جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133


بهره‌برداري از فاز يک پروژه آزاد راه تهران-شمال در نيمه اول سال 98

مدير کل امنيتي و انتظامي استانداري قزوين:
ضرورت ساماندهى و نظارت بيشتر بر ضايعات فروشي ها


خبر


در استان


 بهره‌برداري از فاز يک پروژه آزاد راه تهران-شمال در نيمه اول سال 98 

 
کرج-خاکپور

جلسه بررسي روند پيشرفت پروژه آزادراه تهران -شمال به رياست معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور استاندار البرز برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري البرز، گزارش روند تکميل پروژه آزادراه تهران-شمال توسط پيمانکار پروژه در حضور نوبخت ارائه شد.فاز يک اين آزادراه، 32 کيلومتر است که از اين طريق 60 کيلومتر از مسير تهران-شمال براي مسافران کاسته مي‌شود، اکنون اين بخش 95.3 درصد پيشرفت واقعي دارد و پيشرفت مورد نياز براي بهره برداري، 97 درصد است که در صورت تامين اعتبار زير بار ترافيک مي‎رود.

در راستاي اجرا و تکميل 3 فاز ديگر اين پروژه نيز تدابير لازم انديشيده شده است.پروژه آزادراه تهران-شمال در فاز يک به حوزه البرز مربوط مي‎شود که با پيگيري‌هاي صورت گرفته در البرز طي تعامل مسئولان مربوطه، هيچ مانعي براي تکميل پروژه وجود ندارد. معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه کشور از تخصيص اعتبار 300 ميليارد توماني براي تکميل فاز يک پروژه آزادراه تهران -شمال خبر داد.

محمدباقر نوبخت افزود: پس از تخصيص اعتبار انتظار مي‎رود ظرف 2 ماه، فاز يک اين پروژه تکميل و زير بار ترافيک برود.وي ادامه داد: ما موظف هستيم بستر تسهيل در تردد مردم را فراهم کنيم چراکه شايسته نيست مردم، تعطيلات خود را در ترافيک سنگين مسير شمال کشور صرف کنند.نوبخت گفت: ما پنجه در پنجه نظام سلطه قرار گرفته ايم و با برنامه ريزي دقيق درصدد به نمايش گذاشتن اراده ملي براي مقاومت هستيم.معاون رييس جمهور اضافه کرد: اين تعهد را براي خود ايجاد ميکنيم و امسال علاوه بر بهره‌برداري از قطعه اول آزادراه تهران-شمال، شاهد بهره‌برداري از 300 کيلومتر آزادراه جديد در کشور خواهيم بود.

وي گفت:با تمهيداتي که انديشيده شد؛ فاز يک پروژه آزادراه تهران-شمال در نيمه اول سال 98 به بهره‌برداري مي‌رسد. در اين راستا براي تکميل فاز يک اين پروژه300 ميليارد تومان نيز از سوي بنياد مستضعفان اختصاص مي‌يابد.


 مدير کل امنيتي و انتظامي استانداري قزوين:
 ضرورت ساماندهى و نظارت بيشتر بر ضايعات فروشي ها 

 قزوين-خردمند

مديرکل امنيتي و انتظامي استانداري قزوين در دومين جلسه کميسيون پيشگيري و مقابله با سرقت بر ضرورت ساماندهي و نظارت بيشتر بر ضايعات فروشي‎هاي استان تاکيد کرد."ابوالفضل مرادي" مديرکل امنيتي و انتظامي استانداري قزوين در دومين جلسه کميسيون پيشگيري و مقابله با سرقت استان که با حضور مسئولين و نمايندگان دستگاه‌هاي مختلف ، معاونين سياسي و امنيتي فرمانداري‌ها در محل سالن جلسات معاونت سياسي استانداري برگزارشد، بيان داشت:ساماندهي و نظارت بر ضايعات فروشي‎ها در دستور کار باشد.

مرادي در ادامه اظهار داشت:راهکارهاي پيشگيري از سرقت، و آموزش در اين زمينه براي مردم اطلاع‎رساني شود .وي افزود:فرهنگسازي در خصوص خود مراقبتي جهت حفاظت از اموال خود براي مردم تبيين شود.

مرادي در پايان بر ضرورت ارتقاء و تکميل سامانه پايش تصويري، استفاده از شرکت‎هاي خدمات انتظام و نگهبان محله تاکيد کرد.


 خبر 

 رييس جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد:

اختصاص 200ميليون تومان اعتبار براي مبارزه باملخ‎هاي صحرايي

ياسوج-ربيعي

رئيس جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد گفت: تاکنون از محل اعتبارات استاني براي مبارزه و پايش ملخ‌هاي صحرائي 200 ميليون تومان اعتبار تخصيص داده شده است.

به گزارش خبرنگارآفرينش، الياس تاج‌الديني در جمع خبرنگاران افزود: مقرر شده است که در راستاي مبارزه با اين آفت 100 ميليون تومان ديگر نيز اختصاص يابد.

وي بيان داشت: همچنين اختصاص 260 ميليون تومان اعتبار براي مبارزه با اين آفت نيز در برنامه وزارت جهاد کشاورزي است.

تاج الديني تصريح کرد: براي مبارزه با ملخ‌هاي صحرايي با پيگيري‌هاي انجام شده، سازمان جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري 800 کيلو سم در اختيار استان قرار داده است.

وي افزود: همچنين استان اصفهان نيز براي مبارزه و پايش ملخ‌ها، تجهيزات مورد نياز را در اختيار استان قرار دادند.

تاج‌الديني اظهار داشت: تاکنون 68 هزار هکتار از مراتع و اراضي استان مورد پايش قرار گرفته و پايش به صورت روزانه انجام مي‌شود.

وي افزود: همچنين مبارزه با ملخ‌هاي صحرايي نيز در چهار هزار و 605 هکتار از اراضي و مراتع استان انجام شد و با بررسي‌هاي انجام شده احتمال حمله ملخ‌هاي صحرايي به تمام نقاط استان، کم است.

تاج الديني يادآور شد: هم اکنون در مناطق پشت کوه باشت، ليشتر و باباکلان به طور همزمان مبارزه با ملخ‌هاي صحرايي ادامه دارد.

اجراي طرح هماي رحمت در اصفهان؛

توزيع بيش از 3 هزار سبد غذايي بين نيازمندان

اصفهان-راعي

رييس جمعيت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: با اجراي طرح هماي رحمت در ماه رحمت الهي ، امسال 110سفره مهرباني و سه هزار و 100 سبد غذايي ميان نيازمندان و محرومان و اقشار آسيب‌پذير اين شهرستان توزيع شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ شهريار انصاري طادي با اشاره به اينکه طرح هماي رحمت به تأسي ازسيره و رفتار مولاي متقيان حضرت علي (عليه السلام) و به همت و مشارکت اعضاء « داوطلبان و خيرين» اين جمعيت اجرا شد ، اظهار داشت : هدف از برگزاري اين طرح ترويج ارزش‌هاي بشردوستانه ، گسترش فرهنگ انفاق و سنت‌هاي حسنه اسلامي، و ترويج روحيه تعاون و مشارکت‌هاي مردمي با حفظ کرامت انساني نيازمندان است.

وي تصريح کرد: در طول اين ماه پر خير و برکت ، سه هزار و 100 سبد غذايي به ارزش تقريبي 9 ميليارد ريال بين نيازمندان و محرومان و اقشار آسيب‌پذير توزيع شد.

انصاري طادي اضافه کرد:سبدهاي غذائي توزيع شده شامل برنج ، روغن، ماکاراني، سويا ،حبوبات ، خرما ، مرغ يا گوشت ، قند ، چاي و.....بوده است .

وي همچنين در ادامه با تاکيد بر اينکه حمايت از کرامت انسانها به عنوان شعار محوري طرح ملي هماي رحمت در نظر گرفته شده است ، افزود :به همت خيرين و داوطلبان هلال احمر اصفهان سفره هاي افطاري و توزيع غذاي گرم در قالب "110 سفره‌هاي مهرباني" در مناطق محروم و کم برخوردار اين شهرستان به ارزش تقريبي 990 ميليون ريال اجرا شد .

رييس هلال احمر شهرستان اصفهان در پايان از مردم نيکوکار و سخاوتمند و همچنين از داوطلبان و خيريني که اين جمعيت را در تحقق اهداف والاي انساني و اخلاقي ياري نموده و درطرح ملي هماي رحمت و سفره هاي مهرباني ميزبان شايسته نيازمندان بودند ، تشکر و قدرداني کرد.

2 هزار طرح اشتغال‌زايي بنياد برکت در گلستان

بنياد برکتِ ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) تا بهمن ‌ماه امسال 2 هزار طرح اشتغال‌زايي را در استان گلستان ايجاد و به ‌بهره‌برداري مي‌رساند.

به گزارش آفرينش از روابط عمومي بنياد برکت، در پي بازديد دکتر محمد مخبر، رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) از مناطق سيل‌زده‌‌ استان گلستان، ايجاد و راه‌اندازي 2 هزار طرح اشتغال‌زايي در اين مناطق مورد تأکيد و در دستور کار قرار گرفت.

بنابر اين گزارش، بنياد برکتِ ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) مأمور و موظف به ايجاد اين تعداد طرح اشتغال‌زايي در تمامي شهرها و مناطق استان گلستان شد. عمليات اجرايي 2 هزار طرح اشتغال‌زايي از تير ماه سال جاري و با جذب تسهيل‌گران مورد نياز آغاز و تمامي طرح‌ها تا بهمن 98 به بهره‌برداري خواهد رسيد.

براي راه‌اندازي اين تعداد طرح اشتغال‌زايي، بالغ بر 1800 ميليارد ريال اعتبار پيش‌بيني شده و با بهره‌برداري از آن‌ها، بيش از 5600 فرصت شغلي در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌يافته‌ي استان گلستان ايجاد خواهد شد.

براساس اين گزارش، رسته‌هايي که در آن‌ها شغل ايجاد خواهد شد، با توجه به ظرفيت، پتانسيل و مزيت‌هاي شناسايي‌شده در هر منطقه توسط تسهيل‌گران بنياد برکت مشخص و معرفي مي‌شوند. در انتخاب اين رسته‌هاي شغلي علاوه بر مزيت‌هاي منطقه‌اي، اولويت‌ها و ظرفيت‌هاي جوامع محلي نيز مدنظر قرار مي‌گيرد.با اين حال، مشاغلي هم‌چون پرورش دام سبک و سنگين و بوقلمون و ديگر مشاغل و کسب‌وکارهاي خرد، در اولويت خواهند بود.لازم به توضيح است، بنياد برکتِ ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در راستاي محروميت‌زدايي و توانمندسازي اقتصادي و اجتماعي مناطق محروم و کم‌برخوردار، نهضت اشتغال‌زايي را در اين مناطق در دستور کار قرار داده است.


 در استان 

 برگزاري ستاد ساماندهي سگهاي بي پناه در رباط کريم

رباط کريم-اصغري

معاون فني و امور عمراني فرمانداري شهرستان رباط کريم از برگزاري ستاد ساماندهي سگهاي بي پناه خبر داد.

به گزارش خبرنگارما، سياوش نوري معاون فني و امور عمراني فرمانداري وجود سگ‎هاي ولگرد را يك تهديد جدي در امر بهداشت و سلامت جامعه بر شمرد و بر ارائه راهكاراصولي به منظور پيشگيري از انتقال ويروس و ناقل‎هاي بيماري مشترك انسان و حيوان تاكيد كرد.

معاون فني و امور عمراني فرمانداري رباط کريم در ادامه ابراز داشت:دستگاه‎هاي متولي نسبت فراهم سازي زمينه‎هاي لازم در جمع‎آوري سگهاي بي پناه همکاري لازم را داشته باشند و ما نيز نبايد با شيوه‎هاي سنتي و غير علمي با اين موضوع برخورد کنيم بلکه بايد با بهره گيري از شيوه‎هاي جديد شرايطي را فراهم نماييم تا به اکو سيستم شهرستان که سگها بخشي از آنها هستند صدمه‎اي وارد نشود.

در آبفاي جنوب غربي استان تهران انجام شد؛

پايان عمليات حفاري و بهره برداري يك حلقه چاه در شهر گلستان

بهارستان –اصغري

با صرف هزينه هاي لازم از محل اعتبارات جاري و داخلي عمليات حفر و تجهيز و بهره برداري از يک حلقه چاه در شهر گلستان انجام شد .

به گزارش خبرنگارما، مدير امور آبفاي شهرستان بهارستان با اعلام خبر مذکور اظهار داشت :با عنايت به مهاجرپذيري و گسترش حوزه جمعيتي و سکونتي و ساخت و سازهاي صورت گرفته و از طرف گرمي هوا و افزايش مصرف آب آشاميدني و ضرورت تامين و توزيع آب شرب شهروندان و مشترکين با کميت و کيفيت مطلوب ، عليهذا در همين راستا عمليات حفاري و تجهيز و راه اندازي يک حلقه چاه در شهر گلستان در دستور کار قرار گرفته و به انجام و اتمام رسيد .

سيد محمد رضازاده ضمن تشريح پروژه مذکور خاطر نشان ساخت: عمليات چاه تازه حفر شده در خيابان بنفشه 1 شهر گلستان با صرف هزينه‎هاي لازم از محل اعتبارات جاري و داخلي و به منظور اجراي کل پروژه اعم از تملک زمين ، حفاري ، تامين برق و تجهيز و ... از اواخر سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و آغاز شد و نهايتا خرداد ماه امسال به اتمام و در مرحله بهره برداري و آزمايش پمپاژ قرار گرفت و نهايتا با انجام آزمايش پمپاژ و آبدهي بيش از 20 ليتر در ثانيه آماده بهره‎برداري مي‎باشد و انتظار مي‎رود حداکثر تا پايان خرداد جاري در مدار توزيع و بهره‎برداري قرار گيرد .

مدير امور آبفاي شهر گلستان همچنين ياد آور شد:در حال حاضر آب آشاميدني شهروندان و مشترکين محترم اين شهر و شهرک‎هاي تابعه با کميت وکيفيت مطلوبي تامين و توزيع مي‎گردد .اميدواريم با افزوده شدن آب استحصالي اين چاه دبي موجود افزايش يابد و با مديريت مصرف آب شرب توسط شهروندان شاهد مشکلاتي در زمينه کمّي و کيفي آب آشاميدني در اين شهر نباشيم .

مدير کل مديريت بحران قزوين:

جنگل‎کاري حاشيه جاده اقباليه به تاکستان، کمک به مديريت بحران است

قزوين-خردمند

مديرکل مديريت بحران استان قزوين گفت:جنگل‎کاري حاشيه جاده اقباليه به تاکستان، کمک به مديريت بحران برف و کولاک در استان است .

قدرت اله مهديخاني مدير کل مديريت بحران استان در بازديدي که از وضعيت جنگل‌کاري حاشيه جاده اقباليه به تاکستان، به همراه تني چند از مسئولين منابع طبيعي ، شهرداري اقباليه و آب منطقه‌اي انجام گرفت، اظهار داشت:اين جنگل‌کاري که از دهه 60 در حاشيه جاده اقباليه به تاکستان و به منظور جلوگيري از ورود برف و کولاک به جاده ايجاد گرديده، نقش و اهميت به سزايي در کنترل و مديريت بحران کولاک در فصول سرما ايفا ميکند.

وي افزود:اين جنگل دست کاشت سرمايه با ارزش استان محسوب شده و براي حفظ و نگهداري آن مي‎بايست تعامل و همکاري بين دستگاه‌هاي ذيربط بيشتر شود.

مهديخاني ادامه داد: متاسفانه کم‎آبي‎هاي اخير و عدم توجه کافي و نيز بهره‎برداري غير اصولي مردم ازاين جنگل، موجب تخريب قسمت‎هايي از آن شده که مقرر گرديد با تامين آب مورد نياز به طريق اولي و نيز توجه بيشتر، خسارات وارده به اين منبع طبيعي با ارزش جبران گرديده ودرختان اين جنگل غني‎تر گردد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي:

تمامي روستاهاي استان تا پايان سال صاحب اينترنت پرسرعت مي‎شوند

اروميه- يزدان پناه

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي گفت: ظرفيت پهناي باند ورودي به استان به 915 گيگا بايت رسيد.قاسم جليلي نژاد افزود: از ابتداي دولت دوازدهم ظرفيت شبکه انتقال زير ساخت استان 12 برابر افزايش يافته افزود:ظرفيت پهناي باند ورودي استان با رشد 11برابري به 915 گيگا بايت بر ثانيه رسيده است.

وي ادامه داد: ظرفيت پهناي باند بهره برداري شده در استان با رشد 8 برابري از آغاز دولت دوازدهم به 213 گيگا بايت بر ثانيه رسيده است.

جليلي نژاد تعداد مشترکيني که از اينترنت ثابت و متحرک در استان استفاده مي‎کنند را 2ميليون و 626 هزار و 992 مشترک در ارديبهشت امسال عنوان کرد که رشد 107 درصدي را داشته است.مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي بابيان اينکه تعداد سايت‎هاي نسل 4 در استان از ابتداي دولت دوازدهم 90 درصد رشد داشته است تصريح کرد: تعداد سايت‌هاي نسل سوم 38 درصد رشد داشته است.

وي بابيان اينکه همه روستاهاي بالاي 5 خانوار در استان داراي ارتباطند و هيچ روستايي بدون ارتباط در استان نداريم اظهار کرد: 71 درصد از روستاهاي استان از هر 3خدمت تلفن ثابت،همراه و اينترنت برخوردارند که طبق برنامه پيش رو تا پايان امسال 100 درصد روستاهاي استان از اينترنت پر سرعت برخوردار خواهند شد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي با اشاره به وضعيت کوهستاني استان و وجود نقاط کورارتباطي در برخي جاده ها تصريح کرد:70 درصد جاده‎هاي استان پوشش ارتباطي دارند و براي پوشش 30 درصدي فاقد ارتباط که بيشتر شهرهاي جنوب استان را شامل مي‌شود نيز در صدد ايجاد سايت براي بهبود وضعيت هستيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته