جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/04/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6157

معاون ستاد مبارزه با قاچاق :
13 ميليارد دلار کالاي قاچاق در بازار مي‌چرخد


واکنش وزير راه و شهرسازي به ادعاها درباره "سلطان مسکن"


آزادسازي سهام عدالت براي دهک هاي يک و دو به زودي عملياتي مي‌شود

رئيس سازمان دامپزشکي اعلام کرد:
تکذيب صادرات گوسفند زنده به عراق توسط موتورسوار ناشناس


تريبون


نهادهاي مالي


 معاون ستاد مبارزه با قاچاق :
 13 ميليارد دلار کالاي قاچاق در بازار مي‌چرخد 

 
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بيان اينکه 13 ميليارد دلار کالاي قاچاق در جامعه در حال چرخش است، گفت: کشورهاي همسايه براي مبارزه با قاچاق هزينه نمي‌کنند.

به گزارش ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مصطفي پورکاظم شايسته اظهار داشت: بايد به سمت نظام سيستمي براي مقابله و مبارزه با قاچاق حرکت کنيم و اقدامات دستي و فيزيکي حذف شود.وي با بيان اينکه قاچاق کالا به صورت نظام يافته از مرزهاي مختلف کشور انجام مي‌شود و قاچاقچيان از راه‌هاي پيچيده و سازمان يافته اقدام مي‌کنند، گفت: البته با فرهنگ سازي و کمک نظام رسانه‌اي مي‌توان با قاچاق برخورد کرد؛ توجه جدي خانواده‌ها به توليدات ايراني و افزايش هزينه‌ها و ريسک به قاچاقچيان از راهکارهاي مؤثر در کاهش قاچاق کالااست.

معاون امور مقابله و هماهنگي حقوقي ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اينکه کشورهاي همسايه براي مبارزه با قاچاق هزينه نمي‌کنند، گفت: بر اساس کنواسيون بين المللي آنها بايد در اين خصوص هزينه کنند، زيرا فعلاً فقط ايران خسارت‌هاي مالي و جاني در اين خصوص متحمل مي‌شود.

شايسته همچنين با تاکيد بر لزوم رسيدگي فوري به پرونده‌هاي قضائي قاچاق در کشور ادامه داد: در مجموع 2 هزار پرونده قضائي وجود دارد که به خاطر صدور حکم جزاي نقدي معطل مانده است که از اين تعداد 52 پرونده به ارزش يک هزار ميليارد تومان تشکيل شده است.معاون امور مقابله و هماهنگي حقوقي ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بيان اينکه نسبت کشفيات به قاچاق کالا در ايران قبل از قانون سال 1392 يک درصد بود، گفت: اکنون اين نسبت در کشور به 27 درصد رسيده و 13 ميليارد دلار کالاي قاچاق در جامعه در حال چرخش است.وي با اشاره به اينکه در سال 92، 25 ميليارد دلار قاچاق کالا در کشور انجام شده که اين مقدار در سال 96 به 13 ميليارد دلار کاهش يافته است، افزود: پارسال يک هزار پرونده بالاي 500 ميليون توماني قاچاق در کشور تشکيل شده است اما هنوز گزارش سال 1397 نهايي و منتشر نشده است.

اين مقام مسئول گفت: کشف پرونده‌هاي ملي و مهم با ارزش بيش از پنج ميليارد ريال نسبت به پارسال افزايش يافته است.


 واکنش وزير راه و شهرسازي به ادعاها درباره "سلطان مسکن" 

 
وزير راه و شهرسازي به ادعاي يکي از نمايندگان مجلس درباره اينکه يک نفر 700 يا 2500 خانه دارد واکنش نشان داد.

به گزارش ايسنا، محمد اسلامي در حاشيه جلسه هيئت دولت درباره اظهارات يک نماينده مبني بر اينکه يک نفر 700 منزل در شهر ري و ديگري 2500 منزل در تهران دارد اظهار کرد: از کسي که اين آمار و اطلاعات را مي‌دهد بايد سوال شود که منبع اطلاعاتش کجاست. کسي که اين اطلاعات را مي‌دهد بايد منبع اطلاعاتي خود و مستند خود را هم بگويد.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا شما اين اطلاعات را تکذيب مي‌کنيد تصريح کرد: من نه تکذيب مي‌کنم نه تأييد ولي نمي‌شود با افکار عمومي بازي کرد و در جامعه تشويش به وجود آورده بايد ببينم اين منبع اطلاعات کجاست.وزير راه و شهرسازي درباره اجراي قانون ماليات بر خانه‌هاي خالي بيان کرد: خانه‌هاي خالي عاملي شده است که منابع کشور را در تله قرار داده، اگر اين منابع در مدار باشند و مورد استفاده قرار گيرند به رونق توليد در بخش مسکن کمک مي‌کنند. براي اجراي اين قانون بايد سيستم اطلاعات دقيق وجود داشته باشد اما وظيفه ما در اين قانون پيش بيني نشده است. ما در حال تلاش هستيم تا سيستم‌هاي موجود اطلاعاتي را به هم متصل کنيم تا سازمان امور مالياتي بتواند از آن استفاده کند. در تلاشيم در سال جاري اين سيستم اطلاعاتي را ايجاد کنيم.وي در پاسخ به اين پرسش که دولت براي کمک به مستأجران چه اقدامي انجام داده است؟ خاطرنشان کرد: در تاريخ هيچگاه دولت در اين حوزه دخالت نکرده است ولي ما در اصلاحيه ماده 53 قانون ماليات مستقيم در مورد تبصره 11 اقدام کرده‌ايم و مشوق‌هايي براي صاحبخانه‌هايي که مراعات مستأجران را مي‌کنند در نظر گرفته‌ايم. مثلاً صاحبخانه‌هايي که اجاره‌هاي دو ساله مي‌بندند، معافيت‌هاي مالياتي شامل حال آنها مي‌شود. اين اصلاحيه در کميسيون اقتصادي دولت در حال بررسي است.


 آزادسازي سهام عدالت براي دهک هاي يک و دو به زودي عملياتي مي‌شود 

 مديرعامل شرکت فرابورس ايران از عملياتي شدن آزادسازي سهام عدالت براي دهک هاي يک و دو به زودي خبر داد.

به گزارش تسنيم، امير هاموني در مجمع عمومي شرکت فرابورس ايران از ارسال نامه اي به فرابورس و شرکت سپرده گذاري مرکزي مبني بر آزادسازي سهام عدالت دهک هاي يک و دو خبر داد و گفت: شرکت فرابورس با همکاري شرکت سپرده گذاري مرکزي آمادگي فراهم آوردن زيرساخت فني آزادسازي سهام عدالت را دارد.مديرعامل شرکت فرابورس ايران با بيان اين که ما چند سال پيش هم آمادگي عملياتي کردن بحث آزادسازي سهم عدالت را داشتيم گفت: موضوعات کلاني که در حاشيه بحث سهام عدالت بين دولت، مجلس و سياستگذار وجود داشت مانع عملياتي شدن موضوع شد.وي تاکيد کرد ما به لحاظ فني و مقرراتي کارهايي را که بايد در بورس براي اين موضوع انجام مي شد را انجام داديم و الان آماده عملياتي شدن آزادسازي سهام عدالت هستيم.


 رئيس سازمان دامپزشکي اعلام کرد:
 تکذيب صادرات گوسفند زنده به عراق توسط موتورسوار ناشناس 

 سازمان دامپزشکي، ادعاي صادرات گوسفند زنده به کشورهاي عربي توسط موتورسوار ناشناس را تکذيب و اعلام کرد: 18 هزار راس گوسفند نر زنده متعلق به ترکيه، از مسير ايران به مقصد قطر ترانزيت شده است.به گزارش سازمان دامپزشکي کشور، اين سازمان در خصوص انتشار ويدئوي کوتاهي که با ادعاي کذب صادرات گوسفند زنده از ايران به مقصد کشورهاي عربي توسط راکب ناشناس يک موتور در برخي شبکه‌هاي مجازي غيررسمي منتشر شده است، توضيحاتي را ارائه کرده است.

در اطلاعيه اين سازمان آمده است: ترانزيت دام‌هاي زنده از کشور ايران به مقصد قطر، بر اساس انعقاد پروتکل بهداشتي بين سازمان‌هاي دامپزشکي ايران و ترکيه بوده است و بر اساس آخرين آمار ارائه شده، از ابتداي خرداد ماه سال جاري تا 15 تيرماه 98، به تعداد 18 هزار و 484 رأس دام سبک زنده (گوسفند نر) از طريق 47 کاميون به مقصد کشور قطر حمل شده است.اين دام‌ها بر اساس پروتکل ياد شده از مسير جمهوري اسلامي ايران و با رعايت مقررات بازرگاني و بهداشتي در خصوص ترانزيت دام زنده به کشور قطر، از مبادي ورودي گمرک بازرگان و خروجي بوشهر انجام گرفته است.


 تريبون 

 جزئيات جديد افزايش وام 200 هزار مسکن مهر

بر اساس مصوبه شوراي پول و اعتبار وام واحدهاي مسکن مهر با پيشرفت بالاي 70 درصد از 40 ميليون به 50 ميليون تومان افزايش مي‌يابد.به گزارش ايلنا، مطابق مصوبه شوراي پول و اعتبار سقف تسهيلات مسکن مهر براي حدود 200 هزار واحد مسکوني در حال ساخت که پيشرفت فيزيکي حداقل 70 درصدي دارند اما هنوز کار ساخت و تکميل آنها به پايان نرسيده است، از 40 ميليون تومان فعلي به حداکثر 50 ميليون تومان افزايش پيدا کرده است.

بر اساس پيشنهاد ارايه شده به بانک مرکزي و شوراي پول و اعتبار، سقف تسهيلات مسکن مهر براي پروژه هاي شهر جديد پرديس از40 ميليون تومان به 50 ميليون تومان افزايش پيدا کرده است. در پيشنهادي که مطابق آن، اعضاي شوراي پول و اعتبار با افزايش سقف موافقت کرده اند، افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر در ساير شهرها به 45 ميليون تومان مطرح بوده است.

آخرين آمارهاي در اختيار شبکه بانکي از کارنامه ساخت و تحويل مسکن مهر حکايت از آن دارد که از حدود 2 ميليون و 300 هزار واحد مسکوني مهر که تا کنون تسهيلات ساخت به آنها داده شده است، کار ساخت حدود يک ميليون و 800 هزار واحد به پايان رسيده و اين تعداد واحد، تحويل متقاضيان شده است. همچنين پرونده بانکي حدود 70 تا 80 هزار واحد مسکوني مهر نيز مستقيم از طرف سازنده ها با بانک مسکن تعيين تکليف شده است. با اين حال کار ساخت و تکميل حدود 370 هزار واحد مسکوني مهر هنوز به سرانجام نرسيده است که بخشي از اين واحدها،‌ کمتر از 30 درصد پيشرفت فيزيکي دارند و به دلايل مختلف نيمه کاره مانده اند و بخشي ديگر نيز اگر چه تکميل شده اند اما بخاطر مسايلي از جمله نبود آب يا برق يا گاز، فعلاً قابل سکونت نيستند.

برآوردها حاکي از آن است که حدود 200 هزار واحد از 370 هزار واحد مسکوني مهر، پيشرفت فيزيکي بالاي 70 درصد دارند و جزو پروژه هاي فعال و رو به جلو در ساخت و ساز محسوب مي شوند اما به دليل تورم مصالح ساختماني و افزايش هزينه ها، تکميل آنها با تسهيلات فعلي، امکان ناپذير است. از اين رو، شوراي پول و اعتبار با افزايش سقف تسهيلات براي اين 200 هزار واحد موافقت کرده است.

دولت مصمم است پرونده مسکن مهر را تا پايان 98 ببندد، يکي از ملزومات تحقق اين وعده، تامين مالي بيشتر طرح است که اکنون با مصوبه شوراي پول و اعتبار تحقق پيدا کرده است.


 نهادهاي مالي 

 دعوت به مجمع عمومي عادي ساليانه بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد - به آگاهي سهامداران محترم مي رساند؛ مجمع عمومي عادي ساليانه سال مالي منتهي به 1397 بانک پاسارگاد (سهامي عام) راس ساعت 9 صبح، روز يکشنبه مورخ 30تيرماه، در محل تالار بزرگ کشور به نشاني: تهران، خيابان دکتر فاطمي، ميدان جهاد، ابتداي خيابان شهيد گمنام، نرسيده به ميدان گلها تشکيل مي گردد.

خدمات ويژه بانک مسکن به روشندلان

بانک مسکن - مسعود ايزدي، مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانک مسکن از ارايه خدمات ويژه شعب بانک مسکن به هموطنان روشندل در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، مسعود ايزدي مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانک مسکن با اشاره به خدمات ويژه شعب بانک عامل بخش مسکن به روشندلان، اظهار کرد: بانک مرکزي بخشنامه جديدي در خصوص ارايه خدمات ويژه به هموطنان روشندل ابلاغ کرده و بانک مسکن نيز پيرو اين بخشنامه دستورالعمل جديدي به شعب خود ارايه و ابلاغ کرده است.وي افزود: به موجب ابلاغ بخشنامه بانک مرکزي در راستاي تکريم ارباب رجوع و بهره‌مندي مطلوب روشندلان و معلولان از خدمات بانکي، به شعب مختلف بانک مسکن در سراسر کشور دستورالعمل جديدي در راستاي ارايه خدمات به اين گروه از هموطنان ارايه شده است.

وي در توضيح اين بخشنامه جديد توضيح داد: مطابق با دستورالعمل جديد، از اين پس هموطنان روشندل در استفاده از تمامي خدمات بانکي(به جز حساب جاري) با هيچ گونه محدوديتي مواجه نيستند و ملزم به همراه داشتن شخص ديگر نيستند. به اين معنا که هموطنان روشندل در صورت نياز به دريافت خدمات بانکي در صورت مراجعه به شعب بانک مسکن نياز به همراه داشتن شخص ديگري براي انجام امور ندارند و به صورت شخصي با مراجعه به شعب بانک مسکن مي توانند به راحتي خدمات بانکي خود را دريافت کنند.

مدير امور ارتباطات و حوزه مديريت بانک مسکن به بند ديگري از دستورالعمل جديد اين بانک در راستاي ارايه خدمات به روشندلان اشاره کرد و گفت: نابينايان در خصوص استفاده از خدمات حساب جاري در صورتي که رسما مسووليت هاي ناشي از صدور چک را بپذيرند نيازي به معرفي وکيل ندارند.

نسخه ويژه اپليکيشن «بله» با 20 قابليت جديد منتشر شد

بانک ملي - نسخه ويژه اپلکيشن «بله» با عنوان «بله‌فشان» با رويکرد توسعه ابزارهاي پيام‌رساني براي پلتفرم اندرويد و ارائه بيش از20 قابليت جديد منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، با به روز رساني اپليکيشن بله مي توانيد علاوه بر شرکت در قرعه‌کشي جايزه نقدي سه ‌ميليون توماني و 10 جايزه نقدي 300 هزارتوماني، از 20 امکان جديد نسخه «بله‌فشان» اين اپليکيشن بهره مند شويد.

در نسخه جديد اين اپليکيشن، امکاناتي نظير ايجاد رسانه‌هاي مشترک (فيلم، عکس و ...) در پروفايل شخص، کانال و گروه، خلاصه‌کردن خودکار متن‌هاي طولاني در پيام‌، هشدار امنيتي بازوي بله در صورت ورود فرد ديگر با اکانت کاربر، مشاهده و حذف حافظه‌ اشغال شده توسط فايل، فيلم، مستندات و صوت‌ از قسمت تنظيمات، ويرايش عکس قبل از ارسال، فرستادن فايل اصلي و با کيفيت عکس، ميان بر خريد شارژ و بسته اينترنت براي کاربران فراهم شده است.

پشتيباني از گيف و ارسال فايل‌هاي ويديويي به صورت گيف، پسند (لايک) راحت‌ پست‌هاي کانال، مشاهده تاريخ شناور در هنگام اسکرول در صفحه چت، ايجاد لينک يکتاي هر پست کانال، مشاهده و ارسال استيکرهاي مرتبط با يک ايموجي، ايجاد لينک با عنواني مانند «ادامه مطلب» با استفاده از سه (اپاستروف) براي متن‌هاي طولاني، صداي اعلان مخصوص بله و امکان تغيير آن، پاسخ سريع به پيام با کشيدن آن به سمت چپ، فعال کردن صداي ارسال و دريافت پيام در هنگام گفت و گو، مشاهده يا خلع مديران کانال توسط مالک آن و همچنين ويرايش پست‌هاي آن، ارسال عکس يا هر فايل ديگر به بازوي پشتيباني و بهبود رابط کاربري کارت‌به‌کارت از ديگر امکانات ايجاد شده در بله است.

نسخه جديد اندرويد اپليکيشن بله ( بله‌فشان ) را مي توانيد از کافه بازار يا گوگل‌پلي دانلود کنيد.

ساعات کاري شعب استاني بانک ايران زمين به جز 4 استان به روال قبل بازگشت

بانک ايران زمين - با توجه به ابلاغيه استانداري ها، ساعات کار شعب استاني بانک ايران زمين که در راستاي کاهش مصرف برق تغيير کرده بود به روال قبل بازگشت.

به گزارش ر وابط عمومي بانک ايران زمين ، ساعات کاري شعب استاني بانک ايران زمين که به دليل کاهش مصرف برق و استفاده بهينه در مصرف انرژي تغيير کرده بود. به منظور حفظ کيفيت ارائه خدمت به مردم و مراجعان، به روال قبل فعاليت آن ها از ساعت 7:30 الي 14:30 بازگشت.

لازم به ذکر است، ساعات کار شعب و ادارات 4 استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سيستان و بلوچستان به دليل شرايط خاص دماي هوا طبق ابلاغيه استانداري هاي اين استان ها براساس ساعات اعلام شده محلي خواهد بود.

مشتريان گرامي مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر با مرکز ارتباط با مشتريان بانک به شماره 24809 تماس حاصل فرمايند.

ده‌ها خودرو جايزه جشنواره طلايي بانک تجارت وايران کيش

بانک تجارت - دومين مرحله جشنواره طلايي مشترک بانک تجارت و شرکت ايران کيش ويژه مراکز تجاري منتخب کشور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، دومين مرحله از سومين جشنواره طلايي بانک تجارت و ايران کيش در مراکز تجاري استان هاي تهران، البرز، هرمزگان، آذربايجان شرقي، گيلان، خوزستان، خراسان رضوي برگزار مي‌شود.در اين جشنواره که از نيمه تيرماه آغاز و تا هشتم شهريورماه ادامه خواهد داشت، به قيد قرعه به خريداراني که با کارت بانکي خود در مراکز تجاري اين استان‌ها از طريق پذيرندگان داراي پايانه‌هاي فروش شرکت ايران کيش متصل به حساب هاي بانک تجارت خريد کنند، ده‌ها کارت هديه يک ميليون ريالي و همچنين به پذيرندگان ده‌ها جايزه پنج ميليون ريالي اهدا مي‌شود.

جايزه ويژه اين جشنواره اهداي ده‌ها خودروي کيا ريو، داماي ايکس 5 و پژو 206 در مراکز تجاري اين استان ها است که در چهارمين و آخرين مرحله پس از انجام قرعه کشي به برندگان خوش شانس اهدا خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته