جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866

سقوط در باکو
کشتي در برزخ

افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس :
به پيرواني تبريک مي گويم


جدول ليگ برتر

عليرضا نيکبخت واحدي بازيکن تيم پرسپوليس :
به من پاس نمي دهند!


سوريان و روياي طلاي المپيک


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90


  سقوط در باکو
 کشتي در برزخ  

 واقعيت اين است :
تيم کشتي آزاد ايران در مسابقات جهاني باکو بسيار ضعيف و پرانتقاد ظاهر شد و با کسب يک مدال نقره و يک برنز و کسب نتايج دور از انتظار در مکان هفتم جدول قرار گرفت.
در خصوص چگونگي عملکرد تيم کشتي آزاد با تني چند از کارشناسان و صاحب نظران گفت وگويي انجام داديم که طي آن آنها عملکرد تيم کشتي را بسيار ضعيف و پرانتقاد قلمداد کردند .
 محمدحسن محبي :
عملکرد کشتي گيران قابل قبول نبود
محمدحسن محبي سرمربي اسبق تيم ملي کشتي آزاد گفت : ملي پوشان آزادکار در رقابت هاي جهاني  2007 باکو از خود عملکرد قابل قبولي ارايه نکردند.
وي افزود : من واقعا متاسفم. تيمي که هميشه داعيه قهرماني را در جهان دارد در رقابت هاي جهاني   2007 باکو اينگونه ضعيف ظاهر مي شود.
وي ادامه داد : زمانيکه در راس تيم ملي کشتي آزاد شخص ديگري به جاي سرمربي تصميم گيري مي کند در نهايت هم بايد همين بلا بر سر کشتي گيران آزادکار در رقابت هاي جهاني   2007 باکو بيايد.  وي اضافه کرد : عليرضا حيدري کار خود را به خوبي انجام داده است، اما مدير فني تيم هاي ملي کشتي آزاد اجازه به حيدري نمي دهد که خودش براي تيم تصميم گيري کند و در تمام کارهاي حيدري به طور ملموس دخالت دارد.
وي افزود: اين وظيفه مدير تيم هاي ملي است که با تجربه بيش از ربع قرن در تيم ملي ملي کشتي ، از نظر روحي و رواني کشتي گيران را قبل از حضور بر روي تشک آماده کند.
محبي گفت:متاسفانه اين موضوع مهم،هيچگاه مورد توجه مربيان تيم ملي قرار نگرفته وچنين نکات ظريف،اما پراهميتي همواره از ديد مردان فني کشتي پنهان مانده است.
محبي درپايان خاطرنشان کرد:اگر مي خواهيم در المپيک   2008 پکن حرفي براي گفتن داشته باشيم بايد از همين حالا دست به کار شويم و با تدوين يک برنامه صحيح وتغيير محسوس در کادر فني تيم ملي و همچنين در بعضي اوزان بتوانيم در بازي هاي المپيک موفق عمل کنيم .
 محسن کاوه:   پرانتقاد ظاهر شديم
محسن کاوه سرمربي سابق تيم ملي کشتي آزاد ايران گفت : براي اينکه تيم ملي کشتي آزاد کشورمان در المپيک   2008 پکن به موفقيتي دست پيدا کند، بايد در بعضي اوزان جوانگرايي کرد.
وي افزود : درحال حاضر در بعضي اوزان تيم ملي کشتي آزاد کشتي گيراني حضور دارند که چندين سال متوالي است در اين وزن کشتي مي گيرند.
وي ادامه داد: در وزن  55 کيلوگرم جايي که تقي داداشي در  3 دوره از رقابت هاي جهاني نتوانسته است از خود يک عملکرد قابل قبولي را به ثبت برساند ، وقتش رسيده است کادر فني تيم ملي کشتي آزاد دراين وزن از جوانترهااستفاده کند.
وي در خصوص مراد محمدي گفت : محمدي که سال گذشته طلا و دو سال پيش برنز مسابقه هاي جهاني را گرفته بود،اين بار بدون هيچ دستاوردي ازصحنه کنار رفت.
شکست محمدي قهرمان وزن  60 کيلوگرم مسابقات جهاني   2006 مقابل مراد رمضان اف از مقدونيه، ضربه سنگيني بر پيکر تيم ملي وارد کرد و اين شکست به عنوان حادثه اي بزرگ به ثبت رسيد. کاوه درخصوص عملکرد کلي تيم ملي کشتي آزاد دررقابت هاي جهاني   2007 باکو اظهار داشت : ما سال گذشته به نايب قهرماني جهان رسيده بوديم ، اما امسال تنها با   19 امتياز جايي را در بين کشورهاي مدعي و صاحب نام در کشتي جهان نيافتيم حالا قضاوت را بايد خود مردم بکنند.
وي در پايان خاطر نشان کرد : در نهايت اميدوارم براي حضور در بازي هاي المپيک   2008 پکن يک برنامه ريزي صحيح و مدوني از همين حالا تدوين و تبيين شود.
 عارف ربطي:   کشتي ايران در پکن مشکل خواهد داشت 
عارف ربطي دبير فدراسيون کشتي تاکيد کرد: پس از بازگشت تيم ملي کشتي و مسوولان اين رشته از باکو ، بايد وظايف و حدود اختيارات افراد کاملا مشخص شود در غير اين صورت در بازي هاي المپيک پکن با مشکلات فراواني روبرو خواهيم شد.
وي افزود: مشکلات کشتي ما تکنيک و تاکتيک نيست بلکه مشکلات ما در کشتي تقسيم وظايف و حدود اختيارات است که بايد به نحو کاملا تخصصي در ميان مسوولان تقسيم شود.
وي اضافه وزن کشتي گيران و تداخل کاري در ميان مديران تيم هاي ملي کشتي را آفت کشتي ايران در رقابت هاي جهاني باکو دانست. ربطي افزود: فدراسيون کشتي تمام تلاش خود را براي آمادگي هرچه بهتر کشتي گيران انجام داد و بهترين امکانات و سرويس دهي را براي آنان فراهم کرد.
وي اظهار داشت : البته در مورد ناکامي هاي اين رقابت ها بايد کميته فني و مربيان جوابگو باشند و آنان پس از بازگشت دريک نشست که از سوي فدراسيون برگزار خواهد شد، به سوالات پاسخ خواهند داد.


  افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس :
 به پيرواني تبريک مي گويم 

 افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس يک مربي واقع بين و اصولگرا است .
قطبي با واقعيت هاي فوتبال برخورد معقول و منطقي دارد وي که تيمش در برابر مقاومت سپاسي شيراز بازي برده را با تساوي عوض کرد ، در ارزيابي خود ، چنين گفت : بايد به آقاي پيرواني به خاطر تيم جوان و خوبشان تبريک بگويم. به نظر من دو گل اين تيم فوق العاده بود. تيم ما چنانچه با نتيجه 3 بر يک به رختکن مي رفت قطعا در نيمه دوم شرايط متفاوتي مي داشت اما گل دوم حريف روحيه بازيکنان ما را تضعيف کرد و در نهايت گل سوم را هم دريافت کرديم.
وي افزود: ما در 5 بازي گذشته 3 گل دريافت کرديم و در اين بازي هم 3 گل و اين نشان مي دهد که بايد در خط دفاعي تمرکز بيشتري داشته باشيم. البته از اين اتفاقات در دنياي فوتبال کم نبوده و گاهي اوقات پيش مي آيد.
سرمربي پرسپوليس در خصوص تعويض شيث رضايي گفت: شيث از جمله بازيکنان خوب پرسپوليس است و قطعا در بازي هاي آينده از او در ترکيب اصلي اين تيم استفاده خواهد شد. با اين حال اين بازيکن در بازي با مقاومت سپاسي چندان خوب عمل نکرد و ما فکر کرديم به بازيکني بازي بدهيم که تا به حال بازي نکرده و انگيزه فوق العاده اي براي بازي دارد.
قطبي در پاسخ به اين سوال که آيا فاصله نيمکت نشينان پرسپوليس با نفرات اصلي اين تيم زياد نيست، گفت: هرگز چنين نيست کما اينکه ما دروازه بان تيم ملي را بر روي نيمکت تيممان داريم. پرسپوليس بازيکنان جوان خوبي دارد که مي توانند در مواقع لزوم به ياري تيم بشتابند.
وي در پايان در خصوص فراز فاطمي هم گفت: فراز يک سال بازي نکرده و از شرايط مسابقه دور است با اين حال با توجه به شناختي که نسبت به اين بازيکن دارم چنانچه او در تمرينات موفق عمل کند مي تواند در ترکيب اصلي تيم جاي بگيرد.


 جدول ليگ برتر  


 عليرضا نيکبخت واحدي بازيکن تيم پرسپوليس :
 به من پاس نمي دهند! 

تيم فوتبال پرسپوليس در ديدار برابر تيم مقاومت سپاسي شيراز سه گل زد و به اندازه شش گل را نزد .
در خصوص اين بازي عليرضا نيکبخت واحدي بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: برخي از بازيکنان پرسپوليس اصلا در بازي گذشت ندارند.
وي افزود: متاسفانه برخي از بازيکنان پرسپوليس اصلا گذشت نداشته و حاضر نيستند هنگام بازي به ساير هم تيمي هاي خود پاس دهند. اين به هيچ عنوان قابل قبول نيست چرا که فوتبال يک بازي گروهي است و از طريق حرکات انفرادي نمي توان به جايي رسيد. متاسفانه در اين بازي بعضي از بازيکنان فقط به فکر خودشان بودند و به ديگران پاس نمي دادند به همين دليل بسياري از موقعيت هاي ما به هدر رفت.
وي ادامه داد : خوشبختانه بر خلاف بازي با راه آهن حريف ما در اين بازي يک بازي رو به جلو و تهاجمي را به نمايش گذاشت و تماشاگران هم از تماشاي اين بازي پر گل لذت بردند. ما بازي را بسيار هجومي شروع کرده و تا آخرين دقايق بازي نيز به سمت دروازه حريف حمله برديم. موقعيت هاي بسياري را به دست آورديم اما، با بي دقتي تمام آنها را از دست داديم.  نيکبخت واحدي تصريح کرد: مي توانستيم هنگامي که با دو گل اختلاف از حريف پيش بوديم، بازي را به درستي اداره کرده و با پيروزي زمين را ترک کنيم اما، برخي اشتباهات موجب شد تا دو گل بسيار بد را دريافت کرده و 2 امتياز ارزشمند را در تهران از دست بدهيم. با اين وجود پرسپوليس اصلا بد بازي نکرده و مي توانستيم حريف را شکست دهيم.  وي درباره بازي مقاومت سپاسي اظهارکرد: بازيکنان حريف بسيار پرتلاش بوده و با دوندگي فراوان خود کار را براي ما مشکل تر مي کردند. آنها قصد داشتند تا با دوندگي فراوان مانع از بازي ما شوند. به هر حال ما بايد بهتر از اين شده و در کار تيمي مشارکت بيشتري داشته باشيم تا بتوانيم بار ديگر روند صعودي خود را ادامه دهيم. 


  سوريان و روياي طلاي المپيک  

 حميد سوريان کشتي گير وزن 55 کيلوگرم فرنگي ايران پس از کسب سومين مدال طلاي جهاني خود، رسيدن به مدال طلاي المپيک را هدف اصلي اش عنوان کرد.
وي که دارنده سه مدال طلاي جهان است در اين باره گفت : مهمترين هدفم رسيدن به طلاي المپيک پکن است. از همان ابتدا که کشتي خود را شروع کردم آرزو داشتم که به مدال المپيک برسم. تنها طلاي المپيک را در کلکسيون افتخارات خود کم دارم و مي خواهم با کسب اين مدال ويترينم کامل شود.
وي افزود: هرچه خدا بخواهد همان مي شود. قطعا با برنامه ريزي فدراسيون اردوها زودتر شروع مي شود و اميدوارم با لطف خدا بتوانم به آرزويم برسم.
سوريان در ارزيابي از مسابقه هاي جهاني 2007 باکو گفت: اين رقابت ها ميداني براي کسب سهميه المپيک بود، به همين خاطر حساسيت بالايي داشت. همه تيم ها با نفرات اصلي خود و آمادگي کامل پا به مسابقات گذاشته بودند. براي مثال در وزن من 43 کشتي گير حضور داشتند.
وي ادامه داد: در مقايسه با سال هاي گذشته براي رسيدن به فينال کشتي هاي بيشتري را گرفتم. در دوره هاي قبل 5 کشتي مي گرفتم تا مدال بگيرم اما، امسال 6 کشتي گرفتم.
قهرمان جهان درمورد حريفان خود يادآور شد: سخت ترين ديدارم در فينال و با حريف کره اي بود. در چند دوره قهرماني جهان که مدال گرفتم تايمي را در فينال نباخته بودم که امسال به حريف کره اي باختم، همين مسئله کمي مرا دچار فشار عصبي کرده بود اما، در نهايت پيروز شدم. اين سخت ترين فينالم در مسابقات جهاني بود.
وي کسب سومين مدال طلاي جهاني را لطف خدا، تلاش خودش و کادرفني و برنامه ريزي و تلاش فدراسيون دانست و گفت: تيم ايران نتيجه عالي را در باکو کسب کرد و اگر دچار بدشانسي نمي شد، قهرمان بود. مثلا مهدي محمدي اگر به حريف اسراييلي نمي خورد قطعا ما قهرمان بوديم. هم اکنون تيم  منسجمي داريم و بايد تلاش کنيم تا در المپيک روي سکو قرار بگيريم.


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


شيث رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس: 
اعتراضي ندارم

شيث رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس تهران در نيمه دوم ديدار مقابل مقاومت سپاسي شيراز توسط کادر فني اين تيم تعويض شد و به جاي وي زارعي در ترکيب تيم پرسپوليس قرار گرفت .
در خصوص اين تعويض شيث رضايي گفت: با صلاحديد کادر فني در ديدار مقابل مقاومت سپاسي تعويض شدم و هيچگونه اعتراضي ندارم.
وي افزود : پرسپوليس روي اشتباهات فردي گل خورد و فکر کنم که تک تک بچه ها تقصير داشتند. تنها نبايد مدافعان را سرزنش کرد چرا که بايد از حمايت خط مياني بهره مند باشند.
وي ادامه داد: آنها که از توقف ما در 2 ديدار اخير خوشحالند، بايد بدانند که کاملا اشتباه مي کنند. روي غافلگيري گل دريافت مي کنيم و اين مشکل حل شدني است. ما بي شک قهرمان مي شويم.
رضايي در مورد عملکرد خود و تعويض در بين دو نيمه تصريح کرد: کادر فني بسيار باهوش و بزرگي داريم و آنها صلاح دانستند که در نيمه اول مرا تعويض کنند. به نظر آنها احترام مي گذارد، چراکه به فکر منافع شخصي نيستم.

حميد استيلي مربي تيم پرسپوليس : 
16  موقعيت گل داشتيم ، 3 گل زديم 

حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران معتقد است که تيمش در ديدار مقابل مقاومت سپاسي بايد برنده از زمين خارج مي شد ، اما از دست رفتن موقعيت هاي صددرصد گل توسط مهاجمان باعث شد تا اين بازي با نتيجه مساوي به پايان برسد.
وي در اين خصوص گفت : حدود  16 موقعيت گل 100 درصد در بازي با سپاسي شيراز داشتيم که از دست رفت.
وي افزود: براي من ناراحت کننده است که چهار امتياز طي دو بازي خانگي را از دست بدهيم.
وي که از بازي تيمش در برابر مقاومت سپاسي شيراز رضايت کامل ندارد ، اظهار داشت: ما بايد دقت خودمان را بيشتر کنيم.
استيلي در خصوص گل هاي خورده تيم پرسپوليس در اين بازي تصريح کرد: به نظرمن مشکلاتي در خط دفاع تيم وجود دارد که اميدوارم اين مشکلات را در بازي هاي بعدي برطرف کنيم.
 
محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس :
همه مقصر بودند
تيم فوتبال پرسپوليس در ديدار مقابل مقاومت سپاسي شيراز يک بازي هجومي ارائه داد اما نتوانست برنده از زمين خارج شود .
در خصوص اين بازي محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس که زننده دو گل از سه گل تيمش بود، گفت: در نيمه اول بازي خوبي ارائه داديم ، اما در نيمه دوم با وجود تذکر کادر فني، تمرکز تيمي را از دست داديم.
وي افزود : از ابتداي بازي خيلي خوب و با جسارات به ميدان رفتيم; ولي روي يک غافلگيري، از روي نقطه پتالتي گل خورديم.
وي ادامه داد : به تدريج با زدن 3 گل، توانستيم نبض بازي را به دست بگيريم; ولي بايد اين را حتما گفت که فجري ها فوتبالي بسيار روان به نمايش گذاشتند. فکر کنم ما را غافلگير کردند; مخصوصا در صحنه هاي گل  دوم و سوم که بسيار عالي کار کردند.
وي اظهار داشت: در ابتداي نيمه دوم باز هم به نظر من سوار بازي بوديم; اما روي يک ضد حمله و اشتباه دفاع، گل تساوي را خوديم که واقعا جاي تبريک به فجري ها دارد چون توانستند کار تيمي پرسپوليس که آقاي قطبي بسيار در نيمه دوم روي آن اشاره مي کرد و همچنين بر تمرکز ذهني بازيکنان در زمين غلبه کنند.
خليلي عنوان کرد: تمام بازيکنان کاملا مقصر بودند; نه يک نفر و يک خط در زمين. اميدوارم اين دو گلي که زدم، ذره اي از ناراحتي  مردم را جبران کرده باشد و در بازي هاي بعدي پرسپوليس را تنها نگذارند.

سعد کميل ، داور ديدار کاوازاکي - سپاهان
 
کميته داوران کنفدراسيون فوتبال آسيا اسامي داوران بازي هاي برگشت مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا را اعلام کرد.
به گزارش پايگاه خبري فوتبال آسيا، بر اين اساس سعد کميل کويتي بازي برگشت کاوازاکي فرونتال ژاپن - سپاهان ايران را قضاوت خواهد کرد.
اين داور نامدار کويتي در مرحله مقدماتي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا بازي سپاهان برابر الاتحاد سوريه را در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان قضاوت کرد.  


غلامحسين پيرواني :  خوب شد متهم نشدم 

تيم فوتبال مقاومت سپاسي شيراز در هفته ششم مسابقات ليگ برتر در تهران ميهمان تيم پرسپوليس بود که در اين ديدار دو تيم به نتيجه مساوي 3 بر 3 دست يافتند .
غلامحسين پيرواني سرمربي تيم فوتبال مقاومت سپاسي شيراز پس از تساوي تيمش مقابل پرسپوليس گفت: از اين که به ضد فوتبال متهم  نشديم، بسيار خوشحالم.
وي افزود : پرسپوليس تيم بسيار خوب و قدرتمندي است و بايد اين تيم را تيم ستاره ها دانست. آنها علاوه بر در اختيار داشتن بازيکناني خوب و مطرح، کادر فني فهيمي نيز داشته و به دليل کسب نتايجي خوب و درخشان در اين فصل از روحيه بالايي هم برخوردار بودند. به هر حال بازي کردن در مقابل تيمي با اين خصوصيات آن هم در مقابل تماشاگران فراوان کار بسيار مشکلي است.
 
حميد شفيعي مهاجم تيم فوتبال استقلال :
استقلال تحت فشار است

حميد شفيعي مهاجم تيم فوتبال استقلال درخصوص عدم نتيجه گيري آبي پوشان در هفته ششم رقابت هاي ليگ برتر مقابل برق شيراز گفت: فشار رواني شديدي در تيم حاکم است و همين عامل باعث عدم نتيجه گيري استقلال شده است.
وي افزود: سال گذشته انتظارها از استقلال کمتر بود و به همين دليل بازيکنان بدون استرس بازي مي کردند. وي ادامه داد : در بازي مقابل برق، توقع بالا از تيم در کنار بدشاني و بي دقتي سبب شد که نتوانيم نتيجه دلخواه خود را بگيريم. مهاجم استقلال تصريح کرد: به خاطر استرس و فشار رواني در نيمه اول در حد و اندازه خود ظاهر نشديم و به همين دليل کنترل بازي از دستمان خارج شده بود.
شفيعي تاکيدکرد: از دست دادن پنالتي هم در تضعيف روحيه بازيکنان بي تاثير نبود، اگر پنالتي به گل تبديل مي شد ورق به نفع ما برمي گشت. وي ادامه داد: در نيمه دوم با صحبت هايي حجازي و تعويض هاي به جا بهتر از برق ظاهر شديم، به طوري که چيزي براي از دست دادن نداشتيم.
شفيعي در پايان گفت: استقلال در نيمه دوم خود را به برق شيراز تحميل کرد، اگر از موقعيت هاي بدست آمده استفاده مي کرديم، بدون شک برنده بازي بوديم.
 
خداداد عزيزي سرمربي تيم ابومسلم : 
حيف از فرصت هايي که از دست رفت 

تيم هاي ابومسلم خراسان و پيکان تهران در هفته ششم رقابت هاي ليگ برتر به تساوي بدون گل رضايت دادند ، در اين رابطه خداداد عزيزي سرمربي تيم ابومسلم خراسان گفت: در بازي با تيم پيکان فرصت هاي خوبي داشتيم، اما اين فرصت ها از دست رفت.
وي افزود : بازيکنان ما حملات بسيار خوبي روي دروازه حريف ايجاد کردند اما متاسفانه نتوانستيم بيشتر ازيک امتيازازتيم حريف بگيريم.
 
حبيب کاشاني مديرعامل باشگاه پرسپوليس : 
هر وقت که بگويند از پرسپوليس مي روم

يک هفته اي است که شايعه جدايي حبيب کاشاني مديرعامل باشگاه پرسپوليس از اين تيم به گوش مي رسد .
اگرچه اين شايعات همچنان ادامه دارد ، اما از شواهد و قرائن پيداست که پايه و اساس منطقي در آن ديده نمي شود . در اين خصوص حبيب کاشاني گفت : هر زمان که مجمع باشگاه تصميم به تغيير و تحول در هيات مديره بگيرد براي ما لازم الاجراست. اما درحال حاضر من مديرعامل باشگاه هستم، هر زمان که مرا نخواهند از سمت خود کنار مي روم و اطمينان دارم که مديران پس از من با قدرت به کار خود ادامه خواهند داد.مديرعامل باشگاه پرسپوليس در پاسخ به اين سئوال که آيا شايعات تغيير و تحول در کادر مديريت باشگاه پرسپوليس روي عملکرد تيم در بازي با فجرمقاومت سپاسي تاثيرگذار بوده است؟، گفت: اين را بايد از بازيکنان بپرسيد. اگر من خطاب پرسش شما باشم، بايد بگويم اين شايعات به چنين عنوان مرا تحت تاثير قرار نداده است.

محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان :
حق ما بود ببازيم 

تيم فوتبال ملوان بندرانزلي در هفته ششم رقابت هاي ليگ برتر در ورزشگاه آزادي کرمانشاه با نتيجه 2 بر يک مغلوب تيم شيرين فراز شد.
در خصوص اين بازي محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان بندر انزلي گفت: تيم شيرين فراز در هفته ششم ليگ برتر فوتبال خوبي را به نمايش گذاشت و مستحق پيروزي برابر ملوان بود.
وي افزود : تيم فوتبال شيرين فراز تيم خوبي است و مقابل ملوان بسيار قوي ظاهر شد.
وي ادامه داد: اگر شيرين فراز به همين شکل که برابر ملوان بازي کرد ساير بازي هاي خانگي خود را انجام دهد بعيد مي دانم تيمي در کرمانشاه بتواند برنده از زمين خارج شود.
وي اضافه کرد : باشگاه شيرين فراز اگر چه در بازي هاي گذشته ضعيف ظاهر شده بود اما در اين بازي خيلي با انسجام وبا انگيزه وارد ميدان شد و بايد با نتيجه از زمين خارج مي شد.
وي در مورد علل شکست تيمش مقابل شيرين فراز اظهار داشت: تيم ما در دفاع و يارگيري موفق بود اما وقتي تيم عقب کشيد حملات شيرين فراز بيشتر شد و نتيجه اين حملات هم زدن دو گل به ملوان بود.احمدزاده تصريح کرد: ما دراين ديداربه گرفتن نتيجه مساوي هم راضي بوديم، اما در اواخر بازي تا حدودي در دفاع دچار مشکل شديم.
 
حميد رمضاني قائم مقام باشگاه استقلال :
افشاريان با سايپا مهربان بود

حميد رمضاني قائم مقام باشگاه استقلال اهواز گفت: براي خداداد افشاريان احترام قائليم; اما نمي خواهيم داور بازي هاي ما باشد.
رمضاني در گفت وگو با فارس اظهار داشت: همه مردم ايران مي دانند که فصل گذشته روي اشتباه مسلم داوري، قهرماني از استقلال اهواز گرفته شد. 
وي ادامه داد: زماني که فهميديم براي ديدار مقابل سايپا، خداداد افشاريان را انتخاب کردند، به کميته داوران اعلام کرديم، نه به دليل توانايي هاي افشاريان بلکه به دليل حساسيت تيم به اين داور، وي را براي ديدار ما انتخاب نکنند که اين خواسته عملي نشد.
وي افزود: افشاريان در طول 90 دقيقه به خصوص در نيمه اول بسيار مهربانانه با سايپا برخورد کرد و 2 پنالتي براي ما نگرفت. وي اضافه کرد: در دقيقه 88 خطاي مسلم پنالتي را به بهانه تمارض مهاجم ما نگرفت. در پايان بازي به وي گفتم اگر بازيکن تمارض کرد، چرا به وي کارت زرد ندادي; ولي حرفي براي گفتن نداشت. رمضاني تاکيد کرد: تيم ما به قضاوت هاي افشاريان حساس شده و نمي خواهيم داور بازي هاي ما باشد.
 
شکايت استقلال اهواز از داور بازي سايپا 

باشگاه استقلال اهواز به دليل نحوه قضاوت خداداد افشاريان، به کميته انضباطي شکايات مي کند.
به گزارش فارس ، اين تيم که فصل گذشته در آخرين ديدار خود مقابل مس کرمان با قضاوت خداداد افشاريان قهرماني را از دست دادند، به اين داور و نحوه قضاوت او حساس شده اند.
اين داور قضاوت تيم هاي سايپا و استقلال اهواز را بر عهده داشت که اين تيم به شدت نسبت به نحوه قضاوت او معترض شد. همين موضوع باعث شد تا مسوولان اين باشگاه شکوائيه اي را مبني بر اينکه به دليل حساسيت تيم به خداداد افشاريان از اين به بعد او را براي بازي هاي آنها انتخاب نکنند، تنظيم کنند. قرار است اين شکوائيه همراه فيلم بازي، از سوي حميد گودرزي، قائم مقام باشگاه به کميته انضباطي ارائه شود.


تورنمنت بين المللي کانوپولو 2007 کاپ بزرگ ايرلند
پيروزي نخست آزاد اسلامي برابر انگليس
 
تيم کانوپولو باشگاه دانشگاه آزاد اسلامي کشورمان در دور نخست مرحله مقدماتي تورنمنت بين المللي 2007 ايرلند تيم گالويز نماينده انگليس را با اقتدار شکست داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ، در اين ديدار که صبح ديروز در شهر کيلکوک برگزار شد ، نمايندگان دانشگاه آزاد اسلامي حريف خود را با نتيجه 8 بر يک شکست دادند تا در ديدار بعدي خود برابر نماينده کشور ولز قرار گيرند. در اين دوره از بازي ها بيش از 55 تيم در بخش آقايان و در بخش بانوان 15  تيم شرکت کرده اند و تيم اعزامي دانشگاه آزاد اسلامي بعنوان تنها تيم آسيايي شرکت کننده و قهرمان بلامنازع باشگاه هاي ايران از شانس بسيار بالاي براي کسب سکوي اين بازي ها برخوردار است و در مرحله مقدماتي بايستي با شش تيم ديدار سختي به انجام رساند .

مسابقات پينگ پنگ قهرماني آسيا 
چهار پيروزي براي پينگ پنگ بازان ايران
 
در جريان مسابقات انفرادي و دو نفره پينگ پنگ قهرماني آسيا نمايندگان ايران به چهار پيروزي دست يافتند.
گفتني است که با اتمام مسابقات تيمي در چين بازي هاي انفرادي و دونفره آغاز شد و طي آن بازيکنان ايران به مصاف حريفان خود رفتند.
بر اين اساس واحد مالميري در اولين گام موفق شد چهار بر سه از سد يان تونگ از ماکائو عبور کند. او در دور دوم چهار بر صفر مغلوب حريفي قدرتمند به نام چيانگ پنگ از تايوان شد.
مهران احدي که در دور اول استراحت داشت در بازي نخست خود مقابل يوشيدا، بازيکن معروف ژاپني با نتيجه چهار بر يک شکست خورد.
افشين نوروزي در دور اول چهار بر صفر پاودايال از نپال را برد. او در دور دوم به مصاف هوسانگ، بهترين بازيکن کره جنوبي رفت و توانست يک گيم از حريف قدرتمند خود پيش افتاده; ولي در پايان اين بازيکن کره جنوبي بود که با نتيجه چهار بر يک به برتري رسيد.
محمدرضا نعمتي، ديگر بازيکن ايران در دور اول از کيم سونگ نام شکست خورد و از دور بازي ها کنار رفت. محمدرضا اخلاق پسند در بازي اول چهار بر صفر تورگامبايف از قزاقستان را مغلوب کرد; ولي در بازي بعد مغلوب گائو نينگ از سنگاپور شد و با نتيجه چهار بر صفر بازي را واگذار کرد.
در بازي هاي دونفره تيم احدي و نوروزي در اولين بازي از ماتسودرا و اويا ژاپني شکست خوردند و حذف شدند. اخلاق پسند و مالميري ديگر تيم دونفره ايران نيز در مسابقه اول خود سه بر يک تيم دونفره مغولستان را شکست دادند و به مرحله بعد راه يافتند که در دور دوم بايستي به مصاف قهرمانان کره جنوبي يعني هوسانگ و ريو سيونگ مين بروند.
 
نتايج ليگ برتر جوانان و اميد پينگ پنگ
 
هفته آخر رقابت هاي پينگ پنگ ليگ برتر جوانان و اميد پينگ پنگ برگزار شد .
به گزارش روابط عمومي و سايت فدراسيون پينگ پنگ طبق برنامه تيم آبفا تهران بته مصاف تيم شهرداري محمديه قزوين رفت که طي آن تيم آبفا با نتيجه 5 بر يک پيروز شد. تيم نفت آبادان نيز با نتيجه 5 بر صفر از سد تيم نفت و گاز اميديه گذشت . تيم نفت و گاز گچساران 5 بر 2 تيم نفت اهواز ب را شکست داد و در نهايت تيم نفت اهواز الف با نتيجه 5 بر يک از سد تيم پتروشيمي بندرامام گذشت . رقابت هاي معوقه مرحله رفت ليگ برتر جمعه ششم مهرماه برگزار مي شود.
 
مسابقات هندبال ليگ برترباشگاه هاي ايران
دانشگاه آزاد اسلامي ميزبان هپکو اراک

هفته چهارم مسابقات هندبال ليگ برتر باشگاه هاي ايران با پيشتازي پارس جنوبي به پايان رسيد. 
گفتني است که مسابقات اين هفته با انجام   5 ديدار درشهرهاي تهران، اصفهان ، کرمان و کرمانشاه پيگيري شد.
در اين رقابت ها تيم پارس جنوبي درتهران با نتيجه   27 بر   25 تيم سپاهان نوين را شکست داد و با هشت امتياز ازچهاربازي همچنان صدر نشين است و سپاهان (قهرمان فصل گذشته ) باهمين تعدادامتياز درمکان دوم ايستاده است .
شايان ذکر است که در هفته پنجم که روز جمعه   6 مهرماه برگزار مي شود ، تربيت يزد به مصاف صنعت مس کرمان خواهد رفت . سپاهان با پارس جنوبي ديدار خواهد داشت . دانشگاه آزاد اسلامي تهران ميزبان هپکو اراک است ، کارگران کرمانشاه با سپاهان نوين باي خواهد کرد و شهرداري کرمان از تربيت بدني بهبهان پذيرايي مي کند.

وزنه برداري قهرماني جهان 
تيم ايران   9 امتياز کسب کرد
 
تيم ملي وزنه برداري ايران توسط دو وزنه بردار خود ،   9 امتياز در رقابت هاي جهاني اين رشته ورزشي در شهر چيانگ ماي تايلند کسب کرد.
محمد علي فلاحتي نژاد و سهراب مرادي دو وزنه بردار ايراني شرکت کننده در دسته   77 کيلوگرم رقابت هاي جهاني اين رشته با قرار گرفتن در رده هاي بيست ويکم و بيست ودوم اين مسابقات   9 امتياز کسب کردند.
در اين جدول کشورهاي همچون روسيه   20 امتياز ، کره جنوبي   58 امتياز، قزاقستان   30 امتياز، روماني   29 امتياز ، کره شمالي   97 امتياز ، اندونزي   53 امتياز، چين   147 امتياز و کوبا   53 امتياز کسب کرده اند.


 صعود تيم کوهنوردي رودهن به قله شاه داغ آذربايجان 
 
رودهن - خبرنگار آفرينش 
تيم شش نفره هيات کوهنوردي رودهن تحت حمايت شهرداري و شوراي اسلامي اين شهر توانست به قله 4300 متري شاه داغ دومين قله مرتفع کشور آذربايجان را فتح نمايند.
بيژن مقصودي سرپرست تيم کوهنوردي رودهن در گفتگو با خبرنگار آفرينش افزود : اين تيم در روز 18 شهريور ماه سال جاري به کشور آذربايجان عزيمت نموده و در مدت چهار روز توانست اين قله صعب العبور را فتح نمايند .
وي ادامه داد : سخت ترين و دشوارترين نقطه اين قله يخچال 470 متري آن است که در نوع خود بي نظير مي باشد .
مقصودي همچنين ادامه داد : تيم کوهنوردي رودهن از سوي فدراسيون کوهنوردي آذربايجان به عنوان سريع ترين تيم ايراني صعود کننده به قله شاه داغ انتخاب و معرفي شد و موفق به کسب ديپلم صعود از آن فدراسيون گرديد .
رييس هيات کوهنوردي رودهن و سرپرست تيم اعزامي به آذربايجان اظهار داشت : به زودي صعود گروه کوهنوردي بانوان رودهني به قلل خارج از کشور توسط هيات کوهنوردي رودهن انجام مي شود و در همين زمينه کلاس هايي در سطح منطقه با حضور مربيان برجسته فدراسيون برگزار مي شود .
وي در پايان گفت : بعد از کسب موافقت از فدراسيون کشتي جمهوري اسلامي ايران تيم هيات کوهنوردي رودهن در بهمن ماه سال جاري به قله کليمانجارو صعود خواهد نمود .
گفتني است تيم هيات کوهنوردي رودهن تنها بعد از يک سال فعاليت توانسته يک قله برون مرزي و بيش از هشت قله داخلي را فتح نماييد . 

هفتمين اردوي جانبازان براي سفر به برزيل 

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; تيم فوتبال هفت نفره جانبازان ومعلولين ايران جهت آمادگي هرچه بيشتر براي حضور در مسابقات جهاني برزيل، هفتمين اردوي خود را از امروز به مدت 10 روز در تهران برگزار مي کند.
گفتني است که  مسابقات فوتبال معلولين قهرماني جهان از روز سيزدهم آبان ماه در کشور برزيل برگزارمي شود.
اين اردو با عنوان  گراميداشت هفته دفاع مقدس  در مجموعه ورزشي فدک برگزار مي شود.
اردشيرماهيني ، هوشنگ خسرواني ، عبدالرضا کريمي زاده (بوشهر) ، بهمن انصاري (مرکزي) ، مسلم اکبري ، بهنام سهرابي ، غلامرضا نجفي (کرمانشاه)، حميد ويسي ، سيد محمد موسوي زاده (خوزستان) ، مرتضي حيدري (تهران)، مهدي کمره (فارس)، هادي صفري (گلستان) ، رسول آتش افروز و اسماعيل ملک زاده (گيلان) ورزشکاران دعوت شده به اين اردو هستند.  علي رعدي به عنوان سرمربي ، مهران عسگريان به عنوان مربي و حميد شرافتي به عنوان مربي دروازه بان ها دراين اردو حضور دارند.
 
کشيدگي کشاله ران باقري 

کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس در بازي اين تيم برابر مقاومت سپاسي شيراز دچار مصدوميت شده است.  دکتر فريد زرينه درباره وضعيت جسماني باقري گفت: کريم باقري در جريان بازي از ناحيه کشاله ران دچار کشيدگي شد اما در حال حاضر نمي توان در مورد حضور يا غيبت او در بازي با پاس همدان اظهار نظري کرد و با گذشت 48 ساعت و انجام آزمايش هاي مورد نياز وضعيت او نيز مشخص خواهد شد. 

منصور برزگر مدير تيم هاي ملي : 
از همه معذرت مي خواهم 
منصور برزگر مدير تيم هاي ملي کشتي آزاد در واکنش به انتقاد کارشناسان در خصوص عملکرد ضعيف تيم ملي کشتي آزاد ايران در مسابقات جهاني باکو گفت: همه گناه ها و تقصيرات را به گردن مي گيرم و از ملت کشتي دوست ايران عذرخواهي مي کنم.
وي افزود : به جز "مراد محمدي" و "اصغر بذري" ساير کشتي گيران در حد خود بودند. برخي ها تصور مي کردند چون سال قبل مدال گرفته اند امسال به راحتي به آنها مدال مي دهند، در صورتي که اين گونه نبود.
وي درمورد عملکرد تقي داداشي و مراد محمدي گفت: تقي داداشي يک تکان خورده بود تايم دوم را از حريف بلاروس مي برد و در تايم سوم هم مي توانست برنده شود. باکو جايي بود که بايد مدالش را مي گرفت و حالا حالاها چنين شانسي به او رجوع نخواهد کرد. مراد محمدي هم يک روز از وزن کشي عقب بود و دير به وزن کم کردن پرداخت.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته