جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/04/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6157

شرايط پيچيده سرخابي هاي پايتخت
آنچه کالدرون و استرا مي خواهند


خبـــرنامه


خبـــر


 شرايط پيچيده سرخابي هاي پايتخت
 آنچه کالدرون و استرا مي خواهند 

 پرسپوليس و استقلال براي کسب موفقيت در سال جاري تنها به يک مولفه مهم نياز دارند؛ حمايت همه جانبه.

به گزارش آفرينش و به نقل از ورزش سه، مثل همه بازارهاي نقل و انتقالات تابستاني، هواداران علاقمند به انتقال ستاره هاي بزرگ به تيم مورد علاقه خود هستند و در اين ميان شايد کيفيت فني و مهم تر از آن نياز سرمربي در اولويت چندم براي برخي قرار مي گيرد. در رقابت جذب ستاره، گاهي مدير يا سرمربي خلاف ميل باطني شايد بازيکني را تنها براي دلخوشي و البته کاهش اعتراضات جذب کند. اما تنها چند هفته ديگر اين تب و تاب شديد فروکش مي کند و رقابت اصلي بين تيم هاي مدعي آغاز خواهد شد.

نبايد فراموش کرد سپاهان با امير قلعه نوعي يک مدعي سنتي به شمار مي آيد، تيم هاي مصطفي دنيزلي فوتبال فوق العاده اي ارائه مي دهند و تابستان نشان داده آرزوهاي پديده تنها به کسب سهميه منتج نمي شود.

پرسپوليس؛ فصل فراموشي برانکو

برانکو، سرمربي کروات و سابق پرسپوليس بي شک درخشان ترين مقطع چند سال اخير اين تيم را رقم زده و با کسب سه قهرماني متوالي در ليگ برتر و رسيدن به فينال ليگ قهرمانان آسيا، نام خود را در تاريخ فوتبال ايران جاودانه کرده است؛ اما به هر حال برانکو به هر دليلي ديگر از پرسپوليس جدا شده و هواداران بايد متر و معيار جديدي متفاوت از استانداردهاي فوق العاده اي که او به ثبت رساند براي حمايت از تيم خود بازسازي کنند.

عليرغم حملات همه جانبه به شرايط باشگاه، پرسپوليس مي تواند امسال هم مدعي قهرماني در ليگ برتر باشد. قرمزپوشان تقريبا ستاره هاي فصل قبل خود را حفظ کرده و 2 بازيکن خوب (با توجه به استانداردهاي فوتبال ايران) به ترکيب خود اضافه کردند.

با حضور بيرانوند درون دروازه، سيد جلال، انصاري، کنعاني و شجاع در قلب خط دفاعي و هافبک هاي خلاق متعدد، اين تيم تنها نياز به جذب يک مهاجم قاتل دارد اما حتي اگر اين اتفاق هم رخ ندهد، بازيکناني چون عليپور، ترابي يا نعمتي همانند فصل قبل قادرند بار هجومي اين تيم را بر دوش کشند.

اما مديريت اين بازيکنان تقريبا مدعي براي حضور در ترکيب، شايد مهم ترين وظيفه سرمربي آرژانتيني و جديد الورود پرسپوليس بوده و حتي شايد از توانايي فني نيز در اين مقطع براي وي از اهميت بيشتري برخوردار است؛ آنچه برانکو در اجراي آن تبحر بالايي داشت.

اما نبايد فراموش کرد جغرافياي نرمال فوتبال ايران مويد آن است براي مديريت تيم، حمايت هواداران يکي از مولفه هاي اساسي است. فراموش نکنيم برانکو در6 ماه اول حضور خود در ايران نتايج چندان خوبي نگرفت اما مورد حمايت سکوها و فضاي مجازي بود و تصميم هاي آتشين وي از جمله گذشتن از نام ستاره هايي چون پيام صادقيان، رامين رضاييان و محسن مسلمان تقريبا مورد اقبال عمومي بخش اعظمي از هواداران پرسپوليس نيز قرار گرفت.

مثال دوم حمايت از تيم برانکو عليرغم سقوط به ته جدول بعد از شکست سنگين مقابل سپاهان در اصفهان، رشد اين تيم با شيب ملايم و در ادامه رقم خوردن يکي از بهترين مقاطع تاريخ باشگاه بود؛ حق انتخاب با آنهاست، بايد استانداردها و موفقيت هاي قبلي را فراموش کرد زيرا موفقيت به قول برانکو تنبلي مي آورد؛ پس حالا وقت بيعت و حمايت از انديشه هاي گابريل کالدرون است.

انقلاب آبي رنگ؛ کارگردان خوش تيپ ايتاليايي

بر خلاف فصول قبل، هياهو در اردوي استقلال در بازار نقل و انتقالات کمتر شده و به نظر مي رسد خريدهاي آبي پوشان بيشتر بر پايه نيازهاي سرمربي، و نه کم کردن روي رقبا انجام مي شود.

استقلال با سرمربيگري آندره آ استراماچوني به سرعت کار خود را شروع کرد (فاکتوري که فصول قبل وجود نداشت)، و در سکوت کامل در حال بازسازي تيمي است که در فصول قبل عليرغم ارائه نمايش هاي خوب، راه و اصول پيروزي و قهرماني را از ياد برده بود.

گرچه به نظر مي رسيد فرهاد مجيدي اين فصل سرمربي استقلال باشد، اما افکار عمومي اين انتخاب را برنتافت و در نهايت فشار هواداران باعث شد مديريت استقلال با آندره آ استراماچوني به توافق رسيده و سرنوشت فصل بعدي خود را به سرمربي جوان ايتاليايي بسپارد.

تاريخ مويد آن است سرمربيان خارجي بعد از انقلاب فرجام خوشي در استقلال نداشته اند و اگر سکوهاي آبي به دنبال تغيير در تکرار تاريخ هستند، بايد رويه اي متفاوت را در پيش گيرند تا سرنوشت سکوموروخوف، رولند کخ يا حتي وينفرد شفر دوباره تکرار نشود.

نبايد فراموش کرد آندره آ استراماچوني بعد از مدتي بيکاري براي اولين بار در ايران و قاره آسيا مشغول به کار شده و قطعا هماهنگي با شرايط براي وي زمان بر خواهد بود (فاکتوري که به برانکو در دوران حضور در پرسپوليس بسيار کمک کرد).

همچنين با جدايي بازيکناني چون مهدي رحمتي، ايسما، منشا، پژمان منتظري، صيادمنش، نورافکن، آرمين سهرابيان، روح الله باقري، محسن کريمي ... و شايد علي کريمي و روزبه چشمي، تغييراتي بنيادي و اساسي در پيکره استقلال ايجاد شده و در اين شرايط تنها فاکتور زمان مي تواند گره گشاي تبعات اين تغييرات سنگين باشد. هواداران استقلال چاره اي جز حمايت از آندره آ استراماچوني و خريدهاي ولو شايد کمي گمنام خود ندارند و مرور تاريخ به آنها آموخته براي بازگشت به جاده موفقيت، ثبات و ثبات عاملي بزرگ و تعيين کننده است.

قرار نيست لزوما دياباته همانند تيام باشد و ممکن است در هفته هاي ابتدايي و با توجه به فاکتورهاي ذکر شده، نتايج يا سبک بازي استقلال باب ميل هواداران اين تيم نباشد اما آبي هاي حاضر روي سکوها چاره اي جز حداقل دادن يک فصل زمان به سرمربي جذاب و ايتاليايي خود ندارند؛ تاريخ نشان داده تنها راه کسب موفقيت در فوتبال ايران، همگام بودن سکوها با تيمي است که در داخل زمين مبارزه 0مي کند.

چه با جدايي ستاره هايي چون رحمتي و منتظري موافق بوديد چه مخالف، تنها راه حل پيش روي شما حمايت است.


 خبـــرنامه 

 کولاکوويچ:

فعلا به بازي اول فکر مي‌کنم،‌‌ نه قهرماني

سرمربي تيم ملي واليبال گفت: ما مرحله به مرحله پيش مي رويم و درباره آينده دور صحبت کردن منطقي نيست.

ايگور کولاکوويچ قبل از شروع مرحله نهايي ليگ ملت هاي 2019 در شيکاگو اظهار داشت: ما به اينجا آمديم تا با هر رقيبي که روبه روي ما هست، مبارزه کنيم. البته فعلا بايد به فکر بازي اول باشيم و صحبت کردن درباره قهرماني زود است.

وي افزود: ما مرحله به مرحله پيش مي رويم و درباره آينده دور صحبت کردن منطقي نيست.

سرمربي تيم ملي ايران درباره وضعيت تيم خودش عنوان کرد:‌ ما در مرحله گروهي خوب کار کرديم چون امسال مصدومي نداشتيم و تمرينات منسجمي را انجام داديم. بازيکنان ايران بعد از پايان بازي هاي باشگاهي با سلامت کامل در تمرينات حاضر شدند؛ اتفاقي که به ما خيلي کمک کرد.

کولاکوويچ در بخش پاياني صحبت هايش گفت: همانطور که گفتم پيش از شروع ليگ ملت ها وضعيت تيمي ما خوب بود. تمرينات خوبي را بدون مصدوم آغاز کرديم و با شرايط عالي وارد مسابقات شديم. بعد از اينکه در هفته هاي اول نتايج خوبي گرفتيم، مسافرت هاي ما آغاز شد و وقت زيادي براي تمرين نبود.

لهستان، بدون ستاره‌هاي بزرگ برابر ايران

تيم ملي واليبال ايران بامداد جمعه اولين بازي خود را در مرحله نهايي ليگ ملت‌ها برابر لهستان کم ستاره برگزار مي‌کند.

بعد از حدود 10 روز توقف، بار ديگر شور و هيجان واليبال دنيا را در برمي گيرد. اين بار مرحله نهايي در شيکاگو با حضور 6 تيم برتر مرحله گروهي استارت مي‌خورد و هر تيم براي خودش شانس بالايي قائل است تا روي سکو برود.

در ميان 6 تيمي که به مرحله نهايي رسيده‌اند، قطعا ايران کم افتخارترين تيم از نظر سابقه به حساب مي‌آيد، اما فرم مطلوب شاگردان کولاکوويچ در ليگ ملت‌هاي 2019 علاقه‌مندان به واليبال در ايران را اميدوار کرده تا معروف و يارانش در هفتمين حضور خود در اين رقابت‌ها بتوانند طلسم نرفتن روي سکو را بشکنند.

از بامداد جمعه، مرحله نهايي استارت مي خورد، اما ايران در شب اول استراحت خواهد داشت و 2 تيم همگروهي اش يعني لهستان و برزيل با هم ديدار مي کنند. برزيلي ها که مثل مرحله گروهي با تمام توان در شيکاگو حاضر شدند و ستارگاني همچون لوکارلي، لوکاس و... را در ترکيب خود دارند.

از سوي ديگر اما لهستان که اولين حريف ايران در شيکاگو به شمار مي رود، اکثر ستاره هاي بزرگ خود مثل ميخال کوبياک، فابيان دژيزگا، گژگوش لوماچ، آرتور شالپوک، پاول زاتورسکي، داويد کونارسکي، ياکوب کوچانوفسکي، الکساندر شيوکا و بارتوژ کورک را در اختيار ندارد. از ميان اين نفرات فقط کورک به دليل مصدوميت حضور در اين رقابت ها را از دست داده و بقيه بازيکنان با نظر ويتالي هينن در لهستان تمرينات خود را دنبال مي کنند تا براي مسابقات انتخابي المپيک آماده شوند.

البته در مرحله مقدماتي هم لهستان با همين نفرات حاضر بود و توانست مجوز حضور در مرحله نهايي را کسب کند. حتي آنها در اروميه شاگردان کولاکوويچ را به دردسر انداختند و با نتيجه نزديک 3 بر 2 بازنده شدند.

اولين بازي بلندقامتان ايراني در شيکاگو ساعت 2:30 بامداد جمعه مقابل همين لهستان خواهد بود؛ تيمي که به هيچ وجه نمي‌توان آن را دست کم گرفت.

در گروه ديگر هم آمريکا با توجه به ميزباني در مرحله نهايي با تمام قوا براي رفتن روي سکو و حتي قهرماني در شيکاگو حاضر شده است. روسيه و فرانسه هم اکثر بازيکنان اصلي خود را در اختيار دارند. اولين بازي اين گروه هم ميان آمريکا و فرانسه برگزار مي شود.

برنامه مسابقات مرحله نهايي به شرح زير است:

جمعه 21 تير

ساعت 02.30 بامداد: ايران – لهستان

ساعت 05.30 بامداد: روسيه – فرانسه

شنبه 22 تير

ساعت 02.30 بامداد: ايران – برزيل

ساعت 05.30 بامداد: آمريکا – روسيه

پرونده استقلال و شفر به فيفا رفت

وينفرد شفر، سرمربي پيشين استقلال در تاريخ 17 خرداد در پستي اينستاگرامي اعلام کرد که به خاطر بي‌توجهي مديران استقلال تصميم گرفته که به مراجع قضايي فيفا براي وصول مطالباتش از آبي‌هاي پايتخت شکايت کند. همچنين او در همان تاريخ قراردادش را به صورت يک طرفه با استقلال فسخ کرد. پس از اين قضايا و خروج شفر از ايران، اين سرمربي آلماني تيم جديدش را هم انتخاب کرد و به بني‌ياس امارات پيوست، اما خبري از شکايت رسمي شفر به فيفا نشد. با اين حال او در نهايت تهديد خودش را عملي کرد و پرونده‌اش را براي رسيدگي به فيفا فرستاد تا رسماً از استقلالي‌ها شکايت کرده باشد. اين خبر را ساشا شفر تاييد کرد.

ديدار ويلموتس با مربيان تيم هاي ملي

قرار است مارک ويلموتس در کمپ تيم هاي ملي ميزبان مربيان تيم هاي ملي باشد.مارک ويلموتس در روزهاي گذشته درتمرينات تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان حاضر شد و قرار است در اردوي آتي ميزبان تيم اميد باشد که اين بازي 24 تير برگزار خواهد شد.

احتمالا مارک ويلموتس دراين نشست مربيان تيم هاي ملي را به انجام سبک بازي تيم ملي ترغيب خواهد کرد و اين اتفاق در فوتبال حرفه اي مرسوم است. در کشورهاي صاحب سبک همه تيم هاي ملي با يک سبک بازي مي کنند. بر اساس قرارداد فدراسيون فوتبال با مارک ويلموتس قرار است سرمربي بلژيکي تيم ملي بر عملکرد تيم هاي ملي نظارت داشته باشد.با آمدن مارک ويلموتس سبک بازي تيم ملي از بازي دفاع و ضد حمله به بازي ترکيبي – تهاجمي تغيير کرده است.

هزينه قرارداد شکاري

250 هزار دلار

رضا شکاري، هافبک تهاجمي روبين کازان به صورت رسمي با قراردادي 5 ساله به تراکتورسازي تبريز ملحق شد.

سايت «tatar-inform» روسيه رقم قرارداد اين بازيکن ايراني را فاش کرد و نوشت: «به صورت رسمي رقم قرارداد شکاري با تراکتورسازي اعلام نشده ولي بنا به سايت ترانفسر مارکت تيم ايراني براي جذب اين بازيکن مبلغ 250 هزار يورو به روبين کازان پرداخت کرده است.»


 خبـــر 

 اولتيماتوم بيرانوند و عليپور

به ترکيه نمي‌روند؟

علي عليپور و عليرضا بيرانوند پس از پايان ليگ به باشگاه اعلام کردند که علاقه اي به ماندن در اين تيم ندارند و تصميم دارند لژيونر شوند. بيرانوند از تيم هايي از ترکيه و ژاپن و يونان پيشنهاد داشت و همچنين چند تيم ترکيه اي و يوناني به دنبال آقاي گل سرخ ها بودند که مديريت اين باشگاه با لژيونر و جدا شدن اين دو بازيکن مخالفت کرد تا بيرانوند و عليپور راهي تمرينات گروهي شوند. بيرانوند و عليپور تا ظهر امروز منتظر پيشنهاد مالي باشگاه مي مانند و اگر به توافق نرسند به اردوي تيم در ترکيه نخواهند رفت.

محرمي در فهرست انتقال‌هاي قرضي دينامو زاگرب

صادق محرمي، ملي‌پوش ايراني در فهرست انتقال‌هاي قرضي تيم دينامو زاگرب کرواسي قرار گرفت. به گزارش سايت Slobodnadalmacija کرواسي، فرانجيچ، جوژه، باتورينا، گجيرا و دوراسک با تصميم کادر فني تيم دينامو زاگرب با قراردادهاي قرضي در تيم‌هاي ديگري بازي خواهند کرد. صادق محرمي، بازيکن ايراني نيز به احتمال فراوان در اين فهرست قرار مي‌گيرد.

اين رسانه کروات در ادامه نوشت: «صادق محرمي هم‌اکنون گزينه چهارم پست خود پس از استويانوويچ، پينتو و شيتوما است و همين مسئله باعث انتقال قرضي او از سوي تيم دينامو زاگرب به تيم ديگري مي‌شود.» صادق محرمي چند روز قبل در مرحله پاياني اردوي تابستاني تيم دينامو زاگرب در اسلووني مصدوم شد و 4 تا 6 هفته از ميدان دور خواهد بود.

تصميم نهايي پاتوسي

استقلال يا دو تيم اماراتي؟

آياندا پاتوسي هافبک فصل گذشته استقلال که در کشور امارات به سر مي‌برد و علي خطير معاون ورزشي باشگاه استقلال در حال مذاکره با اين بازيکن است تا پاتوسي همچنان آبي‌پوش بماند. اميرحسين فتحي مديرعامل استقلال شب گذشته در اين باره گفته بود: «با پاتوسي در حال مذاکره هستيم و اميدوارم با باشگاه کيپ‌تاون آفريقاي جنوبي به توافق برسيم. پاتوسي يک سال ديگر با ما قرارداد دارد، اما بايد مبلغ رضايتنامه اين بازيکن را مي‌پرداختيم. در تلاش هستيم که اين کار را انجام داده تا پاتوسي در فصل آينده نيز در استقلال باشد. هيئت مديره در تلاش است که مبلغ پول پاتوسي تهيه شود تا از وجود پاتوسي براي فصل آينده استفاده کنيم.»جدا از استقلال، پاتوسي با دو پيشنهاد از تيم‌هاي اماراتي روبه‌رو شده است. عجمان و بني‌ياس تيم‌هايي هستند که مذاکراتشان را با پاتوسي انجام دادند. بني‌ياس به تازگي شفر را به عنوان سرمربي انتخاب کرده و بايد ديد پاتوسي بار ديگر شاگرد اين مربي مي‌شود. بايد منتظر ماند و ديد که اين بازيکن قراردادش را با استقلال تمديد خواهد کرد يا اينکه بازي در ليگ امارات را انتخاب خواهد کرد.

پيشنهاد قطري ها به هافبک پرسپوليس

شبکه الکاس مدعي شد، يک باشگاه قطري درصدد جذب بشار رسن، هافبک عراقي پرسپوليس تهران است. بشار رسن، هافبک جوان تيم فوتبال پرسپوليس تهران که دچار مصدوميت شده بود، در قطر حضور دارد تمرينات اختصاصي انجام مي‌دهد تا در فصل آينده فوتبالي بتواند بدون مشکل بازي کند. او که ستاره تيم ملي عراق هم است، تمرينات بدنسازي را در کمپ اسپاير آغاز کرده تا آماده شروع مسابقات شود.

البته رسن وضعيت مشخصي براي حضور در پرسپوليس ندارد و هر چند علاقه‌مند است در اين تيم بماند، اما ابتدا طلب 40 درصدي از قرارداد سال گذشته اش را مي‌خواهد تا براي حضور در ليگ نوزدهم قراردادش را قطعي کند که تا اين لحظه هنوز اختلاف مديران باشگاه با مدير برنامه‌هاي اين بازيکن حل نشده است.همچنين الکاس قطر مدعي شد بشار رسن با پيشنهاد خوبي از سوي يک تيم قطري روبرو شده و به اين تيم قطري مي‌پيوندد. او که چندي پيش دچار مصدوميت شديدي شد و کتف خود را به تيغ جراحان سپرد، براي ادامه روند درماني به قطر رفته قرار است تا9 روز ديگر به تهران بيايد تا به احتمال زياد ملاقاتي نيز با مديران پرسپوليس داشته باشد.وي که درخشش خوبي در رده باشگاهي و ملي داشت و در جام ملت‌هاي آسيا 2019 نيز براي عراق بازي‌هاي خوبي انجام داد، اعلام کرد، در صورتي که مطالباتش را بگيرد در پرسپوليس خواهد ماند و مشکلي از اين بابت ندارد. البته او با مديران تيم سرخپوش اختلافاتي دارد، اما رسن تخفيفاتي به پرسپوليسي‌ها داده تا در اين تيم ماندني شود، اما شايد با حضور فرشاد احمدزاده و سروش رفيعي، کالدرون احتياجي به بشار نداشته باشد که اين موضوع تا پايان هفته مشخص خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته