جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6176

وزير راه:
افتتاح راه هشتگرد-طالقان فعلاً به صلاح نيست

يک مقام مسئول:
آغاز صدور کارت سوخت براي ماشين هاي کشاورزي پلاک گذاري شده


نهادهاي مالي


تريبون


 وزير راه:
 افتتاح راه هشتگرد-طالقان فعلاً به صلاح نيست 

 
وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که پيش‌تر اعلام شده بود مسير هشتگرد-طالقان تا آخر تابستان به بهره‌برداري مي‌رسد گفت: اما بعد از بازديد از مسير ديديم که بهره‌برداري از آن به صلاح نيست چون تمهيدات ايمني در طراحي هندسي آن رعايت نشده است.

به گزارش ايسنا، محمد اسلامي در بازديد از پروژه هشتگرد به طالقان گفت: اين پروژه 44 کيلومتري يکي از پروژه‌هايي است که علي‌رغم نياز مبرم مردم به آن طولاني شده و زمان زيادي از شروع ساخت آن مي‌گذرد.

اسلامي افزود: در آخرين مصاحبه درباره مسير هشتگرد-طالقان اعلام کرديم که مسير تا آخر تابستان به بهره‌برداري مي‌رسد ولي با مشاهدات به اين نتيجه رسيديم که اين کار به صلاح نيست چون متأسفانه تمهيدات ايمني در طراحي هندسي آن انجام نشده و حتماً بايد با توجه به کوهستاني و برف‌گير بودن مسير ايمن‌سازي انجام شود.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: دليل در نظر نگرفتن تمهيدات ايمني در اين مسير اين بوده که در ابتدا اين پروژه با فرض يک راه دسترسي روستايي شروع شده اما در طول سنوات گذشته اين مفروضات با توجه به تقاضاهاي جديد تغيير کرده است.

وزير راه و شهرسازي تأکيد کرد: هندسه راه اصلي و کيفيت آن منطبق با ضوابط استاندارد نيست و حتماً يک کارگروه از مشاور، کارفرما و پيمانکار تشکيل خواهد شد تا براي ايمن‌سازي آن اقداماتي انجام شود و يک کار جهادي و ضربتي براي پايدارسازي آن صورت بگيرد تا با ريزش مواجه نشود.

وي ادامه داد: سيل فروردين ماه هم به اين مسير آسيب زده و رانش‌هاي سنگيني در اين پروژه رخ داده بنابراين مسائل فني و مهندسي راه بايد دقيق بررسي شود تا راه جديد ايمن باشد و خيال مردم براي تردد در آن راحت باشد.اسلامي تصريح کرد: اين مسير تأثير زيادي در کاهش ترافيک مسير کرج-قزوين خواهد داشت به همين دليل براي ما اهميت دارد و اميداوريم پيمانکار و تيم مشغول کار تحرک بيشتري داشته باشند تا پروژه قبل از اينکه زمان بيش‌تر از اين بگذرد، تمام شود.وي در ادامه با بيان اين‌که پروژه‌هاي بالاي 70 درصد پيشرفت محدوديتي براي تأمين اعتبار ندارد گفت: اين پروژه هم مشکل اعتباري ندارد و مشکل اساسي آن کار فني است که بايد دقيق صورت بگيرد.


 يک مقام مسئول:
 آغاز صدور کارت سوخت براي ماشين هاي کشاورزي پلاک گذاري شده 

 رييس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي از آغاز صدور کارت سوخت به دارندگان ماشين هاي کشاورزي پلاک گذاري شده در استان هاي سمنان، کهگيلويه و بويراحمد و تهران خبر داد.به گزارش وزارت جهاد کشاورزي، کامبيز عباسي گفت: براي نخستين بار در کشور آرزوي ديرينه جامعه کشاورزي براي صدور کارت سوخت با حمايت حوزه سوخت کشور و پليس راهور از ابتداي مرداد ماه امسال محقق شد.وي افزود: با برنامه ريزي هاي انجام شده، صدور کارت سوخت به 240 هزار دستگاه تراکتور و کمباين پلاک گذاري شده در کشور تسري مي يابد که نقش مهمي در مديريت مصرف سوخت و ذخيره آن در بخش کشاورزي خواهد داشت.

عباسي با بيان اين که در سه استان سمنان، کهگيلويه و بويراحمد و تهران 95 درصد فرآيند پلاک گذاري ماشين هاي کشاورزي انجام شده است، تصريح کرد:تحويل سوخت به کشاورزان اين استان ها بر مبناي کارت سوخت و پلاک راهنمايي و رانندگي، مشابه حوزه خودروي کشور انجام مي شود.


 نهادهاي مالي 

 دبير انجمن وارد کنندگان برنج:

ورود 180 هزارتن برنج در انتظار تخصيص ارز

دبير انجمن واردکنندگان برنج کشور گفت: اکنون 180 هزارتن برنج در مبادي ورودي کشور در انتظار تخصيص ارز دولتي است تا بازار براي ماه محرم و ورود حجاج ملتهب نشود.«مسيح کشاورز» در گفت و گو با ايرنا، افزود: با توجه به نزديک شدن ماه محرم و ورود حجاج به کشور مصرف افزايش برنج مي‌يابد، بنابراين لازم است اين ميزان برنج که در مبادي ورودي کشور رسوب کرده هرچه زودتر وارد شود تا شاهد نوسان قيمت‌ها در بازار مصرف نباشيم.

وي اظهارداشت: از ابتداي سال تاکنون 800 هزارتن برنج توسط بخش دولتي و خصوصي وارد کشور شده است که بخشي از آن سهم شرکت بازرگاني دولتي ايران براي حفظ ذخاير استراتژيک و بخشي سهم بخش خصوصي است.دبير انجمن واردکنندگان برنج کشور تصريح کرد: بدون احتساب سهم برنج دولت از اين ميزان، واردات برنج در سالجاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته توسط بخش خصوصي 10 درصد رشد داشته است.به گفته وي، بخشي از اين واردات مربوط به ثبت سفارش سال گذشته است که به دليل عدم تعيين تکليف نرخ ارز در آن زمان برخي از واردکنندگان وارداتي انجام نداده بودند.

دبير انجمن واردکنندگان برنج با بيان اينکه واردات برنج کشور بي رويه نيست، گفت: با توجه به تحريم ها، دولت براي حفظ ذخاير و تامين برنج مورد نياز کشور، به بخش خصوصي ماموريت داد تا برنج مورد نياز کشور تامين شود تا دچار مشکل نشويم.وي اضافه کرد: سال گذشته يک ميليون و 650 هزارتن برنج وارد کشور شد که به نظر مي رسد امسال نيز همانند سال گذشته نزديک يک ميليون و 600 هزارتن برنج وارد کشور شود.

وي قيمت برنج وارداتي را همچنان ثابت عنوان کرد و افزود: قيمت برنج وارداتي از سال گذشته تاکنون تغييري نداشته حتي کمتر از قيمت هاي مصوب نيز در بازار به فروش رسيده است.کشاورز ادامه داد: طي اين مدت تنها برنج پاکستاني به دليل مشکلات انتقال ارز و هزينه تبادل درصدي افزايش قيمت داشته است اما قيمت خود برنج از کشور مبدا تغيير نرخي نداشته است.وي افزود: با توجه به نزديک شدن به فصل برداشت، دولت برنامه اي براي ممنوعيت واردات برنج به کشور ندارد زيرا در صورت ايجاد ممنوعيت ممکن است شاهد افزايش قيمت برنج داخلي باشيم.


 تريبون 

 آخرين آمار کارت‌هاي ملي هوشمند مانده در پست

علي‌رغم اجبار به داشتن کارت ملي هوشمند براي دريافت خدمات دستگاه‌هاي اجرايي و بانکي، هنوز تعدادي از اين کارت‌ها در پست باقي مانده است و افراد براي دريافت کارت‌هاي ملي هوشمند خود بايد به واحد مورد نظر پستي مراجعه کنند.

به گزارش ايسنا، دولت از دو سال پيش، طرح کارت‌هاي ملي هوشمند را در دستور کار قرار داد و بر اين اساس پايان اعتبار کارت‌هاي ملي قديمي تا پايان سال 1397 تعيين شد، اما به دليل تأخير در فرآيند صدور اين کارت‌ها، بسياري از افراد هنوز موفق به دريافت کارت ملي خود نشده‌اند. از سوي ديگر به موجب مصوبه هيئت وزيران، از اول فروردين ماه تمام کارت‌هاي ملي قديمي از درجه اعتبار خارج شد.

البته در ابتداي امسال مجدداً يک مهلت سه‌ماهه اعلام شد، اما در نهايت از تيرماه تمامي خدمات دستگاه‌هاي اجرايي و بانک‌هاي کشور تنها با ارائه کارت هوشمند ملي انجام مي‌شود. برخي شعب بانکي هم ديگر کارت‌هاي ملي قديمي را براي انجام عمليات بانکي نمي‌پذيرند و مشتريان فاقد کارت ملي هوشمند بايد کارت ملي قديمي به همراه رسيد، ثبت‌نام کارت هوشمند خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند فعاليت‌هاي بانکي خود را انجام دهند.

طبق آخرين آمار ارائه‌شده توسط شرکت ملي پست، تا کنون147 هزار و 363 کارت ملي هوشمند هنوز در پست باقي مانده است. البته بهزاد اقبال‌خواه - عضو هيأت مديره شرکت ملي پست- درباره‌ي اين آمار به ايسنا گفت: بخش قابل توجهي از کارت‌هاي ملي هوشمند که به پست واگذار شده، توزيع شده است. ما در باجه‌هاي معطله تعداد کمي کارت ملي هوشمند داريم. به اين دليل که کارت ملي در همه شئون اجتماعي و کارهاي روزمره مردم دخيل است، خود مردم پيگيرش بودند و اگر هم کارت‌هاي ملي در باجه‌هاي پستي بوده، مردم به تدريج مراجعه و دريافت کردند.

ادامه روندنزولي نرخ سيب زميني؛

قيمت هندوانه به کيلويي500تومان رسيد

رئيس اتحاديه بارفروشان با بيان اينکه قيمت سيب زميني در ادامه روند نزولي خود به کيلويي 3000 تومان رسيده است، گفت: قيمت هندوانه در ميدان بارفروشان به کيلويي 500 تومان رسيده است.مصطفي دارائي نژاد در گفتگو با مهر با اشاره به کاهش 1000 توماني قيمت سيب زميني نسبت به هفته گذشته، گفت: عرضه زياد باعث کاهش قيمت اين محصول شده و نرخ آن بزودي به کيلويي 2000 تومان هم خواهد رسيد ضمن اينکه درحال حاضر قيمت سيب زميني کهنه در ميدان مرکزي ميوه و تره بار کيلويي 2500 تومان است.

وي با بيان اينکه قبلا پيش بيني کرده بوديم قيمت سيب زميني تا 15 مرداد به 3000 تومان مي رسد، اما اين اتفاق زودتر رخ داد، افزود: هم اکنون حدود 100 کاميون در انتظار تخليه هستند و شرايط بازار در حدي خراب است که اگر تدبيري براي صادرات نشود سيب زميني کاران به شدت متضرر خواهند شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته