جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/05/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه(ولادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز گرامي باد) نسخه شماره 2837

پيروزي پرگل پيکان بر برق شيراز
دشت اول پرسپوليس

ابراهيم قاسمپور سرمربي تيم صنعت نفت آبادان :
پرسپوليس هماهنگ تر از ما بود

چهار مدال طلا، يک نقره و چهار برنز
مقام سيزدهم براي دانشجويان ايران

شاهرخ شهنازي رييس فدراسيون پينگ پنگ :
بهترين هاي پينگ پنگ المپياد به تيم ملي دعوت مي شوند

فرزاد آشوبي هافبک تيم پرسپوليس:
پرسپوليس واقعي را سه هفته ديگر خواهيد ديد

دکتر بهرام قديمي مدير کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي :
در مسابقات برون مرزي نام ايران مهم است نه نام دانشگاه ها


كوتاه و خواندني سوت پايان دقيقه 90


  پيروزي پرگل پيکان بر برق شيراز
 دشت اول پرسپوليس  

 با آغاز هفتمين دوره رقابت هاي ليگ برتر فوتبال،  تيم هاي پرسپوليس و پيکان تهران بر حريفان خود غلبه کردند. 
گفتني است که زنگ آغاز رقابت هاي ليگ برتر هفتم به صدا در آمد و تيم هاي پرسپوليس و پيکان بر حريفان خود صنعت نفت آبادان و برق شيراز پيروز شدند. 
در نخستين ديدار تيم پيکان در زمين خود ميزبان برق شيراز بود که با نتيجه پرگل 4 بر 2 از سد حريفش گذشت. براي تيم پيکان ميثم رضاپور،  مهدي محمدي و ايمان حيدري گلزني کردند. گل هاي تيم برق را احتشام ساساني از روي نقطه پنالتي و مهرداد کريميان به ثمر رساندند. در اين بازي مهدي محمدي زننده گل سوم پيکان پس از دريافت دو کارت زرد از سوي داور از بازي اخراج شد. 
بازي پر برخورد تيم فوتبال پرسپوليس و صنعت نفت آبادان نيز با نتيجه 3 بر 2 به سود تيم قرمز پوش به پايان رسيد. تيم پرسپوليس در حالي صاحب اين سه امتياز شد که نزديک به 30 هزار هوادار تيم صنعت نفت آبادان در ورزشگاه تختي آبادان حضور پيدا کرده و يک صدا اين تيم را تشويق مي کردند. 
براي تيم پرسپوليس فرزاد آشوبي در دقيقه 9، محسن خليلي در دقيقه 45 و عليرضا واحدي نيکبخت در دقيقه 81 گلزني کردند. 
از نکات قابل توجه اين بازي مي توان به ترکيب تيم پرسپوليس که در آن از بازيکنان تازه واردي چون محمد نصرتي و سپهر حيدري در خط دفاع، عباس آقايي و بهادر عبدي در خط هافبک و محسن خليلي و فرهاد خيرخواه در خط حمله، اشاره کرد. 
هر چند به نظر مي رسيد تيم فوتبال پرسپوليس نياز به هماهنگي بيشتري دارد اما در اردوهاي پي در پي تيم پرسپوليس و تمرينات منظم اين تيم نتيجه خود را در بازي اول تا حدودي نشان داد و تيم پرسپوليس توانست طلسم ناکامي هاي خود را در بازي اول طي سال هاي اخير با پيروزي بر صنعت نفت در ورزشگاه جهان پهلوان تختي آبادان بشکند. 
گفتني است که در ادامه هفته اول رقابت هاي ليگ برتر روز گذشته تيم هاي پگاه و سپاهان ، ذوب آهن و ملوان بندرانزلي ، ابومسلم و صباباتري ، پاس با مس کرمان ، فجرسپاسي با شيرين فراز ، راه آهن و سايپا ، استقلال تهران با استقلال اهواز به مصاف يکديگر رفتند که گزارش کامل اين ديدارها را فردا خواهيد خواند . 


  ابراهيم قاسمپور سرمربي تيم صنعت نفت آبادان :
 پرسپوليس هماهنگ تر از ما بود  

ابراهيم قاسمپور سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از شکست تيمش در مقابل تيم پرسپوليس بازي سرخپوشان را هماهنگ تر از تيم خود ناميد و گفت : تيم پرسپوليس هماهنگ تر از ما بازي کرد. 
وي افزود: من از نحوي بازي تيم نفت رضايت ندارم زيرا با توجه به انجام تمرينات آنها مي توانستند بهتر از اين ظاهر شوند. 
وي اظهار داشت: دروازه ما روي سه اشتباه فردي باز شد و سعي مي کنيم که در بازي هاي بعدي اينگونه دچار اشتباه نشويم. 
وي ادامه داد : بازيکنان تيم تاکتيک هاي ما را در زمين اجرا نکردند و اين دليل اصلي شکست ما در اين بازي بود. 
سرمربي تيم نفت گفت : اگر اين بازي در ساعت ديگري برگزار مي شد به طور حتم ما پيروز ميدان بوديم زيرا بازيکنان تيم پرسپوليس نمي توانستند گرماي هوا را تحمل کنند. 
وي اظهار داشت: يکي ديگر از دلايل باخت ما عدم هماهنگي بازيکنان تيم و همچنين نداشتن دو بازيکن برزيلي ما بود زيرا اين دو بازيکن مي تواستند نقاط ضعف ما را بخوبي پوشش دهند. 
قاسمپور گفت: خط هافبک ما نتوانست به خوبي مهاجمان ما را صاحب موقعيت کند و به طور کلي نتوانستند ميانه ميدان را در اختيار گيرند. 
وي افزود: البته اعتقاد دارم که تيم نفت در اين فصل نتايج خوبي کسب خواهد کرد زيرا اين تيم بازي به بازي ، هماهنگ تر خواهد شد. 
قاسمپور با تمجيد از تيم پرسپوليس گفت: اين تيم با استفاده از بازيکنان باتجربه در اکثر دقايق تيم برتر ميدان بود و در پايان توانست مزد زحمات خود را با اين پيروزي بگيرد. 
وي اظهار داشت: البته تيم پرسپوليس در اين بازي در اندازه هاي يک تيم مدعي ظاهر نشد و در ادامه ليگ بايد تلاش بيشتري داشته باشند. 


  چهار مدال طلا، يک نقره و چهار برنز
  مقام سيزدهم براي دانشجويان ايران 

 کاروان ورزشي دانشجويان ايران، به مقام سيزدهمي بيست و چهارمين دوره بازي هاي جهاني 2007 در تايلند رسيد. 
گفتني است که با پايان يافتن مسابقات ورزشکاران ايراني حاضر در اين رقابت ها، تيم ايران با کسب چهار مدال طلا، يک نقره و چهار برنز، در رده سيزدهم اين دوره از مسابقات قرار گرفت. 
احسان مهاجر شجاعي در دوي 800 متر مردان، يک مدال طلا کسب کرد، در مسابقات تکواندو محمد باقري معتمد، روح الله طالبي و يوسف کرمي سه نشان طلا به دست آوردند، ضمن اين که عليرضا نصرآزاداني به مدال نقره رسيد و نويد سجادي و مرتضي رستمي نيز دو مدال برنز تکواندو را به دست آوردند. 
همچنين در مسابقات جودو، مصطفي دليريان و سعيد خسروي نژاد، دو نشان برنز کسب کردند. 
تيم هاي ملي تکواندو و جودو دانشجويان ايران درپايان مسابقات خود عناوين سوم و شانزدهم را به دست آورده بودند. 
در ادامه يونيورسياد جهاني دانشجويان چين سه مدال طلاي ديگر در ماده شيرجه کسب کرد تا ثابت کند که قدرت مطلق اين رشته در جهان است. 
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از بانکوک، چين کمتر از پنج ماه پس از اينکه شيرجه روهاي اين کشور   9 مدال از   10 مدال طلاي مسابقات قهرماني جهان در ملبورن را کسب کردند، دوباره تاريخ را در بانکوک تکرار کرد. 
گفتني است که لائو لي شي قهرمان المپيک آتن در رقابت هاي سکو از   10 متر زنان به مدال طلا دست يافت و پنگ بو و لوئو يوتونگ در پرش از تخته  3  متر مردان به قهرماني رسيدند. 
اين در حاليست که ژانگ شين هوا دررقابت هاي سکوي يک متر مردان موفق به کسب مدال طلا شده بود. 
پنگ و ژانگ در پرش از   3 متر موزون مردان هم قهرمان شدند تا چين چهارمين مدال طلاي خود در مسابقات شيرجه بازي هاي يونيورسياد را کسب کند. 
در سکوي   10 متر زنان پائولا اسپينوزا از مکزيک و ماي ناکاگاوا از ژاپن پس از لي شي به ترتيب دوم و سوم شدند. 
مدال هاي طلاي چين در رشته شيرجه به ميزبان بازي هاي المپيک   2008 پکن کمک کرد تا در جدول مدال هاي بازي هاي يونيورسياد از روسيه پيشي گرفته و در صدر قرار گيرد. 
در جريان اين بازي ها تيم بسکتبال زنان استراليا ، روسيه را در فينال  شکست داد و قهرمان شد. 
استراليا پس از شکست در اولين مسابقه خود مقابل برزيل، با پيروزي در پنج مسابقه پياپي به قهرماني رسيد. 
در قسمت مردان هم امروز ليتواني به مصاف صربستان مي رود. 


  شاهرخ شهنازي رييس فدراسيون پينگ پنگ :
 بهترين هاي پينگ پنگ المپياد به تيم ملي دعوت مي شوند  

 مهندس شاهرخ شهنازي رييس فدراسيون پينگ پنگ از دعوت نفرات اول تا سوم مسابقات اين رشته در المپياد ايرانيان ، به اردوي تيم ملي خبر داد . 
وي پيگيري مديران کل تربيت بدني استان ها در خصوص مسابقات و برنامه هاي المپياد ورزشي ايرانيان را ستودني و در نوع خود جالب دانست. 
وي افزود : به رغم برگزاري اولين دوره المپياد و برخلاف پيش بيني هايي مبني بر بروز مشکلاتي در انجام مسابقات ، رقابت هاي برگزار شده تا به امروز با نظم و ترتيب خاص پيش رفته اند و پديده خوبي را در ورزش کشور شاهد هستيم . مسوولان استاني و مديران کل تربيت بدني با جديت پيگير نتايج تيم هاي خود هستند و اين موضوع در کل سال هاي ورزش ايران بي سابقه بوده است و به مناسبت رقابت هاي المپياد ، در هفته هاي اخير هماهنگي و همکاري نزديک ميان هيات هاي استاني با فدراسيون ها و فدراسيون ها با استان هاي ميزبان ديده مي شود . 
وي يکي از نکات برجسته المپياد را وارد کردن پررنگ بخش بانوان به جمع خانواده بزرگ ورزش ، ذکر کرد و گفت : همه استان ها اهميت ويژه اي براي حضور بانوان ورزشکار در مسابقات المپياد قايل شده اند و حضور جامع  30  استان در دو بخش مردان و زنان نشانگر توجه عميق آنها به امتيازاتي است که به ورزش استان ها در قالب المپياد داده مي شود و زنان نيز در اين امر نقش خويش را ايفا خواهند کرد. 
رييس فدراسيون پينگ پنگ کشف ورزشکاران نخبه و استعدادهاي نهفته در رشته هاي مختلف را از ديگر موارد مثبت المپياد ذکر کرد و گفت : رقابت قهرمانان ملي استان ها و پتانسيل هاي کشف نشده باعث تبلور نيروهايي مي شود که تاکنون فرصت عرض اندام در متن ورزش کشور را نداشته اند . البته با توجه به نظر مهندس علي آبادي ، از سال آينده برگزاري المپياد در سه مقطع سني نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان باعث شناخت کامل چهره هاي جديد و جوياي نام در ورزش مي شود . 
شهنازي در خصوص مسابقات پينگ پنگ المپياد ورزشي ايرانيان گفت : همه امکانات جهت برگزاري مطلوب مسابقات پينگ پنگ در ملاير مهياست و با کمک سازمان تربيت بدني بهترين وسايل ممکن را تهيه و براي ميزبان فرستاده ايم که از آن جمله مي توان به ميز جولا  و توپ و تور درجه يک در حد استانداردهاي جهاني اشاره کرد . 
وي از حضور نمايندگان فدراسيون و مربيان کره اي در محل مسابقات پينگ پنگ المپياد خبر داد و افزود : نمايندگان فدراسيون در پايان مسابقات گزارش کاملي از نحوه برگزاري و مسايل فني بازيهاي پينگ پنگ المپياد را به فدراسيون ارايه خواهند داد و در پي آن نفرات اول تا سوم مسابقات انفرادي به اردوي تيم ملي دعوت مي شوند تا در آکادمي بين المللي پينگ پنگ زير نظر مربيان کارکنند و در صورت دارا بودن قابليت هاي لازم همچون تداوم در کار و قدرت بدني و ساير مولفه ها براي مسابقات جهاني سال آينده انتخاب خواهند شد . 


  فرزاد آشوبي هافبک تيم پرسپوليس:
 پرسپوليس واقعي را سه هفته ديگر خواهيد ديد  

 فرزاد آشوبي هافبک جوان تيم فوتبال پرسپوليس با گل زيباي خود روحيه خوبي به سرخپوشان داد تا بتوانند در آبادان بازي را بهتر دنبال کنند .
وي در خصوص پيروزي پرسپوليسي ها مقابل نفت آبادان گفت: پيروزي باارزشي را کسب کرديم; اما 3 هفته آينده چهره واقعي ما مشخص خواهد شد. 
وي افزود: در اولين مسابقه ليگ برتر، بازي سنگيني را با نفت آبادان برگزار کرديم چرا که شرايط گرم آب و هوايي و جو ورزشگاه به شدت ما را تحت فشار قرار دادند. 
وي ادامه داد: اين پيروزي براي پرسپوليس با ارزش بود. پس از سال ها و برخلاف دوره هاي گذشته، پرسپوليس در اولين مسابقه با پيروزي کارش را آغاز کرد و اين عملکرد قابل قبول بود. 
آشوبي به عملکرد شخصي خود برابر نفت اشاره کرد و گفت: باتوجه به علايق شخصي در پست هافبک نفوذي، بازي مي کنم. باتوجه به آزادي عمل که کادر فني داده، در کارهاي هجومي شرکت مي کنم و بتوانم براي پرسپوليس گلزني کنم. 
وي گفت: فصل گذشته برخلاف ميل باطني، در بيشتر مسابقات در هافبک دفاعي بازي مي کردم; اما به عنوان بازيکن بايد طبق خواسته کادر فني بازي کنم. درحاليکه احساس مي کنم افشين قطبي در فصل جاري مرا به خط حمله نزديک خواهد کرد. 
وي تصريح کرد: آبادان تنها ورزشگاهي است که هوادار پرسپوليسي  و استقلالي ندارد. حاضرين حامي تيم نفت هستند و هيچ تماشاگر پرسپوليسي  در ورزشگاه حضور نداشت. 
آشوبي گفت: برد باارزشي را کسب کرديم; اما 3 هفته آينده چهره واقعي پرسپوليس مشخص خواهد شد. با قرار گرفتن بازيکنان در جريان مسابقه و هماهنگي نفرات، مي توان در مورد پرسپوليس واقعي اظهار نظر کرد. 
وي ادامه داد: در فوتبال امروز نمي توان قول قهرماني داد; اما اميدواريم با کمک قطبي، کادر فني و هواداران بتوانيم باکسب مقام اولي، دل هواداران را شاد کنيم. 


  دکتر بهرام قديمي مدير کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي :
 در مسابقات برون مرزي نام ايران مهم است نه نام دانشگاه ها  

 دانشجويان ايراني شرکت کننده در مسابقات يونيورسياد دانشجويي موفق به کسب چهار نشان طلا ، يک نقره و چهار برنز شده اند که از اين ميان سهم دانشگاه آزاد اسلامي سه مدال طلا و يک نشان برنز بود . اين در حالي است که تيم ملي تکواندو دانشجويان براي نخستين بار در طول تاريخ ورزش کشور در مسابقات المپيک دانشجويي موفق به کسب 3 نشان طلا ، يک نقره و 3 برنز گرديد و احسان مهاجر شجاعي در دو 800 متر بالاتر از حريفان قدر خود به نشان طلا دست يافت .
دکتر قديمي مديرکل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اين مراسم گفت : در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي ، وفاق خود را در عمل نشان داديم . تيم تکواندو دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي با همين بازيکنان پنج سال تمرينات مستمر داشته و عنوان قهرماني ليگ برتر باشگاه هاي ايران و باشگاه هاي آسيا را به دست آورده است و با در اختيار قرار گرفتن يوسف کرمي ، محمدباقري معتمد ، روح الله طالبي ، عليرضا نصرآزاداني ، مرتضي رستمي و همچنين احسان مهاجر شجاعي دونده طلايي ايران و ديگر عزيزان در ترکيب تيم هاي ملي دانشجويي ، اين مهم با هدف اعتلاي نام کشورمان و برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران و تحت سرپرستي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي صورت گرفته است . 
دکتر قديمي در ادامه افزود : بايد اين وفاق ايجاد شده تداوم يابد چون در مسابقات برون مرزي ديگر نام ايران مهم است نه نام دانشگاه ها . ما بايد براي دو سال ديگر برنامه ريزي اصولي و مقطعي داشته باشيم بدليل اينکه امکان دارد ورزش هايي مثل کشتي و تکواندو با توجه به انتخاب رشته ها بر اساس اعمال نظر ميزبان بازي ها حذف شده و بر اين اساس بايد روي رشته هاي ديگر همچون واليبال ، فوتبال ، بسکتبال و رشته هاي ورزشي پايه استعداديابي کرده و بيشتر برنامه ريزي کنيم . 


 كوتاه و خواندني سوت پايان دقيقه 90 


محمود ياوري سرمربي تيم برق شيراز : 
باختم ، اما راضي هستم 

محمود ياوري سرمربي تيم فوتبال برق شيراز با وجود شکست تيمش در نخستين ديدار هفتمين دوره ليگ برتر مقابل تيم پيکان از عملکرد بازيکنانش راضي است. 
وي در اين رابطه گفت : شکست چهار بر دو مقابل پيکان نتيجه خوبي نيست اما، نبايد با اولين بازي درمورد تيم قضاوت کرد. تصور مي کنم بايد به ترکيب برق نيز توجه کنيم که مجموعه اي از بازيکنان جوان در آن حضور داشتند و نشان دادند که شايستگي هاي بسياري دارند. 
وي ادامه داد: از بازيکنان برق شيراز راضي هستم و تصور مي کنم آنها در ديدارهاي آينده حرف هاي بسياري براي گفتن خواهند داشت. 
ياوري افزود: دروازه بان برق شيراز در اين ديدار براي نخستين بار در يک بازي رسمي به ميدان رفت و بسيار جسورانه و با قدرت کار کرد، براي من اين انگيزه اهميت بيشتري دارد چرا که با گذشت زمان از بازي هاي ليگ به مرور بازيکنان مان پخته تر مي شوند و مي توانيم در نتيجه گيري نيز موفق باشيم. 
سرمربي تيم برق شيراز در پايان گفت: بازي با پيکان تمام شده و اکنون بايد به فکر آينده باشيم و اطمينان دارم که برق در ادامه ليگ حرف هاي بسياري براي گفتن دارد. 

در حاشيه بازي پرسپوليس - صنعت نفت آبادان 
پيروزي سرخپوشان در گرماي 45 درجه

حدود 20 هزار تماشاچي آباداني در بيست و پنجمين روز از مرداد ماه و در يک بعدازظهر گرم، با دماي   45 درجه سانتيگراد جهت تماشاي مسابقه دو تيم فوتبال صنعت نفت آبادان و پرسپوليس تهران در ورزشگاه تختي آبادان جمع شدند. 
گرماي هوا ، نبود آب آشاميدني ، عدم بازي دلخواه بازيکنان نفت و از همه مهمتر واگذاري نتيجه به تيم حريف باعث شد تا تماشاچياني که از هفت ساعت  پيش در هواي سوزان انتظار برد تيم شهرشان را مي کشيدند ، آن را عصباني و پرخاشگر کند. 
کوچکترين تصميم داور و يا کمک هاي او که بر ضد تيم نفت اعلام مي شد بر خشم تماشاچيان مي افزود و باعث مي شد که آنها با فحاشي داور و همکاران او را متوجه اعتراض خود کنند. 
در اين بازي هر دو مربي از حق سه تعويض خود استفاده کردند و تلاش نمودند تا يک بازي تماشاگرپسند ارايه نمايند. 
صنعت نفت آبادان نتوانست با وجود امکاناتي مثل بازي درخانه، وجود حداقل   20 هزار تماشاچي که دايما با فرياد آبادان برزيلته تيم نفت را تشويق مي کردند ، استفاده نمايد و بازي را واگذار کرد. 

 افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس :
بازيکنان پرسپوليس دل شير دارند
افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران بعد از پيروزي 3 بر 2 تيم اش برابر صنعت نفت آبادان گفت: بازي خوب صنعت نفت کار را براي ما بسيار سخت کرد. 
وي افزود : اين اولين بار بود که به آبادان آمدم، مردم اين شهر نشان دادند که انسان هايي حساس هستند و تيم فوتبال شان را بسيار دوست دارند. تيم صنعت نفت خيلي خوب بازي کرد و شرايط سختي براي ما ايجاد کرد. تماشاچيان هم فضايي درست کردند که بازي کردن در آن براي ما بسيار سخت بود. 
وي ادامه داد: بازيکنان پرسپوليس نشان دادند که دل شير دارند، زيرا بازي بسيار سخت بود. ما دو بار جلو افتاديم و هر دو بار اين برتري را از دست داديم. با اين حال در اين روز گرم و با شرايط سخت استاديوم توانستيم بازي را ببريم. 
سرمربي تيم پرسپوليس تهران خاطرنشان کرد: من راجع به نتيجه حرف مي زنم، چون براي پرسپوليس نتيجه گرفتن بسيار مهم است. هواداران پرسپوليس براي قهرماني اين تيم خيلي صبر کرده اند، اينکه در هر مسابقه زيبا بازي کنيم بسيار سخت است، ولي ما مي توانيم با سازماندهي خوب بازي را کنترل کرده و نتيجه بگيريم. 
او اضافه کرد: هواداران پرسپوليس در پنج روز حضور من در اين تيم نشان دادند بهترين هواداران دنيا هستند. 
قطبي سپس افزود: تيم ما بهتر خواهد شد. در اين ديدار به خاطر احساس بزرگ بودن بازي و تلاش براي برد، گاهي سازماندهي تيم را از دست داديم، گاهي بد پاس مي داديم و توپ هايي را که مي توانستيم به آساني نگه داريم، از دست مي داديم. دفاع ما گاهي خيلي عقب مي رفت و زمين را براي حريف بزرگ مي کرد. 2 گلي که ما خورديم، گل هايي هستند که ديگر نبايد مانندشان را بخوريم. 
وي يادآور شد: اين بازي اول پرسپوليس بود و شرايط موجود طبيعي به نظر مي رسيد. وقتي بخواهيم پيروز شويم و خيلي جنگنده بازي مي کنيم ممکن است باهوش نباشيم و خيلي آسان اشتباه کنيم. فکر مي کنم در گل هايي که خورديم اشتباه فردي دليل اصلي بود و در سازماندهي مشکلي نداشتيم. 
سرمربي پرسپوليس تصريح کرد: ما سه مربي و مديريت مدرني داريم و همه با هم همکاري مي کنيم. مربيان تيم بيش از 40 روز با بازيکنان کار کردند و آنها را بهتر از من مي شناسند. من اجازه دادم آن ها 18 بازيکن را انتخاب کنند و 11 بازيکن به زمين بفرستند، با اين حال سعي کردم سيستم را حفظ کنم و تلاش کردم در اين سيستم بهتر بازي کنيم و سازماندهي بهتري داشته باشيم. بعد از اين بايد بازيکنان را با تمريناتي که داريم بهتر بشناسيم، فکر مي کنم اين کار چهار تا شش هفته طول بکشد.   او ادامه داد: من بسيار اميدوارم که هواداران پرسپوليس از داشتن چنين تيمي خوشحال باشند; تيمي که قهرمان خواهد شد و جام را بالاي سر خواهد برد، پرسپوليس است. 
قطبي با بيان اين که هروقت تيم پيروز شود، من از آن راضي هستم، افزود: تيم نفت هم در دقايقي بسيار خوب بازي کرد ولي فکر مي کنم ما بهتر بوديم. 
وي در مورد داوري نيز اظهار داشت: کار داوران بسيار سخت بود، ولي با اين حال آنها بسيار خوب کار کردند. 

نکونام و دوري 6 ماهه از فوتبال 

مصدوميت جواد نکونام ملي پوش ايراني باشگاه اوساسونا اسپانيا از ناحيه زانوي پا، ممکن است وي را تا پايان فصل از حضور در مسابقات باز دارد. 
به گزارش خبرگزاري ها از شهر پامپلونا در اسپانيا، آزمايش هاي پزشکي انجام شده نشان داد که رباط پاي اين هافبک اوساسونا پاره شده است. 
اين مصدوميت در جريان ديدار پيش از فصل اوساسونا و ويارئال که به شکست سه بر صفر اوساسونا انجاميد به نکونام وارد شد. 
پاتکسي سياپريان پزشک تيم گفت : انتظار مي رود که بهبودي نکونام دست کم شش ماه طول بکشد.   وي اظهار داشت: اين بازيکن به شدت متاثر شده و اکنون شرايط مناسب براي فکر کردن و تصميم گيري راندارد و لذا بايد منتظر بمانيم و ببينيم که آيا ما روي پاي وي عمل جراحي انجام خواهيم داد يا نه و اينکه زمان عمل چه موقع خواهد بود . 
نکونام   26 ساله فصل گذشته در نخستين فصل بازي خود براي اوساسونا در   24 ديدار دو گل به ثمر رساند. 


حبيب کاشاني مديرعامل تيم پرسپوليس :
اگر بدشانسي نياوريم ، قهرمانيم

حبيب کاشاني مدير عامل تيم فوتبال پرسپوليس تهران پس از پيروزي تيمش برابر نفت آبادان گفت: تيم فوتبال پرسپوليس ، قهرمان ليگ برتر کشور خواهد شد. 
وي افزود : بازي خوبي از دو تيم بخصوص تيم پرسپوليس شاهد بوديم و خوشبختانه همه چيز به سود ما پايان يافت. 
وي اظهار داشت: تيم ما در اين بازي خوب ظاهر شد ولي در ادامه ليگ شاهد بازي هاي بهتري از اين تيم شاهد خواهيم بود. 
کاشاني ادامه داد : ما تمامي ابزارهاي لازم را براي قهرماني در اختيار داريم و اگر در پايان مسابقات دچار بدشانسي نشويم قهرمان خواهيم شد. 
وي تصريح کرد: البته ما در اين بازي نيز نقاط ضعفي داشتيم که در آينده شاهد آنها نخواهيم بود. 
کاشاني اظهار داشت: تيم نفت نيز در اين بازي بسيار خوب ظاهر شد و توانست ما را تحت فشار قرار دهد. 
وي اضافه کرد : پرسپوليس در بازي نخست مي تواند ما را به هدف خود که کسب عنوان قهرماني است نزديک تر کند. 
کاشاني ادامه داد: البته گرمي هوا روي بازي ما تاثير زيادي داشت و در غير اين صورت ما مي توانستيم بازي زيباتري را به نمايش بگذاريم. 
وي اظهار داشت: خوشبختانه ما در اين فصل مي توانيم از دانش افشين قطبي نهايت استفاده را ببريم. 
وي در پايان گفت: اين پيروزي تقديم هواداران تيم پرسپوليس مي کنم و اميدوارم که در تمامي فصل و با ادامه روند پيروزي هاي خود باعث خوشحالي آنان شويم.

کريم باقري کاپيتان تيم پرسپوليس : 
مصدوميتم جدي نيست 

کريم باقري کاپيتان تيم پرسپوليس  در دقيقه 44 ديدار تيم هاي پرسپوليس  و نفت آبادان به دليل مصدوميت از زمين بازي خارج شد .
وي در خصوص اين ديدار گفت : پيروزي شيريني را کسب کرديم. 
وي افزود : با توجه به شدت گرماي هوا روز سختي براي هر دو تيم بود و به طور کلي اين گرما روي بازي هر دو تيم تاثير زيادي داشت. 
وي ادامه داد : تيم ما توانست از موقعيت ها بخوبي استفاده کند و هر سه امتياز را نيز بدست آورد. 
باقري اضافه کرد : تيم نفت نيز با داشتن بازيکنان جوان و تکنيکي و همچنين داشتن هواداران متعصب توانست بازي برابري را مقابل ما انجام دهد. 
وي در مورد مصدوميت خود در حين بازي گفت: مصدوميتم چندان جدي نيست و با کمي استراحت اين مصدوميت برطرف خواهد شد. 

حميد استيلي مربي تيم پرسپوليس: 
افشين قطبي تصميم گيرنده اصلي است

حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران درخصوص پيروزي سه بر دو تيمش در برابر صنعت نفت آبادان گفت : بازي خوبي را از هر دو تيم شاهد بوديم. 
وي افزود: هر دو تيم بازي خوبي ارايه دادند ولي تيم ما با استفاده از موقعيت ها صاحب هر سه امتياز شد. 
وي اظهار داشت: تيم ما در اين ديدار ميانه ميدان را در اختيار خود داشت و اين اصلي ترين دليل پيروزي ما در اين بازي بود.  استيلي گفت: البته تيم نفت آبادان نيز توانست باانجام بازي زيبا دو بار دروازه ما را باز کند ولي بازيکنان ما با استفاده از تجربه خود توانستند هر سه امتياز را از آن خود کنند. 
وي ادامه داد: از اين که ما ليگ را با پيروزي آغاز کرديم جاي بسيار خوشحالي است زيرا اين برد مي تواند در روحيه تيم تاثير زيادي داشته باشد.  استيلي گفت: در بعضي از دقايق بازيکنان خط مياني ما ميانه ميدان را در اختيار حريف خود قرار دادند که اين مساله باعث شد دو بار دروازه ما باز شود. 
مربي تيم پرسپوليس اظهار داشت: تيم ما در اين بازي نيز نقاط ضعفي داشت که براي کسب عنوان قهرماني بايد اين نقاط ضعف را پوشش دهيم. 
استيلي گفت: بازي نخست براي هر تيمي بسيار دشوار است و تيم ما نيز از اين قاعده مستثني نيست و ناهماهنگي در تيم ما نيز وجود داشت.   وي اظهار داشت: افشين قطبي به عنوان سرمربي تيم در کادر فني تصميم گيرنده نهايي مي باشد.   استيلي در پايان گفت: ما با اين پيروزي خيلي چيزها را ثابت کرديم و خود را به عنوان مدعي اصلي قهرماني اين فصل معرفي کرديم. 

عليرضا واحدي نيکبخت مهاجم تيم پرسپوليس  :
قطبي مربي بزرگي است 

عليرضا واحدي نيکبخت مهاجم تيم پرسپوليس  در دقايق پاياني ديدار تيم هاي پرسپوليس  و صنعت نفت آبادان گل سوم سرخپوشان را به ثمر رساند تا با سه امتياز راهي تهران شوند .
وي در خصوص اين بازي گفت: ما تيم برتر ميدان بوديم. 
وي افزود: ما در اين بازي با استفاده از موقعيت ها توانستيم هر سه امتياز را کسب کنيم و ليگ را با قدرت آغاز کنيم.  وي اظهار داشت: خوشبختانه ما مربي بزرگ و با دانشي را داريم که با استفاده از تفکرات وي مي توانيم مدعي اصلي قهرماني باشيم.   نيکبخت گفت: تيم نفت آبادان نيز بازي خوبي را مقابل ما ارايه داد به طوري توانست دو گل را وارد دروازه ما کند. 

محسن خليلي مهاجم تيم پرسپوليس: 
گلزني هايم را ادامه خواهم داد

محسن خليلي مهاجم تازه وارد تيم فوتبال پرسپوليس تهران در اولين حضور خود در جمع سرخپوشان موفق به زدن يک گل شد . وي در خصوص اين بازي گفت: مسابقه با نفت در شرايطي انجام شد که دو تيم در موقعيت مسابقه قرار نداشتند. 
وي ادامه داد: در نيمه اول بيشتر زمان در اختيار تيم ما بود; اما با شروع نيمه دوم، نفتي ها روي تيم ما فشار آوردند و گل تساوي را وارد دروازه ما کردند. در حاليکه در دقايق پاياني گل پيروزي بخش را به ثمر رسانديم.   وي افزود: صنعت نفت تيم بسيار خوبي است که در هفتمين دوره ليگ، براي هر تيمي مشکل ساز خواهد شد. معتقدم پرسپوليس نتوانست بازي مورد علاقه خود را ارائه دهد; اما در بازي هاي بعدي، عملکرد بهتري را خواهيم داشت. 
وي گلزني اش در اولين ديدار رسمي با پرسپوليس گفت: اين اتفاق برايم خيلي خوشايند بود. خوشحالم در نيمه اول، گلي براي تيم خود را به ثمر رساندم. دوست دارم گلزني هايم در هفته هاي آينده نيز تداوم داشته باشد.  خليلي ادامه داد: موفقيت پرسپوليس بيش از گلزني ام اهميت دارد. اميدوارم چنانچه موفق به گلزني نشوم، بتوانم يکي از بهترين بازيکنان تيم باشم.  وي تصريح کرد: کادر فني از عملکرد بازيکنان رضايت دارد. اميدوارم با کمک مسوولان، پرسپوليس گام هاي بعدي را محکم تر بردارد و جام قهرماني را کسب کند. 


 مسابقات جودو بازي هاي جهاني دانشجويان - تايلند 
دانشجوي ايراني برنز گرفت 

در پايان مسابقات وزن منهاي 60 کيلوگرم جودو بازي هاي دانشجويان جهان، مصطفي دليريان آخرين نماينده ايران در اين مسابقات به مدال برنز رسيد. 
گفتني است دليريان که پس از دو برد متوالي برابر جودوکاهاي سوئيس و قزاقستان به دليل باخت برابر جودوکاي ارمنستاني به گروه بازنده ها راه يافته بود، در اين مرحله با پيروزي مقابل اسپانيا و اتريش در ديدار سرنوشت ساز مقابل جودوکاي الجزايري توانست در همان دو دقيقه اول مقابل حريف به برتري برسد و مدال برنز اين وزن را کسب کند. 
به اين ترتيب تيم ملي جودوي دانشجويان با کسب دو مدال برنز به کار خود در بيست و چهارمين دوره بازي هاي جهاني دانشجويان خاتمه داد. 
در مسابقات جودوي دانشجويان جهان 26 کشور حضور داشتند که ژاپن با کسب 6 مدال طلا و 3 برنز در صدر قرار دارد، کره جنوبي با 2 طلا، 5 نقره و 2 برنز در مکان دوم و فرانسه با يک طلا، يک نقره و 2 برنز عنوان سوم را در اختيار دارد. 
تيم ملي جودوي دانشجويان ايران با دو برنز کسب شده توسط دليريان و خسروي نژاد به همراه ارمنستان، کانادا، ايتاليا و لتوني در رده پانزدهم قرار گرفت. 

مصطفي دليريان جودوکار تيم ملي دانشجويان : 
مي توانستم طلا هم بگيريم 

مصطفي دليريان پس از کسب مدال برنز در مسابقات جودوي بازي هاي دانشجويان جهان گفت: مي توانستم مدال طلا بگيريم، گرچه سطح مسابقات بسيار بالا بود اما اگر کمي جسارت بيشتري داشتم مي توانستم مقابل حريف ارمنستاني به پيروزي برسم و در گروه برنده ها به فينال راه يابم. 
جودوکاي وزن منهاي 60 کيلوگرم تيم ملي دانشجويان ايران افزود : جودوکاي ارمنستاني از روي يک اشتباه ساده من به برتري رسيد. ولي با مجموعه زحمات مربيان، خانواده و خودم توانستم مدال ارزشمندي کسب کنم که باعث افتخار است. 
اين جودوکاي بجنوردي تصريح کرد: جودوکاهاي سوييس و قزاقستان حريفان قدري بودند که با شناخت کافي نسبت به آنها و استفاده لازم از فرصت ها توانستم به آن ها غلبه کنم. در ادامه نيز پس از شکست مقابل حريف قدرتمند ارمنستاني جودوکاهاي اسپانيا، اتريش و الجزاير را با گاردگيري مناسب و استفاده از شگردهاي اختصاصي خود شکست دادم به ويژه حريف الجزايري که سابقه درخشاني در مسابقات مختلف داشته است. 
دليريان در پايان گفت: حريف الجزايري مدام تلاش مي کرد تا روحيه من را تضعيف کند و همه چيز را به سود خود به پايان برساند. اما با شگردهاي خود وي را مغلوب کردم و به مدال برنز رسيدم.

برگزاري رقابت هاي سراسري فوتسال کارکنان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي در اردبيل

رقابت هاي سراسري فوتسال قهرماني کشور ، کارکنان - اساتيد و اعضاي هيات علمي مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي در بخش آقايان به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي اردبيل برگزار مي شود .
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي اين دوره از بازي ها از صبح روز شنبه 27 مرداد ماه با حضور ورزشکاران منتخب مناطق يازده گانه سراسر کشور به همراه تيم سازمان مرکزي دانشگاه آغاز مي شود و شرکت کنندگان طي يک هفته پيکارهاي ديدني خود را به معرض نمايش خواهند گذاشت .
گفتني است اين مسابقات با همکاري فدراسيون فوتبال و با حضور داوران برجسته و بين المللي اين رشته انجام خواهد پذيرفت .
 
مسابقات تنيس روي ميز دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي
منطقه 8 قهرمان شد
 
رقابت هاي تنيس روي ميز دانشجويان پسر مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي با قهرماني دانشگاه آزاد اسلامي تهران (منطقه 8) پايان يافت .
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اين دوره از بازي ها که طي دو روز به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي تاکستان و بمناسبت گراميداشت ايام خجسته شعبانيه برگزار شد ، تهران (منطقه 8) با اقتدار جام قهرماني را در آغوش کشيد. دانشگاه آزاد اسلامي منتخب آذربايجان شرقي و غربي (منطقه 2) نايب قهرمان و خوزستان (منطقه 6) به همراه مازندران (منطقه 3) مشترکا سوم شدند.
در پيکارهاي انفرادي ، عارف احمدي فر با پيروزي برابر تمامي رقبا مدال طلا را به گردن آويخت . صادق خياط صبحي از دانشگاه آزاد اسلامي آذربايجان شرقي نقره گرفت و کوروش عبدالهي از تهران و حسن فکري از مازندران بصورت مشترک سوم شدند.
همچنين از سوي کميته فني اين رقابت ها ، صادق خياط صبحي از تيم منتخب دانشگاه آزاد اسلامي آذربايجان شرقي (منطقه 2) بعنوان فني ترين بازيکن اين دوره انتخاب و معرفي شد .
 
برگزاري رقابت هاي سراسري شنا دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در ابهر

رقابت هاي سراسري شنا قهرماني کشور ، دانشجويان پسر مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي ابهر برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي اين دوره از بازي ها از صبح روز شنبه 27 مرداد ماه با حضور منتخبين مناطق يازده گانه سراسر کشور برگزار مي شود و شرکت کنندگان طي دو روز بصورت تيمي و انفرادي بر اساس آخرين قوانين و مقررات فدراسيون جهاني با هم مصاف خواهند داد.
 
ساموئل دارابينيان سرمربي تيم پيکان :
از برق انتقام گرفتيم 

ساموئل دارابينيان سرمربي تيم فوتبال پيکان تهران از اين که بازيکنانش انتقام شکست در ليگ ششم را از برق شيراز گرفتند، بسيار خوشحال است. 
وي در اين خصوص گفت : در ليگ ششم ما هر دو ديدار رفت و برگشت را به برق شيراز واگذار کرديم و از دست دادن شش امتياز در فصل پيش انگيزه هاي ما را براي موفقيت در اين ديدار بسيار بالا برده بود.   وي افزود: اهميت ديگر اين بازي آن بود که نخستين ديدار در ليگ هفتم بود و بي ترديد اين پيروزي از نظر روحي و فکري براي ما بسيار تاثيرگذار است و کمک مي کند تا در ادامه ليگ با تمرکز بيشتري به بازي هايمان ادامه دهيم.   سرمربي تيم پيکان خاطر نشان کرد: براي نخستين بازي از عملکرد نفرات پيکان راضي هستم. آنها دستورات من را در زمين به خوبي اجرا کردند. طبيعي است که نواقصي نيز وجود داشته باشد که در آينده برطرف مي شود.  دارابينيان اظهار کرد: اکنون براي آن که درمورد جايگاه پيکان در ليگ هفتم اظهار نظر کنم بسيار زود است اما، بي ترديد شرايطي را فراهم کرده ايم که اطمينان دارم در پايان فصل از تيم هاي بالاي جدولي خواهيم بود. پيکان دراين فصل مدعي است. 


محصص آناليزور استقلال 

مسوولان باشگاه استقلال در تلاشند تا با جلب نظر مرتضي محصص، وي را به عنوان آناليزور به کادر فني خود اضافه کنند. 
گفتني است که مرتضي محصص يکي از مربيان نام آشناي فوتبال ماست که ناصرحجازي اعتقاد ويژه به دانش فني وي دارد.  اين مدرس بين المللي فوتبال حتي در زمان حضور ناصرحجازي در تيم فوتبال استقلال به عنوان کمک وي در اين تيم فعاليت مي کرد.
درحال حاضر نيز با توجه به نياز تيم فوتبال استقلال به آناليزوري مجرب و آشنا به علم روز فوتبال ناصرحجازي از مسوولان باشگاه خواسته است تا شرايط را براي حضور محصص در کنار آبي پوشان فراهم آورند. 
به احتمال زياد مذاکرات نهايي طي هفته جاري بين محصص و باشگاه استقلال انجام مي شود و او نظر نهايي را درخصوص همکاري با آبي پوشان اعلام خواهد داشت.
  
تيموريان در ليست 18 نفره بولتون نبود

در دومين هفته از رقابت هاي فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر انگليس ، نام  آندرانيک تيموريان  در فهرست بازيکنان تيم بولتون ديده نشد. 
سامي لي  مربي جديد تيم فوتبال بولتون انگليس ، در هفته دوم اين رقابت ها با آنکه تيمش مقابل تيم فولهام شکست را پذيرا شد ، نام تيموريان را در ميان فهرست   18 نفره اين تيم قرار نداد. 
گفتني است که تيموريان پس از شرکت در چهاردهمين دوره مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا به تازگي تمرينات خود را با تيم بولتون آغاز کرده است. 
تيم بولتون در هفته هاي اول و دوم ليگ فوتبال باشگاه هاي برتر انگليس مغلوب تيم هاي نيوکاسل و فولهام شده است. 

سپهر حيدري مدافع تيم پرسپوليس : 
کسب سه امتياز براي ما مهم بود 

سپهر حيدري مدافع جديد تيم فوتبال پرسپوليس معتقد است که مدافعان اين تيم هنوز به  هماهنگي کامل دست نيافته اند ، وي در اين خصوص گفت: پرسپوليس در خط دفاعي هنوز مشکلاتي دارد و اين به دليل ناهماهنگي موجود ميان مردان تازه وارد اين تيم مي باشد. 
وي افزود: خط دفاع پرسپوليس هنوز هماهنگي لازم را بدست نياورده است اما در آينده نزديک با رفع اين مشکل به يکي از بهترين خطوط دفاعي ليگ تبديل خواهيم شد.
وي ادامه داد : کسب اين سه امتياز براي ما بسيار مهم بود زيرا مي توانيم با آرامش بيشتر در مسابقات آينده به ميدان برويم. 

وحيد هاشميان در کمين

پايگاه اينترنتي کيکر در مطلبي با عنوان "هاشميان و برداريج در کمين نشسته اند" به اوضاع مهاجمان هانوفر در فصل جاري رقابت هاي بوندس ليگا پرداخت. 
مايک هانکه، خريد قرمزها در فصل نقل و انتقالات در دو بازي گذشته اين تيم در بوندسليگا و جام حذفي باشگاه هاي آلمان، نااميد کننده ظاهر شده است. 
کيکر در مطلب خود ضعف هانکه را باعث تقويت رقابت بين مهاجمان هانوفر براي قرار گرفتن در ترکيب اصلي اين تيم برشمرد. 
پيش از اين "يري اشتاينر" ديگر مهاجم هانوفر به دليل قرار نگرفتن در ترکيب تيم انتقادهاي شديدي به اين موضوع داشت. او با عذرخواهي از اين مورد ابراز اميداوري کرده است بار ديگر فرصت حضور در ميدان را پيدا کند. 
کيکر درباره وحيد هاشميان مهاجم ايراني هانوفر هم نوشت: مهاجمان همه اميدوار به بازي در ترکيب اصلي هستند، چرا که هانکه هنوز متقاعد کننده ظاهر نشده است. بازي چهل و پنج دقيقه اي در بازي برابر هامبورگ و تعويضش در ابتداي نيمه دوم با هاشميان، اين مهاجم را مصمم تر مي کند.  اين ايراني که برابر هامبورگ همواره در نبردهاي دونفره پيروز بوده فرصت هايي براي گلزني هم داشت، گفت: سرمربي است که تصميم مي گيرد اما، بدتر از ديگران نيستم. هاشميان درمورد عدم موفقيت خود در گلزني هم گفت: گل که نمي زنم انتقاد از من زياد مي شود.

مسابقات شطرنج ابوظبي 
محمودي در صدر قرار گرفت 

محمد صادق محمودي با پنج پيروزي پياپي در صدر گروه ب مسابقات بين المللي شطرج آزاد ابوظبي قرار گرفت. 
گفتني است که در دور پنجم اين مسابقات شطرنج بازان ايراني صاحب شش برد، دو باخت و چهار تساوي شدند. 
در اين دور محمد صادق محمودي، حسن کوليايي، اصغر گليزاده، همايون توفيقي، شادي پريدر و مرتضي محجوب حريفان خود را شکست دادند. 
احسان قائم مقامي، آتوسا پورکاشيان، ميترا حجازي پور و شيرين نوابي مساوي کردند و شايسته قادرپور و الشن مرادي بازي را به حريفان خود واگذار کردند. 
هفدهمين دوره مسابقات بين المللي شطرنج آزاد ابوظبي با حضور   230 شطرنج باز در سه بخش استاد بزرگ، آزاد و کودکان برگزار مي شود.  اين مسابقات تا   29 مرداد ماه جاري در شهر ابوظبي پايتخت امارات عربي متحده ادامه خواهد داشت. 
 
کيومرث هاشمي سرپرست فدراسيون فوتبال : 
سازمان تربيت بدني از هيچ نامزدي
 حمايت نمي کند

کيومرث هاشمي  سرپرست فدراسيون فوتبال با اشاره به برگزاري مجمع عمومي براي انتخاب رييس جديد اين فدراسيون گفت به نظر مي رسد شماري از مسوولان خود را نامزد تصدي اين پست بکنند. 
وي با بيان اين مطلب گفت : به نظر من شماري از مسوولان خود را براي تصدي پست رياست فدراسيون فوتبال نامزد خواهند کرد و اين اعضا هستند که رييس جديد را انتخاب خواهند کرد. 
هاشمي افزود : سازمان تربيت بدني از هيچ نامزدي حمايت نخواهد کرد و به راي مجمع احترام خواهد گذاشت. 
وي با اشاره به تدوين اساسنامه جديد فدراسيون فوتبال اظهارداشت پس از تدوين اين اساسنامه و تصويب آن از سوي فدراسيون بين المللي فوتبال و هيات دولت ، اکنون نوبت به تدوين آيين نامه هاي کميته هاي مختلف است. 
هاشمي درباره  داريوش مصطفوي  دبير سابق فدراسيون فوتبال که گفته مي شود قصد دارد خود را نامزد تصدي اين پست کند ، اظهار داشت : مصطفوي از جمله افرادي که به خوبي فوتبال و مسائل آن را مي شناسد و وي در صورت تمايل مي تواند خود را نامزد اين پست کند. 
مجمع عمومي فدراسيون فوتبال براي تعيين رييس جديد اين فدراسيون روز بيست و سوم مهرماه داير مي شود. 

تساوي الشباب - شکست الشارجه 
شجاعي،  کاظميان و اولادي بازي کردند 

تيم فوتبال الشارجه در ديداري دوستانه در اردوي آلمان در برابر تيم ام صلال قطر با نتيجه يک بر صفر شکست را پذيرا شد. 
گفتني است که مسعود شجاعي هافبک ملي پوش کشورمان در اين ديدار از ابتدا در ترکيب شارجه قرار گرفت و بازي خوبي را از خود به نمايش گذاشت. 
شايان ذکر است که تيم الشباب هم در اردوي اروپايي خود در يک ديدار دوستانه در برابر تيم دوميس در حالي که جواد کاظميان و مهرداد اولادي را در اختيار داشت به تساوي بدون گل دست يافت. در اين ديدار مبعلي براي الشباب بازي نکرد.      


 
ورزشي و قلمرو ورزش
خبر دانشگاه
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
سياسي و سياسي خارجي
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته