جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6134

نفر به نفر با بازيکنان تيم ملي
زنگ خطر ويلموتس براي چند ستاره

از هواداران استقلال تشکر مي‌کنم
استراماچوني: با هم به سوي يک رويا پيش مي‌رويم


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 نفر به نفر با بازيکنان تيم ملي
 زنگ خطر ويلموتس براي چند ستاره 

 
در اولين اردوي تيم ملي خيلي از مهارت‌ها و ضعف‌هاي بازيکن‌ها براي ويلموتش مشخص شد و احتمالا با ادامه اين روند، چند بازيکن در ليست او جا به جا خواهند شد.

اردوي اول تيم ملي تحت هدايت ويلموتس با برگزاري دو مسابقه دوستانه به پايان رسيد. دو ديداري که ايران در ابتدا سوريه را با 5 گل شکست داد و سپس در زمين کره‌جنوبي، يک مساوي از حريف گرفت. ستاره تيم ملي در اين دو مسابقه مهدي طارمي بود که سه گل زد، بيشتر از همه شوت زد و دريبل کرد. چند بازيکن ديگر هم بودند که در همين اولين اردو احتمالا نظر ويلموتس را جلب کردند. هر چند که ستاره‌هايي مانند ترابي و اميري هم پايين‌تر از سطح انتظار ظاهر شدند.

شاگرد اول‌هاي ويلموتس

مهدي طارمي در اولين روز هدايت ويلموتس، براي نخستين بار در پيراهن تيم ملي هت‌تريک کرد. طارمي در مجموع اين دو مسابقه، بيشتر از همه شوت زد، بيشتر از همه شوت در چارچوب زد، بيشترين دريبل موفق را ثبت کرد و پاس‌‌کليدي هم داد. آماري که او را بهترين شاگرد ويلموتس معرفي مي‌کند. احسان حاج‌صفي هم بازگشت موفقي به پست هافبک دفاعي تيم ملي داشت. حاج‌صفي در همان مسابقه نخست، 2 پاس‌گل از نقطه کرنر داد و يک مرتبه هم در جريان بازي با پاسي که ارسال کرد، گره دفاع حريف را باز کرد. رامين رضاييان هم بعد از نمايش خيلي ضعيف مقابل ژاپن، در اين دو مسابقه نسبتا بهتر بود. رضاييان بيشترين پاس‌کليدي را ارسال کرد، دومين بازيکن از حيث توپ‌گيري از حريف بود، بيشتر از همه سانتر موفق ثبت کرد و با 7 عملکرد دفاعي، در اين فاکتور هم دومين بازيکن تيم ملي شد. آماري که باعث شد به رقيبان رامين خيلي فرصت بازي نرسد؛ صادق محرمي که اصلا بازي نکرد و وريا غفوري هم در مجموع دو مسابقه 15 دقيقه بازي کرد. عليرضا جهانبخش ديگر بازيکني است که توانست کلاس بالاي فوتبالش را به ويلموتس نشان دهد.

جهانبخش هم در آيتم‌هاي کليديِ شوت در چارچوب و پاس‌کليدي جزو سه شاگرد برتر ويلموتس بود و در بين بازيکنان تهاجمي تيم ملي هم بالاترين دقت پاس را داشت. کنعاني‌زادگان هم با وجود اينکه در بازي اول ايران روي نيمکت نشست، ولي مصدوميت مجيد حسيني او را به ترکيب يازده نفر تيم ملي برگرداند و در مسابقه با کره‌جنوبي در دقت پاس، توپ‌گيري از حريف و موفقيت در نبرد بهترين آمار را بين ملي‌پوش‌ها داشت.

ستاره‌هايي در انتظار اعتماد دوباره

چند ستاره تيم ملي نتوانستند در اين دو مسابقه خودشان را به ويلموتس ثابت کنند. مهدي ترابي و وحيد اميري در اين دو مسابقه هيچ پاس‌کليدي ارسال نکردند، مجموعا يک شوت در چارچوب زدند و اميري بيشتر از همه بازيکنان تيم ملي توپ لو داد. اشتباهات پورعلي‌گنجي در بازي با کره‌جنوبي هم ادامه پيدا کرد و او و ميلاد محمدي روي يک بي‌دقتي و ناهماهنگي، يک گل را تقديم حريف کردند. ميلاد محمدي در اين دو مسابقه، مجموعا فقط يک توپ از مهاجمان حريف گرفت و دو دريبل موفق ثبت کرد. کريم انصاري‌فرد، مجيد حسيني و سعيد عزت‌اللهي هم ديگر بازيکناني بودند که انتظارات را برآورده نکردند.

رديف دوم کلاس

چند ستاره ديگر تيم ملي هم به عملکرد خوب قبل از ويلموتس ادامه دادند. نمايش بيرانوند در پيراهن تيم ملي تفاوتي با گذشته نداشت و خيال ويلموتس را هم از حضور دروازه‌باني مطمئن جمع کرد. اميد ابراهيمي هم با وجود اينکه در هيچ کدام از دو مسابقه تاثير مستقيمي روي گل نداشت، ولي هر دو نمايش‌اش راضي‌کننده بود. اميد در بازي با سوريه به خوبي توپ‌ها را بين بازيکنان تهاجمي تيم ملي پخش کرد و در مسابقه با کره‌جنوبي هم جنگ‌هاي وسط زمين را برنده شد. ديگر هافبک تيم ملي احمد نوراللهي، در بازي با کره‌‌جنوبي براي نخستين بار در تيم ويلموتس بازي کرد و در روزي که نمايش متوسطي داشت با زدن يک ضربه به تير دروازه، مهارتش در شوت زدن را به سرمربي جديد تيم ملي نشان داد. مسعود شجاعي با وجود دقايق کمي که بازي کرد، بيشترين پاس کليدي را داد و به سرمربي تيم ملي نشان داد که هنوز براي خداحافظي با او زود است. اللهيار صيادمنش هم با وجود اينکه فقط ده دقيقه بازي کرد، ولي يک گل زد تا در اولين حضور ويلموتس، جوان‌ترين گلزن تاريخ تيم ملي جابجا شود.

6 بازيکن بدون بازي

عملکرد بيرانوند باعث شد که به هيچ کدام از سه دروازه‌بان ديگر تيم ملي يعني حسين حسيني، پيام نيازمند و امير عابدزاده بازي نرسد. ضمن اينکه صادق محرمي هم اصلا بازي نکرد. دو بازيکن ديگري که با وجود حضور در اردو، ويلموتس هنوز شانس به آ‌ن‌ها نداده روزبه چشمي و پژمان منتظري هستند.


 از هواداران استقلال تشکر مي‌کنم
 استراماچوني: با هم به سوي يک رويا پيش مي‌رويم 

 سرمربي پيشين تيم فوتبال اينتر به پيام خوشامدگويي باشگاه استقلال واکنش نشان داد.آندره‌آ استراماچوني سرانجام پس از کش‌وقوس‌هاي فراوان با باشگاه استقلال به توافق رسيد و قرار است اين مربي ايتاليايي که سابقه هدايت تيم‌هايي همچون اينتر ايتاليا، اسپارتا پراگ جمهوري چک و پاناتينايکوس يونان را دارد، با قراردادي دو ساله هدايت آبي‌پوشان تهراني را برعهده بگيرد. استراماچوني 43 ساله با انتشار نامه خوشامدگويي باشگاه استقلال در صفحه شخصي خود در شبکه اجتماعي «اينستاگرام» نيز آغاز ماجراجويي‌اش در ايران را رسماً اعلام کرد.

در پيام باشگاه خوشامدگويي باشگاه استقلال به استراماچوني آمده است: «استقلال يکي از بزرگترين و موفق‌ترين باشگاه‌هاي آسيا در کشوري که تاريخ بزرگي دارد، در قلب يکي از بزرگترين پايتخت‌هاي جهان با هواداراني که عاشق تيم‌شان هستند، است. تيمي که کولسئومي 100 هزار نفره (اشاره به ورزشگاه آزادي) دارد و نياز به هدايت تو براي رسيدن به دروازه‌هاي موفقيت دارد. اينجا، دل‌هاي آبي براي دوست داشتن تيمي که يکبار ديگر به دنبال قهرماني در بزرگترين و محبوب‌ترين تورنمنتش در آسيا است، پَر مي‌کشد که مي‌تواند سومين قهرماني اين تيم در آسيا باشد. اينجا تو مي‌تواني هنر ايتاليايي‌ خود را پياده کني، صداي فوتبالي خود در زمين شعر را خلق کني و اجازه دهي ميليون‌ها هوادار در قلبت جاي بگيرند. خوش آمدي اِسترا، ما بايد بهترين‌ها را به خاطر يکديگر شکست دهيم...».

استراماچوني زير اين نامه خوشامدگويي باشگاه استقلال نوشت: «مأموريت جديد، همه با هم. براي درک يک رويا. از هواداران بزرگ استقلال تشکر مي‌کنم. ممنونم».


 خبـــرنامه 

 جزئيات توافق رحمتي و پديده

سيد مهدي رحمتي را بايد گلر پديده در فصل جديد دانست. کاپيتان قديمي استقلال نهايتا به اين نتيجه رسيده که از استقلال جدا شود. بعد از اتفاقاتي که در دربي نوروز رخ داد، انتقادات زيادي از رحمتي شکل گرفت و بعضي رسانه‎ها از احتمال جدايي او از استقلال در پايان فصل به خاطر همين انتقادات خبر دادند. رحمتي که طي اين مدت هيچ مصاحبه‎اي نداشته و واکنشش به انتقادات، فقط و فقط سکوت بوده، بالاخره در گفت و گو با يکي از نزديکانش به اين نتيجه رسيد که با شرايط به وجود آمده، بهتر است از استقلال جدا شود چرا که جريان شکل گرفته عليه او، به انتقاد محدود نشده و در فضاي مجازي ( صفحه خودش و حتي فرزندش در اينستاگرام) به خودش و نزديکانش توهين و فحاشي شده تا سيدمهدي تصميمش براي جدايي از استقلال را بگيرد.

او از 6 تيم مختلف پيشنهاد داشته که گويا پيشنهاد تراکتور وسوسه انگيزتر از ساير پيشنهادها او بوده اما او به خاطر ماندن در استقلال صبر کرد اما رحمتي که خبر تماس سايپا با او هم رسانه‎اي شد با يحيي گل‎محمدي سرمربي پديده صحبت کرده و با او به توافق رسيده است. رحمتي از ماجراي حضور 30-40 نفر از طرفدارانش در مقابل باشگاه استقلال ناراحت شده و پيگير اين است که بداند کساني که مقابل باشگاه رفته اند، از طرف چه جرياني بوده اند. او اين اتفاق را هم يک دسيسه مي داند‌.

حتما با خودتان مي‎گوييد اگر اين خبر صحت دارد، پس چرا مالک پديده در گفتگو با خبرگزاري ايسنا توافق با گلر استقلال را تکذيب کرده است. دليل اين موضوع چيزي نيست جز آنکه حميداوي بر خلاف يحيي علاقه‌‏اي به جذب رحمتي ندارد منتهي بعيد است زور او در اين ماجرا به سرمربي تيمش بچربد و بايد در روزهاي آينده منتظر توافق رسمي رحمتي با پديده باشيم. قضيه وقتي جدي تر مي شود که بدانيد يکي از نزديکان باشگاه پديده در گفتگو با سايت فوتبالي، مذاکره با رحمتي را تکذيب نکرده و گفته:" ما با بازيکنان زيادي مذاکره مي کنيم و با هر بازيکني به توافق قطعي برسيم، آن را به صورت رسمي اعلام خواهيم کرد" در هر حال پديده باشگاه پولداري است و حتي با حسيني هم مذاکره کرده است.

وعده سروش به هواداران

برانکو بر مي‌گردد

البته که بازيکنان در جدايي يا بازگشت برانکو نقشي نخواهند داشت اما آنها همه‌ي تلاش‌شان اين است که هواداران نگران پرسپوليس را آرام و از حضور دوباره‌ي برانکو در تهران آسوده‌خاطرشان کنند. همين چند روز پيش بود که حسين ماهيني در توئيتر از بازگشت برانکو براي ادامه‌ي همکاري با پرسپوليس خبر داد و اين بار هم سروش رفيعي چنين مسئوليتي را به عهده گرفته است. سروش که بعد از قهرماني پرسپوليس در جام حذفي براي استراحت به قطر رفته، از بازگشت برانکو خبر داده است. او در گفتگوي زنده‌اش با هواداران پرسپوليس در اينستاگرام اعلام کرد که در مورد برانکو جاي نگراني نيست و او برمي‌گردد.

اين بازيکن در پرسش و پاسخ با هواداراني که در اين گفتگوي زنده شرکت کرده بودند، درباره‌ي وضعيت کادر فني پرسپوليس و برانکو گفته: «نگراني ندارد! اصلا اتفاقي نيفتاده که بخواهيم نگرانش باشيم. باشگاه تمام تلاشش را مي‌کند تا آقاي برانکو در پرسپوليس بماند و مطمئن باشيد که در نهايت اتفاقي جز اين نمي‌افتد.»

ترجيح طارمي

اول اروپا بعد پرسپوليس

پرسپوليس علاقمند است مهدي طارمي را جذب کند. اين بازيکن هم دوست دارد دوباره به جمع قرمزها بازگردد. منتهي طارمي اولويت اولش اين است که بتواند در اروپا بازي کند و در آخرين پيامي هم که به قرمزها داشته، گفته اگر نتواند به قاره سبز برود در آسيا براي پرسپوليس بازي خواهد کرد. مهدي از باشگاه تراکتور هم پيشنهاد دارد ولي اعلام کرده در ايران براي پرسپوليس بازي مي‌کند.

مذاکره جدي پديده با لوسيانو پريرا

باشگاه پديده مشهد که خود را براي حضور در ليگ نوزدهم و همينطور ليگ قهرمانان آسيا آماده مي کند اين روزها به دنبال بستن تيمي قدرتمند است و به همين دليل روند مذاکرات خود را با لوسيانو پريرا آغاز کرده.

پديده اي ها که با بازي‌هاي خوب خود موفق شدند عنوان تيم شگفتي ساز ليگ را به دست بياورند حالا به دنبال بستن تيمي قدرتمند براي حضور موفق در ليگ نوزدهم و همينطور ليگ قهرمانان آسيا هستند.مشهدي ها که فصل پيش نيز در روند انجام بازي هجومي از بازيکنان موفقي همچون يونس شاکري، حسين مهربان، امين قاسمي نژاد، مهدي خاني، برزاي و ... در خط جلوي خود استفاده مي کردند امسال نيز به دنبال ساختن تيمي با خط حمله قدرتمند هستند و به همين دليل اين روزها، با مهاجم برزيلي باتجربه و کاربلدي که سال هاست در ليگ برتر ايران توپ مي‌زند به مذاکره پرداختند.

بدين ترتيب از مشهد خبر مي رسد مسئولان تيم شهرخودرو با توجه به حضور مهم در ليگ قهرمانان آسيا و البته ليگ برتر به دنبال اين هستند تا بتوانند با فعاليت مثبت خود در فصل نقل و انتقالات موجبات قدرتمندتر شدن مشهدي ها را در ليگ پيش رو سبب شوند.

توضيح چلنگر در مورد مصاحبه جنجالي برانکو

در روزهاي گذشته مصاحبه اي از قول برانکو مبني بر عدم تمايل او به ادامه فعاليت در باشگاه پرسپوليس و تمايل به جدايي وي منتشر شد. اما حالا نشريه گل در مصاحبه اي با رضا چلنگر در مورد صحت اين مصاحبه صحبت کرده و مترجم سابق برانکو مدعي شده برانکو صحبتي از جدايي نکرده و تنها به وجود برخي ابهامات در شرايط پيش رو اشاره داشته است.رضا چلنگر گفت: «من با برانکو پس از خروج ايشان از استاديوم و تماشاي ديدار کرواسي و تونس صحبت کردم و به وي در مورد مصاحبه چاپ شده در نشريه کروات توضيح دادم که برانکو گفت من چنين صحبتي نکرده ام. برانکو اضافه کرد چندين سال پرافتخار در پرسپوليس داشتيم و سال اول نيز به عبارتي قهرمان شديم. البته مطالبات انباشته شده اي داريم که ما را دچار ابهام کرده است. من نگفتم که چندين پيشنهاد در خاورميانه دارم و تنها گفتم ابهاماتي وجود دارد و مشخص نيست ماجرا چگونه حل و فصل شود.»

چلنگر در ادامه گفت که مصاحبه برانکو بسيار طولاني تر و بيش از آن تکه کوتاه منتشر شده در سايت مذکور بوده است اما در کل مصاحبه چنين نکته اي در مورد عدم تمايل برانکو به بازگشت وجود نداشت. پرداخت مطالبات برانکو هنوز انجام نشده و در شرف نهايي شدن است.


 خبـــرنامه 

 نوير، رکورد کلين‌شيت در آلمان را شکست

مانوئل نوير 33 ساله رکورد کلين‌شيت در فوتبال آلمان که از 40 سال پيش در اختيار سپ ماير بود را شکست.

نوير بازي ژرمن‌ها مقابل استوني که ژرمن‌ها هشت گل زدند، کلين شيت کرد تا اين تيم به روند بردهاي متوالي‌اش در گروه C مرحله انتخابي يورو 2020 ادامه دهد.

اين سي‌و‌هفتمين باري بود که دروازه‌بان شماره يک بايرن مونيخ در هشتادوهشتمين بازي ملي‌اش براي آلمان کلين‌شيت مي‌کرد و به اين ترتيب رکورد سپ‌ماير که سي‌‌و‌ششمين بازي بدون گل خورده‌اش را در سال 1979 به ثبت رسانده بود شکست. اين رکورد تحسين‌برانگيز در حالي در کارنامه نوير ثبت شد که او فصل گذشته به دليل مصدوميت روزهاي پرفروغي نداشت. نوير مقابل استوني متحمل زحمت چنداني نشد چرا که حريف تنها 4 بار توپ را به سمت دروازه‌اش شليک کرد که دو بار آن با واکنش سنگربان باواريايي‌ها مهار شد.

او پس از بازي گفت: «من بسيار خوشحال هستم و بايد بگويم که ما به عملکردي که در دو بازي قبلي‌مان در تيم ملي افتخار مي‌کنيم. گل اول بسيار مهم بود و بعد از آن هم شما ديديد که حريف خيلي قوي نبود. بازي ما نسبت به قبل بهتر شده و مقابل هلند هم عملکرد فوق‌العاده داشتيم (آلمان آن بازي را 3-2 برد) اگرچه در نهايت براي بردن بازي شانس کافي نداشتيم. مي‌خواهم به کارمان ادامه دهيم و چيزهاي بيشتري ياد بگيريم تا براي تابستان سال 2020 تيمي خوب را در يورو به ميدان بفرستيم. خب هميشه در فوتبال حرف و حديث هست. ما يک کشور فوتبالي هستيم و هر کسي در آن نظر مي‌دهد اما اين نظرات نبايد باعث شود که ما تمرکزمان را از دست بدهيم. يک رقابت‌ها سالم هميشه خيلي مهم است.»

تيم ملي آلمان در حال حاضر با سه پيروزي از سه بازي پايين‌از ايرلند شمالي با 12 امتياز از 4بازي و بالاتر از هلند که از دو بازي 3 امتياز کسب کرده، در رده دوم جدول قرار دارد.

منچستر و دو مدافع جديد

بودجه 90 ميليوني

منچستريونايتد براي خريد دو مدافع مدنظر اوله گونار سولسشائر، بايد دو بار رکورد مبلغ پرداختي براي مدافعان خود را بشکند. اين رکورد فعلاً مربوط به ليندلوف است که يونايتد براي خريد او 31 ميليون پوند پرداخت کرد.

منچستريونايتد در تابستان قبل نيز نسبت به جذب مگواير ابراز علاقه کرده بود ولي مبلغ درخواستي لسترسيتي مانع از آن شد که يونايتد براي خريد اين بازيکن وارد عمل شود. حالا در اين تابستان بار ديگر يونايتد براي جذب او علاقه نشان داده است و لسترسيتي نيز از موضع خود کوتاه نيامده و خواستار 90 ميليون پوند براي اين مدافع ملي پوش است، هر چند که گفته مي شود مبلغي در حدود 80 ميليون پوند هم آنها را راضي به فروش مي کند.

ديگر مدافع مدنظر سولسشائر، فن بيساکا است. پيشنهاد 40 ميليون پوندي يونايتد براي وي رد شده است و با وجود ارزش گذاري 60 ميليون پوندي پالاس روي اين بازيکن جوان، آنها آماده ارائه پيشنهادي جديد به ارزش 50 ميليون پوند هستند و اميدوارند اين رقم پالاس را راضي به فروش فن بيساکا کند. هر چند که گفته مي شود يونايتد در صورتي که نتواند اين بازيکن را جذب کند، به سراغ آرونز مدافع جوان نورويچ سيتي مي رود که فصل گذشته نقش مهمي در صعود اين تيم به ليگ برتر ايفا کرد.

در عين حال گفته مي شود يونايتد آماده فروش دارميان است و در حال مذاکره با سه تيم (يکي از آنها والنسيا است) است تا اين بازيکن ايتاليايي را به تيم ديگري منتقل کند.

نمايش ويژه بيرو

دل ربايي در شرق آسيا

عليرضا بيرانوند در ادامه عملکرد موفق خود در فصل‌هاي گذشته، اين بار هم در ترکيب تيم ملي خوش درخشيد و نمايش خوبي برابر کره جنوبي داشت. تيم ملي که در ديدار با کره جنوبي نمايش تهاجمي‌تري داشت، باعث شد تا در حملات حريف دروازه ايران با خطر مواجه شود. بيرانوند در اين ديدار نيز در چند مرحله روي حملات حريف نجات بخش دروازه ايران بود و البته خصوصيات ويژه خود در پرتاب دست و بازي با پا را هم به خوبي به نمايش گذاشت. دوران موفق عليرضا بيرانوند در تيم ملي که از جام جهاني روسيه استارت خورده، همچنان ادامه دارد و گلر ملي‌پوش پرسپوليس که طي چند وقت اخير مدعي حضور در فوتبال خارج از ايران است، اينبار در شرق آسيا هم با نمايش مناسب در دروازه ايران دلبري کرد و بايد ديد چه سرنوشتي در انتظار اوست.

پولدارترين ورزشکاران جهان

مسي بالاتر از رونالدو

ليونل مسي با سبقت گرفتن از کريستيانو رونالدو به صدر جدول رده‌بندي نشريه فوربس از پردرآمدترين ورزشکاران در سال 2019 صعود کرد. مهاجم آرژانتيني بارسلونا در يک سال گذشته 127 ميليون دلار درآمد داشته - با احتساب حقوق و دستمزدهاي جانبي و تبليغاتي‌اش - که 18 ميليون دلار بيشتر از کريستيانو رونالدو (109 ميليون دلار) بوده است.

نيمار، مهاجم برزيلي تيم فوتبال پاري‌سن‌ژرمن در اين فهرست سوم است. او فصل گذشته 105 ميليون دلار درآمد داشت. اين بازيکن ملي‌پوش در سال گذشته 75 ميليون دلار حقوق گرفت که 10 ميليون دلار بيشتر از رونالدو بود. حقوقي که مسي سال گذشته گرفت از هر دو بيشتر بود و به 92 ميليون دلار رسيد. با اين حال دستمزدهاي مهاجم پرتغالي يوونتوس از محل عقد قراردادهاي جانبي و تبليغاتي بيشتر از نيمار و مسي بود و به 44 ميليون دلار رسيد. مسي 35 ميليون دلار درآمد داشته و نيمار هم 30 ميليون دلار.

درآمد مسي نسبت به سال گذشته‌اش 16 ميليون دلار افزايش داشته است. او سال 2018، 111 ميليون دلار درآمد داشت و در آن سال بعد از فلويد مي‌ودر بوکسور سبک‌وزن آمريکايي که 285 ميليون دلار درآمد کسب کرده بود، در رده دوم پردرآمدترين ورزشکاران دنيا قرار گرفت. رونالدو سال گذشته با 108 ميليون دلار نفر سوم، کانر مک‌گرگور از رشته مبارزه آزاد ((UFC با 99 ميليون دلار چهارم و نيمار با 90 ميليون دلار پنجم بودند.

خريد تازه استقلال

ريگي از پديده

مسعود ريگي هافبک فصل گذشته تيم فوتبال پديده مشهد با مسئولان استقلال به توافق رسيد و فصل آينده در جمع آبي پوشان حضور خواهد داشت.اين بازيکن شب گذشته براي حضور دو ساله در جمع آبي پوشان با مسئولان استقلال به توافق رسيده است. پيش از اين محمد بلبلي بازيکن سپيدرود با استقلال قرارداد 2 ساله امضا کرد. سياوش يزداني و علي دشتي 2 بازيکني هستند که کار انتقال آنها به استقلال تقريبا در مراحل پاياني است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته