جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6306

هماي سعادت روي دوش واليبال
هدف بعدي، سکوي المپيک

اوساگونا چگونه سر از تهران درآورد؟
«هاي‌جک» به سبک پرسپوليس


خبـــر


خبـــرنامه


 هماي سعادت روي دوش واليبال
 هدف بعدي، سکوي المپيک 

 
تيم ملي واليبال ايران براي دومين بار توانست جواز حضور در رقابت‌هاي المپيک را کسب کند.

به گزارش فارس، تيم ملي واليبال ايران براي دومين بار توانست جواز حضور در المپيک را کسب کند. واليبال ايران پيش از اين در المپيک 2016 ريو حضور در اين رقابت‌ها را تجربه کرده بود. ملي‌پوشان ايران براي رسيدن به اين هدف روزهاي تلخ و شيرين زيادي را پشت‌سر گذاشتند؛ از تغييرات مديريتي گرفته تا حضور در تورنمنت‌هاي مختلف، تغيير بازيکنان، تمديد قرارداد سرمربي تيم ملي و هزاران موضوع زير و درشت ديگر، اما پايان داستان براي واليبال ايران خوش بود.

در روزهاي سرد واليبال که يکي دو سال گذشته تنها بازيکنان بودند که مقاومت کرده و بدون حاشيه به کار خود ادامه دادند. صعود به المپيک را قبل از هر چيزي مرهون تلاش، غيرت و جنگندگي ستاره‌هاي واليبال ايران هستيم که با وجود تمام بي‌مهري‌ها، بي‌برنامگي‌ها، کمبودها و مشکلات دست از تلاش برنداشتند و تنها با هدف شاد کردن دل مردم و بالا بردن پرچم خوش‌رنگ کشورمان شب و روز تمرين کردند.

ستاره‌هاي واليبال ايران اين روزها به قدري آماده و سرحال هستند که بايد اذعان کرد حريفي در آسيا ندارند، اما خاطرات تلخ عدم صعود به المپيک در ادوار گذشته کمي اهالي اين رشته را براي حضور در رقابت‌هاي انتخابي المپيک نگران کرده بود. شاگردان ايگور کولاکوويچ براي حضور در ميدان بزرگي به نام المپيک دو تورنمنت پيش‌روي خود داشتند؛ اولي در روسيه و دومي در چين.

در شرايطي تيم ملي ايران راهي رقابت‌هاي انتخابي المپيک در روسيه شد که افراد زيادي به المپيکي شدن اين تيم در روسيه خوش‌بين نبودند، چرا که همه تيمِ ميزبان را شانس اول صعود مي‌دانستند. رقابت‌‌هاي گروه E انتخابي المپيک در شهر سن‌پترزبورگ با حضور ايران، کوبا، مکزيک و روسيه برگزار شد. روس‌ها که چند هفته پيش از آن بدون حضور ستاره‌هاي خود به عنوان قهرماني ليگ ملت‌ها و جايزه يک ميليون دلاري اين تورنمنت رسيده بودند با توجه به اضافه شدن نفراتي چون ديميتري موزرسکي، ماکسيم ميخائيلوف، الکساندر بوتکو و... بخت نخست صعود به المپيک بودند.

همين اتفاق هم رخ داد و ايران پس از غلبه بر کوبا و مکزيک در بازي سوم مقابل روسيه قرار گرفت؛ روس‌ها که با تمام قوا وارد ميدان شدند و با غلبه بر ايران بليت توکيو را براي خود رزرو کردند، اما اين پايان کار براي ايران نبود، چرا که شاگردان کولاکوويچ يک شانس ديگر داشتند. سروقامتان ايران با قهرماني در رقابت‌هاي قهرماني آسيا به پيکارهاي انتخابي المپيک در قاره کهن راه پيدا کردند؛ رقابت‌هايي که به ميزباني جيانگمنِ چين برگزار
شد.

ايران در مرحله مقدماتي اين رقابت‌ها با تيم‌هاي چين‌تايپه، قزاقستان و چين همگروه بود. ملي‌پوشان واليبال ايران با وجود اينکه هيچ بازي تدارکاتي پيش از حضور در اين مسابقات نداشتند، اما در همان دو بازي اول مقابل چين تايپه و قزاقستان به هماهنگي رسيدند و بدون واگذاري حتي يک ست به مرحله نيمه‌نهايي صعود کردند. حريف ايران در مرحله نيمه‌نهايي کره‌جنوبي بود که بالاتر از استراليا صعود کرده و حريف ايران شده بود.

کار در بازي نيمه‌نهايي براي ايران گره خورد و چيزي نمانده بود که تمام تلاش‌هاي ريز و درشت اهالي اين رشته از بين برود. چشم‌بادامي‌ها ايران را تحت فشار قرار دادند و چه بسا اگر مصدوميت مصلحتي کاپيتان تيم ملي و ايجاد وقفه در جريان بازي نبود، حالا بايد به دنبال دلايل ناکامي تيم ملي مي‌گشتيم، اما در نهايت ورق برگشت و ايران با غلبه بر کره‌جنوبي راهي فينال شد. اتفاقاتي پيش از فينال رخ داد که ملي‌پوشان با انگيزه مضاعف وارد ميدان شدند. شاگردان کولاکوويچ در فينال مقتدرانه ظاهر شدند و اجازه خودنمايي به حريف ندادند و 3 بر صفر چين را مقابل چشم هوادارانش شکست داد.

به ياد نمي‌آوريم در سال‌هاي اخير تيم ايران با نتيجه‌اي غير از 3 بر صفر چين را شکست داده باشد. ديوار چين در جيانگمن فرو ريخت و هماي سعادت روي شانه ملي‌پوشان ايران نشست؛ به اين ترتيب بلندقامتان ايران بليت پرواز به المپيک 2020 توکيو را قطعي کردند و حالا خود را در جمع مدعيان مي‌بينند.

واليبال ايران بعد از 52 سال براي اولين بار با هدايت رائول لوزانو در المپيک 2016 حضور پيدا کرد. ملي‌پوشان ايران در گام نخست با نتيجه 3 بر صفر مغلوب آرژانتين شدند و در گام دوم با نتيجه 3 بر 2 به لهستان باختند. ايران توانست در بازي سوم با نتيجه 3 بر صفر کوبا را از پيش‌رو بردارد. شاگردان لوزانو در آخرين ديدار مقدماتي مقابل روسيه با نتيجه 3 بر 0 شکست خوردند و به عنوان تيم چهارم صعود کننده به مصاف ايتاليا رفتند. شکست مقابل لاجوردي‌پوشان با نتيجه 3 بر صفر، مانع صعود ايران به جمع چهار تيم برتر المپيک 2016 ريو شد.

از اهدافي که محمدرضا داورزني براي واليبال ايران ترسيم کرده بود، حضور روي سکوي المپيک بود. هرچند آقاي رئيس در روزهاي ابتدايي بازگشتش به فدراسيون اهداف قبلي‌اش را فراموش کرده و به دنبال بزرگ کردن صعود تيم ملي به المپيک بود، اما اهالي اين رشته هنوز تابلوي داخل اتاق داورزني را فراموش نکرده‌اند؛ تابلويي که در بخش اهداف مدنظر فدراسيون، حضور روي سکوي المپيک نوشته شده بود. از حالا همه بايد دست به دست هم دهند و شرايط را براي تحقق اين هدف فراهم کنند.


 اوساگونا چگونه سر از تهران درآورد؟
 «هاي‌جک» به سبک پرسپوليس 

 مهاجم نيجريه‌اي پيشين تيم فوتبال ذوب آهن بعد از حضور در اهواز به تهران رفت و با پرسپوليس قرارداد بست, اما اين اتفاق چگونه رخ داد؟

به گزارش تسنيم، کريستين اوساگونا در حالي که چند روزي در تمرينات تيم فوتبال فولاد خوزستان حضور داشت و قرار بود به اين تيم بپيوندد در نهايت سر از پرسپوليس درآورد.

باشگاه فولاد خوزستان که تاکنون آياندا پاتوسي و سينا زامهران را در نقل و انتقالات جذب کرده براي پست مهاجم از هفته قبل مذاکراتش را با باشگاه کره‌اي براي جذب اوساگونا آغاز کرده بود. فولاد بعد از توافق دو طرف, اقدامات حضور اين بازيکن در ايران را با گرفتن رواديد, بليت و ساير موارد انجام داد. اوساگونا بعد از حضور در اهواز چند روزي در تمرينات اين تيم شرکت کرد تا حضورش در فولاد به مرز قطعي شدن برسد تا اينکه سعيد آذري, مديرعامل باشگاه فولاد دليل تاخير در جذب اين مهاجم نيجريه‌اي را مسائل پزشکي عنوان کرد.

گويا بعد از توافق نهايي باشگاه فولاد با اوساگونا, مديربرنامه‌هاي او اين بازيکن را به تيم تهراني پيشنهاد مي‌دهد تا با مبلغي بالا‌تر در نهايت به پرسپوليس بپيوندد. اين بازيکن تا شنبه شب در اختيار باشگاه فولاد بوده اما شبانه از مجموعه فولاد و بدون اطلاع مسئولان اين باشگاه خارج شد و به تهران آمد. اوساگونا بامداد ديروز در باشگاه پرسپوليس حاضر شد و در نهايت به پرسپوليس پيوست.

پيش از اين حضور آياندآ پاتوسي در فولاد حاشيه‌ساز شده بود و باشگاه استقلال که خواهان جذب اين بازيکن بوده نسبت به اين اتفاق عکس‌العمل شديدي نشان داد. حتي از انتقال پاتوسي به اهواز با عنوان «هاي جک»- به معناي روي هوا ربودن يا بازيکن‌ربايي- ياد شده بود. تکرار اين اتفاق اين بار در ماجراي اوساگونا بين باشگاه‌هاي فولاد و پرسپوليس مي‌تواند مسئله‌اي باشد که به جذابيت‌هاي فصل نقل و انتقالات اضافه کند، موضوعي که در فوتبال دنيا نيز بسيار مرسوم است.

سعيد آذري مديرعامل باشگاه فولاد خوزستان در اين باره به تسنيم گفت: بايد به تصميم اوساگونا و باشگاه پرسپوليس احترام بگذاريم. بايد بدانيم که رقابت فوتبال فقط در زمين بازي نيست و خارج از مستطيل سبز نيز اين موضوع وجود دارد. بايد با اين حرفه‌اي برخورد کنيم و در مورد انتقال اوساگونا به پرسپوليس شکست را قبول کنيم و بپذيريم که حتماً توانمندي مسئولان باشگاه پرسپوليس در اين مورد بيشتر از ما بوده است.

وي ادامه داد: از ابتدا براي جذب اين بازيکن اقدام و همه مقدمات را براي حضور او فراهم کرديم اما به دلايلي با صبر و چشم باز به دنبال نهايي کردن قراردادش بوديم. باشگاه فولاد در جذب بازيکن مخصوصاً بازيکن خارجي بسيار وسواسي رفتار مي‌کند و درگير هيجانات بازار نقل و انتقالاتي نمي‌شود. اين رسالت کاري ماست و بنابراين به اقدام باشگاه پرسپوليس در جذب اين بازيکن احترام مي‌گذاريم و اين موضوع را کاملاً مي‌پذيريم.

آذري تأکيد کرد: اين مسئله بايد فرهنگ‌سازي شود تا اگر باشگاهي بر سر يک موضوع برنده مي‌‌شود، آن باشگاه شکست را قبول و حرفه‌اي برخورد کند. اين فقط يک رقابت فوتبالي بود و پرسپوليس برنده آن شد.

مديرعامل باشگاه فولاد اظهار داشت: با خريد‌هاي خوبي که تاکنون انجام داده‌ايم, فکر مي‌کنم تيم خوبي براي نيم فصل دوم خواهيم داشت. علاوه بر اين کماکان به دنبال اين خواهيم بود که باز هم تيم را تقويت کنيم.


 خبـــر 

 چالش باشگاه سپاهان براي انتخاب جانشين امير قلعه‌نويي

در صورتي که امير قلعه نويي به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال انتخاب شود، مسئولان باشگاه سپاهان با چالش بزرگي براي انتخاب جانشين وي مواجه خواهند بود.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران هنوز مشخص نشده است و بررسي ها و مذاکرات با گزينه هاي مختلف ايراني ادامه دارد.

علي دايي و امير قلعه نويي گزينه هاي داخلي نشستن روي نيمکت تيم ملي فوتبال ايران بودند که با گذشت زمان، به نظر مي رسد قلعه نويي سرمربي فعلي سپاهان شانس بيشتري نسبت به گزينه هاي ديگر دارد.

اين در حالي است که گفته مي شود قلعه نويي شروط خود را براي نشستن روي نيمکت تيم ملي فوتبال ايران اعم از مسائل مالي و انتخاب اعضاي کادر فني را هم اعلام کرده است.

مسعود تابش مديرعامل باشگاه سپاهان که با توجه به اين اتفاق، سکوت رسانه اي کرده است جلسات متوالي با قلعه نويي داشته است اما هنوز مشخص نيست آيا تن به جدايي اين مربي خواهد داد يا خير.

باشگاه سپاهان که در کورس قهرماني نوزدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر به سر مي برد، در صورت جدايي امير قلعه نويي با چالش بزرگي مواجه خواهد شد و بايد فردي را جايگزين قلعه نويي کند که اين تيم را در اين جايگاه حفظ کند. سپاهان که در دو سال گذشته با امير قلعه نويي مجددا در جمع مدعيان قهرماني قرار داشته است، احتمالا با جدايي وي مجددا وارد دوراني خواهد شد که نتايج خوب دو فصل اخير را تحت تاثير قرار بدهد.

ژيرو تا 2022 با اينترميلان قرارداد مي‌بندد

مهاجمي که با فرانسه قهرمان جهان شد،‌ با اينترميلان به توافق رسيده است.

اوليور ژيرو که بازيکن ناراضي چلسي در ماه‌هاي اخير است، احتمال دارد در ماه‌هاي باقيمانده از فصل جاري، انگليس را به مقصد ايتاليا ترک کرده و پيراهن تيمي قديمي از شهر ميلان را به تن کند.

بر اساس اطلاعاتي که «نيکولو شيرا» گزارشگر معروف ايتاليايي ارائه کرد، فوروارد 33 ساله با اينترميلان براي آغاز همکاري به توافق رسيده است.طبق همين وي قراردادي تا تابستان سال 2022 با تيم راه‌راه‌پوش امضا مي‌کند و در اين مدت 3.4 ميليون پوند دستمزد خواهد گرفت.

ژيرو که از ابتداي فصل جاري مورد نظر فرانک لمپارد، سرمربي تيم انگليسي نبوده و ذخيره تامي آبراهام و ميشي باتشوي شده،‌ خواهان حضور در تيمي است که اجازه و امکان بازي کردن را به وي دهد.

در تيم اينتر، او به خاطر همکاري قبلي با آنتونيو کونته، سرمربي تيم در زمان حضورش در چلسي، با نحوه کار آشناست و مي‌تواند از توان و تجربه خود به سود تيم در ادامه فصل جاري استفاده کند.

ژيرو در سال 2018 راهي چلسي شد و قبل از آن نيز بازيکن آرسنال به حساب مي‌آمد.

توافق منچستريونايتد با ستاره اسپورتينگ ليسبون

باشگاه منچستريونايتد با هافبک نفوذي تيم فوتبال اسپورتينگ ليسبون به توافق شخصي رسيد.

پس از عملکرد پرفراز و نشيب منچستريونايتد در نيم‌فصل اول و مصدوميت پل پوگبا و اسکات مک‌تاميني، سرانجام اِد وودوارد، مدير اجرايي اين باشگاه انگليسي متقاعد شد تا به خواسته اولگنار سولسشاير به منظور تقويت اين تيم در پنجره نقل‌وانتقالات زمستاني تن دهد و در اين راستا اولويت تقويت خط مياني شياطين سرخ است. منچستري‌ها به اين منظور سراغ پروژه نيمه‌تمام خود يعني برونو فرناندس از اسپورتينگ رفته‌اند که در تابستان گذشته موفق به جذب او نشدند.

نيکولو شيرا، خبرنگار ايتاليايي روزنامه «گاتزتا دلو اسپورت» ايتاليا اکنون خبر مي‌دهد که توافق نهايي بين منچستريونايتد و مدير برنامه‌هاي برونو فرناندس براي عقد قراردادي تا سال 2025 با دستمزد 6 ميليون يورو در سال حاصل شده است. قرار است دو باشگاه منچستريونايتد و اسپورتينگ ليسبون روي رسيدن به توافقي براي انتقال فرناندس 25 ساله به اولدترافورد کار کنند.اين هافبک پرتغالي که تاکنون در 132 بازي 65 گل براي اسپورتينگ به ثمر رسانده، اين فصل هم روي فرم و شکل خوبي است و آمار 13 گل‌زده و 13 پاس‌گل در 24 بازي را از خود برجاي گذاشته است.

مدافع سويا به ميلان پيوست

مدافع دانمارکي تيم فوتبال سويا به طور قرضي راهي ميلان شد.

باشگاه ميلان به طور رسمي سيمون کيائر را از سويا با بند خريد، قرض گرفت. اين مدافع دانمارکي نيم‌فصل اول را به طور قرضي در آتالانتا بازي کرد. کيائر 30 ساله که نيم‌فصل اول تنها در 6 بازي براي تيم تحت‌هدايت جان‌ پي‌يرو گاسپريني به ميدان رفت با قرارداد قرضي 6 ماهه راهي ميلان شد.اين مدافع مياني که 97 بازي ملي و 3 گل‌زده با پيراهن دانمارک در کارنامه‌اش ديده مي‌شود، سابقه بازي در تيم‌هاي پالرمو، ولفسبورگ، رم، ليل و فنرباغچه را هم در کارنامه‌اش دارد.

زانيولو رباط صليبي پاره کرد و يورو 2020 را از دست داد

هافبک ايتاليايي تيم فوتبال رم در جريان بازي مقابل يوونتوس دچار مصدوميت شديدي شد که او را از حضور در جام ملت‌هاي اروپا محروم مي‌کند.تيم فوتبال رم شب نه تنها بازي خانگي‌اش مقابل يوونتوس را با نتيجه 2 بر يک باخت، بلکه هافبک ايتاليايي‌اش نيکولو زانيولو را هم از دست داد.مصدوميت اين بازيکن 20 ساله در صحنه‌اي از بازي رخ داد که از سد چند بازيکن يوونتوس عبور کرد اما روي خط محوطه جريمه حريف نقش بر زمين شد آن هم در حالي که به نظر نمي‌رسيد او برخورد چندان جدي‌اي با بازيکنان حريف داشته باشد.ظاهراً زانيولو نه تنها در پاي راست خود دچار پارگي رباط صليبي شده - مصدوميتي که او را حداقل 6 ماه خانه نشين خواهد کرد - بلکه از ناحيه مينيسک زانوي همان پايش هم آسيب ديده است.زانيولو که بلافاصله پس از مصدوميتش با آمبولانس راهي بيمارستان شد، امروز تحت عمل جراحي قرار خواهد گرفت اما او علاوه بر اينکه تا پايان فصل خانه‌نشين خواهد شد، يورو 2020 را هم از دست خواهد داد.

زانيولو در اين فصل براي رم مهره‌اي کليدي بود، چون او در 23 بازي رسمي‌اش براي جالوروسي 6 گل به ثمر رساند. او يکي از نامزدهاي حضور در ترکيب تيم ملي ايتاليا براي يورو 2020 بود که با اين اتفاق شانس بازي در اين رقابت‌ها را از دست مي‌دهد.


 خبـــرنامه 

 انصاري‌فرد:

يک ترکيب کاملاً پرسپوليسي در باشگاه حاضر شده است

مديرعامل باشگاه پرسپوليس، گفت: با حضور يحيي گل ‌محمدي يک ترکيب کاملاً پرسپوليسي در باشگاه کنار هم قرار گرفته است.محمدحسن انصاري‌فرد در مورد انتخاب يحيي گل‌محمدي به عنوان سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس اظهار داشت: با توجه به اينکه کالدرون سرمربي آرژانتيني که شنبه شب به ما خبر نداده بود لطف خدا و حمايت هواداران باعث شد در اين دو روز در مورد جذب بازيکن با سرمربي توفيق حاصل شود. سرمربي‌اي که مورد رضايت هواداران است و اطمينان داريم با اين بازيکنان، کادر فني و هواداران مي‌توانيم به چهارمين قهرماني خود برسيم.

وي در مورد اينکه قرارداد گل‌محمدي چقدر است، گفت: ابتدا جا دارد از مجموعه باشگاه شهر خودرو تشکر کنم که همکاري خوبي با ما داشتند. در اين برهه سخت بود که سرمربي از يک تيم ليگ برتري ديگر جذب کنيم اما آنها اين همکاري را با ما داشتند.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در مورد اينکه رقم قرارداد چقدر است، گفت: در مورد اين موضوع قرار است او به باشگاه بيايد و صحبت کنيم پول رضايت‌نامه گل‌محمدي را به شهر خودرو داده‌ايم و مدت قرارداد ما يک سال و نيم است.انصاري‌فرد در مورد دستياران گل‌محمدي در پرسپوليس گفت: بايد در جلسه‌اي اين موضوع بررسي و او دستيارانش را معرفي کند.

وي در مورد جذب مهاجمان گفت: در حال حاضر اوساگونا را جذب کرده‌ايم، بايد از سعيد آذري مديرعامل باشگاه فولاد هم تشکر کنم که برخورد حرفه‌اي با ما داشت. ما هم با توجه به شرايط بايد يک مهاجم خوب را جذب مي‌کرديم، در تمام پست‌ها بازيکنان درجه يک داريم اما خط حمله را بايد تقويت مي‌کرديم.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس ادامه داد: با گزينه‌هاي سرمربي‌گري پرسپوليس به خصوص يحيي گل‌محمدي اين موضوع را در ميان گذاشتيم و آنها هم گفتند خوب است و خوشبختانه توانستيم وي را جذب کنيم.انصاري‌فرد در مورد وضعيت افشين پيرواني در اين تيم گفت: تعريف‌هاي خوبي در مورد اختيارات کادر فني باشگاه داريم، پيرواني منصوب باشگاه است و به کار خود ادامه مي‌دهد. او از زماني که آمده موفق عمل کرده است حتي ديديد وقتي کالدرون گفت او را نمي‌خواهد اعلام کرد کنار مي‌روم.

وي عنوان کرد: پيرواني به کارش بازمي‌گردد خوشبختانه در حال حاضر يک ترکيب کاملاً پرسپوليسي در باشگاه حاضر است، خودم به عنوان مديرعامل بازيکن پرسپوليس بودم و کريم باقري، يحيي گل‌محمدي و افشين پيرواني هم در اين تيم حضور داشتند.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در مورد اينکه آيا کريم باقري در کادر فني حضور خواهد داشت گفت: انتخاب کادر بر عهده سرمربي تيم است، در مورد اين موضوع جلسه خواهيم داشت، بعيد به نظر مي‌رسد که يحيي گل‌محمدي، کريم باقري را با توجه به زحمت‌هايي که در اين چند سال براي پرسپوليس کشيده نخواهد و فکر نمي‌کنم مشکلي باشد.

هروي:

کاراته‌کاهاي ايران در شيلي به حق خود رسيدند

سرمربي تيم ملي کاراته گفت: کاراته کاهاي ايران در شيلي به حق خود رسيدند ولي هنوز کار ما در کسب سهميه المپيک 2020 تمام نشده است.شهرام هروي پس از عملکرد خوب ملي‌پوشان در کاراته وان سري A شيلي اظهار داشت: خدا را شکر در شيلي کاراته‌کاهاي ايران به حق خود رسيدند و امتيازات خوبي را در راه کسب سهميه بدست آوردند. کسب5 طلا و يک برنز نتايج خوبي بود که مسلما در ادامه راه کمک زيادي به تيم مردان و زنان ايران مي‌کند.

وي افزود: هنوز کار ما در کسب سهميه المپيک تمام نشده است. کمتر از دو هفته ديگر رقابت‌هاي کاراته وان پاريس آغاز مي‌شود. بايد در آن مسابقات نيز امتيازات لازم را کسب کنيم تا به اميد خدا با تمام توان خود را آماده حضور در المپيک 2020 کنيم.هروي ادامه داد: جا دارد از حمايت‌هاي وزارت ورزش و کميته ملي المپيک تشکر کنم که طي چند ماه اخير همواره يار و ياور فدراسيون کاراته بودند. با شرايط مالي فدراسيون، اعزام ورزشکاران به شيلي کار سختي بود اما با حمايت مسئولان ورزش، فدراسيون توانست تمام نفرات خود را به شيلي اعزام کند.سرمربي تيم ملي کاراته مردان ايران در پايان خاطرنشان کرد: اعضاي تيم ملي کاراته ايران ضمن ابراز همدردي با مردم به واسطه اتفاقات تلخ چند روز اخير، قهرماني در رقابت‌هاي کاراته وان شيلي را به سردار رشيد اسلام حاج قاسم سليماني و درگذشتگان حادثه سقوط هواپيما تقديم مي‌کنند.

سرپرست جديد استقلال مشخص شد

مسئولان باشگاه استقلال با درخواست فرهاد مجيدي و بررسي شرايط سعيد رمضاني را به عنوان سرپرست تيم فوتبال استقلال انتخاب کردند. وي به جاي ستار همداني که از سمت خود استعفا کرده کار خود را آغاز خواهد کرد. همچنين ستار همداني بعد از استعفا از سرپرستي اين تيم به عنوان معاون اقتصادي باشگاه استقلال انتخاب شد. اين نفرات از امروز کار خود را آغاز خواهند کرد.

بررسي معادلات صعود تيم فوتبال «اميد»

نتايج به دست آمده در بازيهاي مسابقات مقدماتي المپيک 2020 توکيو باعث شد شانس صعود تيم فوتبال اميد به حداقل برسد اما ايران هنوز روي کاغذ شانس دارد.

به گزارش مهر، شکست دو بر يک تيم فوتبال المپيک ايران مقابل کره جنوبي در دومين بازي از مرحله گروهي مسابقات انتخابي المپيک 2020 توکيو و متعاقب آن پيروزي دو بر صفر ازبکستان مقابل چين باعث شد تا شانس تيم چين براي صعود کاملاً از بين رفته و شانس تيم ايران به حداقل برسد.در روز پاياني مرحله گروهي مسابقات در روز چهارشنبه، تيم کشورمان مقابل چين به ميدان مي‌رود و ازبکستان با کره جنوبي ديدار مي‌کند. ازبکستاني که حتي با يک مساوي صعودش به مرحله بعدي مسابقات را قطعي مي‌کند.کره جنوبي با 2 پيروزي در 2 بازي اول و رسيدن به امتياز 6، صعودش به مرحله بعدي را قطعي کرده و بازي آخر براي اين تيم جنبه تشريفاتي دارد. ازبکستان نيز مي‌تواند با يک مساوي و کسب تنها يک امتياز صعودش را مسجل کرده تا نتيجه بازي ايران و چين هيچ تأثيري بر جدول نداشته باشد.تنها اتفاقي که صعود ايران به مرحله بعدي را ممکن مي‌سازد، شکست ازبکستان و پيروزي ايران با تفاضل بيشتر از يک گل مقابل چين است.ازبکستاني‌ها با تفاضل مثبت 2 گل 4 امتيازي هستند و با فرض اين که با حداقل نتيجه ممکن شکست بخورند، تفاضل گل آنها مثبت يک مي‌شود و اين در حالي است که تفاضل گل تيم کشورمان منفي يک است. پيروزي يک بر صفر تيم ايران نيز تنها در صورتي کارساز مي‌شود که کره جنوبي بتواند ازبکستان را با تفاضل بيشتر از 2 گل شکست دهد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته