جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

مديرعامل شرکت گاز استان گلستان:
بهره‌مندي بالغ بر 96 درصد خانوار روستايي و 100 درصد خانوار شهري از نعمت گاز

فرماندار شهرستان دماوند:
آتش سوزي 109 هکتار از اراضي دماونددر روزهاي اخير

شهردار بهارستان:
ايجاد 210 فرصت شغلي با اجراي طرح‌ها در شهرداري بهارستان


ميز خبر


يادداشت


تريبون


 مديرعامل شرکت گاز استان گلستان:
 بهره‌مندي بالغ بر 96 درصد خانوار روستايي و 100 درصد خانوار شهري از نعمت گاز  

 گرگان-قهرمان

شرکت گاز استان گلستان تا پايان سال گذشته، موفق شد بالغ بر 96 درصد خانوار روستايي و 100 درصد خانوار شهري اين استان را از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند سازد.محمدرحيم رحيمي، مديرعامل شرکت گاز استان گلستان، با بيان اين مطلب، اظهار داشت: در سال 98 موفق شديم از نظر اهداف کمي؛ 289 کيلومتر شبکه‌گذاري و 6100 مورد نصب انشعاب را در قالب گازرساني به 22 روستاي جديد، انجام دهيم و با اين اقدام، 18400 مشترک را نيز به جمع مشترکين گاز اضافه کنيم.

وي با بيان اين که عملکرد ما در شرکت‌هاي گاز استاني بر دو محور اصلي توسعه گازرساني در حوزه‌هاي روستايي، شهري و گازرساني به صنايع و محور بهره‌برداري شامل تأسيسات وفروش گاز، استوار است، گفت: با گازرساني به اين 22 روستا، کل روستاهاي گازدار ما به 880 روستا در مقايسه با 979 روستا در کل استان رسيده است.

رحيمي گازرساني به حوزه صنايع را از مهم‌ترين حوزه‌هاي گازرساني عنوان کرد و گفت: در حوزه صنايع، 146 واحد صنعتي و توليدي با ظرفيت‌سازي حدود 38 هزار مترمکعب گاز طبيعي، معادل 38 هزار ليتر جايگزيني با سوخت مايع با اعتباري حدود 15 ميليارد تومان را طي سال گذشته انجام داديم، ضمن آن که کل اعتبار عمراني ما مثل شبکه‌گذاري براي روستاها، توسعه کوچه‌ها و شهرهاي جديد براي شبکه‌گذاري گاز در مجموع، 97 ميليارد تومان بوده که هزينه شده است.

مديرعامل شرکت گاز استان گلستان ادامه داد: در حوزه عملياتي و بحران نيز که به خطوط گازدار ما برمي‌گردد، ما سال گذشته در ابتداي سال، هم سيل و هم رانش زمين را داشتيم که با تلاش دسته‌جمعي دوستان و همکاران، از اين آزمون هم موفق بيرون آمديم؛ بدين معني که گاز هيچ مشترکي در اين مقطع زماني قطع نشد و اين براي ما بسيار لذت‌بخش و اميدوارکننده بود که به چنين موفقيتي دست يافتيم.

اين مقام مسئول افزود: در حوزه بهره‌برداري، از آن‌جا که بحث تعميرات اساسي و نگهداري ايستگاه‌ها براي ما بسيار مهم است، تعميرات حدود 200 ايستگاه شامل؛ CGS 31 مورد، TBS 157 مورد و 11 مورد ايستگاه‌هاي ترکيبي CGS-TBS را با موفقيت انجام دهيم که طبيعتاً اين تعميرات در فصلي اتفاق مي‌افتد که ما کمترين ميزان ظرفيت را روي ايستگاه‌هاي خود داشته باشيم.


 فرماندار شهرستان دماوند:
 آتش سوزي 109 هکتار از اراضي دماونددر روزهاي اخير 

دماوند-اميرحسين صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در روزهاي اخير شاهد 21 مورد آتش‌سوزي به مساحت 109 هکتار و خسارت وارد شدن به 16 باغ در شهرستان دماوند بوديم.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مهدي حيدري فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد: در زمان تصدي بخشداري بخش مرکزي شهرستان دماوند سعي شد تا مشکلات حوزه روستايي را به حداقل برسد از جمله فراهم سازي زيرساخت‌هاي مهم براي پيشرفت روستاها اعم از آب، برق و گاز تا انگيزه سکونت در روستاها بالا رود.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه فاصله روستاهاي دماوند از پايتخت بسيار کم است اما هنوز بعضي از روستاها از قبيل لومان، زان، مشهد و کلات از نداشتن امکانات اوليه رنج مي‌برند و همين امر باعث مهاجرت روستائيان به شهر مي‌شود.

فرماندار شهرستان دماوند بيان کرد: در ابتداي زمان تصدي بخشداري بخش مرکزي تنها 15 دهياري داشتيم ولي امروز 37 دهياري و شوراي روستا داريم که با دخيل کردن مردم در امور، حل مشکلات و فراهم سازي زيرساخت‌ها با سرعت بيشتري حرکت مي‌کند.

حيدري با بيان اينکه از ابتداي بيماري کرونا تعداد 297 نفر به کرونا مبتلا شده و 43 نفر فوتي در شهرستان داشتيم، خاطرنشان کرد: کشور شاهد موج جديدي از بيماري کرونا است و سياست‌هاي جديدي اتخاذ شده که ما هم مطابق مصوبات ستاد مقابله با کرونا قوانين را در شهرستان اجرا مي‌کنيم.وي يادآور شد: نرخ بيکاري در شهرستان 6درصد است که با برنامه‌هايي که براي جذب سرمايه‌گذار و رونق دادن به بخش گردشگري هستيم مي‌توانيم تا پايان سال 50درصد اين بيکاري را جبران کنيم.

وي با اشاره به قطعي مکرر فرستنده‌هاي ديجيتال در دماوند ابراز داشت: شيوع بيماري کرونا و پايين آمدن سطح نظارت در جمع آوري معتادين سطح شهر ما را با دزدي‌هاي مکرر کابل‌هاي ديجيتال روبه‌رو کرد که باعث قطعي شبکه‌هاي ديجيتال مي‌شد.

فرماندار دماوند ادامه داد: هم اکنون با کمک نيروي انتظامي و صدا و سيما اقدام به دفن اين کابل‌ها کرديم و معتادان را از سطح شهر و روستا جمع‌آوري و به سه کمپ ترک اعتياد فعال که در سطح شهرستان داشتيم انتقال داديم.

حيدري بيان کرد: تاکنون 325کيلوگرم کشفيات در شهرستان داشته‌ايم و در اين رابطه 112نفر هم با همکاري فرمانداري و نيروي انتظامي دستگير شده‌اند و براي جلوگيري از اين امر بايد فرهنگسازي را در مدارس و خانواده‌ها گسترش دهيم.

توقف پروژه روکش آسفالت جاده صالح آباد

وي با اشاره به توقف پروژه روکش آسفالت جاده صالح آباد عنوان کرد: براي انجام اين پروژه هفت ميليارد تومان در نظر گرفته شده بود و اين مقدار فقط براي روکش آسفالت به طول 12کيلومتر بود اما با شروع کار، پيمانکار متوجه شد که بخشي از جاده نياز به زيرسازي دارد که اين بودجه کفاف نمي‌کند که به زودي بودجه‌اي براي زيرسازي تأمين مي‌شود و اين پروژه در کمترين زمان به بهره برداري مي‌رسد.


 شهردار بهارستان:
 ايجاد 210 فرصت شغلي با اجراي طرح‌ها در شهرداري بهارستان 

اصفهان –بهمن راعي

شهردار بهارستان گفت: با اجراي پروژه هاي شهرداري بهارستان در سال گذشته و امسال، 210 فرصت شغلي در بهارستان ايجاد شده و اجراي اين پروژه ها به نوعي درآمد پايدار براي شهر است.داود بحيرايي در نشست مطبوعاتي با خبرنگاران اظهار کرد:حدود 23 پروژه عمراني در شهر بهارستان داريم که شاخص‌ترين آن باغ بانوان است که تا امروز 80 درصد پيشرفت دارد.

وي افزود: از ديگر پروژه هاي عمراني شهرداري بهارستان مي‌توان به اجراي فاز يک فرهنگسراي خيابان ايثار اشاره کرد که در حال تکميل است، همچنين عمليات روکش آسفالت خيابان وليعصر و لکه‌گيري‌هاي سطح شهر در فاز يک که جزو تعهدات شهرداري است انجام شد و فاز دو و سه نيز به درخواست شوراي شهر و شهروندان را شروع کرديم.

شهردار بهارستان به احداث پارکينگ در دو نقطه شلوغ خيابان وليعصر و الفت با 110 واحد پارکينگ اشاره کرد و گفت: پياده رو سازي و فضاي سبز مناسب شهري در حال اجراست و تالار نور نيز تا دو ماه آينده تکميل و بهره برداري مي‌شود.

وي از بازسازي کامل ساختمان شوراي شهر بهارستان خبر داد و خاطرنشان کرد: درصدد بهره برداري از سومين ساختمان آتش نشاني در بهارستان هستيم.بحيرايي بيان کرد: در حوزه شهرسازي امسال تا ابتداي تير 92 پروانه ساختماني تاييد شد، درحالي که صدور پروانه در مدت مشابه سال قبل 65 پروانه بوده است.وي بابيان اينکه در مورد پرونده هاي کميسيون ماده صد، جلسات به صورت مرتب برگزار مي شد، اما به خاطر شيوع کرونا جلسات برگزار نشد و يا کمتر برگزار شد، ادامه داد: مکاتبه با شرکت عمران بهارستان داشتيم تا زمين هاي مناسب جهت احداث پارکينگ را معرفي کند.

اجراي 23 پروژه نورپردازي شهر

شهردار بهارستان به اجراي 23 پروژه نورپردازي شهر اشاره کرد و افزود: اجراي ديوار نگاره ها در شهر بهارستان که کمتر کار شده بود، بهسازي ديواره هاي قديمي، خريد و نصب مبلمان شهري، نصب آب‌نما، نصب المان‌ها و نورپردازي، نصب تابلوهاي ترافيکي و چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي که آسيب ديده بود از ديگر اقدامات شهرداري بهارستان است.

وي از اضافه شدن 12 هکتار فضاي سبز به فضاي سبز بهارستان خبر داد و گفت: از شهروندان درخواست مي‌کنيم در منازل خود هم درخت بکارند چون اين کار بهترين کمک براي توسعه سرانه فضاي سبز شهر است.

بحيرايي در مورد سگ‌هاي ولگرد در شهر بهارستان نيز اعلام کرد: براي مقابله با معضل سگ هاي ولگرد، پيمانکاري داريم که اين سگ ها را زنده گيري و در محلي نگهداري و عقيم و سپس پلاک گذاري مي‌کند و دوباره رها مي‌کند.

شهردار بهارستان با اشاره به برگزاري جلسات مختلف براي پروژه هاي مشارکتي و سرمايه‌گذاري شهر، گفت: هم اکنون 7 پروژه شاخص داريم و سال قبل دو پروژه به بهره برداري رسيد.

بازار روز فدک در مرحله صدور پروانه است

وي با بيان اينکه بازار روز فدک در مرحله صدور پروانه است و در صورت اجرا مشابه بازارهاي کوثر در اصفهان خواهد بود، افزود: تسويه پساب براي فضاي سبز شهر بهارستان نيز در حال بررسي است و با انتخاب پيمانکار اجرايي مي‌شود.

وي رقم بودجه سال گذشته شهرداري بهارستان را 62 ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: بودجه امسال شهرداري بهارستان 96 ميليارد و 400 ميلون تومان است که 60 درصد رشد نسبت به سال گذشته براي آن پيش بيني شده است.

محمد ابراهيمي ، يکي از مهمترين نيازهاي شهر بهارستان را آرامستان عنوان کرد و افزود:در طرح جامع شهر يک قطعه زمين براي ايجاد ارامستان پيش بيني شده بود؛ اين درحالي است که احداث آرامستان اصول و ضوابطي دارد که بايد درنظر گرفته شود.


 ميز خبر 

 را اندازي 160 سايت جديد تلفن همراه در مخابرات گلستان

گرگان-قهرمان

در ديدار شهمرادي با استاندار گلستان در خصوص راهکارهاي توسعه هر چه بيشتر ارتباطات مخابراتي در استان بحث و تبادل نظر شد.

در ديدار غلامعلي شهمرادي مدير مخابرات منطقه گلستان با هادي حق شناس استاندار استان که در دفتر استاندار برگزار شد، راهکارهاي لازم براي توسعه هرچه بيشتر مخابرات در استان بررسي و مقرر شد حمايت‌هاي لازم در اين خصوص از سوي استانداري گلستان صورت پذيرد.

استاندار گلستان با اشاره به اينکه مخابرات منطقه گلستان از دستگاه‌هاي خوشنام استان است گفت:با فعاليت‌هاي انجام شده در چند سال اخير ميتوان مخابرات را از دستگاه‌هاي خدمت‌رسان موفق و خوشنام دانست و بايد اين مسئله تداوم يابد و مردم از بهترين امکانات و خدمات مخابراتي بهره مند شوند.وي مخابرات را مبناي توسعه زيرساخت استان دانست و اشاره کرد: براي توسعه و پيشرفت استان مي‌بايست زيرساخت‌هاي ارتباطي مناسب فراهم باشد که اين امر در حال حاضر مشهود بوده و اميدواريم با همکاري تمامي سازمان‌ها علي الخصوص فرمانداري‌ها کيفيت زيرساخت ارتباطي استان بيشتر و بيشتر شود.

همچنين غلامعلي شهمرادي مدير مخابرات منطقه گلستان که به اتفاق معاون و تني چند از مديران مخابرات در اين ديدار حضور داشتند از اقدامات انجام شده سخن گفت و افزود هم اکنون فيبررساني به نقاط زيادي از استان در مرحله اجراست که موجب تامين ارتباطات مخابراتي با کيفيت در مناطقي از استان بويژه روستاها خواهد شد.

مدير مخابرات منطقه گلستان با تاکيد بر ارائه بهترين خدمات به مشتريان؛ به پروژه فاز 8 توسعه ارتباطات سيار استان اشاره کرد و گفت:در اين طرح 160 سايت جديد تلفن همراه در استان راه اندازي خواهد شد و همچنين در بيش از 240 سايت ارتقاء تکنولوژي خواهيم داشت که افزايش پوشش و همچنين سرعت اينترنت همراه را در بر خواهد داشت.مهندس شهمرادي در ادامه با اشاره به معضل سرقت تجهيزات و کابل‌هاي مخابراتي گفت:اين مسئله تاثيرات مخربي در روند خدمت رساني با کيفيت ايجاد کرده است و موجب اختلال در ارائه خدمات و ارتباطات پايدار مخابراتي به مردم استان شده است که اميدواريم با حمايت استانداري و دستگاه‌هاي قضايي و انتظامي بتوانيم آنرا کنترل نموده تا از خسارت‌هاي پي در پي جلوگيري و فرآيند خدمت‌رساني در اسرع وقت به مشتريان صورت گرفته و اختلال در ارتباطات مخابراتي به حداقل کاهش يابد.

معاون فرهنگي شهردار اصفهان:

مجموعه آثارعکاس پيشکسوت اصفهاني خريداري و مستندسازي مي‌شود

اصفهان –بهمن راعي

معاون فرهنگي شهردار اصفهان از جمع آوري و مستندسازي عکس‌هاي استاد عبداله هاشمي نسب، عکاس پيشکسوت اصفهاني به دستور شهردار اصفهان خبر داد و گفت: از اين مجموعه عکس‌هاي ارزشمند علاوه بر آرشيو در بخش‌هاي پژوهشي استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمد عيدي با اشاره به لزوم و اهميت مستندسازي آثار عکاسي هنرمندان شهر اصفهان اظهار کرد: عکس و فيلم مستند، مطمئن‌ترين و صادق‌ترين روايت هنرمندانه از واقعيت‌هاست که در هر برهه ميتواند مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته و به برنامه ريزان شهري کمک کند.بر همين اساس مديريت شهري به اين اصل، توجه ويژه اي دارد تا بتواند خاطرات و تاريخ شهر از زاويه عکاسان پيشکسوت و هنرمند را جمع آوري، حفظ و نگهداري کند.

معاون فرهنگي شهردار اصفهان گفت: متاسفانه بسياري از اين مستندات درگذشته به واسطه غفلت از بين رفته اند اما اگر ما دغدغه شهري داريم که قرار است با حفظ ريشه‌هاي خود توسعه يافته و برنامه‌ريزي‌هاي آينده خود را بر مبناي هويت گذشته، طراحي کند بايد به اين مستندات تاريخي توجه ويژه داشته باشيم.

در اصفهان عکاسان شهره و نامدار بسياري داريم

وي بيان کرد: در شهر اصفهان عکاسي يک سنت بوده است.در اين شهر عکاسان شهره و نامدار بسياري داريم.استاد امان‌الله طريقي يکي از اين ستارگان بوده است.همچنين عکاس پيشکسوت،اصغر شيرازي نيز که در قيد حيات است،جزو همين ستارگان است.از نگاه هنرمندان عکاس، مستندات خوبي از اصفهان ثبت شده است.عکاسي در اين شهر به عنوان يک رفتار همگاني، پذيرفته شده و به همين دليل شهروندان نيز عکس‌هاي بسيار خوبي دارند که بعدها ميتواند به مستندات تاريخي تبديل شود.

وي ادامه داد: به دستور دکتر نوروزي، شهردار اصفهان، قرار شد عکس‌هايي که در آرشيو عبدالله هاشمي نسب، عکاس پيشکسوت اصفهان موجود است، جمع آوري شود. اين عکس‌ها موضوعات مختلفي را در برمي‌گيرد. همچنين مقرر شد با توجه به امکاناتي که شهرداري در اختيار دارد اين آثار را خريداري کرده يا فضايي فراهم کنيم تا اين آثار به اصفهان، هديه شود.در اين خصوص مدير منطقه 6 متولي اجراي اين کار شد و شهردار اصفهان دستور ويژه اي براي طبقه بندي، شماره گذاري، اولويت‌بندي و موضوع بندي اين عکس‌ها صادر کرد.قرار است اين عکس‌ها و آرشيو استاد هاشمي در عکاس خانه مجموعه فرهنگي تخت فولاد آرشيو و در آنجا تمهيداتي براي استفاده علاقه مندان به ويژه در حوزه هاي پژوهشي فراهم شود.همچنين محمدرضا برکت، مدير منطقه 6 شهرداري اصفهان در اين رابطه گفت:سيد عبداله هاشمي نسب نمين، از عکاسان خبري شهر اصفهان است که بيش از 60 سال سابقه عکاسي در عرصه رسانه و مطبوعات دارد.عکس‌هاي اين هنرمند آرشيوي جامع از تاريخ معاصر شهر به شمار مي‌رود.وي ادامه داد: با دستور ويژه و تأکيد دکتر نوروزي، شهردار اصفهان قرار شد منطقه 6 با همکاري معاونت فرهنگي، آثار اين هنرمند پيشکسوت را به عنوان يکي از گنجينه هاي شهر، با نظارت ويژه به بخشي از مجموعه فرهنگي مذهبي تخت فولاد تحت عنوان عکاسخانه منتقل کرده و از اين آثار در آنجا نگهداري شود.

وي ادامه داد: شهردار اصفهان تاکنون شخصا دو بار از منزل و آثار اين هنرمند پيشکسوت ديدن کرده و تأکيد ويژه اي براي تحقق خواسته اين هنرمند و نگهداري از آثار او در فضايي مناسب داشته‌اند.


 يادداشت 

 بحراني شدن فرونشست زمين در ايران

آذر فخري

بنا به تعريف يونسکو، فرونشست (land subsidence) عبارت است از نشست سطح زمين که به علت‌هاي متفاوتي در مقياس بزرگ اتفاق مي‎افتد. به‎طور معمول اين اصطلاح به حرکت قائم رو به پايين سطح زمين که مي‎تواند با بردار اندک افقي همراه باشد، گفته مي‎شود.

عوامل متعددي باعث ايجاد اين پديده مي‎شوند: از جمله انحلال، آب شدن يخ‌ها و تراکم نهشته‎ها-مواد زمين‌ساخت-، حرکت آرام زمين و خروج گدازه و يا عمليات انساني نظير معدن‎کاري يا برداشت آب زيرزميني و نفت.

در شهر تهران، يکي از مهم‌ترين علل نشست زمين در اثر حفر تونل‌ براي گسترش خطوط مترو است. به‎طورکلي تغيير شکل و نشست خاک در اثر حفر تونل از دو ديدگاه قابل بررسي است: نشست آني (در حين احداث تونل روي داده و علت آن تغيير شکل در مقطع تونل است. نشست بلند مدت که بسيار خطرناک مي‌باشد، چرا که سال‌ها پس از حفر تونل روي داده و مي‌تواند خسارات جبران‌ناپذيري به‌وجود آورد. اما براي جلوگيري از وقوع نشست ابتدا بايد آن‎را پيش‌بيني کرد.

يکي از عوامل فرونشست زمين در استان‌هايي مانند كرمان و خراسان، که برداشت بي‌رويه آب زيرزميني است. اين وضعيت اکنون در بسياري نقاط استان‌هاي کرمان و خراسان که دشت‌ها با بيلان منفي آب زيرزميني روبه‌رو هستند مشاهده مي‌شود.

بنا به گفته رئيس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور بيلان منفي آب‌هاي زيرزميني کشور باعث فرونشست يک ميليون هکتار از عرصه‌هاي کشور در مناطق مختلف شده‌است. نتيجه مديريت غلط منابع آبي و پيامدهاي ناگوار آن به‌ويژه حفر چاه‌هاي مجاز و غيرمجاز هر روز آشکارتر مي‌شود؛ وقتي بي‌هيچ ضابطه و معياري چاه عميق و نيمه‌عميق حفر مي‌شود تا کشاورزي ناپايدار توسعه يابد، آبخوان‌ها خالي مي‌شود، سطح آب‌هاي زيرزميني پايين مي‌رود و در نتيجه 230دشت حاصلخيز کشور دچار بحران مي‌شود.

به همين دليل از حدود دو سال پيش مطالعه و بررسي ميزان فرونشست زمين در ايران آغاز شده و گزارش‌هاي به دست آمده نشان دهنده ابعاد گسترده اينها است. اين گزارش ها به سازمان نقشه‌برداري کشور سپرده شده است.

رئيس اين سازمان گفته است:« طي اين مدت با بررسي اندازه‌گيري‌ها و داده‌هاي 15 سال اخير 44 محدوده پرخطر به لحاظ ميزان فرونشست زمين در ايران شناسايي شده است. پس ازشناسايي محدوده‌هاي فرونشست، زمين‌شناسان بر اساس داده‌هاي جمع‌آوري شده اين سازمان، ميزان خطر و احتمال ايجاد فروچاله در مناطق مختلف را ارزيابي مي‌کنند.»

طبعا براساس اين ارزيابي‌ها و نيز شناسايي مناطق درگير فرونشست بايد تدابيري در رابطه با مواجهه با اين پديده اتخاذ شود؛ فرونشست زمين، هم موجب از بين رفتن خاك و زمين كشاورزي مي‌شود و هم جان و مال ساكنان اين مناطق را تهديد مي‌كند.


 تريبون  

 مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:

اقدامات لازم براي عبور بدون خاموشي از تابستان را انجام داده ايم

اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با بيان اينکه شبکه برق تحت نظارت اين شرکت ظرفيت عبور از تابستان جاري را دارد، گفت: اقدامات لازم براي عبور بدون خاموشي از تابستان 99 انجام شده و تاکنون مشکلي در اين زمينه وجود نداشته است.

محمود دشت بزرگ اظهار کرد: بعد از عبور موفقيت آميز از تابستان 98 که مشترکين با رعايت الگوي مصرف برق نقش بسزايي در آن داشته اند رفع اشکال از شبکه و ظرفيت سازي جديد متناسب با نقاط آسيبي که داشته ايم را در دستور قرار داده ايم تا امروز نگراني بابت ايجاد خاموشي در شبکه نباشد.

وي تصريح کرد:بر همين اساس از مهرماه سال گذشته تاکنون يک هزار و 512 مگاولت آمپر به ظرفيت شبکه تحت نظارت اين شرکت در بخش پست‌هاي انتقال و فوق توزيع و 159 کيلومتر مدارخط نيز در سال 98 به بخش خطوط اضافه شده است.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان افزود: در چهار ماه از سال حداکثر بار شبکه برق خوزستان (خرداد تا شهريور) بالاي هفت هزار و 600 مگاوات مي‌رود که رقم قابل توجهي بوده و ممکن است اين حجم از بار و گرماي شديد باعث آسيب به تجهيزات و خاموشي‌هاي کوتاه مدت در شبکه شود که با آمادگي نيروهاي عملياتي در کمترين زمان ممکن برطرف مي‌شود.

دشت بزرگ با بيان اينکه پيک سال جاري در خردماه و مصرف هفت هزار و 896 مگاوات بوده است، بيان کرد: با اقدامات مديريت مصرفي تاکنون از پيک مصرف سال 98 که هشت هزار و 83 مگاوات بوده عبور نکرده ايم و مشترکين همکاري خوبي در مصرف برق در ساعت‌هاي اوج بار داشته اند.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان با اشاره به بيماري کرونا و تاثير آن در پروژه هاي اين شرکت، گفت: خدمات رساني در دو استان خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد مخاطرات و سختي‌هاي خاص خودش را داشت و امروزه نيز بيماري کرونا به آن افزوده شده و روند بهره برداري از پروژه ها را با کندي رو به رو کرده است ولي تمام تلاش مجموعه برق براين است تا خللي در امر برق‌رساني ايجاد نشود و شهروندان از برق پايداري برخوردار باشند.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته