جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/09/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6286


تاثير سرب بر خطر ابتلا به زوال عقل


تاثير روغن ماهي در کاهش التهاب


آيا تغذيه در پيشگيري از آنفلوآنزا موثر است؟


يادداشت


خبرپزشكي


 تاثير سرب بر خطر ابتلا به زوال عقل 

 به گزارش ايسنا، گروهي از محققان کانادايي در تحقيقات خود روي عوامل بروز زوال عقل، قرار گرفتن در معرض سرب را در شروع اين بيماري موثر دانستند.محققان کانادايي با تاکيد بر اينکه ميزان قرار گرفتن در معرض سرب در آمريکا و کانادا و همچنين بخش‌هايي از اروپا کاهش پيدا کرده، اظهار داشتند: اين موضوع مي‌تواند توضيح دهنده روند کاهشي موارد ابتلا به زوال عقل در اين کشورها باشد.محققان کانادايي با اشاره به اينکه تاثيرات منفي سرب بر بهره هوشي (IQ) کودکان تاييد شده‌ است، بيان کردند: تاکنون به تاثيرات طولاني مدت قرار گرفتن در معرض سرب بر قدرت شناختي بزرگسالان و احتمال ابتلاي آنان به زوال عقل توجه چنداني نشده است.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري يونايتدپرس، محققان تاکيد کردند: سرب يک نوروتوکسين شناخته شده است که بر سيستم عصبي تاثير مي‌گذارد و تحقيقات انجام شده روي افرادي که در محل کار در معرض اين ماده قرار دارند نشان مي‌دهد بين قرار گرفتن در معرض سرب و زوال عقل ارتباط وجود دارد.


 تاثير روغن ماهي در کاهش التهاب 

 محققان در مطالعه اخير خود به خواص کاهش دهنده التهاب از طريق مکمل‌هاي روغن ماهي پي بردند.به گزارش مهر،مولکول‌هاي ضدالتهابي، SPMها ناميده مي‌شوند و تأثير قوي اي بر سلول‌هاي سفيدخون دارند و همچنين التهاب عروق خوني را کنترل مي‌کنند.محققان مي‌دانند که بدن از طريق تجزيه اسيدهاي چرب ضروري، از جمله برخي از اسيدهاي چرب اُمگا 3،SPMها را توليد مي‌کند. با اين حال رابطه بين مصرف مکمل‌ها و ميزان SPMها در حال جريان در خون هنوز نامشخص است.محققان دريافتند مصرف مکمل روغن ماهي موجب افزايش ميزان SPMهاي خون مي‌شود. نتايج نشان داد «زمان و دوز مصرف» در افزايش ميزان SPMها در خون تأثير دارد.آزمايش همچنين مشخص کرد مصرف اين مکمل‌ها منجر به افزايش حملات سلول‌هاي ايمني عليه باکتري‌ها و کاهش فعاليت سلولي عامل لختگي خون مي‌شود.التهاب يک واکنش دفاعي سيستم ايمني است که براي سلامت ضروري است. فاکتورهاي گوناگوني نظير سلول‌هاي آسيب ديده، مواد سمي، و پاتوژن هاي نظير باکتري‌ها موجب آغاز اين واکنش مي‌شوند.تداوم و مزمن شدن التهاب براي سلامت مضر است و موجب بروز بيماري قلبي، آرتروز روماتوئيد و ساير مشکلات براي سلامت مي‌شود.


 آيا تغذيه در پيشگيري از آنفلوآنزا موثر است؟ 

 دکتر تيرنگ نيستاني در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه هيچ ماده غذايي خاصي از ابتلا به ويروس و باکتري پيشگيري نمي‌کند، گفت: توانايي انتقال و بيماري‌زايي ويروس در دو سطح قدرت و حدت بيماري‌زايي تقسيم مي‌شود که بروز بيماري در يک سطح جمعيتي به قدرت بيماري‌زايي ويروس و شدت بيماري در فرد به حدت آن بستگي دارد.وي با بيان اينکه در رابطه با ويروس آنفلوانزا هر دو اين سطوح بسيار بالاست، عنوان کرد:‌ ويروس انفلونزا به دليل تغييرات ژنتيکي منجر به تضعيف دستگاه ايمني، افزايش شيوع و افزايش احتمال مرگ و مير مي‌شود. به همين دليل توصيه مي‌شود که افراد هر سال نسبت به تزريق واکسن همان سال اقدام کنند.تغذيه بد مانند کمبود ريزمغذي‌ها در تضعيف سيستم ايمني و افزايش ‌شدت و حدت بيماري‌زايي موثر است.نيستاني مصرف زياد مايعات، ‌تامين ريزمغذي‌ها، مصرف زينک، ويتامين دي و ساير مکمل‌ها را در تقويت سيستم ايمني افراد موثر دانست و گفت: تامين ويتامين آ بخصوص در سالمندان نيز موثر است؛ چراکه ويتامين آ همواره به ‌عنوان ويتامين ضدعفونت معروف بوده است.

اين متخصص تغذيه با بيان اينکه توجه به تامين ويتامين‌هاي ضروري و ريزمغذي‌ها در تسريع درمان بايد مدنظر باشد، اظهار کرد: همچنين مصرف ليمو شيرين و پرتقال در جبران کمبود ويتامين‌ها و ريزمغذي‌ها و کاهش شدت بيماري تاثيرگذار است.


 يادداشت 

فن‌آوري چاپگر سه بعدي زيستي و آينده پيوند عضو

ابراهيم علي آبادي

دستگاه چاپ، از آغاز اختراعش تاثيري شگرف بر زندگي انسان گذاشته است، در ابتدا چاپ، انسان را از نسخه‌برداري دستي از روي کتاب‌ها که زمان زيادي مي‌برد و احتياج به دقت و وسواس بسياري داشت نجات داد و موجب شد کتاب و هر نشريه ديگري با تعداد زياد در دسترس همگان قرار گيرد. اما داستان چاپ به همين جا ختم نشد؛ چاپ مسير خود را در رشته‌هاي ديگر از فيزيک و شيمي و پزشکي باز کرد و اينک در مهندسي پزشکي هر از چندي شاهد شگفتي‌هاي عظيمي در مورد کارايي چاپگرهاي سه بعدي هستيم. اگر زماني براي نجات جان يک انسان بايد منتظر قلب و کليه و کبدي مي‌مانديم که بايد از يک انسان مرگ مغزي شده و يا از اهداکنندگان برسد، اما اينک علاوه بر قلب و استخوان و گوش که مدتي است توسط چاپگرهاي زيستي ساخته شده و براي پيوند در بدن بيماران استفاده مي‌شود، نوبت به کبد رسيده است.

دانشمندان و مهندسان پزشکي برزيل با استفاده از چاپگرهاي سه بعدي، توانسته‌اند اين اندام را توليد و از آن براي نجات جان بيماران استفاده کنند.

اين روش با ترکيب تکنيک‌هاي زيست‌‌مهندسي از جمله برنامه‌‌ريزي مجدد سلولي و کشت سلول‌هاي بنيادي پرتوان با استفاده از چاپگرهاي زيستي سه ‌بعدي انجام مي‌شود. اين روش بيش از روش‌هاي گذشته عملکردهاي کبدي را شبيه‌سازي مي‌کند.

دانشمندان اميدوارند در آينده نه چندان دور، انسان‌ها ديگر احتياجي به انتظار براي پيوند عضو نداشته باشند و با استفاده از چاپگرهاي زيستي سه بعدي بتوانند تمام نياز خود براي پيوند عضو را برطرف کنند.

در اين ميان البته راه براي قاچاق اعضاي بدن و حتي فروش آن از سوي نيازمندان نيز بسته خواهد شد.

چاپگرهاي سه بعدي داراي ساز و کار مشخصي هستند؛ اين چاپگرها داراي کارتريج‌ ها يا مخازني براي ذخير‌ه‌ي جوهر از انواع مختلف و در مورد توليد اعضاي بدن، جوهر‌هاي بيولوژيک مي باشند که با استفاده از سوزن ‌هاي موجود روي پلتفرم يا محل پرينت، براساس الگوي مشخص شده، اگر چه بسياري از اندام هاي حياتي بدن انسان از نظر ساختاري شبيه به يکديگر مي باشند، اما براي آن که پزشکان يک عضو را از طريق اين چاپگرها براي بيمار خاص پرينت بگيرد، بايد عضو معيوب بدن را در ابتدا از طريق گرفتن تصاويرMRI و سي‌تي اسکن به ‌طور دقيق بررسي نمايند، سپس تصاوير بدست آمده را با استفاده از نرم ‌افزار‌هاي خاص مورد تحليل و بررسي قرار دهند تا نقشه‌ ي سلولي عضو مورد نظر و تقسيم‌ بندي سلول‌ها در هر لايه بطور مشخص، معلوم شده و در نقشه‌ي پرينت بطور دقيق قيد شود.

‏خبر خوب اينکه بعد از ‎قلب و ‎کليه، حالا ‎کبد مصنوعي! کبدي مينياتوري که محققين برزيلي با کمک پرينت 3 بعدي توليد کرده‌اند و گفته مي‌شود تمامي فعاليتهاي يک کبد معمولي (مثل توليد پروتئين‌هاي حياتي، ذخيره ويتامين، ترشح صفرا و ...) را انجام مي‌دهد.


 خبرپزشكي 

 پخت و پز باروغن زيتون ممنوع

مهسا خدامراد

اسيد اولئيک موجود در روغن زيتون قابليت اکسيد شدن را دارد و براي سرخ کردني‌هاي طولاني مدت بسيار مضر است.

اسيد چرب موجود در روغن زيتون با نام اسيد اولئيک در ميان متخصصان علوم تغذيه شناخته شده است که اين اسيد با پيوند تک زنجير در خود تنها براي پخت و پز‌هاي کوتاه مدت مانند تفت دادن غذا يا پخت برنج مناسب است.

اسيد اولئيک موجود در روغن زيتون قابليت اکسيد شدن را دارد و براي سرخ کردني‌هاي طولاني مدت با حرارات بالا مانند کدو بادمجان، کتلت و دستگاه سرخ کن به هيچ وجه توصيه نمي‌شود چرا که اين عمل باعث از بين رفتن خاصيت‌هاي درون مواد غذايي و همچنين خود روغن زيتون خواهد شد.

تمام روغن‌هاي موجود در بازارانرژي بالايي دارند و هر 1 گرم از روغن‌ها داراي 9 گرم انرژي است.

به عقيده خيلي‌ها روغن زيتون کاملا مفيد است و مصرف بيش از حد آن هيچ ايرادي ندارد، اما اين کاملا اشتباه است و مصرف زياد تمامي روغن‌ها باعث افزايش بافت‌هاي چربي و در نهايت اضافه وزن خواهد شد.

همه روغن‌ها به علت پر انرژي بودن براي بدن مخصوصا کبد انسان‌ مضر هستند و بايد در استفاده از آن‌ها کاملا احتياط کرد.

براي افراد مختلف ميزان مصرف روغن‌ها کاملا متفاوت است، ولي در برنج و خورشت دو قاشق غذا خوري کفايت مي‌کند و کساني که هيچ چربي اضافي در بدن خود ندارند بهتر است براي حفظ سلامت جسماني خود استفاده از روغن‌ها را محدود کنند.

روغن زيتون براي پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي- عروقي هم به شدت توصيه مي‌شود. به عقيده اکثر متخصصان تغذيه روغن زيتون يک روغن کاملا مفيد براي هر رده سني است و مصرف آن به ميزان کم توصيه مي‌شود.

روغن زيتون به علت نداشتن ويتامين D، کلسيم و منيزيم هيچ تاثيري بر پوکي استخوان ندارد و اين باور به اشتباه در ميان افراد جامعه مطرح شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته