جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2895

پس از12سال تصويب شد:
تسهيلات جديد آموزشي داوطلبان شاهد وايثارگر

معاون سازمان سنجش خبر داد:
دروس سر فصل آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه هاي دولتي اعلا م شد


زمان، نحوه ثبت نام و شرايط شرکت در آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو


کوتاه و خواندني


  پس از12سال تصويب شد:
 تسهيلات جديد آموزشي داوطلبان شاهد وايثارگر  

 گروه آزمون وسنجش: مشاور وزير علوم و مدير کل امور شاهد و ايثارگران وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به تصويب آيين نامه تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهدوايثارگر در کليه مقاطع از افزايش حداکثر مدت مجاز تحصيل در دوره هاي کارداني و کارشناسي ناپيوسته، کارشناسي پيوسته،  کارشناسي ارشد و دکتراي تخصصي و تصويب اعمال 80 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در تمامي مراحل آزمون دکتراي تخصصي براي پذيرش داوطلبان شاهد و ايثارگر خبر داد.
دکتر حميدرضا شاه محمدي در گفت وگو با ايسنا ، اظهار کرد: آيين نامه تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر پس از12سال بازنگري، اصلاح و تکميل شد و جهت اجرا به دانشگاه ها ومراکز آموزش عالي سراسر کشور ابلاغ شد.
وي افزود: در راستاي تحقق فرامين بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و تاکيدات رهبر معظم انقلاب، مبني بر رسيدگي همه جانبه به امور آموزشي، فرهنگي و رفاهي دانشجويان شاهد و ايثارگر و همچنين در جهت تسهيل امر آموزش و ارتقا تحصيلي يادگاران معزز شهدا و ايثارگران و با توجه به نيازهاي جديد جامعه شاهد و ايثارگر و به دنبال برگزاري جلسات فراوان کارشناسي و نشست هاي تخصصي در وزارت علوم، آيين نامه جامع و جديد تسهيلات آموزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر در مقاطع کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتراي تخصصي به تصويب شوراي طرح و برنامه شاهد رسيد و از مهرماه سال جاري جهت اجرا به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي سراسر کشور ابلاغ شد.
مشاور وزير علوم در امور ايثارگران، بازنگري، اصلاح، تکميل و تجميع آيين نامه ها و مقررات آموزشي موجود را گامي اساسي در جهت تسهيل و ارتقا امر آموزش و تحصيل يادگاران شهدا و ايثارگران دانست و گفت: تدوين آيين نامه تسهيلات آموزشي مقاطع کارشناسي ارشد و خصوصا دکتراي تخصصي براي نخستين بار صورت گرفته و اميدواريم که اين آيين نامه ها بخش عمده اي از مشکلات دانشجويان شاهد و ايثارگر شاغل به تحصيل در مقاطع مختلف تحصيلي را مرتفع کند.
مدير کل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر وزارت علوم با اشاره به اينکه آيين نامه جامع تدوين شده در 3 فصل و 50 بند به تصويب رسيده است، تصريح کرد: ارتقا جايگاه ستادها و ادارات کل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر در تصميم گيري در خصوص امور آموزشي دانشجويان، تسري تسهيلات آموزشي به بخش ديگري از جامعه شاهد و ايثارگر، افزايش حداکثر مدت مجاز تحصيل در دوره هاي کارداني و کارشناسي ناپيوسته، کارشناسي پيوسته،  کارشناسي ارشد و دکتراي تخصصي، پذيرش کليه دروس با نمرات 10 و بالاتر دانشجوي شاهد و ايثارگر انتقالي توسط دانشگاه مقصد، تصويب اعمال 80 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در تمامي مراحل آزمون دکتراي تخصصي براي پذيرش داوطلبان شاهد و ايثارگر و تصويب عضويت مدير کل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه به عنوان نماينده ستاد شاهد در کميته پذيرش نهايي آزمون دکتراي تخصصي برخي از موارد اين آيين نامه است.


 معاون سازمان سنجش خبر داد:
  دروس سر فصل آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه هاي دولتي اعلا م شد 

ثبت نام اينترنتي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاهها از صبح روز شنبه 12 آبان آغاز مي شود و تا پايان وقت چهارشنبه 30 آبان ادامه خواهد داشت.
به گزارش ايسنا، دکتر توکلي معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام اين خبر گفت: داوطلبان متقاضي ثبت نام و شرکت در اين آزمون بايد در اين فرصت به يکي از باجه هاي پستي توزيع کننده مدارک ثبت نام مراجعه کنند و پس از پرداخت 72 هزار ريال به عنوان وجه ثبت نام، يک کارت اعتباري ثبت نام را که در اصل رمز و کدهاي لازم براي ورود به سايت در آن، درج شده است و همچنين يک جلد دفترچه راهنماي شماره يک آزمون کارشناسي ارشد را نيز دريافت کنند.
معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور تصريح کرد: داوطلبان پس از انجام مراحل ثبت نام، خودشان را بايد براي انجام ساير مراحل اجرايي آماده کنند. ضمنابه کليه داوطلبان توصيه مي شود که از تقاضانامه تکميل شده خودشان يک پرينت بگيرند تا هميشه اطلاعات فردي مندرج در تقاضانامه شان در اختيارشان باشد.
وي افزود: هر داوطلب مي بايست با توجه به کد رشته امتحاني که انتخاب مي کند، مواد امتحاني مربوط را در حدود سر فصل دروس مصوب شوراي عالي برنامه ريزي در رشته مربوط امتحان دهد.
معاون سازمان سنجش همچنين خبر داد که در سال جاري در روي سايت براي هر رشته امتحاني، سرفصل مربوط به آن رشته قرار داده مي شود و بايد داوطلبان با توجه به سرفصل هاي دروس هر رشته، خودشان را براي آزمون حاضر نمايند.
به گفته وي، آزمون کارشناسي ارشد در صبح و بعد از ظهر روزهاي 10 الي 13 بهمن ماه برگزار مي شود.
دکتر توکلي همچنين گفت: براساس برنامه زماني پيش بيني شده براي کساني که در آزمون شرکت کرده اند کارنامه صادر شده و بر روي شبکه اينترنت قرار خواهد داده شد و به اين صورت داوطلبان از نتيجه آزمون خودشان اطلاع حاصل مي کنند و با توجه به ظرفيت دانشجو در هر کد رشته امتحاني، افراد مجاز به انتخاب رشته مشخص خواهند شد. افرادي که مجاز به انتخاب رشته مي شوند، علاوه بر اينکه کارنامه خودشان را مشاهده مي کنند مجاز خواهند بود که فرم انتخاب رشته اينترنتي را بر اساس ضوابط تکميل نمايند. مجازين به انتخاب رشته با وارد شدن به شبکه اينترنت، نسبت به انتخاب کد رشته هاي انتخابي از رشته يا رشته هاي انتخابي مجاز اقدام و محل هاي آنها را به ترتيب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته درج مي کنند.


  زمان، نحوه ثبت نام و شرايط شرکت در آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو 

گروه آزمون وسنجش: زمان، نحوه ثبت نام، مدارک لازم و شرايط شرکت در سي و دومين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو (2007 A-E:TOLIMO) اعلام شد. براين اساس داوطلبان علاقمند تا روز پنج شنبه 17 آبانماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به پايگاه الکترونيکي org.sanjesh.www نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمايند.
داوطلبان براي ثبت نام در آزمون مي بايست به يکي از شعب بانک ملي ايران در سراسر کشور مراجعه و مبلغ 85هزار ريال به عنوان وجه ثبت نام و شرکت در سي و دومين زبان انگليسي پيشرفته را پرداخت نمايند.
کليه علاقمندان در سطوح مختلف آموزشي مي توانند در اين آزمون ثبت نام و شرکت نمايند و توصيه مي شود داوطلبان علاقمند که در مراحل اوليه زبان آموزي قرار دارند و توانايي دانش زباني آنها در سطح پاييني مي باشد از شرکت در اين آزمون خودداري نمايند.
به کليه داوطلبان شرکت کننده در آزمون دوره هاي دکتراي اعزام به خارج از کشور و يا دکتراي داخل که توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالي برگزار مي شود، تاکيد مي شود دراين آزمون شرکت نمايند.

مواد امتحاني و زمان پاسخگويي به سوالات
آزمون شامل 140 سوال چهارگزينه اي و يک سوال در بخش نوشتاري در حيطه هاي زباني زير است:
- بخش نوشتاري ( يک سوال و مدت پاسخگويي 30 دقيقه)
- ساختار و نوشتار زباني ( چهل سوال و مدت پاسخگويي 30 دقيقه)
- خواندن و درک مطلب ( 50 سوال و مدت پاسخگويي 55 دقيقه)
- درک مطلب شفاهي ( 50 سوال و مدت پاسخگويي 35 دقيقه )

نحوه محاسبه نمره کل
نمره هر قسمت آزمون در مقياس معمول محاسبه و ده برابر ميانگين اين نمرات به عنوان نمره کل منظور مي شود. دامنه نمره کل از 310 تا 677 است. نمره بالاتر از 600 عالي، بين 520 تا 599 خوب، بين 480 تا 519 متوسط، و کمتر از 479 ضعيف تلقي مي گردد.
لازم به ذکر است که بخش نوشتاري نمره جداگانه دارد و نمره آن بين 1 الي 6 مي باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج خواهد شد.

تاريخ برگزاري آزمون و توزيع کارت
سي و دومين آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو   روز جمعه 2 آذر ماه در تهران و تعدادي از شهرستانهاي بزرگ برگزار خواهد شد.
کارتهاي ورود به جلسه آزمون نيز در روز پنج شنبه 1 آذرماه توزيع خواهد شد.
آندسته از داوطلباني که در دوره سي و يکمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو شرکت نموده اند و کارنامه دريافت داشته اند ضرورت دارد شماره  NO REGISTRATION  را از جدول مربوط در کارنامه استخراج و در مستطيل سمت چپ بالاي تقاضانامه درج نمايند.


 کوتاه و خواندني 


 مخبر کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
 امسال 506 هزار نفر وارد دانشگاه ها شدند

کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از رييس سازمان سنجش درخواست کرده است تا هفته ي آينده گزارش تحليلي از نحوه ي سنجش و پذيرش دانشجويان سال گذشته نسبت به سال جاري ارايه دهند.
محمدعلي حياتي - مخبر کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که در جلسه ي روز گذشته کميسيون دکتر پورعباس - رييس سازمان سنجش و معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري - حضور داشتند، افزود: ما صرفا گزارشي از آمار تعداد قبولي هاي دانشگاه داشتيم که به دنبال تفاوت هاي نحوه ي سنجش و پذيرش دانشجويان امسال نسبت به سال گذشته بوده ايم. بنابراين تغييرات حاصل شده در کنکور امسال نسبت به سال گذشته مدنظر کميسيون بود که از رييس سازمان سنجش درخواست شد اين گزارش را تا هفته ي آينده به کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ارايه دهد.
نماينده ي مردم لامرد در خانه ي ملت، با يادآوري اين که روز گذشته سازمان سنجش گزارشي از تعداد شرکت کنندگان در کنکور و تعداد پذيرفته شدگان ارايه داد، تصريح کرد: تعداد شرکت کنندگان و پذيرفته شدگان دوره هاي مختلف و کنکور سال جاري بيش از يک ميليون و 500 هزار نفر بود که 300 هزار نفر آن ثبت نام تکراري در رشته هاي مختلف داشته اند.
وي اظهار کرد: مجموعا يک ميليون و 200 هزار نفر شرکت کننده در کنکور داشته ايم که از اين تعداد 506 هزار نفر آن پذيرفته شده اند.
حياتي خاطرنشان کرد: 79 هزار نفر از پذيرفته شدگان کنکور سراسري سال 86 در دوره هاي روزانه، 30 هزار نفر شبانه، 290 هزار نفر پيام نور و 100 هزار نفر در غير انتفاعي پذيرفته شده اند.
مخبر کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، با يادآوري اين که کميسيون مي خواهد بداند پذيرش امسال در مقايسه با سال گذشته چه تفاوت هايي داشته است؟ گفت: ما مصر هستيم که اين تفاوت ها را در رشته هاي مختلف و گروه هاي آزمايشي مختلف در استان ها به علاوه دانشگاه هاي مختلف بدانيم.
وي در ادامه به پذيرفته شدگان در دانشگاه هاي علوم پزشکي اشاره کرد و گفت: در مجموع در رشته هاي پزشکي و پيراپزشکي حدود 16 هزار نفر پذيرش شده اند که از اين تعداد سه هزار و 400 نفر در پزشکي و مابقي در پيراپزشکي پذيرفته شده اند. نماينده ي مردم لامرد در خانه ي ملت، افزود: در جلسه ي روز گذشته کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، هم چنين اعضاي هيات رييسه کميته ي آموزش و پرورش مجلس نيز مجددا انتخاب شدند که عباسي، پورزمان و نيک نام به ترتيب به عنوان رييس، نايب رييس و منشي اين کميته انتخاب شدند. حياتي در پايان افزود: در جلسه ي روز گذشته ي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هم چنين قرار بود تا وزير علوم، تحقيقات و فناوري براي پاسخ به سوالات نمايندگان در کميسيون حضور پيدا کند که اين امر محقق نشد.
 
تحصيل بدون کنکور کارگران نمونه

رييس جمهور و رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي مصوبه پذيرش کارگر نمونه سال و کارگران نمونه جهت تحصيل در دانشگاه ها و آموزشکده هاي فني را ابلاغ نمود.
به گزارش (ايسنا، بر اساس اين ابلاغيه سقف پذيرش کارگران نمونه در هر سال براي ورود به دانشگاه بدون  شرکت  در آزمون  سراسري ، به 25 نفر افزايش يافته و از اين پس کارگران نمونه در مقاطع کارداني و کارشناسي پيوسته و ناپيوسته بدون کنکور در دانشگاههاي جامع علمي و کاربردي، آموزشکده هاي فني و حرفه اي و دانشگاه پيام نور قادر به ادامه تحصيل در رشته هاي مرتبط مي باشند. طبق اين مصوبه آيين نامه اجرايي مربوطه توسط وزارتين علوم، تحقيقات و فناوري و کار و امور اجتماعي تهيه و تصويب مي شود.
 
زمان اجراي طرح پذيرش دانشجوي پزشکي ازليسانس
 
گروه آزمون وسنجش: با تصويب وزارت بهداشت، "طرح پذيرش دانشجوي پزشکي از مقطع ليسانس" به صورت پايلوت در دانشگاه علوم پزشکي تهران اجرا مي شود.
اين طرح در حالي از نيمسال دوم سال تحصيلي جاري با پذيرش 60 دانشجو آغاز مي شود که فرهنگستان علوم پزشکي کشور نيز پيش از اين با تصويب طرحي، بر لزوم پذيرش دانشجوي پزشکي از مقطع ليسانس تاکيد کرده بود، ضمن آنکه اين سيستم، براي آموزش پزشکي کشور چندان جديد و بيگانه نيز نمي باشد زيرا در قبل از پيروزي انقلاب اسلامي در دوره اي کوتاه در يکي از دانشگاه هاي کشور اجرا شده و به نظر برخي از کارشناسان نتايج موفقيت آميزي نيز به همراه داشته است. به گزارش ايسنا، با توجه به اهميت اين مقوله ضمن بحث و بررسي با کارشناسان و مسوولان امر در اين باره، با حضور در جمع دانشجويان پزشکي عمومي به بررسي چالشها و مزاياي اين طرح پرداخته است که در پي مي آيد. وي معتقد است شان و منزلت پزشکان در جامعه فعلي تنزل کرده و مهمترين دليل آن را ورود بي رويه و بدون بررسي دانشجويان بي علاقه به اين رشته مي داند.
وي تصريح مي کند: کساني که به اين موضوع دامن مي زنند خود پزشکان هستند که فقط با کسب نمره لازم وارد پزشکي شده اند و هيچ گزينش جدي در مورد آنها صورت نگرفته است.
 
زمان توزيع کارت آزمون GRE

گروه آزمون وسنجش: کارت ورود به جلسه آزمون GRE چهارشنبه و پنجشنبه 9 و 10 آبان ماه از ساعت 8 تا 16 توزيع مي شود
به گزارش مهر، داوطلبان شرکت کننده در دهمين دوره آزمون GRE اختصاصي مي توانند با همراه داشتن مدارک ذيل براي دريافت کارت به نشاني تهران - خيابان کريمخان زند - بين (نجات اللهي و سپهبد قرني) - پلاک - 218 طبقه همکف مراجعه کنند.
دهمين دوره آزمون GRE اختصاصي  12 آبان ماه برگزار مي شود.
 
توسعه مراکز علمي کاربردي آموزش خبرنگاري

گروه آزمون وسنجش: رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي گفت: مراکز خبري علمي کاربردي متعددي بايد ايجاد شود که در اين راستا بايد مراکز علمي کاربردي خبر وابسته به سازمان ها و دستگاههاي اجرايي را توسعه داد.
به گزارش مهر، دکتر حسين بلندي در مراسم تجليل از دانشجويان نمونه دانشکده خبر از خبرنگار به عنوان آينه اي براي عملکرد مسئولان و نشان دادن دستاوردهاي نظام ياد کرد و افزود: يک خبرنگار پشتوانه اصلي، تاثيرگذار و راهنما براي نظام اجرايي هر کشور است.بلندي افزود: خبرنگار بايد بتواند منعکس کننده تمام انتقادات و انعکاس دهنده بازخورد آن به مسئولان باشد. همچنين يک خبرنگار بايد خود باور، شجاع و ايثارگر باشد.رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي افزود: با توجه به هجمه هايي که به سمت نظام وجود دارد گاها در برابر خبرسازي هايي که مي شود، نمي توان پاسخگو بود. بايد خبرنگار علمي کاربردي کسي باشد که با خود باوري در مجامع بين المللي حاضر شده و به ارائه دستاوردهاي نظام پرداخته و ايثارگرانه در برابر تهاجمات ايستادگي کند.وي افزود: امروز دانشگاه جامع به نقطه اي رسيده که نظام از آن مطالباتي دارد که منادي پيام انقلاب براي ساير کشورها خصوصا مردم مستضعف جهان باشد.بلندي افزود: با توجه به مطالبه نظام دانشگاه جامع علمي - کاربردي بايد در هر مقطعي که نياز است وارد شد. دانشگاه علمي کاربردي نبايد همانند دانشگاه هاي ديگر حرکت کند بلکه بايد در دور خاص تخصصي خود گام بردارد.


 تعريف 20 دوره تکميلي تخصصي جديد
 در دندانپزشکي

گروه آزمون وسنجش: دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي گفت: توسعه دوره هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) در دندانپزشکي کشور مورد تاکيد قرار دارد و به اين منظور 20 دوره جديد در حال راه اندازي است. دکتر اکبر فاضل در گفتگو با مهر افزود: دوره هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) بر اساس نياز کشور طراحي مي شود و دانشگاه هاي متقاضي اين دوره ها پس از تاييد دبيرخانه نسبت به راه اندازي آن در کشور اقدام خواهند کرد. وي ياد آور شد: برنامه آموزشي تکميلي تخصصي ايمپلنت، پريودنتولوژي و جراحي تعريف شده و دوره آموزش تکميلي تخصصي پروتز فک و صورت تصويب شده است. دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي گفت: دوره تکميلي تخصصي پروتزهاي فک و صورت براي بيماراني که در اثر تروما و بيماري و سوختگي دچار مشکلاتي در ناحيه فک و صورت خود شده اند، کاربرد وسيعي خواهد داشت. وي از ايجاد دوره تکميلي تخصصي دندانپزشکي بيمارستاني براي کودکان بيمار خبر داد و گفت: اين دوره آموزشي، براي متخصصان دندانپزشکي برگزار مي شود که بتوانند در بيمارستان ها کودکان عقب مانده ذهني که مشکلات دهان و دندان دارند را در اتاق عمل جراحي کرده و اين بيماران را بهبود ببخشند.فاضل خاطرنشان کرد: برنامه آموزشي دوره تکميلي تخصصي "ژنرال اندودنتيس" که از آن به عنوان دوره يک ساله دندانپزشکي عمومي درماني ياد مي شود نيز يکي از نيازهاي مبرم بخش درماني است که مي تواند فاصله مهارت هاي باليني را براي متخصصين از ميان ببرد. وي افزود: اين دوره براي اورژانس هاي بيمارستاني و جراحي هاي مورد نياز کاربرد دارد.
 
 زمان و محل برگزاري آزمون عملي چند رشته نيمه متمرکز آزمون سراسري 86

گروه آزمون وسنجش: معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي نيمه متمرکز نوازندگي ساز ايراني، جهاني و نظامي در دوره هاي روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه هاي تهران، هنر و گيلان بايد روزهاي پنجشنبه تا شنبه 1 الي 3 آذر جهت انجام آزمون عملي و مصاحبه اقدام کنند.
 
تمديد مهلت آزمون عملي رشته نيمه متمرکز تربيت بدني

گروه آزمون وسنجش: مهلت انجام آزمون عملي براي معرفي شدگان هر يک از رشته هاي تحصيلي تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه ها، مراکز تربيت معلم در آزمون سراسري و کارداني به کارشناسي 86 تمديد شد. خواهران براي شرکت در آزمون عملي بايد ضمن در دست داشتن مدارک لازم در روز پنجشنبه 10 آبان و برادران روز جمعه 11 آبان به دانشکده تربيت بدني دانشگاه تربيت معلم مراجعه کنند.
 
ضرايب دروس موثر در کنکور اعلام مي شود

گروه آزمون وسنجش : بر اساس مصوبه پنجاه و سومين جلسه کميته مطالعه و برنامه ريزي کنکور، معدل دروس تخصصي سال سوم دبيرستان به جاي معدل کل دوره در آزمون سراسري سال 1387 محاسبه خواهد شد و امتحانات نهايي دوره پيش دانشگاهي، معدل و نمرات اين دوره تاثيري در آزمون سراسري سال آينده نخواهد داشت. به گزارش مهر، ضرايب دروس تخصصي در کميته برنامه ريزي براي هر زير گروه آزمايشي توسط کميته هاي تخصصي تعيين مي شود و تاثير اين نمرات با ضرايب متفاوت در هريک از زيرگروه هاي آزمايشي صورت مي پذيرد که اين ضرايب متعاقبا اعلام مي شود. نحوه اجراي کنکور 1387 همانند سال گذشته است و از 16 آذرماه سال جاري ثبت نام از داوطلبان به صورت منحصرا اينترنتي آغاز مي شود.زمان برگزاري آزمون سراسري سال 1387 در روزهاي 6، 7 و 8 تير ماه است.
 
اختصاص 50 درصد سهميه بورسيه به استان خوزستان

گروه آزمون وسنجش : معاون وزير علوم گفت: به منظور ارتقاي سطح علمي اعضاي هيئت علمي 50 درصد سهميه بورسيه به استان خوزستان تعلق گرفت. به گزارش مهر، رئيس سازمان سنجش کشور در اولين سفر استاني با مردم و مسئولان استان خوزستان ديدار و گفتگو کرد.دکتر عبدالرسول پورعباس در ديدار مردمي در شهر اهواز اعلام کرد: در آزمون سراسري امسال حدود 25 هزار دانش آموز خوزستاني وارد دانشگاه و مراکز آموزش عالي شدند.
 
تغيير روش گزينش مراکز تربيت معلم و دبيري

گروه آزمون وسنجش: رئيس سازمان سنجش آموزش کشور از تغيير روش گزينش مراکز تربيت معلم و دبيري خبر داد و گفت: شرايط گزينش اين مراکز به شرايط خاص تغيير يافت. به گزارش مهر، عبدالرسول پورعباس با بيان اين خبر افزود: از اين پس قبل از مرحله انتخاب رشته  داوطلبان آزمون سراسري، سازمان سنجش اسامي چند برابر ظرفيت اين رشته ها را به آموزش و پرورش اعلام مي کند تا اين سازمان نيز پس از گزينش، اسامي را به سازمان سنجش ارسال کند و در نهايت اسامي نهايي پذيرفته شدگان اعلام مي شود.
 
اعلام نتيجه آزمون توليمو

گروه آزمون وسنجش : نتيجه سي و يکمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو اعلام  شد.
به گزارش مهر، نتيجه سي و يکمين آزمون زبان انگليسي پيشرفته (2007 A-E:TOLIMO) از بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني org.sanjesh.www منتشر شد. ضمنا کارنامه نتيجه آزمون نيز براي کليه شرکت کنندگان تا پايان آبان ماه به آدرس آنها ارسال خواهد شد.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته