جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6398

مطابق آيين‌نامه استعداد درخشان؛
ادامه ثبت‌نام پذيرش بدون آزمون دوره دکتري دانشگاه تهران تا 13 خردادماه


جزئيات نحوه حضور دانشجويان در کلاس‌هاي درس و سلف سرويس‌ها


مهلت پذيرش بدون آزمون دانشجوي ارشد دانشگاه شاهد تمديد شد

معاون آموزشي دانشگاه علامه:
استعلام از وزارت علوم براي برگزاري امتحانات مجازي


خبر


علمي


ميز خبر


 مطابق آيين‌نامه استعداد درخشان؛
 ادامه ثبت‌نام پذيرش بدون آزمون دوره دکتري دانشگاه تهران تا 13 خردادماه  

 متقاضيان پذيرش بدون کنکور در مقطع دکتري دانشگاه تهران تا 13 خرداد ماه 99 مي‌توانند براي ثبت‌نام به سامانه جامع آموزشي اين دانشگاه مراجعه کنند.به گزارش دانشجو، دانشگاه تهران در اجراي سياست‌هاي هدايت و حمايت از دانشجويان برتر و به منظور فراهم کردن زمينه جذب آنان براي ورود به دوره دکتري؛ به استناد آئين‌نامه شوراي هدايت استعداد درخشان وزارت علوم تحقيقات و فناوري و مصوبات داخلي شوراي آموزشي دانشگاه؛ از بين دانش آموختگان و دانشجويان نيمسال آخر مقطع کارشناسي ارشد، با رعايت کامل شرايط اعلام شده براي سال تحصيلي 1400-1399 در کليه رشته‌هاي داراي پذيرش مقطع دکتري از طريق آزمون نيمه متمرکز؛ به صورت مازاد بر ظرفيت روزانه، دانشجو مي‌پذيرد.

ثبت نام در دوره بدون آزمون مقطع دکتري دانشگاه تهران از چهارشنبه 17 ارديبهشت ماه 99 آغاز شده است و تا 13 خرداد ماه 99 ادامه دارد.

داوطلبان در صورت احراز شرايط (طبق شيوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاري اطلاعات در سامانه جامع آموزشي دانشگاه تهران به آدرسems 1.ut.ac.ir قسمت داوطلبان استعداد درخشان و سپس انتخاب عنوان پذيرش اقدام کنند.

لازم به ذکراست؛ متقاضيان مي‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل يا رفع ابهام و جهت پاسخگويي سوالات احتمالي در خصوص شيوه نامه را به آدرس ايميل Talent@ut.ac.ir دفتر استعداد درخشان دانشگاه و مشکلات سيستمي را با سامانه پشتياني مرکز انفورماتيک به آدرس ايميلIts 3@ut.ac.ir مکاتبه کنند.


 جزئيات نحوه حضور دانشجويان در کلاس‌هاي درس و سلف سرويس‌ها 

نحوه حضور دانشجويان در کلاس‌هاي درس و سلف سرويس‌ها از جمله دغدغه‌هاي دانشگاهيان است که در اين گزارش به جزئيات آن پرداخته شده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با شيوع ويروس کرونا در کشور در يک ماهه پاياني سال گذشته تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي براي جلوگيري از شيوع ويروس تعطيل شدند و آموزش در دانشگاه‌ به صورت مجازي و الکترونيک پيش رفت و همچنان ادامه دارد.27 ارديبهشت‌ ماه بود که رئيس جمهور خبر بازگشايي تمام دانشگاه‌ها را به جز دانشگاه‌هاي علوم پزشکي که شرايط خاصي داشته و تقريبا فعال هستند، اعلام کرد.

تاکيد رئيس جمهور در بازگشايي فعلي دانشگاه‌ها تنها بر فعاليت کارگاه‌ها، آزمايشگاه‌ها، برگزاري امتحانات و موارد ضروري بوده و ساير فعاليت‌هاي دانشگاه‌ي به تدريج انجام خواهد شد.

پس از اعلام خبر بازگشايي، رايزني‌ها در خصوص نحوه شروع فعاليت دانشگاه‌ها، کلاس‌هاي درسي، برگزاري امتحانات، نحوه حضور در خوابگاه‌ها و فعاليت سلف سرويس‌ها آغاز شد.تمامي دانشگاه‌ها شيوه اين فعاليت‌ها را منوط به اعلام تصميم ستاد مقابله با کرونا دانستند.

علي خاکي صديق معاون آموزشي وزارت علوم نيز به خبرنگار حوزه دانشگاهي در اين باره گفت: پيشنهادات خود براي نحوه بازگشايي دانشگاه‌ها، خوابگاه‌ها و رعايت مسائل بهداشتي را به وزارت بهداشت ارسال کرديم و اين وزارت پس از بررسي کارشناسي، دستور العمل را ابلاغ کرد. در اين ابلاغيه نحوه فعاليت خوابگاه‌ها، فعاليت‌هاي ورزشي، تجمعات و غيره بيان شده است.

دانشجويان، اساتيد و پرسنل در سامانه خود اظهاري ثبت نام کنند

يک نگراني در اين زمينه ورود افراد مبتلا به ويروس کرونا و عدم تشخيص به موقع آنهاست که بر مبناي اين ابلاغيه تمامي افراد اعم از اساتيد، دانشجويان و پرسنل بايد در سامانه خود اظهاري وزارت بهداشت (salamat.gov.ir) ثبت نام کرده و در صورتي که علائم بيماري را نداشتند فرم مربوط را پرينت گرفته و پس از امضا، فرم را به مدير آموزش يا مسئول دانشکده تحويل دهند.

همچنين در اين پروتکل آمده است: از ورود کارکنان خدمات فني مبتلا به کوويد19 و يا افراد داراي علائم تب، سرفه، تنگي نفس و سرماخوردگي و نيز افراد مشکوک (در تماس نزديک با فرد مبتلا) به محل کار ممانعت شود.

انجام کليه فعاليت‌هاي ورزشي و جانبي تا اطلاع ثانوي در دانشگاه‌ها ممنوع است

بر مبناي ابلاغيه ستاد ملي کرونا بايد حتي‌الامکان مواجهه چهره به چهره افراد کاهش يافته و سعي شود از تلفن، شبکه‌هاي اجتماعي و ويدئوکنفرانس براي برگزاري جلسات حتي براي کارکناني که در يک ساختمان هستند، استفاده شود.

يافته‌هاي جديد نشان داده است که در صورت آلوده بودن محيط و يا حضور فرد مبتلا به ويروس در يک محيط استفاده از کولر و تهويه باعث پخش ويروس در هوا مي‌شود بنابراين طبق دستورالعمل ستاد ملي کرونا استفاده از سيستم تهويه و باز گذاشتن پنجره‌ها ضروري است.

تعداد زياد دانشجويان و تجمع در محل‌هايي از دانشگاه مثل اتاق کپي و رايانه يکي از دغدغه‌ها درباره بازگشايي دانشگاه‌هاست که طبق اين ابلاغيه افراد بايد از تماس با يکديگر مانند دست دادن و روبوسي اجتناب کنند و از تجمع در محوطه لابي، آبدارخانه، اتاق کپي و اتاق رايانه پرهيز شود. در صورتي که مواجهه چهره به چهره ناگزير باشد بايد فاصله يک تا دو متر و حداقل زمان ممکن رعايت شود.

فاصله بين ميز و صندلي کلاس‌هاي درس يک تا دو متر باشد

تردد و استفاده از وسايلي مثل اتوبوس و تاکسي نيز در مدت شيوع کرونا توصيه نشده است و براي رفع اين نگراني و جلوگيري از شيوع ويروس در دانشگاه‌ها نکاتي ذکر شده است از جمله اينکه در صورت استفاده از سرويس اياب و ذهاب رعايت فاصله يک تا دو متري ضروري است (حداکثر سه نفر در يک خودرو سواري متشکل از يک نفر راننده و دو نفر مسافر در صندلي عقب) همچنين فاصله بين ميز و صندلي کلاس‌هاي درس نيز بايد يک تا دو متر باشد و ضروري است کليه کلاس‌هاي فوق برنامه اعم از پخش فيلم، تئاتر و مسابقات ورزشي تعليق شود.

حداکثر زمان حضور در يک کلاس درس يک ساعت است

علاوه بر مسائل ذکر شده حضور دانشجويان به مدت دو ساعت در کلاس‌هاي درس آن هم در تعداد زياد يکي ديگر از مسائلي است که بايد مورد توجه قرار گيرد. زمان حضور در کلاس درس بايد به يک ساعت کاهش يافته و تمامي جلسات غيرضروري نيز حذف و يا به صورت آنلاين برگزار شوند. برگزاري جلساتي مانند جلسه دفاع از پايان‌نامه نيز بايد به صورت آنلاين و يا با حضور حداقل افراد و با رعايت کامل پروتکل‌هاي بهداشتي باشد.

افزايش دو برابري مدت‌زمان سرو نهار

ستاد ملي کرونا همچنين درباره نحوه فعاليت سلف سرويس‌ها که از مکان‌هاي پر خطر محسوب مي‌شوند نيز نکاتي را بيان کرده است؛ به منظور جلوگيري از تجمع در سلف سرويس ضروري است مدت‌ زمان سرو ناهار به دو برابر افزايش يابد. همچنين سرو غذا در محل سرويس با رعايت فاصله يک تا دو متر انجام شود.

در صورتي که رعايت شرايط فوق‌الذکر به هر دليلي مقدور نباشد بايد از ساير روش‌هاي آموزشي مانند برگزاري کلاس‌ها به صورت مجازي استفاده شود و در صورت امکان دوره‌هاي کارآموزي و کارورزي و دستياري به محل زندگي دانشجو منتقل شود تا از بار خوابگاهي کاسته شود.

حضور دانشجويان در خوابگاه‌ها دغدغه دانشجويان و خانواده آن‌هاست که در اين پروتکل اشاره دقيقي به آن نشده است ولي اکثر دانشگاه‌ها اعلام کرده‌اند که در هر اتاق يک يا حداکثر دو دانشجو حضور خواهند داشت.


 مهلت پذيرش بدون آزمون دانشجوي ارشد دانشگاه شاهد تمديد شد 

 زمان ثبت‌نام پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان کارشناسي ارشد سال 99 دانشگاه شاهد تا 15 خرداد ماه جاري تمديد شد.به گزارش ايسنا، دانشگاه شاهد براساس آئين‌نامه ششم بهمن پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان دوره کارشناسي ارشد وزارت علوم از بين دانشجويان و دانش‌آموختگان ممتاز و مستعد دوره کارشناسي پيوسته اين دانشگاه و ساير دانشگاه‌ها براساس شرايط اعلام شده اين دانشگاه دانشجو مي‌پذيرد که البته اين پذيرش پس از بررسي مدارک علمي، پژوهشي، انجام مصاحبه و بررسي صلاحيت‌هاي عمومي در دوره روزانه کارشناسي ارشد سال تحصيلي 1399-1400 صورت مي‌گيرد.

دانشجويان دوره روزانه و شبانه کارشناسي پيوسته دانشگاه شاهد و ساير دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي ورودي بهمن 94(به شرط فارغ‌التحصيلي تا بهمن 98) و ورودي‌هاي مهر و بهمن 95(به شرط دانش‌آموختگي تا 31 شهريور 99) مي‌توانند در اين دوره ثبت‌نام کنند.

همچنين دانشجويان دوره کارشناسي که تا پايان نيمسال ششم تحصيلي سه چهارم از واحدهاي درسي کل دوره را گذرانده و به لحاظ ميانگين کل جزء 15 درصد دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود باشند و حداکثر طي هشت نيم‌سال دانش آموخته شوند، مي‌توانند از جمله متقاضيان پذيرش بدون آزمون دانشگاه شاهد باشند. همچنين دانشجوياني که تا پايان نيم‌سال ششم تحصيلي سه چهارم واحدهاي درسي کل را گذرانده و جزء 10 درصد برتر بعدي، رتبه‌هاي بعد از 15 درصد باشند نيز مي‌توانند در اين فراخوان ثبت نام کنند.براساس شرايط اعلام شده براي ثبت نام در دوره بدون آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه شاهد متقاضيان ثبت‌نام در اين دوره موظف هستند حداکثر سه رشته گرايش مورد علاقه در دوره کارشناسي ارشد را به ترتيب اولويت مشخص کنند و درخواست متقاضيان صرفا در اولويت‌هايي بررسي مي‌شود که در فرم تقاضا و زمان ثبت نام اينترنتي انتخاب کرده باشند و عدم حضور در مراحل بررسي صلاحيت‌هاي عمومي که از سوي دانشگاه اعلام شود، به منزله انصراف متقاضي تلقي خواهد شد.

براساس اعلام دانشگاه شاهد، متقاضيان دوره‌هاي فوق تا 20 ارديبهشت 99 مي‌توانستند با مراجعه به سامانه استعداد درخشان دانشگاه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند که اين مهلت تا 13 خرداد ماه تمديد شد.

داشتن کارنامه تحصيلي دوره کارشناسي به تفکيک ترم‌هاي تحصيلي، تکميل فرم ثبت‌نام بارگذاري شده در سايت دانشگاه، ارسال تصوير تمام صفحات شناسنامه و همچنين حداقل يک عدد توصيه‌نامه علمي رسمي از مقالات منتشر شده در مجلات علمي، پژوهشي، ثبت اختراع و ...از جمله مدارک لازم براي ثبت نام الکترونيکي در دوره‌هاي بدون آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه شاهد است.


 معاون آموزشي دانشگاه علامه:
 استعلام از وزارت علوم براي برگزاري امتحانات مجازي 

 معاون آموزشي دانشگاه علامه‌طباطبايي از استعلام از وزارت علوم براي برگزاري امتحانات مجازي در اين دانشگاه خبر داد و گفت: فکر مي‌کنم امنيت آزمون‌هاي مجازي شايد از آزمون‌هاي حضوري نيز بيشتر باشد.

به گزارش ايسنا، دکتر جليل احمدوند ضمن بيان اين مطلب در خصوص نحوه برگزاري امتحانات پايان ترم دانشجويان اظهار کرد: اراده ما در درون دانشگاه بر اين است که امتحانات به شکل مجازي برگزار شود، اما بايد از وزارت علوم نيز کسب تکليف کنيم و در تماس هستيم تا تصميم نهايي مشخص شود ولي مجموعه آموزش، رياست دانشگاه و بخش‌هاي تخصصي دانشگاه علامه‌طباطبائي اين آمادگي را دارند که امتحانات پايان ترم به شکل مجازي برگزار شود.معاون آموزشي دانشگاه علامه‌طباطبايي درباره مشکلاتي که در فرايند برگزاري امتحانات مجازي پيش روي دانشگاه است، گفت: بيشترين مشکل ما نحوه تهيه سوالات در سيستم مجازي بود که اکنون در حال آموزش به استادان هستيم تا با اين سيستم آشنا شوند. همچنين جلسه‌اي با هيئت رئيسه دانشگاه و دانشکده‌ها در زمينه آشنايي استادان با نحوه طراحي انواع سوالات تستي و تشريحي برگزار کرديم و اين آمادگي را داريم که مجازي برگزار شود ولي مقرر کرديم تصميم نهايي با استعلام از وزارت علوم باشد.


 خبر 

 معاون آموزشي دانشگاه :

برگزاري امتحانات دانشگاه خوارزمي به صورت حضوري و مجازي

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه خوارزمي گفت: براساس تصميم ستاد ملي مبارزه با کرونا، روند امتحانات را به صورت حضوري يا غيرحضوري تعيين خواهيم کرد.

به گزارش دانشگاه خوارزمي، محمدحسين عبداللهي، درباره روند برگزاري امتحانات پايان ترم اين دانشگاه اظهار کرد: 14 تير امتحانات پايان ترم دانشجويان آغاز مي‌شود و ترم جاري دو هفته با تاخير به پايان مي‌رسد.

وي افزود: براساس تصميم ستاد ملي مبارزه با کرونا، روند امتحانات را به صورت حضوري يا غيرحضوري تعيين خواهيم کرد. بيشتر محدوديت‌هاي دانشگاه در صورت حضوري شدن امتحانات در خصوص خوابگاه و سلف است؛ چراکه از نظر بهداشتي حائز اهميت است.

برگزاري امتحانات حضوري نيازمند تصميمات ستاد مقابله با کرونا

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه خوارزمي درباره روند ارائه دروس به صورت مجازي گفت: از استادان خواستيم که اگر آسيبي به کيفيت امتحانات وارد نمي‌شود، آنها را به صورت مجازي برگزار کنند. براي حضوري برگزار کردن امتحانات پايان ترم، منتظر تصميمات ستاد مقابله با کرونا هستيم. البته آموزش و پرورش، دانشگاه‌هاي علمي کاربردي، فني و حرفه اي، پيام نور و ... که احتياجي به خوابگاه ندارند، شايد بتوانند امتحانات را به صورت حضوري برگزار کنند.

شرايط حضور دانشجويان مقطع دکتري در دانشگاه

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه خوارزمي درباره حضور دانشجويان مقطع دکتري در دانشگاه گفت: دانشجويان براي ارائه رساله خود مي‌توانند آن را به صورت ايميل يا درخواست در سامانه گلستان به استاد خود يادآوري کنند و بعد از تاييد استاد، گروه و تحويل گواهي سلامت از سوي مرکز بهداشت دانشگاه خوارزمي مي‌توانند طبق اعلام زمان بندي در دانشگاه حضور يابند. با توجه به شرايط کنوني و عدم مجوز ستاد مقابله با کرونا، دانشجوياني که نياز به خوابگاه داشته باشند، نمي‌توانند در دانشگاه حضور يابند اما بقيه دانشجويان مقطع دکتري اجازه حضور دارند.

از سوي بنياد ملي نخبگان؛

زمان ثبت‌نام تسهيلات دانشجويي براي سال تحصيلي جديد اعلام شد

بنياد ملي نخبگان بر اساس آيين‌نامه «پشتيباني از فعاليت‌هاي علمي و فرهنگي دانشجويان مستعد تحصيلي کشور» در سال تحصيلي1400-1399 اعتبارها و تسهيلاتي را به دانشجويان مستعد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالي کشور اعطا مي‌کند.

به گزارش ايسنا، بر اساس اعلام بنياد ملي نخبگان مهمترين نکات براي ثبت درخواست بهره‌مندي از پشتيباني‌ها به شرح زير است:

"دانشجويان هريک از دانشگاها و مراکز آموزش عالي کشور که واجد شرايط مذکور در شيوه‌نامه پشتيباني از فعاليت‌هاي علمي و فرهنگي دانشجويان مستعد تحصيلي کشور در سال تحصيلي 1400-1399 هستند، مي‌توانند درخواست خود را از طريق سامانه اطلاعاتي بنياد (به نشانيsina.bmn.ir) ثبت کنند.

فرايند ثبت‌نام آن دسته از متقاضياني که در حال حاضر دانشجو هستند، از بيستم خرداد سال 1399 آغاز مي‌شود. دانشجويان بايد اطلاعات خود را به همراه تصاوير و مدارک مربوطه، در سامانه سينا بارگذاري و يا به‌روزرساني کنند. متقاضيان حداکثر تا پايان روز 1399/4/20 (غيرقابل تمديد) فرصت خواهند داشت گزينه «درخواست بررسي پرونده براي بهره‌مندي از پشتيباني‌هاي دانشجويي» را در بخش «ثبت درخواست‌ها»ي سامانه انتخاب کنند.

تذکر 1. با توجه به شرايط پيش آمده (شيوع ويروس کوويد 19) و تعليق فعاليت‌هاي حضوري دانشگاه‌ها، مقرر شد:

آخرين معدل متقاضيان، ميانگين نمرات تا پايان نيم‌سال اول سال تحصيلي 99-1398 در نظر گرفته شود.

تذکر 2. براي ارائه آخرين معدل (معدل فعلي) نياز به درج مستندات نيست؛ اما براي معدل کل مقاطع تحصيلي قبلي، لازم است مستندات در سامانه ثبت شود.

تذکر 3. زمان ثبت درخواست دانشجويان نو ورود در هر يک از مقاطع تحصيلي، متعاقباً از طريق وب‌گاه بنياد ملي نخبگان اطلاع‌رساني خواهد شد.

بنياد ملي نخبگان پس از بررسي درخواست‌ها و بر اساس ظرفيت ساليانه، نتيجه اوليه پذيرش متقاضياني که بالاترين امتياز از مجموعه فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي و فناورانه در مقايسه با ساير افراد کسب کرده‌اند را (صرفاً از طريق سامانه سينا) اعلام خواهد کرد.

تذکر 4. با توجه به اين‌که نتايج اوليه صرفاً بر اساس مدارک ادعايي مندرج در سامانه سينا اعلام خواهد شد، قوياً تأکيد مي‌شود متقاضيان، با مطالعه دقيق شيوه‌نامه و راهنماهاي مرتبط، از بارگذاري اطلاعات نامعتبر و نامربوط در سامانه خودداري کنند. ضمناً در صورتي که در هر مرحله از بررسي‌ها مشخص شود که متقاضي، آگاهانه اطلاعاتي نامعتبر و خلاف واقع بارگذاري کرده است، مطابق مقررات بنياد با وي برخورد خواهد شد.

تذکر 5. در بخش «ثبت مدارک» مربوط به افتخارات در سامانه، براي جلوگيري از درج اشتباه افتخار يا مستندات نامربوط، قبل از درج افتخار مورد نظر، راهنماي مربوط به آن را مطالعه فرماييد.

تذکر6. اکيداً توصيه مي‌شود متقاضيان دقت لازم را در تکميل اطلاعات و بارگذاري آنها در سامانه سينا به‌کار بندند. زيرا پس از تأييد درخواست در سامانه، امکان اصلاح اطلاعات نادرست وجود ندارد و در صورت اثبات درج اطلاعات خلاف واقع، متقاضي از فهرست مشمولان بنياد حذف خواهد شد".

آغاز امتحانات دانشگاه خواجه نصير از هفته دوم تيرماه

طبق اعلام دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي امتحانات پايان ترم جاري دانشجويان اين دانشگاه از روز شنبه 7 تيرماه آغاز مي‌شود و به مدت دو هفته ادامه دارد.

به گزارش ايسنا، براساس تقويم اعلام شده از سوي معاونت آموزشي دانشگاه خواجه نصير ترم تحصيلي اين دانشگاه از شنبه 19 بهمن‌ماه سال 98 آغاز شد و کلاس‌هاي آموزشي دانشجويان اين دانشگاه در نيمسال آموزشي 99-98 تا روز دوشنبه 23 تيرماه ادامه دارد.

همچنين دانشجويان دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در نيم سال جاري تحصيلي از 14 تا 16 بهمن‌ماه 98 مي‌توانستند نسبت به ثبت نام و انتخاب واحد خود اقدام کنند.

براساس اعلام دانشگاه، کلاس‌هاي آموزشي نيمسال جاري دانشجويان اين دانشگاه که از 19 بهمن‌ماه 98 آغاز شده، روز جمعه 6 تيرماه 99 پايان مي‌پذيرد.


 علمي 

دانشگاه‎هاي جهان در يك نگاه؛

«كيوتو»

تهيه و تنظيم: مريم اخوان صالح

كيوتو؛ دانشگاهي در شهر كيوتو در كشور ژاپن مي‌باشد.

در اين دانشگاه كه در سال 1897 ميلادي تاسيس شده است بيش از 30 هزار دانشجو مشغول به تحصيل هستند.

دانشکده هاي دانشگاه کيوتو عبارتند از :

مهندسي

پزشكي

حقوق

اقتصاد

ادبيات

علوم دارويي

آموزش و ...

بسياري از متقاضيان ادامه تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور، دانشگاه كيوتو را به دليل رتبه خوب اين دانشگاه در رتبه‎بندي هاي جهاني و ملي انتخاب مي‌كنند.

در رتبه بندي موسسه تايمز در سال 2019، دانشگاه کيوتو در رتبه 65 دنيا قرار گرفته است.


 ميز خبر 

 رئيس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور:

تهيه تبلت براي دانش آموزان اتباع خارجي محصل در کشور

رئيس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور از همکاري با دولت براي تهيه تبلت دانش آموزان اتباع خارجي محصل در کشور خبر داد.

غلامرضا کريمي رئيس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تمهيدات اين سازمان براي آموزش مجازي به دانش آموزان اتباع خارجي اظهار کرد: 550 هزار دانش آموز اتباع و پناهنده در کشور داريم که تلاش کرديم از آموزش در شبکه شاد جا نمانند، هرچند تعدادي از آن‌ها به دليل نداشتن تبلت از آموزش‌هاي اين شبکه محروم شدند و ناگزير به استفاده از فرصت رفع اشکال حضوري هستند.او ادامه داد: قصد داريم با همکاري سازمان‌هاي بين المللي و دولت براي اين دانش آموزان اتباع تبلت تهيه کنيم تا از سال آينده که آموزش مجازي بخشي از آموزش رسمي کشور مي‌شود، تمام دانش آموزان اتباع از اين فرصت بهره‌مند شوند.

آزمون‌ ديپلم مدارس خارج از کشور حضوري است

رئيس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور درباره مديريت وضعيت دانش آموزان ايراني مدارس خارج از کشور اظهار کرد: در خارج از کشور مدارس تابع شرايط کشور ميزبان هستند؛ بنابراين تاريخ بازگشايي مدارس هم تابع همان کشور مبدا خواهد بود.

او افزود:به طور کلي در اکثر کشور‌ها آزمون ديپلم حضوري برگزار خواهد شد و اگر در کشوري اجازه اين کار را ندادند، آزمون حضوري شهريور ماه برگزار مي‌شود.رئيس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور بيان کرد:قصد داريم با توسعه آموزشي مجازي طبف وسيعي از آموزش‌ها را از همين طريق ارائه کرده و به عدالت آموزشي کمک کنيم.

رئيس سازمان مدارس و مراکز غيردولتي:

شهريه سال تحصيلي آينده مدارس غيردولتي تا چند روز آينده اعلام مي‌شود

رئيس سازمان مدارس و مراکز غيردولتي گفت: شهريه سال تحصيلي آينده مدارس غيردولتي تا چند روز آينده اعلام مي‌شود.

مجتبي زيني‌وند رئيس سازمان مدارس و مراکز غيردولتي و مشارکت‌هاي مردمي در گفت‌وگو با فارس درباره اعلام ميزان شهريه سال تحصيلي آينده مدارس غيردولتي، اظهار کرد: شهريه 4 مرحله دارد که بايد تمام اين مراحل طي شود.وي ادامه داد: اين 4 مرحله شامل ورود اطلاعات مؤسس، بررسي و پايش کارگروه منطقه، بررسي صحت و سقم شوراي نظارت استان و تأييد نهايي از سوي وزارتخانه است.زيني‌وند با بيان اينکه در مرحله سوم است شهريه هستيم، گفت: طبق تقويم زمان‌بندي تا پايان اين هفته يا هفته آينده، شهريه مدارس غيردولتي براي سال تحصيلي آينده اعلام مي‌شود. وي درباره تعيين تکليف شهريه مدارس غيردولتي در سال تحصيلي جاري، اظهار کرد: بخشنامه تعيين تکليف شهريه مدارس غيردولتي در شرايط کرونا براي سال تحصيلي جاري، به ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

معاون دانشجويي دانشگاه تهران:

دانشگاه‌ها تا هفته بعد درباره مجازي شدن ترم آينده تصميم مي‌گيرند

معاون دانشجويي دانشگاه تهران با اشاره به اينکه قرار است دانشگاه ها در خصوص برگزاري ترم آينده به صورت حضوري يا مجازي يک بررسي داشته باشند، گفت: جمع بندي نهايي به وزارت علوم اعلام مي‌شود.

سعيد حبيبا در گفتگو با مهر در خصوص تصميمات اتخاذ شده در نشست اخير معاونان دانشجويي دانشگاه‌هاي منطقه يک کشور گفت: در اين نشست درباره موضوعات گوناگون؛ از جمله بازگشايي دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها، مسائل بهداشتي و رواني دانشجويان، برنامه‌هاي مربوط به ترم آينده و … بحث و تبادل نظر شد.وي با بيان اينکه در اين نشست بر تصميمات قبلي تاکيد شد، افزود: همانطور که قبلاً از جانب دولت، وزير علوم، رييس سازمان دانشجويي کشور و بنده نيز در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام شده، با توجه به احتمال شيوع دوباره ويروس کرونا، خوابگاه‌ها فقط به روي دانشجويان رشته‌هاي پرکتيکال که نياز به مزرعه دارند؛ آن‌هم آن دسته که آزمون جامع داده و رساله‌هايشان را انتخاب کرده‌اند و فقط بايد يک سري داده‌هايي را جمع آوري کرده و با انجام کارهاي آزمايشگاهي، آماده دفاع از رساله شوند، بازگشايي خواهد شد، نه براي دانشجويان همه رشته‌ها.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته