جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 6271

نوراللهي:
کم کاري در پرسپوليس شايعه است


خبـــرنامه


خبـــر


 نوراللهي:
 کم کاري در پرسپوليس شايعه است 

 بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس گفت: من هم قبول دارم که قشنگ بازي نمي‌کنيم اما با همين شرايط موقعيت‌هاي زيادي به دست مي‌آوريم.يکي از بازيکنان آماده پرسپوليس احمد نوراللهي است که اين فصل توانسته هم در تيم باشگاهي عملکرد خوبي از خود ارائه دهد و هم اينکه در تيم ملي کشورمان يکي از مهره‌هاي مؤثر باشد. اين بازيکن خيلي زود توانست اعتماد مارک ويلموتس را جلب کند و حالا يکي از 11 ملي‌پوش اصلي تيم ملي کشورمان است. نوراللهي در خصوص شرايط اين روزهاي خودش، شرايط پرسپوليس و مشکلاتي که امروز گريبان اين تيم را گرفته صحبت‌هايي با فارس کرد که در زير مي‌خوانيد:

11 هفته در ليگ براي پرسپوليس گذشت. اين مدت را چطور ارزيابي مي‌کني؟

در اين 11 هفته بازي‌هاي ما در 6 هفته اول واقعاً سخت بود. با 3 مدعي بازي کرديم که البته متأسفانه اين 3 بازي را باختيم. به دليل شرايط بدني که داشتيم در اين بازي‌ها شکست خورديم اما در بازي‌هايي که باختيم حقمان اصلاً باخت نبود. بعد از آن هر چه که از ليگ بيشتر گذشت وضعيت بهتري پيدا کرديم و توانستيم چند هفته خوب داشته باشيم.

تا اينکه به نفت مسجد سليمان باختيد.

مقابل نفت مسجد سليمان باختيم و متأسفانه در اين بازي خوب نتيجه نگرفتيم. فرصت خيلي خوبي را از دست داديم و مي‌توانستيم با گرفتن 3 امتياز وضعيت خوبي در بين مدعيان قهرماني داشته باشيم. بايد امتيازات را جمع کرده و باخت به نفت مسجد سليمان را فراموش کنيم. خوشبختانه توانستيم در جام حذفي از سد تيم نفت آبادان عبور کنيم و روحيه‌اي که از دست رفته بود را مجدداً برگردانديم. اميدوارم که هر زمان بازي با نساجي انجام شد بتوانيم اين تيم را هم شکست دهيم و در ساير بازي‌هاي باقي‌مانده نتايج خوبي بگيريم.

علاوه بر روند نتيجه‌گيري، به نظر مي‌رسد که هواداران پرسپوليس از شرايط اين تيم راضي نيستند.

راضي نبودن هواداران دليل خاصي ندارد. بعد از 7 قهرماني کار خيلي سخت مي‌شود. بچه‌هاي تيم تلاش زيادي مي‌کنند تا دوباره به شرايط خوبي که داشتيم برگرديم. من هم قبول دارم که قشنگ بازي نمي‌کنيم اما با همين شرايط موقعيت‌هاي زيادي به دست مي‌آوريم و بايد تلاش کنيم تا اين موقعيت‌ها تبديل به گل شود. اميدوارم که هواداران هم بيشتر حمايت کنند. ما بازيکنان هم امسال دوست داشتيم خيلي بيشتر از سوي هواداران حمايت شويم اما هواداران زيادي به ورزشگاه نمي‌آيند. حداقل انتظار داريم که در بازي‌هاي خانگي تماشاگران به ورزشگاه بيايند و از ما حمايت کنند چرا که با اين کار روحيه تيم خيلي بالا مي‌رود و اين مسأله به بازيکنان انگيزه مضاعف مي‌دهد. با وجود اينکه 7 قهرماني آورديم اما از همان ابتداي فصل از ما حمايت خوبي نشد و اميدوارم هواداران باز هم مثل گذشته حمايت کنند تا با حضور آنها در ورزشگاه ما هم روحيه بيشتري بگيريم.

فکر نمي‌کني دليل عدم استقبال هواداران از بازي‌هاي پرسپوليس به خاطر اين باشد که اين تيم ديگر مثل گذشته شاداب و باطراوت نيست؟

نمي‌دانم دليل آن چيست اما در 4 سال اخير هر جامي که مي‌شد را گرفتيم. 7 جامي که گرفتيم به کنار، همان حضور در فينال آسيا با آن کمبود بازيکن کار بسيار بزرگي بود. در حالي توانستيم به فينال اين مسابقات در مدل جديد برسيم که خيلي از باشگاه‌ها با هزينه‌هاي زياد نتوانستند اين کار را انجام دهند. اين را هم در نظر بگيريد که با پنجره بسته و کمبود بازيکن توانستيم به فينال آسيا برويم. بعضي مواقع در رختکن با خودم به بازي با الدحيل و السد فکر مي‌کنم و تنها چيزي که يادم مي‌آيد شادي يک استاديوم پر از هوادار بعد از برد در آن بازي‌ها است.

به هر حال آن زمان پرسپوليس خيلي بهتر بازي مي‌کرد و هواداران هم استقبال خوب‌تري مي‌کردند.

براي بازي با الدحيل زحمت خيلي زيادي کشيديم اما بي‌تعارف مي‌گويم که آن بازي را تماشاگران براي ما در آوردند. در آن بازي واقعاً از جان مايه گذاشتيم اما تأثير حضور هواداران باعث شد تا برنده شويم و قاطعانه مي‌گويم که آن برد براي هواداران بود. حضور هوادار در ورزشگاه تأثير بسيار زيادي دارد و انتظار داريم که آنها مثل قبل به ورزشگاه بيايند و حمايت کنند. همان‌طور که آنها انتظار دارند بهتر بازي کنيم ما هم انتظار داريم هواداران بيشتري به ورزشگاه بيايند. مطمئناً حمايت‌هاي هواداران را بي‌جواب نخواهيم گذاشت و اميدواريم آنها دوباره بيايند و ما هم تلاش خودمان را دو چندان مي‌کنيم و همان تيمي مي‌شويم که هواداران مي‌خواهند.

فکر نمي‌کني نحوه جدايي برانکو و اتفاقاتي که پيش از آغاز فصل رخ داد باعث شده تا هواداران دلزده شوند و عدم استقبال از بازي‌هاي پرسپوليس همين مسأله باشد؟

به هر حال اينها اتفاقاتي است که رخ داده و مديريت قبلي پرسپوليس نتوانست شرايط خوبي را فراهم کند. البته خدا را شکر که آقاي انصاري‌فرد به پرسپوليس آمده چرا که او خودش کاملاً فوتبالي است و اين مسأله خودش کمک زيادي خواهد کرد. بايد پذيرفت که کادر فني قبلي زحمات زيادي کشيد اما حالا برانکو رفته و کالدرون آمده است و همه بايد دست به دست هم بدهيم تا با تلاش بيشتر بتوانيم نتايج خوبي بگيريم. درست است که بازي‌هاي خيلي خوبي انجام نمي‌دهيم اما کنار هم هستيم و از مديريت گرفته تا کادر فني و بازيکنان، در کنار هواداران تلاش خواهيم کرد تا نتايج بهتري بگيريم. اميدوارم حداقل هواداران در بازي‌هاي خانگي از ما حمايت کنند تا اگر انگيزه‌اي هم کم شده دوباره اين انگيزه‌ها برگردد. مطمئناً با حمايت هواداران مي‌توانيم دوباره نتايج خوب پرسپوليس را تکرار کنيم.

در روزهاي قبل شايعه کم‌کاري برخي از بازيکنان پرسپوليس مطرح شد. به عنوان يکي از بازيکنان اصلي اين تيم در اين خصوص چه صحبتي داري؟

به هيچ عنوان چنين چيزي صحت ندارد چرا که همه بازيکنان تلاش مي‌کنند تا پرسپوليس نتيجه بگيرد. کادر فني زحمت خودش را مي‌کشد و بازيکنان هم تلاش مي‌کنند تا تيم نتايج خوبي بگيرد. نمي‌خواهم بگويم همه اين مسائل به خاطر هواداران است اما ما دوست داريم آنها به ورزشگاه بيايند. ديديد که بعد از بازي با نفت آبادان اکثر بچه‌ها در مصاحبه‌هاي بعد از بازي گفتند که بازي انگار در ورزشگاه بي‌تماشاگر بود. وقتي به استاديوم آمديم و ورزشگاه خالي را ديديم واقعاً تعجب کرديم. با خودمان گفتيم که 7 قهرماني آورديم اما اين‌طور حمايت مي‌شود؟ شايد اين موضوع به دليل برخي اتفاقات رخ مي‌دهد اما آنها بايد بيشتر به ورزشگاه بيايند و حمايت کنند. قول مي‌دهم که با حضور هواداران ما هم بازي‌هاي بهتري به نمايش بگذاريم و باز هم بازي‌هاي خودمان را ببريم. مطمئن باشيد که هيچ بازيکني در پرسپوليس کم‌‌فروشي نمي‌کند و اين حرف‌ها کار شايعه‌سازان است.


 خبـــرنامه 

 عجيب‌ترين تصميم جودوکار جنجالي

سعيد ملايي در ادامه تصميم‌هاي عجيب و ناگهاني خود تابعيت مغولستان را گرفت تا براي اين کشور مبارزه کند.

بيش از 3 ماه از آخرين حضور سعيد ملايي روي تاتامي مسابقات جهاني با پيراهن تيم ملي ايران مي گذرد. اين جودوکار که تا قبل از اين رقابت ها رنکينگ اول دنيا را در وزن 81- کيلوگرم در اختيار داشت، در نيمه نهايي مسابقات جهاني ژاپن شکست خورد و بعد از آن اعلام کرد که اين باخت عمدي بوده و خودش هم به ايران بازنگشت.

ملايي با صحبت هاي خود باعث تعليق جودوي ايران شد و خودش به آلمان رفت و درخواست پناهندگي کرد. چندي پيش بعد درخواست پناهندگي جودوکار ايراني توسط اداره مهاجرت آلمان تاييد شد و او هم زير پرچم فدراسيون جهاني در گرنداسلم ژاپن شرکت کرد؛ اگرچه به توفيقي دست پيدا نکرد و قبل از رسيدن به مراحل پاياني حذف شد.

با اينکه فدراسيون ايران همچنان در گير و دار تعليق به سر مي برد و آرش ميراسماعيلي با همراهي کميته ملي المپيک و وزارت ورزش در پي رايزني براي رفع تعليق هستند يک خبر عجيب منتشر شد.

سعيد ملايي که به نظر مي رسيد مي خواهد در تيم پناهجويان در المپيک 2020 روي تاتامي برود؛ به يک باره سر از مغلوستان درآورد. گويا اين جودوکار ترجيح داده با پرچم کشور مغولستان در المپيک توکيو شرکت کند و به همين خاطر سفري به اين کشور داشته است.

ملايي با دعوت رسمي خاتماگين باتولگا رييس‌جمهور مغولستان و رييس سابق فدراسيون جودوي اين کشور به اولان‌باتور پايتخت مغولستان رفت و ضمن ديدار با رييس جمهور اين کشور، به عنوان شهروند مغولستان پذيرفته شد و گذرنامه اين کشور را دريافت کرد.

جالب اينکه خيلي زود کنار نام سعيد ملايي در سايت فدراسيون هم پرچم کشور مغولستان قرار گرفت و حالا او ديگر به جاي يک ايراني کاملا يک ورزشکار مغولي به شمار مي رود. نام در جدول مسابقات مسترز چين که چند روز ديگر برگزار مي شود، به عنوان ورزشکار کشور مغولستان اعلام شده است. همچنين وقتي نام سعيد ملايي را در سايت فدراسيون جهاني جست و جو مي کنيد، او به عنوان يک جودوکار مغولي معرفي مي شود.

با توجه به اينکه ملايي در سال‌هاي اخير همواره جزو جودوکاران برتر جهان در وزن 81- کيلوگرم بوده و سابقه کسب مدال طلاي جهان را هم دارد، مشخص نيست چرا او کشور مغولستان را انتخاب کرده که نه در سطح ورزش و المپيک صاحب جايگاه و عنوان است و نه کشور پيشرفته به حساب مي‌آيد.

البته نکته مهم و کليدي اينجاست طبق قوانين تغيير تابعيت از يک کشور به کشور ديگر باعث حذف امتيازات يک ورزشکار براي کسب سهميه المپيک مي‌شود، اما رييس جمهور مغولستان به دنبال اين است که با استفاده از قدرت خود و مکاتبه با فدراسيون جهاني جودو، اين مشکل را برطرف کند تا ملايي براي اين کشور در المپيک توکيو مبارزه کند.

به نظر مي‌رسد مذاکرات پشت پرده هم براي انجام اين کار نه چندان قانوني صورت گرفته وگرنه سعيد ملايي چنين ريسکي را قبول نمي کرد که با قبول شهروندي مغولستان المپيک 2020 را از دست بدهد.

شايد تغيير تابعيت به کشور مغولستان از سوي يک ورزشکار درجه يک ايراني را بتوان يکي از عجيب ترين اتفاقات تاريخ ورزش ايران دانست. بدون شک پناهنده شدن ملايي در آلمان اينقدر اهالي ورزش را متعجب نکرده بود که حالا بايد او را يک ورزشکار مغولي بدانيم.


 خبـــر 

 شايعه روز

ماهيني در آستانه ترک پرسپوليس

در آستانه شروع فصل نقل و انتقالات زمستاني، معمولاً خبر‌ها و شايعات زيادي مطرح مي‌شود. يکي از اين شايعات مهم که به احتمال فراوان در انتهاي نيم فصل به واقعيت بدل خواهد شد جدايي حسين ماهيني است. ماهيني در ابتداي فصل و در اردوي تدارکاتي دچار تشديد مصدوميت از ناحيه زانو شد و از اين رو شانس ادامه تمرينات را از دست داد، اما هر طور بود به ليست تيم برگشت که عملکرد او مقابل سپاهان و شهر خودرو بسيار سؤال برانگيز بود.

ماهيني در هر دو بازي به عنوان يار ذخيره راهي زمين شد، اما عملکرد پراشتباهي در آخرين دقايق بازي داشت و نتوانست به تيمش در جهت حفظ نتيجه کمک کند. او حالا از سوي کالدرون در تمرينات گروهي هم کمتر به کار گرفته مي‌شود و در همين راستا، نزديکان به پرسپوليس مي‌گويند جدايي او در همين زمستان حتمي است تا باشگاه بتواند ياران جديدي را جذب کند.

در ابتداي فصل، اصلاً قرار نبود ماهيني در ليست بماند، اما فردي که اول فصل سمت مهمي در تيم داشت و حالا مدتي است در پرسپوليس فعاليتي نمي‌کند، به ما گفت: «حسين از يک متخصص جراحي زانو، نامه‌اي به باشگاه آورد که مشخص شد هيچ مشکلي براي همراهي تيم و انجام تمرينات سنگين ندارد. فکر مي‌کنم کالدرون قصد داشت مهدي شريفي را در تيم نگه دارد، اما وقتي فهميد اگر ماهيني برود، فقط سيدجلال حسيني به عنوان بزرگتر در تيم حضور خواهد داشت، تصميم گرفت حسين را حفظ کند. اتفاقاً بازيکنان ديگر هم خوشحال شدند، چون مي‌دانستند حسين براي همه آن‌ها تلاش مي‌کند و چون با برخي از مديران باشگاه در تماس است، مي‌تواند براي دريافت مطالبات‌شان، کمک کند.»

حالا شايعه جدايي ماهيني به گوش مي‌رسد. جالب اينکه براي بروز اين شايعه، نشانه ديگري هم وجود دارد. همان‌طور که مي‌دانيد گابريل کالدرون در کنفرانس خبري قبل از ديدار اين تيم مقابل نساجي جمله مهمي را به زبان آورد و گفت: «جونيور از تيم ما جدا شد و يک بازيکن خارجي مي‌گيريم. البته به دنبال آن هستيم که دو بازيکن خارجي جذب کنيم.»

البته کالدرون توضيح بيشتري نداد، اما براي اضافه کردن دومين بازيکن خارجي، باشگاه نياز دارد با يک بازيکن بزرگسال ديگر هم خداحافظي کند و اگر اين شايعات صحت داشته باشد، شاهد خداحافظي شماره 13 تيم در همين زمستان خواهيم بود.

ماهيني مدت هاست ديگر در فضاي مجازي هم فعاليت چنداني ندارد؛ اين موضوع از آن جهت مهم است که او همواره يکي از پرخبرترين فوتباليست‌هاي ايراني در توئيتر و اينستاگرام به حساب مي‌آمد، اما حالا سکوت اختيار کرده و حتي در تمرينات نيز، به تمرين با تيم ذخيره‌ها عادت کرده است. ناآمادگي ماهيني دست کالدرون را هم تا حدي بسته است چرا که او مجبور است با توجه به افت فني مهدي شيري، براي سمت راست خط دفاع نسخه‌هاي عجيبي بپيچد. به عنوان مثال سيامک نعمتي که خاصيت يک وينگر سرعتي را دارد، مجبور به بازي در اين پست مي‌شود و در حالت عجيب‌تر، شجاع خليل زاده که يک مدافع ايستا به حساب مي‌آيد، بدون تخصص کافي در پست دفاع راست که پست غيرتخصصي است بازي مي‌کند. ماهيني اگر حتي 50 درصد هم آمادگي داشت، مي‌توانست در پست خودش راهي زمين شود، اما کالدرون اين موضوع را متوجه شده که ديگر نمي‌تواند روي ماهيني حساب باز کند. با اين شرايط، احتمالاً ماهيني دومين خروجي پرسپوليس در زمستان لقب مي‌گيرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته