جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2884

رييس اتحاديه مشاوران املاک خبر داد:
کاهش قيمت مسکن طي ماه هاي آينده


پرايد وانت هم به بازار مي آيد


کاهش 2/75 واحدي شاخص هاي بورس


بازار سكه وارز


کوتاه و خواندني


 رييس اتحاديه مشاوران املاک خبر داد:
 کاهش قيمت مسکن طي ماه هاي آينده  

در شرايط فعلي به علت اجراي برخي از برنامه هاي دولت مانند طرح 99 ساله، بازار مسکن در رکود رفته است و در برخي از نقاط کشور و تهران با افت قيمت مواجه نشده ايم. مصطفي قلي  خسروي رييس اتحاديه  مشاوران املاک در گفت وگو با ايسنا درباره  وضعيت بازار مسکن اظهار کرد: در ماه هاي آتي همچنان شاهد رکود در بازار مسکن و افت قيمت ها خواهيم بود اگر به همين شکل پيش برويم قيمت ها تا حدودي پايين مي آيد و به قيمت هاي واقعي نزديک مي شويم. وي با اشاره به اينکه طرح 99 ساله مسکن اگر به خوبي اجرا شود مي تواند مانع افزايش قيمت مسکن شود، تصريح کرد: بايد مشارکت عمومي در اجراي اين طرح ايجاد شود چراکه اين طرح به نفع جامعه است و سبب ساماندهي بازار مسکن مي شود. خسروي با اشاره به اينکه اجراي طرح ليزينگ در کاهش قيمت مسکن موفق نبوده است، تصريح کرد: به هيچ عنوان به نتيجه اين طرح خوشبين نيستم چراکه بانک هاي خصوصي با اعطاي وام هاي آنچناني در اين حوزه تا حدودي سبب افزايش قيمت مسکن شدند تا اينکه قيمت ها را بشکنند. به عقيده  وي، اگر قرار است تسهيلاتي به شهروندان داده شود بايد ابتدا زمينه  فرهنگ سازي آن به وجود آيد تا از بروز مشکلات در آن جلوگيري شود. خسروي با اشاره به اينکه در جامعه  با يک نوع بيماري حقوقي مواجه هستيم، گفت: بيشتر مشکلات در تمامي حوزه ها به ويژه مسکن از عدم آشنايي مردم با مسائل حقوقي ناشي مي شود، زيرا اگر مردم با اين موضوعات آشنا باشند شتاب زده در اين حوزه عمل نمي کنند و به مشکلات اين عرصه دامن نمي زنند. وي افزود: بهتر است يک شبکه حقوقي با حضور کارشناسان، اتحاديه ها، مجامع صنفي،  مسوولان حوزه هاي مسکن و کانون سردفتران و وکلاي حقوقي تشکيل شود تا به مشکلات و نيازهاي مردم پاسخ داده شود تا از بروز بحران در اين حوزه جلوگيري شود. رييس اتحاديه  مشاوران املاک درباره پلمپ کردن برخي از بنگاه هاي معاملات ملکي به علت تخلف گفت: بنگاه هايي که پروانه کسب دارند و زير نظر اتحاديه فعاليت مي کنند تخلف آنها زير نيم درصد است اما در اين ميان بنگاه ها و بساز و بفروشاني وجود دارند که بدون پروانه کسب فعاليت مي کنند. وي در پايان خاطرنشان کرد: تمام تلاش مان اين بوده مانع فعاليت اين بنگاه ها شويم از اين رو در سال گذشته در تهران در حدود 800 بنگاه متخلف را تعطيل کرديم و امسال نيز تاکنون با 300 بنگاه متخلف برخورد شده است که اين امر با همکاري و تعامل خوب اماکن انجام شده است.


 پرايد وانت هم به بازار مي آيد  

پس از توليد و عرضه خودروي پرايد در مدل هاي مختلف، گروه خودروسازي سايپا تصميم به ساخت "پرايد وانت" نيز گرفته است.
به گزارش موج، اولين بار خودروي پرايد در شرکت خودروسازي فورد آمريکا طراحي و با نام "سي استا" (Siesta) بصورت هاچ  بک سه درب توليد و وارد بازار آمريکا شد.
بنابر اعلام شرکت خودروسازي فورد(يکي از چهار شرکت بزرگ توليدکننده خودرو جهان) موتور "پرايد" طوري طراحي شده که در مقايسه با ديگر خودروهاي کلاس مشابه داراي استحکام بيشتر، نقص کمتر، تعمير آسان تر و مصرف سوخت کمتري است.
هم اکنون و براساس آمار و ارقام، قواي محرکه "پرايد" داراي کمترين نقص فني است و يکي از کم مصرف ترين خودروهاي ساخت داخلي نيز مي باشد.
اين گزارش مي افزايد: شرکت کياموتورز کره جنوبي با توجه به ويژگي هاي خودروي پرايد امتياز اين محصول را از فورد آمريکا خريداري و توليد با تيراژ بالاي پرايد را براي بازار داخل و صدور آن به خارج از کشور آغاز کرد.
کياموتورز در سال 1372، گروه خودروسازي سايپا را به عنوان همکار استراتژيک و مرکز توليد خودروي پرايد در خاورميانه انتخاب کرد.
شرکت سايپا نيز پس از آن توليد پرايد در مدل هاي مختلف با نام هاي نسيم، نسيم سفري(استيشن)، صبا، سايپا 141 و سايپا 132 (هم اکنون بيشتر اين محصولات دوگانه سوز توليد مي شود) را آغاز کرد و هم اکنون با توجه به سياست هاي بازار، برنامه توليد "پرايد وانت" را بعنوان جديدترين محصول از خانواده پرايد در برنامه دارد.
سال گذشته شاهد توليد 430 هزار دستگاه خودروي پرايد در شرکت سايپا بوديم که 43 درصد بازار خودروي سواري کشور شامل مي شد، اين ميزان توليد در شش ماهه ابتداي سال جاري با 9 درصد افزايش نسبت به مدت مشابه به حدود 220 هزار دستگاه پرايد رسيده است.
سايپا در سال 1384 نيز حدود 248 هزار دستگاه خودروي پرايد توليد و عرضه کرده است.
براساس اين گزارش، در پنج ماهه ابتداي امسال و در گروه وانت، 66 هزار و 660 دستگاه خودرو توليد و عرضه شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 26 درصد رشد داشته است.
سال گذشته نيز 152 هزار و 958 خودرو در گروه وانت توليد و عرضه شد که نسبت به سال قبل از آن، 13/9 درصد رشد داشت. سال 1384، 125 هزار و 203 دستگاه خودرو در گروه وانت توليد و عرضه شده است.
اين گزارش مي افزايد: همزمان با توليد پرايد در سايپا، شعبه شرکت خودروسازي فورد آمريکا در انگليس نيز همچنان به توليد مدل هاي ديگري از پرايد بر روي پلت فرم اين خودرو ادامه مي دهد.
هم اکنون در برخي کشورهاي آمريکاي جنوبي نيز اين خودرو با نام "سي استا" و در تيراژ بالا توليد مي شود.
پرايد سايپا در "سوريه" و "ونزوئلا" داراي خطوط توليد است و به گفته مديرعامل گروه خودرسازي سايپا تا سال 1390 پنج سايت خارجي براي توليد محصول پرايد در بيرون از مرزهاي کشور راه اندازي خواهد شد.
"پرايد وانت" نيز پس از کسب تاييديه هاي نهايي به بازار کشور عرضه مي شود و سايپا نيز پس از شرکت هاي بهمن، زامياد(گروه خودروسازي سايپا)، ايران خودرو، ديار خودرو و ... دوباره به وانت سازي مي پردازد.
اين دومين بار است که يک شرکت خودروسازي داخلي، نوع وانت محصول اصلي خود را نيز توليد مي کند. پيش از اين گروه صنعتي ايران خودرو "پيکان وانت" را به بازار عرضه کرد که هم اکنون نيز شاهد توليد و فروش اين محصول در بازار داخلي هستيم.


 کاهش 2/75 واحدي شاخص هاي بورس 

                   شاخص کل بورس روز سه شنبه با 2/75 واحد کاهش به 10298/43 رسيد.

 


 پتروشيمي خارک                               2                      231                         786,11
ايران مرينوس                              2                       105                          359,5
فولاد کاويان                           2                         90                             594,4  
داروسازي اکسير                            2                    284                         500,14
داروسازي زهراوي                           2                    487                    865,24
خدمات انفورماتيک                             2                      187                         554,9
روغن نباتي ناب                           2                         42                          146,2
فولاد خوزستان                             2                        83                           241,4 
لعاب ايران                             2                        56                         862,2 
سخت آژند             (02.22)      (286)                       013,1
تکنوتار                         (2)              (189)                    266,9
آذريت                          (2)             (357)                   505,17


 بازار سكه وارز 

يک گرم طلا ي 18 عيار                                                                     17360   تومان
 
سکه بهار آزادي (طرح قديم)                                                        180000 تومان
 
 سکه بهار آزادي (طرح جديد)                                                                  170000 تومان
                                                                                     
            نيم سکه بهار آزادي                                                               87000   تومان
 
ربع سکه بهار آزادي                                                                              45000  تومان
 
دلا ر                                                                                                       939   تومان
 
يورو                                                                                                      1334   تومان


 کوتاه و خواندني 


رييس جمهور دستور بررسي تغيير قيمت نان را
صادر کرد

معاون وزير بازرگاني از صدور دستور رييس جمهور براي بررسي دقيق هرگونه تغيير در قيمت نان خبر داد و گفت: دولت از شرايط فعلي نان راضي نيست. مجيد پارسانيا در گفت وگو با مهر در خصوص عدم افزايش قيمت نان در سال جاري گفت: هرگونه افزايش قيمت نان در استان ها توسط استانداري ها صورت مي گيرد که آنها نيز به نوبه خود تصميم گيري هاي لازم را در اين زمينه صورت داده اند.معاون وزير بازرگاني تاکيد رييس جمهور در خصوص لحاظ کردن کليه موارد در تغيير قيمت نان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر وضعيت نان در کشور به شکلي است که به دليل بهره گيري از واحدهاي سنتي براي طبخ نان، بيش از 5 تا 7 درصد ارزش نان را آرد تشکيل مي دهد و در حقيقت يارانه نان به دستمزد تعلق مي گيرد.وي تصريح کرد: اين امر سبب شده مثلث عدم رضايت علي رغم پرداخت يارانه هاي بسيار از سمت دولت به نان همچنان به قوت خود باقي باشد به اين معنا که نه نانوا از اين شرايط راضي است و نه مردم نان کيفيت داري را دريافت مي کنند. از سوي ديگر نيز دولت از اين شرايط راضي نيست.پارسانيا گفت: اقدام اصلي ما در اين حوزه اين است که نان صنعتي را که مجلس در قانون بودجه 86 تکليف کرد و وزارت بازرگاني نيز مراحل هماهنگي، تدوين آيين نامه و رويه هاي اجرايي اش را در کشور نهايي کرد را هرچه زودتر به نتيجه رسانيم.وي افزود: در اين راستا تاکنون بيش از 1200 واحد متقاضي ثبت شده وجود دارد که از اين رقم 200 واحد نيز جواز تاسيس گرفتند و کار اجرايي خود را آغاز کرده اند. به گفته پارسانيا به روي کار آمدن واحدهاي نان صنعتي، وزارت بازرگاني به صورت ريشه اي تر مساله نان را حل کرده و قدرت انتخاب مردم را افزايش مي دهد.پارسانيا تصريح کرد: در اين صورت مي توان با رسيدگي بيشتر به نانوايي هاي سنتي از لحاظ بهداشت در مرحله بهتري از توليد نان سنتي قرار گيريم.

نحوه توزيع سهميه سوخت گروه هاي خاص

بر اساس تصميم هيات نمايندگان ويژه رييس جمهوري در ستاد تبصره 13 روزانه يک ميليون ليتر بنزين موارد خاص به کميته هاي سوخت استان ها در استانداري ها و فرمانداري ها اختصاص يافته است. فرماندار تهران با تاکيد بر اين نکته که اين سهميه روزانه براي کشور تعيين شده و صرفا براي مصارف مردمي است و در دستگاه هاي اجرايي، دولتي و نيروهاي مسلح قابل استفاده نيست، افزود: گروه هاي مشمول سهميه مازاد بر سهميه سوخت در چند گروه طبقه بندي شده اند که جانبازان، معلولان، بيماران خاص و انجمن هاي پشتيباني نيکوکاري در گروه اول، صنايع، معادن، کارخانه ها، واحدهاي توليدي و توزيع کنندگان محصولات واحدهاي توليدي در گروه دوم، صنوف، حرف و خبرنگاران و فعالان فرهنگي در گروه سوم، پيمانکاران و مشاوران مجري در طرح ها در گروه چهارم و کشاورزان، باغداران و دامپروران در گروه پنجم جاي گرفته اند. حسين طلا معاون استاندار تهران با اشاره به اين نکته که بر اساس دستورالعمل ابلاغي سهميه هاي جداگانه اي براي هر کدام از اين گروه ها در نظر گرفته شده است، تصريح کرد: سهميه تخصيص يافته ابتدا در اختيار استانداري ها قرار مي گيرد و پس از آن استانداران با تشکيل کميته سوخت استان و سپس کميته هاي سوخت در محل فرمانداري ها درباره توزيع و تعيين سهميه براي گروه هاي خاص اقدام مي کنند. وي افزود: به همين منظور و در اجراي دستورالعمل ابلاغي، کميته اي با عنوان کميته سوخت شهرستان تهران در محل فرمانداري تشکيل شد که تاکنون چندين نوبت تشکيل جلسه داده است. طلا در ادامه اظهار داشت: بر اساس مصوبات اين کميته، تاکنون هفتاد هزار ليتر سهميه مازاد به سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران تهران بزرگ براي توزيع ميان جانبازان و ايثارگران، بيست و هشت هزار و 150 ليتر به سازمان بهزيستي شهرستان تهران براي توزيع ميان معلولان و عقب ماندگان ذهني، بيست و هشت هزار و 150 ليتر به دانشگاه هاي تهران، ايران و شهيد بهشتي براي توزيع ميان بيماران خاص از قبيل بيماران دياليزي (که از هفته آينده قابل توزيع است)، پنجاه هزار ليتر به جهاد دانشگاهي شهرستان تهران براي توزيع ميان باغداران، دامپروران و کشاورزان بخش هاي آفتاب، مرکزي و کن، پنجاه هزار ليتر به آموزش و پرورش شهر تهران براي توزيع ميان سرويس مدارس، بيست هزار ليتر به بخشداري مرکزي شهرستان تهران براي توزيع ميان کارخانه ها و صنايع موجود در خرم دشت، کمرد و ... دوازده هزار ليتر به اداره کل ارشاد استان تهران براي توزيع ميان خبرنگاران و فعالان فرهنگي، 7500 ليتر به شرکت آب منطقه اي تهران براي توزيع در کارگاه هاي طرح سد ماملو و سه هزار ليتر به شرکت تعاوني توزيع کنندگان کتاب تهران تعلق گرفته است. معاون استاندار و فرماندار تهران در پايان با اشاره به اين نکته که موارد مطرح شده تنها نمونه هايي از تعيين و توزيع سهميه مازاد بنزين ميان گروه هاي خاص و مربوط به ماه شهريور است،  تاکيد کرد: شهروندان تهراني که مشمول اين گروه ها هستند و منطقه زندگي يا فعاليت آنها در محدوده استحفاظي فرمانداري تهران است مي توانند پس از تماس با اين ادارات و کسب اطمينان از اين که آيا مشمول گروه هاي خاص مي شوند يا خير،  با مراجعه و تکميل برگه هاي ويژه توسط ادارات ذي ربط از اين سهميه برخوردار شوند.
 
مجوز صادرات گندم صادر شد

شوراي اقتصاد به شرکت بازرگاني دولتي ايران اجازه داد در خصوص صادرات گندم تا سقف يک ميليون تن براي امسال اقدام کند. به نقل از دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت، کارگروهي مرکب از نمايندگان معرفي شده از وزارت بازرگاني (شرکت بازرگاني دولتي ايران)، وزارت امور اقتصادي و دارايي، معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، پيشنهادات رسيده از خريداران داخلي و خارجي را بر اساس قيمت هاي جهاني گندم و کنترل ويژگي هاي کيفي گندم صادراتي و ديگر عوامل موثر در قيمت بررسي و پس از تاييد، قيمت صادراتي را تعيين مي کنند. بر اساس اين مصوبه هم ارز ريالي قيمت صادراتي نبايد از قيمت تمام شده گندم (قيمت خريد تضميني بعلاوه هزينه هاي تبعي تا مرحله تحويل در داخل کشتي يا ساير وسايل حمل) کمتر باشد، لذا اين صادرات در بند يک اين مصوبه بدون پرداخت هرگونه يارانه صورت خواهد گرفت.


 با ثبت رکورد جديد;
قيمت نفت در آستانه 88 دلار قرار گرفت

قيمت نفت خام در بازارهاي جهاني با ثبت رکوردي جديد به مرز 88 دلار در هر بشکه رسيد.
به نقل از رويترز قيمت نفت خام در بازارهاي جهاني با ثبت رکوردي جدي به مرز 88 دلار در هر بشکه رسيد. در ادامه معاملات روز سه شنبه هر بشکه نفت خام سبک آمريکا با 1/42 دلار افزايش به 87/97 دلار در هر بشکه رسيد. هر بشکه نفت خام درياي شمال نيز با 1/15 دلار افزايش به 83/9 دلار رسيد. افزايش احتمال حمله ترکيه به داخل خاک عراق براي سرکوب شورشيان پ ک ک به همراه افزايش تقاضا در آستانه فصل سرما از جمله دلايل مهم افزايش قيمت نفت در طي روزهاي اخير اعلام شده است. در چند روز گذشته قيمت نفت هشت دلار در هر بشکه افزايش يافته است. متوسط قيمت نفت در سال جاري 67 دلار در هر بشکه بوده است.

وزير ارتباطات: حذف هزينه نمايشگر تلفن همراه 120 ميليارد تومان از درآمد دولت کم کرد

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: با حذف هزينه نمايشگر تلفن همراه 120 ميليارد تومان از درآمدهاي دولت کاسته شد، اما بايد به سمتي حرکت کنيم که اين هزينه ها در سبد خانوار جايگزين و معقول شود.
محمد سليماني، در چهارمين کنفرانس انجمن رمز ايران با اشاره به اتصال بيشتر دانشگاه هاي کشورمان به شبکه در سال 85، افزود: اگر 300 دانشگاه متصل به شبکه، ناخن خشکي نکنند و از بستر فراهم شده بهره وري لازم را انجام داده و اين امکانات را در اختيار دانشجويان قرار دهند، جهش عظيمي خواهيم داشت.
وزير ارتباطات همچنين اظهار داشت: در بخش ارتباطات، آزادسازي به طور کامل انجام شده و همان گونه که از هفت ماه گذشته اعلام کرديم به هر کسي که در اين حوزه يک تصدي گر ي دولتي پيدا کند، جايزه مي دهيم.
وي، رسيدن به اهداف برنامه چهارم توسعه را يکي از چالش هاي اساسي کشور دانست و گفت: در آغاز فعاليت دولت نهم، ضريب نفوذ تلفن همراه کشور 10 درصد بود و هم اکنون اين رقم به 35 درصد رسيده است. همچنين ضريب نفوذ تلفن ثابت از 27 درصد به 33 درصد و ضريب نفوذ اينترنت نيز از کمتر از 10 درصد به بيش از 20 درصد افزايش يافته است. سليماني، در بخش ديگري از سخنان خود تصريح کرد: شبکه پستي کشور با تحولات عظيمي و رو برو شده و هم اکنون بيش از يک  هزار فروشگاه از طريق پست و به واسطه پست خريد و فروش اينترنتي انجام مي دهند. وي، در خصوص راه اندازي سازمان فناوري اطلاعات براي اجراي مديريت اطلاعات گفت: اميدواريم ظرف دو هفته آينده اساسنامه آن در دولت تصويب شده و ظرف مدت کوتاهي اين سازمان را به جايگاه خوبي برسانيم. وي، در پايان در خصوص وسعت دسترسي به خدمات بي سيم و اينترنت باند پهن گفت: از چند ماه گذشته مزايده هايي در اين زمينه برگزار شده و اين بخش به بخش خصوصي واگذار مي شود.
 
توليدکنندگان سيم و کابل در آستانه ورشکستگي

توليدکنندگان سيم و کابل کشور به دليل عدم پرداخت مطالبات خود از سوي وزارتخانه هاي نيرو و ارتباطات و فناوري اطلاعات در آستانه ورشکستگي قرار گرفتند.
عبدالحسين بازرگان رييس هيات مديره انجمن توليد کنندگان سيم و کابل، با اعلام اين خبر افزود: متاسفانه قراردادهاي تامين سيم و کابل با وزارتخانه هاي نيرو و ICT يک طرفه و ناعادلانه است بطوريکه در زمان تاخير از سوي توليد کننده، شاهد جرايم مختلفي هستيم اما دريافت مطالبات، با تاخيرهاي آن چناني همراه است.
وي با بيان اينکه هم اکنون شرکتي وجود دارد که طلب 40 ميليارد ريالي از وزارت نيرو دارد، اظهار داشت: بسياري از کابل سازان و توليدکنندگان اين صنعت به دليل اين برخورد دولت در مناقصات شرکت نمي کنند.
بازرگان با اشاره به اينکه چنانچه دولت قادر به پرداخت بدهي هاي خود به اين صنعت نيست لااقل ضرر و زيان(بهره بانکي) ما را بپردازد، تصريح کرد: وزير سابق وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات دستور صريح دادند که در صورت ديرکرد پرداخت بدهي به توليدکنندگان سيم و کابل خسارت پرداخت شود، اما تاکنون چنين اتفاقي نيافتاده است.
رييس هيات مديره انجمن توليدکنندگان سيم و کابل در ادامه متذکر شد: قيمت محصول مس متغير است بطوري که بعنوان نمونه طي يک هفته گذشته شاهد افزايش 10 هزار ريالي آن بوده ام اما وزارت نيرو در قراردادهايش با توليد کنندگان سيم و کابل اين تغييرات قيمتي مس را نمي پذيرد.
وي با بيان اينکه وزارت صنايع و معادن 300 موافقت اصولي براي راه اندازي کارخانجات سيم و کابل صادر کرده است، اضافه کرد: هم اکنون 160 واحد توليدي در صنعت سيم و کابل کشور فعال هستند که ما کمتر از 30 رصد ظرفيت خودکار مي کنند.
 
ترکان خبر داد: آزادسازي قيمت محصولات پتروشيمي در دستور کار شوراي اقتصاد

معاون برنامه ريزي وزير نفت گفت: آزادسازي قيمت محصولات پتروشيمي در دستور کار شوراي اقتصاد قرار دارد و منتظر رسيدگي و بررسي است.
اکبر ترکان در گفت وگو با فارس با اشاره به واگذاري 94 شرکت نفتي در قالب اصل 44 اظهار داشت: فهرست اين شرکت ها براي بررسي به هيات عالي بورس ارسال خواهد شد تا در خصوص آنها تصميم گيري شود.
 وي افزود: پيشنهاد واگذاري 94 شرکت نفتي شامل 40 شرکت در قالب بند «الف» و 52 شرکت ديگر نيز در قالب بند «ج» اصل 44 در دست بررسي است.
به گفته معاون وزير نفت، تا پايان امسال پيشنهاد واگذاري اين تعداد شرکت به هيات عالي واگذاري ارسال خواهد شد.
وي در خصوص تعيين تکليف آزادسازي قيمت محصولات پتروشيمي به عنوان پيش شرط واگذاري شرکت هاي پتروشيمي گفت: اين موضوع در دستور کار شوراي اقتصاد قرار دارد و به زودي تکليف اين موضوع روشن خواهد شد.
به گفته ترکان، آزادسازي قيمت محصولات پتروشيمي مصوبه و قانون مجلس است و بايد اجرا شود. معاون برنامه ريزي وزير نفت تصريح کرد: يکي ديگر از مواردي که پيش از واگذاري شرکت هاي نفتي به ويژه شرکت هاي گاز استاني بايد تکليف آن روشن شود بهاي گاز تحويلي به اين شرکت ها است.
وي افزود: اين موضوع نيز توسط مديرعامل شرکت ملي گاز و ستاد اصل 44 در آن مجموعه در دست پيگيري و بررسي مي باشد.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته