جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

اشتباه رئيس پيشين فدراسيون در ماجراي پاداش کي‌روش؛
وقتي مثلث فدراسيون از قانون سه‌ سال قبل بي‌خبر بودند!

گل‌محمدي:
نبايد خودمان را قهرمان ليگ بدانيم


مثبت شدن تست کروناي 6 بازيکن ليگ جزيره!


خبـــرنامه


خبـــر


 اشتباه رئيس پيشين فدراسيون در ماجراي پاداش کي‌روش؛
 وقتي مثلث فدراسيون از قانون سه‌ سال قبل بي‌خبر بودند! 

 
اظهارنظر رئيس مستعفي فدراسيون فوتبال درباره پاداش 200 هزار دلاري کي‌روش در جام ملت‌هاي آسيا ابعاد جديدي از يک گاف بزرگ و بي‌خبري فدراسيون‌نشين‌ها را نمايان کرد.در تاريخ 27 فروردين ماه سال جاري خبرگزاري تسنيم در گزارشي از يک اتفاق و اشتباه عجيب پرده برداشت. مسئله‌اي که نشان مي‌داد کي‌روش براي کسب مقام سومي در جام ملت‌هاي آسيا 2019 طبق قراردادش خواهان پاداش شده بود، اين در حالي است که اين دوره مسابقات اصلا ديدار رده‌بندي نداشت!

بعد از انتشار اين گزارش شاهد سکوت فدراسيون بوديم و بعد از گذشت مدتي فدراسيون اعلام کرد با تشکيل جلسات موضوع شکايت کي‌روش بابت اين پاداش را پيگيري خواهد کرد. پس از اين موضوع سايت فدراسيون از شکايت به دادگاه عالي ورزش(CAS) خبر داد. چند روز بعد مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون فوتبال اعلام کرد قصد دارد با کي‌روش مذاکره کند تا مشکل برطرف شود. در ادامه محمود اسلاميان عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال در اظهار نظري عجيب، تيم ملي ايران در مقام سوم جام ملت‌ها و اهداي پاداش به سرمربي وقت تيم ملي را حق او دانست.

اما مهدي تاج رئيس مستعفي فدراسيون فوتبال روزه سکوت خود را در اين باره شکست و اعلام کرد: «ديدار رده‌بندي در هر دوره از مسابقات برگزار مي‌شد که اين دوره برگزار نشد. در قرارداد کي‌روش آمده بود که اگر سوم رقابت‌ها شويم، 200 هزار دلار به او پرداخت کنيم. اگر سوم مي‌شديم، يک ميليون دلار نصيب فدراسيون فوتبال مي‌شد». اظهار نظري که نشان مي‌دهد رئيس وقت فدراسيون از تغيير آيين‌نامه بي اطلاع بوده و براي همين پاداش مقام سومي را در قرارداد لحاظ کرده است.

نکته جالب‌تر اينکه تاج در مصاحبه‌اش اعلام کرده اگر تيم ملي در جام ملت‌ها سوم مي‌شد، يک ميليون دلار به ايران تعلق مي‌گرفت اما اين در حالي است در جام ملت‌هاي 2019 مقام سومي وجود ندارد. بنابراين بعد از گاف اول که لحاظ کردن پاداش 200 هزار دلاري براي کي‌روش در قرارداد بود، حالا اظهارنظر امروز رئيس پيشين فدراسيون فوتبال مبني بر اينکه در صورت سومي تيم ملي مبلغ يک ميليون دلار به فدراسيون ايران تخصيص پيدا مي‌کرد را مي‌توان گاف دوم در اين ماجرا دانست، چرا که نشان مي‌دهد مسئولين وقت فدراسيون هيچ اطلاعي از قانوني که 3 سال پيش تغيير کرده نداشته‌اند.

اين اتفاقات در حالي رخ داده که در تاريخ24 مي 2016 يعني حدود 3 سال تا آغاز مرحله نهايي جام ملت‌ها آيين‌نامه اين مسابقات تدوين و به فدراسيون‌هاي عضو اعلام شده بود. قرارداد 6 ماهه کي‌روش با فدراسيون تا پايان جام ملت‌ها در سال 97 امضا و مرحله نهايي اين مسابقات 15 دي‌ماه همان سال آغاز شد، يعني چند ماه قبل از آغاز اين مسابقات‌ اين قرارداد با بند پاداش براي کسب عنوان سومي منعقد شده است!

اسلاميان که امروز از کي‌روش در اين ماجرا دفاع مي‌کند، همان کسي است که گفته با اين مربي براي عقد قرارداد 6 ماهه مذاکره کرده است. کي‌روش نيز پس از خبر فدراسيون مبني بر شکايت به CAS در مصاحبه‌اي به دفاع از اسلاميان و ساکت پرداخت. در واقع بايد گفت هيچ‌کدام از سه نفر تاج، اسلاميان و ساکت از عدم برگزاري مسابقه رده بندي باخبر نبودند که اگر اين مثلث در فدراسيون باخبر بودند چنين گاف بزرگي را نمي‌دادند و باعث محکوميت 200 هزار دلاري ايران در فيفا نمي‌شدند.

مرحله اول شکايت کي‌روش از فدراسيون در فيفا به نفع او تمام شده است اما با اين وجود اظهار نظر مسئولان فدراسيون به جاي اينکه کمکي براي خاموش شدن اين آتش کند، به نظر مي‌رسد بيشتر شبيه به بادي است که شدت آن را بيشتر مي‌کند. اظهار نظر اسلاميان عضو هيئت رئيسه فدراسيون درباره اينکه پاداش 200 هزار دلاري حق کي‌روش بوده است مي‌تواند ما را حتي اگر نخواهيم بازنده اين پرونده کند. حال سوال اين است که چرا کساني که مقصر چنين گاف بزرگي بودند امروز به جاي پاسخگويي درصدد فرار رو به جلو و توجيه هستند؟ آيا هيچ‌کس نبايد بابت اين اشتباه بزرگ عذرخواهي کند و پاسخگو باشد؟


 گل‌محمدي:
 نبايد خودمان را قهرمان ليگ بدانيم 

 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه آنتوني استوکس مهاجم خارجي اين تيم بايد براي تعيين تکليفش به ايران بازگردد، گفت: دوست ندارم بازيکنانم از الان خودشان را قهرمان ليگ بدانند.يحيي گل محمدي که ديروز براي انجام تست کرونا همراه بازيکنان پرسپوليس در ورزشگاه درفشي فر حضور داشت، گفت: در اين مدت نمي شد خيلي حضوري بازيکنان را کنترل کرد. البته بازيکنان در اين نسل خيلي مراقب خودشان هستند. فکر مي کنم آنها در بحث تغذيه رعايت کرده اند و چند نفري را هم که ديدم، اضافه وزن نداشتند!

وي درباره اينکه آيا پرسپوليس مي تواند با همان قدرت قبلي به روند صعودي اش ادامه بدهد، تصريح کرد: يک ماه براي تمرين به ما فرصت داده شده است. زمان خوبي براي انجام تمرين و بازي است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره اينکه آيا اين مدت زمان در نظر گرفته شده براي تمرين مناسب است؟ تاکيد کرد : يک ماه فرصت داده اند که زمان خوبي براي آمادگي است.

گل محمدي درباره بازي هاي پيش روي پرسپوليس و شانس قهرماني اين تيم يادآور شد: در فوتبال نمي توان تضمين داد چه اتفاقاتي مي افتد.نمي خواهم در ذهنيت بچه ها اينطور جا بيفتد که از الان قهرمانيم. درست است که جايگاه خوبي در جدول داريم و با تيم هاي بالاي جدول هم بازي کرده ايم ولي حالا با تيم هايي بازي داريم که براي سقوط نکردن و يا سهميه آسيايي مي جنگند. کار راحتي نداريم. بايد تمرکز بيشتري داشته باشيم. دوست ندارم بازيکني از الان خودش را قهرمان بداند. تا جام را بالاي سرمان نبرده ايم بايد تلاش و تمرکزکنيم.

سرمربي پرسپوليس در خصوص وضعيت بازيکنان خارجي اين تيم از جمله استوکس گفت: پيرواني به بازيکنان خارجي اطلاع داده است که برگردند. آنها دنبال اولين پرواز براي بازگشت هستند. گرفتن پرواز در اين شرايط سخت است ولي دارند تلاش مي کنند سريع اين اتفاق رخ بدهد. استوکس هم از نظر بحث حقوقي بازيکن پرسپوليس است و بايد تکليفش را روشن کند.

وي درباره اينکه اعلام کرده بود استوکس را ديگر نمي خواهد، گفت: از طرف من با اين صراحت که بگويم استوکس را نمي خواهم صحبتي نبوده است. براي استوکس پرونده باز کرده ايم و موظف است که در ايران باشد و به وضعيتش رسيدگي کند. قرارداد محکمي با استوکس بسته شده است و فکر مي کنم اگر نيايد به مشکل بخورد.

سرمربي پرسپوليس در واکنش به انتقاد بعضي از باشگاه ها به پرسپوليس براي آغاز دوباره ليگ گفت: اين حرف ها به نظرم درست نيست. خيلي از مشاغل پر ريسک باز شده است. از صحبت بعضي ها تعجب مي کنم که مي خواهند فوتبال تعطيل شود تا خودشان زير فشار هوادارانشان نروند و بخواهند اين فشار را از سر خودشان باز کنند. اگر اينطور باشد بايد منتظر باشيم واکسن کرونا بيايد و بازي ها را شروع کنيم. در اين صورت فوتبالي ها لطمه مي خورند.

گل محمدي ادامه داد: تمام مشاغل باز شده است و هيچکس هم نمي تواند تضمين بدهد کرونا مي گيرد يا نه. مهم رعايت پروتکل هاي بهداشتي است و بايد سعي کنيم فضايي را ايجاد کنيم تا يک نشاط اجتماعي هم ايجاد شود. تمام زندگي و کار ما فوتبالي ها بسته به فوتبال است. کمتر از 5 درصد مربيان شايد کارهاي ديگري هم داشته باشند ولي 95 درصد کارشان فوتبال است و از اين طريق خرج زندگي را به دست مي آورند. توصيه مي کنم به اين فاز نروند که بازي ها تعطيل شود. سه ماه ديگر که ليگ بيستم شروع مي شود کسي تضمين مي کند کرونا نباشد؟ بايد با اين شرايط کنار بياييم.

سرمربي پرسپوليس در پايان درباره برگزاري بازي ها هر چهار روز يکبار گفت: فشردگي مسابقات به بازيکنان فشار مي آورد. هنوز که برنامه اي نداده اند و فکر مي کنم بازي ها پنج روز يکبار هم برگزار شود. قانون 5 تعويض هم تصويب شده است که روي کمتر خسته شدن بازيکنان تاثير دارد.


 مثبت شدن تست کروناي 6 بازيکن ليگ جزيره! 

مسئولان ليگ برتر انگليس به عنوان بخشي از تلاش خود براي از سرگيري رقابت هاي ليگ برتر از اعضاي باشگاه ها که شامل بازيکنان و کادر فني آنها هم مي شود تست کرونا گرفتند تا به نوعي از سلامت کامل آنها اطمينان حاصل شود. حالا اما ليگ برتر انگليس در بيانيه‌اي نتايج تست هاي گرفته شده را اعلام کرده است. در اين بيانيه آمده است: «ليگ برتر مي تواند اعلام کند که در روز يکشنبه 17 مي و دوشنبه 18 مي تعداد 748 نفر از اعضاي باشگاه ها تحت آزمايش ويروس کرونا قرار گرفتند. بعد از 3 تست گرفته شده مشخص شد که از اين تعداد 6 تست کرونا از سه باشگاه مختلف مثبت اعلام شده است. بازيکنان و اعضاي باشگاه ها که تست کروناي آنها مثبت بوده بايد به مدت 7 روز به قرنطينه بروند. ليگ برتر اين آمار و اطلاعات را براي ايجاد همکاري و نظارت بر رقابت ها ارائه مي کند. همچنين به دليل الزامات قانوني هيچ جزئياتي از افراد يا باشگاه‌ها در اين رابطه منتشر نخواهد شد.» حالا بايد منتظر ماند و ديد که آيا اين موضوع مي تواند تاثيري در از سرگيري رقابت‌هاي ليگ برتر انگليس داشته باشد يا اين که به زودي مسابقات پيگيري خواهد شد؟


 خبـــرنامه 

 نگراني پرسپوليسي‌ها

خارجي‌ها برمي‌گردند؟

با کمتر شدن ممنوعيت فعاليت‌هاي ورزشي و اجتماعي که به دليل شيوع ويروس کرونا اتخاذ شده بود، احتمال از سرگيري مسابقات ليگ نوزدهم افزايش يافته است.

در اين وضعيت باشگاه پرسپوليس با ارسال ايميلي بازيکنان خارجي خود را فراخوانده تا براي آغاز تمرينات به ايران بازگردند. در اين ميان تنها بوژيدار رادوشويچ پاسخ نامه باشگاه را داده و اعلام کرده که هفته آينده به تهران مي‌آيد، اما تکليف دو بازيکن خارجي ديگر پرسپوليس يعني بشار رسن و کريستين اوساگونا هنوز معلوم نيست.

بر اساس استعلام باشگاه پرسپوليس ايميل به دست اين دو بازيکن رسيده است، اما آنها هنوز پاسخي به باشگاه نداده‌اند. همين امر موجب ترديد‌ها در زمان بازگشت اين دو بازيکن شده است. اين ترديد در مورد بشار در مقايسه با اوساگونا، بيشتر و حساس‌تر است، چون او بازيکن کليدي سرخ‌پوشان و محبوب هواداران به شمار مي‌رود، اما از عدم‌دريافت مطالباتش ناراضي است و پيشنهاد‌هايي از تيم‌هاي متمول عربي و حتي اروپايي دارد. از اين رو، پرسپوليسي‌ها نگران جدايي بشار هستند.

ليگ برتر بيستم چه زماني شروع مي‌شود؟

با صدور مجوز برگزاري تمرينات و مسابقات، سازمان ليگ مي‌تواند فصل جاري فوتبال ايران را تا اواسط مرداد به پايان برساند و براي حضور نمايندگان ايران در رقابت‌هاي آسيايي و همين‌طور شروع فصل جديد فوتبال ايران برنامه‌ريزي کند.

مسئولان سازمان ليگ تا قبل از صدور مجوز مذکور، نگران زمان پايان فصل جاري و تداخل اين رقابت‌ها با ليگ قهرمانان آسيا بودند که ظاهرا قرار است از نيمه مرداد شروع شود اما درباره فرمت برگزاري اين مسابقات هم‌چنان اختلافاتي ميان کشورهاي عضو وجود دارد. با اين وجود، برگزاري رقابت‌ها به صورت متمرکز مي‌تواند مدت زمان برگزاري ادامه بازي‌هاي گروهي را کاهش دهد و چه بسا بتوان براي برخي از بازي‌هاي مرحله حذفي نيز برنامه‌ريزي کرد.

با اين وجود، شروع فصل جديد فوتبال ايران هم از دغدغه‌هاي مهم سازمان ليگ به شمار مي‌رود که برنامه فصل آينده را با توجه به ترافيک بازي‌هاي باشگاهي و ملي با تداخل رو به رو خواهد کرد. در واقع، اگر رقابت‌هاي ليگ و جام حذفي ايران اوايل مرداد تمام شود و مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا هم تا اوايل شهريور به پايان برسد، بازيکنان مي‌توانند راهي مرخصي و استراحت پايان فصل شوند.

ليگ بيستم چه زماني شروع مي‌شود؟

به گفته مسئولان سازمان ليگ، در سال جاري خبري از تعطيلي 75 روزه ميان دو فصل نخواهد بود و تيم‌ها و فوتباليست‌ها زمان کم‌تري را در اختيار خواهند داشت و در اين وضعيت زمان کم‌تري براي برگزاري تمرينات آماده‌سازي و همين‌طور استراحت فوتباليست‌ها و فصل نقل و انتقالات وجود خواهد داشت. اگر اين فاصله دو ماه و نيمه تا حدود يک ماه و نيم هم کاهش يابد، عملا، فصل جديد فوتبال زودتر از مهر 99 آغاز نخواهد شد.

اخباري درباره شروع فصل جديد از اواخر شهريور وجود دارد که در اين صورت در حق چهار تيم آسيايي ايران اجحاف خواهد شد چرا که آن‌ها در اين وضعيت زمان کم‌تري براي شروع فصل جديد خواهند داشت و قطعا با اعتراض فوتباليست‌ها هم مواجه خواهد شد.

ترافيک فوتبالي در سال 1400-1399

فصل جديد فوتبال در ايران احتمالا با رويدادهاي ملي آغاز خواهد شد و تيم ملي بايد براي بازي‌هاي انتخابي جام‌جهاني آماده شود. پيش از اين گمانه‌زني‌هايي درباره شروع رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني از مهر ماه وجود داشت اما به علت شلوغي بيش از حد مسابقات، برخي کشورهاي آسيايي از فيفا خواستند انتخابي جام جهاني را به نوروز 1400 موکول کند!

با اين موضوع، برگزاري بازي‌هاي آسيايي را هم بايد اضافه کرد که انرژي بيشتري را از فوتباليست‌ها مي‌طلبد و احتمالا شاهد بروز اختلافات براي شروع فصل جديد خواهيم بود چرا که بيشترين فشار به فوتباليست‌ها و تيم‌هاي نه چندان متمول و بدون امکانات ايراني اعمال خواهد شد.

قرارداد سرمربي بلژيک رسماً تمديد شد

سرمربي اسپانيايي تيم ملي فوتبال بلژيک قرارداد خود را به طور رسمي تمديد کرد.

روبرتو مارتينس با امضاي قراردادي جديد با اتحاديه فوتبال بلژيک، خود را تا پايان جام جهاني 2022 قطر به تيم ملي فوتبال اين کشور متعهد کرد. اتحاديه فوتبال بلژيک ديروز (چهارشنبه) اعلام کرد سرمربي پيشين تيم‌هاي اورتون و ويگان قراردادش را با اين اتحاديه به مدت دو سال تمديد کرده است.

قرارداد قبلي اين سرمربي اسپانيايي در پايان ماه ژوئن 2020 به پايان مي‌رسيد، اما با توجه به تعويق افتادن يک ساله مسابقات يورو 2020، مديران اتحاديه فوتبال بلژيک بلافاصله مذاکرات خود را براي تمديد قرارداد مارتينس 46 ساله آغاز کردند.

روبرتو مارتينس که در سال 2016 جانشين مارک ويلموتس در تيم ملي بلژيک شد، در جام جهاني 2018 روسيه اين تيم را به عنوان سومي رساند که بهترين نتيجه تاريخ اين تيم در مسابقات جام جهاني بود.

اين سرمربي اسپانيايي گفت: دو سال و نيم پيش رو، دوره‌اي پرفشار براي تيم ملي ما با وجود مسابقات يورو، ليگ ملت‌هاي اروپا و بازي‌هاي انتخابي جام جهاني 2022 و البته بازي‌هاي مرحله پاياني جام جهاني خواهد بود.

فداکاري بزرگ نيمار براي بازگشت به بارسلونا

تا پيش از شيوع ويروس کرونا به نظر مي رسيد احتمال انتقال نيمار به بارسلونا زياد باشد، اما مشکلات مالي ناشي از اين ويروس کار بارسا براي خريد دوباره ستاره سابق برزيلي دشوار کرد و حالا شانس بازگشت نيمار به نوکمپ کمتر از هميشه شده است.

اما نشريه ال چيرينگيتو مدعي شد جوزپ ماريا بارتومئو، رئيس باشگاه بارسلونا در حال حاضر در حال بررسي راه هايي براي خريد نيمار است، اما ستاره برزيلي نيز آماده است تا دستمزد فعلي اش را بطور چشمگيري کاهش دهد تا زمينه انتقال او به نوکمپ فراهم شود. به نظر نيمار حاضر است از خير مبلغ 15 ميليون يورو در سال براي بازگشت به بارسا بگذرد و به جاي دريافت دستمزد 35 ميليون يورويي از باشگاه فرانسوي با 20 ميليون يورو نيز پيشنهاد تيم سابقش را قبول کند.

اما پرداخت اين رقم نيز براي بارسلونا آسان نخواهد بود. همچنين نشريه موندو ديپورتيوو نيز در گزارشي مدعي شد اولويت اول بارسلونا در تابستان امسال خريد لائوتارو مارتينز است و با توجه به تعدد وينگرهاي فراوان از جمله عثمان دمبله، ترينکائو و آتسو فاتي، ممکن است بارسا از خريد نيمار صرف نظر کند.


 خبـــر 

 شانس به ربيع‌خواه، عاليشاه يا نعمتي رو مي‌کند؟

قانون 5 تعويض در فوتبال آلمان تست شد و برخي تيم‌ها از اين فرصت استفاده کردند. در بازي شالکه و دورتموند شاهد 9 تعويض در دو تيم بوديم که شالکه‌اي‌ها در بازي هر 5 تعويض خود را انجام دادند. تعويض‌هايي اگر به داد اين تيم نمي‌رسيد شايد بيشتر از 4 گل هم مي‌خوردند. بازيکنان شالکه در زمين بسيار سنگين بودند و مصدوم هم دادند تا مربي آن‌ها در ابتداي نيمه دوم بعد از گذشت تنها 3 دقيقه دو تعويض کند. ليگ برتر ايران هم به 5 تعويض نياز دارد، چون در گرماي فصل تابستان 90 دقيقه دويدن کار هر کس نيست و براي بازيکناني که افت بدني داشتند سخت‌تر است. تعويض‌هاي زياد در يک بازي به نفع تيم‌هايي است که نيمکت پرمهره‌اي دارند. پرسپوليس يکي از تيم‌هايي است که از هر 5 تعويضش مي‌تواند استفاده مفيد کند و به بازيکنان ميلياردي نيمکتش بازي دهد. هرچه تعداد تعويض‌ها بيشتر شود فرصت بيشتر براي نيمکت‌نشينان تيم‌هاست تا شانس خودنمايي در زمين بازي را پيدا کنند و اين اتفاق به سود پرسپوليسي‌هايي است که فرصت بازي کمتري به آن‌ها مي‌رسد. پرسپوليس در آخرين ديدار ليگ برتر با ترکيب بوژيدار رادوشوويچ، محمد حسين کنعاني‌زادگان، شجاع خليل‌زاده، مهدي شيري، محمد نادري، کمال کاميابي‌نيا، احمد نوراللهي، وحيد اميري، مهدي ترابي، بشار رسن و علي عليپور به مصاف شهرخودرو رفت. اين نفرات ترکيب اصلي و مورد علاقه يحيي گل‌محمدي را مي‌سازند و تنها شايد جاي بيرانوند يا رادو در ترکيب اصلي عوض شود و باقي بازيکنان بايد نيمکت‌نشين اين نفرات باشند. در ادامه گزينه‌هاي 5 تعويض پرسپوليس را بررسي مي‌کنيم تا مشخص شود در قانون جديد فرصت به چه بازيکناني مي‌رسد تا در تيم يحيي بيشتر از گذشته بازي کنند.

تعويض شماره 1

کريستين اوساگونا بازيکني است که در تمامي ديدار‌هاي پرسپوليس تحت هدايت يحيي گل‌محمدي به ميدان رفته و برايش خيلي فرق ندارد تعداد تعويض‌ها 5 تا باشد يا يکي، چون او گزينه اصلي تعويض گل‌محمدي به حساب مي‌آيد و سرمربي هم که قصد دارد از انتخابش در فصل نقل و انتقالات دفاع کند به او بازي خواهد داد.

تعويض شماره 2

يحيي به کاپيتان تيمش اعتماد کامل دارد و شايد او را به ترکيب اصلي بازگرداند، اما بالاخره سيدجلال قرار نيست تا پايان فصل بازي‌هاي پرسپوليس را از روي نيمکت تماشا کند و اگر هم روي نيمکت بنشيند به عنوان يار تعويضي وارد زمين خواهد شد.

تعويض شماره 3

بين محمد انصاري و محمد نادري فقط يکي شانس بازي دارد و يکي هم نيمکت‌نشين مي‌شود، اما هر کدام که روي نيمکت بنشيند يکي از شانس‌هاي اصلي تعويض به حساب مي‌آيد. نادري حتي مي‌تواند يک خط به جلو‌تر هم برود و اين خودش دليل است تا اگر نيمکت‌نشين شد با بازيکنان خط جلو تعويض شود و يا وقتي انصاري پا به زمين گذاشت يک خط جلو برود.

تعويض شماره 4

برگه شانس نيمکت‌نشينان پرسپوليس از حالا اضافه مي‌شود. سيامک نعمتي شانس اول تعويض‌هاي شماره 4 است. هافبکي که تا از بند مصدوميت رها شد و داشت به دوران آمادگي نزديک مي‌شد و به دليل شيوع ويروس کرونا نتوانست به ترکيب برسد و تعويض چهارم فرصت مناسبي براي او خواهد بود تا شايد جايش را در ترکيب اصلي سرخپوشان پس بگيرد.

تعويض شماره 5

محسن ربيع‌خواه پسر آرام ترکيب پرسپوليس از زمان حضور گل‌محمدي يک دقيقه هم فرصت بازي در ليگ برتر را پيدا نکرده و قطعاً از قانون 5 تعويض خوشحال خواهد بود تا شايد به اين بهانه باز هم بازي در ترکيب پرسپوليس را تجربه کند.

نام‌هايي که برديم شانس‌هاي اول تعويض پرسپوليس در ادامه رقابت‌ها هستند، اما اميد عاليشاه را هم در نظر بگيريد که روي نيمکت مي‌نشيند و در کنار او چند جوان جوياي نام هم هستند که شانس بازي براي پرسپوليس را در ادامه ليگ برتر دارند و بايد ديد قانون جديد و تصميمات گل‌محمدي به سود کدام بازيکنان خواهد شد که از سر اجبار يا دل‌رحمي به عنوان تعويض چهارم و يا پنجم به زمين وارد زمين شوند.

توصيه روزنامه پرتغالي به پورتو براي جذب طارمي

يک روزنامه ورزشي پرتغالي به باشگاه پورتو توصيه کرد تا مهدي طارمي، مهاجم ريوآوه را جذب کند.

به گزارش روزنامه Abola پرتغال، مهدي طارمي در نخستين فصل حضورش در تيم ريوآوه خوش درخشيد و اکنون نام مطرحي در فوتبال پرتغال است.در ادامه اين مطلب روزنامه پرتغالي آمده است: مهدي طارمي که پيش از اين مورد توجه تيم‌هاي بنفيکا و اسپورتينگ ليسبون قرار داشت مي‌تواند گزينه ايده‌آلي براي حل مشکل خط حمله تيم پورتو در فصل آينده باشد.رئيس باشگاه ريوآوه پيش از اين اعلام کرده بود باشگاه‌هاي زيادي براي جذب مهدي طارمي اقدام کرده‌اند، اما پيشنهادهاي مالي آنها جالب نبوده است. وي تأکيد کرده بود هر باشگاهي براي خريد اين مهاجم بايد پول خوبي بپردازد تا بتواند رضايت ريوآوه را جلب کند.

کرونا مدافع مصري را به دستفروشي وادار کرد

مدافع مصري يکي از تيم‌هاي باشگاهي اين کشور در دوران شيوع ويروس کرونا مجبور شده است به کارگري و دستفروشي روي بياورد.

شيوع ويروس کرونا در سراسر جهان تأثير اقتصادي قابل توجهي بر زندگي ميلياردها انسان گذاشته است و فوتباليست‌ها هم از اين قاعده مستثني نيستند. محروس محمد، مدافع تيم دسته دومي بني سويف مصر يکي از آن فوتباليست‌هايي که بحران مالي سبب شده است تا او براي امرار معاش خود و خانواده‌اش به کارگري و دستفروشي در خيابان‌هاي مصر رو بياورد.

پس از اينکه تمامي رويدادهاي ورزشي از جمله مسابقات فوتبال در کشور مصر در نتيجه شيوع ويروس کرونا به حالت تعليق درآمد، باشگاه بني سويف که از اين وضعيت متضرر شده بود به مانند خيلي از باشگاه‌هاي دنيا اقدام به کاهش دستمزد بازيکنان کرد که در اين شرايط از دستمزد ماهيانه‌ محروس محمد مبلغ 200 دلار کم شد.

اين مدافع مصري در اين مدتي که کرونا در اين کشور شيوع يافته، براي جبران کسري دستمزد ماهيانه‌ خود و امرار معاش خانواده‌اش به کارگري در ساختمان، کار در نانوايي و فروش شيريني‌هاي مخصوص ماه رمضان در خيابان‌هاي شهر منفلوط واقع در 350 کيلومتري جنوب قاهره روي آورد.

محروس محمد در گفت‌وگو با خبرگزاري «آسوشيتد پرس»، گفت: براي اينکه بتوانم خورد و خوراک خانواده‌ام را تأمين کنم، هر کاري که لازم باشد، بايد انجام دهم. هيچ‌کس در اين شرايط مصون نيست، اما کساني مانند من و خانواده‌ام بايد زنده بمانيم.

اين مدافع مصري که برادر بزرگ‌تر خانواده چهار نفري خود است و يک برادر کوچک‌تر هم دارد، بابت کارگري ساختمان روزانه هفت دلار دستمزد مي‌گيرد و به خاطر تعهدي که به کار در نانوايي دارد، تنها دو روز مي‌تواند به کار در ساختمان مشغول باشد.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته