جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/06/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2849

اعتراض به راي کميته انضباطي
فرجام خواهي استقلال

مدير کل تربيت بدني وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري :
تيم دانشجويي قدرتمندي تشکيل مي دهيم

نويد مظفري داور استقلال - مس :
من که نمي توانم براي استقلال گل بزنم


كوتاه و خواندني سوت پايان و دقيقه 90


  اعتراض به راي کميته انضباطي
 فرجام خواهي استقلال  

 پس از پايان ديدار استقلال و مس کرمان که با نتيجه مساوي يک بر يک به پايان رسيد کميته انضباطي فدراسيون فوتبال راي به محروميت دو بازيکن تيم استقلال داد .
در راي صادره اميرحسين صادقي سه جلسه و وحيد طالب لو يک جلسه از همراهي تيم استقلال محروم شدند.
در اين ارتباط باشگاه استقلال تهران درخواست تجديد نظر آرا صادره در کميته انضباطي را به شورا استيناف ارايه کرد. 
در اين خصوص يکي از نزديکان باشگاه استقلال گفت : باشگاه استقلال با احترام به آرا صادره از سوي کميته انضباطي و با تاکيد بر اين که اين آرا باعث ايجاد نظم در فوتبال ايران مي شود، درخواست تجديدنظر جهت ارايه اظهارات بازيکنان محکوم شده را به شوراي عالي استيناف ارسال کرده است. 
وي افزود: کميته انضباطي جز غير قابل انکار فوتبال است و باشگاه استقلال نيز به آرا صادره در خصوص اين باشگاه احترام مي گذارد اما، به دليل اين که دو بازيکن ارزشمند استقلال از بازي هاي اين تيم محروم شده اند درخواست بررسي مجدد به شوراي عالي استيناف را ارايه کرديم تا احتمالا اين آرا کاهش پيدا کند. 
اين فرد تاکيد کرد: تجديد نظر ارايه شده به باشگاه استيناف به معني عدم پذيرش آرا صادره از سوي کميته انضباطي نيست. 


 مدير کل تربيت بدني وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري :
 تيم دانشجويي قدرتمندي تشکيل مي دهيم 

مدير کل تربيت بدني وزارت علوم ، کسب مدال طلاي رقابت هاي واليبال قهرماني نوجوانان جهان توسط نوجوانان ايراني را ستود و ابراز اميدواري کرد بازيکنان اين تيم با ورود به دانشگاه هاي کشور، تيم واليبال دانشجويي منسجم و قدرتمندي را براي آينده بسازند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ،  وي تصريح کرد : از هم اکنون براي حضور قدرتمند تيم هاي دانشجويي ايران در يونيورسياد ورزشي دانشجويان جهان در سال 2009 برنامه ريزي خواهيم کرد .
وي بر هماهنگي و همکاري بيشتر بين بخش هاي مختلف آموزش عالي کشور براي دستيابي به اين مهم تاکيد کرد و گفت : در يونيورسياد امسال که در بانکوک برگزار شد کاروان ورزشي ايران با 6 پله صعود از جايگاه نوزدهم به رده سيزدهم ارتقا» يافت.
وي ادامه داد : در دوره قبل کاروان کشورمان با 82 ورزشکار در اين يونيورسياد شرکت کرده بود در صورتي که امسال با 28 ورزشکار و با هزينه اي معادل يک سوم هزينه دوره قبل در مسابقات شرکت کرده و حدود دو برابر دوره قبل مدال کسب کرديم.
وي دليل عدم اعزام تيم هاي واليبال و فوتبال دانشجويان به بانکوک را ضعف فني تيم ها عنوان کرد و گفت : درست نبود افراد زيادي را با اين تيم ها به بانکوک بفرستيم و مدالي هم کسب نکنيم . وي در خصوص 4 مدال طلايي که در مسابقات تکواندو و دووميداني بدست آمد گفت : ما عملکرد کل کاروان را به صورت کلان در نظر مي گيريم ، در اين دوره رشته کشتي نبود، يقينا اگر بود در اين رشته هم مدال آور بوديم اما نمي توانستيم در واليبال و فوتبال مدالي کسب کنيم .وي افزود : کميته اي هم شامل معاون رييس جمهور ، روساي برخي از فدراسيون ها ، تعدادي از اساتيد ، رييس سازمان ملي جوانان و حوزه هاي مختلف مربوطه ، سياست هاي کلان فدراسيون را تعيين مي کنند.
وي در خصوص جذب قهرمانان ورزشي در دانشگاه هاي دولتي گفت : مهم نيست که آنان وارد کدام بخش از آموزش عالي شوند ، مهم اين است که به انتخاب خود و با توجه به علاقه شان ، ادامه تحصيل دهند . 


 نويد مظفري داور استقلال - مس :
 من که نمي توانم براي استقلال گل بزنم  

استقلالي ها معتقدند قضاوت ضعيف نويد مظفري باعث شده است تا مس کرمان يک امتياز از آبي پوشان بگيرد .
در خصوص گفته هاي استقلالي ها نويد مظفري داور ديدار تيم هاي فوتبال استقلال تهران و مس کرمان گفت: اگر بازيکنان استقلال 10 موقعيت گل را از دست داده و پيروز نشدند به من ارتباطي ندارد، چراکه قضاوت من تاثيري در نتيجه نداشت. 
وي افزود : در اين بازي پيش از  آنکه وحيد طالب لو بر روي مهاجم مس کرمان مرتکب خطا شود، سوت زده بودم و بازي را به نفع استقلال قطع کرده بودم. بنابراين حرکت طالب لو نمي توانست يک پنالتي به سود حريف باشد. 
وي ادامه داد:  قبول دارم که به دليل رفتاري که طالب لو از خود نشان داد بايد به او يک اخطار مي دادم. حرکت او مستحق دريافت کارت زرد بود. 
اين داور تصريح کرد: در مورد ضربه اميرحسين صادقي به صورت بازيکن مس نيز قبول دارم که اشتباه کردم و اين مدافع را بايد مستقيما با کارت قرمز اخراج مي کردم; اما هيچ حقي از دو تيم ضايع نکرده و تنها اشتباهاتم، اخطار دادن بود. 
وي ادامه داد: در نبرد استقلال و مس کرمان تاثيري در نتيجه بازي نداشتم. اگر استقلال پيروز نشده است، به من ارتباط پيدا نمي کند. آنهايي که به من معترض مي شوند، آيا مي  توانند به بازيکن استقلال هم اعتراض کنند که چرا 10 موقعيت تک به تک را از دست داده اند؟ نبايد همه اشتباهات را به گردن داور انداخت. 
مظفري تاکيد کرد: شجاعت پذيرفتن اشتباهاتم را دارم; اما نبايد برخي، شخصيت داوران را تخريب کنند.  


 كوتاه و خواندني سوت پايان و دقيقه 90 


استقلال - العين  ، در امارات

تيم فوتبال استقلال تهران در ديداري دوستانه به مصاف العين امارت مي رود. 
گفتني است که تيم فوتبال استقلال تهران در سه هفته نخست رقابت هاي ليگ برتر با کسب 4 امتياز در رده هشتم جدول رده بندي قرار دارد، قرار است با هماهنگي هايي که با فدراسيون فوتبال انجام داده در اوايل هفته آينده با سفر به امارات ديدار دوستانه اي را با العين برگزار کند. 
تيم فوتبال استقلال تهران با دعوت رسمي العين عازم امارات مي شود و کليه هزينه هاي اين سفر نيز بر عهده ميزبان خواهد بود. اين ديدار در ورزشگاه العين برگزار خواهد کرد. 
 
محروميت دو جلسه اي داور استقلال - مس کرمان 
  
مسعود عنايت رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال از محروميت دو جلسه اي داور ديدار استقلال تهران - مس کرمان خبر داد. 
وي در اين رابطه گفت :  نويد مظفري در ديدار استقلال و مس کرمان قضاوت بحث برانگيزي داشت و در چند مورد نيز اشتباهات فاحشي داشت که در نتيجه اين ديدار نيز تاثيرگذار بود.  وي افزود: هنوز گزارش ناظر داوري اين ديدار در اختيار کميته داوران قرار نگرفته است اما، با توجه به آيين نامه کميته داوران درباره اشتباهات داوري، قطعا نويد مظفري مشمول محروميت خواهد بود.  عنايت تاکيد کرد: حداقل و حداکثرهاي محروميت هاي داوران از يک تا شش جلسه است اما، فعلا از نظر کميته داوران، نويد مظفري دو جلسه از قضاوت کردن محروم خواهد بود.  وي گفت: اگر گزارش ناظر داوري ديدار استقلال - مس کرمان بر عليه مظفري باشد، محروميت بالاي دو جلسه براي وي در نظر گرفته خواهد شد. 
 
قرارداد بي سابقه آبي ها
رقم قرارداد حامي مالي استقلال فاش شد 

باشگاه استقلال براي امضا قرارداد با حامي مالي فصل جاري تيم فوتبال اين باشگاه رقمي بالغ بر يک ميليارد و دويست ميليون تومان دريافت کرده است. 
گفتني است که باشگاه استقلال پيش از آغاز فصل جاري مسابقات ليگ برتر براي تقويت توان مالي تيم فوتبال اين باشگاه با يکي از موسسات زير مجموعه شهرداري تهران به توافق رسيد. 
اين موسسه مالي و اعتباري براي امضا قرارداد و حمايت مالي از تيم فوتبال استقلال متعهد شده است که براي يک فصل رقمي در حدود يک ميليارد و دويست ميليون تومان به آبي پوشان پرداخت کند که احتمال دارد به اين رقم تا يکصد ميليون تومان ديگر اضافه شود.
 
پژمان نوري بازيکن تيم پرسپوليس :
مشکلي براي بازي در دفاع چپ ندارم
پژمان نوري بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس تهران در ديدار مقابل ابومسلم بازي خوبي را انجام داد و يکي از عناصر موفقيت تيمش در اين بازي بود.
وي در اين ارتباط گفت: بازي مقابل ابومسلم بسيار دشوار بود و چنانچه گل زود هنگام را نمي زديم، دچار مشکل مي شديم. 
وي افزود: خوشبختانه در خانه حريف بازي خوبي را ارائه کرديم و در پايان سه امتياز با ارزش را در مشهد ذخيره کرديم.  نوري درباره حضور در سمت چپ خط دفاعي خاطر نشان کرد: در ابتدا کمي با مشکل مواجه شدم، اما با راهنمايي هاي کادر فني و از بين بردن نقاط ضعف در تمرينات، مشکل خاصي براي بازي کردن در اين پست ندارم. 

مرتضي محصص کارشناس فوتبال :
اگر به استقلال بروم وضع بدتر مي شود

اين روزها شايعات بسيار زيادي بر سر زبان ها است مبني بر اينکه مرتضي محصص به عنوان مربي در کنار استقلالي ها فعاليت خواهد کرد . وي در اين خصوص گفت : به استقلال علاقه دارم; اما وجود من در اين تيم به بدتر شدن وضعيت منجر مي شود. 
وي افزود : صحبت هاي ابتدايي هنوز به نتيجه نرسيده است. در حال حاضر شرايط را براي حضور در استقلال مناسب نمي دانم. البته اين تيم را دوست داشته و براي فتح الله زاده احترام قائلم. 
وي ادامه داد : علاقمندم به عنوان مربي فعاليت کنم. در حال حاضر کادر فني استقلال را کامل مي دانم. شايد نتايج فوق العاده خوبي نگرفته باشد; اما اين کادر کامل است. 
 
حسن رودباريان دروازه بان تيم پرسپوليس :
با هيچ کدام از دروازه بانان پرسپوليس
 اختلاف ندارم

بر اساس شايعات موجود پيرامون تيم پرسپوليس گفته و نوشته مي شود که حسن رودباريان که اين روزها به دليل مصدوميت اجازه حضور در ترکيب اصلي سرخپوشان را ندارد ، با مهدي واعظي اختلاف پيدا کرده است . رودباريان در اين خصوص گفت: پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدوميت، به زمان احتياج دارم تا شرايط ايده آل را به دست بياورم و طي اين دو هفته هم تمرينات سنگيني نداشته ام. با اين وضع کار سختي براي رسيدن به ترکيب اصلي دارم اما بايد تلاش کنم تا به آمادگي کامل برسم.  رودباريان موضوع اختلافش با مهدي واعظي را تکذيب کرد و گفت: فصل گذشته اين موضوع در استقلال جريان داشت و حالا بحث اختلاف من و واعظي را مطرح کرده اند که اين موضوع فقط در حد يک شايعه است. اين مسائل هميشه در تيم هاي بزرگ وجود دارد ولي دروازه بان هاي تيم پيروزي هيچ اختلافي با هم ندارند و به طور سالم رقابت مي کنند. 
 
وحيد هاشميان مهاجم تيم هانوفر :
اين اتفاق هميشه رخ نمي دهد
وحيد هاشميان مهاجم تيم هانوفر پس از 9 ماه بار ديگر براي هانوفر گل زني کرد. مهاجم ايراني هانوفر پس از اين مدت طولاني براي باشگاهي گلزني کرد که در اين تيم توانست خود را به فوتبال آلمان بشناساند. 
پايگاه اينترنتي يورو اسپورت پس از گلزني وحيد هاشميان در بازي هاي هفته چهارم بوندسليگا در مطلبي درباره هاشميان نوشت: پايان خلع سلاح هاشميان. وحيد هاشميان، مهاجم پيشين بوخوم با گل طلايي اش، هانوفر باشگاه کنوني اش را از موقعيتي دشوار نجات داد. 
هاشميان در پايان 9 ماه گل نزدن براي هانوفر که درست در بازي با تيم سابقش بود گفت: من براي باشگاه هاي زيادي بازي کرده ام. اين مهاجم که در هانوفر بسيار مورد انتقاد واقع شده است، تنها يک دقيقه پس از تعويض خود و ورود به بازي براي هانوفر گل زني کرد.  هاشميان افزود: اين اتفاق هميشه رخ نمي دهد. با وجود انتقاد در رسانه ها هميشه مثبت فکر مي کنم.   


صادق ورمزيار مربي تيم استقلال :
زياد دقت مي کنيم گل نمي زنيم

واقعيت اين است :
مهاجمين تيم استقلال در ديدار مقابل مس کرمان موقعيت هاي بسياري را براي گلزني بدست آوردند که نتوانستند از اين فرصت ها استفاده نمايند .
در اين خصوص صادق ورمزيار مربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: مهاجمان ما به دليل دقت زياد، فرصت هاي گلزني را از دست مي دهند. 
وي افزود : استقلال مقابل مس کرمان بازي خوبي انجام داد و از عملکرد نفرات راضي هستيم. 
وي ادامه داد: مقابل تيمي که 10 نفر دفاع مي کرد، موفق شديم شش موقعيت تک به تک گلزني ايجاد کنيم. اين مسائل نشان مي دهد، تيم ما در انجام تاکتيک هايش موفق بوده است.  مربي استقلال تصريح کرد: مشکل اصلي تيم ما فشار روحي و رواني است که به بازيکنان وارد مي شود. آنها استرس زيادي در ميدان دارند. اگر قرار بود عدالت در مسابقه با مس کرمان رعايت شود، بايد چهار بر يک اين تيم را شکست مي داديم. 
ورمزيار افزود: در استقلال 10 بازيکن تغيير کرده اند و مسابقات تدارکاتي کمي داشتيم. نتوانستيم ايرادهاي خود را به طور کامل برطرف کنيم; اما با اين حال بازيکنان ما خوب بازي مي کنند.  

احسان حدادي قهرمان ديسک آسيا : 
جبران مي کنم 

احسان حدادي قهرمان پرتاب ديسک ايران و آسيا با اظهار رضايت از نتيجه کسب شده در مسابقات قهرماني جهان گفت: با شناختي که از قهرمانان جهان پيدا کرده ام قطعا در مسابقات بعدي نتيجه بهتري مي گيرم. 
وي پس از بازگشت از مسابقات قهرماني جهان در ژاپن گفت: از نتيجه خودم راضي ام و به نظرم با داشتن بيماري سرماخوردگي پرتاب 64 متر بسيار خوب بود. 

وي با بيان اينکه اين اولين تجربه اش در ميان قهرمانان جهان بود، اظهار داشت: سطح مسابقات اوزاکاي ژاپن بسيار بالا بود اما نتوانست بر من تاثير منفي بگذارد و تنها موردي که برهمه ورزشکاران تاثير داشت، آب و هواي گرم و شرجي کشور ميزبان بود که حتي منجر شد تا ورزشکاران نامداري چون کانتر با رکورد 72 متر پرتابي بهتر از 68 متر و الکنا قهرمان المپيک با 73 متر رکورد جهاني پرتابي بهتر از 67 متر را براي خود ثبت نکنند. 
 
ذوب آهن و جذب مهاجم سنگالي 

تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان براي حل مشکلات خود در خط حمله درصدد جذب يک مهاجم سنگالي است. 
گفتني است ذوب آهن اصفهان که در سه بازي ابتدايي خود در رقابت هاي هفتمين دوره ليگ برتر، تنها يک مرتبه دروازه حريفان را باز کرده، در صدد جذب يک مهاجم خارجي است.
در اين زمينه اقدامات لازم انجام شده و قرار است مهاجم سنگالي از روزهاي آينده در تمرينات آماده سازي اين تيم شرکت کند تا درصورت جلب رضايت کادرفني و موفقيت در انجام آزمون هاي پزشکي، به صورت رسمي با ذوب آهن اصفهان قرارداد منعقد کند.
 
پيکان در انتظار صدور  ITC  تاريبو وست 

مسوولان تيم فوتبال پيکان تهران هنوز کارت  ITC  بازيکن نيجريه اي خود را دريافت نکرده اند. 
تاريبو وست از بازي اين هفته طبق قانون مي تواند در ترکيب تيم پيکان قرار گيرد; اما هنوز  ITC  اين مدافع از سوي فدراسيون فوتبال نيجريه صادر نشده است. 
با اين شرايط وي نمي تواند در ديدار مقابل پرسپوليس به ميدان برود. 
از سوي ديگر جواب آزمايش پزشکي 2 بازيکن ديگر خارجي پيکان هنوز به دست کادر فني نرسيده و داربينيان قصد ندارد پيش از مشخص شدن وضعيت، از آنها استفاده کند. 

فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال : 
به حجازي فرصت مي دهيم 

علي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال تهران در خصوص شايعات برکناري ناصر حجازي گفت: از عملکرد حجازي رضايت دارم. چرا که او تنها سه بازي است که سرمربي استقلال است، بايد به او فرصت دهيم، با توجه به اين که بسياري از بازيکنان ما در فصل گذشته جدا شده اند و ما حدود بيست تا بيست و پنج بازيکن را جذب کرديم تيم جديدي تشکيل شده و بايد براي رسيدن به هماهنگي به حجازي فرصت دهيم. 
 
گزارشي از لژيونرهاي شاغل در بوندس ليگا 
هفته چهارم بوندس ليگا، هفته اقبال به ايراني ها 

هفته چهارم بوندس ليگا، هفته بالندگي لژيونرهاي ايراني بود زيرا مهدوي کيا و شاپورزاده بخت بازي پيدا کردند و  هاشميان و دژاگه نيز گلزني کردند. 
گفتني است که مهدي مهدوي کيا،  بازيکن ايراني تيم فوتبال اينتراخت فرانکفورت در هفته چهارم بوندس ليگا موفق به انجام چهارمين بازي فصل جاري براي تيم جديدش شد. 
وي همانگونه که از قبل نيز تصور مي شد، در قالب مدافع راست که سال ها است در سطح باشگاهي و ملي به آن عادت دارد،  براي تيم تحت رهبري  فريد هلم فونکل  بازي کرد. 
مهدوي کيا بعد از ديدار هفته قبل  مقابل سفيد و سبزپوشان برمني، دومين بازي خود را در نقش مدافع راست انجام داد چرا که در دو مسابقه نخست ابتداي فصل، براي اينتراخت به عنوان هافبک راست بازي کرده بود.  مهدوي کيا باوجودي که در اين رقابت به طور کامل بازي کرد و از اين لحاظ، يعني زمان حضور در زمين در فصل تازه،  رکورددار ايراني هاي شاغل در اين ليگ است،  نتوانست شاهد موفقيت برابر وردربرمن باشد. ياران مهدوي کيا تن به باخت دو بر يک دادند. 
در اين مسابقه سانگو در دقيقه 35 و پاسانن 79 براي وردربرمن گلزني کردند; در حاليکه تک گل ياران مهدوي کيا دردقيقه 85 از سوي تورک زده شد.  شايان ذکر است که وحيد هاشميان براي هانوفر در ديدار خانگي با بوخوم به ميدان آمد. بازيکن ايراني خط حمله که از ابتداي فصل همواره در سايه مايک هانکه و هوستي قرار داشته،  تنها مي توانست از روي نيمکت ذخيره بازي را تعقيب کند. 
در ديدار برابر ياران سابق،  درست مثل دژاگه عمل کرد; با اين تفاوت که او از ابتدا در ترکيب نبود. بلکه از دقيقه هفتاد جانشين هانکه شد و يک دقيقه بعد از ورودش به ميدان، گل برتري هانوفر را با ضربه سر و روي پاس ميشايئل تارنات به ثمر رساند.  دراين بازي هانکه 12 و روزنتال 36 براي هانوفر قبل از مهاجم ايراني گل زده بودند. دو گل تيم بوخوم نيز از سوي بش مان 44 و مالريتس 66 زده شد.  درخشش دژاگه و هاشميان همراه رويداد امکان بازي امير شاپورزاده و ثبات بازي مهدوي کيا، اين باور را ايجاد کرد تا بعد از گذر از هفته چهارم،  شاهد بازگشت پرفروغ تر لژيونرهاي ايراني فعال در فوتبال آلمان باشيم. 


 برگزاري مسابقات فوتسال جام رسانه ها
 
يک دوره مسابقه فوتسال و شطرنج تحت عنوان جام رسانه هاي ورزشي در ايام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد .
در اين ارتباط يونس قرباني مسوول برگزاري اين مسابقات گفت : اين رقابت ها به مناسبت گراميداشت سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي با هدف ايجاد همبستگي و اتحاد بين اقشار مختلف جامعه و تقويت روحيه همکاري جمعي و گسترش اخلاق جوانمردي در ميادين ورزشي بر اساس طرح جديدي که قهرماني مسابقات با تلفيق و ترکيب امتيازات اخلاقي و فني تعيين خواهد شد برگزار مي شود. وي افزود : بر اين اساس تيمي که مرتکب هيچ گونه خطاي مشخص نشده و فاقد هر گونه کارت زرد و قرمز باشد يک امتياز فني مثبت که ارزش يک گل زد خواهد داشت دريافت خواهد نمود. وي ادامه داد: براي تيم هاي فوتسال تعداد نفرات هر تيم شامل 10 بازيکن، يک مربي و يک سرپرست و براي تيم شطرنج  هر تيم شامل 5 بازيکن،  يک مربي و  يک سرپرست با معرفي رسانه مربوطه در مسابقات شرکت خواهند نمود. قرباني در پايان اضافه کرد: تيم هاي شرکت کننده حداکثر تا 20 شهريور مهلت دارند اسامي تيم خود را به شماره فکس 88716149 ستاد برگزاري مسابقات ارسال نمايند.
 
مسابقات فوتسال بسيج هرمزگان
 
به مناسبت فرا رسيدن هفته دولت مسابقات فوتسال قهرماني بسيج استان هرمزگان با شرکت 8 تيم از شهرستان هاي بندرعباس ، حاجي آباد ، بستک ، جاسک ، رودان ، بندرلنگه ، ميناب و ستاد منطقه مقاومت هرمزگان در مجموعه ورزشي بندرعباس برگزار شد. در اين مسابقات که طي دو روز و در دو گروه (الف) و (ب) برگزار شد . در مرحله اول تيم هاي حاجي آباد و جاسک از گروه (الف) و ستاد منطقه و بسيج بندرلنگه از گروه (ب) به مرحله دوم صعود کردند که سرانجام در بازي نهايي تيم هاي ستاد منطقه و بسيج بندرلنگه و بسيج جاسک به ترتيب به مقام هاي اول تا سوم دست يافتند و بسيج حاجي آباد بعنوان تيم اخلاق شناخته شد.

برگزاري اردوي تيم فوتبال جانبازان و معلولان ايران در رشت  

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; ششمين مرحله اردوي آمادگي تيم فوتبال هفت نفره جانبازان ومعلولين ايران جهت آمادگي براي شرکت در مسابقات جهاني برزيل از   13 تا  20 شهريورماه در رشت داير مي شود. 
گفتني است که مسابقات فوتبال معلولين جهان اوايل آبان ماه در برزيل برگزار مي شود. 
علي رعدي سرمربي تيم فوتبال جانبازان ومعلولين ايران از  16  بازيکن براي حضور دراين اردو دعوت کرده است . 
اسامي نفرات دعوت شده به شرح زيراست : 
اردشيرماهيني ، هوشنگ خسرواني ، عبدالرضا کريمي زاده (بوشهر) ، سيد ناصرحسيني فر، سيد محمد موسوي زاده ، حميد ويسي (خوزستان) ، مسلم اکبري ، غلامرضا نجفي ، بهنام سهرابي (کرمانشاه) ، هادي صفري (گلستان)، مرتضي حيدري ، جواد منصورفلاح (تهران) ، بهمن انصاري (مرکزي) ، مهدي کمره (فارس) ، اسماعيل ملک زاده ، رسول آتش افروز(گيلان) . 
علي رعدي (سرمربي) ، مهران عسگريان (مربي) ، حميد نرافتي (مربي دروازه بان ها) . 

نخستين داور زن محجبه فوتبال از ايران در اردن سوت مي زند 

نادره دروديان نخستين داور زن محجبه فوتبال از ايران در خارج از کشور در مسابقات فوتبال زنان غرب آسيا در اردن قضاوت مي کند. 
امير کريم پور دبير کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال با اعلام اين خبر افزود: کميته برگزاري مسابقات از ايران درخواست اعزام داور کرده بود که  با توجه  به سابقه کاري دروديان ، وي معرفي شد.


 پينگ پنگ ايران رو به رشد است
رضايت 2 ستاره تيم گلستان از کيفيت مسابقات المپياد ايرانيان

مهشيد صامت و مريم جلالي دو پينگ پنگ باز تيم گلستان که در مسابقات المپياد ايرانيان توانستند تيمشان را براي کسب مقام نايب قهرماني ياري دهند از برگزاري اين المپياد ابراز رضايت کردند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون پينگ پنگ اين دو بازيکن سطح کيفي اين رقابت ها را بسيار بالا دانسته و اشاره کردند که انگيزه بسيار مناسبي براي حضور در اين رقابت ها بين بازيکنان ايجاد شده بود.مهشيد صامت علت اصلي اين موضوع را حضور قدرتمندانه استان ها دانست و در تاييد گفته وي مريم جلالي نيز به حضور بازيکناني اشاره کرد که کمتر در رقابت هاي داخلي شرکت مي کنند. اين دو بازيکن خوش آتيه تداوم اين رقابت ها را در پيشرفت ورزش موثر دانسته و خواستار توجه بيشتر به برخي از مسائل از جمله ميزباني شدند.
  
برنامه برخي از رقابت هاي پينگ پنگ
 در شهريور ماه 1386
 
برنامه رقابت هاي پينگ پنگ در شهريور ماه طبق برنامه ريزي کميته مسابقات اعلام شد. 
به گزارش روابط عمومي فدراسيون پينگ پنگ مسابقات آزاد و رده بندي دسته 2 نوجوانان پسر کشور از تاريخ 14 لغايت 16 شهريور ماه در قم و رده بندي دسته سوم بزرگسالان آقايان از تاريخ 17 تا 18 شهريور ماه در بيرجند برگزار مي شود، بنا به همين گزارش مسابقات آزاد و رده بندي نونهالان پسر دسته اول از 18 تا 20 شهريور در سنندج و مسابقات آزاد و رده بندي نوجوانان و نونهالان دختر از 14 تا 16 شهريور ماه در قزوين برگزار مي شود.

اولين دوره المپياد ورزشي ايرانيان
مرحله يک چهارم مسابقات پينگ پنگ در دانشگاه آزاد اسلامي ملاير

مرحله چهارم دور مقدماتي المپياد ورزشي پينگ پنگ مردان در سالن ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي ملاير با انجام 14 ديدار پيگيري شد. 
گفتني است که در ادامه اين رقابت ها خراسان رضوي و قم، چهارمحال و بختياري و يزد، خراسان شمالي و سيستان و بلوچستان، گلستان و لرستان، کرمانشاه و بوشهر، آذربايجان غربي و خراسان جنوبي، کردستان و اصفهان، اردبيل و قزوين، مازندران و تايدواتر هرمزگان، تهران و آذربايجان شرقي، فارس و خوزستان، کرمان و گيلان، زنجان و کهگيلويه و بويراحمد، ايلام و سمنان به مصاف يکديگر رفتند که در پايان نتايج زير کسب شد: 
خراسان رضوي با نتيجه 2 بر 3 مغلوب قم شد ، چهارمحال و بختياري 2 بر 3 به يزد باخت. خراسان شمالي يک بر 3 مغلوب تيم سيستان و بلوچستان شد ، گلستان 3 بر صفر از سد لرستان گذشت ، کرمانشاه صفر بر 3 بازي را به بوشهر واگذار کرد . آذربايجان غربي 3 بر صفر خراسان جنوبي را برد . کردستان نيز با نتيجه يک بر 3 در برابر اصفهان تن به شکست داد . اردبيل يک بر 3 مغلوب قزوين شد ، مازندران 2 بر 3 به تايدواتر هرمزگان باخت . تهران 3  بر يک از سد آذربايجان شرقي گذشت . فارس يک بر 3 مغلوب خوزستان شد، کرمان 2  بر 3 بازي را به گيلان واگذار کرد ، کهگيلويه و بويراحمد 3 بر يک بر زنجان غلبه کرد و ايلام  نيز 3 بر يک سمنان را برد.   
 
برترين هاي فوتسال بسيج شناخته شدند

رقابت هاي قهرماني فوتسال بسيج کشور با شناخت تيم هاي برتر در شهرکرد خاتمه يافت.
به گزارش روابط عمومي تربيت بدني بسيج در اين دوره از مسابقات 12 تيم به مدت سه روز با يکديگر به رقابت پرداختند که در پايان عنوان قهرماني به خوزستان رسيد . چهارمحال و بختياري دوم شد و ايلام در رده سوم ايستاد. دو تيم برتر اين رقابت ها به همراه تيم هاي خراسان رضوي و گلستان که در مسابقات گروه شمال کشور حائز رتبه هاي اول و دوم شده بودند به مسابقات ليگ بسيج که از اواسط آبان آغاز مي شود صعود کردند.
 
معرفي اداره تربيت بدني شهرستان اسلامشهر
بعنوان دستگاه نمونه استان تهران
 
طي حکمي از سوي استاندار تهران ، اداره تربيت بدني شهرستان اسلامشهر به عنوان دستگاه نمونه اجرايي در دهمين جشنواره شهيد رجايي استان تهران انتخاب و معرفي گرديد.
 
برگزاري کلاس داوري تکواندو ارتش
 
مديريت آموزش سازمان تربيت بدني ارتش برابر تقويم ساليانه در راستاي ارتقاي سطح علمي کارکنان و همچين به منظور تامين نيروهاي متخصص و فني خويش اقدام به برگزاري يک دوره کلاس داوري درجه 3 تکواندو به همت هيات تکواندو ارتش نمود.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران (تربيت بدني) ، اين دوره با همکاري فدارسيون تکواندو با حضور 30 نفر از کارکنان نيروهاي سه گانه ارتش به مدت 3 روز برگزار گرديد که شرکت کنندگان زير نظر استاد حسن  زاده مدرس اعزامي از فدراسيون به فراگيري اصول و قوانين داوري پرداختند.گفتني است در مراسم اختتاميه که با حضور سرهنگ اکبرلو جانشين سازمان تربيت بدني ارتش ، سرهنگ کرمي فرمانده فرمانده دانشگاه فارابي ، سرهنگ خليلي رييس هيات تکواندو نيروهاي مسلح و چروگي سرپرست هيات تکواندو ارتش برگزار گرديد به شرکت کنندگان گواهي شرکت اعطا گرديد و از دست اندرکاران با اهدا» جوايزي تقدير بعمل آمد.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته