً بر روي دستگاه خودپرداز فعال مي‌باشد).

آغازهفتمين دوره جشنواره حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک اقتصادنوين

بانک اقتصاد نوين - همزمان با هجدهمين سالگرد تاسيس بانک اقتصادنوين به‌عنوان نخستين بانک خصوصي جمهوري اسلامي ايران و با هدف ترويج سنت پسنديده "قرض‌الحسنه"، هفتمين جشنواره حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز (ريالي) اين بانک با جوايز ارزنده آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در اين جشنواره که از 18 خرداد تا 18 مهرماه 1398 برگزار مي‌شود به مناسبت هجدهمين سالگرد تاسيس بانک اقتصادنوين، جوايز ممتاز جشنواره 18 ماه متوالي به برندگان خوش‌اقبال تعلق خواهد گرفت.

بر اين اساس، علاوه بر ميلياردها ريال جوايز نقدي، به‌ قيد قرعه ماهانه و به مدت 18 ماه 50 ميليون ريال به يک نفر، 40 ميليون ريال به دو نفر، 30 ميليون ريال به سه نفر، 20 ميليون ريال به 12 نفر و 10 ميليون ريال به 18 نفر از سپرده‌گذاران نيک‌انديش بانک اقتصادنوين به‌عنوان جوايز ممتاز اهدا خواهد شد.

همچنين طبق برنامه‌ريزي از هر 10 نفر واجد شرايط شرکت در قرعه‌کشي، يک نفر برنده جوايز ارزنده بانک اقتصادنوين خواهد بود.

حداقل موجودي براي شرکت در قرعه‌کشي حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز (ريالي) بانک اقتصادنوين 500 هزار ريال است و به ازاي هر
500 هزار ريال در هر روز يک امتياز براي صاحب حساب منظور مي‌شود.

علاقه‌مندان به مشارکت در اين سنت پسنديده مي‌توانند براي افتتاح حساب يا افزايش موجودي به شعب بانک اقتصادنوين در سراسر کشور مراجعه و يا براي کسب اطلاعات بيشتر با کارشناسان مرکز 24 ساعته ارتباط با مشتريان اين بانک به شماره 48031000-021 تماس حاصل فرمايند.

جلسه ارتباط مستقيم تلفني با مديران بانک شهر

بانک شهر - جلسه ارتباط مستقيم تلفني با مديران بانک شهر، اين هفته با حضور معاون شعب و توسعه بازاريابي برگزار مي‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومي بانک شهر، جلسه ارتباط مستقيم تلفني اين هفته، با حضور رحيم طاهري، معاون شعب و توسعه بازاريابي ، در سامانه نظارت و ارتباطات مردمي 8655 برگزار مي‌شود.

بر اين اساس همکاران مي‌توانند روز چهارشنبه 22 خرداد ماه از ساعت 10 تا 12 از طريق شماره تماس 8655 هرگونه انتقاد، پيشنهاد، شکايت و تقدير خود از عملکرد اين حوزه را مطرح کنند.گفتني است، سامانه8655 به منظور رسيدگي به شکايت، انتقادات و پيشنهادات مشتريان و شهروندان بانک شهر، راه‌اندازي شده است که از اين طريق هر هفته يکي از مديران و يا معاونان بانک، پاسخگوي حوزه‌ مربوطه خواهند بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته