جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 6425

حمله تند به رسول پناه و ديگران؛
بازيکنان کليد تغييرات پرسپوليس را زدند!


خبـــر


خبـــرنامه


 حمله تند به رسول پناه و ديگران؛
 بازيکنان کليد تغييرات پرسپوليس را زدند! 

 بازيکنان پرسپوليس با انتشار پستي مشترک، به انتقاد از مديريت باشگاه پرسپوليس پرداختند و رسول پناه را فردي فاقد قدرت تصميم گيري خواندند!

به گزارش "ورزش سه"، بيست و چهار ساعت هم از پيروزي پرگل پرسپوليس برابر پيکان نگذشته بود که در اينستاگرام پست هاي مشترک بازيکنان پرسپوليس يکي پس از ديگري منتشر شد؛ پستي که با تصوير طرفداران اين تيم همراه بود و نوشته اي تند را در خود داشت که در ابتداي آن انتقاد از متوليان باشگاه که احتمالا مديريت و مالکيت است، به چشم مي‌خورد: «پرسپوليس کبير در آستانه قهرماني ديگر است و راز اين توفيق چيزي جز همدلي نيست. اما چه کردند متوليان اين تاريخ ساز ترين باشگاه ايران؟ هيچ!!!»

اين در حالي است که شايعه کنار گذاشتن مهدي رسول پناه، استعفاي مهرداد هاشمي و حضور چهار عضو جديد در هيئت مديره پرسپوليس دهان به دهان چرخيد و حالا اين پست اينستاگرامي حاکي از يک زلزله مديريتي در ساختمان باشگاه پرسپوليس است که امکان دارد ساختار فعلي را ويران و ترکيبي جديد را پديد بياورد.

بخش بعدي پست اينستاگرامي پرسپوليسي‌ها جايي است که آن ها درباره مسئول مالي باشگاه پرسپوليس نوشته‌اند و البته نامي از او نياورده‌اند: «هرکس به دنبال فايده اي است و هيچ کس پاسخگوي اين وضعيت اسف بار نيست تا بدان جا که مسئول حسابرسي يا ذي حساب هم خود را در زمره مالکان تلقي نموده مستبدانه در شرايط پرداخت حق بازيکنان اظهار نظر مي کند!» به نظر مي‌رسد آن ها از نوع محاسبه آپشن قرارداد و همچنين کسر قرارداد برخي بازيکنان و تغيير موعد در پرداخت حقوق ناراضي هستند و تصميم گرفته‌اند که به شکل علني به مسئول امور مالي باشگاه حمله کنند.

اين يادداشت تند پرسپوليسي ها در ادامه رنگ و بوي ديگري هم به خود گرفت و با انتقاد از نفر اول باشگاه پرسپوليس (رسول پناه) همراه شد؛ جايي که بازيکنان سرخپوش او «فاقد قدرت تصميم گيري» خواندند: «واضح است که شخص اول باشگاه قدرت تصميم گيري ندارد و تحت تاثير عده اي خاص اقداماتي خلاف منافع باشگاه انجام مي دهد.»

جالب اين که قرمزها با انتقاد از مالک، مدير و مسئول امور مالي خيالشان راحت نشده و به دو عضو هيئت مديره نيز تاخته‌اند: «ديگر مديران نيز قطعاً از شکست ايشان خرسند خواهند شد. عجب از اين همه آشفتگي! پرسپوليس اين روزها همانند گوشت قرباني شده است و هر کس دنبال بردن تکه اي از آن است.»

باتوجه به اين که پست هاي اين چنيني و اظهار نظر تند بازيکنان اغلب با واکنش منفي سازماندهي شده يا نشده از سوي هواداران مواجه مي‌شود، بازيکنان تصميم گرفته اند که در اين پست با آن ها نيز صحبت مستقيم داشته باشند و دليل انتشار اين مطلب را بگويند: «اما ما به پيماني که با هواداران بسته ايم پايبنديم ولي واي اگر مديران براي بهره برداري و سود جويي بخواهند نفاق و گسستگي خود را به تيم سرايت دهند. ديگر کاري از دست بازيکنان و کادر فني بر نخواهد آمد. اميد است مسئولين ذي صلاح داد اعضاي تيم را بستانند. هدف از انتشار اين متن روشنگري بود که در صورت رخداد اتفاقي ناگوار هواداران علت را بدانند.»

حالا با انتشار اين پست انتقادي بايد ديد که معادلات باشگاه پرسپوليس به چه شکلي پيش خواهد رفت و تحولات به کدام سو پيش خواهند رفت. حدود 100 روز از استعفاي محمدحسن انصاري فرد مي‌گذرد و همان موقع ايرج عرب و مهدي محمدنبي نيز از باشگاه پرسپوليس جدا شدند اما بعد از آن اعضاي ديگر هيئت مديره مشخص نشدند و رسول پناه هم هنوز حکم مديرعاملي را دريافت نکرده است.

بازيکنان پرسپوليس حالا از شکاف در هيئت مديره و نابساماني و آنچه خودشان فاقد تصميم گيري نفر اول باشگاه مي‌دانند گلايه کرده و باوجود کسب نتايج خوب، حالا دوباره انتقادات از مديريت باشگاه و وزارتخانه ورزش بالا گرفته و بايد ديد پاسخ متوليان اين باشگاه پرطرفدار چه خواهد بود.


 خبـــر 

 ثبت يک مورد مثبت کروناي ديگر در ليگ برتر انگليس

نوزدهمين مورد مبتلا به بيماري کوويد 19 در ليگ برتر انگليس به ثبت رسيد.

سايت رسمي مسابقات ليگ برتر انگليس اعلام کرد در يازدهمين دور از تست‌گيري کرونا از تيم‌هاي حاضر در اين رقابت‌ها، يک نمونه مثبت اعلام شد. بر اين اساس، از ميان دو هزار و 250 تست گرفته شده از بازيکنان و اعضاي تيم‌ها که هفته گذشته انجام شد، يک مورد مثبت بوده که نامي از فرد مبتلا برده نشده است و باشگاهي هم هنوز تاييد نکرده که تست مثبت اعلام شده متعلق به بازيکن يا عضوي از کادر فني آنهاست.

باشگاه‌هاي ليگ برتري از ماه مِي، هر هفته دو بار تست کرونا مي‌دهند و نتايج تست‌ها هر دوشنبه اعلام مي‌شود. تاکنون مجموعاً 14 هزار و 307 تست از تيم‌هاي ليگ برتري گرفته شده که تنها 19 مورد مثبت بوده است. اين تست‌گيري براي تشخيص مبتلايان به بيماري کوويد 19 تا پايان رقابت‌هاي فصل جاري ادامه خواهد داشت.

تمجيد رسانه‌هاي پرتغالي از «بچه عقاب» ايراني

پيروزي غافلگيرکننده ماريتيمو برابر بنفيکا در ليگ پرتغال با درخشش دروازه‌بان ايراني اين تيم يعني امير عابدزاده به دست آمد. اين دروازه‌بان برابر بنفيکا پنج بار ناجي تيمش شد و باعث شد برابر يکي از بهترين تيم‌هاي پرتغالي کلين شيت کند و قابليت‌هاي خود را به رخ بکشد.

رسانه‌هاي پرتغالي عملکرد دروازه‌بان ايراني را برابر بنفيکا موثر دانستند و عنوان کردند بنفيکا که دو بازيکن گلزن از جمله وينيسيوس را در ترکيب خود داشت هر چه تلاش کرد نتوانست دروازه عابدزاده را باز کند.

همچنين سايت «گل پوينت» پرتغال به گلر ايراني به خاطر درخشش مقابل بنفيکا بالاترين نمره يعني 8.3 از 10 را داد تا به عنوان بهترين بازيکن زمين شناخته شود.اين ششمين کلين شيت عابدزاده در رقابت‌هاي اين فصل ليگ پرتغال بود.

آغاز فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا از دي ماه

فصل آينده رقابت‌هاي فوتبال ليگ قهرمانان آسيا از اواخر دي ماه آغاز مي‌شود.

کنفدراسيون فوتبال آسيا فصل جاري رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا را تا پيش از پايان سال 2020 طبق تعهدات خود به پايان مي‌رساند و مرحله نخست از بازي‌هاي پلي‌آف فصل آينده ليگ قهرمانان از 12 ژانويه 2021 (23 دي ماه) آغاز خواهد شد.مرحله گروهي رقابت‌هاي فصل بعد ليگ قهرمانان آسيا براي نخستين بار با حضور 40 تيم برگزار مي‌شود و بازي‌ها در 10 گروه چهار تيمي انجام خواهد شد. 10 تيم برتر گروه‌ها به همراه 6 تيم برتر دوم به مرحله يک هشتم نهايي راه مي‌يابند.بر اين اساس مرحله گروهي بازي‌ها از هشتم ماه فوريه(20 بهمن) آغاز مي‌شود و با برگزاري مسابقه فينال در ماه نوامبر، اين رقابت‌ها به پايان مي‌رسد.پلي‌آف فصل آتي ليگ قهرمانان آسيا در 3 مرحله برگزار خواهد شد و ايران با سهميه 2+2 در اين رقابت‌ها دو نماينده خواهد داشت که در ماه ژانويه سال 2021 براي صعود به مرحله گروهي با رقباي خود ديدار مي‌کنند.


 خبـــرنامه 

 قانون شکني عمدي؛

سردار مي‌خواهد برود؟

رابطه سردار آزمون و باشگاه زنيت سنت‌پترزبورگ اين روزها در بدترين وضعيت خود از زمان پيوستن او به اين تيم قرار دارد. بعد از چند مورد اصطکاک بين سردار و باشگاه به دليل آنچه از طرف زنيت، نقض قوانين فاصله‌ اجتماعي و بي‌توجهي به خطر ويروس کوويد 19 اعلام شد، حالا سردار خود را نسبت به زنيت دورتر از هميشه احساس مي‌کند.

وبسايت ورزشي روس اسپورت‌ديلي در گزارشي مدعي شد آزمون در پيامي که با استفاده از پيام رسان تلگرام براي يک روزنامه‌نگار روس به نام وياچسلاو کوروتکين ارسال کرده به اين واقعيت اذعان کرده که احساس مي‌کند زنيت او را به حاشيه برده و مورد تبعيض قرار داده است.

رسانه‌هاي روسي مي‌گويند آزمون در روزهاي اخير به شکلي قواعد مربوط به کرونا و فاصله اجتماعي را نقض کرده که گويا از جريمه شدن توسط باشگاه زنيت و فدراسيون فوتبال روسيه باکي ندارد. در اولين مورد، سردار در حالي با هواداران زنيت عکس يادگاري گرفت که ماسک به صورت نداشت. او سپس با صفا هادي ستاره عراقي در حالي در حال گشت و گذار در خيابانهاي سنت‌پترزبورگ ديده شد که نه ماسک به صورت داشت و نه فاصله خود را با او رعايت کرده بود.

در جديدترين مورد از داستانهاي سردار و کرونا، او در يک رستوران در حالي ديده شد که با همسر سابق الکساندر کرژاکوف، مربي فعلي و فوتباليست سابق روس و فرزند پسرش در حال شام خوردن ديده شده بود. اين ماجرا در رسانه‌هاي روسيه سر و صداي زيادي به پا کرده و سوژه روزنامه‌هاي زرد اين کشور شده است.

رسانه‌هاي روسي اغلب بر اين عقيده‌اند که رفتار اخير سردار عمدي است. آنها مي‌گويند پيشنهادهايي که آزمون در ماه‌هاي اخير از باشگاه‌هايي در انگليس و ايتاليا دريافت کرده، او را به اين نتيجه رسانده که براي راضي کردن زنيت و گرفتن اجازه ترک باشگاه، دست به کارهايي بزند که باشگاه را از خير ادامه دادن همکاري با او منصرف کند.

با اين حال روسها مي‌گويند سردار که تا تابستان 2022 با زنيت قرارداد دارد بعيد است با اين اقدامات بتواند باشگاه زنيت را مجبور به انجام معامله‌اي بکند که به آن راضي نيست. زنيت که تا دو سال ديگر تصميم‌گير اصلي درباره نقل و انتقال سردار خواهد بود با اينکه به قول رسانه‌هاي روسيه از رفتار اخير سردار گيج شده ولي به خاطر چنين اتفاقاتي، منابع مالي خود و دارايي با ارزشي مثل سردار را فدا نخواهد کرد.

تماس الهامي با دژاگه پس از شکست مقابل نساجي

سرمربي تيم فوتبال تراکتور تبريز پس از شکست تيمش مقابل نساجي مازندران به فکر بازگرداندن هافبک تيمش به ايران است.

تيم فوتبال تراکتور تبريز روز يکشنبه هفته جاري در جريان هفته بيست‌ودوم ليگ برتر مقابل نساجي مازندران شکست خورد تا اين تيم تا جايگاه پنجم جدول رده‌بندي سقوط کند.

پس از اين شکست و عملکرد ضعيف سرخپوشان تبريزي، ساکت الهامي بار ديگر با اشکان دژاگه تماس گرفته است تا اين بازيکن را راضي به بازگشت به ايران کند. دژاگه که هنوز در آلمان به سر مي‌برد تاکنون جواب مشخصي به تلاش دوباره مديران و سرمربي باشگاه تراکتور نداده است و بايد ديد در نهايت چه سرنوشتي در انتظار هافبک ملي‌پوش سرخپوشان تبريزي خواهد بود.

رم با کاواني وارد مذاکره شد

باشگاه رم ايتاليا براي خريد بازيکن پيشين تيم فوتبال پاري‌سن‌ژرمن با او وارد مذاکره شده است.

گروهي از رسانه‌‌هاي اروگوئه‌‌اي اعلام کرده‌اند که باشگاه رم مذاکرات خود با مدير برنامه‌هاي ادينسون کاواني را آغاز کرده است تا او را در تابستان امسال به‌عنوان بازيکن آزاد جذب کند.

قرارداد کاواني با پاري‌سن‌ژرمن به پايان رسيده و او اکنون بدون تيم است. گفته مي‌شد که باشگاه اتلتيکومادريد اصلي‌ترين مشتري کاواني است، اما اکنون رم براي خريد او پيشقدم شده است و قصد دارد با وي قراردادي سه ساله ببندد.از اينتر و نيوکاسل هم به‌عنوان ديگر مشتريان کاواني 33 ساله نام برده مي‌شود، اما در اين ميان رم به محتمل‌ترين مقصد بازيکن اروگوئه‌اي تبديل شده است.طبق گزارش گونسالو رونچي، خبرنگار شبکه اسپورت 890 اروگوئه، چند روز آينده در تعيين سرنوشت کاواني حياتي خواهند بود و مي‌تواند با اعلام خبر بازگشت او به سري A همراه باشد.

کاواني سال 2007 براي بازي در پالرمو وارد سري A شد و پس از سه سال حضور در اين تيم به ناپولي رفت و تا سال 2013 در آن تيم بازي کرد و از آنجا راهي پاري‌سن‌ژرمن شد.


 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته