جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

رئيس هيأت مديره شرکت نفت ستاره خليج فارس :
تامين بيش از 60 درصد سوخت کشور در هرمزگان

شهردار قدس:
احداث 18 بوستان، بازسازي 16 پارک و 5 پروژه جنگلکاري در 20 ماه اخير

رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري دماوند:
4 پروژه حوزه گردشگري در دماوند؛ آماده بهره‌برداري


خبر


در استان


 رئيس هيأت مديره شرکت نفت ستاره خليج فارس :
 تامين بيش از 60 درصد سوخت کشور در هرمزگان  

 
بندرعباس- شهين صادقي

همايش بزرگداشت روز جهاني محيط زيست با حضور مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس ،سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعى استانداري هرمزگان،مدير کل حفاظت محيط زيست هرمزگان و جمعي از مديران دستگاه‎هاي اجرايي هرمزگان به ميزباني شرکت نفت ستاره خليج فارس برگزار شد .

مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس در اين همايش با بيان اينکه ستاره خليج فارس بزرگترين پالايشگاه ميعانات گازي جهان است گفت:پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس بايد 360 هزار بشکه ميعانات گازي را از عسلويه دريافت کند و پالايش کند.

محمد علي دادورادامه داد:نفت ستاره خليج‌فارس توانايي توليد 40 ميليون ليتر بنزين، 15 ميليون نفت و گاز، 1500 تُن گاز مايع را دارد.

وي با بيان اينکه اين پالايشگاه علاوه بر فرآورده بنزين، خوراک پتروشيمي‌ها از جمله پتروشيمي تبريز، اراک، اصفهان، ماهشهر را تامين مي‎کند افزود :هر فاز اين پالايشگاه 40 هزار بشکه ميعانات گازي توليد مي‌کند.رئيس هيأت مديره شرکت نفت ستاره خليج فارس تصريح کرد:بيش از 60 درصد سوخت کشور در استان هرمزگان و از طريق سه پالايشگاهي که در آن فعاليت مي‌کنند تامين مي‌شود.

دادور بيان داشت:اين پالايشگاه همچنين در راستاي حمايت از محيط زيست و انجام مسئوليت اجتماعي در طول دو سال اخير بيش از 70 هکتار فضاي سبز در پالايشگاه نفت ستاره احداث نموده است، همچنين ساخت بيمارستان 270 تختخوابي بندرعباس با زيربناي 12 هزار مترمربع در 6 طبقه در بيمارستان شهيد محمدي نيز در حال انجام است .

در ادامه سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعى استانداري هرمزگان نيزگفت:نياز است در استفاده از منابع تجديد ناپذير، تغيير رفتار داشته باشيم و براي حفظ محيط زيست بايد به سمت استفاده از انرژي‌هاي پاک حرکت کنيم.دکتر عباس ميرزاد افزود:ما بايد به سمت استفاده از انرژي‌هاي پاک حرکت کنيم تا نياز به مصرف نفت کاهش پيدا کند و در استفاده از منابع تجديد ناپذير، تغيير رفتار داشته باشيم.وي با تاکيد بر تلاش براي کاهش معضلات زيست محيطي، بيان کرد: مديريت پسماند از موارد مهمي است که بايد در اين راستا مورد توجه باشد.

ميرزاد با بيان اينکه اگر فرهنگ سازي و آگاهي بخشي صورت گيرد مي‌توان شرايط بهتري را در بحث محيط زيست متصور بود، افزود:بايد تلاش کنيم که در راستاي توسعه پايدار، محيط زيست را پاک نگه‌ داريم.وي با بيان اينکه همه افراد جامعه بايد تلاش کنند که به محيط زيست لطمه‌اي وارد نشود خاطرنشان کرد:اميدوارم اين همايش باعث تلنگري در راستاي حفظ محيط زيست باشد.


 شهردار قدس:
 احداث 18 بوستان، بازسازي 16 پارک و 5 پروژه جنگلکاري در 20 ماه اخير 

 
شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

شهرداري قدس در راستاي سياست‌ها و برنامه‌هاي خود مبني بر افزايش سرانه فضاي سبز و بهره‌مندي شهروندان از تفرجگاه‌هاي استاندارد در نقاط مختلف شهر اقدام به طراحي و احداث بوستان‌ و فضاي تفريح کودکان و خانواده‌ها کرده است که اين رويکرد پس از اين نيز تا رسيدن به نقطه مطلوب که همانا تامين سرانه استاندارد فضاي سبز است، ادامه خواهد يافت.

افزايش 40 هکتاري فضاي سبز با احداث 18 بوستان

مهندس مسعود مختاري گفت: احداث و تجهيز 18 بوستان بزرگ و کوچک حاصل اقدامات جهادگونه شهرداري قدس در 20 ماه اخير بوده است. اين بوستان‌ها که در نقاط مختلف شهر احداث گرديده، موجب شده است تمامي محلات از اين زيرساخت حياتي شهري برخوردار شوند و توسعه متوازن شهر در حوزه فضاي سبز تحقق يابد. وي ادامه داد: بوستان چندمنظوره و منحصربه‌فرد حنانه به مساحت50 هزار مترمربع، بوستان مسافر با مساحت 25 هزار مترمربع، بوستان‌هاي گل نسترن و گل نرگس در بلوار امام حسين(ع)، بوستان‌هاي گل پامچال، گل شب‌بو، گل بنفشه و گل مريم در بلوار امامزاده، بوستان‌هاي بدون دخانيات و عطر ياس در بلوار سي متري شهدا، بوستان البرز در منطقه کاووسيه، بوستان خطي امامزاده حضرتين، بوستان واقع در شهرک مسکوني روبروي سازمان خدمات موتوري شهرداري به مساحت تقريبي 2200 مترمربع، بوستان‌هاي واقع در شهرک مسکوني تعاوني پرسنل شهرداري واقع در انتهاي بلوارامام حسين(ع) به مساحت تقريبي 2500 و 3200 مترمربع، بوستان محله‌اي واقع در کوچه محبين به مساحت تقريبي 400 مترمربع، بوستان محله‌اي کاووسيه با 2500 مترمربع و بوستان محله‌اي خيابان يادگار امام(ره) به مساحت 400 مترمربع بوستان‌هاي احداث شده در دوره پنجم مديريت شهري بوده است.

آغاز نهضت جنگلکاري در شهرقدس

شهردار قدس افزود:در يکي-دو سال اخير روياي شهروندان شهرقدسي براي داشتن بوستان‌هاي جنگلي در اين شهر تحقق يافته است و چندين پروژه جنگلکاري در جاي‌جاي شهر آغاز شده و برخي به بهره‌برداري رسيده است.پارک جنگلي شهر (کوشان طيور) از جمله بزرگ‌ترين پروژه‌هاي جنگلکاري شهرداري است که به مساحت 20 هکتار در حال اجراست و نقش بسزايي در افزايش سرانه فضاي سبز شهرقدس خواهد داشت، اقداماتي همچون ايجاد شبکه آبياري تحت فشار و قطره‌اي، نخاله‌برداري، خاکريزي، تسطيح بستر، ايجاد باغ گل محمدي و کاشت نهال از گونه‌هاي مختلف در اين بوستان انجام شده است.جنگلکاري کمربندي چيتگر با 4هزار اصله نهال، جنگلکاري ليلکي و حاشيه بلوار مدافعان حرم با 1200 اصله نهال، بوستان جنگلي حاشيه جاده فتح به مساحت 15000 مترمربع و جنگلکاري کمربندي چيتگر از ديگر پروژه‌هاي بزرگ مديريت شهري در اين زمينه است.

بازسازي بوستان‌هاي قديمي ‌شهر

مهندس مختاري ادامه داد: از آغاز دوره پنجم مديريت شهري علاوه بر احداث بوستان‌هاي جديد، طرح ساماندهي، ترميم و بهسازي بوستان‌هاي موجود در سطح شهر را نيز در دستور کار قرار داده است وبا توجه به اينکه بسياري از شهروندان لحظات و اوقات فراغت خود را بويژه در فصل تابستان در اين بوستان‌ها سپري مي‌کنند، ضرورت بهسازي اساسي اينگونه مکان‌هاي تفريحي بيش از پيش احساس مي‌شود. معاونت امور زيربنايي و ترافيک شهرداري با توجه به اهميت موضوع و تاکيدات شهردار شهرقدس مبني بر توسعه فضاي سبز شهري و فراهم نمودن محيطي مفرح و شاد جهت گذراندن اوقات فراغت شهروندان، عمليات بهسازي و ترميم بوستان‌هاي سطح شهر را با جديت دنبال مي‌کند. شهرداري قدس در 20 ماه اخير تاکنون اقدام به بازسازي 16 بوستان در سطح شهر کرده است که از جمله مهم‌ترين اين پروژه‌ها مي‌توان به بوستان‌هاي آزادگان، حضرت وليعصر(عج)، قاليچي و... اشاره کرد.


 رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري دماوند:
 4 پروژه حوزه گردشگري در دماوند؛ آماده بهره‌برداري 

 دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان دماوند با بيان اينکه 4 پروژه حوزه گردشگري آماده بهره‌برداري است، گفت:مجتمع خدماتي رفاهي بام هراز با اعتبار 3 ميليارد توماني بخش خصوصي راه‌اندازي مي‌شود.شهرام شريفي در گفتگو با خبرنگارآفرينش با اشاره به اقدامات اين نهاد از ابتداي سال جاري تاکنون اظهار کرد:در حوزه گردشگري چهار پروژه تقريباً آماده وجود دارد که در آينده‌اي نزديک به بهره‌برداري مي‌رسند.

وي افزود:يکي از پروژه‌ها مجتمع خدماتي رفاهي بام هراز در محور هراز است که علاوه‌بر اين سه اقامتگاه بومگردي آماده بهره‌برداري هستند که اميدواريم به‌زودي شاهد اين اتفاق باشيم.رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان دماوند ادامه داد: مجتمع خدماتي رفاهي بام هراز در زميني به مساحت پنج هزار متر با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در مرحله بهره‌برداري مي‌باشد، به‌جز پول زمين، تاکنون نزديک به سه ميليارد تومان براي اين پروژه هزينه شده است.شريفي ادامه داد: بام هراز بالاتر از منطقه هزار دشت است که براي 15 نفر شغل ايجاد کرده و خدمات بين‌راهي، رستوراني، سرويس بهداشتي، پذيرايي را شامل مي‌شود.

وي گفت: امسال نيز سعي بر اين است با جذب سرمايه‌گذاران و توانمندسازي روستاييان در گردشگري و صنايع‌دستي شاهد رونق توليد و ايجاد اقامتگاه‌هاي بومگردي باشيم.

سه اقامتگاه بومگردي در محله قاضي، فرامه و روستاي آيينه‌ورزان آماده بهره‌برداري مي‌باشد

رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان دماوند بيان کرد: سه پروژه ديگر در شهر دماوند هستند که يک مورد در روستاي آيينه‌ورزان است يک بومگردي در محله قاضي و ديگري در محله فرامه آماده بهره‌برداري مي‌باشد.شريفي بيان کرد: هر دو مورد اقامتگاه بومگردي در دماوند از خانه‌هاي قديمي تشکيل شده‌اند و در روستاي آيينه ورزان به سبک قديمي است.

وي با اشاره به تعداد اقامتگاه‌هاي بومگردي فعال در سطح شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر بيش از 10 اقامتگاه بومگردي در حال ارائه خدمات هستند که اکثر آنها در محيط‌هاي روستايي قرار دارند، بسياري از آنها براي رونق گرفتن آنها تبليغات بسياري انجام مي‌دهند که رفت و آمد افراد به اين مجتمع‌ها را بيشتر کرده است، اين موضوع خود باعث ايجاد رونق اقتصادي در روستاها مي‌شود.رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان دماوند بيان کرد:در همه روستاهاي فعال درخواست مجدد براي فعاليت در حوزه مذکور داده شده است و اميدواريم امسال با خيزش بيشتري نسبت به سال‌هاي قبل پيش برويم زيرا چندين طرح در روستاها در دست اجراست.

شريفي در پايان تاکيد کرد: خوشبختانه امسال با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده نيز شاهد اتفاقات مثبتي در حوزه گردشگري شهرستان دماوند خواهيم بود.


 خبر 

 نجات جنوب غرب استان تهران از ترافيک؛ با احداث کمربندي رباط کريم به اسلامشهر

بهارستان-اصغري

نشست مديران پروژه " کمربندي رباط کريم به اسلامشهر " با شهردار و رئيس شوراي اسلامي صالحيه به منظور تسريع در پيشرفت فاز جنوبي اين پروژه ملي، در دفتر مديريت شهري صالحيه تشکيل شد. به گزارش خبرنگارما، احداث کمربندي رباط کريم به اسلامشهر، از جمله برنامه‎هاي مهم دولت تدبير و اميد براي نجات جنوب غرب استان تهران از ترافيک و تسهيل در حمل و نقل آن، با توجه به رويکردهاي زيست محيطي است .

اين طرح ملي، به طول 30 کيلومتر از رباط کريم‌ تا شهرک واوان اسلامشهر گسترده شده و با بهره‎برداري از آن، رينگ دور جنوب غرب استان تهران جهت اتصال به شريان‎هاي منطقه‌اي و شبکه دسترسي پايتخت، نقش مهمي را در حوزه مديريت حمل و نقل و ترافيک ‌ايفا خواهد کرد .

محدوده وسيعي از فاز جنوبي اين کمربندي در حريم شهر صالحيه قرار دارد و به منظور رفع موانع طبيعي آن، نخستين جلسه همکاري با هدف تسريع در پيشرفت فاز جنوبي کمربندي رباط کريم با حضور مکوندي و قجاوند از مديران پروژه، باقري بخشدار گلستان، شهردار و رييس شوراي اسلامي صالحيه در محل دفتر شهردار صالحيه برگزار و براي ادامه پيشرفت پروژه تفاهم هايي صورت گرفت.

در باغستان؛

آغاز عمليات اجرايي ساخت استاديوم فوتبال 5000 نفري در آينده نزديک

شهريار-برزگر

با تصميم مديريت شهري باغستان ، عمليات اجرايي ساخت استاديوم فوتبال 5000 نفري در آينده نزديک آغاز خواهد شد.دکتررنجبر، شهردار باغستان از شروع عمليات اجرايي احداث استاديوم 5000 نفري چند منظوره در زميني به مساحت 25000 مترمربع با امکاناتي از قبيل پيست دوچرخه سواري ، امکانات فرهنگي و ورزشي ، پارکينگ ، سالن‎هاي متعدد ورزشي و ...در باغستان خبر داد و اظهارداشت: استاديوم هاي فوتبال از زيرساختهاي اصلي اين رشته ورزشي پرطرفدار در جامعه به شمار مي‎آيد.

ايشان افزود :ورزش و فعاليتهاي بدني بعنوان نمودي اجتماعي بايد همگام با تغييرات و تحولات توسعه يابد و يکي از جنبه‌هاي مهم در ارتقاي سطح کمي و کيفي عملکردهاي ورزشي، وجود امکانات و زيرساختهاي ورزشي مناسب و توسعه يافته است.ايشان در پايان افزود:اين پروژه با هدف افزايش ميزان سرانه ورزشي درشهر باغستان طراحي شده است.

تشريح جزئيات روند و هزينه‌هاي دفن اموات در آرامستان بندرعباس

بندرعباس- شهين صادقي

رييس سازمان آرامستان شهرداري بندرعباس شرايط خريد قطعات خصوصي(خانوادگي) و دفن اموات در قطعات اختصاصي اقشار مانند قطعات هنرمندان، ورزشکاران و غيره را تشريح کرد.عليرضا بهمن‌نژاد بندري با تشريح جزئيات روند و هزينه‌هاي دفن اموات در آرامستان بندرعباس، اظهار کرد:برخي از خانواده‌ها تمايل به داشتن قطعات اختصاصي و خانوادگي دارند که شرايط آن در آرامستان بندرعباس فراهم شده است.

وي با اشاره به اينکه اين قطعات خصوصي(خانوادگي) داراي 12 قبر است، افزود: متقاضيان مي‌توانند به منظور خريد قطعه خصوصي، با مراجعه به محل سازمان آرامستان واقع در کيلومتر هشت جاده بندرعباس-ميناب، در اداره متوفيان بعد از انتخاب قطعه، تکميل فرم‌هاي مربوطه و مشخص شدن نحوه پرداخت هزينه‌هاي آن، قطعه را دريافت مي‌کنند.

رييس سازمان مديريت آرامستان شهرداري بندرعباس خاطرنشان کرد: هزينه قطعه خصوصي نيز طبق تعرفه عوارض بهاء و خدمات همان سال جاري، که مصوب شوراي اسلامي شهر است، به صورت نقد يا اقساط دريافت مي‌شود.وي در ادامه به شرايط دفن در قطعات اختصاصي اقشار گفت: تاکنون هفت قطعه اختصاصي اقشار شامل هنرمندان، ورزشکاران، مداحان و پيرغلامان حسيني و همچنين قطعه اختصاصي خانواده شهداء و ايثارگران در آرامستان بندرعباس راه‌اندازي شده است.

وي ادامه داد: دفن در قطعه هنرمندان، ورزشکاران و خانواده شهدا نيازمند معرفي‌نامه از سوي ادارات کل مربوطه، يعني فرهنگ وارشاد اسلامي، ورزش و جوانان و بنياد شهيد و امور ايثارگران است.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز:

اجراي پروژه تعريض پياده رو خيابان جمهوري تسريع شود

تبريز-توفيقي

معاون فني و عمراني شهردار تبريز گفت:زمان در اجراي پروژه تعريض پياده رو خيابان جمهوري از اهميت بالايي برخوردار است و اجراي اين پروژه بايد تسريع شود.

محمدحسين اسحقي در آغاز جلسه کميته فني شهرداري تبريز با بيان اينکه براي تعريض پياده رو خيابان جمهوري بيش از 100 جلسه تشکيل شده است، گفت:اين پروژه از ابعاد مختلف براي شهرداري بسيار اهميت دارد.

او افزود: اين پروژه بر اساس پيش‎بيني‎هاي انجام شده باعث رونق اقتصادي منطقه مي‎شود.

اسحقي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نحوه اجراي پروژه گفت: بايد اين پروژه در سريعترين زمان ممکن اجرا شده و به بهره‎برداري برسد.

معاون فني و عمراني شهردار تبريز با بيان اينکه مشکل ترافيک در خيابان جمهوري به دليل کم بودن عرض خيابان نيست، اظهار داشت: اين ديدگاه که هر چقدر عرض خيابان بزرگتر شود مشکل ترافيک حل مي‎شود اشتباه است، اگر شرايطي ايجاد کنيم که خودرو در مسير خيابان توقف نکند و در حال حرکت باشند مشکل ترافيک حل مي‎شود.

او طول پروژه را 500 متر اعلام کرد و ادامه داد: پروژه از سه قسمت اجرا مي‎شود تا در کمتر از يک ماه به پايان برسد.

گفتني است؛ در اين جلسه نحوه اجراي کفسازي پياده رو خيابان جمهوري حد فاصل دارايي تا ميدان نماز مورد بررسي قرار گرفت و نحوه اجراي آن به تصويب رسيد.


 در استان 

 آغاز رسمي مرحله دوم سنجش «بسيج ملي کنترل فشار خون بالا» در کهگيلويه و بويراحمد

ياسوج-ربيعي

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به آغاز رسمي مرحله دوم سنجش بسيج ملي کنترل فشار خون بالا در 716 پايگاه ثابت و سيار در استان گفت: اين طرح با جامعه هدف افراد بالاي 30 سال، زنان باردار و بيماران کليوي در دستور کار مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در کشور قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگارآفرينش از ياسوج، پرويز يزدان‎پناه در آئين آغاز غربالگري فشار خون بالا اظهار داشت: مرحله اول طرح بسيج ملي کنترل فشار خون بالا شامل آموزش و اطلاع رساني 17 ارديبهشت ماه همزمان با روز جهاني فشار خون آغاز و تا 16 خرداد ادامه داشت.

وي با اشاره به آغاز رسمي مرحله دوم سنجش بسيج ملي کنترل فشار خون بالا در 716 پايگاه ثابت و سيار در استان افزود: اين طرح با جامعه هدف افراد بالاي 30 سال، زنان باردار و بيماران کليوي در دستور کار مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در کشور قرار گرفته است.

وي افراد بالاي 30 سال، زنان باردار و بيماران کيلوي را از جمله جامعه هدف اجراي طرح ملي بسيج فشار خون دانست و افزود:افراد با همراه داشتن کارت ملي به مراکز بهداشتي درماني، خانه‌هاي بهداشت و ايستگاه‌هاي سلامت ثابت و سيار مراجعه کنند.

دکتر يزدان‎پناه با بيان اينکه در 25 سال گذشته، شيوع پرفشاري خون در ايران حدود 3 برابر شده است، ابراز کرد: مصرف ميوه و سبزي به دليل داشتن پتاسيم سبب کنترل بيماري فشارخون بالا مي‌شود.وي با اشاره به اينکه فشار خون در افراد چاق 2 تا 6 برابر بيش از افرادي بوده که اضافه وزن ندارند، بيان کرد: در ايران از هر 5 نفر يک نفر به فشار خون مبتلا بوده و معمولا فشارخون بالا علامتي ايجاد نمي‌کند و به همين دليل به آن قاتل خاموش مي‌گويند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد بيان کرد: اميدواريم با همت و همکاري تمام دست اندرکاران و مديران استاني بيش از 90 درصد افراد بالاي 30 سال، زنان باردار و بيماران کليوي غربالگري شود.

دکتر يزدان‎پناه ابراز کرد: ميزان شيوع بيماري برابر آمارهاي موجود در مناطق روستايي استان بالاي 18 درصد و در مناطق شهري حدود 10 بوده اما طبق آمارهاي کشوري ميزان شيوع فشار خون بالا در استان 21.4 و ميانگين شيوع بيماري در کل کشور 27 درصد است.

وي خاطرنشان کرد: مردم مي‌توانند فشار خون خود را به صورت خود اظهاري در سامانه‌اي به نشاني salamat.gov.ir ثبت کنند زيرا اين سامانه براي اين مهم در نظر گرفته شده است.

يزدان‎پاه با اشاره به اينکه حدود 60 درصد افراد از بيماري فشار خون خود خبر ندارند، ادامه داد: شناسايي بيماران فشارخوني بدون اطلاع از بيماري خود از جمله اهداف اجراي طرح «بسيج ملي کنترل فشار خون» است.

رئيس موسسه رازي:

رفع مشکلات فرآورده‎هاي جاري و توسعه محصولات جديد در دستور کار

کرج-خاکپور

رئيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي، گفت:دستيابي به دانش فني واکسن‎هاي جديد انساني، دامي و طيور، مهمترين رويکرد موسسه رازي در زمينه تحقيقات و تحقيقات دامپزشکي است و سرمايه و منابع اعتباري به اين بخش اختصاص مي‎دهد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر علي اسحاقي در جلسه گزارش عملکرد معاونت تحقيقات و فناوري موسسه رازي با قدرداني از معاونان و ساير همکاران براي تهيه اين گزارش ها، اظهار کرد: در موسسه رازي کارهاي زيادي انجام ميشود اما گاهي گزارش‎ها چنان ساده است که گوياي حجم فعاليتهاي صورت گرفته نيست، اين موضوع به ويژه در معاونت تحقيقات نمود بيشتري داشت، گرچه در گزارشهاي اخير به جزئيات پرداخته و تلاش شده فعاليتهاي انجام شده و برنامه‎هاي آتي انعکاس يابد.

وي ضمن اشاره به اهميت تمام فعاليتها در موسسه رازي، بر نقش ويژه تحقيقات در رشد و توسعه موسسه تاکيد کرد و گفت: تحقيقات زيربنا و اساس توسعه است و آينده را مي‎سازد، بنابراين بايد به اين سمت گام‎هايي جدي‎تر برداريم و در کنار به روزرساني سه شاخص نيروي انساني، تجهيزات و ساختمانهاي موسسه، فعاليتهاي تحقيقاتي را به صورت گسترده معرفي و دنبال کنيم.

وي با بيان اينکه رفع مشکلات فرآورده‎هاي جاري و توسعه محصولات جديد در دستور کار بخشهاي تحقيقاتي موسسه قرار دارد، اذعان داشت: توسعه فرآورده‎هاي جديد مستلزم وجود ظرفيتهاي مناسب تحقيقاتي است و اگر هدف، رشد در اين بخش باشد لازم است توان علمي و ظرفيت تحقيقات بنيادي خود را افزايش دهيم.

رئيس موسسه رازي گفت:رهبر معظم انقلاب در اين خصوص جمله اي کليدي بيان کرده اند و "تحقيقات بنيادي را ذخيره قرض الحسنه تحقيقات توسعه اي" دانسته اند؛ به واقع آينده از طريق انجام تحقيقات بنيادي ساخته مي‎شود و نميتوانيم از اين واقعيت مهم به ويژه در بحث توسعه فرآورده‌هاي بيولوژيک يا توسعه داروها غافل شويم.

دکتر اسحاقي تقويت روحيه کار گروهي را لازمه انجام فعاليتهاي موسسه رازي دانست و تاکيد کرد:ماهيت کار در موسسه رازي گروهي و چند وجهي است و همه بخش‌ها براي پرهيز از اتلاف انرژي و سرمايه، بايد در هماهنگي و همکاري با يکديگر باشند.

انجام تحقيقات دامپزشکي در موسسه رازي با هدف رفع مشکلات مردم

وي همچنين با تاکيد بر لزوم ارتباط مستمر محققان موسسه با فيلد تصريح کرد: از وظايف اصلي موسسه رازي انجام تحقيقات دامپزشکي به منظور حل مشکلات مردم است.

اساس شکل‎گيري شعب نيز با رويکرد پايش بيماريهاي منطقه و استانهاي اطراف و حل مسائل و مشکلاتي بوده است که مردم به واسطه درگيري با بيماري‌هايي مانند آبله، تب برفکي، آنفلوآنزا و ساير بيماري‎ها با آن دست و پنجه نرم مي کنند.

دکتر اسحاقي تشکيل دبيرخانه در خصوص چالش‎هاي کلان کشور و نقش موسسه در اين بخش، بازسازي، نوسازي و يکپارچه‎سازي آزمايشگاه‎ها، عضويت متخصصان اقتصادي در کميته‎هاي علمي و فني، ارزيابي دقيق از گزارش نهايي طرح‎ها و اتخاذ تمهيد در خصوص اجراي طرح براي آن دسته از نيروهاي قراردادي که مايل به ارائه طرح هستند را از ديگر اولويت‎هاي تحقيقاتي موسسه رازي عنوان کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته