جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397


15 ميوه براي پاکسازي بدن در روزهاي کرونايي

يافته جديد پژوهشي؛
بيماري کوويد 19 با نشانه سکته مغزي ظاهر مي شود


يادداشت


خبرپزشكي


 15 ميوه براي پاکسازي بدن در روزهاي کرونايي 

در روز‌هاي کرونايي که سلامت سيستم ايمني بدن اهميت فراواني دارد با مصرف 15ميوه پرخاصيت مي‌توان بدن را پاکسازي کرد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با شيوع ويروس کرونا در جهان، سلامت سيستم ايمني بدن اهميت زيادي دارد با مصرف تنها 15 ميوه طلايي، مي‌توانيد سموم مضر و خطرناک داخل بدنتان را در کمترين زمان ممکن پاکسازي و سيستم ايمني بدن خود را تقويت کنيد. در ادامه به اين 15 ميوه و خواص هر کدام اشاره مي‌کنيم:

پاکسازي بدن با انجير

انجير يک ميوه مغذي با خواص پاک کنندگي است که از توليد سم در ادرار جلوگيري کرده کبد و مثانه را پاکسازي مي‌کند.

تقويت سيستم ايمني بدن با زغال‌اخته

زغال‌اخته، ميوه ضد باکتري است و بدن را از باکتري‌ها و ويروس‌هاي مضر که در مجاري ادرار معلق مي‌مانند پاکسازي مي‌کند.

سم زدايي بدن با گريپ فروت

گريپ فروت، سم‌زدايي طبيعي روده، معده و کبد را انجام مي دهد. عصاره سرشار از مواد مغذي آن، يک سم زدايي قوي است.

جلوگيري از عفونت با بلوبري

بلوبري با حبس باکتري‌ها در مجاري ادرار مثل يک آنتي‌بيوتيک عمل مي‌کند و در نتيجه از عفونت جلوگيري مي‌کند.

دفع سموم بدن با هندوانه

هندوانه حاوي سيترولين است که مثل يک فيلتر، کبد و کليه را از آمونياک پاکسازي مي‌کند.

تقويت سيستم ايمني بدن با خيار

خيار فقط در مراقبت‌هاي پوستي استفاده نمي‌شود. چند تکه از آن را به آب آشاميدني خود اضافه کنيد تا آب‌رساني فوق العاده براي بدن شما به همراه داشته باشد.

افزايش سلامت دستگاه گوارش با مصرف پاپايا

پاپايا به طور طبيعي از بدن سم‌زدايي مي‌کند و انرژي و سلامت دستگاه گوارش را افزايش مي‌دهد.

پاکسازي بدن با کيوي

کيوي با ويتامين c فراوان خود پاکسازي عميقي در بدن انجام مي‌دهد و باعث مي‌شود صبح را با انرژي از خواب بيدار شويد.

باز کردن رگ‌هاي خوني با مصرف آووکادو

آووکادو، سرشار از آنتي‌اکسيدان است و رگ‌هاي خوني را باز مي‌کند و سموم تخريب کننده شريان‌ها را از بين مي‌برد.

پاکسازي دستگاه گوارش بدن با سيب

سيب، سرشار از پکتين است. اين ماده ساخت سموم در بدن را کاهش مي‌دهد و دستگاه گوارش را پاکسازي مي‌کند.

تقويت سيستم ايمني بدن با انار

انار منبع بسيار غني از آنتي‌اکسيدان است. اين ميوه به جنگ بيماري‌ها مي‌رود و سيستم ايمني را تقويت مي‌کند.

دفع سموم مضر بدن با توت فرنگي

توت فرنگي به دفع سموم بدن کمک مي‌کند و به خاطر خاصيت ادرارآور بودن، باعث کاهش وزن مي شود.

تقويت دستگاه گوارش با آناناس

آناناس حاوي بروملين است، يک آنزيم هاضمه که روده را تميز و دستگاه گوارش را تقويت مي‌کند.

بهبود عملکرد کبد با گوجي بري

گوجي بري ويتامين c بيشتري نسبت به پرتقال و بتاکاروتن بيشتري از هويج دارد. ويتامين c به دفع ضايعات از بدن کمک مي‌کند و بتاکاروتن عملکرد کبد را بهبود مي‌بخشد.


 يافته جديد پژوهشي؛
 بيماري کوويد 19 با نشانه سکته مغزي ظاهر مي شود 

 شواهد نشان مي دهد نوع شديد و حاد بيماري کوويد 19 ممکن است از طريق سکته ظاهر شود.به گزارش مهر، بيماري کوويد 19 ناشي از کروناويروس به ريه‌ها حمله کرده و با علائمي نظير تب، سرفه، تنگي نفس يا مشکلات تنفسي بروز مي‌کند. اما حال پزشکان متوجه علامت ديگري از ابتلاء به اين بيماري شده اند. بيماران جوان داراي علائم خفيف بيماري کوويد 19، سکته مغزي را تجربه مي‌کنند.پزشکان بيمارستان مونت سيناي نيويورک اخيراً شاهد افزايش موج سکته در بين بيماران مبتلا به کوويد 19 شده اند. نکته جالب در اين باره اين است که رده سني اين گروه از بيماران 33 تا 49 سال بوده است.محققان بعد از بررسي برخي موارد دريافتند تمامي اين بيماران مبتلا به کوويد 19 يک نوع سکته کُشنده موسوم به سکته‌هاي مغزي عروق بزرگ را تجربه کردند.از آنجائيکه هيچيک از اين بيماران هيچ نوع فاکتور پرخطر سکته را نداشتند، پزشکان معتقدند نوع حاد بيماري کوويد 19 از طريق مشکلات نورولوژيکي خودش را متجلي مي‌کند.

به عقيده پزشکان، کروناويروس جديد فقط بر ريه‌ها تأثير نمي‌گذارد و احتمالاً تأثير خطرناکي بر عروق خوني هم دارد. بطوريکه منجر به ايجاد لخته‌هاي خون در بدن شده و مانع از رسيدن جريان خون به مغز و در نتيجه سکته مغزي مي‌شود.


 يادداشت 

 پوست و دهان خود را نسوزانيد؛ کرونا گرما را هم دوست دارد!

ابراهيم علي آبادي

تا قبل از گرم شدن هوا، اغلب کارشناسان و متخصصان پزشکي، با شناختي که از ساختار ديگر ويروس‌ها داشتند، اميدوار بودند که کروناويروس هم با گرما، از بين برود. هم‌چنان که براي مثال، ميزان سرماخوردگي، که يک بيماري ويروسي است در فصول گرم کاهش مي‌يابد. براي همين اميدوار بودند که با رسيدن به فصل گرم سال، از فعاليت اين ويروس کاسته شود؛ حتي پيش از آن نويد داده بودند افرادي که در مناطق گرمسير زندگي مي‌کنند، احتمالا به اين بيماري مبتلا نخواهند شد! براي همين به مردم توصيه مي‌کردند تا مي‌توانند از موادغذايي با طبع گرم استفاده کنند و طبيعت بدن خود را تا حد ممکن گرم نگاه دارند و همين مسئله موجب شد مردم به سوي استفاده از سير و زنجبيل و فلفل و مواد گرمي از اين قبيل روي آورند و البته هم موجب گراني اين مواد در بازار شدند و هم آسيب‌هايي به بدن خود زدند. حتي برخي به نوشيدن آب گرم تا داغ روي آوردند!

اما گويا کورناويروس، در برابر گرما هم مقاوم است و با فرا رسيدن فصل گرما و نيز افزايش گسترده مبتلايان و فوتي‌ها در مناطق گرمسير دنيا، پزشکان متوجه شده‌اند که اين ويروس، اساسا کاري به گرمي و سردي هوا ندارد و ساز و کارش با انواع ديگر ويروس‌ها متفاوت است.

اما اينک ماجرا شکل ديگري به خود گرفته است؛ آنتوان اشگر، متخصص ريه و بيماري‌هاي مربوط به دستگاه تنفسي مي‌گويد آب گرم اگرچه مفيد است اما نمي‌تواند ويروس کرونا را از بين ببرد.

حرارت بالا ويروس را از بين مي‎برد اما اين حرارت بايد بالاتر از60 درجه جسم و دهان انسان حرارت بالا را نمي‎تواند تحمل کند.

اگر التهابي در بخش‌هايي از بدن وجود داشته باشد با نوشيدن آب گرم برطرف مي‌شود.اما اگر التهاب در ناحيه لوزه‌ها باشد برعکس بايد آب سرد نوشيد.

بنابراين نه حمام آفتاب بگيريد و پوست خود را بسوزانيد و نه آب جوش بخوريد. از خوردن مواد گرمي هم در حد افراط خودداري کنيد. کروناويروس هنوز حقه‌هاي زيادي در آستين دارد که براي شناختن آن‌ها زمان لازم داريم!


 خبرپزشكي 

 خطرات نگهداري آب ليمو در بطري پلاستيکي

يک متخصص تغذيه گفت: نگهداري مواد اسيدي مانند آبليمو در ظروف پلاستيکي مشکلات زيادي براي سلامت مصرف کنندگان ايجاد مي‌کند.

نرگس جوزداني، متخصص تغذيه و رژيم درماني در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره عوارض نگهداري آبليمو در ظروف پلاستيکي گفت: ظروف پلاستيکي يا پت‌هايي که وجود دارند حاوي بيوفسفونيل A هستند، که مي‌توانند در مجاورت اسيد به موادي تبديل شوند که براي بدن مضر هستند.

او درباره بهترين ظروف براي نگهداري مواد اسيدي گفت: بهترين روش براي نگهداري آبليمو و ديگر مواد اسيدي يا حتي رب گوجه فرنگي استفاده از ظروف شيشه‌اي و استيل است، چرا که اين ظروف در برابر اسيد هيچ واکنشي از خود نشان نمي‌دهند.

جوزداني تصريح کرد: استفاده از ظروف پلاستيکي براي نگهداري از آبليمو مي‌تواند باعث بروز سرطان‌هاي گوناگون در افراد شود؛ بنابراين استفاده از اين روش به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود.

او افزود: ظروف پلاستيکي براي نگهداري هر نوع ماده غذايي مي‌تواند منجر به ضرر و زيان در بدن شود. بسياري از افراد آبليموي به اصطلاح طبيعي را با ظرف پلاستيکي از مغازه‌ها خريداري مي‌کنند، اين روش تهيه شده اصلا مناسب نيست. براي پيشگيري از ابتلا به سرطان توصيه مي‌شود به هيچ عنوان از ظروف پلاستيکي براي نگهداري مواد اسيدي مانند آبليمو، آبغوره و سرکه استفاده نکنيد.

اين متخصص تغذيه توصيه کرد: بعد از ريختن آبليمو و آبغوره در داخل ظروف شيشه اي، بهتر است ظرف شيشه‌اي را داخل آب جوش قرار دهيد تا تمام آنزيم‌ها و باکتري‌هاي آن از بين رود؛ انجام اين روش‌ باعث مي‌شود تا امکان رشد قارچ‌ها از بين برود و احتمال کپک زدن کاهش يابد.

او در پايان گفت: به ياد داشته باشيد که نگهداري آبليمو و آبغوره در آفتاب، باعث ايجاد تغييرات شيميايي در آنها مي‌شود؛ چرا که ويتامين C موجود در آبليمو و آبغوره هنگام قرار گرفتن در زير نور خورشيد از بين خواهد رفت. ظروف شيشه‌اي براي نگهداري مواد اسيدي بايد تيره رنگ باشد تا نور کمتري از آنها عبور کند.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته