جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6425

معاون استاندار ايلام:
2000 واحد مسکن مهر ايلام تا پايان سال تکميل مي‌شوند


گرگان؛ شهر پايلوت از سوي يونيسف براي ايجاد شهر دوستدار کودک


بازديد از روند اجرايي پروژه هاي راهسازي نهاوند و ملاير

معاونت فني و عمراني شهرداري اسلامشهر:
پروژه‌هاي عمراني شهرداري اسلامشهر با جديت دنبال مي‌شود


ميز خبر


تريبون


 معاون استاندار ايلام:
 2000 واحد مسکن مهر ايلام تا پايان سال تکميل مي‌شوند 

 معاون عمراني استاندار ايلام گفت: دو هزار واحد باقي مانده مسکن مهر در مناطق مختلف ايلام تا پايان سال تکميل مي‌شوند.به گزارش مهر، احمد کرمي در نشست ويديو کنفرانس معاونين عمراني استانداري‌ها با معاون عمراني وزارت کشور اظهار کرد: مشکل قانوني واگذاري اراضي ملي در شهرها بايد مورد بررسي قرار گرفته و نقائص آن برطرف شود.وي با بيان اينکه استان ايلام در مسکن مهر 18 هزار و 133 واحد مسکوني داشته است، تصريح کرد:بيش از 16 هزار واحد آن تکميل و در اختيار متقاضيان قرار گرفته و دو هزار واحد باقي مانده تا پايان سال تکميل خواهد شد.معاون عمراني استاندار ايلام به مشکلات طرح اقدام ملي مسکن اشاره کرد و افزود: محدوديت‌هاي بسياري در زمينه اختصاص زمين به اين طرح وجود دارد و در مورد هزينه‌هاي زيرساختي اين طرح تامين اعتبارات لازم براي آن پيش بيني لازم صورت نگرفته است.

وي با اشاره به اقدامات شهرداري‌هاي استان در خصوص مبارزه با بيماري کرونا تصريح کرد: ضدعفوني معابر و خيابان‌ها و ناوگان حمل و نقل از جمله اقدامات شهرداري‌ها براي مبارزه با بيماري کرونا بوده و براي ادامه اين اقدامات نيازمند اختصاص اعتبارات ويژه هستيم.


 گرگان؛ شهر پايلوت از سوي يونيسف براي ايجاد شهر دوستدار کودک 

 
گرگان-قهرمان

حميدرضا آقاملائي، رئيس شوراي اسلامي شهر گرگان گفت: گرگان به همراه 11 شهر به عنوان شهرهاي منتخب براي پايلوت شهر دوستدار کودک در ايران انتخاب شدند.آقاملائي در دويست و سي و يکمين جلسه رسمي و علني شوراي اسلامي شهر افزود:كميته ملي هماهنگي شهر دوستدار كودك در وزارت کشور و در چارچوب همکاري‌هاي مشترک اين وزارتخانه با يونيسف براي اجراي ابتکار جهاني شهرهاي دوستدار کودک در ايران، پس از بررسي نتايج ارزيابي شهرهاي متقاضي پايلوت شهر دوستدار کودک، دوازده شهر را براساس ارزيابي عملکرد به عنوان شهرهاي منتخب براي پايلوت شهر دوستدار کودک انتخاب کرد.وي افزود:اين شهرها عبارتند از اِوز، بندرعباس، تبريز، تهران، رشت، سمنان، شيراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و يزد که مرحله پايلوت رسماً پس از امضاي تفاهم‌نامه ميان شهرداري‌ پايلوت و وزارت کشور شروع خواهد شد.

فائزه عبداللهي، رئيس کميسيون بانوان و خانواده شوراي اسلامي شهر گرگان نيز در اين جلسه ضمن قدرداني از مجموعه عملکرد و اقدامات انجام شده در راستاي برنامه‌هاي شهر دوستدار کودک گفت: براي داشتن شـهر دوسـتدار کـودک بايد نيازهـا، اولويت‌هـا و حقـوق کـودک، بخشـي جدايي‌ناپذيـر از سياسـت‌ها، برنامه‌هـا و تصميم‌هـاي عمومـي باشـد و چشم انداز شهر دوستدار کودک يونيسف اين است که همـه کـودکان و جوانـان بايـد بتواننـد از کودکـي و جوانـي خـود لـذت ببرنـد و از طريـق احقـاق برابـر حقـوق خـود در شـهر و اجتماع محلي شان، توانايي هاي بالقوه خود را به طور کامل به فعل درآورند.

وي افزود: در اين راستا بايد با حمايت مسئولان، سازمان‌هاي مردم‌نهاد، بخش خصوصي، رسانه‌ها، دانشگاه‌ها و با بهره گيري از تجربيات شهرهاي موفق برنامه ريزي کنيم.


 بازديد از روند اجرايي پروژه هاي راهسازي نهاوند و ملاير 

 
همدان- شهناز محمدي

مدير کل راه و شهرسازي استان همدان به همراه نماينده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شوراي اسلامي ، معاون مهندسي و ساخت اداره کل و رئيس راه و شهرسازي شهرستان از پروژه نهاوند- فيروزان و نهاوند – بروجرد بازديد نمود."داريوش حسيني " دربازديد از چهارخطه نهاوند- فيروزان عنوان کرد:اين پروژه به طول 6 کيلومتر و اعتباري بالغ بر 14 ميليارد تومان از از پل حاج عليمراد تا روستاي کهريز صلاح الدين در حال انجام است.مدير کل راه و شهرسازي استان همدان گفت: در اين بازديد مقرر شد توسط نماينده مردم نهاوند در مجلس 60 ميليارد تومان براي کل محور تخصيص گرفته شود تا بدينوسيله 25 کيلومتر حوزه اين شهرستان پوشش داده شود .وي در بازديد از چهار خطه نمودن محور نهاوند- بروجرد بيان کرد: اين پروژه از نهاوند تا سه‌ راهي بروجرد به طول 30 کيلومتر است که از اين مقدار 20 کيلومتر در حوزه استحفاظي استان همدان قرار دارد و از مجموع اين 20 کيلومتر 17 کيلومتر 4 خطه شده است.

وي اعلام کرد: 3 کيلومتر از اين مسير به همراه تعريض يک دهانه پل با اعتباري بالغ بر 4 ميليارد تومان در حال انجام است که اميد است با تخصيص اعتبار مورد نياز براي هفته دولت به بهره برداري رسد.

گفتني است؛ در ادامه مدير کل راه و شهرسازي استان به همراه معاون مهندسي و ساخت و سرپرست راه و شهرسازي شهرستان ملاير از فاز دوم پروژه چهارخطه سامان – بروجرد به طول تقريبي 8 کيلومتر بازديد به عمل آورد.لازم به ذکر است در محور سامان-بروجرد ساب بيس مسير و 5.5 کيلومتر هم اساس لايه اول انجام شده
است.


 معاونت فني و عمراني شهرداري اسلامشهر:
 پروژه‌هاي عمراني شهرداري اسلامشهر با جديت دنبال مي‌شود 

 اسلامشهر- بهاره عشقي صابر

معاونت فني و عمراني شهرداري اسلامشهر گفت:پروژه هاي عمراني شهرداري اسلامشهر با جديت دنبال مي‌شود.علي پولادوند مدير عمران شهرداري اسلامشهر با اشاره به اينکه کارگاه عمراني شهرداري با هدف خدمت رساني بيشتر به شهروندان هيچگاه تعطيلي ندارد، اظهار داشت: پروژه هاي عمراني متعددي در روزهاي اخير در مناطق مختلف شهري در حال اجرا است تا هرچه سريعتر مشکلات عبور و مرور شهروندان مرتفع شود.

وي بيان کرد: اجراي عمليات روسازي و روکش آسفالت لايه آستر خيابان سپيدار و نيلوفر شرقي به مساحت 4000 مترمربع با مصرف 510 تن آسفالت و همچنين روسازي و روکش آسفالت خيابان کاوه به مساحت 5000 مترمربع با مصرف 645 تن آسفالت در منطقه چهار از پروژه هاي انجام شده است که آسفالت موردنياز اين دو پروژه از محل کارخانه آسفالت شهرداري تامين شده
است.

مدير عمران شهرداري اسلامشهر با بيان ديگر پروژه هاي در دست اجرا گفت:در منطقه سه شهري عمليات زيرسازي گذر 28 متري ورودي جاده کماليه توسط واحد عمران منطقه به مرحله اجرا درآمد و همچنين برداشت اطلاعات خيابان هجرت نيز جهت اجراي عمليات عمراني توسط واحد نقشه‌برداري معاونت فني و عمراني انجام شد.


 ميز خبر 

 استاندار البرز:

البرز وارد وضعيت قرمز شيوع کرونا شد

استاندار البرز گفت: شيوع کرونا در استان البرز شيب تندي را در پيش گرفته است، ورود به وضعيت قرمز خبر بدي است ولي به ناچار بايد اعلام کنيم، بايد از تردد غيرضروري پرهيز شود و استفاده از ماسک ضرورت دارد.

به گزارش فارس، عزيزاله شهبازي، استاندار البرز در حاشيه بازديد از دانشکده دندانپزشکي البرز، با اشاره به اينکه فرصت مغتنمي بود و جا دارد از تدابير دلسوزانه و توام با حساسيت بالاي رييس دانشگاه علوم پزشکي در مديريت کرونا و سلامت استان قدرداني کنم، افزود: اقدامات خوب دانشگاه علوم پزشکي البرز در سطح ملي مورد تقدير است.

وي ادامه داد: تمامي زيرمجموعه کادر بهداشتي و درماني و بخش خصوصي در مقابله با کرونا اقدامات شايسته اي از خود بجاي گذاشتند.

شهبازي با بيان اينکه از 29 بهمن قرارگاه زيستي براي مقابله با کرونا در استان شکل گرفت، گفت: در اين راستا تيم منسجم اورژانس البرز نيز بسيار مجرب عمل کردند.

وي افزود: رييس دانشگاه علوم پزشکي استان اعلام کرد که ما به سمت قرمز شدن پيش مي رويم از اين رو وضعيت استان به صورت مداوم در حال رصد است و ارتباط تنگاتنگي با دانشگاه داريم.

استاندار البرز اضافه کرد: هشدارها داده شده و در شيب تندي قرار گرفتيم که مي‌تواند خساراتي را براي ما داشته باشد.

وي با بيان اينکه بايد از طريق رسانه ها اطلاع رساني و آگاهي بخشي بيشتري داشته باشيم، گفت: ورود به وضعيت قرمز خبر بدي است ولي به ناچار بايد اعلام کنيم، بايد از تردد غيرضروري پرهيز شود و استفاده از ماسک ضرورت دارد و اين الزام قانوني در ستاد ملي کرونا اجباري شد.

اختصاص تسهيلات 3300 ميليارد ريالي براي زلزله‌زدگان قطور

مديرکل بنياد مسکن آذربايجان‌غربي از اختصاص بيش از 3300 ميليارد ريال تسهيلات به زلزله‌زدگان قطور خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،محمود بدلي مديرکل بنياد مسکن آذربايجان‌غربي با اشاره به اختصاص سه ‌هزار و 305 ميليارد ريال تسهيلات براي زلزله ‌زدگان قطور خوي گفت: از اين ميزان 2 هزار و 225 ميليارد ريال تخصيص يافته که بخشي از آن پرداخت شده است.

بدلي افزود: کل تسهيلات اختصاص يافته به زلزله‌زدگان قطور خوي، 14 هزار و 200 فقره بوده که از اين ميزان 9 هزار فقره در مراحل مختلف پرداخت قرار دارد.

اين مسئول اضافه کرد:اين تسهيلات در بخش‌هاي احداث مسکن، تعمير واحد‌هاي مسکوني و تجاري، تامين لوازم معيشتي خانگي و سرمايه‌اي و جايگاه دامي در اختيار متقاضيان قرار مي‌گيرد.

مديرکل بنياد مسکن آذربايجان‌غربي بيان کرد: براي هر واحد مسکوني روستايي 40 ميليون تومان تسهيلات با کارمزد چهار درصد و 10 ميليون تومان وام بلاعوض و 10 ميليون تومان براي اسکان موقت در نظر گرفته شده است.

بدلي با اشاره به اينکه عمليات آواربرداري 83 درصد واحد‌هاي زلزله‌زده در منطقه قطور خوي پايان يافته،گفت:از مجموع 6 هزار و 130 واحد مسکوني خسارت ديده، چهار هزار و 500 واحد احداثي بوده که از اين تعداد نيز سه هزار و 745 واحد آواربرداري شده است.

مديرکل بنياد مسکن آذربايجان‌غربي ادامه داد: پروانه سه هزار و 200 واحد روستايي نيز آماده است.

بدلي اضافه کرد: همچنين تاکنون 2 هزار و 546 واحد در مرحله پي‌کني، يک‌هزار و 335 واحد در مرحله آرماتوربندي، يک‌هزار و چهار واحد در مرحله فونداسيون و 516 واحد در مرحله اسکلت بندي است.

مديرکل بنياد مسکن آذربايجان‌غربي تاکيد کرد: مهمترين دليل وارد شدن خسارت زياد به خانه‌ها در زمين‌لرزه‌هاي خوي، وجود واحد‌هاي مسکوني غيرمقاوم بوده است.

مدير نظام فني و اجرايي آذربايجان‌شرقي:

نحوه اجراي پروژه‌هاي عمراني در شرايط کرونايي

تبريز-توفيقي

مدير نظام فني و اجرايي آذربايجان‌شرقي با اشاره به تدوين دستورالعمل مقابله با شيوع بيماري کرونا توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، به تشريح نحوه مديريت اجراي پروژه‌هاي عمراني در شرايط کرونايي پرداخت.

رحيم ميرزايي اظهار کرد:شرايط عمومي جامعه از اول اسفندماه سال گذشته متاثر از شيوع ويروس کرونا بوده و تقريبا از همان زمان نيز توصيه‌ها و پروتکل‌هايي از سوي ستاد ملي مبارزه با کرونا و مراکز بهداشتي ذي‌ربط داير بر فاصله‌گذاري اجتماعي، تعطيلي برخي از مشاغل پرخطر و کاهش فعاليت مراکز و صنوف مرتبط با فعاليت‌هاي عمراني ابلاغ شده که همه اين‌ها در توقف و يا تعويق فعاليت پروژه‌هاي عمراني در دو ماه اول شيوع بيماري مذکور موثر بوده است.

وي افزود: دشواري تهيه و تامين مواد و مصالح موردنياز برخي از پروژه‌ها، لزوم رعايت الزامات بهداشتي و اقدامات ضروري براي پيشگيري از شيوع بيماري کرونا در کارگاه‌ها باعث شده که پيمانکاران در رابطه با انجام به موقع تعهدات خود براساس برنامه زمان‌بندي با چالش در اجرا مواجه شوند.

ميرزايي با بيان اينکه مديريت پروژه‌هاي عمراني در دوران شيوع کرونا با توجه به تنوع آنها در عمل داراي مشابهت‌ها و تفاوت‌هايي است، اضافه کرد: رعايت الزامات بهداشت فردي، دفتري و کارگاهي در پروژه‌هاي ساختماني، تونل و غيره که اجرا در آنها حالت متمرکزتري داشته محيط کار بسته است و شاغلان داراي تجمع بيشتري هستند، نسبت به پروژه‌هاي خطي مثل راه از اهميت بيشتري برخوردار است.

مدير نظام فني و اجرايي استان متذکر شد: رفع بسياري از مشکلات پيمانکاران و پروژه‌هاي عمراني در شرايط کرونا مانند ساير بخش‌ها در گرو همکاري نزديک کليه عوامل اجرائي اعم از کارفرمايان، مشاوران و پيمانکاران است.

وي ادامه داد: باتوجه به ناشناخته و پيچيده بودن ماهيت بيماري کرونا و سرعت بالاي انتشار آن، شرايط ايده‌آل براي قطع چرخه انتقال، قرنطينه کامل محل‌هاي شيوع بيماري و توقف موقت فعاليت‌ها و از جمله اجراي پروژه‌هاست؛ اما به‌دليل ملاحظات اقتصادي در حال حاضر بهترين شيوه ممکن، فعاليت پروژه‌ها با لحاظ تدابير پيشگيرانه است.

ميرزايي با بيان اينکه سياست کلان دولت تأکيد بر لزوم حفظ سلامت عوامل دخيل در انجام پروژه‌ها در کنار عدم تعطيلي و يا تعويق پروژه‌هاي عمراني است، توضيح داد: ادامه فعاليت‌هاي عمراني بايد در چارچوب پروتکل‌هاي ابلاغي و از جمله نشريه 820 سازمان برنامه و بودجه کشور که در شرف نهايي شدن است، صورت گيرد.


 تريبون  

 شهردار نسيم شهر:

پيشرفت 50 درصدي پروژه اتصال بلوار شهيد حاج قاسم سليماني به اتوبان تهران-ساوه

بهارستان-اصغري

به گزارش خبرنگار ما، شهردار نسيم شهر با اشاره به افزايش اثربخشي و کارايي شبکه معابر به عنوان يکي از رويکردهاي اصلي مديريت شهري نسيم شهر در حوزه فعاليت‌هاي عمراني ، گفت: گاهي اوقات با اعمال مداخلات محدود و کم هزينه ، راندمان شبکه معابر به ميزان قابل ملاحظه اي افزايش مي‌يابد ، به عنوان مثال در مدخل‌هاي ورودي و خروجي شهرها معمولا شاهد ترافيک سنگين هستيم که در برخي موارد با اقدامات کوچکي نظير احداث يک رمپ يا لوپ ميتوان آن را کاهش داد.

طلايي با بيان اينکه برخي از مشکلات ترافيکي فعلي شبکه معابر به پروژه‌هايي که در گذشته احداث شده، مرتبط است، خاطرنشان کرد: با افزايش جمعيت شهر و شهرهاي اطراف ، ترافيک سنگيني در اين محدوده و نياز دسترسي سريعتر به اتوبان‌ها ، احداث رمپ و لوپ از نيازهاي اين منطقه بود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان‌شرقي:

نقش مهم سايت صنايع‌دستي در توليد گسترده و متمرکز آثار هنري در آذربايجان‌شرقي

تبريز-توفيقي

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان‌شرقي، گفت:بهره‌برداري از سايت تخصصي صنايع‌دستي استان، نقش مهمي در تجميع فعاليت‌هاي هنري و صنعتي ايفا خواهد کرد.

جواد رحمتي در جلسه بررسي آخرين وضعيت پروژه در دست اجراي سايت صنايع‌دستي قزلجه ميدان، بر تسريع در روند آماده سازي زيرساخت‌هاي اين سايت تاکيد کرد و اظهار داشت: همکاري منظم دستگاه‌هاي مسوول در اين زمينه ضروري است.

وي، فعاليت گسترده و متمرکز هنرمندان همچنين افزايش توليد محصولات هنري و صنعتي را از ديگر مزاياي بهره‌برداري از سايت تخصصي صنايع‌دستي قزلجه ميدان برشمرد و عنوان کرد: دستگاه‌هاي مسوول همچون ميراث فرهنگي فرهنگي و شرکت شهرک‎هاي صنعتي استان، اقدامات لازم براي رفع مشکلات زيرساختي اين سايت و تسريع در روند اجرا را در اولويت کاري خود قرار دهند.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان‌شرقي در بخش ديگري از سخنان خود با تاکيد بر تلاش همه جانبه دستگاه‌هاي دولتي و سازمان‌هاي مردم‌نهاد براي افزايش سرانه فرهنگي در استان ابراز کرد: مشارکت دادن هرچه بيشتر مردم در اجراي پروژه‌هاي مختلف و به‌ويژه پروژه‌هاي فرهنگي امري ضروري است.

رحمتي، بهره‌برداري از سايت صنايع‌دستي قزلجه ميدان را يکي از مهم‌ترين اولويت‌هاي کاري خود برشمرد و گفت: باوجود محدوديت در منابع دولتي، مديريت ارشد استان تمامي تلاش خود را براي اختصاص اعتباري مناسب از محل کمک‌هاي فني و اعتباري به اين پروژه را انجام مي‌دهد.

موضوعاتي همچون کاهش هزينه تمام شده در بخش هاي مختلف براي واگذاري اجراي پروژه به بخش خصوصي نيز در اين جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

برگزاري جلسه رفع مشکلات کانال آبرساني محمديه و جايگاه آن در فعاليت‌هاي کشاورزي در دشت رباط کريم

رباط کريم-اصغري

جلسه بررسي وضعيت کانال آبرساني محمديه و آبياري تحت فشار تجميعي با حضور فرماندار شهرستان رباط کريم و تعدادي از مسئولان استاني و شهرستاني در دفتر کار فرماندار انجام گرفت.

به گزارش خبرنگارما، نظام ملکشاهي در اين جلسه که با حضور مدير آب و خاک و امور فني مهندسي سازمان جهاد کشاورزي استان تهران، مدير جهاد کشاورزي شهرستان شهرستان رباط کريم و شرکت مشاور کمندآب برگزار گرديد بيان کرد: پروژه کانال آب محمديه از طرح هاي مهم و افتخارات استان تهران است و همه دستگاه‌هايي که در مسير کانال قرار دارند، بايد تمام توان و همدلي هرچه بيشتر همکاري کنند و اجازه ندهند مشکلاتي در روند بهره برداري از کانال پيش بيايد.

نماينده عالي دولت در ادامه افزود: کانال آب محمديه داراي 12 کانال است که يکي ويژه اسلامشهر، 7کانال مشترک بين اسلامشهر و رباط کريم و 4کانال ويژه رباط‌کريم است.

وي در ادامه گفت: مسير اين کانال از 8600هکتار زمين مي گذرد که 500هکتارآن مربوط به شهرستان اسلامشهر، يک هزار هکتار مربوط به شهرستان شهريار و مابقي متعلق به شهرستان رباط کريم است.و در اين بين سهميه آب شهرستان رباط کريم از کل پمپاژ50درصد مي‌باشد.

ملکشاهي با اشاره به اهميت نقش اين کانال در افزايش آب زراعي رباط کريم اشاره کرد: کانال آب محمديه عامل دگرگوني فضاي سبز و فعاليت‌هاي کشاورزي در دشت‌هاي اين شهرستان است.

در پايان جلسه مقرر گرديد تا براي رفع مشکلات جلسه اي با مسئولان استاني برگزار گرديد تا تمام مشکلات هرچه سريعتر تسريع گردد.

رفع تصرف 2 املاک ثبت وقفي قديمي به مساحت 4500 مترمربع در شهر دماوند

دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دماوند از رفع تصرف 2 املاک ثبت وقفي قديمي به مساحت 4500 مترمربع در شهر دماوند خبر داد.

اميرحسين روان در گفت‌و‌گو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: 2 املاک ثبت وقفي قديمي به مساحت 3500 مترمربع باغ و 1000 مترمربع باغ و بناي ويلايي در شهر دماوند که در تصرف اشخاص بود با دستور قضايي خلع يد شد.

وي افزود: ارزش اين تعداد از املاک وقفي شناسايي شده 30 ميليارد تومان بود و اين املاک شامل باغ و خانه ويلايي بودند که به تصرف اشخاص درآمده بودند.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دماوند گفت: بر اساس صدور حکم تخليه از سوي شعبه حقوقي و دستور قاضي اجراي احکام مدني و دادستان محترم شهرستان دماوند، توسط واحد حقوقي اداره اقدام به تخليه 2 املاک وقفي و تحويل آن به موقوفه شد.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته