جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه نسخه شماره 2891

با شرکت فعال دانشجويان
جشنواره غذاهاي محلي در دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي کرمان:
مديريت قوي دانشگاه آزاد اسلامي موجب ارتقاي اين دانشگاه در تمام ابعاد شده است


پرداخت حداکثر 6 ميليون تومان وام ضروري حوادث غيرمترقبه به دانشجويان


زنگ آفرينش


کوتاه و خواندني


  با شرکت فعال دانشجويان
 جشنواره غذاهاي محلي در دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد 

 آفرينش: برگزاري جشنواره هاي دانشجويي بويژه جشنواره هايي که نشات گرفته از فرهنگ و آداب و رسوم محل سکونت دانشجويان است در يک محيط دانشگاهي هم موجبات ايجاد نشاط و پويايي را در دانشگاه ها در کنار تحصيل فراهم مي آورد و هم شناخت متقابل فرهنگ ها را در فضاي تکثر فرهنگي دانشگاه ها فراهم مي آورد. اين اقدامات بويژه از آن لحاظ که دانشجويان در بخش هاي مختلف اين مانند تصميم گيري و برنامه ريزي و اقدامات اجرايي را خود برعهده دارند اقدامي کاملا دانشجويي محسوب مي شود. نمونه هاي آن در جشنواره فرهنگ استان ها در کوي دانشگاه که در سالهاي اخير از رونق فرواني برخوردار شده، قابل مشاهده است.
در همين راستا دانشگاه فردسي مشهد در جشنواره غذاهاي محلي دانشگاه ها فضايي صميمي و پر از رنگ وبوي غذاهاي مختلف را همراه با نشاط و پويايي دانشجويي برگزار کرده است. گزارش ايسنا منطقه خراسان از اين جشنواره حال و هواي فضاي دانشجويي را در ماه هاي آغازين سال تحصيلي جديد به خوبي نشان مي دهد.
عطر غذاهاي مختلف اين روزها فضاي سالن ميلاد دانشگاه فردوسي مشهد را پر کرده است، دانشجويان کرد، ترک، لر و ... هر يک در پشت اجاق هاي مستقر در سالن، با پخت غذاهاي محلي خود سعي بر معرفي غذاهاي بومي خود به سايرين دارد.
اشکنه، کله جوش، آش دوغ، ماهي شکم پر، حلوا شير، کشک و بادمجان، زرشک و بلغورشير برخي از غذاهاي محلي مناطق مختف کشور اسلامي مان است که در اين جشنواره توسط دانشجويان پخت و عرصه مي شود.
جشنواره دانشجويي غذاهاي محلي  در راستاي تنوع بخشي فعاليت هاي فرهنگي و بسط و گسترش فعاليت هاي جمعي و گروهي دانشجويان توسط اداره کل امور فرهنگي در مناطق دانشگاهي مختلف کشور برگزار مي شود.
جشنواره غذاهاي محلي دانشجويان دانشگاه هاي منطقه 3 کشور به ميزباني دانشگاه فردوسي از 28 مهر با حضور دانشجويان دانشگاه هاي فردوسي مشهد، بيرجند، بجنورد، تربيت معلم، سبزوار، علوم پايه، دامغان، سمنان، بجنورد، علوم طبيعي گرگان، مازندران و گيلان برگزار شد.
در جشنواره امسال، دانشجويان خارجي از کشورهاي يمن، افغانستان و بنگلادش نيز شرکت کرده  بودند تا غذاهاي بومي خود را معرفي و ارايه کنند.
احمد فواد راسخ، مسوول غرفه کشور افغانستان ضمن مثبت ارزيابي کردن اين جشنواره گفت: به دليل آشنا نبودن دانشجويان ايراني با غذاهاي افغاني، دوست داشتيم که غذاهاي محلي و فرهنگ بومي خود را معرفي کنيم و اين جشنواره در تبادل فرهنگي ايران و افغانستان نقش مهمي دارد.
مسوول غرفه خارجي اين جشنواره ضمن تشکر از مسوولان دانشگاه فردوسي مشهد، کمبود مواد اوليه را از مشکلات اين جشنواره عنوان کرد.
رضا عنايتي، مسوول غرفه  روستاي گراخک شانديز نيز با اشاره به کمبود فضا نسبت به ازدحام جمعيت و عدم تهويه هواي مناسب، گفت: با وجود اين مشکلات آشنايي جديد با سنت هاي قديمي و از ياد رفته و اثبات اينکه بسياري از غذاهاي سنتي ما از غذاهاي امروزي علمي تر و مقوي تر هستند، مدنظر هستند.
وي تصريح کرد: ما علاوه بر غذاها و محصلات موسيقي و لباس هاي محلي روستايمان را نيز آورده ايم که چون بازديدکنندگان دانشجو هستند،  مي توانند با فرهنگ بومي و آداب و رسوم ما هم آشنا شوند.
از جمله غذاها و محصولات شانديز که در اين غرفه به چشم مي خورد، اشکنه هويج که بيش از 30 نوع مواد غذايي مقوي دارد، اشکنه  کشته، دسر غذا (سيب و کدو تنبل پخته شده) و غلف خرسي مي باشد.
در غرفه  شانديز که از طرف سازمان ميراث فرهنگي حاضر شده اند، ظروف عتيقه مثل، سماور زغالي روسي، جادوغي، گراجوش و کتري مسي هم وجود دارد.
روستاي گراخک شانديز، به دليل کسب مقام اول در چند جشنواره غذايي، به عنوان ميهمان ويژه از اين جشنواره دعوت شده است که البته عرضه و فروش ندارند، بلکه به صورت نمادين ظاهر شده اند.
زهرا محمودي، دبير سلف سرويس دانشگاه سمنان و نماينده امور مالي و فرهنگي جشنواره غذاهاي محلي اظهار کرد: به دليل کمبود پرسنل و فضاي آشپزخانه و در نتيجه کمبود غذاهاي محلي، بسياري از دانشجويان دست خالي بر مي گردند.
زهرا محمودي حضور کشورهاي خارجي از جمله افغانستان را در اين جشنواره مثبت ارزيابي نمود و اظهار اميدواري کرد که در جشنوارهاي بعد، شهرهاي متنوع تري حضور يابند.
گفتني است غذاهاي غرفه  سمنان، آش دوغ، پيراشکي، گوشت و ماهي شکم پر مي باشد.
الهام جلالي، سرپرست غرفه  دانشگاه هنر نيشابور نيز در گفت وگو با خبرنگار ايسنا، نقطه مثبت اين جشنواره را آشنايي بازديدکنندگان با غذاهاي مختلف و استفاده از اين تنوع غذايي در مصرف غذاهاي روزانه ذکر کرد.
وي مشکلات اين دوره جشنواره را کمبود مواد اوليه براي طبخ غذا، عدم هماهنگي مسوولان در نتيجه تداخل گروه ها در يک غرفه و در يک روز و  پرداخت هزينه  اياب و ذهاب توسط خود دانشجويان دانست.
وي که با غذاي حلوا شير در اين جشنواره شرکت کرده اند، از اطلاع رساني خوب دانشگاه و استقبال دانشجويان اظهار رضايت کرد.
نجمه محبوبي، نماينده غرفه  بيرجند يکي از مشکلات را تمام شدن غذاها قبل از شروع بازديد خانم ها دانست و گفت: اگر براي اين گونه جشنواره ها زودتر اطلاع رساني و هماهنگي مي شد، بهتر مي توانستيم ظاهر شويم. در غرفه  بيرجند، کشک، سير، کشک و بادمجان، انار، زرشک و بلغور شير به چشم مي خورد.
فاطمه سلطاني، مسوول اجرايي جشنواره دانشجويي غذاهاي محلي در خصوص گله  بعضي از گروه ها از کمبود مواد غذايي و محدوديت طبخ غذا گفت: ما به گروه ها اعلام کرده  بوديم که نوع مواد اوليه،  نام دو نوع غذا براي سه روز جشنواره و اسامي اعضاي گروهشان را براي ما فاکس کنند و موادي که ما آماده کرده ايم، بر اساس آمار خود گروه ها بوده است. وي همچنين گفت: حتي قرار است مواد اوليه گروه هايي را که غذاهاي خود را تغيير مي دهند را نيز تهيه کنيم.
وي در خصوص اتمام غذاها در غرفه ها تصريح کرد: ما براي هر غرفه در هر روز 50 ژتون تعيين و اين تعداد را براي آقايان و خانم ها به صورت 25 تايي تقسيم کرده ايم . در ضمن براي رعايت مساوات ساعت بازديد اين دو گروه را با هم تعويض مي کنيم.
وي در خصوص کمبود فضاي سالن گفت: معيار انتخاب سالن، کاهش بعد مسافت بين آشپزخانه و سالن جشنواره و کاهش مشکلات حمل و نقل است.
فاطمه سلطاني ضمن مثبت ارزيابي کردن اين جشنواره،  از تنوع غذاهاي ايراني ياد کرد و تصريح کرد: علاوه بر اينکه قصد داريم بروشور طبخ غذاهاي خارجي را به صورت کتابچه ارائه کنيم، مسوولان سلف دانشگاه فردوسي مشهد هم از اين غذاها ليست برداري کرده اند و عملا پخت اين غذاها در فضاي دانشگاهي ما تاثير مي گذارد.
مسوول اجرايي جشنواره دانشجويي غذاهاي محلي افزود: روز گذشته نمايندگان کشورهاي يمن و بنگلادش جايگزين نماينده افغانستان در غرفه  خارجي شدند.


  رئيس دانشگاه آزاد اسلامي کرمان:
 مديريت قوي دانشگاه آزاد اسلامي موجب ارتقاي اين دانشگاه در تمام ابعاد شده است  

آفرينش: مديريت قوي دانشگاه آزاد اسلامي، وضعيت اين دانشگاه را در تمام ابعاد آن به حد قابل قبولي ارتقا داده است.
رئيس واحد کرمان در نشستي خبري با بيان اين مطلب به تشريح عملکرد ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامي پرداخت و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1361 با هدف توسعه نيروي انساني تاسيس شد.
دکتر منظري توکلي افزود: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي با همه آن همه انتقادهايي که در بدو تاسيس وجود داشت به جايگاه خوبي دست يافته است و با يک ميليون و 300 هزار دانشجو، يک ميليون و 900 هزار فارغ التحصيل، 25 هزار هيات علمي و 30 هزار کارمند با 11 ميليون متر مربع ساختمان مشغول به فعاليت است.
وي اظهار داشت: دانشگاه آزاد بزرگترين دانشگاه در خاورميانه است که اين خود جايگاه دانشگاه اسلامي را در توسعه نيروي انساني نشان مي دهد و همچنين در توليد علم سهم عمده اي را داراست.
وي در ادامه به زمان تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي کرمان اشاره و تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي کرمان در سال 62 تاسيس شد و با تعداد کمي دانشجو و رشته تحصيلي شروع به کار کرد و امروز تعداد کل دانشجويان اين واحد 14 هزار و 160 نفر است.
 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي کرمان تعداد انجمن هاي علمي دانشگاه را 19 انجمن، تعداد اساتيد نيمه وقت و تمام وقت را 600 نفر و تعداد کارکنان، تعداد رشته هاي تحصيلي، تعداد مقالات سال گذشته و سال جاري را به ترتيب 385، 73، 160 و 166 ذکر کرد.
وي در ادامه با اشاره به کيفيت آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي کرمان گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامي کرمان از نظر کيفيت در سطح قابل قبولي قرار دارد البته هنوز به سطح استاندارد جهاني نرسيده است و امروز تاکيد رياست دانشگاه آزاد اسلامي بر افزايش کيفيت آموزشي، جذب هيات علمي و کارگاه هاي آموزشي است.
 منظري توکلي در ادامه به فعاليت هاي عمراني اين واحد دانشگاهي اشاره کرد و يادآور شد: افتتاح ساختمان دانشکده ادبيات با هشت هزار متر مربع و دانشکده علوم در سال جاري و همچنين افتتاح خوابگاه شماره 4 با تمامي امکانات سرمايشي و گرمايشي از جمله فعاليت هاي عمراني اين واحد دانشگاهي بوده است.
وي خاطرنشان کرد: ساخت و احداث ساختمان دانشکده صبا در شهرک خواجو، گلخانه آموزشي براي دانشجويان رشته کشاورزي با يکهزار مترمربع متراژ و دانشکده هنر و معماري و اصلاح وضعيت گرافيکي سردر دانشگاه از ديگر اقدامات در دست اجراي دانشگاه آزاد اسلامي کرمان است.


  پرداخت حداکثر 6 ميليون تومان وام ضروري حوادث غيرمترقبه به دانشجويان 

 مهر: رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم گفت: مبلغ وام ضروري براي حوادث غيرمترقبه دانشجويان در سال جاري برابر با 3 تا 5 برابر سقف وام ضروري به ميزان يک ميليون و 200 هزار ريال به دانشجويان واجد شرايط پرداخت مي شود.
مهرداد فولادي نژاد افزود: دانشجويان دانشگاه پيام نور و جامع علمي کاربردي در سال جاري نيز مانند ساير دانشجويان دانشگاهها به مبلغ يک ميليون و 200 هزار ريال از وام ضروري بهره مند مي شوند.
رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم علوم گفت: وام ضروري براي دانشجويان قهرمان ورزشي نيز در مقاطع کارداني و کارشناسي ناپيوسته معادل 2 ميليون و 400 هزار ريال و در ساير مقاطع 3 ميليون و 600 هزار ريال درنظر گرفته شده است.
وي خاطرنشان کرد: بازپرداخت کليه وامها و تسهيلات رفاهي در پايان تحصيل دانشجويان صورت مي گيرد و در صورت تمايل دانشجويان به بازپرداخت نقدي، بدهي آنها به صورت نقدي اخذ و تسويه حساب صادر مي شود. در صورت عدم توان مالي دانش آموخته، بدهي به صورت بلند مدت تقسيط مي شود.


 زنگ آفرينش 

 با شماره تلفن        88909727
    آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد .

کمبود و نبود اوراق اسنادرسمي در دفتر خانه ها

کمبود اوراق اسناد رسمي در دفاتر اسناد رسمي که مدتيست سند هاي مردم را دچار مشکل کرده است خصوصا در تهران انتظار مي رود نسبت به تامين و چاپ اين اوراق اقدام جديو سريع انجام گيرد بسيار متشکر و سپاسگزاريم که اگر با نوشتن اين مطلب مشکل مردم را به گوش مسئولان ذيربط برسانيد .
تهران - محمدي

رسيدگي به گرما و سرما و هواکش مهد کودک ها ضرورت فصل

با توجه به اينکه کودکان نسبت به هوا بسيار حساس هستند و با کوچکترين تغيير در سرما و گرما و ناسالم بودن هوا بيمار مي شوند رسيدگي به هواکش و سرويسهاي سرمايش و گرمايش اين موسسات بسيار ضروري است تا شاهد بيماريهاي پي در پي کودکان نباشيم بخصوص وجود هواکش و سالم سازي  کلا س ها  از اولويت براي اين مکانها مي باشد .
تهران - جعفر ريشه

مشکل مفقودي کارت سوختم مرا خانه نشين کرده

مدتهاست که کارت سوخت خود را گم کرده ام چون تنها راه امرار معاش اينجانب کار در آژانس بود مدتهاست به دليل نداشتن سوخت از مسافربري بازمانده و خانه نشين شده ام و با مراجعات دوره اي که چند بار به پست و راهنمايي و رانندگي و کامپيوتر و کافي نت و غيره نتيجه اي نگرفته ام لطفا اطلاع رساني کنيد که من و امثال من چه بايد بکنيم .
تهران - تلفن به زنگ آفرينش

ايران، فقط تهران نيست !

هر روزه در تهران شاهد اقدامات جديدي براي حل مشکل ترافيک با پل زدن و بزرگراه جديد هستيم که ميليارد ها تومان هزينه مي شود گرچه اين امر براي حل مشکلات روز افزون تهران ضروري است بلکه اگر اين هزينه ها ميلياردي در شهرستانها سرمايه گذاري شود شايد عده اي را راغب کند که به شهرستا نها مهاجرت نمايند و اين مشکلات تهران هم حل شود اگر بي توجهي  به شهرستانها اين اقدامات ادامه يابد روزي در تهران هم براي زندگي به بن بست خواهيم رسيد .
تلفن از شهرستان عده اي بيکار

نبايد با احساسات مردم بازي کرد

در استان گيلان صاحب خانه شدن يک افسانه شده است در حال حاضر نه از طريق اداره کل تعاون بلکه از طريق کافي نت و بنگاههاي معاملاتي هم براي ثبت نام مسکن مردم را مشغول کرده اند تا اينکه کار بجايي رسيده آقاي نمايشي مدير کل تعاون در يک مراسمي اعلام کرد و گفت  بيش از 50 هزار نفر براي ثبت نام مسکن اسم نويسي کرده ايم اما مردم مي گويند با توجه به اينکه اميدي به خانه دار شدن در اين مسير نيست ولي باز هم وقت مي گذاريم دنبال ثبت نام هستيم چون فشار اقتصادي زيادي را متحمل هستيم فقط از مسئولان ذيربط تهران انتظار داريم تا در اين خصوص رسيدگي نمايند تا نا اميدي به اوج خود نرسد .
رشت - سيد اکبر خوشحال

شهرداري رشت بجاي سنگ فرش نمودن پياده روها ، همه جا را آسفالت مي ريزد

مردم مي گويند شهرداري عوارض مي گيرد تا با اين در آمد به زيباسازي شهر بپردازد و هم معابر و پياده رو ها را سنگ فرش کند نه اينکه همه را آسفالت کند آنهم بطور غير استاندارد .. بلوار يخ سازي ، دروازه لا کان  و بلوار قلي پور ، مردم مي گويند اينگونه حرکت يک نوع هدر دادن عوارض اخذ شده مي باشد.
رشت- سيد اکبر خوشحال

چرا جلوي گاري هاي فلافل فروشي در جلوي مدارس را نمي گيرند

مديران مدارس در استان گيلان به خصوص مدارس ابتدايي بايد از حضور گاري هاي فلافل فروشي در مقابل در مقابل مدارس خود جلوگيري کنند چون در زمان تهيه و پخت فلافل در يک گاري بهداشت رعايت نمي شود . دانش آموران هم بايد از مصرف اينگونه مواد غذايي غير بهداشتي که با روغن سوخته درست مي شود دوري کنند چون واقعا خطر ناک است و بهداشت دانش آموزان که جگر گوشه پدر و مادران خود هستند را با خطر جدي روبرو مي سازند و جا دارد تا مسئولان به اين امر رسيدگي کنند .
رشت - سيد امير خوشحال

در برنامه ها و نوشتار از کلمات بيگانه استفاده نکنيم

در حاليکه فرهنگستان زبان و ادب فارسي تلاش در جهت فارسي کردن کلمات دارد اما باز در موارد زيادي ديده مي شود بخصوص در مجالس و محافل بين المللي که بايد مليت خود را اثبات و زبان فارسي را پاس بداريم بايد اين مسئله دقيق اجرا شود مثلا در نشست سران حاشيه خزر بهتر بود به جاي اجلاس همان کلمه فارسي نشست را در تابلو ها و نوشته ها به کار برده مي شد و يا در همايش هاي ديگر از کلمات فارسي استفاده شود .
تلفن يک هموطن ايراني مقيم آلمان

طرح سرعت گيرها، طرح ايمني يا ضد ايمني

اجراي طرح سرعت گير به عبارتي اجراي موانع که متاسفانه به جاي ايجاد ايمني، ترددها را دچار مخاطره خواهد کرد. طبق اعلام کنوانسيون در سال 1968 ميلادي و آيين نامه علايم راه هاي کشور و نيز با توجه به تبعات سو» آن در ايمني نصب هر گونه مانع بيش از
2/5 سانتي متر در سطح راه ها ممنوع مي باشد. اما با توجه به تصادفات اخير، استاندار گيلان و کليه فرمانداران شهرستان ها حتما در خصوص جمع آوري موانع آسفالتي غيرمجاز در راه هاي استان گيلان فکري اساسي بکنند تا اينکه کليه سرعت گيرها حتما با مجوز راه و ترابري نصب شود در غير اين صورت سرعت گيرهاي غيرمجاز هرچه سريع تر جمع آوري گردد.
رشت- سيد اکبر خوشحال


 کوتاه و خواندني 


تدوين شيوه اي نوين در روباتيک;
درخشش رياضيدان ايراني يک دانشگاه آمريکايي در علوم روباتيک

مهر: استاد ايراني دانشگاه وويمينگ آمريکا در طرح پيشنهادي خود شيوه هاي نوين استفاده از علم رياضي و رياضي دانان در توسعه علوم روباتيک سازي جهان را تشريح کرد.
پروفسور فرهاد جعفري استاد برجسته رياضيات در دانشگاه وويميگ به همراه چهار تن ديگر از اساتيد مسلم اين رشته در آمريکا با دعوت اتحاديه وويمينگ در نشست ويژه و سخنراني مربوط به آن حاضر و طرح پيشنهادي خود در خصوص استفاده از علوم رياضي براي سازه هاي روباتيکي آينده را مطرح کرد.در اين نشست ويژه کارشناسي که با نام "پيدايش رشته ها" برگزار شد طرح پيشنهادي "رازهاي حيات صفر و يک" نيز به عنوان يکي از نمايش هاي ويژه از سوي پروفسور اريک مورهوس از رياضيدانان سرشناس آمريکا ارايه شد.پروفسور فرهاد جعفري با طرح پيشنهادي "چگونه رياضي براي بهينه ساختن طراح و عمل به کار گرفته شود" نشان داد که چگونه رياضيات و رياضي دانان نقش کليدي در گسترش و توسعه صنايع روباتيک سازي جهان ايفا مي کنند.پرفسور فرهاد جعفري داراي دو مدرک دکتري از دانشگاه ويسکونسين مديسون در رشته هاي رياضيات و فيزيک پزشکي است.

 نخستين جشنواره استاني نشريات دانشجويي
 منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد

آفرينش: نخستين جشنواره نشريات دانشجويي منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد و پس از دو روز فعاليت با معرفي برترين ها به کار خود پايان داد.
دبير نخستين جشنواره نشريات دانشجويي منطقه شش دانشگاه آزاد اسلامي در ابتداي مراسم اختتاميه اين جشنواره که با حضور دانشجويان، مديران و مسوولان دانشگاه هاي استان خوزستان برگزار شد، با ارائه گزارشي از نحوه برگزاري اين جشنواره گفت: اين جشنواره با هدف تقدير و تشويق نشريات برتر و گسترش نشريات دانشجويي به مدت دو روز در واحد اهواز برگزار شد.حجت الاسلام سيد محمد قاضي مرعشي با اشاره به برگزاري نمايشگاه آثار و محصولات نشريات دانشجويي در حاشيه اين جشنواره افزود: نمايشگاه آثار و فعاليت هاي نشريات برتر دانشجويي دانشگاه هاي استان خوزستان با حضور بيش از 30 نشريه دانشجويي در 20 غرفه مجزا در دانشکده فني و مهندسي واحد اهواز برگزار شد.وي با اشاره به حضور نشريات دانشجويي 10 دانشگاه آزاد اسلامي استان خوزستان در اين نمايشگاه افزود: از 261 اثر رسيده به دبيرخانه جشنواره، 60 اثر در 18 بخش علمي، فرهنگي، سرمقاله، طراحي و... به همراه 15 نشريه به عنوان آثار نشريات برتر برگزيده شدند.
 
کلنگ ساختمان آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي
واحد هريس به زمين زده شد

آفرينش: مراسم کلنگ زني مجتمع دانشگاه آزاد اسلامي واحد هريس با حضور امام جمعه، فرماندار شهرستان هريس و اعضاي شوراي اسلامي شهر برگزار شد.در اين مراسم، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد هريس اعلام کرد: ساخت سايت اصلي دانشگاه در 12 هکتار زمين آغاز شده و نخستين پروژه اين سايت، ساختمان آموزشي با مساحت سه هزار متر مربع است که اوايل سال 88 به اتمام خواهد رسيد.وي افزود: از سال آينده، ساخت سالن سلف سرويس دانشگاه نيز در کنار اين پروژه شروع خواهد شد.در ادامه مراسم مهندس محمد نريماني راد از اهالي و اهدا کنندگان زمين و ادارات مختلفي که همکاري دارند، تقدير و تشکر کرد.
 
پذيرش مقاله عضو هيات علمي واحد تهران مرکزي در دانشگاه دورتموند آلمان
 
آفرينش: مقاله علمي دکتر پريسا درخشان مقدم عضو هيات علمي گروه زبان آلماني واحد تهران مرکزي در دانشگاه دورتمون آلمان پذيرفته شد. اين مقاله با عنوان "اشتباهات زبان آموزان ايراني در يادگيري زبان آلماني و معرفي برنامه جديد گروه آلماني (دانشگاه آزاد اسلامي) براي رفع اين اشکالات "در سمينار دو روزه آموزش بين فرهنگي دانشگاه دورتموند آلمان پذيرفته شد. گفتني است اين سمينار چهارم و پنجم آبان ماه در آلمان برگزار مي شود.

سردار احمدرضا رادان در واحد شهرري :
دانشگاه نيازي به استقرار پليس ندارد

همايش آرمانهاي سبز با حضور سردار رادان فرماندهي نيروي انتظامي تهران بزرگ و مسئولان شهري در دانشگاه ازاد اسلامي واحد شهرري برگزار شد .
 به گزارش روابط عمومي واحد شهرري ، در اين همايش که با هدف پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي برپا گرديد، سردار رادان به ضرورت پرداختن به مسائل اجتماعي در جامعه اشاره کرد و گفت : با اجراي طرح امنيت اجتماعي که از چندي پيش در جامعه اجرا مي شود ، با توجه به نظر سنجي هايي به عمل آمده در اين زمينه شاهد هستيم که 82 درصد مردم از اجراي طرح امنيت اجتماعي در مصاديق مختلف چون برخورد با بدحجابي ، اراذل و اوباش ، برخورد با معتادين خطرناک و مزاحمين نواميس رضايت کامل دارند .وي با بيان اينکه دستگيري اراذل و اوباش باعث بالا رفتن احساس امنيت در جامعه مي شود افزود : اگر احساس امنيت در جامعه از بين برود ، مردم نسبت به حکومت شک مي کنند ، دچار آشفتگي مي شوند و انتظاراتشان بالا مي رود .  وي افزود : با توجه به منزلت فضاهاي دانشجويي ، اين اماکن  نياز به استقرار پليس در راستاي اجراي طرح ارتقا» امنيت اجتماعي ندارند و مطمئن هستيم اين موضوع از دغدغه هاي مسئولين دانشگاه ها به حساب نمي آيد .سردار رادان خاطر نشان کرد : در ادامه ارتقا» اين طرح باب هاي جديدي با توجه به دغدغه هاي مردم بازخواهد شد که اميدواريم ديگر هيچ نگراني در خصوص مسائل اجتماعي در بعد امنيت نداشته باشيم .رئيس پليس پايتخت با بيان اينکه پليس پذيراي دانشجويان و اساتيد دانشگاه ها در ارائه طرح هايي مربوط به مسايل اجتماعي مي باشد ، خواستار هر چه بيشتر تعامل اين محفل علمي با نيروي انتظامي شد .شايان ذکر است فرمانده نيروي انتظامي در انتهاي مراسم ضمن بازديد از موزه جديدالتاسيس فرهنگ ايران و ملل مسلمان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرري ، در گفت گوي صميمانه دانشجويان اين دانشگاه شرکت نمود و به سوالات آنها پيرامون مسائل مربوط به پليس و امنيت اجتماعي پاسخ داد .   
 
افزايش وام مسکن اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي

مهر: معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي از افزايش وام مسکن اعضاي هيئت علمي و کارکنان اين دانشگاه در سال جاري خبر داد.
مهندس شهرکي معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي افزود : وام تامين مسکن اعضاي هيئت علمي از 15 ميليون تومان به 25 ميليون تومان و وام کارکنان از 10 ميليون تومان به 15 ميليون تومان افزايش پيدا کرده است.
وي ياد آور شد: بخشي از وام کمک تامين مسکن اساتيد و کارکنان از منابع دانشگاه و مابقي توسط بانک با اولويت گذاري به متقاضيان پرداخت مي شود.
شهرکي افزود: وام کمک به تامين مسکن اعضاي هيئت علمي فقط به اعضاي هيئت علمي رسمي و کارکنان دائم دانشگاه که فاقد مسکن هستند تعلق مي گيرد. وي تاکيد کرد: وام مذکور، بازنشستگان اين دانشگاه را تحت پوشش قرار نمي دهد.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته