جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6158


فردا؛ آخرين فرصت انتخاب رشته کنکور ارشد

معاون آموزشي تحصيلات تکميلي دانشکده علوم پزشکي:
ضرورت اصلاح شيوه پذيرش دانشجوي دکتري

براي 13 هزار دستيار پزشکي؛
سي و هشتمين آزمون ارتقا و گواهينامه تخصصي پزشکي برگزار شد


يادداشت


علمي


ميز خبر


خبر


 فردا؛ آخرين فرصت انتخاب رشته کنکور ارشد  

مشاور عالي سازمان سنجش گفت:داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسي ارشد سال 98 تا فردا يکشنبه 23 تير فرصت دارند نسبت به انتخاب 100 کدرشته محل اقدام کنند.حسين توکلي در گفتگو با مهر افزود: آزمون کارشناسي ارشد سال 98 به همراه اولين مرحله المپياد علمي دانشجويي کشور در 6 گروه آموزشي و 131 کدرشته براي تمامي دانشگاه‌هاي دولتي و غير دولتي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي در 6 گروه آموزشي و 131 کدرشته، 77 شهر و 162 حوزه امتحاني در روزهاي 23 و 24 خرداد 98 برگزارشد.وي افزود: تعداد 615 هزار و 452 داوطلب در اين آزمون ثبت نام کردند، در مجموع تعداد 656 هزار و 216 کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسي ارشد 98 صادر شد و از تعداد کل کارت‌هاي صادر شده تعداد 522 هزار و 873 نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و تعداد 133 هزار و 343 نفر در جلسه آزمون غايب بودند.وي خاطرنشان کرد: نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد سال 98 دوشنبه 17 تير ماه 98 به صورت کارنامه در سايت سازمان سنجش منتشر شد و تعداد 456 هزار و 864 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. از اين تعداد، 432 هزار و 767 نفر در يک کدرشته و تعداد 24 هزار و 97 نفر در دو کدرشته مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.مشاور عالي سازمان سنجش گفت: داوطلبان تا فردا يکشنبه 23 تيرماه فرصت دارند تا 100 کدرشته محل انتخاب کنند.


 معاون آموزشي تحصيلات تکميلي دانشکده علوم پزشکي:
 ضرورت اصلاح شيوه پذيرش دانشجوي دکتري 

 معاون آموزشي امور دستياري و تحصيلات تکميلي دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با تاکيد بر ضرورت اصلاح شيوه پذيرش دانشجوي Ph.D، گفت:دانشجوي Ph.D بايد به گونه‌اي تربيت شود که قادر باشد منابع خارج دانشگاهي را از صنعت و وزارتخانه‌هاي مختلف براي انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي جذب کند. به عبارت ديگر دانشجوي دکترا بايد جامع نگر و دانش بنيان تربيت شود.

دکتر ميرمحمد ميري در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه هدف اصلي دانشگاه ايجاد تحول مثبت در جهت افزايش بهره وري است، اظهار کرد:دانشکده پزشکي در حال حاضر در رشته‌هاي علوم پايه شامل کارشناسي ارشد و PhD در 14 رشته در حال تربيت دانشجوست.

وي تعداد دانشجويان مقاطع ارشد و PhD را در مجموع حدود 400 نفر عنوان کرد که توسط حدود 80 عضو هيأت علمي آموزش مي‌بينند و ادامه داد: با هدف برقراري تعامل مستمر با اعضاي هيأت علمي و تصميم‌گيري تخصصي در موضوعات مختلف دانشگاه، ماهانه جلسات متعددي با عنوان "جلسات هم انديشي اساتيد" علاوه بر جلسات خصوصي با تک تک گروه‌ها، با حضور اعضاي هيأت علمي گروه‌هاي آموزشي مختلف، مديران گروه، معاونين و رئيس دانشکده برگزار مي‌شود.

دکتر ميري با تاکيد بر ضرورت اصلاح شيوه پذيرش دانشجوي PhD با هدف تربيت فارغ‌التحصيلان جامعه نگر و مساله محور، تصريح کرد: البته تمام چالش‌ها و مشکلات دوره تحصيل دانشجوي پزشکي از جمله مسائل فيلد باليني، کمبودها، چالش با بيمار و ساير موضوعات، جزئي از آموزش دانشجويان است، به عبارتي کار درمان و رسيدگي به بيمار نبايد روي زمين بماند و مديريت اين شرايط و ايجاد هماهنگي ما بين فيلد بالين و پايه و حل مشکلات، فن و هنر مديريتي ما را نشان مي‌دهد.

معاون آموزشي تحصيلات تکميلي دانشکده پزشکي با بيان اينکه برخي محدوديت‌ها منجر به بروز نوآوري و خلاقيت در بين دانشجويان مي‌شود، عنوان کرد: دانشجو بايد بداند که محدوديت همه جا هست و براي کسب موفقيت در اين شرايط بايد با هدف نوآوري و ايجاد تحول وارد دانشگاه شود.

بستر برقراري ارتباطات خارج دانشگاهي براي دانشجويان فراهم شده است

وي با بيان اينکه معاونت‌هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه بستر لازم براي برقراري لينک‌ها و ارتباطات خارج دانشگاهي را براي دانشجويان فراهم کرده‌اند، گفت:در حال حاضر با چند دانشگاه صنعتي همچون اميرکبير، شهيد بهشتي و خواجه نصير تفاهم نامه‌هاي همکاري مشترک منعقد شده و از اين طريق بستر اجراي پژوهش‌هاي مشترک بين دانشگاهي در موضوعات دانش بنيان و جامع‌نگر فراهم شده و در صورتيکه دانشجويي در اين زمينه اقدام کند حمايت دانشگاه را خواهد داشت.

ضرورت بازنگري آئين‌نامه‌هاي آموزشي دوره PhD

وي با تاکيد بر ضرورت بازنگري آئين‌نامه‌هاي آموزشي دوره PhD با هدف مساله محور کردن پايان‌نامه‌ها و پژوهش‌هاي دانشگاهي، اظهار کرد:آئين‌نامه‌ها بايد در جهت رفع نياز کشور، ارتقاي صنعت، تکنولوژي، سلامت جامعه و جامعه محوري بازنگري شود.

دکتر ميري با بيان اينکه نگرش دانشجويان PhDبراي بازگشت به دانشگاه و تدريس پس از فارغ‌التحصيلي بايد تغيير کند، تصريح کرد:لازمه اين مساله تقويت ارتباط دانشگاه با صنعت و ايجاد بستر براي حضور دانشجويان در بستر صنعت و جامعه در حين گذراندن دوره تحصيلي است.

دروس "خلاقيت" و "کارآفريني" در برنامه آموزشي دانشجويان دکترا گنجانده شود

وي همچنين با اشاره به اهميت افزودن سرفصل‌هاي جديد مانند خلاقيت و کارآفريني در برنامه آموزشي دانشجويان دکترا، اظهار کرد:برنامه آموزشي اصلي دانشکده‌هاي پزشکي توسط هيأت بورد وزارت بهداشت در رشته‌هاي مختلف تدوين و به کليه دانشگاه‌ها ابلاغ و در نتيجه براي کليه گروه‌هاي آموزشي لازم الاجراست، البته اين برنامه نيز چند سال يک‌بار بازنگري مي‌شود. با اين حال سرفصل‌هايي مانند خلاقيت و کارآفريني مي‌تواند در قالب دروس اختياري در اختيار دانشجويان قرار بگيرد.

تغييري در سهميه بورسيه دانشکده ايجاد نشده است

دکتر ميري همچنين در پاسخ به سوالي در رابطه با سياست دانشگاه در زمينه اعزام دانشجوي بورسيه و همچنين فرصت‌هاي مطالعاتي، اظهار کرد:دانشکده هيچ تغييري در سهميه‌هاي خود ايجاد نکرده و در صورت تقاضاي دانشجو و طي پروسه مربوطه، طبق روال گذشته اجرا مي‌شود و هنوز هيچ مطلبي مبني بر توقف اعزام دانشجوي بورسيه و يا فرصت‌هاي مطالعاتي از سوي وزارت بهداشت ابلاغ نشده است.وي ادامه داد:دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي همچنين در ارتباط علمي با چندين کشور مطرح اروپايي مانند فرانسه به عنوان فوکال پوينت مطرح بوده و معاونت بين‌الملل دانشگاه در اين زمينه بسيار فعال بوده و به زودي تسهيلات جديدي در سطح اساتيد و دانشجويان ارائه خواهد شد.

زمان برگزاري آزمون جامع تغيير نکرده است

دکتر ميري در خاتمه در رابطه با احتمال تغيير زمان برگزاري آزمون جامع دوره‌هاي تحصيلات تکميلي، اظهار کرد:پايان نيمسال تحصيلي از سوي معاونت آموزشي دانشگاه 6 تير ماه مطرح شده و اين بدان معناست که کليه آزمون‌ها بايد پيش از اين تاريخ برگزار شود ولي در رابطه با آزمون جامع مکاتباتي با معاونت آموزشي انجام شد و در نهايت تاريخ اوليه اين آزمون بدون هيچ‌گونه تغييري در شهريور ماه برگزار خواهد شد.


 براي 13 هزار دستيار پزشکي؛
 سي و هشتمين آزمون ارتقا و گواهينامه تخصصي پزشکي برگزار شد 

 سي و هشتمين دوره آزمون ارتقا و گواهينامه تخصصي صبح روز پنجشنبه 20 تيرماه 98 در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي مجري برنامه دستياري تخصصي پزشکي برگزار شد.به گزارش مهر، در سي و هشتمين دوره آزمون ارتقا و گواهينامه تخصصي تعداد 9 هزار و 995 دستيار در آزمون ارتقاء و تعداد 3 هزار و 233 دستيار در آزمون گواهينامه شرکت مي کنند.آزمون ارتقا دستياري شامل دو بخش ارزيابي درون بخشي و آزمون کتبي است. ارزيابي درون بخشي با 150 نمره از سوي گروه‌هاي آموزشي که دستيار در آن مشغول به تحصيل است انجام مي‌شود و بخش آزمون کتبي به صورت نيمه متمرکز در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي برگزار مي‌شود.

نمره آزمون کتبي ارتقا ساليانه دستياران در کليه رشته‌هاي تخصصي بايد بر مبناي 90 نمره محاسبه شده و با منظور کردن نمرات مکتسبه دستياران در آزمون‌هاي کتبي دوره‌اي (بر مبناي
60 نمره) نهايتاً نمره آزمون کتبي بر مبناي 150 نمره به اين دبيرخانه اعلام شود. نمره آزمون کتبي گواهينامه تخصصي دستياران رشته‌هاي تخصصي بر مبناي 150 نمره محاسبه مي‌شود.در اين دوره از آزمون ارتقا و گواهينامه تخصصي پزشکي که با محوريت 10 کلان منطقه آمايشي و در 27 رشته امتحاني برگزار خواهد شد داوطلبان در مجموع به تعداد 150 سئوال در هر رشته امتحاني پاسخ خواهند داد.در اين آزمون 15 رشته شامل رشته هاي جراحي کليه و مجاري، کودکان، آسيب شناسي، زنان و زايمان، ارتوپدي، بيماري هاي اعصاب، بيماري هاي داخلي، بيماري‎هاي عفوني، بيماري‎هاي قلب، بيهوشي، جراحي عمومي، چشم پزشکي، راديولوژي، روانپزشکي، گوش و گلو و بيني تعداد 75 سوال به عنوان سوالات مشترک کشوري توسط وزارت متبوع به دانشگاه ها ارسال شده و تعداد 75 سوال نيز توسط مناطق آمايشي طراحي شده است.

در 13 رشته شامل رشته هاي پوست، جراحي مغز و اعصاب، راديوانکولوژي، پزشکي هسته اي، طب کار، پزشکي قانوني، پزشکي فيزيکي و توانبخشي، طب اورژانس، پزشکي ورزشي، طب هوا و فضا و طب سالمندي، پزشکي اجتماعي و پزشکي خانوداه، تعداد 150 سوال مشترک کشوري توسط وزارت بهداشت تهيه شده است.

مهلت اعتراض داوطلبان به کليد اوليه سوالات تا امروز 22 تيرماه سال‎جاري خواهد بود .


 يادداشت 

 صندوق رفاه اجاره‌بهاي خوابگاه و غذاي دانشجويي را گران کرد!

آذر فخري

همين اسفند 97 بود که رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم اعلام کرد برنامه‌اي براي افزايش قيمت غذا و اجاره‌بهاي خوابگاه‌هاي دانشجويي ندارد.

کمتر از يک ماه پيش بود که اعلام شد استفاده دانشجويان از غذاي دانشگاه به دليل گران شدن موادغذايي و به‌صرفه نبودن تهيه غذا توسط خود دانشجويان، افزايش يافته و بودجه دانشگاه‌ها و صندوق رفاه نمي‌تواند پاسخگوي اين افزايش باشد و درخواست شده بود خيرين در اين مسئله ورود کنند تا دانشگاه‌ها بتوانند غذاي دانشجويان را با کيفيت سابق تامين کنند.

اما امسال و همين ديروز مي‌شنويم که رئيس سازمان امور دانشجويان از افزايش ميزان نرخ اجاره‌بهاي خوابگاه و غذاي دانشجويان سخن مي‌گويد؛ افزايشي که در جلسه هيات امناي صندوق رفاه در اواخر مرداد ماه با توجه به تورم اتفاق خواهد افتاد!

بنابراين تحريم با فشارها و گستره ابعادش گريبان قشرهاي مختلف را گرفته است و البته که در اين ميان کاسبان تحريم را حال‌وهوا از همه خوش‌تر است؛ اينان تحت هر شرايطي از ويژگي‌هاي کاسبي که تابع بازاربودن است وبه زعم خودشان کاري از دست‌شان برنمي‌آيد و همين است که هست! بار خود را مي‌بندند. براي اين افراد هرگز و در هيچ زماني مهم نبوده است که به سبب کاسبي آنان با نان و جان مردم چه بر سر طبقات آسيب‌پذير، دانش‌آموز و دانشجو و کارگر و کارمند مي‌آيد.

اينک دانشجويي که فعلا سرش را با درس گرم کرده است و تصميم دارد تا در توان دارد درس بخواند که حداقل نام دانشجو و نه بيکار را با خود يدک بکشد، نيز قدم در مرزهاي بحران نهاده است؛ حالا براي او هزينه غذاي دانشگاه و خوابگاه هم به معضلي تبديل مي‌شود. معضلي که اگر هم‌چنان ادامه پيدا کند معلوم نيست همين تعداد دانشجويي که به هر طريقي دوام آورده و ترک تحصيل نکرده‌اند، در نهايت وادار به چه تصميم‌گيري‌هايي خواهند شد.

اين‌که « صندوق رفاه دانشگاه» قرار است چنين تصميمي بگيرد، نشان از آن دارد که رفاه، تعريفي ديگري يافته و تنها شامل وضعيت دانشگاه و نه خود دانشجويان مي‌شود. شايد به همين دليل است که نامش از همان ابتدا صندوق رفاه «دانشگاه» است و نه «دانشجو»!


 علمي 

 دانشگاه هاي جهان در يك نگاه؛

«پلي‌تکنيک ميلان»

تهيه و تنظيم: مريم اخوان صالح

دانشگاه پلي‌تکنيک ميلان، بزرگترين دانشگاه فني در ايتاليا است.

اين دانشگاه كه از مراكز علمي معتبر در اروپا محسوب مي‎شود در سال 1863 ميلادي تاسيس شده است.

دانشگاه پلي تكنيك بيش از 35 هزار دانشجو دارد و رشته هاي مختلفي در 3 مقطع ليسانس، فوق ليسانس و دکترا ارائه مي‌دهد.

از جمله رشته هاي اين دانشگاه مي توانه به :مهندسي پزشكي، مهندسي شيمي، هوافضا، مهندسي ساختمان، مهندسي فيزيك، مكانيك و... اشاره كرد.

رشته هاي تحصيلي دردانشگاه پلي تکنيک ايتاليا به دوزبان ايتاليايي وانگليسي ارايه مي‎گردد.

دانشگاه پلي تکنيک ميلان در رتبه بندي جهاني نيز از سال 2014 تا سال 2016 داراي پيشرفت چشمگيري بوده و از رده 229 جهان به رده 183 صعود کرده است.


 ميز خبر 

رييس دانشگاه پيام نور:

برنامه‌اي براي افزايش شهريه دانشجويان نداريم

رييس دانشگاه پيام نور با تاکيد بر اينکه اين دانشگاه برنامه‌اي براي افزايش شهريه دانشجويان ندارد،‌ گفت:تمامي دانشجويان اين دانشگاه ميتوانند شهريه دوره تحصيلي خود را با دريافت وام قرض‌الحسنه پرداخت کنند.دکتر زماني در گفت و گو با ايسنا ضمن بيان اين مطلب به برنامه دانشگاه پيام نور براي افزايش شهريه دانشجويان اين دانشگاه در سال جاري اشاره کرد و اظهار کرد: اين تصميم توسط هيأت امناي دانشگاه صورت مي‌گيرد.در واقع براي سال 97 دانشگاه پيام نور تا سقف 15 درصد مي‌توانست شهريه دانشجويان را افزايش دهد که اين ميزان در نهايت با افزايش 10 درصدي مواجه شد اما براي سال جاري هنوز برنامه مدوني در خصوص افزايش شهريه دانشگاه پيام نور اتفاق نيفتاده است.

وي در ادامه تاکيد کرد: نظر دانشگاه اين است که حداقل افزايش شهريه را براي سال جاري داشته باشيم ما بحث افزايش شهريه دانشجويان دانشگاه پيام نور تا قبل از مهر ماه تعيين تکليف و اعلام خواهد شد.

دکتر زماني همچنين به برنامه دانشگاه پيام نور براي کمک به دانشجويان در حوزه پرداخت شهريه اشاره کرد و افزود: ما علاوه بر صندوق رفاه دانشجويان با سه بانک عامل نيز تفاهم نامه‌اي امضا کرديم که قرارداد تفاهم نامه دو بانک امضا شده و قرار داد سومي نيز هفته آينده به امضا خواهد رسيد. بر اساس اين قرارداد کل شهريه دانشجويان دانشگاه پيام نور در همه مقاطع تحصيلي با سود 1.4 دهم درصد و با بازپرداخت 48 ماه که طولاني مدت است، به دانشجويان پرداخت مي‌شود.وي تاکيد کرد: هيچ محدوديتي براي پرداخت وام شهريه به دانشجويان پيام نور از سوي بانک‌هاي عامل وجود ندارد و اگر تمامي 400 هزار دانشجوي خيريه دانشگاه پيام نور متقاضي دريافت وام شهريه باشند از سوي بانک‌ها پرداخت خواهد شد. بنابراين ظرفيت دريافت اين نوع وام نامحدود است.

رئيس دانشگاه پيام نور در خصوص مشکلات دانشجويان در ارائه ضامن براي دريافت وام نيز گفت: ضمانت اصلي اين دانشجويان از سوي دانشگاه صورت گرفته است.اما با رايزني صورت گرفته، بانک‌ها موظف شدند تا سقف ده ميليون تومان وام را با يک ضامن کارمند يا کسبه به دانشجويان پرداخت کنند و وام‌هاي تا سقف 20 ميليون تومان نيز که شامل برخي از دانشجويان دکترا مي‌شود نيز با دو ضامن قابل پرداخت است.

دکتر زماني در پايان در خصوص فرآيند دريافت وام شهريه از سوي دانشگاه پيام نور نيز گفت: دانشجويان متقاضي وام شهريه درخواست خود را بايد به دانشگاه محل تحصيل ارائه و فقط يک بار مراجعه به بانک وام شهريه خود را در طول مدت تحصيل دريافت کنند، که البته اين وام به صورت ترمي به دانشگاه پرداخت مي‌شود.

قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري در امور بين الملل:

فرآيند جذب نخبگان ايراني خارج از کشور در دانشگاه‌ها آسان شد

قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري در امور بين الملل گفت:فرآيند جذب نخبگان ايراني خارج از کشور در دانشگاه‌هاي داخل با دستور وزير علوم، تحقيقات و فناوري تسريع شد.حسين سالار آملي در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت:سال گذشته با تسريع در روند جذب نخبگان، در مجموع 949 نخبه و دانش آموخته ايراني خارج از کشور، دانش خود را در اختيار ايران قرار دادند.

وي افزود:پيش از اين، نخبگان تنها از طريق دو فراخوان مرکز جذب هيات علمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري که در شهريورماه و بهمن‌ماه هر سال فعال مي‌شود، امکان جذب در دانشگاه‌هاي داخل را داشتند اما با دستور جديد وزير علوم، زمان جذب نخبگان و دانش آموختگان مقيم خارج محدود به اين دو فراخوان نمي‌شود.

رئيس مرکز همکاري علمي بين المللي وزارت علوم، اظهار کرد: هر زمان از سال اين نخبگان امکان ورود به داخل کشور داشته باشند، شرايط جذب شان فراهم است.سالارآملي با اشاره به جذب دانش آموختگان مقيم خارج خاطرنشان کرد: بسياري از اين دانش‌آموختگان جذب دائم يا موقت مي‌شوند.در صورتي که فرآيند جذب طولاني باشد به صورت کوتاه مدت در ايران حاضر مي‌شوند و دانش خود را در اختيار کشور قرار مي‌دهند.به گفته اين مسئول در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، نخبگان مقيم خارج امکان فعاليت دو تا سه ماهه در پروژه هاي مشترک داخل کشور دارند يا اگر در خارج از کشور هستند، ميتوانند آزمايشگاه هاي خود را به روي ايرانيان بگشايند.وي با ارزيابي از روند همکاري با نخبگان مقيم خارج، تاکيد کرد:وزارت علوم در همکاري‌هاي ياد شده با نخبگان ايراني خارج از کشور موفق بوده است.قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري در امور بين الملل يادآور شد که در سال جاري روند جذب نخبگان و دانش آموختگان ايراني مقيم خارج گسترش مي يابد.


 خبر 

 رئيس دانشگاه شهيد بهشتي:

پذيرش سالانه 5 هزار دانشجو در دانشگاه شهيد بهشتي

رئيس دانشگاه شهيد بهشتي از پذيرش سالانه 5 هزار دانشجو در اين دانشگاه خبر داد.صدوق در گفتگو با آنا، درباره پذيرش دانشجو در دانشگاه شهيد بهشتي اظهار کرد: بيشترين پذيرش دانشجو در دوره کارشناسي ارشد صورت مي‌گيرد، سالانه 4 هزار نفر از دانشگاه فارغ‌التحصيل مي‌شوند و حدود 5 هزار نفر ورودي به دانشگاه داريم که در سه بخش کارشناسي، ‌ارشد و دکتري پذيرش مي‌شوند.در دوره دکتري حدود 400 نفر آغاز به تحصيل مي‌کنند.

وي درباره دوره مهارت افزايي افزود:مهارت افزايي را از دوره کارشناسي شروع کرديم.معاونت آموزشي مسئول دوره‌هاي مهارت آموزي است.دانشجويان حتما بايد بعد از فارغ‌التحصيلي کاري بلد باشند.دانشجويان فقط با گذراندن واحد نمي‌توانند شغل بيابند، بايد با مهارت خود به مصاف مشکلات بروند.

رئيس دانشگاه شهيد بهشتي گفت:برنامه ديگر دانشگاه، تدوين دانشنامه و رساله‌هاي دانشجويان در موضوعات مختلف مورد نياز کشور است.

صدوق ادامه داد:اخيراً بازديدي از دانشکده‌اي داشتم که با شهرداري کار مي‌کردند.برخي از دانشجويان در شهرداري مشغول به کار شدند.بايد به اين سمت برويم. اينگونه دانشجويان هم مهارت ياد مي‌گيرند و هم کار پيدا مي‌کنند.

رئيس سازمان امور دانشجويان :

نرخ غذا و اجاره بهاي خوابگاه گران مي شود

رئيس سازمان امور دانشجويان گفت: ميزان افزايش نرخ اجاره بهاي خوابگاه و غذاي دانشجويان در جلسه هيات امناي صندوق رفاه در اواخر مرداد ماه تعيين مي‎شود ولي با توجه به تورم افزايش خواهد داشت.

مجتبي صديقي در گفتگو با مهر درباره ميزان افزايش نرخ اجاره بهاي خوابگاه و غذاي دانشجويي در سال تحصيلي جديد گفت: جلسه هيأت امناي صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم اواخر مرداد ماه برگزار مي‌شود.در آن جلسه ميزان افزايش نرخ اجاره بهاي خوابگاه‌ها و غذاي دانشجويان تعيين مي‌شود.

وي درباره اينکه آيا نرخ غذا و خوابگاه دانشجويي براي سال تحصيلي جديد افزايش نيز خواهد داشت يا خير افزود:با توجه به شرايط تورم نرخ غذا و اجاره بها افزايش خواهد داشت اما ميزان آن در جلسه مذکور تعيين خواهد شد.

رئيس سازمان امور دانشجويان درباره تأمين اقلام اساسي مورد نياز تغذيه دانشجويي براي سال تحصيلي آينده نيز گفت:در اين رابطه همچنان ارتباط خود را با وزارت جهاد کشاورزي و وزارت صمت داريم.

وي افزود:صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم به طور مستقيم با اين وزارتخانه‌ها در ارتباط است.تا پايان ترمي که گذشت، خوشبختانه مشکل خاصي نبود و بالاخره تأمين شد.اميدواريم در سال تحصيلي جديد هماهنگي‌هاي لازم انجام شود و در جهت تأمين اقلام تغذيه مشکل نداشته باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته