جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6249


توضيح مرکز سنجش پزشکي درباره درخواست جابجايي در تکميل ظرفيت دکتري

برگزاري آزمون در 3 مرکز؛
ثبت نام آزمون زبان انگليسي توليمو آغاز شد

در بهمن ماه؛
برگزاري آزمون صلاحيت حرفه اي پرستاران در 32 دانشگاه


خبر


علمي


ميز خبر


آغاز تحصيل دانشجويان لبناني در دانشگاه فني و حرفه‌اي


 توضيح مرکز سنجش پزشکي درباره درخواست جابجايي در تکميل ظرفيت دکتري 

 مرکز سنجش آموزش پزشکي اعلام کرد:امکان جابجايي يا بازگشت به محل پذيرش مرحله قبلي پذيرفته شدگان مرحله تکميل ظرفيت دکتري تخصصي سال 98 وجود ندارد.به گزارش مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکي در اطلاعيه اي اعلام کرد: بر اساس بند ج اطلاعيه اعلام اسامي پذيرفته شدگان مرحله تکميل ظرفيت آزمون دکتري تخصصي سـال تحصـيلي 98-99 علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي، داروسازي و دندانپزشکي، پذيرش مرحله نخسـت پذيرفته شدگان مرحله تکميل ظرفيت لغو شده و به هيچ وجه و به هيچ دليلي قابل بازگشت نيست.

آزمون دکتري تخصصي و دکتري پژوهشي علوم پايه پزشکي و بهداشت، دندانپزشکي و داروسازي سال 98 در 64 رشته علوم پايه پزشکي و بهداشت، 2 رشته دندانپزشکي و 13 رشته داروسازي در روزهاي پنجشنبه و جمعه 30 و 31 خردادماه 98 با حضور بيش از 6 هزار داوطلب برگزار شد.

نتايج اوليه آزمون دکتري تخصصي علوم پايه پزشکي و بهداشت، دندانپزشکي و داروسازي سال 98 روز 27 تيرماه منتشر شد و مصاحبه داوطلبان مجاز در هفته چهارم مرداد تا نيمه اول شهريور انجام گرفت و نتايج نهايي آزمون 25 شهريورماه اعلام شد.

پس از اعتراض برخي پذيرفته نشدگان، وزير بهداشت براي تکميل ظرفيت دکتري تخصصي پزشکي دستور صادر کرد و مرحله تکميل ظرفيت از 14 تا 16 مهرماه 98 برگزار شد.نتايج تکميل ظرفيت رشته هاي علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي، دندانپزشکي و داروسازي در مقطع دکتري تخصصي در 25 مهرماه 98 اعلام شده است.


 برگزاري آزمون در 3 مرکز؛
 ثبت نام آزمون زبان انگليسي توليمو آغاز شد 

 آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو در سال 98 به صورت اينترنتي (iBT) و در سه مرکز برگزار مي‌شود.به گزارش مهر، ثبت‌نام و شرکت در آزمون زبان انگليسي پيشرفته (TOLIMO:E_A2019) در سال 1398 منحصراً به صورت اينترنتي آغاز شده است و تا تکميل ظرفيت برگزاري هر مرکز ادامه خواهد يافت.کليه متقاضيان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده با فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام کنند.

آزمون مذکور براي دوره 137 در تاريخ 7 آذر 98 و براي دوره 138 در تاريخ 28 آذر 98 منحصراً در شهر تهران و به صورت اينترنتي (iBT) در 3 مرکز برگزار خواهد شد.داوطلبان لازم است در زمان ثبت‌نام با توجه به انتخاب مرکزي که انجام مي‌دهند در ساعت 8:00 صبح روز برگزاري آزمون نيز با کارت شناسايي معتبر (شناسنامه عکسدار و يا کارت ملي) به همان مرکز مراجعه کنند.

مراکز مجري آزمون زبان انگليسي پيشرفته (TOLIMO:E_A2019) سال 98

1.سازمان سنجش آموزش کشور. نشاني: تهران، خيابان کريم‌خان زند، بين استاد نجات اللهي و سپهبد قرني، پلاک 204، طبقه اول، سالن iBT

2.مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي: نشاني: تهران، خيابان آزادي، بين خيابان اسکندري شمالي و دکتر قريب، روبروي پارک اوستا، پلاک 131

3.پرديس شماره 2 دانشگاه شهيد بهشتي. نشاني: تهران، اکباتان، فاز 3، جنب بيمارستان صارم

زمان برگزاري دوره‌هاي بعدي آزمون طي اطلاعيه‌اي متعاقباً اعلام خواهد شد.


 در بهمن ماه؛
 برگزاري آزمون صلاحيت حرفه اي پرستاران در 32 دانشگاه 

 آزمون صلاحيت حرفه اي پرستاران در 32 دانشگاه علوم پزشکي در 17 بهمن ماه 98 برگزار مي‌شود.ثبت نام در اين آزمون از 3 آذر آغاز مي‌شود.به گزارش مهر، آزمون صلاحيت حرفه اي پرستاران در دانشگاه هاي علوم پزشکي تهران، شهيدبهشتي، ايران، اراک، اروميه، اردبيل، اصفهان، اهواز، ايلام، بندرعباس، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، بوشهر، تبريز، گيلان، زاهدان، سمنان، کردستان، شيراز، شهرکرد، قزوين، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مشهد، همدان، ياسوج، زنجان، مازندران، يزد برگزار خواهد شد.اين آزمون در 17 بهمن ماه 98 برگزار مي شود و داوطلبان ميتوانند از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي از تاريخ 3 تا 13 آذرماه 98 نسبت به ثبت نام اقدام کنند.شرايط، ضوابط و مدارک مربوط به آزمون صلاحيت حرفه اي پرستاران متعاقباً اعلام مي‌شود.

کليه داوطلباني که داراي دانشنامه دوره کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري پرستاري هستند يا گواهي فراغت از تحصيل از دانشگاه محل تحصيل خود دارند ميتوانند در اين آزمون شرکت کنند.مدارک تحصيلي داوطلبان خارج از کشور بايد به تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري رسيده باشد.داوطلبان صرفنظر از دانشگاه محل تحصيل، ميتوانند هريک از حوزه هاي ذکر شده را به عنوان حوزه امتحاني انتخاب کنند. منابع آزمون در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي قابل مشاهده است.


 خبر 

 وزير آموزش و پرورش:

13 آبان، نماد همبستگي ملت ايران است

وزير آموزش و پرورش گفت: 13 آبان نماد همبستگي ملت ايران است، آنها در برابر آمريکا يکپارچه، متحد و همدل هستند. به گزارش ايسنا، محسن حاجي ميرزايي در مراسم نواختن زنگ ملي استکبارستيزي با اشاره به سه حادثه بزرگ تاريخي رخ داده در 13 آبان ماه گفت: نخست سالگرد تبعيد امام در آبان سال 1343 است. دومين واقعه در سال 57 رخ داد و دانش آموزان دست به تظاهرات عليه رژيم زدند و جمع کثيري به شهادت رسيدند و سوم در سال 58 نيز تسخير لانه جاسوسي اتفاق افتاد.وي افزود: در 13 آبان ماه سال گذشته نيز شديدترين تحريم‌ها عليه ايران توسط آمريکا اعمال شد و آن طور که خودشان مي‌گويند هدف آنها تحميل بيشترين فشار و درد به جامعه و نابود کردن اقتصاد ماست.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه درگير جنگ نظامي نيستيم اما اين جنگ به شدت سنگين تر است و آثار تلخي دارد گفت: ملت ايران با مقاومت و اهتمام مسئولان اين روزهاي سخت را پشت سرگذاشته و مي‌تواند بگويد اين راهبرد و استراتژي حداکثر فشار به ملت ايران از سوي امريکا شکست خورده و ناموفق است.

حاجي ميرزايي با اشاره به اينکه چهار رويداد رخ داده در آبان 43، آبان 57، آبان 58 و آبان 97 يک حلقه مشترک دارد که مهمترين آن دشمني آمريکا با ملت ايران است افزود:وجه مشترک ديگر، ظهور فرهنگ استکبارستيزي و نفي سلطه گري در جامعه ايران است.مردم ايران نشان دادند زيربار زور و سلطه نمي‌روند و در مقابل استکبار مي‌ايستند.

وي با اشاره به نقش امام و رهبري در راهبري جريان مقدس و خط استکبارستيزي گفت: در هر سه واقعه تاريخي آمريکا شکست خورد و در تحريم‌هاي اخير نيز ناکام است.آثار مقاومت مردم مشخص است و امروز سرافرازيم که زيربار ظلم و ستم نرفته‌ايم. 13 آبان نماد همبستگي ملت ايران است، آنها در برابر آمريکا يکپارچه، متحد و همدل هستند.

رييس دانشگاه علم و فرهنگ:

اعزام نخستين گروه اعضاي هيات علمي و دانشجويان به اتريش

به منظور گذراندن دوره‌هاي تخصصي، نخستين گروه اعضاي هيات علمي و دانشجويان دانشگاه علم و فرهنگ به اتريش اعزام شدند.به گزارش ايسنا، دکتر سعيد هاشمي با اعلام اين خبر گفت: در راستاي توسعه کيفي و بهره‌مندي حداکثري از دانش روز، توانمندي‌ها، ظرفيت‌ها و تجارب علمي دانشگاه‌هاي خارجي، نخستين گروه از اعضاي هيات علمي و دانشجويان دکتري رشته هاي گردشگري و هتل داري به کشور اتريش اعزام شدند.

رييس دانشگاه علم وفرهنگ افزود: فرصت‌هاي مطالعاتي، بورسيه‌ها و سفرهاي علمي اعضاي هيات علمي و دانشجويان دکتري براي ما از اهميت بالايي برخوردار است و از همين رو بر اساس تفاهم نامه و قرارداد همکاري مشترک با دانشگاه imc اتريش، نخستين گروه اعضاي هيات علمي و دانشجويان رشته گردشگري و هتل داري شنبه (11آبان ماه) براي طي دوره تخصصي به اين کشور اعزام شدند.بنا بر اعلام روابط عمومي دانشگاه علم و فرهنگ، هاشمي تاکيد کرد: دوره هاي تخصصي موثري را نيز براي رشته‌هاي هنر و معماري، فني و مهندسي و علوم انساني در کشورهاي اتريش، فرانسه، آلمان و مالزي در نظر داريم که مقدمات آن فراهم شده و به ترتيب اجرايي خواهد شد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ کرد؛

جزئيات ارائه دروس جبراني زبان و روش تحقيق به دانشجويان

معاون علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل ارائه درس جبراني زبان تخصصي و روش تحقيق براي دانشجويان دوره کارشناسي ارشد رشته هاي گروه علوم انساني و هنر را ابلاغ کرد.به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، حجت‌الاسلام و المسلمين عبدالحسين خسروپناه دستورالعمل ارائه درس جبراني زبان تخصصي و روش تحقيق براي دانشجويان دوره کارشناسي ارشد رشته هاي گروه علوم انساني و هنر را به واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه ابلاغ کرد.

خسروپناه در اين دستورالعمل تأکيد کرده به منظور تقويت توان پژوهشي دانشجويان در دوره هاي کارشناسي ارشد، ارائه دروس جبراني زبان تخصصي و روش تحقيق براي دانشجويان دوره هاي کارشناسي ارشد رشته هاي گروه علوم انساني و هنر شامل درس جبراني زبان تخصصي به ارزش دو واحد نظري و درس جبراني روش تحقيق به ارزش دو واحد نظري است.

براساس بندهاي اين دستورالعمل، دانشجوياني که درس روش تحقيق را در مقطع کارشناسي مرتبط با مقطع کارشناسي ارشد گذرانده باشند، نيازي به گذراندن اين درس در قالب درس جبراني در دوره کارشناسي ارشد ندارند و چنانچه دروس زبان تخصصي و روش تحقيق در برنامه درسي دوره کارشناسي ارشد موجود باشد، دانشجويان نيازي به گذراندن اين دروس ندارند.بر اين اساس در غيراينصورت اگر دانشجويي ملزم به گذراندن هر يک از دو درس روش تحقيق يا زبان تخصصي شود، گروه آموزشي مربوطه مي تواند دروس زبان تخصصي و روش تحقيق را با دروس اختياري دوره ارشد جايگزين کند تا سقف دروس از 26 واحد و اخذ 6 واحد پايان نامه، جمعاً 32 واحد تجاوز نکند، به استثناي دانشجويان غير مرتبطي که بايد تا سقف 12 دروس جبراني بگذرانند که دو درس روش تحقيق و زبان تخصصي نيز مشمول سقف 12 واحد است.

لازم به ذکر است؛ اين دستورالعمل کماکان براي دانشجويان ورودي سال 98 و بعد از آن نيز الزامي است.


 علمي 

 دانشگاه‌هاي جهان در يك نگاه؛

«استاوانگر»

تهيه و تنظيم:مريم اخوان صالح

استاوانگر؛ دانشگاهي در شهر استاوانگر در كشور نروژ مي‌باشد.

در اين دانشگاه كه در سال 2005 ميلادي تاسيس شده است بيش از 10 هزار دانشجو و در حدود 1400 كارمند مشغول به تحصيل و كار هستند.

دانشکده هاي دانشگاه استاوانگر عبارتند از:

هنر و آموزش

علوم اجتماعي

علوم و فناوري

هنر

علوم سلامت

دانشگاه استاوانگر نروژ در رتبه 1173 قرار دارد .


 ميز خبر 

 حضوري متفاوت از تشکل‌هاي دانش‌آموزي در 13 آبان

رئيس سازمان دانش‌آموزي شهر تهران گفت: تشکل‌هاي دانش‌آموزي براي آشنايي دانش آموزان با يوم الله 13 آبان برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و هنري تدارک ديده بودند و سعي کردند حضوري متفاوت در اين روز داشته باشند.

«عباس باستاني»در حاشيه راهپيمايي 13 آبان در گفت و گو با ايرنا اظهارداشت: امروز سازمان دانش آموزي در کنار ساير تشکل‌ها از جمله بسيج دانش‌آموزي، اتحاديه‌ انجمن‌هاي اسلامي، جوانان هلال احمر حضور موثري داشتند و يکصدا فرياد استکبارستيزي سر دادند.

وي تصريح کرد: در روز 13 آبان حدود 2 هزار و 500 دانش آموز پيشتازان و فرزانگان از مناطق 19گانه شهر تهران در راهپيمايي 13 آبان حضور داشتند و خشم و انزجار خود را از مستکبران اعلام کردند.

رئيس سازمان دانش آموزي شهر تهران در ادامه به محور فعاليت هاي اين سازمان اشاره کرد و گفت: اين سازمان معتقد به 12 منش از جمله آموزش راستي و درستي، مشارکت جويي و مسئوليت‌پذيري به دانش‌آموزان است و خروجي سازمان دانش‌آموزي پيشتازان دختر و پسر هستند که در سه دوره ابتدايي، متوسطه اول و دوم تحصيل مي‌کنند.

باستاني يادآورشد: سازمان دانش‌آموزي تشکل تمام ساحتي است و توجه کافي به ساحت‌هاي تربيتي از جمله هنري، بدني، زيستي و علمي و فناوري، اعتقادي و مذهبي براساس سند تحول بنيادين آموزش و پرورش دارد.وي افزود: اين سازمان ساير مهارت‌ها همچون چادرزدن، مهارت طناب‌زني، امداد و نجات را به دانش‌آموزان آموزش مي دهد و همواره تلاش کرده تا شادي و شور و نشاط خاصي در ميان دانش آموزان ايجاد کند.

دانشگاه سمنان؛ ميزبان دوازدهمين دوره مسابقات کشوري پل ماکاروني

دوازدهمين دوره مسابقات کشوري پل ماکاروني در دو گرايش راندمان و هدف، بيستم آبان ماه جاري به ميزباني دانشگاه سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، مسابقات کشوري پل ماکاروني با هدف تمرين دانشجويان رشته عمران در ساخت سازه‌هايي مقاوم با استفاده از رشته‌هاي ماکاروني برگزار مي‌شود.

علاقه‌مندان تا 15 آبان‌ماه براي ثبت‌نام و شرکت در اين رقابت علمي فرصت دارند به آدرس الکترونيکي http://civilus.ir/مراجعه کنند.

جوايز برگزيدگان گرايش راندمان براي تيم برتر 20 ميليون ريال جايزه نقدي و براي تيم‌هاي دوم و سوم به ترتيب 13 ميليون و هفت ميليون ريال است. همچنين به برگزيدگان بخش هدفمند به ترتيب هشت، پنج وسه ميليون ريال جايزه نقدي تعلق مي‌گيرد.گفتني است اين دوره از مسابقات به همت انجمن علمي مهندسي عمران دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام در دهمين دوره مسابقات کشوري "خلاقيت دانش آموزي ابن سينا"

دهمين دوره مسابقات کشوري خلاقيت دانش آموزي ابن سينا برگزار مي‌شود. دهمين دوره مسابقات کشوري خلاقيت دانش آموزي ابن سينا توسط گروه کاشفان استعداد پرورشگران انديشه (کاپا) برگزار مي‌شود.

اين مسابقات به ترويج خلاقيت در دانش آموزان از طريق سنجش خلاقيت آنها پرداخته ودانش آموزان مقاطع هفتم تا دوازدهم سراسر کشور مي‌توانند با مراجعه به نشاني kapa-avicenna.ir در مرحله اول اين مسابقات که به صورت آنلاين برگزار مي‌شود ثبت نام کنند.

از برگزيدگان مرحله اول جهت شرکت در مرحله حضوري در شهر شيراز دعوت به عمل مي‌آيد.بيش از بيست هزار نفر از دانش آموزان در سال‌هاي گذشته در اين مسابقات شرکت کرده اند.بنا بر اعلام روابط عمومي سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي، مهلت ثبت نام در اين مسابقات تا پنجم آذر ماه سال جاري بوده و سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي نيز يکي از حاميان اين مسابقات است.


 آغاز تحصيل دانشجويان لبناني در دانشگاه فني و حرفه‌اي 

 اولين گروه دانشجويان لبناني براي تحصيل در دانشگاه فني و حرفه اي وارد کشور شدند.در راستاي اجراي يادداشت تفاهم نامه همکاري منعقده بين دانشگاه فني و حرفه‌اي و موسسه فني و حرفه‌اي الآفاق لبنان تعداد 33 نفر از متقاضيان لبناني(6 دانشجوي دختر و 27 دانشجوي پسر) براي تحصيل در رشته هاي فناوري اطلاعات، نرم افزار کامپيوتر، مهندسي مکانيک، مهندسي الکترونيک، حسابداري، صنايع شيميايي، گرافيک، طراحي مد و لباس، عکاسي، و تبليغات و بازاريابي در مقاطع کارداني و کارشناسي پذيرفته شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي دانشگاه فني و حرفه‌اي، فرج الله طالبي مدير کل امور علمي و بين المللي دانشگاه فني و حرفه اي در اين زمينه عنوان کرد:اين دانشجويان با ويزاي تحصيلي وارد کشور شدند و پس از گذراندن دوره آموزش زبان فارسي از نيمسال دوم سال جاري در دانشکده ها و آموزشکده هاي دانشگاه فني و حرفه اي در استان هاي خراسان رضوي، مازندران، و تهران مشغول به تحصيل خواهند شد.وي افزود اين دانشجويان اولين گروه دانشجويان غير ايراني هستند که طبق تفاهم نامه منعقده فيمابين طبق برنامه ريزي صورت گرفته، هرساله دانشگاه فني و حرفه اي ميزبان 50 تا 100 دانشجوي لبناني خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته