جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2866


برخورد قاطع شهرداري با ساخت و ساز غيرمجاز


افزايش 15 درصدي برداشت گردو از باغات شهرستان خوي


برگزاري آيين سالگرد ارتحال آيت اله يثربي در کاشان


ايران در گذر زمان


سد زولاي سلماس امسال آماده آبگيري مي شود


نخستين جلسه کميته سياست گذاري انرژي در سال 86 برگزار شد


کوتاه و خواندني ايران زمين و گل گشت


  برخورد قاطع شهرداري با ساخت و ساز غيرمجاز 

رودهن - خبرنگار آفرينش
شهردار بومهن اعلام کرد : هنوز هيچ مجوزي براي تغيير کاربري اراضي تعاوني مسکن هوا و فضا در اين شهر صادر نشده و اين اراضي همچنان فاقد کاربري است.
محمدرضا آهنگران در گفتگو با آفرينش ضمن اعلام اين که فعاليت ساختماني در اراضي فاقد کاربري غيرمجاز است افزود : شهرداري از ساخت و ساز در اراضي بدون کاربري جلوگيري مي کند وي درباره بلاتکليفي صاحبان اراضي تعاوني مسکن هوا و فضا گفت : تا زماني که کاربري اين اراضي تغيير نکند ،  ساخت و ساز در آن امکان پذير نيست
آهنگران با اشاره به توافقات گذشته مسئولان اين تعاوني مسکن با شهردار وقت يادآور شد  با توجه به اين توافقات سرانه هاي اراضي ياد شده مشخص شده است.
وي خاطرنشان کرد : موضوع تغيير کاربري اراضي تعاوني مسکن هوا و فضا اکنون در کميسيون مغايرت هاي استانداري تهران مطرح است و مراحل مقدماتي خود را مي گذراند.
به گفته شهردار بومهن اين اراضي اکنون بدون کاربري خريد و فروش مي شود و خريداران حق هيچ گونه ساخت و سازي را در آن ندارند . وي درباره مشکل سالن ورزشي علامه طباطبايي بومهن که در اين اراضي واقع شده است و ادعاي مالکيت آن از سوي برخي افراد حقوقي مطرح مي شود گفت : با وجود تعيين سرانه هاي اين اراضي که سالن تربيت بدني نيز در آن است اما هنوز اين سرانه ها به شهرداري منتقل نشده است و تا زماني که کاربري اراضي تعاوني مسکن مشخص نشود هيچ اقدامي امکان پذير نيست.
محمدرضا آهنگران همچنين درباره تعاوني مسکن غنچه گفت : کاربري اراضي اين تعاوني مشخص است و مالک قبلي کاربري مسکوني اين اراضي را در قبال تعيين حق و حقوق شهرداري مشخص کرده است.
وي با اشاره به اين که هنوز سند اراضي مشخص شده در ازاي تعيين کاربري اراضي ياد شده از سوي بنياد به شهرداري بومهن منتقل نشده است گفت : موضوع ساخت و ساز غيرمجاز تعاوني مسکن غنچه در کميسيون ماده 100 شهرداري رسيدگي شده است.
وي خاطرنشان کرد : اين تعاوني بابت ساخت و ساز غيرمجاز خود جريمه شد و طبق توافق گذشته کاربري تجاري بخشي از اراضي مذکور نيز اخذ شده است.
شهردار بومهن در ادامه اين مصاحبه درباره ساخت و ساز غيرمجاز مجتمع مسکوني ونوس گفت : پرونده تخلف ساختماني اين مجتمع نيز در کميسيون ماده 100 رسيدگي شد
وي با اشاره به اعمال جريمه قانوني براي تخلف ساختماني اين مجتمع خاطرنشان کرد : پرونده ياد شده اکنون در مرحله تجديد نظر خواهي است.
گفتني است : در سال هاي گذشته در بسياري از اراضي فاقد کاربري منطقه بومهن صاحبان اراضي بدون اخذ مجوز قانوني از مراجع ذي ربط ، ساخت و ساز غيرمجاز انجام داده اند و حتي برخي از افراد حقوقي و حقيقي نيز اکنون با سو» استفاده از جايگاه خود بدون اخذ مجوز در اراضي فاقد کاربري مشغول عمليات ساختماني هستند.


 افزايش 15 درصدي برداشت گردو از باغات شهرستان خوي 

اروميه- خبرنگار آفرينش
با بارندگي هاي مناسب و اصلاح درختهاي گردو پيش بيني ميشود ميزان برداشت اين محصول در مقايسه با سال گذشته 15 درصد افزايش يابد.
مدير جهاد کشاورزي خوي با اعلام اين خبر گفت: از مجموع 4300 هکتار از باغات شهرستان خوي 11 درصد به کشت محصول گردو اختصاص يافته است که امسال به علت بارندگي هاي مناسب و اصلاح درختهاي گردو پيش بيني ميشود ميزان برداشت اين محصول در مقايسه با سال گذشته 15 درصد افزايش يابد.
در شهرستان خوي دو نوع گردو شامل کاغذي و خوشه اي به عمل مي آيد که بهترين محصول گردو از باغات شهر فيروق به دست مي آيد و 30 درصد از اين محصول به کشورهاي آسياي ميانه صادرمي شود.
کار برداشت گردو از اوايل شهريورماه در باغات اين شهرستان آغاز و تا پانزدهم مهر پايان مي يابد..
به عقيده کارشناسان علم تغذيه با مصرف روزانه دو عدد گردو باعث کاهش کلسترول خون مي شود.


  برگزاري آيين سالگرد ارتحال آيت اله يثربي در کاشان 

کاشان - خبرنگار آفرينش
آيين نخستين سالگرد ارتحال عالم جليل القدر حضرت آيت اله حاج " سيد مهدي يثربي" نماينده ولي فقيه و امام جمعه فقيد کاشان سه شنبه شب در مسجد حبيب بن موسي (ع) اين شهر برگزار شد.
در اين آيين باشکوه که از سوي ستاد برگزاري مراسم سالگرد آيت اله يثربي کاشان و بيت آن مرحوم برگزار شد، جمعي از شخصيتهاي مذهبي، سياسي، کشوري و لشکري، همچنين قشرهاي مختلف مردم با حضور خود، از مقام شامخ آن عالم خدوم و بزرگوار تجليل کردند.حجت الاسلام و المسلمين " سيد مرتضي صالحي خوانساري" استاد حوزه علميه قم درسخناني فقدان آيت اله يثربي را ضايعه اي بزرگ خواند وگفت: اگر امروز قرآن و دين و قداست اوليا پابرجااست همه از برکت وجود علما، مراجع ، مجتهدان و مبلغان، محدثان و مفسران دين است.
وي افزود: علمايي که در حيات خود براي حفظ اعتقادات ديني در برابر انحرافات و کفار سينه سپر مي کنند، روز قيامت در جايگاه انبيا مي ايستند.
حجت الاسلام و المسلمين صالحي خوانساري، مرحوم آيت اله يثربي را از جمله علمايي دانست که در طول حدود نيم قرن منشا خدمات فراواني به دين اسلام و مردم بوده اند.
وي با بيان خاطراتي از آن عالم فقيد، نقش مبارزاتي آن مرحوم در دوران ستمشاهي، حفظ دين و ولايت و خدمات ارزنده آن عالم رباني در منطقه را يادآور شد و گفت: هم اکنون به همت آن مرحوم بيش از يکهزار طلبه در حوزه هاي علميه آن مرد بزرگ، در شهرستان کاشان تحصيل مي کنند.  استاد حوزه علميه قم با تکريم از خاندان يثربي بويژه آيت اله العظمي ميرسيد علي يثربي استاد امام خميني (ره)، از آيت اله يثربي و بيت آن مرحوم به عنوان ملجا و پناهگاه محرومان نام برد و اظهار داشت: بيت 700 ساله علم و فقاهت و اجتهاد يثربي ريشه در تاريخ تشيع دارد و هم اکنون نيز فرزندان آن مرحوم بويژه آيت اله " ميرسيد محمد يثربي" يکي از مدرسان بنام درس خارج فقه و اصول حوزه علميه قم است که آثار علمي مطرحي دارد.  وي در پايان اين آيين از حضور همه شخصيتهاي حوزه هاي علميه، آيات عظام و حجج اسلام، امامان جمعه و جماعات، هياتهاي مذهبي، مسئولان استان و شهرستان و قشرهاي مختلف مردم قدرداني کرد.
بر اساس اين گزارش، در اين آيين که نمايندگاني از دفاتر آيات عظام صانعي و ملکوتي، همچنين آيت اله الهي، آيت اله غروي سخنگوي حوزه علميه قم، فرمانداران کاشان، آران و بيدگل و نطنز و نماينده مردم کاشان و آران و بيدگل حضور داشتند، قشرهاي مختلف مردم بويژه هياتهاي مذهبي در سوگ فقدان عالم رباني آيت الله حاج سيد مهدي يثربي عزاداري کرده و مداحان اهل بيت (ع) نيز به ذکر مصيبت پرداختند.
اين گزارش حاکيست، پيش از سخنان صالحي خوانساري، آيت اله" عبدالنبي نمازي" نماينده ولي فقيه و امام جمعه کاشان نيز با حضور در اين مجلس از مقام شامخ آيت اله يثربي تجليل کرد.
مرحوم آيت اله حاج "سيد مهدي يثربي" نماينده امام و مقام معظم رهبري و امام جمعه فقيد کاشان، نماينده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبري بود که در ذيحجه سال  1343 هجري قمري (1304 شمسي) در کاشان و در بيت مرحوم آيت اله سيد محمد رضا کاشاني چشم به جهان گشود.
وي، هشتم مهرماه سال  1385 پس از مدتي بستري در بيمارستان پارس تهران در اثر بيماري ريوي ناشي از مصدوميت شيميايي دوران دفاع مقدس در سن 83 سالگي دارفاني را وداع گفت. يادش گرامي  و راهش پر رهرو باد


 ايران در گذر زمان 


 جنجال در مجلس 63 سال قبل

به نوشته روزنامه اطلاعات ( 1323/12/15) واقعه اي در مجلس 63 سال قبل رخ داد که مشروح آن به شرح زير است:
واقعه جلوي مجلس
واقعه امروز جلوي مجلس مربوط به جرياني است که در جلسه اخير مجلس پيش آمد.در جلسه گذشته مجلس پيشنهادي آقاي دکتر مصدق تقديم نمودند که اين پيشنهاد را مجلس وارد ندانست و مخالف نظام نامه و مقررات جاري مجلس تشخيص داد و در ضمت توضيحات گفته شد که آقاي مصدق ميتوانند هر گونه پرونده هاي موجود در کميسيون دادگستري و يا ساير کميسيون ها را مطالعه فرموده و نظريه خويش را به مجلس شوراي ملي اطلاع دهند و اين حق را هر نماينده اي دارا ميباشد  و محتاج به تصويب پيشنهاد مخصوص نميباشد.اين موضوع و عدم توجه به پيشنهاد آقاي دکتر مصدق موجب تکدر خاطر ايشان گرديد و موقعي که با عصبانيت جلسه را ترک مينمودند اظهاراتي نمودند که در بين نمايندگان مجلس عکس العمل شديدي ايجاد نمود و در نتيجه اظهاراتي بر عليه ايشان در مجلس شد.


 سد زولاي سلماس امسال آماده آبگيري مي شود 

اروميه- خبرنگار آفرينش
 80درصد از کارهاي اجرايي و عمليات ساخت سد زولاي سلماس در آذربايجان غربي به پايان رسيد. اين سد مخزني که برروي رودخانه زولا در 15 کيلوي شهر سلماس ساخته مي شود پس از بهره برداري قادر به ذخيره سازي 85 ميليون مترمکعب آب خواهد بود.
سد مخزني زولاي سلماس يکي از بيست سد در دست ساخت آذربايجان غربي است که تا پايان امسال اين سد آبگيري مي شود.
اين سد هم اکنون باتکميل تونل هاي انحرافي آن در مرحله ساخت بدنه قرار دارد.
براي ساخت اين سد تا کنون 230 ميليارد ريال اعتبار صرف شده و براي تکميل آن 150 ميليارد ريال اعتبار ديگر هزينه مي شود.
سد زولاي سلماس از نوع سنگ ريزه اي با هسته رسي است که طول تاج آن 278 متر و ارتفاع سد از بستر 83 متر مي باشد.


 نخستين جلسه کميته سياست گذاري انرژي در سال 86 برگزار شد  

 رودهن - خبرنگار آفرينش
اولين کميته سياست گذاري انرژي آبفاي شرق استان تهران در سال جاري با حضور مسئول انرژي شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور و مشاور شرکت مهندسي قدس نيرو ، معاونين و کارشناسان مربوطه آبفاي شرق برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران مهندس جنتي معاون بهره برداري اين شرکت در ابتداي جلسه ، به ارائه مواردي در خصوص مديريت انرژي و پيشبرد اهداف برنامه هاي پيش بيني از جمله تجهيز تاسيسات و منابع به دستگاه هايي که در صرفه جويي انرژي نقش دارند پرداخت.
معاون بهره برداري آبفاي شرق استان تهران در تشريح موارد فوق به استفاده از تابلوهاي سافت استارتر و کنترل دور ، نصب خازن با ظرفيت مناسب روي منابعي که بار راکتيو دارند، مميزي و طراحي مجدد چاه ها و ايستگاه هاي پمپاژ به منظور بالا بردن راندمان انرژي ، جابجايي قدرت اوليه بين منابعي که نياز به افزايش و کاهش قدرت دارند ، راه اندازي سيستم PM ، خاموش کردن تعدادي از منابع در ساعات اوج مصرف در شهرهايي که امکان خاموشي در آن وجود دارد و تهيه شناسنامه کامل براي تمامي منابع اشاره کرد.
وي در ادامه افزود : ظرف چند سال گذشته تاکنون تعداد زيادي از کليدهاي روغني تعويض و به جاي آن از تابلوهاي ستاره مثلث استفاده شده و در نظر داريم تا جايي که امکانات مالي شرکت اجازه دهد از تابلوهاي سافت استارتر استفاده نماييم. 
مهندس جنتي با اشاره به نصب دستگاه سافت استارتر بر روي ايستگاه پمپاژ فيروزکوه اظهار داشت : نصب دستگاه مذکور طي يک سال گذشته تاثيرات زيادي در جهت کاهش هزينه مصرف و تعميرات و نگهداري ( سوختگي و خرابي پمپ ) داشته است.
در ادامه اين جلسه سرکار خانم مهندس قاسمي مسئول انرژي شرکت مهندسي آبفاي کشور  ضمن ارزيابي عملکرد يک ساله 85 و 4 ماهه اول سال 86 ، نقاط ضعف و قدرت شرکت آبفاي شرق در زمينه انرژي را مشخص و به شرح وظايف بخش هاي مربوطه در زمينه پيشبرد اهداف انرژي پرداخت.
مسئول انرژي شرکت مهندسي آبفاي کشور همچنين به مسئله صرفه جويي و راهکارهاي کاهش هزينه انرژي اشاره نمود و از شرکت آبفاي شرق استان تهران که با تلاش مدير عامل ، معاونين و کارشناسان مربوطه موفق به صرفه جويي به مبلغ 66 ميليون تومان در سال 85 گرديد ، تشکر و قدرداني نمود.
لازم به ذکر است در پايان جلسه فوق ، سيستم نرم افزار انرژي در بخش معاونت بهره برداري آبفاي شرق نصب و راه اندازي شد .


 کوتاه و خواندني ايران زمين و گل گشت 


شناسايي 11 گلوگاه مشکل آفرين عرصه توليد دراصل 44

کرج - خبرنگار آفرينش
نماينده مردم کرج درمجلس شوراي اسلامي گفت: با اجرايي شدن اصل 44 ، گام هاي موثري براي برون رفت ازبحران عرصه توليد و رانت خواري برداشته مي شود.
فاطمه آجرلو افزود: با اجراي اين اصل قانون اساسي دولت به جايگاه ستادي خود دست  مي يابد و اقدامات موثري درجهت برون رفت ازبحران عرصه توليد و رانت خواري انجام خواهد شد. وي تصريح کرد: درطرح گلوگاه هاي مشکل آفرين درتوليد ، درتمام ابعاد 11 گلوگاه مشکل آفرين مثل نظام بانکي ، نظام گمرکي و چگونگي ترخيص کالا درآن ، ساختاروزارت صنايع ، نظام مالياتي و اصلاح قانون کارشناسايي شده است و مطمئنا اجراي اصل 44 دررفع اين گلوگاه هاي مشکل آفرين بزرگ ترين کمک است و يکي از  راه هاي برون رفت ازبحران هاي موجود درتوليد به شمارمي رود.
آجرلو با اشاره به تنش موجود ميان بخش خصوصي و دولتي بيان داشت: دربخش دولتي به دليل وصل بودن به جايگاه هاي اطلاعاتي و اقتصادي رانت رخ مي دهد. بحران هاي اين بخش با اختصاص رديف و بودجه رفع مي شود و دراين ميانه بخش خصوصي محروم ازجايگاه هاي اطلاعاتي و اقتصادي ازصحنه رقابت محو مي شود. اما با خصوصي سازي و نه اختصاص سازي ، کليه واحدها مي توانند ازيک سطح اطلاعاتي به رقابت بپردازند.

تمام آثار باستاني و تاريخي آذربايجان غربي امسال به ثبت ملي مير سد

اروميه- خبرنگار آفرينش
در سطح استان 1170 اثرتاريخي و باستاني شناسايي شده که از اين تعداد يک هزار مورد به ثبت رسيده و 170 اثر باقي مانده نيز در سال جاري به ثبت مي رسد.
معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي گردشگري و صنايع دستي آذربايجان غربي با اعلام اين خبر گفت: به دليل اينکه بيشترآثار تاريخي وباستاني استان در نقاط مرزي واقع شده اند امکان دسترسي به همه آنها به سرعت امکان پذير نيست که پيش بيني مي شودبا شناسايي آنها تعداد آثار باستاني آذربايجان غربي از دو هزار اثر فراتر رود.
علي زاده به اتمام کاوش در تپه قالايچي بوکان اشاره کرد و گفت: پس از 9 فصل کاوش مشخص شد اين تپه پايتخت امپراطوري ماناها بوده است که در هزاره قبل از ميلاد در آن حکومت داشته اند.
کاوش هاي باستان شناسي درتپه قالايچي از سال 1374 آغاز شده است.

باغداران يزدي امسال20 درصد بيشتر از سال قبل پسته برداشت مي کنند
يزد - خبرنگار آفرينش
مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان يزد گفت: در سال زراعي جاري 38380 هکتار از باغات اين استان زير کشت پسته قرار داشته که 28200 هکتار ان بارور بوده و امکان برداشت 40 هزار تن محصول را فراهم ميکند.
مهندس سجادي پور با اشاره به اينکه امسال توليد پسته نسبت به سال گذشته زراعي 20 درصد افزايش يافته است از نرخ بالاي بهره وري در استان خبر داد که مصداق آن توليد 11 درصد پسته کشور است اين در حالي است که استان يزد تنها 8 درصد باغات پسته کشور را در اختيار دارد.
وي از شهرستان هاي مهريز، اردکان و خاتم به عنوان مراکز پسته خيز ياد کرد و اذعان داشت که 60 درصد آن به کشورهاي حوزه خليج فارس، ترکيه،آذربايجان و روسيه صادر ميشود.سجادي پور از افزايش هکتاري 500 هکتاري سطح باغات پسته نسبت به سال گذشته خبر داد و تصريح کرد در راستاي افزايش کيفي توليد محصول و حفظ جايگاه ايران در بازار جهاني پسته نيز با همکاري باغداران مبادرت به اجراي طرح ملي رديابي  و کنترل نقاط بحراني توليد گرديده است.

اعطاي تسهيلات به شرکت هاي متقاضي ساخت و بهره برداري از پل هاي عابر پياده دراستان زنجان

زنجان - خبرنگار آفرينش
شرکت هاي تبليغاتي در ازاي واگذاري امتياز و بهره برداري از تابلوهاي تبليغاتي ميتوانند نسبت به ساخت، نصب و بهره  برداري از پلهاي عابر پياده در محورهاي ارتباطي استان زنجان اقدام نمايند.
مهندس علي اکبري با توجه به نيازجاده هاي استان به ايجاد پلهاي عابر پياده کليه شرکت هايي که مطابق ضوابط، توانايي انجام ساخت، نصب و بهره برداري از پل هاي عابرين پياده را در ازاي واگذاري امتياز بهره برداري تبليغاتي  از آن را داشته، ميتوانند نسبت به عقد قرار داد با سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان زنجان اقدام نمايند.
وي افزود شرکت هاي متقاضي که داراي کمبود نقدينگي ميباشنداز سوي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان زنجان جهت استفاده از تسهيلات بنگاه هاي زود بازده اقتصادي معرفي گردند. 


فرماندار زنجان:  اعتبارات عمراني شهرستان زنجان نسبت به اول سال 51 درصد رشد داشته است

زنجان - خبر نگار افرينش
فرماندار شهرستان زنجان در جلسه کميته برنامه ريزي  شهرستان زنجان گفت: کل اعتبارات استاني اين شهرستان 385 ميليارد ريال ميباشد که براي 245 پروژه هزينه خواهد شد.
مينايي 137 پروژه را پروژه جديد و بقيه را پروژه هاي نيمه تمام و مستمر عنوان نموده و پروژه هاي مورد نظر را در زمينه هاي آموزش، مسکن، تربيت بدني، کشاورزي، راه و ترابري، منابع طبيعي و غيره ذ کر نمود. وي از دستگاه هايي که داراي درصد پيشرفت فيزيکي کمي بودند خواست نسبت به جذب
 به موقع اعتبارات و پيشرفت فيزيکي پروژه ها تلاش نمايند.
وي اضافه کرد در سال هاي 84 و 85 در چهار بخش صنعت و معدن، کشاورزي، بازرگاني و مسکن 148 ميليارد ريال به بانک هاي عامل معرفي شده است.
 
آغاز نمايشگاه عرضه مستقيم کالا در دماوند

رودهن - خبرنگار آفرينش
نمايشگاه عرضه مستقيم کالا و فروش پاييزه شهرستان دماوند در آستانه ماه مبارک رمضان ، طي آييني آغاز به کار کرد.
اين نمايشگاه که با همکاري اداره بازرگاني و مجامع امور صنفي شهرستان دماوند برپا شده تا 15 روز داير است.
رييس اداره بازرگاني شهرستان دماوند گفت : در اين نمايشگاه کالاهاي متنوعي از جمله پوشاک ، کفش ، کيف ، مواد غذايي و پروتئيني براي رفاه حال شهروندان عرضه
 مي شود.اميد فاضلي نيا به آفرينش گفت : اين نمايشگاه در قالب 28 غرفه و در زميني به وسعت 750 مترمربع برپا شده است.
وي اظهار داشت : در اين نمايشگاه کالاهايي از قبيل گوشت قرمز ، مرغ ، تخم مرغ ،روغن ، برنج ، ميوه و خشکبار به همراه پوشاک و ساير کالاهاي مورد نياز مردم به خصوص دانش آموزان با 10 درصد تخفيف عرضه مي شود.  وي گفت : با توجه به اين که در آستانه بازگشايي مدارس هستيم ، تمام وسايل مورد نياز دانش آموزان نظير نوشت افزار ، دفترچه و ... نيز در اين نمايشگاه به قيمت مصوب دولتي در اختيار شهروندان قرار مي گيرد.  به گفته وي ، تنظيم بازار و جلوگيري از افزايش نرخ برخي کالاها و ايجاد شرايط براي ارائه کالاها و مايحتاج عمومي و کمک به اقشار آسيب پذير ، از اهداف برپايي اين نمايشگاه است.  نمايشگاه عرضه مستقيم کالاي پاييزه دماوند در محوطه مديريت جهاد کشاورزي اين شهرستان واقع در بلوار آيت الله خامنه اي گيلاوند ، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 21 داير است.
 
براي اولين بار در کشور
برگزاري مسابقات قراني ضيافت نور کاشان در دو سطح عمومي و تخصصي
کاشان - خبرنگار آفرينش
همزمان با ماه مبارک رمضان سومين دوره مسابقات قرآني ضيافت نور کاشان در 18 رشته متنوع قرآني و در دو سطح عمومي و تخصصي براي کليه سنين برگزار مي گردد.
دبير ستاد برگزاري اين مسابقات با اعلام اين خبر گفت : براي سومين سال پياپي مسابقات قرآني ضيافت نور در ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان کاشان -برگزار مي شود..
محمد علي يوسفي افزود: سازمان رفاهي تفريحي شهرداري  با همکاري مجامع قرآني و شوراي   عالي امور قرآني شهرستان اين مسابقات را در دو مقطع زير16 سال و بالاي 16 سال براي خواهران و برادران و در رشته هاي قرائت، ترتيل، حفظ کل، 20 جز»، 10 جز»، 5 جز» و حفظ جز» 30 ، اذان ،   ابتهال، مناجات (دعاي کميل )، خطابه ( قرآني با موضوع سال اتحاد ملي)، طراحي وب سايت، وبلاگ، نرم افزار، طراحي چند رسانه اي قرآني، تفسير سوره مبارکه زمر و نقاشي قرآني کودکان  برگزار مي کند. گفتني است اين مسابقات که از ابتداي ماه مبارک رمضان آغاز شده است، تا ميلاد امام رضا (ع)   در شهرستانهاي کاشان و آران وبيدگل برگزار مي شود.

استان اردبيل بيش از 98 هزار بيمه شده دارد

اردبيل  - خبرنگار آفرينش
مدير کل تامين اجتماعي استان اردبيل گفت : درحال حاضربيش از 98 هزارو 455 نفر بيمه شده دراستان اردبيل از خدمات تامين اجتماعي برخوردار هستند.
مهرداد قريب درگفتگو با خبرنگار ما ، افزود : علاوه براين تعداد حدود 377 هزارو 47 بيمه شده تبعي و 12 هزارو 300 بازنشسته از کارافتاده و مستمري بگير تحت پوشش سازمان هستند.
وي با بيان اينکه تاکنون کارشناسايي 90 درصد از سوابق بيمه شدگان استان اردبيل به پايان رسيده است گفت: تا کنون 311 ميليون و 425 هزارو 661 روز سابقه بيمه شدگان شناسايي شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3درصد افزايش نشان مي دهد.
وي درادامه افزود : استان اردبيل دراين ارتباط درميان ادارات کل تامين اجتماعي درسطح کشور به رتبه دوم ارتقا» يافته است.
وي تصريح کرد : در پنج ماهه گذشته بيش از 164 ميليارد و 470ميليون ريال درقالب خدمات کوتاه مدت و بلند مدت به بيمه شدگان تامين اجتماعي استان اردبيل پرداخت شده است.
قريب از پرداخت 12 ميليارد ريال درقالب بيمه بيکاري به مشمولين بيمه بيکاري خبرداد و اظهارداشت : اين ميزان پرداخت درمقايسه با مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزايش نشان مي دهد .مدير کل تامين اجتماعي استان اردبيل دربخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انجام 11 هزارو 781 فقره بازرسي از کارگاه هاي داراي کارگر استان گفت : بيش از 667 کارگاه جديد در پنج ماهه امسال شناسايي شده که اين ميزان شناسايي 68 درصد افزايش نشان مي دهد.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته