جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

رييس کل بيمه مرکزي خبر داد
پرداخت 3 ميليارد تومان براي کمک به جان‌باختگان و مصدومان حادثه کرمان


مکالمات درون شبکه تلفن همراه در مناطق سيل زده رايگان شد


تريبون


نهادهاي مالي


 رييس کل بيمه مرکزي خبر داد
 پرداخت 3 ميليارد تومان براي کمک به جان‌باختگان و مصدومان حادثه کرمان 

 
رييس کل بيمه مرکزي اعلام کرد که شرکت‌هاي بيمه‌اي تعهدي براي پوشش بيمه‌اي مراسم تشييع در کرمان نداشتند اما طي مذاکرات انجام شده، بيمه ايران سه ميليارد تومان را به عنوان هديه به افراد فوتي و مصدومي پرداخت خواهد کرد.به گزارش ايسنا، در جريان مراسم تشييع سردار شهيد حاج قاسم سليماني در کرمان حدود 60 نفر از هموطنان به دليل ازدحام جمعيت جان باختند و در حالي بحث‌هايي در رابطه با بيمه اين افراد مطرح بود که غلامرضا سليماني - رييس کل بيمه مرکزي - در نشستي خبري درباره اين‌که صنعت بيمه چگونه خسارت مربوط به اين افراد را پرداخت مي‌کند و آيا مکلف به اين امر است؟ توضيح داد: در اين مراسم تعهدي از سوي شرکت‌هاي بيمه وجود نداشت و در اين شرايط پرداختي هم براي آنها الزامي نيست.وي اظهار کرد: اما با توافق انجام شده، قرار است سه ميليارد تومان از سوي بيمه ايران به عنوان کمک به افراد فوتي و مصدومان بدون اين‌که حق بيمه‌اي از آنها دريافت شده باشد، پرداخت شود.

طرح بخشودگي جرائم بيمه ثالث از اول بهمن‌

رييس کل بيمه مرکزي از طرح بخشودگي جرائم بيمه ثالث از اول بهمن‌ماه نيز خبر داد و گفت: بخشنامه مربوطه در اين باره صادر و ابلاغ شده است.سليماني با ارائه‌ توضيحاتي اظهار کرد: با توجه به اين‌که ممکن است اقشار آسيب‌پذير به دليل مشکلاتي در پرداخت‌هاي بيمه با موانعي مواجه باشند از اين‌رو تصميم گرفتيم تا طرح بخشودگي را به مناسبت دهه فجر اجرايي کنيم.رييس کل بيمه مرکزي گفت: در حال حاضر 22 ميليون خودرو در کشور وجود دارد که 20 ميليون آنها بيمه و 10 درصد باقي‌مانده ديگر آنها بيمه نيستند. از اين‌رو از اول بهمن‌ماه سه ماه فرصت دارند با مراجعه و پيگيري موضوع بيمه ثالث را دريافت کند در عين حال که جرائم مربوطه نيز بخشيده خواهد شد.

وي در رابطه با موتورسيکلت‌ها نيز بيان کرد: اکنون حدود 9 ميليون موتورسيکلت در حال تردد هستند اما بيمه ثالث ندارند که براي آنها نيز اين فرصت سه ماهه در نظر گرفته شده که از اول بهمن‌ماه براي دريافت بيمه ثالث مراجعه کنند.سليماني در رابطه با بخشودگي جرائم بيمه ثالث به مشموليت ماشين‌آلات کشاورزي نيز اشاره کرد و گفت: با توجه به اين‌که اين ماشين‌آلات حادثه‌افرين هستند با هماهنگي وزارت جهاد کشاورزي انجام شده صاحبان اين دستگاه‌ها نيز از ابتداي بهمن‌ماه به مدت سه ماه مي‌توانند براي بيمه ثالث مراجعه کرده و اگر تاکنون بيمه نبودند نيز مشمول جريمه نخواهند شد.


 مکالمات درون شبکه تلفن همراه در مناطق سيل زده رايگان شد 

 مکالمات درون شبکه همراه اول و ايرانسل در شهرها و روستاهاي سيل زده سيستان و بلوچستان رايگان شد.به گزارش ايسنا، اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سيار ايران ضمن ابراز همدردي با سيل زدگان جنوب کشور طي اطلاعيه اي اعلام کرد که در راستاي مسؤوليت اجتماعي و تسهيل ارتباطات در آن مناطق، کليه مکالمات درون شبکه (به مقصد همراه اول و تلفن ثابت) تا پايان روز جمعه 27 دي ماه در شهرهاي کنارک، نيک شهر، فنوج، قصرقند، چابهار، سرباز، ميرجاوه و دلگان و روستاهاي اين مناطق رايگان است.گفتني است پيش از اين همراه اول در مواجهه با حوادث غيرمترقبه استان هاي مختلف کشور نيز امکان برقراري مکالمات رايگان را براي مشترکان درگير، فراهم کرده بود.

اپراتور دوم تلفن همراه هم اعلام کرد مکالمه‌هاي درون شبکه تمامي مشترکان ايرانسل در مناطق سيل‌زده استان سيستان و بلوچستان، تا پايان روز چهارشنبه 25 دي ماه رايگان است.ايرانسل، اعلام کرد با هدف تسهيل ارتباطات و کمک به کاهش آلام سيل‌زدگان عزيز اهل استان سيستان و بلوچستان، تمامي مکالمه‌هاي درون شبکه ايرانسل از آغاز بامداد روز23 دي، تا پايان روز چهارشنبه 25 دي ماه در مناطق آسيب‌ديده از سيل، از جمله ميرجاوه، فنوج، کنارک، نيکشهر، قصرقند، دلگان، چابهار و ساير مناطق سيل‌زده و روستاها و جاده‌هاي اطراف رايگان است.با توجه به اعلام هشدار وقوع سيل، تيم فني ايرانسل پيش از جاري شدن سيلاب، در مناطق آسيب ديده حضور يافته و با بررسي شرايط و رفع آسيب‌هاي احتمالي ناشي از سيل، بر حفظ پايداري شبکه و برقراري ارتباط در شرايط دشوار سيلاب، نظارت مي‌کند. شبکه ايرانسل کماکان در حالت طبيعي و پايدار قرار دارد.


 تريبون 

 امروز، آخرين مهلت ثبت نام متقاضيان کمک معيشتي که يارانه نمي‌گيرند

گروهي از خانوارهايي که هرگز در ليست يارانه نقدي نبودند اما خود را حائز شرايط دريافت کمک معيشتي مي دانند تا امروز 24 دي ماه براي ثبت نام در سايت hemayat.mcls.gov.ir فرصت دارند.

به گزارش مهر، پس از افزايش نرخ بنزين در 24 آبان ماه امسال، دولت اعلام کرد که مابه‌التفاوت تغيير قيمت را در قالب «کمک معيشتي» به خانواده‌هاي مشمول پرداخت خواهد کرد که اولين نوبت کمک معيشتي در سه مرحله تا سوم آذر ماه به 60 ميليون نفر (18 ميليون خانوار) پرداخت شد؛ بر اساس اعلام دولت، اين کمک معيشتي براي «مددجويان کميته امداد، بهزيستي، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمري بگيران، معلمان، روستاييان و عشاير، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد» واريز شده و در واقع، جامعه هدف آن، اقشار ضعيف و کم‌درآمد جامعه تعيين شده‌اند.

يکي از حاشيه‌هاي طرح کمک معيشتي اعتراض گروه بزرگي از مردم به عدم دريافت اين مبلغ بود که با اتمام دور نخست واريز کمک معيشتي، بسياري از سرپرستان خانواري که اين رقم برايشان واريز نشده بود اما خود را حائز شرايط دريافت اين مبلغ مي‌دانستند، پيگير شدند تا بتوانند مراتب اعتراض خود را به گوش دولت برسانند؛ در همين ارتباط، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي اعلام کرد معترضان به عدم دريافت کمک معيشتي مي‌توانند با شماره گيري کد دستوري *6369#، ثبت اطلاعات خود، دريافت کد رهگيري و ثبت اطلاعات در وبسايتHemayat.mcls.gov.ir مراتب اعتراض خود را به ثبت برسانند و منتظر اعلام نظر وزارت تعاون در رابطه با وضعيت هزينه و درآمد خانوار خود باشند که پس از ثبت اعتراضات و بررسي افراد، 419 هزار و 304 خانوار جديد تاييد صلاحيت شدند و در 10 دي ماه، مبلغ مربوط به کمک معيشتي هر دو ماه (آذر و دي) را دريافت کردند.

امروز آخرين مهلت ثبت نام

پس از ثبت اين اعتراضات، وزارت تعاون اعلام کرد گروهي از خانوارهايي که هرگز در ليست يارانه نقدي نبودند اما حال خود را حائز دريافت کمک معيشتي مي‌دانند، مي‌توانند از دهم دي ماه به مدت 14 روز با مراجعه به سايت hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست دريافت اين بسته اقدام کنند.بنابراين افراد متقاضي صرفاً تا 24 دي ماه فرصت ثبت نام در سايت مذکور را دارند.

براي ثبت نام نيز سرپرست خانوار بايد اطلاعات هويتي و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند تا فرايند بررسي افراد در وزارت تعاون آغاز شود.

معيار عدم برخورداري از بسته حمايت معيشتي برمبناي است.

علاوه بر شاخص اصلي فوق، شاخص‌هاي زير نيز مد نظر قرار مي‌گيرند:

الف- خانوارهايي که اعضاي آن داراي «واحد مسکوني»، «شغل» و «خودرو» به طور «همزمان» هستند يا خانوارهايي که داراي «دو واحد ملکي» هستند.

ب- خانوارهايي که ارزش ملک آن‌ها در تهران و کلان‌شهرها (12) ميليارد ريال و در ساير شهرستان‌ها (9) ميليارد ريال باشد.

ج- خانوارهايي که داراي خودروي سواري با ارزش بيش از (300) ميليون تومان يا خودروي عمومي با ارزش بيش از (400) ميليون تومان باشند.

د- کارفرماياني که بيش از (3) بيمه پرداز داشته باشند.

ه- خانوارهايي که بيش از (3) سفر خارجي غير زيارتي داشته‌اند.

و- گيرندگان تسهيلات بانکي به مبلغ جمعاً بيش از (3) ميليارد ريال که در حال بازپرداخت اقساط باشند.

ارز کاهشي شد

قيمت ارز نسبت به روز گذشته کاهش اندکي يافته است.

به گزارش ايسنا، در هفته گذشته، قيمت ارز تغيير چنداني نداشت و پس از آن نيز روند کاهشي به خود گرفت تا جايي که اين روزها بار ديگر بازار ارز در ثبات قرار دارد.بر همين اساس، صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي هر دلار آمريکا را با قيمت 12 هزار و 920 تومان خريدند و 13 هزار و20 تومان مي‌فروشند.از سوي ديگر، قيمت خريد هر يورو در اين صرافي‌ها 14 هزار و520 تومان و قيمت فروش آن 14 هزار و 620 تومان است.

همچنين بانک‌ها تا سقف 1000 يورو به مسافران کشورهاي غير همسايه ارز مسافرتي پرداخت مي‌کند که قيمت اين ارز نيز در حال حاضر با احتساب کارمزد بانک مرکزي و بانک‌ها، رقمي در حدود 14 هزار و800 تومان است.بانک‌ها نيز هر دلار آمريکا را 12 هزار و 811 تومان و هر يورو را 14 هزار و 398 تومان مي‌خرند.

طي هر سال

30 ميليون مترمکعب آب بصورت غيرمجاز در تهران مصرف مي‌شود

معاون نظارت بر بهره‌برداري آبفاي استان تهران با اشاره به مصرف غيرمجاز 2 درصد از کل آب تهران گفت: سالانه 30 ميليون مترمکعب آب در اين استان به‌صورت غيرمجاز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.به گزارش مهر به نقل از وزارت نيرو، محمدرضا کرمي‌نژاد، گفت: ميانگين تعداد انشعاب‌هاي غيرمجاز در اين استان ساليانه 12 هزار رشته است. اين انشعاب‌ها بيشتر در شهرهاي پيرامون استان و در امور ساخت و سازهاي غيرمجاز استفاده مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه از ابتداي سال تاکنون 10 هزار انشعاب غيرمجاز شناسايي و به شبکه آب اين استان پيوسته است، افزود: 12 هزار انشعاب غيرمجاز ديگر نيز شناسايي شده و تمامي واحدهاي مربوط اين شرکت بسيج شده‌اند تا اين کار به نتيجه برسد.معاون نظارت بر بهره‌برداري آبفاي استان تهران با اشاره به اينکه انشعاب‌هاي غيرمجاز آب به تأسيسات آبرساني خسارت وارد مي‌کند، گفت: اين انشعاب‌ها باعث آلودگي شبکه توزيع، شکستگي، کاهش فشار آب در شبکه و ترويج اسراف آب بين ساير مشترکان مي‌شود. در صورت مشاهده انشعاب غيرمجاز، اين انشعاب از مدار خارج شده و به شبکه شهري متصل مي‌شود.


 نهادهاي مالي 

 امکان دريافت رمز پويا در بانک‌پاسارگاد از طريق پيامک فراهم شد

بانک پاسارگاد - بانک‌پاسارگاد، جهت ايجاد سهولت بيشتر در دريافت رمز پويا و افزايش امنيت در پرداخت‌هاي غيرحضوري، امکان دريافت رمز دوم پويا از طريق پيامک را نيز فراهم کرد.به گزارش روابط‌عمومي بانک‌پاسارگاد، از اين پس دارندگان کارت‌هاي نقدي بانک‌پاسارگاد، در هنگام انجام تراکنش‌هاي غيرحضوري، با فشردن دکمه «درخواست رمز پويا» در درگاه‌هاي پرداخت، رمز دوم پويا را به‌صورت پيامک دريافت خواهند کرد.

بر اساس اين خبر، در اين روش رمز دوم پويا به شماره‌ تلفن‌همراه ثبت شده در سيستم بانکي ارسال خواهد شد. بنابراين مشترياني که به هر دليلي پيامک‌هاي ارسالي از سوي بانک‌پاسارگاد (پيامک‌هاي واريز وجه، برداشت وجه و ورود به سامانه‌هاي بانکداري‌الکترونيک) را دريافت نمي‌کنند و يا اقدام به تعويض سيم کارت خود کرده‌اند، بايد جهت اصلاح و ثبت صحيح شماره تلفن‌همراه خود به شعبه‌هاي اين بانک مراجعه کنند.

رونق بخشي مشاغل در دستور کار بانک ملي

بانک ملي - بانک ملي ايران در نه ماه ابتداي سال جاري بيش از29 هزار فقره تسهيلات خريد دين به کسب و کارها پرداخت کرده است.به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، تسهيلات خريد دين فرصتي براي صاحبان کسب و کار و بنگاه هاي اقتصادي نيازمند نقدينگي است که چک و اوراق تجاري آنها داراي مهلت پرداخت ديرتري نسبت به زمان مورد نيازشان است. در اين روش تسهيلات دهي، بانک دين مدت دار بدهکار را به کمتر از مبلغ اسمي و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاري مانند چک و سفته به صورت نقدي از داين و مشتري خريداري مي کند بدين ترتيب مشتري مي تواند زودتر از موعد مقرر نقدينگي مورد نياز خود را به دست آورد. بانک ملي ايران از ابتداي سال جاري تا پايان آذرماه، بيش از29 هزار فقره تسهيلات خريد دين به ارزش ريالي 49 هزار و 628 ميليارد ريال پرداخت کرده است. لازم به ذکر است، بانک ملي ايران در سال
97 هم تعداد 19 هزار و 916 فقره تسهيلات خريد دين به ارزش 40 هزار و 270 ميليارد ريال پرداخت کرده است.

بانک تجارت باجه ويژه نابينايان را در اهواز افتتاح کرد

بانک تجارت - سي و نهمين باجه بانک تجارت ويژه ارائه خدمات بانکي به نابينايان و کم بينايان همزمان با 40 سالگي تاسيس اين بانک در شعبه کيانپارس اهواز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي بانک تجارت ، مهرجو معاون مدير عامل اين بانک در مراسم افتتاح باجه نابينايان گفت: ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي و تسهيل دسترسي نابينايان عزيز به خدمات بانکي، يکي از رويکردهاي بانک تجارت در ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي به شمار مي رود. در همين راستا اين سامانه تاکنون در شهرهاي شهرکرد، بيرجند، همدان، زنجان، کرج، ياسوج، مشهد، اصفهان، تبريز، بوشهر، تهران (4 باجه) ، شيراز، قزوين، قم، سنندج، رشت، خرم آباد، ساري، اراک ،يزد، زاهدان، اردبيل، سمنان، بندرعباس، کرمان، اروميه ، ايلام، ساوه، کرمانشاه، گرگان، شهرري، اسلامشهر، شهريار، سبزوارو کاشان افتتاح شده است.

وي افزود: در اين باجه‌ امکان دسترسي آسان به خدمات شعبه‌اي براي شهروندان نابينا با استفاده از دستگاه‌هاي گويا، برجسته نگار و نمايشگرهاي بريل فراهم شده و کمک شاياني به ارتقاء سطح امنيت در مبادلات بانکي اين مشتريان کرده است. مشتريان نابينا وکم بينا مي‌توانند بدون نياز به حضور همراه از خدمات بانکي همچون افتتاح حساب، واريز وجه، انتقال وجه و ... به صورت مستقل استفاده کنند.

مديرعامل بانک سينا:

شيوه هاي کارکردي و فعاليت روانتر خواهد شد

بانک سينا - هم انديشي دو روزه مديران ستادي و مناطق بانک سينا با حضور مديرعامل، قائم مقام، اعضاي هيات مديره و هيات عامل با هدف بررسي عملکرد ماه هاي گذشته و تبيين سياستهاي پايان سال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بانک بانک سينا مديرعامل اين بانک در اين همايش با تسليت شهادت جانگداز سردار رشيد اسلام، سردار پرافتخار سپهبد حاج قاسم سليماني گفت: ايشان عمر پربرکت خويش را در راه اعتلاي اسلام و ايران اسلامي صرف کرد و قطعاً رشادت ها و فداکاري هاي اين شهيد بزرگوار، در اذهان ملت ايران و ملت هاي ظلم ستيز جهان، جاودان خواهد ماند.وي گفت: شهادت حاج قاسم سليماني باعث استحکام و قوت محور مقاومت در منطقه عليه امريکاي جنايتکار شده است و انشاءالله با ياري خداوند باريتعالي مسير مقاومت و راه آن شهيد سرافراز و شهداي مقاومت بيش از پيش با قدرت بيشتري ادامه خواهد يافت تا ضمن انتقام سرسخت از آمرين و عاملين اين ترور جنايتکارانه، نابودي استکبار خصوصا امريکاي جهانخوار غاصب در منطقه رقم بخورد.

دکتر ايماني در ادامه با بيان آنکه بانک سينا در چارچوب نظام بانکي کشور به عنوان بانکي بدون حاشيه و خوشنام شناخته مي شود، اظهار داشت: رويکرد اين بانک تا پايان سال، حفظ و تداوم سياست ها و فعاليت هاي موجود با تاکيد بر روان سازي امور، تقويت شيوه هاي کارکردي و کنترل و نظارت بر فرايندها براي دستيابي به جايگاهي مطلوب تر و
شايسته تر است.

کارشناس ارزي اداره خزانه داري بانک توسعه صادرات ايران تشريح کرد:

روشهاي تامين ارز براي صادرکنندگان

بانک توسعه صادرات - بانک توسعه صادرات ايران-کارشناس ارزي اداره خزانه داري بانک توسعه صادرات ايران گفت: با توجه به سياست هاي ارزي، تامين ارز با توجه به گروه کالاي مورد نظر به دو روش تامين از سوي بانک مرکزي با تاييد فيش ثبت سفارش جهت کالاهاي اساسي، دارو، تجهيزات پزشکي و کالاهاي استراتژيک به نرخ بانکي و تامين ارز از طريق سيستم نيما با نرخ بانکي نيما براي ساير کالاها انجام مي شود.

به گزارش پايگاه خبري اگزيم نيوز وي در نشست تخصصي معرفي خدمات بانک توسعه صادرات ايران در زنجان افزود: براي تامين ارز به نرخ بانکي نيما، پس از تاييد فيش ثبت سفارش/ثبت خدمت از سوي بانک مرکزي، متقاضي مي تواند با نرخ نيما از طريق صرافي ها و يا بانک عامل خود با مراجعه به سيستم نيما اقدام کند؛ لازم به ذکر است منابع فروش براي اين اينگونه ارزها، ارز هاي حاصل از صادرات پتروشيمي هاست.کارشناس امور مالي در ادامه اظهار داشت: يوان چين، وون کره، روپيه هند و يورو، ارزهاي بانکي در دسترس هستند؛ که البته يورو صرفا بابت اقلام خاص پزشکي و دارويي با تاييد وزارتخانه متبوع، يورو و درهم با کد کارگزار NICOIRTH صرفا جهت واردات دارو و تجهيزات پزشکي ارائه مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته