جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

آخرين وضعيت سيستان و بلوچستان پس از سيل ويرانگر؛
تخريب کامل 93 واحد مسکوني

شهردار قدس:
لزوم توجه ويژه دولت و مجلس به نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي


اعلام برگزيده گان سومين دوره مسابقه نقاشي«آب = زندگي» ويژه کودکان و نوجوانان در اصفهان


عمليات عمراني پروژه 14 هکتاري اسپرت پارک


خبر


در استان


 آخرين وضعيت سيستان و بلوچستان پس از سيل ويرانگر؛
 تخريب کامل 93 واحد مسکوني 

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، از روز يكشنبه بي‌قراري آسمان در سيستان و بلوچستان پايان يافت و باران بند آمد. باراني کم سابقه که موجب طغيان رودخانه‌هاي محلي شد و سر از روستاها و زمين‌هاي کشاورزي مردم درآورد. برآوردهاي اوليه حاکي از خسارت سنگين سيل به زيرساخت‌هاي منطقه است اما برآورد حجم دقيق آن به زمان فروکش کردن سيلاب موکول شده است.به گفته مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سيستان وبلوچستان آسيب شديدي نيز به بخش کشاورزي از جمله باغات موز و مزارع شهرستان‌هاي کنارک، چابهار ودلگان وارد شده است.عباس ارجمندي همچنين بيان کرد: ارتباط تلفني درشهرستان‌هاي نيکشهر، فنوج، بخش‌هايي از دلگان، سرباز و کنارک نيز هم‌اينک قطع است و تلاش‌ها براي برقراري زيرساخت‌هاي آب، برق، تلفن و محورهاي مواصلاتي ادامه دارد.به گفته شاهدان قدري از شدت سيلاب در جنوب سيستان و بلوچستان کاسته شده و اهالي چند روستا در کنارک که در محاصره سيلاب گرفتار شده بودند، نيز نجات يافته‌اند.اما جان باختن يک دختر بچه پنج ساله بر اثر ريزش آوار و غرق شدن يکي از هم استاني‌ها از جمله اخبار تلخي بود که نگذاشت اين سيل بدون خسارت‌هاي جاني پايان يابد.

مديرعامل جمعيت هلال احمر سيستان و بلوچستان گفت: 27 روستا در 13 شهرستان دچار سيلاب و آبگرفتگي شده‌اند که تاکنون 480 خانوار آسيب ديده در چادرهاي امدادي اسکان داده شدند.رسول راشکي افزود: از روز شروع سامانه بارشي تاكنون اين جمعيت حداقل به 2 هزار و 155 نفرامداد رساني و 210 تخته موکت، 423 تخته پتو و هزار و 827 کيلوگرم نايلون در بين آسيب ديدگان توزيع کرده است.اين مسئول ادامه داد: بارندگي‌هاي سيل آسا و طغيان رودخانه‌هاي محلي تاکنون موجب تخريب کامل 93 واحد مسکوني شده که بيشترين تخريب منازل با 58 مورد از فنوج گزارش شد.او اظهار داشت: قبل از بروز بارندگي سه کمپ اسکان اضطراري در شهرستان‌هاي قصرقند، فنوج و کنارک راه‌اندازي شده بود که با توجه به شدت بارندگي‌هاي قابل ملاحظه در استان و نياز منطقه، يک کمپ ديگر نيز براي اسکان مردم سيل زده دلگان نيز احداث شده است.


 شهردار قدس:
 لزوم توجه ويژه دولت و مجلس به نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي 

 شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

مهندس مختاري، شهردار قدس با اشاره به لزوم توجه ويژه دولت و مجلس به موضوع بازسازي و نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهرها به منظور جلوگيري از فرسودگي بيشتر، گفت: از ابتداي سال 98، به منظور ارتقا کيفي خدمات ارائه شده 10 دستگاه اتوبوس توسط شهرداري قدس بازسازي شد.شهردار قدس،افزود: امروزه با رشد مالکيت و گرايش روزافزون مردم به استفاده از خودروهاي شخصي، سبب افزايش ترافيک و آلودگي‌هاي زيست محيطي شده است، از اين رو در ديدگاه‌هاي معاصر شهرسازي رويکرد توسعه حمل و نقل محور با با گرايش به گسترش حمل و نقل عمومي و توسعه شهرها بر مبناي آن يکي از راهکارهاي مقابله با اين جريان است.

وي ادامه داد: امروزه يکي از مهم‌ترين مسائل در طراحي سيستم‌هاي طراحي شهري، تدوين برنامه‌هاي جامع شهري با هدف بيشترين تطابق ممکن ميان سياست‌هاي شهرسازي و کاربري زمين و سامانه‌هاي حمل و نقل شهري بهينه با توجه به خصوصيات شبکه شهري است.شهردار قدس بيان داشت: از مهم‌ترين تاثيرات و مزاياي توسعه حمل و نقل محور مي‌توان به کاهش استفاده از خودرو شخصي، کاهش ترافيک، بهبود کيفيت هوا، کاهش مصرف انرژي، طرح شيوه‌هاي مختلف سفر مانند پياده روي و حمل و نقل همگاني، کاهش ازدحام و شلوغي، کاهش آلودگي‌هاي صوتي، بهبود سلامت و ايمني عمومي و بهبود دسترسي به فضاهاي عمومي است نيز و بخشي از اهداف توسعه پايدار به شمار مي‌آيد.

مهندس مختاري عنوان كرد: شهرقدس با توجه به مساحت محدود و تراکم جمعيتي بالا و عدم تعريف زيرساخت‌هاي مناسب با افزايش روزافزون جمعيت، نياز مبرمي به توسعه زيرساخت‌هاي مورد نظر شبکه حمل و نقل عمومي به منظور افزايش استقبال مردمي دارد.وي ادامه داد:ارائه خدمات مطلوب در اين حوزه از اولويت‌هاي مجموعه مديريت شهري قدس بوده و در حال حاضر به طور متوسط بيش از 40 هزار نفر از خطوط 4‌گانه اتوبوسراني سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر براي تردد برون شهري استفاده مي‌کنند که پيش‌بيني افزايش اين رقم نيز مي‌رود.شهردار قدس خاطرنشان کرد:شهرداري قدس در هر سال به منظور رفاه حال شهروندان و کمک به بهره‌برداران ناوگان اتوبوسراني شهرقدس، اقداماتي همچون توزيع روغن موتور رايگان، توزيع لاستيک با نرخ دولتي، اختصاص يارانه بليت، اختصاص يارانه پيمايشي و جايگزيني، بازسازي و نوسازي اتوبوس‌هاي موجود را انجام مي‌دهد.مهندس مختاري تصريح کرد:به همين منظور از ابتداي سال 98، 10 دستگاه اتوبوس بازسازي و نوسازي شده و به منظور استفاده در اختيار شهروندان محترم قدس قرار گرفته است.


 اعلام برگزيده گان سومين دوره مسابقه نقاشي«آب = زندگي» ويژه کودکان و نوجوانان در اصفهان 

 اصفهان –راعي

سومين دوره مسابقه نقاشي «آب =زندگي» با موضوع مديريت مصرف آب ويژه کودکان و نوجوانان با همکاري شرکت آب و فاضلاب و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،سيد اکبربني طباء با اشاره به برگزاري سومين دوره مسابقه نقاشي«آب =زندگي» گفت: در سومين دوره مسابقه آب مساوي زندگي در استان اصفهان 9004 اثر در بخش کودکان و نوجوانان به دبير خانه اين مسابقات ارسال شد که از اين رقم 7هزارو 134 اثر در بخش کودکان و هزار و 870 اثر در بخش توجوانان بوده است.

مدير روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بيان اينکه 5 منطقه اصفهان و 20 شهرستان در استان در اين مسابقات شرکت نمودند اعلام کرد: سومين دوره مسابقه نقاشي آب مساوي زندگي با استقبال قابل توجه کودکان و نوجوانان رده سني 4 تا 16 سال روبرو شد و پس از داوري صورت گرفته 5 نفر در بخش کودک و 5 نفر در رده سني نوجوانان به مرحله کشوري راه يافتند.مدير روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اعلام اسامي برگزيدگان گفت:در بخش کودک؛ ديانا حسيني 9 ساله از اردستان ،امير محمد قادر زاده 9 ساله از اردستان ،يونس عباسيان 8 ساله از منطقه 5 اصفهان ،اميرحسين فولادگر 8 ساله از لنجان و ستايش زاهدي 9 ساله از گلپايگان به مرحله کشوري سومين دوره مسابقه نقاشي آب مساوي زندگي راه يافتند.

وي افزود:در بخش نوجوان؛ کوثر کوثر بادي 16 ساله از بادرود ، مهزيار معصومي 11 ساله از گلپايگان ،مليکا مجيدي 12 ساله از گلپايگان ، مبينا نکونام 16 ساله از گلپايگان و زهرا نمازي 16 ساله از گلپايگان به مرحله کشوري اين دوره مسابقات راه يافتند.بني طباء به موضوع نقاشي در بخش کودک و نوجوان در سومين دوره مسابقه نقاشي آب مساوي زندگي پرداخت و اعلام کرد: موضوعات بخش کودک اين رقابت شامل:آب از کجا و چگونه به دست مي‌آيد؟ چگونه ميتوان آب را نگهداري کرد؟چه کار کنيم که آب هدر نرود؟ چگونه ممکن است آب آلوده نشود؟ آب چه نقشي در زندگي ما دارد؟ و موضوعات بخش نوجوان شامل:در انجام چه مشاغلي به آب نياز است؟ براي آينکه آب‌ها آلوده نشوند چه بايد کرد؟با چه روشي از هدررفت آب جلوگيري مي‌کنيد؟ آينده منابع آب را چگونه مي بينيد؟ بوده است.

مدير روابط عمومي وآموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد: از ميان آثار دريافتي اين مسابقه 10 اثر برتر به مرحله کشوري راه يافتند اين درحاليست که مرحله کشوري سومين دوره مسابقه آب مساوي نقاشي اواخر سال جاري برگزار خواهد شد، به آثار برتر هم در مرحله استاني و هم در مرحله کشوري جوايز ارزنده اي تعلق خواهد گرفت.بني طباء هدف از برگزاري جشنواره نقاشي «آب=زندگي» را استفاده از توانايي هنري کودکان ونوجوانان و تکثير و نشر آثار آنان از فضاي پيراموني و جلب توجه افکار عمومي به پديده کم آبي برشمرد و افزود: زبان هنر بهترين وسيله براي انتقال مفاهيم آموزشي و ضرورت‌هاي جامعه است و مقطع سني کودک و نوجوان بهترين دوران براي فراگيري آن مي‌باشد.همچنين هدف گسترش فرهنگ صحيح مصرف آب ميان آحاد جامعه، با استفاده از توانايي هنري کودکان و نوجوانان مي‌باشد که مقصود توجه افکار عمومي به پديده کم‌‎آبي است.


 عمليات عمراني پروژه 14 هکتاري اسپرت پارک 

 ملارد-برزگر

پروژه اسپرت پارک در حال مراحل تکميلي مي‌باشد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري ملارد، در راستاي تکميل پروژه هاي سطح شهر و بهره برداري از آنها در بهار انقلاب ، شهرداري ملارد به منظور بالا رفتن سرانه فضاي سبز و ورزشي واقع در بلوار شهيد جمور که در منطقه فاز سه مارليک واقع شده است پروژه پارک 14 هکتاري اسپرت پارک را احداث نموده است. اين مکان تفريحي ورزشي داراي آلاچيق ها و سکوهاي اسکان اضطراري (بحران)، زمين‌هاي بازي کودکان ، زمين پيت‌بال،تالار روباز جهت مراسمات ورزشي سنتي ، زمين چمن مصنوعي واليبال ،فوتبال و اسکيت و تنيس ، نمازخانه ، سرويس بهداشتي ،ساختمان مديريت فضاي سبز ،پيست دوچرخه سواري و ... مي‌باشد که با پيشرفت 80 درصدي کما کان در حال تکميل نهايي مي‌باشد.

همچنين عمليات عمراني پروژه سوله ورزشي روستاي قبچاق بي وقفه در حال انجام است که در راستاي بالا بردن سرانه ورزشي و نبود امکانات ورزشي ،شهرداري ملارد در زميني به مساحت 2000 متر مربع اقدام به ساخت سوله ورزشي به متراژ 1730 متر نموده است.اين مکان ورزشي در روستاي قبچاق واقع شده و داراي زمين‌هاي فوتسال ،واليبال ،بسکتبال ، سايت اداري و سرويس بهداشتي و رختکن مي‌باشد که هم اکنون با پيشرفت 70 درصدي مراحل پاياني ساخت آن در حال انجام است.


 خبر 

 برگزاري مراسم گراميداشت سردار شهيد حاج قاسم سليماني در شرکت مخابرات منطقه آذربايجان شرقي

تبريز-توفيقي

کارکنان شرکت مخابرات منطقه آذربايجان شرقي، همزمان با مناطق مخابرات استان‌هاي سراسر کشور با برگزاري مراسم با شکوهي ياد و خاطره شهيد سردار دلاور و سرافراز اسلام حاج قاسم سليماني و همرزمانش را گرامي داشتند.

مراسم بزرگداشت ياد و خاطره سردار سپهبد حاج قاسم سليماني و همرزمانش با حضور مدير مخابرات منطقه ، معاونين ، بازنشستگان و جمع کثيري از کارکنان مخابرات و با سخنراني حجتالاسلام نوين ، استاد حوزه و دانشگاه و مداحي حاج مهدي خادم آذريان در نمازخانه مرکزي اين شرکت برگزار شد.

حجت الاسلام نوين در اين مراسم ضمن تسليت فرا رسيدن ايام سوگواري حضرت فاطمه زهرا (س)و شهادت سردار رشيد اسلام به ابعاد مختلف حيات سردار دل‌ها، حاج قاسم سليماني پرداخت و نظر رهبران و مقامات کشورهاي جهان را در مورد شهادت ايشان تشريح کرد.

معاون مالي و امور پشتيباني شرکت برق منطقه اي خوزستان:

خريد بيش از 191 ميليارد ريال ماشين مقره شوي

اهواز-محمدي

معاون مالي و امور پشتيباني شرکت برق منطقه اي خوزستان با بيان اينکه بيش از 191 ميليارد ريال ماشين مقره شوي در اين شرکت خريداري شده، گفت:30 دستگاه وانت دوکابين مجهز به مقره شو براي شستشوي خطوط انتقال برق در حالت اورژانسي خريداري شده است.مهدي باسطي نيا بيان کرد: به وانت دوکابين هاي شستشوي مقره ها، آمبولانسي يا اورژانسي هم مي گويند چرا که از اين قابليت برخوردار هستند در مناطق صعب‌العبور و يا مناطقي که خطر فرو رفتگي تجهيزات سنگين وجود دارد براي شستشوي خطوط برق مورد استفاده قرار بگيرند.وي افزود: تاکنون 15 دستگاه وانت دو کابين مجهز به مقره شو به امور حمل و نقل اين شرکت تحويل داده شده و 15 دستگاه ديگر که در حال نصب تجهيزات هستند تا بهمن ماه سال جاري به ناوگان برق منطقه اي خوزستان اضافه مي شوند.

معاون مالي و امور پشتيباني شرکت برق منطقه اي خوزستان تاکيد کرد:علاوه بر خريد وانت دو کابين ها، از سال 95 تاکنون 13 دستگاه کاميون مقره شو و دو دستگاه بالابر مقره شو 33 متري نيز در در اين شرکت خريداري شده است.باسطي نيا با بيان اينکه هزينه خريد وانت دو کابين‌ها و نصب تجهيزات بر روي آن بيش از 68 ميليارد ريال بوده است، تصريح کرد: در مجموع هزينه خريد دستگاه‌هاي مقره شو 191 ميليارد و 500 ميليون ريال بر اساس قيمت‌ها و توافق‌هاي سال 95 و 96 بوده است.وي اضافه کرد:بعد از خاموشي‌هاي گسترده سال 95 به دليل ريزگردها، خريد ماشين آلات مقره شو در دستور کار اين شرکت قرار گرفته و در حال حاضر با دستگاه‌‌هاي خريداري شده که قابليت شستشوي خطوط گرم و سرد را دارند و شستشوي مرتب خطوط و پست‌هاي برق ، خطر خاموشي بر اثر آلودگي‌ها به حداقل ممکن رسيده است.

جلسه تقويت پوشش سامانه 194 در شرکت گاز استان البرز برگزار شد

کرج-خاکپور

جلسه تقويت پوشش سامانه 194 در شرکت گاز استان البرز در جهت رفع مشکلات مردم با اين سامانه برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي شرکت گاز استان البرز، جلسه تقويت پوشش سامانه 194 در شرکت گاز استان البرز با حضور مديرکل فن آوري و ارتباطات استان البرز، مدير ارتباطات سيار همراه اول، مدير کل مخابرات منطقه البرز و مديرعامل شرکت ارتباطي ايرانسل، در جهت رفع مشکلات مردم با اين سامانه برگزار شد.

حسن نوروزنيا، مسئول پدافند غيرعامل و مديريت بحران شرکت گاز استان البرز، با اشاره به اين جلسه اظهار داشت: با توجه به اينکه ارتباط با تلفن امداد و حوادث گاز 194 از طريق تلفن هاي همراه اول و ايرانسل در بعضي از نقاط استان دچار اختلال بوده و عدم ارتباط با سامانه 194 در استانهاي مجاور وجود داشت که اين امر موجب نارضايتي و عدم
سرويس دهي مناسب در مواقع بحراني بوده که پس از طرح موضوع در کميته مديريت بحران مقرر شد جهت رفع مشکل اقدامات لازم صورت گيرد.

مسئول پدافند غيرعامل و مديريت بحران شرکت گاز استان البرز تاکيد کرد: به همين منظورجلسه‌اي با حضور مدير کل فن آوري و ارتباطات استان،مدير کل ارتباطات سيار(همراه اول)، مدير کل مخابرات منطقه البرز و مدير عامل شرکت ارتباطي ايرانسل برگزار شد.نوروزنيا خاطر نشان کرد: با توجه به اينکه مشکل ارتباطي در اورژانس، آتش نشاني و هلال احمر نيز وجود داشت مسئولين بحران ادارات مذکور نيز در جلسه حضور يافتند و مشکلات خود را بيان کردند.

كشف بيش از 32 قبضه اسلحه شكاري توسط مامورين يگان حفاظت محيط زيست گيلان

رشت-سيده حديث ميرزاده

طي هفته گذشته بيش از 32 قبضه سلاح شکاري و 5 قبضه سلاح قاچاق با بيش از 65 قطعه پرنده شکار شده ؛ توسط عوامل يگان حفاظت اداره کل حفاظت محيط زيست گيلان كشف و ضبط شد.همچنين در اين ميان 3 متخلف در حال ارتكاب جرم دستگير شدند.به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست، ساسان اكبري پور فرمانده يگان حفاظت
محيط زيست گيلان با اعلام اين خبر گفت:در پي افزايش گشت کنترل و پايش مناطق تحت مديريت محيط زيست استان گيلان توسط پرسنل يگان حفاظت اداره کل در هفته گذشته اين تعداد سلاح و پرنده شکار شده از متخلفين کشف و ضبط شد .با توجه به افزايش گشت‌هاي مشترک پرسنل يگان استان و پاسگاهاي تابع در روزهاي اخير شاهد ايجاد امنيت بسيار مناسب در زيستگاه‌ها و مناطق چهارگانه استان هستيم .


 در استان 

 ديدار و گفتگوي فرماندار قدس با توانخواهان کارآفرين

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

دکتر ليلا واثقي، فرماندارقدس با توانخواهان کارآفرين شهرستان قدس در محل فرمانداري ديدار و گفتگو کرد.دکتر واثقي در اين ديدار که به علت مشکلات معلولان به جاي حضور در دفترش شخصا با آمدن در طبقه همکف فرمانداري در کنار آنان حضور يافت ، گفت: با ديدن روحيه‌ي اميد و توانايي عزيزان کم توان و تلاش آنها برخود غبطه خوردم که چرا خيلي از ما انسان‌ها با وجود داشتن توان جسمي اميد و پشتکاري شما نداريم.فرماندار شهرستان قدس در ادامه خطاب به توانخواهان بيان داشت: اميد و پشتکار شما ستودني است و بايد به عنوان الگو براي همه قرار بگيريد چرا که با تمام مشکلات از پاي ننشستيد و در حال تلاش و خدمت هستيد.وي با تاکيد بر لزوم ايجاد زمينه هاي مناسب جهت فعاليت بيشتر اين قشر در سطح جامعه اظهار داشت: توجه به نيازهاي مختلف اين قشر و مد نظر قرار دادن مطالبات افراد کم توان در سطوح مختلف يک ضرورت است.

دکتر ليلا واثقي با اشاره به اين موضوع که اين افراد بدون هيچ توقعي با روح و طبع والا هميشه قدردان داشته‌هايشان هستند و معلوليت را يک نقص ندانسته بلکه يک فرصت تلقي کرده اند، عنوان کرد: حمايت از اين قشر و رفع موانع و مشکلات آنان دعاي خيرو بدرقه راه مي‌شود.گفتني است در اين ديدار، مشکلات و دغدغه هاي اين عزيزان با فرماندار شهرستان قدس در ميان گذاشته شد و فرماندار نيز قول مساعد در جهت رفع مشکلات آنان، به خصوص در بحث وام اشتغال را عنوان کرد.

آموزش دانش آموزان استان آذربايجان شرقي با فرهنگ مصرف بهينه و ايمن از گاز طبيعي

تبريز-توفيقي

دانش آموزان مدارس استان آذربايجان شرقي در قالب برنامه‌هاي جنگ شادي با فرهنگ مصرف بهينه و ايمن از گاز طبيعي آشنا شدند.به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي، رئيس روابط عمومي با اعلام اين خبر گفت: اين برنامه هاي آموزشي در قالب تفاهم نامه همکاري با اداره کل آموزش و پرورش استان که در چند فاز اجرايي در حال اجرا مي‌باشد.غلامرضا قنبري با اشاره به نحوه برگزاري اين برنامه‌هاي آموزشي در قالب جنگ‌هاي ايمني افزود: ضمن بخش بندي مناطق پرحادثه در استان آذربايجان شرقي بر اساس تحليل حوادث ناگوار ناشي از گاز طبيعي، آموزش دانش آموزان مدارس مستقر در اين مناطق داراي اولويت بوده و در فاز اول اجرايي قرار دارد.

وي ادامه داد: برنامه‌هاي برگزار شده شامل نمايش، شعر خواني، قصه گويي، مسابقه و ... براي دانش آموزان بوده که علاوه بر ايجاد فضاي شاد و مفرح براي آنان، سعي در انتقال مفاهيم ايمني و مصرف بهينه را دارد.قنبري با تأکيد بر نقش سازنده دانش آموزان به عنوان مروجان فرهنگ صحيح مصرف در خانواده ها تصريح کرد: فرزندان خانواده مهمترين نقش را در ارتقاي فرهنگ خانواده بر عهده دارند که ان شاء ا... با آشنايي هر چه بيشتر اين قشر، شاهد کاهش روز افزون حوادث ناگوار ناشي از گاز باشيم.

سخنگوي شرکت گاز استان اظهار داشت: وفق تفاهم نامه همکاري با آموزش و پرورش طي 2 ماه ، جنگ‌هاي ايمني و مصرف بهينه براي دانش آموزان مناطق محروم در کلانشهر تبريز و تمامي شهرستان‌هاي استان برگزار خواهد شد.

رئيس جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:

پيش بيني صادرات 175 هزار تن سيب درختي از گمرکات آذربايجان غربي

رئيس جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از صادرات 40 هزار تن سيب درختي از گمرکات استان خبرداد.رسول جليلي در گفت و گو با ايسنا با اشاره به اينکه تاکنون حدود 40 هزار تن سيب درختي از گمرکات آذربايجان‌غربي صادر شده است، گفت: پيش‌بيني مي‌شود اين رقم تا پايان امسال به بيش از 175 هزار تن افزايش يابد.رئيس جهاد کشاورزي استان اظهار کرد: امسال يک ميليون و 100 هزار تن سيب درختي از باغات استان برداشت شد که از اين ميزان در حدود 350 هزار تن به مصرف صنايع تبديلي و 50 هزار تن به مصرف تازه خوري رفته است .جليلي با بيان اينکه آذربايجان‌غربي قطب اول توليد سيب درختي کشور را به خود اختصاص داده است، ادامه داد:امسال در حدود 700 هزار تن از محصول توليدي در سردخانه‌هاي استان ذخيره‌سازي شد که براي فروش روانه بازارهاي مصرف داخلي و خارجي مي‌شود.وي با بيان اينکه سيب درختي در تمامي شهرها و مناطق استان کاشت و توليد مي‌شود، افزود: بيشترين سطح توليد سيب به ترتيب در شهرستان‌هاي اروميه و اشنويه، مياندوآب و سلماس و مهاباد است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته