جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه نسخه شماره 2891

افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس :
پرسپوليس محشر است

قرعه کشي رقابت هاي بوکس جهان
چهار نماينده ايران حريفان خود را شناختند

هفته يازدهم ليگ برتر
آيا پرسپوليس به سرنوشت استقلال دچار مي شود؟!


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90


امير قلعه نوعي : به هيچ تيمي فکر نمي کنم


جدول ليگ برتر


  افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس :
 پرسپوليس محشر است 

افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس از اينکه تيمش در 10 بازي اين فصل رقابت هاي ليگ برتر بدون شکست کار خود را دنبال کرده بسيار خوشحال است . 
قطبي حالا در هفته يازدهم به انزلي خواهد رفت ، جايي که مي داند روز راحتي نخواهد داشت . او در مورد اين بازي و وضعيت پرسپوليس چنين مي گويد : 

   پرسپوليس در بازي امروز مقابل ملوان چه شرايطي دارد؟ 
-  وضع تيم ما عالي است . راحت تر گفته باشم ، مثل تمام هفته هاي گذشته وضعيت پرسپوليس محشر است. با اين نتايج بازي ها نه تنها هواداران که حتي منتقدان هم راضي شده اند. آنهايي که مي گفتند پرسپوليس زيبا بازي نمي کند و تيمي کاملا نتيجه گراست در بازي گذشته با استقلال اهواز نمايش عالي پرسپوليس را ديدند. بازيکنان ما در آن بازي نمايش خيره کننده داشتند و نشان دادند که بي دليل نيست پرسپوليس در صدر جدول ليگ قرار گرفته است. 

   در مقابل ملوان هم هجومي بازي مي کنيد؟ 
-  بله ما هميشه هجومي بازي مي کنيم . ما هميشه در تمام بازي هاي ليگ به دنبال 3 امتياز هستيم و برايمان تفاوتي ندارد که ميزبان باشيم و يا ميهمان. همانطور که در سه ديدار خارج از خانه خود پيروز بوده ايم در اين بازي هم براي پيروزي تلاش مي کنيم. بايد عملکرد صددرصدي پرسپوليس در بازي هاي خارج از خانه را در اين هفته نيز ادامه داده و صدر جدول را حفظ کنيم. براي رسيدن به اين هدف برنامه هاي تمريني ويژه اي را تنظيم کرده و خود را کاملا آماده کرده ايم. سعي داريم تا با حفظ هماهنگي و سازماندهي گروهي خود ملوان را نيز شکست دهيم. 

   آيا در اين هفته تغييراتي خواهيد داشت؟ 
-  بله . به دليل بازگشت نيکبخت واحدي، آقايي و آشوبي و همچنين غيبت نصرتي ترکيب تيم دچار تغيير خواهد شد. البته نمي توان از هم اکنون درباره ترکيب تيم صحبت کرد و هر بازيکني که در تمرينات آماده تر باشد در اين بازي به ميدان مي رود. اما سيستم بازي پرسپوليس هيچ تغييري نخواهد داشت. اعتقادي به تغيير سيستم بازي تيم خود ندارم و با همان سيستم بازي هاي گذشته مان به مصاف ملوان مي رويم. ما با اجراي دقيق اين سيستم مي توانيم نتايجي خوب بدست آوريم. اين حريفان هستند که براي رويارويي با پرسپوليس بايد تغيير سيستم داده و خود را با بازي ما وفق دهند. 

   آيا ملوان را مي شناسيد؟ 
-  بله . فيلم بازي هاي اخير ملوان را به دقت آناليز کرده ام. مشکلي از بابت شناخت حريف نداريم و مي دانيم که يک بازي سخت ديگر را پيش رو داريم. اما همه ما مي دانيم که پيروزي در اين ديدار به بازي و تلاش خودمان بستگي دارد و اين ما هستيم که بايد با حفظ تمرکز و سازماندهي تيمي شرايط بازي را به نفع خود تغيير دهيم. 


  قرعه کشي رقابت هاي بوکس جهان
 چهار نماينده ايران حريفان خود را شناختند  

 مراسم وزن کشي و قرعه کشي مسابقات بوکس قهرماني جهان در آمريکا برگزار شد و نمايندگان ايران حريفان خود را شناختند. 
گفتني است که مراسم وزن کشي مسابقه هاي بوکس قهرماني جهان با حضور 623 بوکسور از 121 کشور در ورزشگاه اصلي دانشگاه شيکاگو (ايلي نويس) برگزار شد. 
اين قرعه کشي در حضور رييس چين تايپه اي فدراسيون بين المللي بوکس آماتور جهان، کميته برگزاري مسابقه ها و سران فدراسيون بين المللي بوکس برگزار شد. 
در وزن 57 کيلوگرم فروتن گل آرا با "آرتور سانتوس ريس" از مکزيک روبرو مي شود. در وزن 75 کيلوگرم همايون اميري کاپيتان تيم ملي با "کالا پدرو آپولايا" از پرو پيکار مي کند. 
در وزن 91 کيلوگرم علي مظاهري قهرمان آسيا و بازي هاي آسيايي دوحه در مبارزه اي سنگين با "ميلوراد گاجوويچ" از مونته نگرو مصاف خواهد کرد. 
در وزن +91 کيلوگرم نيز جاسم دلاوري با بوکسور مونته نگرو "آلن بگانويچ" روبرو مي شود. اين مبارزات در روز دوم برگزار مي شود. 


  هفته يازدهم ليگ برتر
 آيا پرسپوليس به سرنوشت استقلال دچار مي شود؟!  

هفته يازدهم رقابت هاي ليگ برتر را مي توان هفته دشواري براي تيم هاي تهراني و به ويژه دو تيم پرسپوليس و استقلال به حساب آوهفته يازدهم ليگ برتر 
آيا پرسپوليس به سرنوشت استقلال دچار مي شود؟! رد، چراکه در مهمترين ديدارهاي هفته يازدهم ملوان انزلي از پرسپوليس تهران ميزباني مي کند و استقلال تهران نيز ميزبان ابومسلم خراسان است. 
امروز در انزلي پرسپوليس صدرنشين رقابت هاي ليگ برتر ميهمان تيم ملوان است . 
تيم ملوان در ليگ هفتم متحول شده است. تيمي که در چند فصل اخير تنها براي بقا در ليگ مي جنگيديد، اکنون با 15 امتياز در مکان چهارم جدول قرار دارد و بسياري از مدعيان ليگ نيز اميدوارند اين تيم بتواند نخستين شکست تيم فوتبال پرسپوليس تهران را رقم بزند. صدرنشين ليگ برتر که اکنون با 24 امتياز به تنهايي بر رده نخست تکيه زده است، اکنون در انزلي با يکي از رقيبان سرسخت خود دست و پنجه نرم خواهد کرد. 
شاگردان محمد احمدزاده در اين فصل نخستين شکست استقلال تهران را رقم زدند. اکنون آنها اميد بسياري دارند که اين اتفاق براي پرسپوليس نيز بيفتد. 
حال سوالي که مطرح مي شود اين است که :
آيا پرسپوليس نيز به سرنوشت استقلال دچار شده و اولين شکست فصل خود را توسط ملوان دشت خواهد کرد ؟
اکنون بايد ديد مردان افشين قطبي از آزمون انزلي چگونه بيرون خواهند آمد؟ 
امروز استقلال اهواز ميزبان پگاه گيلان است ، بي ترديد زماني که تيم ششم جدول رده بندي با 13 امتياز در خانه از قعرنشين ليگ برتر که تنها 5 امتياز اندوخته است، ميزباني مي کند از هم اکنون مي توان سه امتياز را به حساب شاگردان فيروز کريمي واريز کرد. اما، دارکو درازيچ مربي تيم پگاه به مسوولان باشگاه قول تحول داده است هرچند که او براي تحقق قولش کار دشواري پيش رو دارد.  فردا پاس همدان ميزبان راه آهن خواهد بود . تيم وينگو بگوويچ سرمربي پاس همدان اين بار در خانه ميزبان تيم اکبر ميثاقيان است. پاس هم اکنون با 11 امتياز در مکان دوازدهم قرار دارد و راه آهن با 12 امتياز هشتم است. 
شيرين فراز فردا در کرمانشاه ميزبان صبا باتري خواهد بود . 
شايد مهمترين عامل برتري تيم کرمانشاهي در اين فصل اين است که کسي از شيرين فراز انتظار چنداني ندارد. آنها هرچند که با 11 امتياز در مکان پانزدهم حضور دارند، با اين حال هنوز نمي توان اين تيم را جز» بحران زده هاي ليگ دانست. آنها براي آنکه بار ديگر نام خود را بر سر زبان ها بياندازند بايد صباباتري، تيم 17 امتيازي و سوم جدول را از پيش رو بردارند. هرچند که شاگردان ضيايي نمي خواهند پس از کسب نخستين شکست خانگي اين روند را ادامه دهند. 
ذوب آهن پس از برکناري زوران جورجوويچ در فولادشهر ميزبان پيکان خواهد بود .
براي تيم ذوب آهن نخستين بازي بدون حضور جورجوويچ مي تواند فصل جديدي در روند حرکتي اين تيم در ليگ هفتم باشد.  تيم مقاومت سپاسي شيراز فردا در حافظيه پذيراي صنعت نفت آبادان است. 
نفت آبادان همانگونه که نتايج ضعيفش را به صورت متوالي ادامه مي داد، اکنون که به اوج بازگشته است نيز از پيروزي دست برنمي دارد.  استقلال تهران که حالا بيش از هر زمان ديگري به آينده اميدوار است ميزبان ابومسلم خواهد بود که در اين هفته با پرويز مظلومي به ميدان خواهد آمد . 
استقلال تيم هفتم جدول با 13 امتياز در شرايطي به مصاف ابومسلم مي رود که اين تيم با تنها دو امتياز کمتر در مکان شانزدهم قرار دارد. ابومسلم ديگر آن گربه سياه هميشگي براي تيم هاي بزرگ پايتخت نيست، با اين حال آمدن پرويز مظلومي مي تواند انگيزه مضاعفي را در اين تيم ايجاد کند. از يک سو تيم ابومسلم قصد دارد با متوقف کردن استقلال از بحران خارج شود و از سوي ديگر پرويز مظلومي حرف هايي براي ناصر حجازي دارد. البته استقلالي ها نيز آماده مي شوند تا در خانه سه امتياز حساس را به دست آورند. 


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس: 
حالا فقط به ملوان فکر مي کنيم

تيم فوتبال پرسپوليس روز پنجشنبه در هفته يازدهم رقابت هاي ليگ برتر در انزلي به مصاف تيم ملوان خواهد رفت .
پرسپوليس در حالي بازي هفته يازدهم خود را برگزار مي کند که در هفته دهم در ورزشگاه آزادي به يک پيروزي شيرين و دلچسب مقابل استقلال اهواز دست يافت .
درخصوص اين بازي حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: در بازي هاي خارج از خانه عملکردي بهتر داشته ايم و به کسب نتيجه در انزلي اميدواريم. 
وي افزود: تجربه نشان داده است در خارج از خانه بهتر بوده ايم و به همين دليل بايد بازي مقابل استقلال اهواز را فراموش کرده و به فکر ديدار سخت مقابل تيم متحول شده ملوان باشيم که با مربيگري خوب احمدزاده در شرايط ايده آلي به سر مي برد. 
وي ادامه داد : نتيجه گرفتن  در زمين ناهموار انزلي کار سختي است. اميدوارم بازيکنان ما در اين آزمايش با سربلندي ميدان را ترک کرده و 3 امتياز با ارزش را کسب کنند. 
استيلي تصريح کرد: حرف و حديث زيادي در چند روز اخير در مورد نيمکت نشيني عباس آقايي پيش آمد بود; اما بايد بگويم که تنها به دليل سرماخوردگي و مصدوميت از ناحيه کشاله پا برابر استقلال اهواز بازي نکرد و با رفع مصدوميت آماده بازگشت به ميدان است. 
وي اضافه کرد: با انجام ديداري دوستانه برابر هما، سعي کرديم که بيشتر نفرات ذخيره را به ميدان بفرستيم تا در شرايط مسابقه قرار بگيرند. آنها با افزايش تجربه و قرار گرفتن در شرايط بازي مي توانند در مسابقات ليگ به پرسپوليس کمک کنند. 
   
 برنامه و اسامي داوران هفته يازدهم ليگ برتر 
مظفري زاده براي پرسپوليس سوت مي زند  
خداداد افشاريان داور بازي استقلال

هفته يازدهم رقابت هاي ليگ برتر از روز پنجشنبه آغاز خواهد شد ، برنامه و اسامي داوران به شرح زير است : 
پنجشنبه 3 آبان : 
ملوان بندرانزلي ......................................................... پرسپوليس
داور: سعيد مظفري زاده، کمک ها: مرتضي کريمي و علي کهوري
استقلال اهواز ..........................................................  پگاه گيلان 
داور: عليرضا فغاني، کمک ها: مجيد شمس و مصطفي فراهاني
جمعه  4 آبان : 
شيرين فراز کرمانشاه ......................................................  صباباتري
داور: شاهين حاج بابايي، کمک ها: جواد تقي پور و سخاوت سليمان نژاد
پاس همدان ................................................................  راه آهن
داور: البرز حاجي پور، کمک ها: محمد مجد قراملکي و رحيم شاهين
ذوب آهن ....................................................................  پيکان
داور: قاسم واحدي، کمک ها: حسين خانبان و مجيد ويشگاهي
استقلال تهران .......................................................  ابومسلم مشهد
داور: خداداد افشاريان، کمک ها: رسول فروغي و محمد رضا ابوالفضل
مقاومت شهيد سپاسي ..............................................  صنعت نفت آبادان
داور: نويد مظفري، کمک ها: رامين عرفانيان و عبدالرسول استادزاده 
يکشنبه 6 - آبان :
سايپا ....................................................................  برق شيراز
داور: تورج حق وردي، کمک ها: محمد نجفي و صادق نوري
صنعت مس کرمان ..................................................  سپاهان اصفهان
داور: سعيد بخشي زاده، کمک ها: سعيد علي نژاديان و کيانوش داور زاده 
 
جدول گلزنان ليگ برتر فوتبال  
رقابت خليلي و کريمي 

در آستانه آغاز يازدهمين هفته رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي برتر ايران جدول برترين گلزنان هفتمين دوره اين رقابت ها تا پايان دهمين هفته به اين شرح است : 
بر اساس اين رده بندي محسن خليلي (پرسپوليس) و محمود کريمي (سپاهان) با 7 گل زده در صدر هستند .
روح الله عطايي (شيرين فراز) با 5 گل زده به تنهايي در مکان دوم قرار دارد.
صابر ميرقرباني و لئوناردو (نفت)، هادي اصغري (را ه آهن)، بهمن طهماسبي (مقاومت سپاسي)، فريدون فضلي (صباباتري) و امير خدامرادي (ملوان) چهار گله هستند و در جاي چهارم قرار گرفته اند.


 خليلي مهاجم تيم پرسپوليس : 
پرسپوليس فقط با گرفتن 3 امتياز راضي مي شود

پرسپوليسي ها معتقدند که حالا به گرفتن هر بازي عادت کرده و نمي خواهند امتيازي را به حريفان خود بدهند .
در اين خصوص محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس که عنوان گلزن برتر ليگ را نيز به يدک مي کشد ، گفت: مي خواهم گلزني هايم را از بازي با ملوان دوباره شروع کنم. 
وي افزود: هر بازي شرايط خاص خود را دارد و نمي توان بازي ها را به آسان و سخت تقسيم بندي کرد. اين يک حقيقت است که تمامي بازي هاي ليگ شرايط ويژه اي داشته و بايد براي پيروزي در هر يک از آنها برنامه اي ويژه و کامل داشت. 
وي ادامه داد: تمام تيم هاي ليگ وقتي مقابل تيم هاي بزرگ و يا صدرنشين قرار مي گيرند سعي مي کنند تا بهترين بازي خود را به نمايش گذاشته و شايستگي هايشان را به اثبات برسانند. ازا ين رو بايد تمام ديدارهاي پرسپوليس را به خصوص به دليل صدرنشيني اين تيم دشوار دانست. 
خليلي تاکيد کرد: ملوان در اين فصل شروعي بسيار خوبي داشته و تاکنون نتايج درخشاني را در ليگ به دست آورده است. همچنين آنها از امتياز ميزباني و حمايت تماشاگران شان نيز بهره مند بوده و اين يک عمل انگيزشي عالي براي بازيکنان آنها محسوب مي شود. بازي با ملوان در انزلي در حضور تماشاگران متعصب آنها کار راحتي نيست اما، ما براي انجام کارهاي دشوار کاملا آماده هستيم. 
مهاجم پرسپوليس تاکيد کرد: براي حفظ صدرنشيني بايد ملوان را هم از پيش رو برداريم. تمام فکر و ذهن ما دراين روزها کسب 3 امتياز اين بازي است و هيچ چيز جز پيروزي نمي تواند ما را راضي و آرام کند. پرسپوليس در سه بازي خارج از خانه خود در اين فصل 3 پيروزي به دست آورده و اکنون به دنبال کسب چهارمين پيروزي بيرون از خانه خود هستيم. 
وي افزود: در طول ده هفته اي که از ليگ گذشته به هماهنگي و انسجام گروهي بسيار خوبي رسيده ايم. با تمرينات خوبي که زير نظر مربيان انجام مي دهيم اين روند در حال تکميل و بهتر شدن است و بدون شک پرسپوليس هر هفته به شرايط ايده آل نزديک تر مي شود. فکر مي کنم که بازي با استقلال اهواز اوج نمايش پرسپوليس بود که علاوه بر کسب نتيجه با ارايه يک بازي زيبا هم همراه بود. اکنون مي توان گفت که پرسپوليس با بازي هاي زيبا نتيجه هم مي گيرد. 
خليلي درباره قرار گرفتن در صدر جدول گلزنان ليگ گفت: اين موفقيت هاي شخصي تنها زماني شيرين و ارزشمند است که تيم نيز نتيجه گرفته و وضعيت خوبي داشته باشد. وقتي تيم نتيجه نگيرد اين گلزني ها هم چندان دلچسب نخواهد بود. به هر حال خوشحالم که اکنون همه چيز مطابق با خواست و ميل ماست و اميدوارم بتوانم باز هم براي پرسپوليس گل بزنم. اين وظيفه من است و بايد آن را به درستي انجام دهم. 
وي در ادامه تاکيد کرد: تمام تلاش مان اين است که روند مثبت و صعودي پرسپوليس در هفته هاي آتي نيز ادامه داشته باشد. ما بايد تا آنجا که مي توانيم در نيم فصل اول امتياز کسب کنيم تا در نيم فصل دوم خيالمان راحت باشد. اکنون بهترين زمان براي امتياز جمع کردن است و بايد از اين فرصت استفاده کنيم. هر اندازه به هفته هاي پاياني ليگ نزديک شويم شرايط دشوارتر مي شود چرا که بازيکنان به دليل افزايش رقابت و حساسيت ها استرس زيادتري را تحمل خواهند کرد. 
   
مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون فوتبال: 
مي توانيم يک سرمربي مطرح براي تيم ملي جذب کنيم
 
مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون فوتبال درخصوص انتخاب سرمربي جديد براي تيم ملي ايران گفت : براي انتخاب سرمربي جديد تيم ملي هيچگونه محدوديت مالي نداريم و فدراسيون اين آمادگي را دارد تا يک مربي مطرح و صاحب نام را در تيم ملي بکار بگيرد. 
وي افزود: تيم ملي بازي هاي مهم مقدماتي جام جهاني را در پيش دارد و فدراسيون فوتبال در مقطع کنوني آماده است تا تمامي شرايط را براي موفقيت تيم ملي در اين مسابقات آماده کند و انتخاب سرمربي جديد نيز بخشي از برنامه هاي فدراسيون فوتبال است که با همکاري کميته انتقالي بهترين و واجد شرايط ترين گزينه را براي حضور در اين پست انتخاب خواهيم کرد.  نبي تاکيد کرد : درحال حاضر مذاکرات مقدماتي با مربيان مورد نظر از سوي آقاي کيومرث هاشمي سرپرست فدراسيون فوتبال و با همکاري اعضاي کميته انتقالي در حال پيگيري است و به محض حصول توافقات لازم نام سرمربي جديد اعلام خواهد شد .  وي در خصوص اينکه پيش از اين اعلام شده بود سرمربي جديد تيم ملي تا پايان هفته جاري اعلام خواهد شد گفت : در اين زمينه هيچ عجله اي نداريم و با شاخص هايي که در نظر گرفته ايم تلاش خواهيم کرد تا بهترين انتخاب را براي تيم ملي داشته باشيم و حتي فدراسيون آينده نيز وي را تاييد کند. 

جدايي مرفاوي از استقلال 

در نشست شوراي معاونان باشگاه استقلال با درخواست مرخصي 20 روزه صمد مرفاوي براي شرکت در کلاس هاي پيشرفته دوره مربيگري موافقت شد. 
هاشم ساعدي سخنگوي باشگاه استقلال در اين باره گفت : صمد مرفاوي از مسوولان باشگاه درخواست مرخصي کرد تا به مدت 20 روز در کلاس هاي مربيگري پيشرفته فوتبال شرکت کند. 
وي ادامه داد : اين درخواست در نشست شوراي معاونان باشگاه استقلال که با حضور آقايان فتح الله زاده، حجازي، سرپرست و ديگر معاونان باشگاه برگزار شد، مطرح و پس از بحث و بررسي با توجه به موافقت آقاي ناصر حجازي مقرر شد که با مرخصي 20 روزه صمد مرفاوي براي حضور در کلاس مربيگري موافقت شود.  ساعدي همچنين افزود: در غياب مرفاوي به صورت موقت ساکت الهامي به کادر فني تيم فوتبال استقلال اضافه خواهد شد، البته حضور الهامي تنها به تمرينات مربوط مي شود و در مسابقات ليگ برتر روي نيمکت نخواهد نشست.  وي در خاتمه با تاکيد بر اينکه مرفاوي پس از اين مدت، مجددا به استقلال باز خواهد گشت، تصريح کرد: مرفاوي درمدت 20 روز مرخصي در تمرينات حضور نخواهد داشت اما طي اين مدت به هنگام برگزاري مسابقات ليگ برتر روي نيمکت مي نشيند و پس از پايان دوره مربيگري نيزطبق روال قبلي به عنوان دستيار اول حجازي در تمرينات و مسابقات تيم استقلال حضور مي يابد. 
 
محمد احمدزاده سرمربي تيم ملوان بندرانزلي :
بعيد نيست پرسپوليس را ببريم

تيم فوتبال پرسپوليس در هفته يازدهم رقابت هاي ليگ برتر يک ديدار دشوار در مقابل تيم ملوان خواهد داشت .
در خصوص بازي امروز محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان بندرانزلي گفت: بسيار علاقمنديم تا در انزلي پرسپوليس را شکست دهيم.  وي افزود : امروز بازي بسيار دشواري را مقابل پرسپوليس پيش رو داريم. اين تيم هم اکنون در صدر جدول قرار دارد و در بازي هاي گذشته بسيار خوب و هماهنگ نشان داده است. اما اين موضوع که ما بتوانيم پرسپوليس را در انزلي شکست دهيم چندان دور از ذهن نيست. اين که نخستين شکست پرسپوليس در اين فصل امروز رقم بخورد چندان بعيد باشد.  وي ادامه داد: پرسپوليس را به خوبي مي شناسيم و بر روي نقاط ضعف و قوت اين تيم کار کرده ايم اما هر بازي شرايط مخصوص به خود را دارد و بايد ديد در اين ديدار چه اتفاقاتي رخ مي دهد.  محمد احمدزاده در مورد شرايط جوي انزلي و احتمال برگزار نشدن بازي گفت: تصور نمي کنم که بازي لغو شود ضمن آن که هر گونه تغييرات جوي براي هر دو تيم است.  وي همچنين در مورد عملکرد ملوان در ليگ هشتم نيز گفت: تيم ملوان در فصل گذشته توانست خود را در ليگ نگه دارد و اين همان چيزي بود که به دنبالش بوديم. ما در فصل پيش بايد تيم را حفظ مي کرديم چرا که مي دانستيم بازيکنان جوان ما توانايي هاي بسيار زيادي دارند و مي توانند بار ديگر مانند گذشته به يکي از تيم هاي بزرگ ايران تبديل شوند. ملوان يکي از پرطرفداران تيم هاي فوتبال کشور است و ما همواره با حمايت طرفداران و مردم خوب انزلي براي موفقيت تلاش مي کنيم. 

ساعي هم ويتنامي شد

هادي ساعي در مسابقات انتخابي تعيين نماينده ايران براي شرکت در رقابت هاي کسب سهميه المپيک در قاره آسيا با برتري برابر حريفان ، به عنوان نماينده ايران در اين مسابقات شناخته شد. 
گفتني است مسابقات انتخابي وزن سوم که قرار بود بين پنج نفر برگزار شود ، به دليل انصراف يوسف کرمي و کوروش رجلي بين هادي ساعي، مهدي بي باک و روح الله طالبي برگزار شد.  در ديدارهاي انتخابي مهدي بي باک آسيب ديد وساعي در راند طلايي در حاليکه وقت قانوني با تساوي   5 بر  5 پايان يافته بود ، برابر طالبي به برتري رسيد.  ديگر نماينده ايران در وزن اول اين مسابقات در ويتنام بهزاد خداداد خواهد بود. 


 قهرماني نماينده دانشگاه آزاد اسلامي
 در رقابت هاي قويترين مردان جهان در بلاروس

پيکارهاي بين المللي قويترين مردان بلاروس در شهر مينسک اين کشور برگزار شد و فرزاد موسي خاني از ايران موفق شد به مقام قهرماني دست يابد.
گفتني است در اين رقابت ها که با شرکت 15 تن از قويترين مردان سه قاره آسيا ، اروپا و آمريکا انجام گرفت بعد از موسي خاني که با 55 امتياز بر سکوي قهرماني ايستاد .
رونالدگلبيس از لت ويا با 51 امتياز نفر دوم شد و مقام سومي هم به آلکساندر سولوکو از بلاروس با 42 امتياز تعلق گرفت 0 
در اين رقابت ها دو ورزشکار ديگر دانشگاه آزاد اسلامي نمايندگان ايران در اين مسابقه ها يعني کريم تالشي و مجتبي ملکي هم به تر تيب در رده هاي نهم و يازدهم جاي گرفتند. همچنين در رقابت هاي تيمي اين مسابقه ها تيم قويترين مردان دانشگاه آزاد اسلامي ، نماينده کشورمان مقام سوم را کسب کرد و تيم هاي ميزبان يعني بلاروس و لت ويا هم دوم و سوم شدند. ضمن آنکه تيم هاي روسيه و آمريکا هم در اين پيکارها در رده هاي چهارم و پنجم جاي گرفتند.
 
بازي دوستانه ايران - قطر ، در زمان نامعلوم 

فدراسيون فوتبال قطر ابراز اميدواري کرد تلاش هاي اين فدراسيون براي انجام يک ديداردوستانه با تيم ملي فوتبال ايران در ماه آينده، به نتيجه برسد. 
به گزارش سايت گل، تيم ملي فوتبال قطر در رقابت هاي پيش مقدماتي جام جهاني   2010 حضور دارد اما انجام بازي دوستانه با ايران را فرصت بسيار ارزشمندي براي آمادگي و ارزيابي خود مي داند. 
سخنگوي فدراسيون قطر گفت: پيشنهاد ما روز 26 آبان در تهران است. اميدواريم پاسخ فدراسيون فوتبال ايران نيز مثبت باشد. 
خورخه فوساتي سرمربي تيم قطر تمامي بازيکنان ملي پوش خود را از باشگاه هاي مختلف فراخوانده است. 
وي اميدوار است در ديدار برگشت برابر سري لانکا که روز يکشنبه آينده در دوحه برگزار مي شود، نتيجه بهتري نسبت به برد يک بر صفر بازي رفت، کسب کند. 
سخنگوي فدراسيون فوتبال قطر افزود: انجام ديدار دوستانه با ايران پيشنهاد فوساتي براي آماده کردن تيم در مراحل آتي مسابقات مقدماتي جام جهاني است.  وي تصريح کرد: ايران اولين تيم در اين فهرست است و اميدواريم بتوانيم ديدارهاي بيشتري را تدارک ببينيم. 

جکي چان ترانه رسمي شمارش معکوس المپيک پکن را روانه بازار کرد

جکي چان بازيگر مشهور سينما، اعلام کرد ترانه رسمي شمارش معکوس يک سال باقيمانده تا شروع بازي هاي المپيک  2008 پکن را با عنوان ما آماده ايم ضبط و روانه بازار کرده است. 
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، چان به خاطر ايفاي نقش هاي جسورانه در فيلم هاي هاليوودي ، شهرت جهاني دارد اما با دنياي موسيقي نيز بيگانه نيست و تاکنون چندين آلبوم به بازار عرضه کرده است. 
وي در وب سايت خود اعلام کرد در سفر اخيرش به پکن، ترانه مذکور را ظرف سه ساعت در استوديو ضبط کرده. تنظيم اين ترانه بر عهده پيتر کم ، برنده جايزه خرس نقره اي بهترين موسيقي فيلم درجشنواره فيلم برلين در سال گذشته، بود. 
 
انعقاد تفاهم نامه آموزشي ، پژوهشي و ورزشي دانشگاه پيام نور با سازمان تربيت بدني 

دانشگاه پيام نور در راستاي توسعه و بهبود فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي مشترک از لحاظ کمي و کيفي در تمام زمينه هاي ورزشي با سازمان تربيت بدني تفاهم نامه همکاري منعقد کرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور ، مهندس علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني در جلسه انعقاد تفاهم نامه که در سازمان مرکزي دانشگاه برگزار شد ، اظهار داشت: دانشگاه پيام نور عليرغم وجود محدوديت هاي مالي و ساختاري کار بزرگي را در جهت گسترش فضاهاي ورزشي آغاز کرده و به سرعت در حال پيشرفت است.
وي اضافه کرد : وظيفه سازمان تربيت بدني تامين نيازهاي ورزشي تمامي مردم و پوشش دهي 70 ميليون جمعيت کشور است اما چنانچه دانشگاه پيام نور در داخل شهرها تاسيس شده باشد به نحوي که بتوان فضاهاي ورزشي را براي استفاده دانشجويان و آحاد مردم به طور مشترک ايجاد کرد ، از هيچ کمکي مضايقه نمي کنيم .
مهندس علي آبادي با تاکيد بر لزوم خدمت به دانشجويان دانشگاه پيام نور اظهار داشت : در صورتي که امکان تاسيس فضاهاي ورزشي براي دانشگاه پيام نور وجود نداشته باشد، سازمان تربيت بدني مي تواند فضاهايي را با قيمت مطلوب به دانشگاه اجاره دهد.دکتر عليرضا علي احمدي رييس دانشگاه پيام نور نيز در اين جلسه اظهار داشت : دانشگاه پيام نور در حال حاضر داراي بيش از يک ميليون جمعيت دانشجويي ، 458 واحد و مرکز ، 6500 رشته - محل در مقطع کارشناسي ، 124 رشته - محل در مقطع کارشناسي ارشد و 28 رشته - گرايش در مقطع دکترا است . دکتر علي احمدي در مورد توسعه کمي دانشگاه گفت : از 196 پروژه نيمه تمام دانشگاه پيام نور که از سال گذشته باقي مانده بود ، درصد بالايي به انجام رسيده و مبلغ 43 ميليارد تومان نيز جهت تکميل ساختمان هاي نيمه تمام بالاي 50 درصد به مراکز و واحدهاي داراي پروژه اختصاص يافته است . وي با عنوان اينکه سوله هاي ورزشي در دانشگاه پيام نور براي موارد مختلف مورد استفاده قرار مي گيرند ، اظهار داشت: با توجه به تعداد دانشجويان رشته تربيت بدني دانشگاه پيام نور اين تعداد بايد افزايش يابد .
 
اولين دوره رقابت هاي ليگ برتر ووشو
10 تيم در 2 گروه 5 تيمي به رقابت
خواهند پرداخت
 
مراسم قرعه کشي اولين دوره رقابت هاي ليگ برتر ووشو در سالن همايش دفتر امور مشترک فدراسيون ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو ، اين مسابقات قرار است از تاريخ 9 آذرماه سالجاري با حضور 10 تيم و در 2 گروه 5 تيمي و بصورت رفت و برگشت و متمرکز به ميزباني تهران (ورزشگاه شهيد شيرودي) آغاز شود.
در اين رقابت ها پس از انجام بازي هاي گروهي از هر گروه 2 تيم به مرحله نيمه نهايي راه مي يابند که بصورت ضربدري با يکديگر به رقابت مي پردازند که در پايان تيم هاي برنده به ديدار نهايي و تيم هاي بازنده به مسابقه رده بندي راه خواهند يافت.
گروه بندي اولين دوره رقابت هاي ليگ برتر ووشو به شرح زير است :
گروه يک : هيات ووشو زنجان ، مجتمع ورزشي جوانه تهران ، پوشينه بافت قزوين ، هيات ووشو مازندران و سامان مسکن شاهين شهر اصفهان .
گروه : 2 نفت ، دانشگاه آزاد اسلامي ، هيات ووشو کرمان ، تربيت بدني چهارمحال و بختياري و شرکت گاز آذربايجان شرقي .

آغاز مسابقات کشتي دانشجويان دانشگاه هاي آزاد منطقه سه  

پانزدهمين دوره رقابت هاي کشتي دانشجويان دانشگاه هاي آزاد اسلامي منطقه سه کشور، به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد جويبار مازندران آغاز شد. 
رييس دانشگاه آزاد اسلامي جويبار در اين خصوص گفت : در اين رقابت ها حدود 180 ورزشکار در 14 تيم آزاد و10 تيم فرنگي در وزن هاي مختلف به مدت دو روز در سالن ورزشي حاجي زاده جويبار رقابت مي کنند. 
اين ورزشکاران از دانشگاه آزاد اسلامي واحدهاي قائمشهر، ساري، آمل، بابل، سوادکوه، نوشهر، چالوس، نکا، نور، لاهيجان، تنکابن، رشت، بندر انزلي و آستارا در اين مسابقات شرکت کردند. 
پيمان ولي پور افزود: برترين هاي اين مسابقات ، اسفند امسال در مسابقات کشتي دانشجويان دانشگاه هاي آزاد اسلامي کشور شرکت خواهند کرد. 


آغاز رقابت هاي پينگ پنگ جوانان در شيراز 

مسابقات قهرمان کشوري پينگ پنگ جوانان از چهارم آبان در شيراز آغاز مي شود. 
گفتني است که در اين دوره از رقابت که به مدت 5 روز ادامه دارد نمايندگان 30 استان کشور با ورزشکاران منطقه آزاد کيش، کرج و توابع تهران پيکار مي کنند.  اين بازي ها در سه بخش تيمي، دوبل و انفرادي برگزار مي شود.سال گذشته تيم خوزستان عنوان نخست مسابقات قهرمان کشوري جوانان را به خود اختصاص داد.  
 
پينگ پنگ بازان آسيا در قزوين به ميدان مي روند  دومين دوره رقابت هاي بين المللي پينگ پنگ قهرماني آسيا به ميزباني قزوين برگزار مي شود.  گفتني است که اين رقابت ها 26 تا 29 آذر در دو رده سني نوجوانان و جوانان و در سه بخش تيمي، دوبل و انفرادي برگزار مي شود.
فدراسيون پينگ پنگ کشورمان براي برگزاري اين مسابقات از برترين هاي آسيا دعوت کرده تا به قزوين سفر کنند.ضمن اينکه 5000 دلار جايزه نقدي براي اين بازي ها در نظر گرفته شده است.  در پايان اولين دوره  مسابقات پينگ پنگ بين المللي قهرماني آسيا که سال گذشته در قزوين برگزار شد نمايندگان کشورمان در رده نونهالان عنوان نخست را کسب کردند. 
تيم هاي هند و ترکيه نيز در رده هاي نوجوانان و جوانان به مقام اول دست يافتند. 
 
بهره برداري از سالن ورزشي ويژه
جانبازان و معلولان استان اردبيل 

همزمان با گراميداشت هفته تربيت بدني و ورزش ، سالن ورزشي جانبازان و معلولان استان اردبيل به بهره برداري رسيد. 
علي نيکزاد استاندار اردبيل در مراسم افتتاح اين سالن ، استان اردبيل را از لحاظ اجراي مصوبات طرحهاي ورزشي رياست جمهوري رکورددار در سطح کشور توصيف کرد. 
وي افزود : براي تمام شهرستان هاي استان اردبيل با مصوبات رييس جمهوري ، احداث دو سالن پيش بيني شده و تاکنون اين استان با اجرا و افتتاح   14 سالن ورزشي ، بيشترين احداث را در کشور داشته است. 
وي با اشاره به اعتبار هزينه شده   70 ميليارد ريالي در اجراي اين طرح ها گفت : عمليات اجرايي هفت سالن ديگر شروع شده که تا پايان سال به بهره برداري خواهد رسيد. 
نيکزاد همچنين جانبازان را سند افتخار ، شرافت ، حريت و مردانگي ايران اسلامي اعلام کرد و گفت : ما هر قدر ، کار براي اين عزيزان انجام دهيم باز هم مديون دلاوري ها ، شجاعت و روحيه شهادت طلبي جانبازان هستيم. 
در مراسم افتتاح سالن ورزشي جانبازان استان اردبيل ، سردار مجيد مشايخي رييس بسيج کشور و محمود خسروي وفا رييس فدراسيون معلولان و جانبازان حضور داشتند.
 
تازه ترين رده بندي برترين تيم هاي فوتبال جهان 
ايران دو پله صعود کرد 

بر اساس تازه ترين رده بندي برترين تيم هاي ملي فوتبال جهان، تيم ايران با دو پله صعود نسبت به رده بندي پيشين فيفا در جايگاه سي و هشتم قرار گرفته است. 
گفتني است که کميته فني فدراسيون بين المللي فوتبال تازه ترين رده بندي برترين تيم هاي ملي فوتبال جهان را اعلام کرد که بر اين اساس تيم ملي ايران با 703 امتياز و دو پله صعود نسبت به رده بندي سپتامبر در رده سي و هشتم جهان قرار گرفته است. اين در حالي است که تيم ايران در ميان تيم هاي آسيايي پس از ژاپن در مکان دوم ايستاده است. 
تيم ژاپن هم اکنون با 758 امتياز تيم سي ام جهان است. 
کره جنوبي پس از تيم هاي ژاپن و ايران در رده سوم قرار گرفته و عربستان تيم چهارم آسياست. اين در حالي است که عراق قهرمان جام ملت هاي آسيا با 4 پله سقوط نسبت به رده بندي ماه گذشته در جايگاه شصت و نهم ايستاده است. 
نکته جالب در اين رده بندي صعود تيم ملي آرژانتين پس از دو پيروزي اين تيم برابر شيلي و ونزوئلا به مکان اول است. اين در حالي است که ايتاليا قهرمان جام جهاني با دو پله سقوط در مکان سوم قرار گرفته و برزيل نيز با يک پله صعود به رده دوم اين رده بندي صعود کرده است. 
 
گردهمايي دبيران هيات هاي پينگ پنگ

جلسه دبيران 30 هيات پينگ پنگ استان هاي کشور  در آکادمي بين المللي تهران برگزارشد.
گفتني است که گردهمايي فوق جهت بررسي ميزباني مسابقات در سال 87 بررسي کميته ها در مناطق هشت گانه کشور و بحث در مورد چگونگي گسترش کارهاي کميته توسعه فدراسيون برگزار شد.
 
دانشگاه صنعتي اصفهان ، ميزبان شطرنج بازان دانشجو
 
مسابقات شطرنج قهرماني پسران دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي سراسر کشور، از امروز در دانشگاه صنعتي اصفهان آغاز خواهد شد .
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ; در اين دوره از رقابت ها که به منظور نکوداشت ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس به نام سردار شهيد احمد کاظمي مزين شده است 240 دانشجوي شطرنج باز برتر کشور ، در قالب 40 تيم با يکديگر به رقابت خواهند پرداخت .
گفتني است اين مسابقات که به روش سوئيسي برگزار مي شود تا روز جمعه 11 آبان ماه در سالن تربيت بدني دانشگاه صنعتي اصفهان ادامه خواهد داشت . 
 
 اخبارورزشي دزفول 
دزفول -خبرنگار آفرينش:
يک دوره مسابقه چهار جانبه بسکتبال با حضور تيم هاي شاهين،شرکت منصورين، مدرسه بسکتبال و شاهد در دزفول برگزار شد. در اين دوره از مسابقات که به همت حميد کارساز پس از مدتها تدارک ديده شده بود تيم ها  به مدت سه روز در سالن جهان پهلوان تختي دزفول و زير نظر اداره تربيت بدني به رقابت پرداختندو سرانجام با قهرماني تيم شاهين به پايان رسيد.
گفتني است که تيم شاهين در مسابقات انجام شده با کسب سه پيروزي متوالي به مقام قهرماني رسيد و تيم هاي شاهد ومدرسه بسکتبال دوم و سوم  شدند. سفيد پوشان شاهين دزفول با قهرماني در اين دوره از مسابقات بعنوان نماينده دزفول در مسابقات سوپر ليک استان حضور خواهد داشت .
اسامي تيم قهرمان شاهين: داوود کلانتريان، امير آقايي، رهبر روغني، بهروز نقاش، ميلاد گوشوار، مجيد عظمي فر، رضا مشاک، شاهپور مهندس پور، مهدي توحيد منش، حسين حويزاوي، رضا سليمان نژاد، امين يعقوبي نژاد - مربي: شاهين خندان - سرپرست:علي اندي.


 امير قلعه نوعي : به هيچ تيمي فکر نمي کنم 

امير قلعه نوعي سرمربي پيشين تيم فوتبال استقلال تهران با ابراز اميدواري نسبت به آينده اين تيم، گفت: اطمينان دارم که استقلال با هدايت کادر فني فعلي و درايت مديريت باشگاه به موفقيت مي رسد. 
وي افزود: من از ابتداي فصل جاري مسابقات ليگ برتر تاکيد داشتم که با تلاش مديريت باشگاه استقلال جمعي از بهترين هاي فوتبال کشور در اين تيم جمع شده اند. 
وي با ابراز خوشحالي از پيروزي تيم فوتبال استقلال در ديدار مقابل پگاه گيلان، اذعان داشت: خوشحالم که استقلال پس از چند هفته ناکامي طعم موفقيت را چشيد و توانست با غلبه بر پگاه گيلان به آرامش برسد. اين پيروزي ثمره تلاش مربيان، بازيکنان استقلال و صبوري هواداران است که هميشه حامي تيمشان بوده اند. وي با اشاره به ديداراين هفته استقلال مقابل ابومسلم مشهد، افزود: با توجه به حضور آقاي پرويز مظلومي درتيم فوتبال ابومسلم مي توانيم انتظار تماشاي يک بازي جذاب را داشته باشيم. مطمئنا اين بازي، يک بازي به يادماني و جذاب براي هواداران خواهد بود.  وي با اميدواري از آينده تيم فوتبال استقلال ياد کرد و افزود: قدرمسلم استقلال اين پتانسيل را دارد که با هدايت کادر فني فعلي و درايت مديريت باشگاه به انسجام دست يابد. در شرايط فعلي تنها حمايت و پشتيباني است که مي تواند به استقلال کمک کند و اين تيم را به آرامش برساند. 
وي در خصوص شايعات حضورش در تيم هاي ليگ برتري گفت: من در حال حاضر تنها برنامه ام شرکت در دوره پيشرفته مربيگري است وبه تمام پيشنهادهايي که از تيم هاي ليگ برتري داشتم پاسخ منفي داده ام. قطعا پس از طي اين دوره و اندوختن دانسته هاي فني، براي حضور مجدد در عرصه مربيگري تصميم گيري خواهم کرد. 


 جدول ليگ برتر  


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته