جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6158

ماجراي عجيب پاتوسي
انتقام‌جويي شفر يا سوء مديريت مديران استقلال؟

12 بمب در آستانه انفجار
طارمي در پرسپوليس، کاوه در استقلال؟


خبـــرنامه


خبـــر


 ماجراي عجيب پاتوسي
 انتقام‌جويي شفر يا سوء مديريت مديران استقلال؟ 

 
هواداران استقلال در فصول اخير شاهد تغييرات زيادي در تيم‌شان بودند تا تقريباً يک نيم فصل ليگ برتر را به خاطر عدم ثبات و هماهنگي از دست بدهند و در نهايت دست استقلال هم از جام قهرماني کوتاه بماند. اين اتفاق در دو فصل اخير به اوج خود رسيده و تقريباً 30 بازيکن، اين تيم را ترک کردند؛ بازيکناني که در بين آن‌ها، نام تيام، اميد ابراهيمي، اميد نورافکن، سيد مجيد حسيني، سيد مهدي رحمتي، پژمان منتظري و روزبه چشمي به چشم مي‌خورد که هر کدام ستاره‌هاي استقلال بودند. اين اتفاق باعث شده که هواداران استقلال از "تجربه کردن تجربه‌ها" کلافه شوند و انتقادات زيادي نسبت به مديران باشگاهشان به خاطر تکرار اشتباهات گذشته بکنند.

آخرين مورد مشابهي که براي استقلال رخ داد، خروج آياندا پاتوسي – بهترين بازيکن نيم فصل دوم ليگ برتر – از استقلال بود؛ اتفاقي که براي هواداران اين تيم به خاطر وعده‌هاي مديرانشان در مورد حفظ اين بازيکن، دور از انتظار بود و باعث عصبانيت آن‌ها شد. البته مقصد قطعي پاتوسي هنوز مشخص نيست اما اين بازيکن به احتمال خيلي زياد به بني‌ياس امارات که تحت هدايت وينفرد شفر، سرمربي فصل گذشته استقلال است، بپيوندد. حال به بهانه اين اتفاق به برخي نکات اشاره مي‌کنيم که توجه به آن در ماجراي پاتوسي و استقلال بدون لطف نيست.

آيا شفر، پاتوسي را نمي‌خواست؟

نخواستن پاتوسي، اولين بار از سوي علي خطير، معاون ورزشي باشگاه استقلال – که مسئول مذاکره با پاتوسي براي ماندن در استقلال هم بود – روي خط زنده تلوزيون مطرح شد. البته او در کنار نام پاتوسي، نام ايسما و منشا را به عنوان بازيکناني که شفر خواهان آن‌ها نبوده، آورد در حالي که بعدها ويدئويي از صحبت‌هاي خطير در ميان هواداران استقلال منتشر شد که او مدعي شد، منشا با نظر مستقيم شفر به استقلال آمده است. در هر صورت باوجود تناقض‌هايي که در صحبت‌هاي خطير درباره اين موضوع وجود دارد، او کسي است که اولين بار نخواستن پاتوسي را مطرح کرد اما آيا شفر خواهان پاتوسي نبوده است؟

شفر نخستين بار در تاريخ 14 بهمن، پس از اولين حضور پاتوسي در تمرين استقلال، درباره او صحبت کرد. سرمربي وقت استقلال در اظهاراتي که داشت مي‌گويد که فيلم بازي‌هاي اين بازيکن را ديده و عملکرد او را بررسي کرده است. شفر در ادامه ابراز اميدواري کرد که پاتوسي هرچه زودتر با شرايط ايران تطبيق پيدا کند. همچنين در تصاويري هم که از اولين حضور پاتوسي در تمرين استقلال منتشر شد، سرمربي وقت استقلال برخورد گرمي با بازيکن جديد تيمش داشته است.

نقل قول ديگر هم وجود دارد که به واسطه آن مي‌توان نتيجه گرفت، شفر روي پاتوسي حساب کرده بوده که در نشست خبري نخستين بازي نيم فصل دوم استقلال (ديدار با پيکان در تاريخ 16 بهمن) وجود دارد. سرمربي وقت آبي‌هاي پايتخت در اين نشست خبري درباره پاتوسي گفت: پاتوسي بازيکن بسيار خوبي است. زماني که در اردوي نيم فصل بوديم همراه با اعضاي کادرفني، بازي‌هاي او را ديديم. او بازيکن خوبي است اما هنوز شرايطش براي بازي کردن مشخص نيست. (کارت بازي پاتوسي در آن برهه زماني به خاطر ابهاماتي که درباره تاريخ نقل و انتقال او وجود داشت، صادر نشده بود.)

نقل قول‌هاي فوق و همچنين صحبت‌هاي ديگري که شفر پيش از بازي‌هاي بعدي استقلال انجام داده، حداقل نشاني از نخواستن پاتوسي ندارد؛ ضمن اينکه شفر هيچگاه، حتي تلويحي هم صحبتي مبني بر اين موضوع نداشته است. با اين اوصاف مطرح کردن دوباره اين موضوع و نتيجه‌گيري اينکه شفر تنها براي تضعيف و انتقام از استقلال، اقدام به جذب پاتوسي کرده، دور از ذهن است.

نوع قرارداد پاتوسي به چه شکل بود؟

پاتوسي با قراردادي قرضي با بند خريد دو ساله (ليگ نوزدهم و بيستم) به استقلال پيوست. قرارداد او به اين صورت بود که اگر آبي‌هاي پايتخت در پايان ليگ هجدهم خواهان او بودند، مي‌توانستند با پرداخت مبلغ رضايت‌نامه به باشگاه کيپ‌تاون آفريقاي جنوبي تا تاريخ 9 تير 98، بند خريد دائمي او را فعال کنند.

با اين حال اميرحسين فتحي، مديرعامل استقلال پس از جلسه هيات مديره باشگاه در تاريخ 26 فروردين به خبرنگاران اعلام کرد که قرارداد پاتوسي 1.5 ساله و تا پايان ليگ نوزدهم است. البته دو روز بعد، خطير در توضيح صحبت‌هاي فتحي اظهار کرد: قرارداد پاتوسي بند خريد دائم دارد. آن مبلغ تامين شده است و با پرداخت آن مبلغ مي‌توانيم قرارداد او را دائمي کنيم و تا دو سال ديگر او را داشته باشيم.

اما در نهايت حتي صحبت‌هاي معاون باشگاه هم تحقق نيافت و درحالي که خبر از تامين منابع مالي براي حفظ پاتوسي داده بود، هيچ پولي به حساب باشگاه کيپ‌تاون در تاريخ مقرر واريز نشد تا پاتوسي رفتني شود. در اين بين مديرعامل کيپ‌تاون از موضوع عجيبي پرده‌برداري کرد؛ نامه‌اي که مديران استقلال به اين باشگاه کشور آفريقاي جنوبي ارسال کردند و در آن اعلام کردند که خواهان پاتوسي نيستند! البته هنوز مديران استقلال راجع به اين ادعاي مديرعامل کيپ‌تاون توضيحي ندادند.

در پايان بايد اشاره کرد که ممکن است مديران استقلال بتوانند پس از آوردن آندره‌آ استراماچوني و شيخ دياباته، جانشيني هم براي پاتوسي پيدا کنند اما بايد توجه کرد که ثبات مهم‌ترين عامل موفقيت يک تيم است؛ ويژگي‌اي که پرسپوليس در سه سال گذشته از آن بهره برد و توانست سه عنوان قهرماني کسب کند.

قطعاً بازيکنان ديگري با کيفيت پاتوسي وجود دارند اما مشکل اصلي استقلال در فصول گذشته، عدم ثبات در ميان افراد کادرفني و بازيکنان اين تيم بوده است. در اين چند فصل به خصوص دو فصل اخير، هر وقت استقلال آماده ثمر دادن بوده، به يک باره يا اعضاي کادرفني تغيير کردند و يا ستارگان اين تيم جدا شدند تا هواداران استقلال باز هم شاهد ناکامي تيم‌شان باشند.


 12 بمب در آستانه انفجار
 طارمي در پرسپوليس، کاوه در استقلال؟ 

 دقيقا سه هفته ديگر در چنين روز فصل جديد ليگ برتر استارت مي‌خورد. در اين سه هفته هم احتمالا شاهد نقل‌وانتقالاتي بزرگ خواهيم بود و چند ستاره تيم‌شان را تغيير خواهند داد. کي‌روش استنلي مديران دو باشگاه را در انتظار پاسخ گذاشته و پاتوسي هم در دو راهي انتخاب شفر يا استقلال قرار دارد. مهدي طارمي شايد به ليگ برتر برگردد و وحيد اميري و کاوه رضايي هم فاصله زيادي تا بازگشت ندارند. اشکان دژاگه، رضا اسدي، پژمان منتظري، علي عليپور، عليرضا بيرانوند و بشار رسن هم ديگر شاه‌ماهي‌هايي هستند که مي‌توانند در اين چند روز بمب نقل‌وانتقالاتي يک تيم باشند.

مهدي طارمي

تصويري که روز قبل از مهدي طارمي و کالدرون منتشر شده، اميد بازگشت آقاي گل پرسپوليس را به اين تيم زنده کرد. البته خيلي زود مشخص شد اين ديدار اتفاقي در فرودگاه رخ داد و خبري از بازگشت مهدي طارمي به پرسپوليس نيست. هر چند که شنيده شده طارمي به مديران پرسپوليس اين وعده را داده در صورت بازي نکردن در تيمي اروپايي، دوباره به ليگ برتر برمي‌گردد و پيراهن سرخ به تن خواهد کرد.

کي‌روش استنلي

شايد زماني که درگيري‌هاي بازي سپاهان و پرسپوليس رخ داده بود، کسي انتظار نداشت کي‌روش استنلي به پرسپوليس نزديک شود. ولي در اين روزها کي‌روش هنوز حاضر نشده با سپاهان قرارداد فصل جديد را امضا کند و در مصاحبه‌اي گفته که مشغول بررسي پيشنهاداتش است. پرسپوليس هم جزو تيم‌هايي است که به کي‌روش پيشنهاد داده؟ تا چند روز آينده مشخص مي‌شود.

اشکان دژاگه

در تبريز همه چشم‌انتظار تمديد قرارداد اشکان دژاگه هستند. با جدايي استوکس، تراکتوري‌ها اميدوارند دژاگه را حفظ کنند تا خط آتش فصل قبل‌شان افت نکند.

آياندا پاتوسي

تا اين لحظه 14 بازيکن به طور رسمي از استقلال جدا شدند و آبي‌ها نصف اين تعداد هم بازيکن جديد خريدند. با اين حال همچنان هواداران استقلال چشم انتظار تمديد قرارداد يک بازيکن هستند؛ پاتوسي. شفر هم به عنوان جدي‌ترين رقيب آبي‌ها قصد دارد او را همراه با خود به بني‌ياس ببرد. به نظر مي رسد شانس تمديد قرارداد پاتوسي با استقلال خيلي ضعيف است0

کاوه رضايي

کاوه هم براي بازگشت به ايران با چند گزينه وسوسه شده است. از يک سو استقلالي‌ها براي تقويت خط حمله نياز به مهاجم دارند، از سوي ديگر تراکتور با رفتن استوکس دنبال مهاجم است و همچنين شنيده شده قلعه‌نويي براي هم جذب او نظر مثبتي دارد.

بشار رسن

هافبک عراقي پرسپوليس جزو معدود بازيکناني است که هنوز با پرسپوليس تمديد نکرده است. بشار مدت‌هاست از بدقولي‌هاي باشگاه براي پرداخت قرارداد او گلايه مي‌کند. رسن هم شنيده شده از چند باشگاه ليگ برتري پيشنهاد دارد و به همين خاطر در تمرينات کالدرون حضور نيافته است.

عليرضا بيرانوند

عليرضا بيرانوند هم ساز جدايي را کوک کرده و با وجود اينکه همراه پرسپوليس راهي ترکيه شده، ولي در حال فراهم کردن مقدمات جدايي‌اش است. البته اين بند که بيرانوند براي جدايي بايد 700هزار دلار به باشگاه حق فسخ بدهد، شانس تيم‌هاي ايراني را براي خريد او عملا از بين مي‌برد و بيرانوند هم سراغ تحقق آرزويش براي حضور در فوتبال
اروپاست.

پژمان منتظري

کاپيتان دوم استقلال مدت‌هاست که از رفتار مديران اين باشگاه گله‌مند است. تا اينکه در نهايت تصميم گرفت در يک گفت‌وگوي ويديويي از هواداران استقلال خداحافظي کند. منتظري مدعي شده حتي به خداحافظي از فوتبال هم فکر کرده و البته گزينه حضور در ليگ‌هاي حاشيه خليج فارس را هم روي ميز دارد. شنيده شده جواد نکونام هم براي حضور منتظري در فولاد تلاش‌ زيادي کرده است.

علي عليپور

آقاي گل پرسپوليس هم قصد رفتن دارد. عليپور در اين مدت فشار زيادي به باشگاه آورده که اجازه جدايي او را بدهند و قصد دارد بازي در خارج از ايران را هم تجربه کند.

علي کريمي

استقلال مسعود ريگي را خريد، فرشيد باقري را حفظ کرد و با رضا اسدي هم وارد مذاکره شد. اتفاقاتي که نشان مي‌دهد مديران اين تيم به جدايي علي کريمي فکر کرده‌اند. کريمي هم در اين مدت با چند باشگاه مذاکره کرده است.

رضا اسدي

بهترين بازيکن فصل قبل سايپا هم سر دو راهي قرار گرفته است. از يک سو دنيزلي او را مي‌خواهد و از سوي ديگر مديران استقلال هم با اسدي نشستي براي عقد قرارداد داشتند.

وحيد اميري

اميري هم در اين هفته با ترابوزان‌اسپور تسويه کرد و با ثبت عکس يادگاري، رسما به حضورش در ترکيه پايان داد. در اين مدت شنيده شده چند تيم مدعي مانند سپاهان، تراکتورسازي و پرسپوليس خواهان جذب او شده‌اند. اميري هم با انتخاب هر کدام از اين تيم‌ها مي‌تواند دوباره تيتر يک رسانه‌ها شود.


 خبـــرنامه 

 تمايل ليورپول و اورتون براي جذب سردار

دني اوون، خبرنگار انگليسي با اعلام احتمال انتقال سردار آزمون از زنيت سنت‌پترزبورگ به ليورپول مي‌گويد با وجود آنکه از ميان دو باشگاه بندر ليورپول، اورتون بيش از ليورپولي‌ها به يک مهاجم کلاسيک و تمام‌کننده نياز دارد ولي شواهد و قرائن نشان مي‌دهد اين ليورپول است که براي جذب سردار آزمون آماده مي‌شود. از سوي ديگر در هفته‌هاي اخير شايعاتي نيز درباره پيوستن آزمون به حريف همشهري ليورپول، اورتون، مطرح شده بود. اورتون از در اختيار نداشتن يک مهاجم مرکزي کلاسيک رنج مي‌برد و اين موضوع فصل گذشته باعث شد آبي‌پوشان بندر ليورپول در ليگ برتر امتيازهاي زيادي از دست بدهند.

سردار آزمون که در آسيا از او به عنوان مسي ايراني ياد مي‌شود، به خصوص از ژانويه گذشته که به زينت سنت‌پترزبورگ منتقل شد درخششي استثنايي داشت و به همين دليل توانست نگاه چندين باشگاه بزرگ اروپايي را به خود جلب کند. سردار براي زنيت تنها در 17 بازي 14 گل به ثمر رسانده و نقش مهمي در قهرماني اين تيم در ليگ برتر روسيه بازي کرده است. از ديگر خبرهايي که در روزهاي اخير در رسانه هاي ورزشي بازتاب داشت اين بود که چند نفر از ارزيابهاي باشگاه ليورپول براي تماشاي تمرين و بازي سردار آزمون راهي اردوي زنيت شده و او را از نزديک زير نظر گرفته اند.

اين گزارش به اخبار منتشره در رسانه‌هاي روسيه ارجاع مي‌دهد و مي‌گويد بر اساس اين اخبار، ليورپول مدتي است آزمون را به دقت زير نظر دارد. اما از سوي ديگر ابراز تمايل اورتون به سردار سابقه‌اي طولاني‌تر داشته و به سال 2016 برمي‌گردد. به اين دلايل اورتون نيز مايل است ستاره 24ساله ايراني را براي فصل آينده به ترکيب خود اضافه کند اما اگر اخبار مربوط به تمايل ليورپول براي جذب آزمون درست باشد بعيد به نظر مي‌رسد اورتوني‌ها شانسي در مقابل رقيب بزرگتر خود داشته باشند. با اينحال، بايد تا روزهاي آينده صبر کرد و ديد آينده سردار آزمون و دو باشگاه انگليسي خواهانش چه خواهد شد.

انتقال رسمي

کريم در السيليه قطر

باشگاه السيليه به طور رسمي اعلام کرد کريم انصاري‌فرد را با قراردادي دو ساله به خدمت گرفته است. قرارداد بين طرفين در مقر اين باشگاه قطري با حضور مديران باشگاه السيليه به امضا رسيد. باشگاه السيليه پس از مذاکرات فشرده‌اي که داشت، موفق شد اين مهاجم 29 ساله را به توصيه سامي الطرابلسي، سرمربي تونسي خود به خدمت بگيرد. انصاري‌فرد در اين تيم قطري پيراهن شماره «10» را به تن خواهد کرد. انصاري‌فرد که سابقه بازي در تيم‌هاي اوساسونا اسپانيا، پانينيوس يونان و المپياکوس يونان را دارد، در ماه نوامبر 2018 به ناتينگهام فارست انگليس پيوست و در اين تيم 12 بازي و 2 گل‌زده از خود برجاي گذاشت و در نهايت از اين تيم جدا شد و به السيليه پيوست.

استراماچوني:

استقلال يکي از 3 تيم پرطرفدار آسيا است

آندرا استراماچوني هم اکنون همراه با آبي‌پوشان در اردوي آمادة‌سازي ترکيه به سر مي‌برد. مربي ايتاليايي که چند هفته قبل زمام امور تيم پرافتخار ايراني را برعهده گرفت، در گفت‌وگويي با با توتومرکاتو در مورد تيمش و همينطور استفاده از «سباستين لتو» مهاجم سابق کاتانيا در کادر فني‌ خود صحبت کرد.

مربي پرانگيزه آبي‌پوشان گفت: «در مورد استقلال، ما در حقيقت در مورد يکي از مهم‌ترين باشگاه‌هاي آسيا صحبت مي‌کنيم. مسلما اين باشگاه جزو 3 تيم پرتماشاگر و محبوب است که از 6 سال قبل در مسير بازسازي قراردارد و بدون موفقيت مانده است.»

او در مورد دستيارش هم صحبت کرد: «من سباستين را براي دو فصل در پاناتينايکوس داشتم.او يک فرمانده در تيم بود.همينطور کمک حال مربي در زمين بود. همواره در تماس بوديم.او فصل قبل تصميم گرفت که دوران فوتبالش را به پايان رساند.من هم مي‌دانستم که او مجوز مربيگري‌اش را در کاتانيا اخذ کرده است.براي ما او کمک بزرگي خواهد بود.»

اينتري‌ها ايکاردي را بايکوت کردند

آنتونيو کونته، سرمربي جديد تيم فوتبال اينتر، مائورو ايکاردي، ستاره آرژانتيني اين باشگاه را از حضور در تمرينات و حتي همراهي تيم در اتوبوس محروم کرد! گفته شده کونته اصلاً مايل به حفظ اين مهاجم دردسرساز نيست و اين اقدامات را در جهت تسريع خروج او از اينتر انجام داده است. اين در حالي است که مائورو ايکاردي، تمام پيشنهادات دريافتي را ناديده گرفته و به باشگاه گفته تنها در صورتي تيم را ترک مي‌کند که به يوونتوس برود!‌

ايکاردي ديروز هم به جلسه تاکتيکي آنتونيو کونته راه داده نشد. ايکاردي تنها اجازه دارد در تمرين مقدماتي و گرم کردن بازيکنان حاضر باشد و سپس بايد محل تمرين را ترک کند. اينتر نمي‌خواهد ايکاردي ايده‌اي از برنامه‌هاي تاکتيکي تيم داشته باشد. اين بازيکن اخيرا حتي اجازه نيافته براي بازگشت به هتل سوار اتوبوس باشگاه شود و اينتر او را با يک خودروي ون، به صورت جدا برگردانده است. تنها 2 سال از قرارداد کنوني مهاجم آرژانتيني با اينتر باقي مانده است.

افت شديد قيمت گرت بيل

برابر با کاسيميرو!

قيمت گرت بيل در يک سال گذشته به‌شدت کاهش يافته است. طبق اعدادي که سايت ترنسفرمارکت منتشر کرده، ارزش بيل در حال حاضر 60 ميليون يورو است، و او حالا به جاي آن که دومين بازيکن ارزشمند رئال باشد، به رده چهارم رسيده است. او هم‌قيمت ايسکو، مارکو آسنسيو، لوکا يوويچ، توني کروس و کاسميرو است.

ارزش بيل پس از گل برگردان بسيار زيبايي که در فينال ليگ قهرمانان 2018 زد، به 90 ميليون يورو افزايش پيدا کرد. اما فصل اخير براي او و باشگاه خوب نبود و حالا قيمت اين بازيکن پنجاه درصد کاهش داشته و طبق آمار تخميني ترنسفرمارکت، به 60 ميليون يورو رسيده است. تنها بازيکن رئال که قيمتش بيشتر کاهش يافته، مارسلو است که ارزش او از 60 ميليون يورو به تنها 25 ميليون يورو رسيده است.

نکته جالب آن است که بيل هنوز به 30 سالگي نرسيده است، در حالي که سه بازيکني که بيش از همه افت ارزش داشته‌اند، يعني مارسلو، ديه‌گو کاستا و الکسيس سانچز، همه از 30 سالگي عبور کرده‌اند. همچنين عملکرد بازيکن در طول فصل تاثير بسياري روي محاسبات ترنسفرمارکت دارد، و به اين ترتيب قيمت بيل که تنها در 48 درصد ديدارهاي زير نظر زين‌الدين زيدان بازي کرده، کاهش يافته است. او در سه بازي پاياني فصل براي رئال مادريد حتي در ليست تيم هم قرار نگرفت.


 خبـــر 

 جذب محرمي ضروري‌تر است يا اميري؟

هنوز تکليف وحيد اميري روشن نيست و او که قراردادش با ترابزون را به‌صورت رسمي فسخ کرده، احتمالا به يکي از تيم‌هاي ليگ برتر کشورمان خواهد پيوست. اين وسط گفته مي‌شود پرسپوليس به‌دنبال جذب وحيد است و خود اميري هم حضور در پرسپوليس را به ساير گزينه‌هايش ترجيح مي‌دهد. اين در حالي است که بعيد به‌نظر مي‌رسد سرخپوشان از نظر فني نياز چنداني به اين بازيکن داشته باشند؛ مخصوصا که اين تيم در پست اميري، 2 بازيکن مثل ترابي و عاليشاه را در اختيار دارد. در نقطه مقابل يکي از ضعف‌هاي پرسپوليس در فصل گذشته مربوط به دفاع راست بود. حالا در شرايطي که سرمربي ديناموزاگرب رسما گفته صادق محرمي گزينه چهارم حضور در ترکيب اصلي است و احتمالا براي فصل بعد قرض داده خواهد شد، آيا بهتر نيست مديران دنبال بازگرداندن موقت صادق باشند؟

دو پيشنهاد تازه براي دني آلوز

دني آلوز در حال حاضر بدون باشگاه است. قرارداد او با پاري‌سن‌ژرمن به پايان رسيده و او از اين باشگاه جدا شده است. او پس از قهرماني در ليگ 1 فرانسه، در کوپا آمه‌ريکا هم با برزيل قهرمان شد. حالا پس از چند روز استراحت، او به سراغ يافتن باشگاه جديدي براي خود مي‌رود. فرانسرجيو، ايجنت اين بازيکن 36ساله به اروپا سفر کرده و هدفش يافتن باشگاهي مناسب براي او است. آنها باشگاهي مي‌خواهند که در سطح بالايي بازي کند و آلوز بتواند در آن به اهدافش برسد. نشريه برزيلي گلوبواسپورته نوشته که دو پيشنهاد براي اين مدافع راست از راه رسيده است. اما نام آنها مشخص نشده است. آلوز به هر دو تيم علاقه دارد و به پيشنهادهاي آنها توجه خواهد کرد. هدف اصلي آلوز اين است که در جام جهاني 2022 قطر حضور داشته باشد. او مي‌داند براي رسيدن به اين هدف، بايد بازيکن ثابت باشگاهش باشد و در تيم بزرگي بازي کند.

خديرا هم‌بازي صيادمنش مي‌شود؟

با توجه به حضور «آدرين ربيو» و «آرون رمزي» در يوونتوس، انتظار مي‌رود که «سامي خديرا» هافبک 32 ساله بيانکونري همين تابستان بانوي پير را ترک کند. خديرا در 87 بازي براي بيانکونري توانسته 21 گل به ثمر برساند و در هر چهار فصل حضورش در پيراهن يوونتوس به قهرماني سري‌آ برسد اما فصل گذشته به دليل مصدوميت‌ها خيلي کم توانست در ترکيب حضور پيدا کند.

در اين بين «اسکاي اسپورت» ايتاليا مدعي شد که باشگاه «فنرباغچه» ترکيه سخت به دنبال جذب خديرا است و به هافبک آلماني پيشنهادي ارائه داده. فنرباغچه که فصل پيش بيشتر براي فرار از سقوط تلاش مي‌کرد، در اين فصل در صدد است تا با ترکيبي قدرتمند راهي ميادين شود و در راه جذب خديرا با چند تيم از ليگ آمريکا رقابت خواهد کرد.

جانشين پاتوسي از ايتاليا مي آيد؟

استقلال به دنبال مهاجم کيه وو ورونا

سرمربي ايتاليايي تيم فوتبال استقلال قصد دارد مهاجم باشگاه کيه وو وروناي ايتاليا را به جمع آبي پوشان اضافه کند.

مانوئل پوچارلي، مهاجم باشگاه کيه‌وو ورونا که به‌عنوان بازيکن قرضي از امپولي در اين تيم حضور دارد موردتوجه آندره‌آ استراماچوني، سرمربي ايتاليايي استقلال قرار دارد و استراماچوني قصد دارد شرايط ممکن براي جذب او و انتقالش به استقلال را بررسي کند.

اين در حالي است که کالچيو مرکاتو از باشگاه آسکولي هم به‌عنوان مشتري پوچارلي يادکرده و مي‌گويد آسکولي براي جذب اين مهاجم از کيه‌وو در حال تلاش است.

اين مهاجم اهل prato ايتاليا متولد 17 ژوئن سال 1991 است (28 ساله) است و فوتبالش را از باشگاه امپولي که آن زمان در سري B حضور داشت آغاز کرد و محصول آکادمي اين باشگاه محسوب مي‌شود. او از سال 2010 به آمپولي منتقل شد و بعد از انجام تنها 5 بازي درطي دو فصل به "گاورانو" قرض داده شد. او پس از انجام 17 بازي در اين تيم و به ثمر رساندن 10 گل مجدداً به آمپولي بازگشت. اما اين بار او در طي دو فصل حضور در سري B باشگاه‌هاي ايتاليا و انجام 55 بازي و 7 گل زده پس از دو فصل به همراه اين تيم به سري A ايتاليا صعود کرد. پوچارلي با توجه به پيشنهاد‌هايي که داشت ترجيح داد بازهم در تيم خودش بماند و سه فصل به همراه اين تيم در سري A در 104 بازي به ميدان رفت و با 17 گل زده در فصل 2017 -2018 به باشگاه کيه وو ورونا منتقل شد. پوچارلي در اولين فصل حضورش در کيه وو 22 بازي و دو گل به ثمر رساند اما به علت مصدوميت در فصل بعدي توانست حضورش را کيه وو ادامه دهد و تنها در 10 بازي اين تيم را همراهي کرد.

اين در حالي است که پست اصلي پوچارلي هافبک پشت مهاجم است و به شکل تخصصي در پست مهاجم نوک کمتر به بازي گرفته مي‌شود. او قابليت استفاده از هر دوپايش را دارد اما در کل يک بازيکن چپ پا به شمارمي آيد. پوچارلي که در ترنسفرمارکت ارزشي (نه قيمت) 2 ميليون يورويي دارد و در 135 بازي در سري آ به ميدان رفته است . يکي ازگل‌هاي او که در ورزشگاه سن سيرو از پشت محوطه جريمه به سمير هندانوويچ زده به‌عنوان گل ماه ايتاليا انتخاب‌شده است. همچنين او در کارنامه خود گلزني به تيم هايي مثل رم، اينتر، سامپدوريا و اودينزه را دارد.

بايد ديد آيا استراماچوني مي‌تواند مهاجم ايتاليايي را براي سفر به ايران و حضور در ترکيب استقلال راضي کند يا او درنهايت يک مشتري ايتاليايي مثل آسکولي را ترجيح خواهد داد. چرا که باشگاه آسکولي که در سري بي حضور دارد نيز در حال تلاش است تا پوچارلي را به خط حمله تيمش اضافه کند و در حال مذاکره با کيه وو است. به هر حال چيزي که مشخص است مسئولان استقلال براي به خدمت گرفتن جانشين آياندا پاتوسي که به باشگاه بن ياس پيوسته است به دنبال يک بازيکن شاخص هستند.

بهروز نعمتي خبر داد

تاييد صلاحيت سه کانديدا هنوز نيامده

سرپرست فدراسيون کشتي تاکيد کرد با وجود نيامدن تاييد صلاحيت سه کانديدا، انتخابات اين فدراسيون قطعا روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

بهروز نعمتي در مورد آخرين وضعيت فدراسيون کشتي و برگزاري انتخابات اين فدراسيون گفت: انتخابات روز 26 تيرماه برگزار خواهد شد و نمايندگان و اعضاي مجمع معرفي شده اند و اميدوارم افرادي که از سوي نهادهاي ديگر مي آيند زودتر معرفي شوند. البته تاييد صلاحيت چند کانديدا هنوز نيامده است. نعمتي در مورد اينکه آيا باوجود تاييد صلاحيت نشدن اميررضا خادم، عباس جديدي و عليرضا دبير، انتخابات فدراسيون برگزار خواهد شد گفت: انتخابات قطعا برگزار خواهد شد. اين سه کانديدا قهرمانان بزرگي هستند و براي ما هم قابل احترام هستند. اگر در روزهاي باقي مانده اتفاقي بيفتد در خدمت اين دوستان خواهيم بود اگر هم نيايد که انتخابات برگزار خواهد شد.وي در مورد اينکه براي تاييد صلاحيت ها چه فاکتورهايي در نظر گرفته مي شود گفت: اين را نهادهاي ذيربط مي دانند و بنده صلاحيت اين را ندارم که در اين مورد اظهار نظر کنم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته