جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6207

وزير علوم:
کاهش بنيه صندوق رفاه دانشجويان


آغاز انتخاب واحد دانشگاه علمي کاربردي


اعلام نتايج آزمون دستياري تخصصي دندانپزشکي

تا 6 مهر ادامه دارد؛
آغاز ثبت نام متقاضيان جذب هيأت علمي از هفته آينده


راه‌اندازي آزمايشگاه تحقيقاتي MEMS در دانشگاه اروميه


خبر


علمي


ميز خبر


 وزير علوم:
 کاهش بنيه صندوق رفاه دانشجويان 

 وزير علوم با اشاره به عدم تحصيص بخشي از اعتبارات صندوق رفاه دانشجويان در سال گذشته، گفت:متاسفانه بنيه اين صندوق در حوزه اعتبارات کاهش يافته است.دکتر منصور غلامي در گفت و گو با ايسنا ضمن بيان اين مطلب به تشريح ارائه تسهيلات به دانشجويان همزمان با آغاز سال تحصيلي جديدپرداخت و اظهار کرد:به دليل اينکه سال گذشته بخشي از اعتبارات صندوق رفاه دانشجويان از سوي سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت نشده است لذا بنيه اين صندوق براي سال جاري براي ارائه خدمات دانشجويي بيشتر، مقداري ضعيف شده است.وي در ادامه تصريح کرد: البته صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم در سال جاري مبلغ پرداخت وام دانشجويي را افزايش داده است اما به دليل مشکل اعتباري براي افزايش مبلغ ساير وام‌ها احتياط مي‌شود.

وزير علوم تاکيد کرد: اگر بعد از پرداخت وام دانشجويي اعتبار کافي در صندوق رفاه دانشجويان باقي بماند مبلغ ساير وام‌ها و تسهيلات دانشجويي نيز افزايش خواهد يافت.اما ابتدا بايد هزينه هاي سال جاري را در اولويت قرار داد.

اين سخنان وزير علوم در حالي عنوان مي‌شود که پيش از اين ناصر مطيعي رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، در گفت‌وگو با ايسنا منابع مالي صندوق در شرايط فعلي را محدود توصيف کرده و گفته بود که در شرايط اقتصادي فعلي تلاش مي‌کنيم برنامه‌هايي که براي دانشجويان اولويت بيشتري دارند را اجرايي کنيم.

وي با اشاره به جزييات طرح افزايشي وام مسکن دانشجويان متاهل در مجلس شوراي اسلامي گفته بود:وام مسکن دانشجويان اعم از دانشجويان متاهل و مجرد در سال جاري افزايشي نداشته است و فقط توانستيم دو نوع وام شهريه و ضروري را افزايش بدهيم.


 آغاز انتخاب واحد دانشگاه علمي کاربردي  

 زمان انتخاب واحد نيمسال دوم سال تحصيلي 99-98 دانشگاه جامع علمي کاربردي در مقاطع مختلف اعلام شد و دانشجويان تا 27 شهريور 98 براي انتخاب واحد فرصت دارند.به گزارش مهر، انتخاب واحد دانشجويان دانشگاه جامع علمي کاربردي براساس تقويم آموزشي نيمسال دوم سال 98-99 اين دانشگاه، آغاز و تا 27 شهريور 98 ادامه خواهد داشت.درخواست ميهمان توسط دانشجويان از 28 شهريور ماه 98 آغاز شده و تا 3 مهر 98 ادامه خواهد داشت و کلاس‌هاي درس از 30 شهريور98 آغاز مي‌شود و همچنين حذف و اضافه از 13 مهر 98 آغاز شده و تا 19 مهر 98 ادامه دارد.تمديد درخواست ميهمان توسط دانشجويان 20 مهر ماه آغاز شده و تا 25 مهر 98 ادامه خواهد داشت.حذف اضطراري 7و8 دي ماه 98 و پايان کلاس ها 19 دي 98 خواهد بود.امتحانات نيز از 21 دي ماه آغاز شده و تا 5 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.


 اعلام نتايج آزمون دستياري تخصصي دندانپزشکي 

 نتايج نهايي پذيرفته‌شدگان سي و دومين دوره آزمون دستياري دندانپزشکي سال 98 از سوي مرکز سنجش آموزش پزشکي منتشر شد.به گزارش ايسنا، اسامي پذيرفته شدگان سي و سومين دوره آزمون ورودي پذيرش دستيار در رشته‌هاي تخصصي دندانپزشکي سال تحصيلي 99-98 از سوي مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت منتشر شد و بر اين اساس در اين آزمون از 1625 نفر داوطلب حاضر، 546 نفر مجاز به انتخاب رشته محل شدند و از ميان آنان، 336 نفر پذيرفته شده‌اند.پذيرفته شدگان لازم است جهت ثبت نام،
بر اساس رشته و دانشگاه محل قبولي، اصل، کپي و اسکن مدارک مورد نياز را آماده و طبق زمانبندي که در سامانه اينترنتي دانشگاه اعلام مي‌شود، به آن دانشگاه مراجعه کنند.

مرکز سنجش پزشکي اعلام کرده نظر به اين که زمان و نحوه ثبت نام در سامانه اينترنتي دانشگاه‌ها اعلام مي‌شود، پذيرفته شدگان پيش از مراجعه حضوري به دانشگاه‌هاي محل قبولي، بايد به سامانه‌هاي مذکور مراجعه کنند . مدارک مورد نياز براي ثبت نام شامل:"شش قطعه عکس 3*4 جديد" ،"اصل و کپي تمام صفحات شناسنامه"، "اصل و کپي پشت و روي کارت ملي"، اصل و کپي دانشنامه دندانپزشکي عمومي (يا مدرکي که نشاندهندهي فراغت از تحصيل باشد)، "اصل و کپي کارت پايان خدمات يا معافيت دائم يا مدرکي که نشان دهنده وضعيت نظام وظيفه آقايان باشد" ، "مدرک نشان دهنده وضعيت طرح نيروي انساني (بر اساس مندرجات دفترچه ي راهنماي آزمون)"، "گواهي اشتغال به کار در حال حاضر، ويژه استفاده کنندگان از سهميه استاني (بر اساس مندرجات دفترچهي راهنما)"، "آخرين حکم کارگزيني (ويژه مستخدمان وزارتخانه ها، نهادها و سازمانها)"، "اصل و کپي مدارک نشان دهنده وضعيت بومي(بر اساس مندرجات دفترچه راهنما)" ،"اصل و کپي گواهي مربوط به کادر نيروهاي مسلح (به تأييد بالاترين مقام مربوطه) ويژه مستخدمان نيروهاي مسلح" است.نکته قابل توجه اينکه عدم مراجعه و ثبت نام در زمان مقرر، به منزله انصراف بوده و هيچگونه اعتراضي در اين مورد پذيرفته نخواهد شد. همچنين پذيرفته شدگاني که پس از ثبت نام، انصراف دهند يا براي ثبت نام مراجعه نکنند، مطابق با مقررات مندرج در دفترچهي راهنما برخورد خواهد شد.

يکي از شرايط پذيرش در سهميه ها، کسب نمره حد نصابي است که قانون معين کرده است. بنابراين، در صورتي که داوطلبان اين سهميه ها حد نصاب لازم را کسب نکرده باشند، حائز شرايط پذيرش نشده اند.

همچنين، ممکن است نفرات بالاتر آن سهميه (با نمره بيشتر) ظرفيت را پُر کرده و داوطلب به رغم کسب حد نصاب، پذيرفته نشود. براي افرادي که انتخاب رشته/محل انجام داده‌اند (پذيرفته شدگان و مردودان) کارنامه نهايي صادر مي شود که جايگاه داوطلب را در رشته/محل‌هاي انتخابي اش، در مقايسه با ساير داوطلباني که آن رشته/محل را انتخاب کرده اند، نشان مي‌دهد. اين کارنامه متعاقبا در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي در دسترس داوطلبان خواهد بود.

شايان ذکر است پذيرفته شدگان سهميه بومي (مناطق محروم)، هنگام ثبت نام موظف به سپردن تعهد محضري به دانشگاه محل تعهد هستند.افرادي که با «تعهد خاص بومي» پذيرفته شده اند، اين موضوع در کارنامه شان قيد شده است.


 تا 6 مهر ادامه دارد؛
 آغاز ثبت نام متقاضيان جذب هيأت علمي از هفته آينده  

 ثبت نام متقاضيان جذب هيأت علمي در دانشگاه ها و مؤسسات تابع وزارت علوم تحقيقات و فناوري از 26 شهريورماه آغاز مي‌شود.به گزارش مهر، براساس جدول زماني فراخوان جذب هيأت علمي مرداد ماه 98، ثبت نام متقاضيان جذب هيأت علمي در دانشگاه ها و مؤسسات تابع وزارت علوم تحقيقات و فناوري از 26 شهريورماه آغاز شده و تا 6 مهر 98 ادامه خواهد داشت.اعلام نياز دانشگاه‌ها به هيئت علمي از 19 مردادماه 98 (همزمان با شب عرفه) آغاز شده و تا 4 شهريورماه 98 ادامه داشت در اين مدت دانشگاه‌ها فرصت داشتند تا اعضاي هيأت‌علمي مورد نياز خود در سال جديد را اعلام کنند.براساس جدول زماني فراخوان جذب هيأت علمي مرداد 98، مرکز نظارت از 5 شهريور الي 16 شهريور 98 اعلام نياز دانشگاه ها و تخصيص ظرفيت لازم را بررسي کرد.دانشگاه‌ها نيز تا 25 شهريورماه فرصت دارند که نياز خود را با تأييديه مرکز نظارت و ارزيابي آموزش عالي تطبيق دهند.فراخوان جذب هيأت‌علمي از 26 شهريورماه توسط مرکز جذب اعضاي هيأت علمي آغاز و تا 6 مهر 98 ادامه خواهد داشت.فرآيند رسيدگي در دانشگاه‌ها از 13 مهرماه آغاز و تا 13 دي‌ماه ادامه خواهد داشت.بررسي مرکز جذب و طرح پرونده ها در هيأت مرکزي جذب از 14 دي‌ماه آغاز و تا 29 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.


 راه‌اندازي آزمايشگاه تحقيقاتي MEMS در دانشگاه اروميه 

 رئيس دانشگاه اروميه گفت: آزمايشگاه تحقيقاتي MEMS در اين دانشگاه تجهيز، تکميل و راه‌اندازي شد.رحيم حب‌نقي در گفت و گو با ايرنا با بيان اينکه اين آزمايشگاه با تلاش و پيگيري پژوهشگران پژوهشکده ميکروالکترونيک دانشگاه اروميه و اساتيد دانشگاهي راه‌اندازي شده‌است، افزود: اين آزمايشگاه جزء مراکز معتبر و مرجع در حوزه MEMS در سطح دانشگاه‌ها و صنايع کشور بوده و تجهيزات با فناوري بالا / High tech/ در آن نصب شده‌است.وي در خصوص امکانات اين آزمايشگاه به‌روز بيان کرد:از امکانات اين آزمايشگاه مي‌توان به انواع سنسورها و محرک‌ها که براي ساخت طيف وسيعي از قطعات براي صنايع دفاعي و خودرويي استفاده مي‌شود، اشاره کرد.وي اظهار داشت: اين آزمايشگاه به شبکه آزمايشگاه‌هاي علمي ايران (شاعا) متصل بوده و تمامي محققان حوزه MEMS در سطح کشور مي‌توانند از امکانات اين آزمايشگاه استفاده کنند.دانشگاه اروميه که در سال 1344 تاسيس شده است، بيش از 478 عضو هيات علمي و 16 هزار دانشجو دارد.آزمايشگاه هاي MEMS به آزمايشگاه ها و مراکز تحقيقاتي ريزفناوري در دانشگاه ها مشهور است.


 خبر 

 درخواست کنکوريِ انجمن اوتيسم از وزارت علوم

مديرعامل انجمن اوتيسم ايران با اشاره به استرس و اختلال رفتاري مبتلايان به اوتيسم در جمع، گفت: طي مکاتبه‌اي که با وزارت علوم داشتيم، درخواست کرديم براي مبتلايان به اوتيسم مثل نابينايان و ناشنوايان جهت حضور در کنکور تمهيدات ويژه‌اي قائل شوند تا بتوانند با شرايط مساعدتري کنکور دهند.

سعيده صالح غفاري در گفت‌وگو با ايسنا، با تاکيد بر لزوم مطالبه‌گري افراد طيف اوتيسم، گفت: ما در هر بخش از زندگي طيف اختلال اوتيسم که وارد مي‌شويم با واقعيت‌هاي جديدي روبرو مي‌شويم که مي‌خواهيم نسبت به آنها از سوي انجمن اوتيسم و خانواده‌هاي اوتيسم اين مطالبه‌گري را داشته باشيم. يکي از اين مطالبات براي طيف اوتيسم با اختلال عملکرد بالا يا اختلال عملکرد خوب، مقوله کنکور است.

وي افزود: بچه‌هاي اوتيسمي در انجمن داريم که با آموزش‌هايي که مي‌بينند مي‌توانند به مدارج عالي دست پيدا کنند و به دانشگاه‌ها بروند و اين جداي از آن 10 درصدي است که بهره هوشي بالا دارند و قطعا مي‌توانند بسيار موفق باشند. مشکلي که وجود دارد اين است که نهايتا يک فرد اوتيسمي بدون اينکه مورد توجه قرار گيرد، با اين اختلال باقي مي‌ماند که آنهم بحث تعامل با جامعه و ارتباط اجتماعي است.

مديرعامل انجمن اوتيسم ادامه داد: اين افراد وقتي در جمع قرار مي‌گيرند با استرس‌هاي خاص خود روبرو مي‌شوند و آن اختلال اوتيسم هم که از قبل داشتند باعث مي‌شود که نتوانند استعداد خود را به خوبي نشان دهند. ما طي مکاتبه‌اي که با وزارت علوم داشتيم، درخواست کرديم براي اين افراد مثل نابينايان و ناشنوايان براي حضور در کنکور تمهيدات ويژه قائل شوند که اين بچه‌ها بتوانند با شرايط مساعدتري کنکور دهند.

اجرا از مهرماه 98؛

آيين نامه جديد استاد مشاور به دانشگاه هاي علوم پزشکي ابلاغ شد

آيين نامه جديد استاد مشاور براي اجرا از مهرماه سال 98 به دانشگاه هاي علوم پزشکي ابلاغ شد.به گزارش مهر، آيين نامه جديد استاد مشاور در هفتاد و دومين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي مصوب شده و جايگزين آيين نامه مصوب سال 88 شده است.

آيين نامه استاد مشاور در راستاي هدايت هدفمند امور تحصيلي دانشجويان جهت رشد و شکوفايي آنان با تبيين اهداف مشخص به منظور پايش و پيشگيري از افت تحصيلي، فراهم کردن زمينه هاي ارتقاي علمي و رفع مشکلات آموزشي، پژوهشي، فردي، اجتماعي، عاطفي و رفاهي دانشجويان در مقاطع مختلف تحصيلي از کارداني تا دکتري حرفه اي تهيه شده است.

استاد مشاور به يکي از اعضاي هيئت علمي گفته مي‌شود که مسئوليت هدايت تحصيلي و مشاوره اي دانشجويان در مقاطع مختلف تحصيلي را در زمينه‌هاي آموزشي، پژوهشي، فردي، اجتماعي برعهده مي‌گيرد.دوره هدايت تحصيلي و مشاوره نيز علاوه بر يکسال اول تحصيلي به مدت زماني اطلاق مي‌شود که دانشجو دچار افت تحصيلي مي‌شود.

مسئول استاد مشاور و کميته مرکزي استادان مشاور نظارت و تصميم گيري در جهت اجراي آيين نامه را بر عهده دارند.

در اين روند «دانشجوي هميار» دانشجوي فرهيخته و علاقمندي است که در مقاطع تحصيلي بالاتر قرار دارد و در هدايت تحصيلي دانشجويان به استاد مشاور کمک مي‌کند.هدف از اجراي «استاد مشاور»، هدايت و نظارت مستمر بر روند تحصيلي دانشجويان، شناسايي زمينه هاي آسيب پذيري و عوامل غيرآموزشي موثر بر وضعيت آموزشي دانشجويان و تلاش در جهت رفع آنها، آشنا کردن دانشجويان با محل تحصيل و شناسايي و حمايت از استعدادهاي درخشان و هدايت دانشجويان برتر است.

تمامي دانشجويان مقاطع مختلف تحصيلي شامل کارداني، کارشناسي پيوسته، کارشناسي ناپيوسته، دکتري عمومي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي و کارشناسي ارشد ناپيوسته است.چنانچه دانشگاهي قادر به تامين استاد مشاور براي همه دانشجويان نباشد، اولويت با دانشجويان سال اول، دانشجويان مشروط در يک نيمسال، دانشجويان داراي افت تحصيلي (معدل 12 تا 12.99 در کارداني، کارشناسي و دکتري عمومي و معدل 14 تا 14.99 کارشناسي ارشد)، موارد ارجاعي از کميسيون موارد خاص است.استادان مشاور بايد ترجيحاً از ميان اعضاي هيئت علمي علاقمند به پذيرش مسئوليت مشاور دانشجويان با حداقل 3 سال سابقه فعاليت آموزشي و گواهي شرکت در دوره هاي آموزشي توجيهي منصوب شود. حتي الامکان جنسيت و رشته تحصيلي استاد مشاور با جنسيت و رشته تحصيلي دانشجو همخواني داشته باشد.استاد مشاور بايد به مدت حداقل يک ساعت به ازاي هر 5 دانشجو در هفته حضور مفيد داشته باشد. تعداد دانشجويان مرتبط با هر استاد مشاور حداکثر 15 دانشجو در هر نيمسال تحصيلي خواهد بود که ترجيحاً از ميان ورودي هاي يک سال تحصيلي برگزيده مي شوند.

اعلام زمان ثبت نام کارشناسي ارشد پرديس مجازي دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت زمان ثبت نام مقطع کارشناسي ارشد پرديس مجازي دانشگاهي ورودي مهر 98 را اعلام کرد.به گزارش دانشگاه علم و صنعت، ثبت نام پذيرفته شدگان مقطع کارشناسي ارشد پرديس مجازي دانشگاهي ورودي مهر 98 در روزهاي يکشنبه و دوشنبه 24 و 25 شهريور ماه سال‌جاري در مجتمع فرهنگي امام خميني (ره) انجام خواهد شد.پذيرفته‌شدگان ملزم هستند جهت ثبت نام غيرحضوري و تکميل اطلاعات، ارسال مدارک و پرداخت شهريه به (سامانه گلستان golestan.iust.ac.ir ) مراجعه کنند و براي ورود به سامانه گلستان، کاربري، شماره داوطلبي u981 و رمز ورود کد ملي است.

ثبت نام به صورت غير حضوري از روز شنبه 23 شهريور 98 از طريق سامانه گلستان golestan.iust.ac.ir فعال است.


 علمي 

 دانشگاه هاي جهان در يك نگاه؛

«رور بوخوم»

تهيه و تنظيم:مريم اخوان صالح

روربوخوم؛ دانشگاهي در شهر بوخوم آلمان مي‌باشد.

اين دانشگاه كه در سال 1962 ميلادي واقع شده است يكي از ده دانشگاه بزرگ آلمان محسوب مي‌شود.

اين دانشگاه داراي 5 هزار و 600 کارمند و بيش از 43 هزار دانشجو مي‌باشد که 5 هزار و 500‌ نفر از آنها دانشجويان بين المللي از 130 کشور جهان است.

تدريس در اين دانشگاه عموما به زبان آلماني است اما برخي از رشته‌ها به زبان انگليسي و يا ساير زبان‌ها ارائه مي‌شوند.

برخي از دانشكده‌هاي اين دانشگاه عبارتند از:

پزشكي

الهيات

تاريخ

حقوق

اقتصاد

علوم ورزشي

روانشناسي

مهندسي عمران

فيزيك و اختر شناسي

زيست و... .

دانشگاه رور بوخوم در سال 2018 در رتبه 401-410 جهاني قرار گرفت.


 ميز خبر 

 22 شهريور؛

بازگشايي خوابگاه‌هاي دانشگاه علوم پزشکي مشهد

خوابگاه‌هاي دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد از روز جمعه 22 شهريور ماه براي ورود دانشجويان بازگشايي مي‌شود.به گزارش ايسنا، در آستانه سال تحصيلي جديد، همه خوابگاه‌هاي دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد که مستقر در پرديس دانشجويي هستند، آماده ورود دانشجويان هستند.بهسازي و تعميرات اوليه در اين خوابگاه‌ها تابستان امسال انجام شده است. نظافت، سمپاشي و ضدعفوني کليه خوابگاه‌هاي دانشجويي به صورت کامل صورت گرفته است.

به گفته صالح مقدم مديردانشجويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، براي همه دانشجويان ورودي جديد که متقاضي خوابگاه باشند، تخت خالي و اسکان پيش بيني کرده‌ايم و پاسخگوي همه متقاضيان جديد خوابگاهي در بخش دختران و پسران هستيم.

سه سلف غذاخوري آماده ارائه خدمات تغذيه‌اي به دانشجويان

سه سلف غذاخوري از جمله سلف پرديس و سلف دانشکده دندانپزشکي آماده ارائه خدمات تغذيه‌اي به دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي مشهد است.صبحانه و شام براي دانشجويان خوابگاهي و وعده نهار براي همه دانشجويان متقاضي ارائه خواهد شد. بر اساس برنامه، در هر وعده غذايي، سه منوي متفاوت غذايي براي دانشجويان در نظر گرفته شده که دانشجويان با درخواست در سامانه رزرو، بنا به انتخاب نوع غذا مي‌توانند نسبت به گزينش نهار خود اقدام کنند. از اول مهرماه قيمت غذاي دانشجويي بر اساس ابلاغيه معاونت فرهنگي ودانشجويي وزارت بهداشت با نرخ جديد به دانشجويان ارائه مي‌شود.

پايش سلامت روان دانشجويان ؛سه هفته بعد از آغاز سال تحصيلي

بنا به گفته مدير دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، پايش سلامت روان دانشجويان علوم پزشکي مشهد سه هفته بعد از آغاز سال تحصيلي انجام خواهد شد. بعد از اينکه دانشجويان از تب و تاب ورود به دانشگاه و وضعيت خوابگاهي خارج شدند و برنامه‌ريزي درسي آنها آماده شد، نسبت به پايش سلامت آنها اقدام مي‌شود.

نرخ غذاي دانشجويان اعلام شد

صندوق رفاه دانشجويان نرخ غذاي دانشجويي دانشگاه‌هاي کشور براي سال تحصيلي جديد را اعلام کرد.به گزارش ايسنا، براساس اطلاعيه‌اي که صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم اعلام کرد تأکيد شده است با توجه به فرا رسيدن سال تحصيلي جديد و به منظور کاهش اثرات تورم بر وضعيت تغذيه دانشجويان به پيشنهاد دبيران مناطق 10 گانه قيمت غذاي دانشجويي در سال تحصيلي 99-98 افزايش يافته است.

متوسط نرخ غذاي دانشجويي در سال گذشته 1300 تومان بوده است که با توجه به شرايط اقتصادي کشور و افزايش قيمت مواد غذايي امسال در مقايسه با سال 97 متوسط نرخ غذاي دانشجويي در سال جديد به مبلغ 1600 تومان افزايش مي‌يابد.براساس تصميم وزارت علوم غذاي کم هزينه (ناهار و شام) براي هر پرس کامل 1200 و براي نيم پرس 550، غذاي متوسط (ناهار و شام) براي هر پرس کامل 1700 و براي نيم پرس 750، غذاي پرهزينه (ناهار و شام) براي هر پرس 2000 و براي نيم پرس 900 تومان اعلام شده است.

صبحانه دانشجويان در سال تحصيلي جديد براي هر پرس کامل900 تومان اعلام شده است و همچنين دانشجويان شاغل به تحصيل در سنوات غيرمجاز نيز براي هر پرس کامل غذا 3910 و براي نيم پرس نيز 5520 تومان بايد پرداخت کنند و اين مبلغ براي دانشجويان دانشگاه‌ها و موسسات عالي غيردولتي و غيرانتفاعي تفاوتي ندارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته