جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران شنبه نسخه شماره 2892

ليگ برتر باشگاه هاي کشور
پرسپوليس باز هم نباخت ، استقلال مساوي کرد

افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:
نگران نيستم

فوتسال بازي هاي آسيايي داخل سالن
پيروزي پرگل تيم ايران مقابل اندونزي

عباس ترابيان رييس کميته فوتسال فدراسيون فوتبال :
شرايط برگزاري رقابت هاي فوتسال استاندارد نيست


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90

دارکو درازيچ سرمربي تيم پگاه:
مي توانستيم بازنده نباشيم


  ليگ برتر باشگاه هاي کشور
 پرسپوليس باز هم نباخت ، استقلال مساوي کرد  

هفته يازدهم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور از روز پنجشنبه با دو ديدار آغاز شد.
در اين مسابقات تيم فوتبال ملوان بندرانزلي ميزبان تيم پرسپوليس بود که اين بازي با نتيجه مساوي يک بر يک خاتمه يافت. 
گفتني است که نخستين گل اين ديدار زيبا و تهاجمي را در دقيقه   28 عليرضا واحدي نيکبخت براي تيم پرسپوليس به ثمر رساند و سيد جلال رافخايي در دقيقه   39 گل مساوي را وارد دروازه پرسپوليس کرد. 
داوري اين ديدار را که در هفته يازدهم ليگ برتر برگزار شد ، سعيد مظفري زاده به عهده داشت. 
پرسپوليس بعد از اين ديدار با   25 امتياز در صدر جدول قرار دارد. 
اين ديدار باحضور قابل ملاحظه هواداران تيم پرسپوليس در ورزشگاه شهر انزلي همراه بود. 
در ديداري ديگر تيم فوتبال استقلال اهواز ميزبان تيم پگاه گيلان با نتيجه   3 بر   2 برابر ميهمان خود به پيروزي رسيد. 
گفتني است که گل هاي تيم استقلال در دقيقه   15 توسط مجتبي شيري و در دقايق باضافه   45 و   49 به وسيله روح الله بيگدلي به دست آمد. 
همچنين گل هاي پگاه گيلان در دقايق   68 و   70 به ترتيب توسط  علي نيسي و محمدرضا مهدوي به ثمر رسيد. 
اين مسابقه را که حدود سه هزار تماشاگر داشت، عليرضا فغاني به کمک مجيد شمس و مصطفي فراهاني قضاوت کرد. 
در ادامه اين پيکارها روز گذشته تيم شيرين فراز ميزبان تيم صباباتري بود که اين بازي با نتيجه مساوي يک بر يک خاتمه يافت.پاس در همدان به مصاف راه آهن رفت که 3 بر 2 پيروز شد.
ديدار تيم هاي ذوب آهن و پيکان در فولادشهر برگزار شد که  ذوب آهن يک بر صفر حريف خود را مغلوب کرد.
مقاومت سپاسي نيز 2 بر صفر نفت آبادان را برد.
و در آخرين بازي ديروز استقلال در ورزشگاه آزادي ميزبان تيم ابومسلم بود که اين بازي با نتيجه يک بر يک با گل هاي مجيدي و اولرم پايان يافت.


  افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:
 نگران نيستم 

تيم فوتبال پرسپوليس در روزيکه براي کسب هر 3 امتياز به انزلي رفته بود در نهايت به يک امتياز قناعت کرد و با نتيجه مساوي زمين را ترک کرد . در خصوص ديدار تيم هاي ملوان و پرسپوليس افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: مقابل ملوان موقعيت هاي خوبي به خصوص در نيمه دوم به دست آورديم که در صورت به ثمر رسيدن آنها مي توانستيم با دست پر به تهران بازگرديم. 
وي افزود : ملوان تيم خوبي است و بازي کردن در زمين آنها بسيار سخت است. از بازيکنانم تشکر مي کنم که در اين شرايط و با وجود تماشاگران پرشمار حريف با نظم به بازي ادامه دادند و به غير از پانزده دقيقه تمام جريان بازي در اختيارمان بود. 
وي درمورد تعويض هاي خود در اين ديدار گفت : نيکبخت خسته بود و دوست داشتم تا در پستش از بازيکنان تازه نفس استفاده کنم که عباس آقايي بهترين گزينه بود. فراز فاطمي هم هنوز تبديل به بازيکن 90 دقيقه نشده است و با ورود فرهاد خيرخواه سعي در تغيير نتيجه داشتم که اين گونه نشد ضمن اينکه به بازيکناني نظير عبدي براي اولين بار از ابتدا ميدان دادم، چون براي به دست آوردن جام قهرماني ليگ برتر به تلاش تمام بازيکنانم نياز دارم. 
وي ادامه داد : اين تساوي خللي در روند رو به رشد پرسپوليس ايجاد نخواهد کرد و به هيچ عنوان نگران پس گرفتن صدرنشيني توسط سپاهان نيستم. چون تا پايان فصل بازي هاي زيادي باقي مانده و مهمتر از آن دو بار بايد با سپاهان بازي کنم که آن ديدارها براي مان اهميت ويژه اي خواهد داشت. 
وي با اشاره به درگيري مدافع ملوان با حسين بادامکي گفت: هادي تاميني پس از پايان بازي دو بار به بادامکي ضرباتي وارد آورد که به درستي نمي دانم که بادامکي قبل از آن به بازيکن حريف چيزي گفته باشد، ولي به هر حال جزاي بازيکني که پس از بازي به يار حريف ضربه اي وارد مي کند، محروميت است و اميدوارم که به زودي نظم لازم در چنين مواقعي در ليگ برتر ايران به اجرا درآيد. 
سرمربي پرسپوليس در پايان با تمجيد از مردم بندر انزلي خاطر نشان کرد: بندرانزلي شهر زيبا و جالب توجهي است و مردم اين شهر به خوبي از ما استقبال کردند و اميدوارم اين ديدار در آينده تکرار شود. 


  فوتسال بازي هاي آسيايي داخل سالن
 پيروزي پرگل تيم ايران مقابل اندونزي  

 تيم فوتسال مردان ايران در نخستين ديدار خود مقابل  تيم اندونزي به ميدان رفت و توانست با نتيجه هفت بر صفر پيروز شود. 
گفتني است که گل هاي تيم ايران را سيدعلي کيايي در دقايق   8 و 33 ، احمد مولاعلي در دقيقه 20 ، مسعود دانشور در دقيقه28 ، مصطفي طيبي در دقيقه 32 ، ابراهيم مسعودي کاريجاني در دقيقه  35 و علي اصغر حسن زاده در دقيقه   39 وارد دروازه اندونزي کردند. 
اسامي تيم ملي فوتسال ايران در اين مسابقات به شرح زيراست : 
مصطفي نظري ، محمد مهدي کاتبي ، حسن دنيايي ، مصطفي طيبي ، سيد علي کيائي ، علي اصغر حسن زاده ، محمد کشاورز نصرآبادي ، مسعود دانشور، محمد طاهري ، احمد ملاعلي ، حسين مهدوي نيا، سجاد بندي سعدي و ابراهيم مسعودي کاريجاني . 
دومين دوره بازي هاي آسيايي داخل سالن ماکائو با حضور   45 کشور در  20 رشته از چهارم آبان ماه آغاز شده است.


  عباس ترابيان رييس کميته فوتسال فدراسيون فوتبال :
 شرايط برگزاري رقابت هاي فوتسال استاندارد نيست  

عباس ترابيان رييس کميته فوتسال پس از پيروزي 7 بر صفر ايران برابر اندونزي در رقابت هاي داخل سالن آسيا از شرايط حاکم بر مسابقات فوتسال ماکائو انتقاد کرد و گفت: شرايط مطابق با استانداردهاي کنفدراسيون آسيا نيست. 
وي افزود : ما در بازي اول با توپي مسابقه داديم که مطابق با استانداردهاي  AFC  نبود و همين قضيه در نوع بازي ملي پوشان تاثير منفي خواهد گذاشت. 
وي با بيان اين که خود مسوولان برگزاري اين مسابقات نيز اين مشکل را پذيرفته اند، اظهار کرد: آنها به ما گفتند که توپ استاندارد فيفا در راه است و مسابقات بعدي را با آن توپ برگزار خواهند کرد. 
ترابيان به مشکل ترانسپورت و تغذيه ملي پوشان اشاره کرد و گفت: شرايط موجود طبق آنچه که ما پيش بيني مي کرديم نبوده است و غذاي ملي پوشان با مزاج آنها سازگار نيست و در حالي که همواره در مسابقات دسته جمعي مانند مسابقات سالني ماکائو هر تيم داراي يک فرد راهنماست، اين قضيه در اين مسابقات رعايت نشده است و ما داراي يک راهنماي کامل نيستيم. 
رييس کميته فوتسال تصريح کرد: ما نمي توانيم در شرايط فعلي قول قهرماني را بدهيم، اگرچه 9 ماه است در اردو بوده ايم و 12 بازي تدارکاتي را برگزار کرده ايم، اما تصور مي کنم داشتن توقع قهرماني از تيم فوتسال ايران درست نباشد. 


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


در حاشيه  ديدار تيم هاي ملوان - پرسپوليس 
پيش بيني هواشناسي اشتباه از آب در آمد
خروج شيث رضايي از ليست در آخرين لحظه

ديدار تيم هاي فوتبال ملوان و پرسپوليس با حاشيه هايي همراه بود. 
گفتني است که وضعيت مطلوب و مناسب زمين ورزشگاه تختي و وضعيت جوي مناسب بندر انزلي بر کيفيت بازي افزوده بود. اين در حالي بود که طي سال هاي گذشته، تيم هاي ميهمان در اين ورزشگاه نسبت به وضعيت نامطلوب زمين چمن گله مي کردند. در عين حال سازمان هواشناسي هم براي اين روز، آب و هوايي باراني را پيش بيني کرده بود که پيش بيني آنها اشتباه از آب در آمد! 
-  شيث رضايي و مهران فرضيات که از ليست تيم خارج شده بودند به همراه ميثم سليماني، بازيکناني بودند که براي تماشاي بازي در جايگاهي نشستند که در اختيار هواداران ملوان بود. 
-  پژمان نوري، حسن رودباريان، سپهر حيدري، عباس آقايي و حسين بادامکي، پنج بازيکني بودند که پيش از شروع بازي به سمت نيمکت ملوان رفتند و با نيمکت نشينان و سرمربي اين تيم ديده بوسي کردند. 
-  هادي طباطبايي دروازه بان اسبق تيم ملي کشورمان و باشگاه استقلال نيز که در طول مدت اقامت کاروان پرسپوليس در بندر انزلي همواره همراه پرسپوليسي ها بود، به همراه تيم سرخپوشان به استاديوم تختي انزلي آمد و از جايگاه ويژه بازي را تماشا کرد. 
-  پيش از شروع بازي، الونگ بازيکن تيم پرسپوليس براي لحظاتي سوژه تصوير برداران و عکاسان حاضر در ورزشگاه شد. انجام مراسم مذهبي در کنار زمين توسط اين بازيکن، توجه خبرنگاران و عکاسان ورزشي را جلب کرده بود. 
-  پرسپوليسي ها در حال گرم کردن خود بودند که هواداران اين تيم با شعار "استيلي، قطبي رو بردار و بيا" خواهان حضور استيلي و قطبي در کنار جايگاه هواداران شدند. در اين لحظه استيلي به سمت قطبي رفت و اين دو به همراه يکديگر به سمت تماشاگران رفتند و ضمن پاسخ دادن به ابراز احساسات آنها به شايعات پاسخ دادند. 
-  در ورزشگاه تختي انزلي يک اتفاق خاص هم روي داد و آنهم آزاد شدن ورود خانم ها به ورزشگاه بود. البته اين اجازه فقط به يک دختر خانم نوجوان داده شد. احتمالا او مي تواند نام خود را وارد کتاب رکوردها کند. 
-  براي بازي با ملوان، نام شيث رضايي در ترکيب هجده نفره قرار نگرفت. افشين قطبي در جلسه هماهنگي که بعد از صرف غذا و چند ساعت قبل از بازي انجام شد، اعلام کرد که شيث رضايي و مهران فرضيات در ترکيب نفرات اصلي و ذخيره حضور ندارند. اين دو به همراه ميثم سليماني که تازه تمرينات را آغاز کرده است از روي سکو بازي را دنبال کردند. 
 
مرزبان مربي تيم پرسپوليس : 
به نظر داور احترام گذاشتم 
مرزبان مربي تيم فوتبال پرسپوليس که در نيمه دوم ديدار اين تيم برابر ملوان از روي نيمکت اخراج شد، گفت: نظر داور برايم مهم است و به آن احترام مي گذارم. 
وي افزود : در آن صحنه عباس آقايي شوتي را به سمت دروازه ملوان شليک کرد که تمامي افراد حاضر بر روي نيمکت به نشانه اعلام کرنر اعتراض کردند و در اين بين مظفري زاده تصميم گرفت که بنده را از روي نيمکت به بيرون هدايت کند و من نيز تصميم او را پذيرفتم و به آن اعتراض نکردم. 
وي ادامه داد : در زندگي ياد گرفته ام که به هيچ انساني توهين نکنم و هيچ گاه اعتراضي از خود نشان ندهم که کارش زير سوال برود، در آن صحنه هم وقتي داور مرا به بيرون از نيمکت هدايت کرد با اينکه از تصميمش متعجب شدم، ولي پذيرفتم. در مجموع معتقدم داوران کار سختي دارند که بايد به تصميم آنها احترام گذاشت و خوشبختانه باشگاه پرسپوليس در فصل جاري نسبت به امر داوري هيچ گونه اعتراضي نداشته است. 
مرزبان در پايان خاطرنشان کرد: بازي خوب و قابل قبولي مقابل ملوان به نمايش گذاشتيم و حريف هم به خوبي در مقابلمان صف آرايي کرد و اميدوارم در ديدارهاي آينده با کسب پيروزي مقابل حريفان اين تساوي را جبران کنيم تا همچنان به عنوان مدعي اول قهرماني در ليگ برتر مطرح باشيم. 
 
جام باشگاه هاي جهان 
شايد سپاهان با ميلان بازي کند 

تيم فوتبال سپاهان ايران در نخستين بازي اش در جام باشگاه هاي جهان رو در روي برنده ديدار اوراواردز ژاپن و ويتاکريونايتد نيوزيلند قرار خواهد گرفت. 
گفتني است که در برنامه اعلام شده از سوي فدراسيون  بين المللي فوتبال (فيفا) تيم فوتبال سپاهان 19 آذر در ورزشگاه تويوتا به مصاف برنده ديدار اوراواردز ژاپن و ويتاکريونايتد نيوزلند خواهد رفت و در صورت پيروزي در اين ديدار در مرحله نيمه نهايي بايد با ميلان ايتاليا بازي کند. 
در طرف مقابل نيز قهرمان آفريقا با پاچوکاي مکزيک مصاف خواهد کرد و برنده اين بازي بايد 21 آذر در ورزشگاه توکيو رو در روي بوکاجونيورز آرژانتين قرار گيرد. 
فينال رقابت هاي جام باشگاه هاي جهان 25 آذر در توکيو برگزار خواهد شد. 
سايت فيفا در بخش ويژه جام باشگاه هاي جهان درباره حضور تيم دوم آسيا نوشته است: اگر تيمي ژاپني قهرمان ليگ قهرمانان آسيا شود، تيمي به غير از نماينده ژاپن که بالاترين مقام را در اين رقابت ها کسب کرده باشد به عنوان نماينده دوم آسيا در جام باشگاه هاي جهان شرکت خواهد کرد.
بر اساس اين  گزارش، حضور تيم فوتبال سپاهان در رقابت هاي جام باشگاه هاي جهان قطعي است و ايران براي نخستين بار در اين مسابقه ها نماينده خواهد داشت. 
 
تمرينات پرسپوليس 2 روز تعطيل شد 

کادر فني تيم فوتبال پرسپوليس پس از ديدار برابر ملوان انزلي، اعلام به تعطيلي دو روزه تمرين کرد. 
گفتني است که افشين قطبي طبق عادت هميشگي، تمرينات اين تيم را پس از توقف يک بر يک مقابل ملوان، به مدت دو روز تعطيل کرد.  اولين جلسه تمرين پرسپوليس پس از بازي مقابل ملوان، فردا يکشنبه در زمين نفت برگزار مي شود.  پرسپوليس پنجشنبه پس از ديدار برابر ملوان، بلافاصله با اتوبوس به تهران بازگشت. اين تيم هفته دوازدهم در آزادي ميزبان تيم مس کرمان است. 

محروميت حجازي و بوناجيچ 

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال راي خود در خصوص ديدار تيم هاي استقلال و سپاهان را اعلام کرد که 11 حکم و جريمه براي متخلفان اين بازي در نظر گرفته شده است.
شايان ذکر است که اين کميته لوکا بوناچيچ سرمربي تيم فولاد سپاهان و ناصر حجازي سرمربي استقلال را از شرکت در مسابقات رسمي محروم نموده است .   


 شفيعي سه هفته محروم است

حميد شفيعي مهاجم تيم استقلال که در مجاري تنفسي خود دچار مشکل بود، جراحي شد. 
گفتني است شفيعي که به تازگي از بند مصدوميت پا رها شده، مدت ها بود که در نفس کشيدن از بيني دچار مشکل شده بود و دچار آلرژي و آب ريزش هاي مکرر بيني شده بود، صبح روز چهارشنبه به تشخيص متخصصان حلق و بيني و توسط دکتر "يوشي" از ناحيه پوليپ بيني جراحي شد. 
به گفته نوروزي، پزشک تيم استقلال، حميد شفيعي در حال حاضر آسيب ديدگي پايش کاملا بهبود يافته است، به دليل جراحي بيني سه هفته از ميادين فوتبال دور خواهد بود. 
 
محمد احمد زاده سرمربي تيم ملوان : 
نتيجه عادلانه بود 

محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان بندرانزلي در پايان ديدار تيم اش مقابل پرسپوليس تهران که با تساوي يک بر يک به پايان رسيد گفت : پرسپوليس در نيمه اول به هيچ عنوان در حد و اندازه هاي خود ظاهر نشد ولي در نيمه دوم با توجه به تعويض زارع که به ناچار مجبور به آن شديم، توانستند کنترل بازي را در دست بگيرند، به مرور به جلو بيايند و به واقع اگر مازيار را به دليل آسيب ديدگي از دست نمي داديم مي توانستيم به پيروزي در اين ديدار اميدوار باشيم. 
وي افزود : بازي در مجموع رضايت بخش بود و بازيکنان توانستند آن چيزي را که از آغاز خواسته بودم به دقت در زمين اجرا کنند، ضمن اين که تعويض صادقي با طهماسبي کاملا تاکتيکي بود و قصد داشتم تا از اين طريق بر قدرت تهاجمي تيم بيافزايم که تا حدود زيادي در اين امر موفق بوديم. 
احمدزاده در پايان با عادلانه خواندن نتيجه اين بازي گفت: در تمامي ديدارهاي خود و در مقابل هر حريفي با انديشه کسب سه امتياز به زمين مي رويم و اطمينان دارم که بازيکنانم در ديدارهاي آينده نيز با ارائه بازي تهاجمي قدرت واقعي ملوان را به رخ حريفان ليگ برتري خواهند کشيد. 
 
جام جهاني کوچک
ايران - برزيل ، در فينال
تيم ملي فوتسال ايران با پيروزي برابر تيم ملي آرژانتين به ديدار نهايي جام جهاني کوچک راه يافت. 
گفتني است که تيم ملي فوتسال ايران در ريودوژانيرو با نتيجه سه بر دو تيم ملي آرژانتين را از پيش رو برداشت و به ديدار نهايي جام جهاني کوچک صعود کرد. 
گل هاي ايران در اين ديدار را کاظم محمدي (2 گل) و احمد پري آذر به ثمر رساندند. تيم ايران در ديدار نهايي امشب به مصاف برزيل ميزبان اين رقابت ها خواهد رفت. 
 
ديدار تيم هاي فوتبال سپاهان اصفهان و مس کرمان به تعويق افتاد 

ديدار تيم هاي سپاهان اصفهان و مس کرمان از هفته يازدهم رقابت هاي قهرماني فوتبال باشگاه هاي برتر ايران به تعويق افتاد. 
گفتني است که اين بازي به درخواست تيم فوتبال سپاهان اصفهان و موافقت فدراسيون فوتبال به زمان ديگري موکول شد. 
اين ديدار قرار بود، فردا يکشنبه در ورزشگاه سليمي کيا شهر کرمان برگزار شود اما به دليل صعود تيم سپاهان اصفهان به فينال ليگ قهرمانان آسيا به تاخير افتاد. 

جدايي موقت استيلي از پرسپوليس 

حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس به مدت 20 روز در کلاس پيشرفته مربيگري که در تهران برگزار مي شود شرکت خواهد کرد.  گفتني است حميد استيلي که به عنوان دستيار اول افشين قطبي تمرينات پرسپوليس را زير نظر داشت، قرار است در کلاس پيشرفته مربيگري که به مدت 20 روز در تهران برگزار مي شود شرکت کند. قبل از استيلي، صمدمرفاوي مربي تيم فوتبال استقلال تهران نيز با جدايي موقت از کادر فني اين تيم در کلاس مربيگري فوق شرکت کرده است. اين کلاس از ديروز در محل کمپ تيم هاي ملي آغاز شده است.
 
اخراج موقت شيث رضايي از پرسپوليس 

شيث رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس به دنبال مشکلاتي که براي کادر فني اين تيم بوجود آورد، موقتا از ترکيب اين تيم کنار گذاشته شد. 
گفتني است که رضايي طي هفته هاي اخير ليگ برتر مشکلاتي را با افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پيدا کرده بود که در نهايت منجر به سکونشيني وي در ديدار برابر ملوان بندانزلي شد. اين اتفاق در حالي رخ داد که شيث رضايي در مصاحبه با يکي از نشريات ورزشي اعلام کرده بود حاضراست به خاطر حمايت از حميد استيلي تا پايان فصل روي نيمکت هم بنشيند.
به گفته يکي از نزديکان باشگاه پرسپوليس قطبي نيز پس از اين اتفاقات اعلام کرده شيث رضايي تا پايان نيم فصل اول جايي در ترکيب اين تيم نخواهد داشت و بايد روي سکو قرار بگيرد.
البته هنوز باشگاه پرسپوليس تصميم نهايي در مورد مدافع خود را اتخاذ نکرده و به نظر مي رسد طي روزهاي آينده کادر فني و مديريت باشگاه تصميم نهايي را در مورد شيث رضايي اعلام خواهد کرد.   

مسابقات بوکس قهرماني جهان 
ستارپور برد ، کرمي باخت

نمايندگان ايران درمسابقات بوکس قهرماني جهان وانتخابي بازي هاي المپيک  2008 پکن در شيکاگو آمريکا صاحب يک پيروزي و يک شکست شدند. 
گفتني است که محمد ستار پور در وزن   69 کيلوگرم نماينده اکوادور را شکست داد و هومن کرمي نماينده کشورمان در وزن   60 کيلوگرم مقابل بوکسور ازبکستاني مغلوب شد. 
ستارپور روز يکشنبه در دور دوم اين مسابقات به مصاف نماينده کانادا مي رود. 
درادامه اين مسابقات ديشب مرتضي سپهوند در وزن   64 کيلوگرم در دور دوم به مصاف نماينده اوکرين رفت. امشب نيز در وزن   75 کيلوگرم همايون اميري با نماينده روسيه، عمران اکبري در وزن   51 کيلوگرم با نماينده ونزوئلا وجاسم دلاوري بانماينده ونزوئلا مسابقه مي دهند. 


 مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور
شکست ميليمتري دانشگاه آزاد اسلامي 

در هفته ششم دور رفت مسابقات بسکتبال ليگ برتر قهرماني باشگاه هاي ايران چند ديدار در شهرهاي مختلف برگزار شد که طي آن تيم هاي مهرام، شهرداري گرگان، بيم بابل ، پرديس متحد قزوين وگل گهرسيرجان مقابل رقباي خود به برتري دست يافتند. 
گفتني است که در ديدارهاي هفته ششم ، به دليل حضور   6 تن از بازيکنان تيم ذوب آهن در ترکيب تيم بسکتبال جوانان ايران که هم اکنون در مالزي بسر مي برد ، ديدار اين تيم با کاوه تهران انجام نشد و به روزهاي آينده موکول شد. 
دانشگاه آزاد اسلامي تهران با نتيجه 67  بر 68 مغلوب گل گهر سيرجان  شد. آرارات تهران با نتيجه 61 بر 83 بازي را به شهرداري گرگان واگذار کرد . مهرام تهران با نتيجه 94 بر 77 پتروشيمي بندرامام (ره) را مغلوب کرد . بيم بابل مازندران نيز با نتيجه 88 بر 82 بر صبا باتري تهران پيروز شد .  هيات بسکتبال شهرکرد نيز با نتيجه  62 بر 78 بازي را به پرديس متحد قزوين واگذار کرد .   
 
مهدي طالب پور مديرکل تربيت بدني وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري :
اولين دوره مسابقات ورزشي دانشجويان جام صلح و دوستي را برگزار مي کنيم

مهدي طالب پور مديرکل تربيت بدني وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري گفت: نخستين دوره مسابقات ورزشي جام صلح و دوستي با حضور دانشجويان کشورهاي ضداستکباري درتهران برگزار مي شود. 
وي افزود: اين رقابت ها در ارديبهشت ماه سال آينده برگزار خواهد شد. 
طالب پور همچنين از افزايش   10 برابري بودجه ورزش دانشجويي کشور در سال جاري خبر داد و گفت: سرانه ورزشي دانشجويان از حدود چهار هزار تومان به 30  هزار تومان افزايش يافته است. 
معاون دانشجويي وزير علوم، تحقيقات و فناوري نيز گفت: معاونت دانشجويي در اين وزارتخانه به سازمان امور دانشجويان تغيير خواهد يافت. 
محمود ملاباشي افزود: تمامي دستگاه هايي که در جهت رفاه، تربيت و ارايه تسهيلات دانشجويي همکاري دارند تحت مديريت اين سازمان قرار مي گيرند. 
وي خاطر نشان کرد: صندوق رفاه دانشجويان، فدراسيون ورزشي دانشجويان کل کشور و پژوهشکده تربيت بدني زير نظر اين سازمان قرار خواهند گرفت. 
ملاباشي همچنين از برگزاري نهمين دوره المپياد ورزشي دانشجويان کشور در مردادماه سال آينده در دانشگاه يزد خبرداد که دو هزار پسر ورزشکار در آن شرکت خواهند کرد. 
نهمين دوره المپياد ورزشي دختران در دانشگاه همدان برگزار مي شود. 

خداداد به مس کرمان پيوست 

در حالي که رقابت هاي تکواندو جام نقش جهان روزهاي پاياني خود را سپري مي کند برخي تيم ها در تکاپوي جذب نفرات سرشناس براي حضور قدرتمند در ليگ برتر هستند. 
گفتني است که تيم هاي برتر رقابت هاي ليگ نقش جهان پس از استراحتي کوتاه بايد درچارچوب رقابت هاي ليگ برتر به ميدان بروند. ليگ برتر ميدان سختي است که برخي تيم ها به واسطه جذب نفرات مورد نظرخود پشتوانه خوبي براي حضور در جمع مدعيان دارند. 
رسيدن جام نقش جهان به روزهاي پاياني و مشخص شدن چهره تيم هاي مدعي باعث شده تا اين تيم ها براي رفع نقاط ضعف خود به فکر جذب نفرات جديدي باشند.
مهمترين انتقالي که در اين رابطه طي روزهاي گذشته صورت گرفت بازگشت بهزاد خداداد به مس کرمان بود. خداداد که بنا به دلايلي ازمس جدا شده بود و قصد نداشت قرارداد خود را تمديد کند، مجددا با مسي ها به توافق رسيد و قرارداد خود را امضا کرد تا اين تيم کرماني هر دو تکواندوکار المپيکي ايران را جذب کرده باشد.

افشين نوروزي نماينده پينگ پنگ ايران در المپيک 2008 پکن : 
4  سال زحمت کشيدم

افشين نوروزي نماينده کشورمان در رقابت هاي پينگ پنگ المپيک 2008 پکن در خصوص برنامه هاي آماده سازي خود گفت: بر اساس برنامه ريزي فدراسيون تمرينات آماده سازي خود را براي حضور در اين مسابقات دنبال مي کنم. 
وي افزود : در حال حاضر به صورت شخصي و همراه با تيم نفت اهواز تمرينات خود را دنبال مي کنم اما به محض مشخص شدن برنامه هاي فدراسيون با جديت بيشتري تمرينات خود را ادامه خواهم داد . 
وي خاطرنشان کرد: از چهارسال گذشته  و بعد از ناکامي درمسابقات انتخابي المپيک آتن تمرينات خود را براي حضور دوباره درپيکارهاي انتخابي و راه يابي به المپيک چين شروع کردم و در اين راه تمرينات و اردوهاي فشرده اي را پشت سر گذاشتم. 
وي ادامه داد : با موفقيت در مسابقات انتخابي المپيک چين، تلاش مي کنم تا در مصاف با حريفان المپيکي بتوانم نماينده شايسته اي براي ورزش کشورم باشم و براي رسيدن به اين مقصود مسوولان فدراسيون بايد هرچه زودتر برنامه هاي خود را به من ارائه کنند. 
پينگ پنگ باز ملي پوش کشورمان خاطرنشان کرد: بازي هاي تمريني با 5 بازيکن کره اي که به عنوان حريف تمريني در تهران به سرمي برند، حضور در تورنمنت هاي معتبر و برپايي اردوي مشترک با ديگر کشورها از جمله برنامه هايي است که فدراسيون در دست اجرا دارد.  
   
مسابقات نوجوانان جهان 
نوشاد عالميان با تيم پينگ پنگ آسيا نايب قهرمان شد 

تيم پينگ پنگ آسيا با قبول شکست برابر اروپا به نايب قهرماني مسابقات نوجوانان جهان دست يافت. 
گفتني است مسابقات پينگ پنگ تيمي نوجوانان جهان که در کيپ تاون افريقاي جنوبي در جريان بود با قهرماني اروپا به پايان رسيد. 
در اين رقابت ها اروپايي ها سه بر دو آسيا را شکست دادند و به عنوان قهرماني جهان رسيدند. کره جنوبي نيز در بازي رده بندي سه بر يک افريقا را از پيش روي برداشت و در جاي سوم ايستاد. نوشاد عالميان از ايران در تيم منتخب آسيا حضور داشت. 
در قسمت دختران تيم منتخب آسيا سه بر صفر ژاپن را برد و قهرمان شد و اروپا با همين نتيجه در ديدار رده بندي افريقا را مغلوب کرد و در مکان سوم قرار گرفت . 

15  نامزد دريافت عنوان برترين بازيکن سال آسيا معرفي شدند 
نکونام و سيدصالحي نمايندگان ايران در جمع بهترين ها 

کنفدراسيون فوتبال آسيا 15 نامزد نهايي دريافت توپ طلاي قاره را اعلام کرد. 
گفتني است که کميته فني کنفدراسيون فوتبال آسيا اسامي پانزده نامزد نهايي دريافت توپ طلاي فوتبال قاره کهن را اعلام کرد که بر اين اساس جواد نکونام و سيد مهدي سيدصالحي دو نماينده ايران در اين فهرست هستند. 
مراسم معرفي برترين بازيکن سال 2007 آسيا 28 نوامبر در سيدني استراليا برگزار خواهد شد. 
يونس محمود از تيم ملي عراق که نامش نيز در ميان 50 بازيکن برتر جهان از سوي مجله معتبر فرانس فوتبال نيز ديده مي شود مهمترين نامزد براي دريافت عنوان برترين بازيکن سال آسياست. 
اسامي 15 نامزد دريافت عنوان برترين بازيکن سال آسيا: 
اکرم نشاط (عراق)، عبدل الجنيبي (امارات)، بدرالمطوي (کويت) ، بيت النوبي (عمان) ، ياسر القحطاني (عربستان سعودي) ، تراويس داد (استراليا) ، ياسوهيوتو اندو (ژاپن) ، عزيزبک حيدراف (ازبکستان) ، لي وون جائه (کره جنوبي) ، يونس محمود (عراق) ، مهدي سيدصالحي (ايران) ، کنگو ناکامورا (ژاپن) ، جواد نکونام (ايران) ،  شين جي اونو (ژاپن) ،  تيراتپ وينوتاي (تايلند). 


 تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي
عازم ژاپن شد 

تيم هشت نفره دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي براي شرکت در مسابقات بين المللي ژاپن عازم اين کشور شد. 
به گزارش روابط عمومي تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ،اين رقابت ها طبق برنامه در روزهاي پنجم وششم آبان با حضور تيم هاي دوچرخه سواري حرفه اي دنيا در نزديکي شهر توکيو برگزار مي شود. 
دوچرخه سواراني که به نمايندگي از کشور و از سوي دانشگاه آزاد اسلامي در اين مسابقات حضور دارند : عباس سعيدي تنها، سيد معزالدين سيدرضايي ، مهدي فريدي ، فرشاد صالحيان ومحمد رجب لو مي باشند.  گفتني است براي برترين هاي اين بازي ها بيست هزار فرانک سوئيس جايزه در نظر گرفته شده که پيش بيني مي شود همين امر حضور و رقابت ديدني چهره هاي شاخص جهان را در پي خواهد داشت . 
 
دکتر بهرام قديمي مديرکل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي : 
ليگ جودو فقط براي ما هزينه داشت 

دکتر بهرام قديمي مديرکل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ليگ جودو آنطور که بايد فعال نيست و ترجيح داديم اين تيم را منحل کنيم. 
وي افزود: هزينه هاي جودو خيلي بالا رفته است. از سوي ديگر، آنها مسابقه برون مرزي ندارند تا انگيزه براي حضور در ليگ باشد. پس ديگر دليلي نداشت که اين تيم را حفظ کنيم. 
وي ادامه داد: از ليگ کاراته خيلي راضي هستيم و امسال فقط براي قهرماني به مبارزه مي پردازيم. 
قديمي با اشاره به ليگ تکواندو، اظهار داشت: در عين حال مي توانيم 10 تيم تکواندو داشته باشيم. هميشه در ليگ ها خيلي خوب ظاهر شده و در جدال هايي زيبا و تنگاتنگ قهرمان شده ايم. 
وي تصريح کرد: در جام باشگاه هاي آسيا نيز که به مقام اول رسيديم، همين ها انگيزه اي براي باشگاه هاست. 
وي افزود: ما تيم هاي پينگ پنگ و ووشو خود را نيز فعال کرده ايم. 
 
قرعه کشي ليگ برتر پينگ پنگ 
دانشگاه آزاد اسلامي به مصاف تربيت بدني قزوين مي رود

فصل جديد مسابقات ليگ برتر پينگ پنگ باشگاه هاي کشور از 23 آذر ماه جاري آغاز مي شود. 
گفتني است که قرعه کشي اين بازي ها با حضور نمايندگان 6 تيم شرکت کننده در اين رقابت ها انجام شد و طي آن مقرر شد تيم هاي شرکت کننده ليگ 86  پينگ پنگ باشگاه هاي کشوردر قالب يک گروه و به صورت رفت و برگشت ديدارهاي خود را برگزار کنند.
در هفته اول مسابقات تيم تربيت بدني قزوين با دانشگاه آزاد اسلامي ديدار مي کند، صندوق ضمانت صادرات به مصاف تراکتورسازي تبريزمي رود و تيم هاي تايدواتر بندرعباس و پتروشيمي بندر امام با يکديگر پيکار خواهند کرد . اين دوره از رقابت هاي پينگ پنگ قهرماني کشورتا 19 ارديبهشت سال آينده ادامه خواهد داشت. 
 
  ليگ برتر واترپلو
دانشگاه آزاد اسلامي پيروز شد 

هفته سوم دور رفت ليگ برتر واترپلو با برتري تيم هاي نفت اميديه، دانشگاه آزاد اسلامي ابهر و ايران توسعه کرج همراه بود. 
گفتني است که در سه ديدار نخست هفته سوم ليگ برتر، سه مسابقه از گروه  A  در شهرهاي کرمان و تهران برگزار شد. 
در کرمان تيم نفت اميديه در رقابتي نزديک موفق شد ميزبان خود، تيم شهداي ذغال سنگ کرمان را 8 بر 6 شکست دهد. 
در استخر آزادي تهران 2 مسابقه انجام شد. در نخستين بازي، دانشگاه آزاد اسلامي ابهر موفق شد تيم دانشگاه آزاد اسلامي تهران را 14 بر 2 شکست دهد. 
در سومين و آخرين مسابقه در استخر آزادي، تيم ايران توسعه کرج مقابل ميهمان خود تربيت بدني فارس با نتيجه 16 بر 5 به برتري دست يافت. 
 
فيروز کريمي سرمربي تيم استقلال اهواز : 
از استقلال اهواز جدا نخواهم شد 

فيروز کريمي سرمربي تيم فوتبال استقلال اهواز درخصوص شايعات جدايي اش از تيم استقلال اهواز گفت : چه کسي گفته است که مي خواهم از استقلال اهواز جدا شوم؟ اين شايعات صحت ندارد و من همچنان در تيم استقلال اهواز خواهم ماند، چراکه تا سال آينده با اين باشگاه قرارداد دارم . 
وي افزود : من با شفيع زاده مشکلي ندارم و هرگاه بخواهم از تيم اهواز جدا شوم، خيلي راحت موضوع را با وي در ميان خواهم گذاشت . 
او با اشاره به بيش از چهار سال سابقه مربيگري درتيم استقلال اهواز گفت : اخيرا مشکلاتي در تهران برايم پيش آمده که به دليل در خدمت تيم استقلال بودن نتوانسته ام به آنها رسيدگي کنم و همين خود معضلي است که تمام هم و غم مرا به خود جلب کرده است. 
کريمي  افزود: اگر چه من بعضي وقت ها براي رسيدگي به مسايل خانواده ام به تهران مي روم اما اين زماني است که تيم استراحت دارد ، بطوريکه مي توان گفت تاکنون يک جلسه تمرينات تاکتيکي تيم را ترک نکرده ام . 
وي درخصوص بازي باتيم پگاه گفت : دراين ديدار ما موقعيت هاي زيادي براي گل داشتيم که براثر بدشانسي وبي دقتي مهاجمان از دست رفت . 
سرمربي تيم فوتبال استقلال اهواز گفت : بعد از اينکه بازيکنان ما صاحب سه گل شدند يک مقدار عقب کشيدند که اين امر موجب شد تا تحت فشار حريف قرار گيرند و دو توپ وارد دروازه ما شود. 
وي در خصوص تعويض ميلاد مي داودي گفت : به علت مصدوميتي که اين بازيکن از بازي قبل داشت ناچار شديم او را تعويض کنيم ،اما در مورد بازي ندادن رضا جلالي ثابت تعمدا او را بازي ندادم و در واقع او را تنبيه کرده ام. 
کريمي در خصوص حميدرضا بابايي که بعد از مدتهادر درون دروازه استقلال قرارگرفت گفت:بابايي درحد خودش ظاهرنشد به همين دليل ازعملکرد او راضي نيستم . 
وي اظهارداشت : اگرچه مي شد با گلهاي بيشتري برنده اين مسابقه شويم ولي خرسندم که توانستيم سه امتياز اين مسابقه راکسب ودل تماشاگران اين تيم و خوزستاني ها را شاد کنيم . 


 دارکو درازيچ سرمربي تيم پگاه:
 مي توانستيم بازنده نباشيم  

ديدار تيم هاي فوتبال استقلال اهواز و پگاه گيلان از هفته يازدهم ليگ برتر باشگاه هاي ايران که در ورزشگاه تختي اهواز برگزار شد با نتيجه سه بردو به نفع تيم استقلال پايان يافت. 
در خصوص اين بازي دارکو درازيچ سرمربي تيم فوتبال پگاه گيلان گفت : بازيکنان اين تيم در نيمه دوم مقابل تيم فوتبال استقلال اهواز بازي قابل قبولي ارايه دادند. 
وي افزود: بعد از اينکه درنيمه اول تيم ما دوگل دريافت کرد من در بين دو نيمه به شاگردان خود گفتم اگر تلاش کنيد مي شود گل هاي خورده را جبران کرد. 
وي ادامه داد : وقتي در ابتداي نيمه دوم گل سوم را خورديم کار ما دچار مشکل شد و جبران اين تعداد گل آسان نبود. 
وي اضافه کرد : با اينحال بازيکنان ما در نيم ساعت آخر بر بازي مسلط وموفق شدند دو گل از سه گل خورده راجبران کنند. 
سرمربي تيم فوتبال پگاه گيلان افزود: بخاطر بازي خوب شاگردان خود در نيمه دوم ازآنان راضي هستم . 
از زمان برکنار جهانپور سرمربي تيم پگاه گيلان اين تيم در سه بازي به مربيگري درازيچ صاحب يک تساوي و دوشکست شده و همچنان درانتهاي جدول قرار دارد . 


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته