جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6285

با گذشت چندين روز از غيبت سر مربي؛
مرد ايتاليايي به ايران بر مي‌گردد يا نه

انصاري‌فرد:
با بازيکني به توافق صد درصد نرسيديم


خبـــرنامه


خبـــر


 با گذشت چندين روز از غيبت سر مربي؛
 مرد ايتاليايي به ايران بر مي‌گردد يا نه 

 
آنهايي که سرمربي استقلال را به عنوان يک حرفه‌اي به فوتبال ايران آوردند، اين روزها مدام مثال‌هاي نقضش را شاهد هستند که تعجب همه را باعث شده است.به گزارش فارس، مشکل آندره‌ا استراماچوني و استقلال اين روزها به معضل بزرگ هواداران اين تيم تبديل شده و با گذشت 11 روز از غيبت اين مربي، همه در مورد اينکه مرد ايتاليايي به ايران بر مي‌گردد يا نه، سوال مي پرسند. در اين بين، استراماچوني فقط يک رويه را در پيش گرفته، مصاحبه‌هاي متعدد عليه مسئولان باشگاه در فضاي مجازي و رسانه هايي با سابقه روشن دشمني با ملت.

در لابه‌لاي صحبت‌هاي سرمربي ايتاليايي، چند جمله مشترک است: رفتار غير‌حرفه‌اي مديران استقلال و عدم صداقت آنها باعث شده تا تصميم به ترک ايران بگيرد. اگرچه اين صحبت‌ها در مواردي درست به نظر مي رسد و مديران باشگاه نبايد کار را به اين روز مي رساندند، ولي از سرمربي که ادعاي حرفه‌اي بودن دارد، انتظار مي‌رود خودش نيز رفتار حرفه‌اي داشته باشد؛ اتفاقي که تا امروز با آن فاصله دارد.

ظاهرا مشاوران استرا هر روز او را تحريک به مصاحبه با شبکه‌هاي معاند مي‌کنند تا مشکلش با استقلال را سياسي جلوه بدهند؛ در حالي که وقتي يک مربي در کشوري ديگر فعاليت مي‌کند، بايد به قوانين کشوري که در آن ميهمان است، احترام بگذارد. در اين روزها، استراماچوني نه تنها اين کار را انجام نداده، بلکه در آغوش دشمنان اين مرز و بوم بوده
است.

پيشتر در مطلبي به اين موضوع اشاره شد که يک سرمربي حرفه‌اي در هيچ‌کجاي دنيا عليه مديران باشگاه در اينستاگرام همسرش! ويديويي منتشر نمي‌کند. البته، اگر نارضايتي وجود دارد، مي‌تواند مذاکره رودررو کند يا شکايت کند و به حقوق ادعايي اش برسد؛ نه اينکه چنين رويه غيرحرفه اي و عوام فريبانه اي را در پيش بگيرد و هر روز مصاحبه کند.

مشکل سرمربي استقلال را با ويلموتس مقايسه کنيد. مربي بلژيکي که از نظر فني نقدهاي زيادي به وي وارد است و نتوانست کارايي لازم را داشته باشد اما بعد از مشکلش با فدراسيون، رفتاري حرفه اي و قابل توجه داشت. ويلموتس با وجود اينکه قبل از ديدار با عراق، تصميم به فسخ گرفته و اقداماتي نيز انجام داده بود، اما تيم ملي را رها نکرد و با همکارانش روي نيمکت نشست. وي بعد از بازگشت با تيم ملي به تهران، مواضعش را به فدراسيون منتقل کرد و راهي کشورش شد.

مشکل هر دو مربي نحوه پرداخت پول و تاخير در واريز مطالبات است. آيا ويلموتس نمي‌توانست در رسانه‌هاي مختلف و حتي اينستاگرام همسرش!
بيانيه هاي مختلف صادر کند؟ او نمي توانست از نحوه پرداخت پول و تحريم‌هاي ايران دررسانه هاي معاند کشورمان، سخنراني داشته باشد؟ اما چرا سرمربي بلژيکي اين کار را نکرد؟ چون ويلموتس در قامت يک مربي حرفه‌اي، تنها با انتشار يک توئيت در صفحه شخصي خود اعلام کرد تمامي موارد اختلاف با فدراسيون را به وکلايش سپرده و ديگر در اين مورد صحبت نخواهد کرد. رفتاري که استراماچوني و دوستانش بلد نيستند؛ اصول اوليه حرفه اي بودن.


 انصاري‌فرد:
 با بازيکني به توافق صد درصد نرسيديم 

 مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت: باشگاه بدهي‌هاي سنگيني دارد که هر روز به آن اضافه مي‌شود و از هواداران مي‌خواهيم که در فراخواني که داديم شرکت کرده و پرسپوليس را تنها نگذارند.محمدحسن انصاري‌فرد در گفت‌وگو با فارس، در مورد پرداخت پاداش اعضاي تيم پرسپوليس اظهار داشت: پاداش اعضاي تيم پرسپوليس قطعاً پرداخت خواهد شد. ما جلسه خوبي با آقاي کالدرون داشتيم و ضيافت ناهار خوبي هم روز گذشته برگزار شد. بعد از اين ضيافت جلسه‌اي با ‌آقاي کالدرون برگزار کرديم و در خصوص نقل و انتقالات به صحبت پرداختيم. من هم مي‌دانم که پاداش برد در چند بازي پرداخت نشده اما خوشبختانه اعضاي تيم پرسپوليس تمرکز خود را روي بازي‌ها گذاشتند و به اين مسائل فکر نمي‌کنند. ما هم به دنبال تأمين منابع مالي براي اين مسأله هستيم و به آقاي کالدرون هم اين موضوع را اطلاع داديم.

وي در خصوص اينکه هواداران پرسپوليس نگران هستند که کالدرون هم مثل استراماچوني بابت مطالباتش از ايران برود افزود: قسط اول آقاي کالدرون به صورت کامل پرداخت نشده اما ما در سه مقطع به او پرداختي داشتيم هر چند که با اين شرايط باز هم يک سوم قسط اول او باقي مانده اما به ما يک بازه زماني اعلام کرده تا اين پول پرداخت شود. ما هم به دنبال تأمين مالي اين پول هستيم اما جا دارد که از آقاي کالدرون که شرايط ما را درک کرده تشکر کنم. مي‌دانيم که او وضعيت ما را درک مي‌کند هر چند که به زودي قسط دوم او هم از راه مي‌رسد و بايد اين پول را هم پرداخت کنيم.

انصاري‌فرد درباره بدهي‌هاي باشگاه پرسپوليس و طلبکاراني که هر روز به تعداد آنها اضافه مي‌شود، تصريح کرد: متأسفانه باشگاه بدهي سنگيني دارد و هر روز اين بدهي‌ها اضافه مي‌شود. براي پرداخت برخي از اين مطالبات فرصت داريم اما براي برخي ديگر فرصت نداريم و بايد هر چه زودتر دست به کار شويم. از طرف ديگر بايد به بازيکنان و مربيان هم پرداختي داشته باشيم و اين مسائل شرايط ويژه‌اي را براي باشگاه در اين روزها به وجود آورده است.

وي اضافه کرد: روز گذشته فراخواني داديم و به هواداران اعلام کرديم که بتوانند در سامانه پيامکي اختصاصي باشگاه پرسپوليس عضو شوند. در 6 سال گذشته شرکت مجري که رابط بين باشگاه و اسپانسر بود با باشگاه‌هاي ديگر يکي بود اما براي اعتمادسازي براي هواداران، شرکت رابط بين اسپانسر و باشگاه را به کارگزار برند پرسپوليس واگذار کرديم تا خيال هواداران از اين بابت راحت باشد که کمک‌هاي مالي آنها مستقيماً به حساب باشگاه پرسپوليس مي‌آيد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس ادامه داد: خوشبختانه هواداران خيلي خوبي داريم و در اين شرايط وضعيت حساس باشگاه را درک مي‌کنند. اگر حمايت هواداران نباشد مطمئناً در اين شرايط سخت دچار چالش خواهيم شد. به هر حال درآمدهاي باشگاه از قبل هزينه شده و بدهي‌هايي وجود دارد که بايد با راه‌هاي درآمدزايي جديد آنها را پرداخت کنيم. با کمک اسپانسرها توانستيم دريافتي بازيکنان را به 30 درصد برسانيم اما برخي از بازيکنان از سال قبل هم طلبکار هستند و نهايتاً بايد تا يک ماه آينده به آنها پرداختي داشته باشيم. ما از هواداران مي‌خواهيم که در اين شرايط سخت باشگاه را تنها نگذارند و در فراخواني که داديم شرکت کنند.

وي درباره شايعاتي که مبني بر توافق با برخي بازيکنان براي حضور در اين تيم در فضاي مجازي منتشر مي‌شود خاطرنشان کرد: تا اين لحظه با هيچ بازيکني به صورت صد درصد به توافق نرسيديم اما در حال پيگيري کارها هستيم. در اين خصوص با آقاي کالدرون صحبت کرديم و همه چيز طبق برنامه و با هماهنگي سرمربي تيم انجام مي‌شود.


 خبـــرنامه 

 سپاهان – منتظري

معطل رضايتنامه از قطر

مصدوميت طولاني مدت عزت‌الله پورقاز سبب شد سرمربي تيم سپاهان هرچه سريعتر به فکر تقويت تيمش با يک‌ مدافع با تجربه بيفتد تا در مسابقات فشرده نيم‌فصل دوم و همچنين بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا نگراني بابت خط دفاع وجود نداشته باشد. به همين خاطر پژمان منتظري به عنوان جانشين مدافع مطمئن اما مصدوم زرد پوشان در رادار قلعه‌نويي قرار گرفت و مدافع اسبق آبي‌هاي تهران و تيم‌ملي به همراه مسئولان سپاهان بر سر يک‌ ميز نشستند.

براساس صحبت‌هاي انجام شده بين دو طرف، سپاهان و منتظري به اين انتقال اميدوار هستند و روند اين مذاکرات مثبت‌ بوده اما براي نهايي شدن اين مذاکرات و عقد قرارداد، منتظري بايد رضايتنامه‌اش را از باشگاه الخريطيات قطر دريافت کند. با توجه به اين مسئله بايد ديد که اين مانع در نهايت چگونه برطرف خواهد شد. تيم سپاهان در ورزشگاه نقش جهان ميزبان شاهين بوشهر خواهد بود و روز دوشنبه دوم دي نيز در چارچوب جام حذفي به مصاف استقلال در ورزشگاه آزادي مي‌رود.

فتح‌الله زاده عضو هيئت مديره استقلال شد

علي فتح الله زاده مديرعامل سابق باشگاه استقلال از سوي وزارت ورزش به هيات مديره اين باشگاه اضافه شد. به گزارش پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، با تصويب مجمع عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي استقلال تهران آقاي علي فتح الله زاده به عنوان عضو جديد هيات مديره باشگاه استقلال تهران منصوب گرديد.

نوراللهي، فرمانده پرسپوليس

هم دفاع مي‌کند هم گل مي‌زند

پس از مصدوميت تکراري کمال کاميابي‌نيا، پرسپوليس به 2-4-4 با دو هافبک مرکزي متمايل شد. در واقع احمد نوراللهي يک ايستگاه عقب‌تر آمده و به عنوان هافبک دفاعي‌تر ايفاي نقش مي‌کند. اين مسئله باعث کاهش شعاع حرکتي او براي بازي در زمين حريف شد و خب وقتي بيشتر در زمين خودي باشي طبيعتاً آمار‌هاي زمين خودي‌ات هم بيشتر مي‌شود. فارغ از اين تغيير پست، ويژگي حرکتي اين دو بازيکن نيز در آمار ثبت شده تأثيرگذار بود. نوراللهي عموماً يک بازيکن استاتيک بوده که تمايل فراواني به بازي در عرض زمين دارد.

نوراللهي با آرامش توپ را در مرکز زمين کنترل مي‌کند و مهم‌ترين فاکتور او شوتزني و زدن گل‌هاي حساس و کليدي است. همچنين نوراللهي هافبکي بازيساز است. فرم ارسال‌هاي او به گونه‌اي است که توپ به آرامي در هوا مي‌چرخد و با شدت کم به بازيکن مورد نظر مي‌رسد که باعث مي‌شود بازيکني که توپ به او مي‌رسد براي کنترل به دردسر نيفتد.

شايد خيلي پاس گل ندهد، اما هافبک مطمئني است که کمتر پاس اشتباه مي‌دهد. شماره 8 اين روز‌ها فرمانده ميانه ميدان پرسپوليس محسوب مي‌شود. اين بازيکن در فاز دفاعي هميشه سعي مي‌کند بازيکن حريف حرکتِ اول را انجام دهد و کمتر در حرکات او ديده‌ايم که ريسک بالايي را بپذيرد. قدرت بازي خواني نوراللهي در کار‌هاي تدافعي بالاست و اين خصوصيت موجب مي‌شود تا او جايگيري مناسبي داشته باشد. از طرف ديگر کمال کاميابي‌نيا خصوصيت درگير شوندگي دارد و اين زوج‌سازي همپوشاني نسبتاً قابل قبولي در اين امر دارد. در فاز تهاجمي نوراللهي قابليت انتقال سريع از دفاع به حمله را دارد و اکثراً به عنوان يک واصل مناسب بين خط دفاع و هافبک ايفاي نقش مي‌کند.

اگر احمد بتواند روند رو به رشد خود را حفظ کند در آينده‌اي نزديک بهترين هافبک دفاعي روز‌هاي آينده تيم ملي فوتبال ايران خواهد بود.

همداني جانشين زرينچه در استقلال شد

اسماعيل خليل زاده سرپرست باشگاه استقلال ضمن تقدير و قدرداني از جواد زرينچه سرپرست سابق تيم فوتبال استقلال که در مدت زمان حضور در اين تيم تلاش هاي زيادي براي موفقيت تيم انجام داد، ستار همداني را به عنوان سرپرست تيم فوتبال استقلال معرفي کرد.

ستار همداني که سابقه حضور به عنوان بازيکن و مربي در تيم فوتبال استقلال را در کارنامه دارد، از جمله ملي پوشان سابق و پيشکسوتان فوتبال ايران است که جانشين زرينچه خواهد شد. زرينچه و همداني در ليگ چهاردهم به عنوان دستياران امير قلعه نويي در تيم فوتبال استقلال فعاليت مي کردند.

مديربرنامه‌هاي ايکاردي:

مائورو به يوونتوس نخواهد رفت

با وجود انتشار شايعاتي درباره پيوستن مهاجم آرژانتيني اينتر به يوونتوس در پنجره نقل و انتقالات تابستاني، مديربرنامه‌هاي اين بازيکن آرژانتيني ملحق شدن او به بانوي پير را منتفي مي‌داند.

واندا نارا، مدير برنامه‌ و همسر مائورو ايکاردي اعلام کرد که اين بازيکن آرژانتيني در پايان فصل جاري به يوونتوس ملحق نخواهد شد.

پيش از انتقال قرضي يک ساله ايکاردي از اينتر به پاري‌سن‌ژرمن در تابستان امسال، شايعات فراواني درباره انتقال او به يوونتوس شنيده مي‌شد اما برنامه‌هاي بانوي پير در پنجره نقل و انتقالات به شيوه‌اي پيش رفت که نتوانست ايکاردي را به خدمت بگيرد.

ايکاردي در اولين فصل حضورش در پارک دو پرنس، عملکرد خوبي داشته و همين موضوع سبب شده است که گمانه‌زني‌هايي درباره تلاش پاري‌سن‌ژرمن براي قطعي کردن قرارداد او صورت بگيرد.

واندا نارا حاضر به رد اين موضوع نشده است اما او تأکيد کرد که همسرش حاضر نيست با پيوستن به رقيب ديرينه اينتر به اين تيم خيانت کند.

نارا در مصاحبه با شبکه «رته 4» در پاسخ به اين سؤال که آيا احتمال دارد ايکاردي در پايان فصل به يوونتوس ملحق شود، گفت: خير. مائورو اکنون در پاري‌سن‌ژرمن است. او در پاريس از وضعيتش راضي است و دارد گل‌هاي فوق‌العاده‌اي هم براي اين تيم به ثمر مي‌رساند. براي من فقط خوشحال بودن او مهم است و الان هم که خوشحال است. مائورو در يکي از مهمترين باشگاه‌هاي دنيا بازي مي‌کند و تصميمش براي پيوستن به اين تيم هم براي خيانت نکردن به اينتر برود.

مديربرنامه‌هاي ايکاردي افزود: من نمي‌دانم چه کسي مائورو را از اينتر بيرون کرد اما در نهايت رفتن او به پاري‌سن‌ژرمن به نفع همه بود و الان هم دارد در تيمي بهتر و مهمتر بازي مي‌کند. مائورو نمي‌توانست به پيشنهاد بازي در پاري‌سن‌ژرمن نه بگويد و رفتنش به نفع اينتر هم تمام شد.


 خبـــر 

 ژاوي:

نه استعفا مي‌دهم و نه مي‌روم

ستاره سابق فوتبال جهان قصد دارد حضور 4 ساله اش در کشور قطر را فعلا ادامه بدهد و آنطور که خودش مي گويد پروژه ش در اين کشور طولاني مدت است.ژاوي هرناندز بعد از جدايي از بارسلونا در سال 2015 و پس از انجام 505 بازي با لباس آبي و اناري به کشور قطر آمد. او ستاره تيم السد يکي از قديمي ترين و پرافتخارترين باشگاه هاي کشور قطر شد و همراه اين تيم يک بار قهرمان ليگ ستارگان اين کشور شد و همچنين جام هايي چون جام اميرقطر، قطر کاپ و سوپرکاپ اين کشور را بالاي سر برده است.

او بي شک يکي از بزرگترين بازيکنان فوتبال است که در دهه هاي اخير به قاره آسيا آمده است. ژاوي سال گذشته و بعد از جدايي ژوزوالدو فريرا به عنوان سرمربي روي نيمکت السد نشست و دنياي بازي کردن را کنار گذاشت.او با السد به عنوان سرمربي توانست قهرمان سوپرکاپ کشور قطر شود. در مورد ژاوي هرناندز همان زماني که او در السد بازي مي کرد موضوع مربيگري اش در اين تيم و حتي تيم ملي قطر مطرح شد. اخباري که همواره بعد از حضور ژاوي و قرارداد بلندمدتش با قطري ها به گوش مي رسيد اين بود که او يکي از چهره هاي اصلي فني تيم ملي اين کشور در رقابت هاي جام جهان 2022 خواهد بود.

البته که تيم ملي قطر با فيليکس سانچر که سابقه مربيگري در بارسلونا را دارد توانست قهرمان جام ملت هاي آسيا شود اما حضور ژاوي روي نيمکت السد و عملکرد نسبتا موفقش در اولين سال سرمربيگري اش اين ذهنيت را به وجود آورد که شايد ستاره فوتبال جهان هدايت قطر را در جام جهاني به عهده بگيرد.با اين وصف ژاوي همراه السد در جام باشگاه هاي جهان بعد از برد برابر هينگن از کشور نيوکالدونيا در دو بازي بعدي برابر مونتري مکزيک و اي اس تونس شکست خورد. شکست سنگين و 6 بر دو السد برابر تيم تونسي و همچنين حضور السد در رتبه چهارم رقابت هاي ليگ ستارگان باعث انتشار خبر برکناري او شد. اما ژاوي همانطور که نوال الاسيوي خبرنگار اهل کشور عربستان امروز از قول او توئيت کرده قصد جدايي از السد را ندارد. او از قول ژاوي نوشته است:" نه استعفا مي دهم و نه کنار مي روم. پروژه من با السد طولاني مدت است.

انتخاب آبادان براي ديدار جام‌حذفي شهرداري ماهشهر – پرسپوليس

ديدار تيم‌هاي شهرداري ماهشهر و پرسپوليس تهران در مرحله يک چهارم نهايي جام‌حذفي فوتبال در ورزشگاه تختي آبادان برگزار مي‌شود.طبق قرعه، شهرداري ماهشهر در مرحله يک چهارم نهايي جام‌حذفي فوتبال در خانه ميزبان پرسپوليس شد اما به دليل آماده نبودن ورزشگاه خود در ماهشهر، بايد ورزشگاه ديگري را براي ميزباني معرفي مي‌کرد.مسئولان باشگاه شهرداري ماهشهر نيز ورزشگاه تختي آبادان را براي برگزاري اين ديدار پيشنهاد دادند که اين موضوع در جلسه صبح ديروز (چهارشنبه) شوراي تامين خوزستان مورد موافقت قرارگرفت.

بر اين اساس شهرداري ماهشهر از ساعت 14:30 دوم دي‌ماه در آبادان پذيراي پرسپوليس است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته