جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6133

قوچان نژاد:
شايد به تيم ملي برگردم


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 قوچان نژاد:
 شايد به تيم ملي برگردم 

 رضا قوچان نژاد،مهاجم سابق تيم ملي، روز گذشته در يک مصاحبه مفصل درباره مسائل مختلفي صحبت کرد.گوچي در اين مصاحبه سفره دلش را باز کرد و درباره همه اتفاقات حرف زد. حتي درباره دلايل کنار رفتنش از تيم ملي. حرف‌هاي گوچي را بخوانيد:

گل به کره را خيلي تماشا مي‌کنم

من خيلي آن گل را تماشا کردم، هر بار گل را تماشا کردم خاطره شيريني برايم تداعي مي شود.هر وقت به آن لحظات فکر مي کنم خاطراتم را مرور مي کنم. شايد فکر نمي کردم توپ را از بازيکن که بگيرم ولي مي دانستم مدافع کره به هر حال يک بار آن اشتباه را انجام مي دهد و مدافعانشان تمرکزشان را از دست مي دهند.

فيلم کامل بازي با آرژانتين را تماشا نمي کنم

راستش را بخواهيد برخي مواقع دقايقي از صحنه هاي ديدار ايران و آرزانتين را ديده ام ولي اين بازي را ديگر به صورت کامل تماشا نکردم چون بازي تلخي بود. سعي کردم فيلم آن بازي را نگاه نکنم. نزديک بود نتيجه اي تاريخي بگيريم ولي نشد. الان اگر آن بازي را ببينيد متوجه مي شويد بازيکنان ايران چه شاهکاري کردند و مقابل تيمي که به فينال رفت چه فوتبالي به نمايش گذاشتند. در آن ديدار خطا روي دژاگه صد در صد پنالتي بود ولي چون ما کشور کوچکي از نظر فوتبالي بوديم و با آرژانتين بازي داشتيم، اين اتفاقات طبيعي بود.

هنوز هم نمي دانم چرا در جام جهاني بازي نکردم

اين سوالي است که من هنوز جوابش را نگرفته ام. گذشته ها گذشته و من نمي خواهم به عقب برگردم ولي اين سوال را نبايد از من بپرسيد. من هم فکر مي کردم چون از نظر فرم بدني آماده بودم، بازي مي کنم. من قبل از جام جهاني آماده بودم و خيلي برايم دردناک بود که بازي نکردم. به خصوص دقايقي که تيم نياز به کار هجومي داشت، خيلي ناراحت بودم. اين را هم بگويم تيم ملي بزرگ تر از قوچان نژاد و اسم بازيکن است. من اصلا مهم نيستم. بعد از بازي با مراکش همه خوشحال بوديم ولي در بازي هاي بعد اصلا فرصتي به ما داده نشد. در بازي با اسپانيا و پرتغال که ديديم بازي گره خورده بود و برد مي خواستيم و به نظر من و خيلي از کارشناسان تصميم هاي خوبي گرفته نشد. شما اگر بازي را دوباره ببينيد، تصميماتي که سرمربي تيم ملي گرفت، اصلا مناسب نبود. در بازي با پرتغال وقتي از حريف عقب بوديم، بايد حتما مي برديم و بايد کمي ريسک مي کرديم. اگر ما 2 بر صفر به پرتغال مي باختيم کسي ناراحت نمي شد ولي وقتي تعويض ها رضايت مربي را نشان مي داد، ناراحت کننده بود. من هيچوقت فقط به خاطر حضور در جام جهاني خوشحال نبودم و حضور در اين جام زنگ تفريح نبود. من به تيم ملي رفتم که نتيجه بگيرم.درست است که ما در گروه مرگ بوديم ولي ما خودمان را نشان داديم و مي توانستيم صعود کنيم اما نشد.

3 بار خواستم با کي روش حرف بزنم اما او قبول نکرد

من هيچوقت دروغ نمي گويم. بعد از بازي با اسپانيا در اتاق کي روش را زدم که با او صحبت کنم که چرا چنين تصميماتي گرفته است. کي روش به من گفت بعدا با هم حرف مي زنيم و من هم به اين موضوع احترام گذاشتم. يکي دو روز بعد با آرين قاسمي مترجم سرمربي تيم ملي حرف زدم و به او گفتم من مي خواهم چند دقيقه با کي روش حرف بزنم. باز هم کي روش گفت هر بار وقت داشتم با رضا صحبت مي کنم. بعد از اينکه جوابي نگرفتم، دليلي نداشت دوباره سوال کنم چرا چنين اتفاقاتي افتاده است. الان هم همه چيز گذشته است.

رفتار کي روش با سيدجلال بي احترامي بود

ناراحتي من چند دليل داشت. کساني که بيرون بودند شايد گفتند قوچان نژاد قهر کرده ولي اصلا بحث قهر و قهربازي نبود. يکي از مباحث تصميماتي بود که گرفتند. نمي گويم اگر تصميمات تغيير مي کرد صد در صد بازي را مي برديم ولي اگر کمي هجومي تر بازي مي کرديم، شايد مي برديم. يکي از مسائلي که من را ناراحت کرد اتفاقي بود که براي سيدجلال حسيني افتاد. به نظرم به سيدجلال بي احترامي شد. فوتباليستي که جانش را براي تيم ملي گذاشته و کاپيتان باشگاهش است چرا همان روزي که خط خورده بايد اين موضوع را متوجه شود؟ بازيکني که اين همه خدمت کرده، حقش نيست مثل يک بازيکن ديگر خط بخورد و همان روز به او بگويند از تيم ملي خط خوردي. تازه اين موضوع را خود کي روش نگفت و يکي از کمک هايش به سيدجلال منتقل کرد. اين مسائل بي احترامي است. اين مسائل براي خود من هم تکرار شد. ما تيمي بوديم که احترام برايمان مهم بود ولي وقتي اين مسائل و بي احترامي ها اتفاق افتاد، همان زمان تصميم گرفتم ديگر با تيم ملي ادامه ندهم.

بعد از با پرتغال تصميم گرفتم از تيم ملي بروم

مسائلي که گفتم مهمترين دليل خداحافظي ام از تيم ملي بود. مطمئن هستم الان مي توانم به تيم ملي کمک کنم ولي يکسري اتفاقات رخ داد که نمي توانستم ادامه بدهم. پدر و مادر من هميشه مي دانند من تصميمات عاقلانه مي گيرم، فکرهايم را کرده بودم و درست بعد از سوت بازي با پرتغال تصميم گرفتم کنار بروم.

بازگشت به تيم ملي؟همه چيز ممکن است

اول از همه از ويلموتس و ساکت تشکر مي کنم. وقتي به ايران آمدم چند بار با من تماس گرفتند و از من به فدراسيون و تمرين دعوت کردند. خوشحال شدم کنار بچه ها بودم. من ويلموتس را از زماني که در بلژيک بودم، مي شناختم. با او در مورد مسائل فوتبالي حرف زدم.او به من گفت براي تو تيم ملي خانه دوم است و نمي خواهم تو را تحت فشار بگذارم. او گفت هر زمان حاضري درهاي تيم ملي به رويت باز است.من هم تشکر کردم، همه چيز ممکن است ولي اصلا الان نمي توانم قطعي بگويم که بر مي گردم يا نه.

با تيم قبرسي قرارداد دارم و بايد به اين تيم برگردم

هميشه شايعات هست، من سال خوبي در استراليا داشتم، در قبرس شرايط خوبي نداشتم ولي الان راضي ام که با قهرماني استراليا اين فصل را تمام کردم. الان قرارداد با تيم قبرسي دارم و به آن پايبند هستم. البته باشگاه هاي ايراني زياد به من پيشنهاد دادند و شايد 100 نفر با من تماس گرفته باشند ولي مدير برنامه هاي من همه چيز را بررسي مي کنند.


 خبـــرنامه 

 شفر:

از اتهام دلالي شگفت زده‌ام

علي خطير، معاون ورزشي باشگاه استقلال با انتشار گفت وگوهاي خصوصي اش با وينفرد شفر ماجراهاي تازه اي را در اين باشگاه کليد زد. خطير در آن افشا گري شفر را علنا به دلالي و جذب بازيکنان غير ضروري در استقلال متهم کرده بود. حالا شفر پاسخ علي خطير را داده است. سرمربي استقلال در اين باره گفته:« تمامي اتهامات عليه من غلط است و فقط از اتفاقاتي که طي روزهاي اخير رخ داده حيرت زده هستم.» از شفر درباره اينکه چه زمان از استقلال به فيفا شکايت مي‌کند نيز سوال شده که او اين پاسخ را داده است:« من در حال بررسي همه مسائل هستم و سپس تصميم خواهم گرفت. از همه کساني که طي روزهاي اخير و در مورد مسائلي که پيرامونم مطرح شده حمايت کردند تشکر مي‌کنم. تا اين لحظه که صحبت مي‌کنم هيچ وکيلي را در اين پرونده استخدام نکرده‌ام. وشکايتي از استقلال به فيفا مطرح نشده است. به زودي در اين باره تصميم مي‌گيرم.»

ادعاي روز

برانکو به باشگاه پول قرض مي‌داد!

حميدرضا گرشاسبي مديرعامل سابق پرسپوليس که ديروز خبر ممنوع الخروجي اش هم منتشر شد، در مصاحبه‌اي گفته است برانکو آنقدر بامعرفت بود که حتي به باشگاه پرسپوليس پول هم قرض مي داد. او درباره احتمال جدايي برانکو صحت کرده است و اين حرف را زده: «بعيد مي‌دانم برانکو برود. اميدوارم مبلغ طلب او را تهيه کنند و بماند. باور کنيد برانکو مربي باشخصيت، کاربلد و بامعرفتي است. او گاهي اوقات به ما پول هم مي‌داد تا مشکلات را برطرف کنيم. برخي اوقات در سفرها بوديم که پول کم آورديم و از برانکو گرفتيم. نمونه‌اش در کرواسي و ژاپن. قبل از سفر پولي به برانکو داده بوديم اما مشکلي پيش آمد که بايد سريعا هزينه مي‌کرديم. پول را چند روز قبل و در کيسه تحويل برانکو داده بوديم. از او پرسيديم پول را به کشورت نفرستادي که گفت نه. گفتيم نيازش داريم که گفت چشم. الان هم اگر مشکل برانکو را حل کنند، مطمئنم که در پرسپوليس مي‌ماند و به کارش در اين تيم ادامه مي‌دهد.»

اتفاق تکراري

کميته فني استقلال منحل شد

در فصل اخير اعضاي کميته فني باشگاه استقلال چند بار با مسئولان فعلي اين باشگاه دچار اختلاف شدند که اولين بار اين اتفاق به زمان حضور مجيدي در استقلال برمي‌گردد.

در آن زمان کميته فني استقلال با مديريت باشگاه به مشکل خورد ولي فتحي مجيدي را مربي استقلال و دستيار شفر کرد. حالا با پايان مسابقات و در حالي که اعضاي کميته فني روي 4 گزينه به توافق رسيده بودند فتحي و خطير با استراماچوني وارد مذاکره شدند. در اين بين پرويز مظلومي در يک برنامه تلويزيوني اعلام کرد استراماچوني مورد تائيد کميته فني است اما اعضاي کميته فني از اين اظهار نظر مظلومي ناراحت شدند و مدعي بودند که آنها روي 4 گزينه به جمع بندي رسيده و روي نام گزينه نهايي توافقي نشده بود.

همين اختلاف دروني باعث شد تا کميته فني باشگاه استقلال که اتفاقا بايد در فصل نقل و انتقالات فعاليت بيشتري داشته باشد تعطيل شود و برخي از اعضاي کميته فني حتي با هم ارتباطي هم ندارند! با اين شرايط تعطيلي کميته فني را هم بايد به مشکلات استقلال طي هفته‌هاي اخير پيرامون جذب بازيکنان ، تمديد قرارداد بازيکنان فصل گذشته، مشکل پرداخت طلب پروپيچ، اظهارات خطير عليه شفر و ... اضافه کرد.


 خبـــرنامه 

 ايران يک - کره جنوبي يک

تيم ملي مدل ويلموتس هم به کره نباخت

ديدار دوستانه ايران و کره‌جنوبي در سئول با تساوي يک بريک خاتمه يافت.به گزارش ايسنا، ديدار دوستانه تيم‌هاي ملي ايران و کره‌جنوبي در ورزشگاه جام جهاني سئول برگزار شد. اين بازي در نهايت با تساوي يک بر يک خاتمه يافت.هوانگ در دقيقه 58 براي تيم ملي کره‌جنوبي و يونگ (گل به خودي) در دقيقه 62 براي ايران گل زدند.ريوجي ساتو به همراه دو کمک داور هموطنش قضاوت اين بازي را بر عهده داشت.

کنعاني زادگان در ليست ژنرال

سياوش يزداني ديروز با مديران باشگاه سپاهان براي تمديد قرارداد، جلسه اي برگزار کرد ولي خروجي اين جلسه به عقد قرارداد منجر نشد. دليل اصلي عدم توافق طرفين، يکي از شروط سياوش يزداني بود که خواهان اضافه شدن بندي به قراردادش شده تا در صورت دريافت پيشنهاد خارجي بتواند بدون دردسر از سپاهان جدا شود ولي کادر فني تيم فوتبال باشگاه که دوست ندارد به يکباره يکي از بازيکنان اصلي خود را از دست بدهد، با اين پيشنهاد مخالفت کرده است.

يزداني در پنجره تابستاني ليگ هفدهم از پيکان با قراردادي دو ساله به سپاهان پيوست و در شرايطي مدت قراردادش خاتمه يافته که به يکي از بازيکنان خبرساز فصل نقل و انتقالات تبديل شده است. محمد حسين کنعاني زادگان مهم ترين گزينه اميرقلعه نويي در صورت جدايي قطعي يزداني خواهد بود؛ مدافعي که فصل گذشته را در تيم فوتبال ماشين سازي سپري کرد و با تيم ملي هم به رقابت هاي جام ملت هاي آسيا رفت.

اين مدافع که فصل خوبي را با ماشين سازي سپري کرد، يکي از گزينه هاي اصلي طلايي پوشان در پنجره تابستاني بود و مذاکرات اوليه براي حضور در اصفهان هم با او اميدوارکننده پيش رفته است؛ موضوعي که احتمال سپاهاني شدنش پس از بازگشت از بازي هاي ملي را زياد مي کند.

البته همچنان بايد منتظر بمانيم تا ببينيم مدافع فصل گذشته طلايي پوشان چه تصميمي براي آينده اش خواهد گرفت؛ اينکه در ليگ ايران و با سپاهان به کار خود ادامه خواهد داد يا اينکه پيشنهاد استقلال را مي پذيرد. البته گزينه سومي هم براي يزداني روي ميز است و آن هم دريافت پيشنهاد از تيم هاي خارجي به شمار مي رود که هنوز خيلي جدي نيست ولي پيشنهادهاي فعلي او را تحت الشعاع قرار داده است.

افشاگري مجيدي درباره رقم قرارداد استراماچوني

فرهاد مجيدي در بخشي از مصاحبه جنجالي اخيرش از اين حرف زده که مبلغ قرارداد پيشنهادي استقلال با استراماچوني اعلام شود. اخبارغير رسمي در اين باره از توافق 300 هزار دلاري حکايت داشته که مجيدي با اين جمله نشان داده رقم واقعي نيست. جالب اينکه پس از بيانيه رسمي باشگاه استقلال درباره عدم توافق با مربي ايتاليايي ، علي خطير شبانه مذاکرات با اين مربي را انجام داد و با اعلام خبر توافق با او توسط دوستان رسانه اي اش و شبکه هاي اجتماعي وابسته به آنها عملا باشگاه استقلال را که گفته بود برخي خط قرمزها با بعضي خواسته هاي مربي ايتاليايي زير سوال مي رود در آمپاس قرار داد!

حالا اين حرف صريح مجيدي که به نظر مي رسد بر اساس اطلاعات موثق باشد، در شرايطي که مذاکرات استقلال با چند مربي ديگر هم لو رفته است، شرايطي دشوار را براي فتحي ايجاد مي کند. او حالا بايد رقم دقيق مربي جديد را شفاف سازي کند.همان کاري که ايرج عرب در پرسپوليس انجام داد و واقعيت ها را سير تا پياز گفت. اينگونه اقلا متهم به فريب هواداران نمي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته