جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6206

معاون وزير راه و شهرسازي :
به زودي ساخت 25 هزار مسکن را در "بافت"آغاز مي‌کنيم

اتاق بازرگاني به هيئت وزيران پيشنهاد داد؛
دريافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخيص از گمرک


تريبون


ميز خبر


 معاون وزير راه و شهرسازي :
 به زودي ساخت 25 هزار مسکن را در "بافت"آغاز مي‌کنيم 

 معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اين‌که احداث 25 هزار واحد مسکوني در قالب طرح اقدام ملي به زودي آغاز مي‌شود گفت: برنامه تکميل 750 پروژه نيمه‌تمام همچون ورزشگاه، مدرسه و مسجد براي ارتقاي کيفيت زندگي ساکنان بافت را در دستور کار قرار داده‌ايم.سيد محمد پژمان در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: در نظر داريم 750 پروژه در بخش خدمات زيربنايي و روبنايي که از قبل شروع شده و به طور متوسط داراي پيشرفت 70 درصدي است را تا پايان سال به اتمام برسانيم. ما با توجه به تنگناهاي بودجه کشور ترجيح داديم به جاي اين‌که پروژه‌هاي جديد را شروع کنيم ابتدا پروژه‌هاي نيمه تمام را به اتمام برسانيم.وي افزود:با مسوولان سازمان برنامه و بودجه صحبت کرده‌ايم تا 30 درصد باقي‌مانده از اين پروژه‌ها را از طريق منابع در اختيار تکميل کنيم.رديف‌ها مقداري کم داشت و قرار شد جابه‌جايي اتفاق بيفتد که کار را انجام دهيم. اين پروژه‌ها موارد متعددي شامل مدرسه، ورزشگاه، درمانگاه و مسجد است.

معاون وزير راه و شهرسازي تاکيد کرد: هدف اين است که اگر موضوع نوسازي واحدهاي مسکوني در بافت‌هاي ناکارآمد زمان‌بر شود، از هم‌اکنون شرايط محيطي را در بخش زيربنايي و روبنايي فراهم کنيم تا مردم بعد از اسکان زندگي و رفاه مناسبي داشته باشند.وي با بيان اين‌که در بافت‌هاي ناکارآمد حدود 20 هزار تسهيلات نوسازي به متقاضيان داده شده است گفت: موارد متعددي فراخوان در دستور کار داريم که مقدمات آن در حال آمادگي است. انتظار داريم حدود 25 هزار واحد را در قالب طرح اقدام ملي در فاصله دو سه ماهه عملياتي کنيم. مابقي نيز تا پايان کار دولت دوازدهم انجام خواهد شد.

تسهيلات ارزان قيمت براي ساکنان بافت‌هاي ناکارآمد

مديرعامل شرکت بازآفريني شهري تصريح کرد: براي ساکنان بافت‌هاي ناکارآمد تسهيلات ارزان قيمت، پروانه رايگان و خدمات جانبي با تخفيف در نظر گرفته‌ايم. با توجه به اين‌که دولت در بافت، صاحب زمين چنداني نيست، يکي از کارهايي که انجام مي‌دهيم ايجاد شرايط است. ابتدا طرح‌هاي نوسازي را تهيه مي‌کنيم که متقاضيان با رعايت ضوابط و مقررات شهرسازي اقدام کنند. بعد با اقدامات روبنايي و زيربنايي، کيفيت زندگي آنها را ارتقا مي‌دهيم. بخشي از اراضي خريداري شده در داخل بافت و بخشي هم در حاشيه بافت‌ها است که به عنوان سرمايه در اختيار گرفتيم و وارد ساخت و ساز کرديم. مقداري را نيز به آزادسازي معابر، معوض، جايگزيني و ساير اقداماتي که در داخل بافت ضرورت مداخله دارد اختصاص داديم.پژمان درباره افزايش سقف تسهيلات ساخت در بافت‌هاي ناکارآمد گفت: به بانک مرکزي پيشنهاد افزايش سقف تسهيلات را ارايه داده‌ايم که در انتظار تاييد مسوولان بانک هستيم.


 اتاق بازرگاني به هيئت وزيران پيشنهاد داد؛
 دريافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخيص از گمرک 

 اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران درخواستي را براي «دريافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخيص» به هيئت وزيران ارائه کرده است.به گزارش مهر به نقل از دفتر هيئت دولت، به دليل شرايط اقتصادي کشور و هم‌چنين محدوديت هاي زماني مجوزهاي صادره براي واردات کالاها، در برخي از موارد عمليات تجاري، منتهي به واردات کالا به کشور نمي شود، اما عوارض فوب کالا در مرحله ثبت سفارش از تجار دريافت مي شود.از سوي ديگر امکان استرداد عوارض اخذ شده و يا تهاتر آن با واردات بعدي به دليل عدم شمول ماده (49) قانون محاسبات عمومي ديوان محاسبات کشور وجود ندارد و امکان عودت و جابجايي آن طبق مواد (41) و (42) قانون محاسبات عمومي کشور امکان‌پذير نيست.بنابراين اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران درخواست کرده است با توجه به شرايط اقتصادي و اهميت تأمين کالاهاي اساسي جامعه، دريافت عوارض فوب کالا در مرحله ترخيص از گمرک انجام شود.گفتني است، اين درخواست در حال رسيدگي در کميسيون اقتصاد هيئت دولت است.


 تريبون 

 مديرکل فاوا سازمان بنادر :

اجراي طرح هوشمندسازي بنادر کشور تا پايان سال 1400

مديرکل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) سازمان بنادر و دريانوردي از اجراي طرح هوشمندسازي بنادر کشور تا پايان سال 1400 خبر داد و گفت:اين هوشمندسازي مراحل مختلفي دارد که مرحله نخست در حوزه زيرساخت‌هاي فناوري، سامانه‌هاي اطلاعاتي و... بوده و تا پايان سال 1400 اجرايي مي‌شود.محمد قائم تاجگردون در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: نقشه راهي در سازمان بنادر براي هوشمندسازي تعريف شده که در اين راستا تعدادي پروژه به تصويب هيات عامل سازمان رسيده است و تا پايان سال 1400 مشخص شده که اين پروژه‌ها به مرحله اجرايي برسد.

وي افزود: هوشمندسازي در لايه‌هاي مختلفي تعريف شده است. يکي از ابعاد آن در حوزه زير ساخت‌هاي فناوري بوده و بعد ديگري هم دارد که سامانه‌هاي اطلاعاتي است و به صورت متمرکز به همه بنادر سرويس خواهد داد و تاپايان 1400 نيز همه بنادر کشور در قالب اين مرحله، هوشمند مي‌شود.تاجگردون با بيان اينکه نصب و فعال سازي تجهيزات IOT يکي ديگر از ابعاد هوشمندسازي بنادر است، گفت: حتما در همه بنادر به عنوان مثال ساده، ثبت ورود و خروج شناورها که هم اکنون نيز به صورت مکانيزه انجام مي‌شود، اگر اين سرويس به صورت هوشمند و سيستماتيک راه‌اندازي شود، به همه بنادر ارائه مي شود و بنادري که به سامانه‌هاي مورد نياز براي عمليات کانتينري نياز دارند نيز به آن تجهيز خواهند شد.وي اعلام کرد: در اين پروژه بندر چابهار براي هوشمندسازي در مرحله نخست به عنوان نمونه پايلوت و آزمايشي در نظر گرفته شده و تا پايان امسال از پکيج هوشمندسازي بهره‌مند شده و پس از مشخص شدن نتايج آن، بنادر ديگر براي اجرايي شدن مراحل نخست هوشمندسازي نيز در دستور کار قرار خواهند گرفت.

توزيع 750 تن چاي وارداتي با ارز دولتي در ايام محرم و صفر

رئيس سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان از توزيع 750 تن چاي وارداتي با ارز دولتي در ايام محرم و صفر خبر داد.به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش با اشاره به توزيع بخشي از چاي وارداتي با ارز دولتي در طرح محرم و صفر اظهار کرد: در هفته‌هاي گذشته چندين جلسه با شرکت‌هاي واردکننده چاي داشتيم و با توجه به اسناد چاي وارداتي با ارز رسمي، گزارش کاملي از اين بررسي‌ها را به ستاد تنظيم بازار اعلام کرديم.رئيس سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان گفت: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده، 750 تن چاي وارداتي با ارز دولتي شناسايي شدند که اين ميزان چاي براي طرح محرم و صفر و تامين چاي مورد نياز در اين طرح تخصيص يافت.


 ميز خبر 

 رئيس سازمان برنامه و بودجه :

اصلاح ساختار بودجه در سالهاي 99 و 1400 عملياتي مي‌شود

نوبخت گفت: الحاقيه اصلاح ساختار بودجه در سالهاي 99 و 1400 عملياتي مي‌شود.محمدباقر نوبخت، رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن تشريح آخرين چکش کاري‌هاي مجلس بر الحاقيه اصلاح ساختار بودجه ريزي سال‌هاي 99 و 1400 اظهار کرد: با توجه به شرايط حاکم بر اقتصاد ايران و دستور مقام معظم رهبري ملزم به نگاهي بلند مدت و 2 ساله به نحوه بودجه‌ريزي هستيم.

او ادامه داد: اين نگاه 2 ساله ما را مجاب مي‌کند تا قسمتي از مديريت منابع موجود کشور را بر اساس فشار‌هاي ناجوانمردانه تحريم‌ها پايه ريزي کرده و از اين فشار‌ها براي کشور فرصت شکوفايي فراهم آوريم، در واقع هدفمان همان شعاري که در ابتداي تقديم الحاقيه اصلاح ساختار بودجه به شوراي عالي هماهنگي اقتصادي يعني کاهش سهم درآمد‌هاي نفتي در بودجه کشور خواهد بود.نوبخت تاکيد کرد: اين الحاقيه بنا به درخواست مقام معظم رهبري و تاکيد رياست جمهوري در اواخر ارديبهشت و ابتداي خرداد امسال تقديم شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا و در آن جا نيز تصويب شد. البته تاکيد مي کنيم که اين اصلاحيه مربوط به سال‌هاي 99 و 1400 بوده است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور بيان کرد: کليات اين الحاقيه بسيار مفصل بود به همين جهت در 4 فصل و 9 بسته گنجانيده شد تا مجلس شوراي اسلامي بتواند آن را بررسي کند. مقرر است تا در نيمه آذر بودجه سال 99 با نگاه 2 ساله به مجلس تقديم شود.

راه اندازي سامانه ملي املاک و اسکان تا پايان امسال

مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن با اعلام اينکه دفترفن آوري اطلاعات وزارتخانه راه و شهرسازي در حال فرآيند انتخاب مشاور براي تدوين و راه اندازي سامانه ملي املاک و اسکان کشور است، گفت: پيش بيني ما اين است که قبل از اتمام سال‌جاري، سامانه آماده و راه‌اندازي شود.به گزارش روابط عمومي وزارت راه و شهرسازي، عباس فرهاديه مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن آخرين وضعيت راه اندازي سامانه املاک و اسکان را تشريح کرد و گفت: دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن طرح اصلي اجراي سامانه ملي املاک و اسکان را آماده کرد و به تاييد سازمان امور مالياتي رساند.

مديرکل دفتر سرمايه‌گذاري و اقتصاد مسکن ادامه داد: جلسه اي مشترک بين رييس ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازي و سازمان امور مالياتي تشکيل شد و رييس ثبت اسناد و املاک کشور موافقت کرد تا اطلاعات اوليه را در خصوص اسناد و املاک کشور در اختيار اين سامانه بگذارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته