جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/10/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) (ميلاد حضرت عيسي مسيح(ع) را تبريك مي گوييم) نسخه شماره 2942


كوتاه وخواندني

براي پخش از شبکه سوم سيما;
پيش توليد سريال نوروزي «مهران مديري» آغاز شد

نگاهي به "جاده آسمان"
زدن چند نشان با يک تير


فيلم برداري «زمزمه هاي» وجود در قريه چناران


 كوتاه وخواندني 


 گروه هاي برگزيده جشنواره بين المللي موسيقي فجر مورد حمايت قرار مي گيرند
مدير کل دفتر موسيقي گفت: گروه هاي برگزيده بخش رقابتي بيست و سومين جشنواره بين المللي موسيقي فجر مورد حمايت قرار مي گيرند.به گزارش آفرينش،رئيس ستاد برگزاري جشنواره بين المللي موسيقي فجر ضمن بيان اين مطلب افزود: گروه هايي که در بخش هاي رقابتي مقام کسب مي کنند تا سال آينده مي توانند با حمايت دفتر موسيقي در هر نقطه از کشور بدون هرگونه محدوديتي کنسرت جشنواره را اجرا کنند.دکتر احمدي گفت: اين گروه ها مي توانند خارج از نوبت و بدون اخذ مجوزهاي موجود آلبوم CD يا نوار کار ارائه شده در جشنواره را منتشر کنند.بنابراين گزارش، بيست و سومين جشنواره بين المللي به صورت رقابتي برگزار مي شود و طي آن گروه هاي شرکت کننده در بخش هاي موسيقي سنتي و تلفيقي ، کلاسيک و پاپ به رقابت با يکديگر مي پردازند.در اين دوره 25 گروه از تهران و شهرستان ها در بخش موسييقي سنتي و تلفيقي، 10 گروه در بخش موسيقي پاپ و 7 گروه در بخش کلاسيک مورد ارزيابي هيئت داوران قرار مي گيرد. همچنين 46 گروه نيز در بخش هاي جنبي جشنواره حضور خواهند داشت.گفتني است; بيست و سومين جشنواره بين المللي موسيقي فجر از 30 آذر تا دي ماه در تهران برگزار مي شود.
 نتايج بازبيني جشنواره تئاتر ايثار اعلام شد
 
از بين 90 متن نمايشي ارسال شده به جشنواره تئاتر ايثار منطقه يک کشوري 11 اثر انتخاب شد.
به گزارش آفرينش، دبير جشنواره تئاتر ايثار منطقه يک کشوري با اعلام اين خبر گفت: هيات بازبيني متشکل از آقايان: همايون علي آبادي، مهدي حاجيان و حسن عابدي پس از انتخاب 28 متن از ميان 90 متن ارسال شده به دبيرخانه جشنواره، در مرحله بازبيني 11 اثر را انتخاب کردند که در روزهاي برگزاري جشنواره نمايش داده مي شوند و از بين آن ها سه اثر مجوز ورود به جشنواره تئار ايثار کشوري را دريافت خواهد کرد.عابدين عابدي مقدم با علام سايت جشنواره به نشاني ir.Isaar-rayehe.www نتايج بازبيني جشنواره تئاتر ايثار را به شرح ذيل بيان داشت:جشنواره تئاتر ايثار منطقه يک کشوري ويژه استان هاي خراسان رضوي، خراسان جنوبي، خراسان شمالي، سيستان و بلوچستان، گلستان، سمنان، مازندران، مرکزي، قم، تهران بزرگ و شرق تهران روزهاي نهم الي چهاردهم دي ماه در بجنورد مرکز خراسان شمالي برگزار مي شود.
  در بيست و ششمين جشنواره فيلم فجر صورت مي گيرد
تقدير وزارت ارشاد از فيلم هايي با مضمون آسيب هاي اجتماعي 
آثار سينمايي با مضامين پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و اعتياد در بيست و ششمين جشنواره بين المللي فيلم فجر تقدير مي شوند. به گزارش "آفرينش" ، دفتر آموزش و فرهنگ پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به مانند سال هاي گذشته فيلم هاي بخش مسابقه سينماي ايران جشنواره را داوري و به آثار برگزيده جوايزي اهدا مي کند.دفتر آموزش و فرهنگ پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي وزارت ارشاد از سال 84 همکاري مستمري با بخش تجلي اراده ملي جشنواره فيلم فجر (اهداي جوايز سازمان و نهادها ) داشته است .سال گذشته داوران اين بخش متشکل از "محمدحسين نيرومند" مشاور هنري و سينمايي وزارت ارشاد، "عليرضا خمسه" بازيگر و "مهدي دوايي" کارشناس سينما، جوايز خود را به فيلم هاي "خون بازي" ساخته رخشان بني اعتماد و "اخراجي ها" ساخته مسعود ده نمکي اهدا کردند.
  در آستانه عيد سعيد غدير
صبا جلوه هاي نياز را به روايت استاد غلامحسين اميرخاني به نمايش مي گذارد
موسسه فرهنگي هنري صبا همزمان با عيد سعيد غدير خم، نمايشگاهي از تازه ترين آثار خوشنويسي استاد غلامحسين اميرخاني، را با مضمون احاديث،  روايات و مناجات منسوب به اميرمومنان علي(ع) ، افتتاح مي کند. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي در آستانه عيد سعيد غدير خم عيد ولايت مولاي متقيان و امير مومنان علي (ع) اين موسسه نمايشگاهي از تازه ترين آثار پير خوشنويسي ايران استاد غلامحسين اميرخاني را با موضع مناجات منظوم، احاديث و روايات نوراني خورشيد کعبه و ماه محراب علي (ع) برگزار مي کند. اين نمايشگاه که شامل 57 اثر در قالب نستعليق و متعلق به کتاب «جلوه ها ي نياز » مي باشد روز جمعه 7 دي ماه ، راس ساعت 15 ، در نگارخانه لرزاده موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش خواهد يافت.نمايشگاه «جلوه هاي نياز»  در نخستين روزهاي بهبودي استاد غلامحسين اميرخاني صورت مي گيرد و به نوعي تجديد ديدار علاقمندان به آثار و ارادتمند سلوک اين چهره درخشان خوشنويسي ايران پس از سلامت مجدد ايشان خواهد بود، تا رونمايي آثار کتابي را که حاوي تازه ترين خط نگاشته هاي دست زبده اين شاگرد سلوک و طريقت استادان صاحب نام و طراز اول خوشنويسي معاصر ايران مي باشد را از نزديک و با حضور وي مشاهده کنند.
 گروه اقتصاد در مرحله دوم داوري کتاب سال
 
نامزدهاي بيست و پنجمين دوره کتاب سال جمهوري اسلامي ايران، در بخش اقتصاد معرفي شدند. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي خانه کتاب، مرحله اول داوري در گروه اقتصاد بيست و پنجمين دوره جايزه کتاب سال به پايان رسيد و چهار عنوان کتاب به مرحله دوم راه يافتند.
جهاني شدن و پيامد ناگوار آن، تاليف جوزف استيلگيتز، ترجمه محمدرضا بارفا، از انتشارات اميرکبير، کتاب اقتصاد آموزش و پرورش، تاليف دکتر دهقاني و رحيمي محمدي از انتشارات آييژ، اقتصاد آموزش و پرورش، تاليف حسين بالازاده، از انتشارات طراوت و کتاب اقتصاد سلامت، اثر مجيد صباغ کرماني از انتشارات سمت، عنوان کتاب هايي است که در گروه اقتصاد اين دوره از کتاب سال به مرحله دوم رسيدند. بيست و پنجمين دوره کتاب سال جمهوري اسلامي ايران با همت معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و خانه کتاب، برگزار مي شود.
  با شروع سلسله جلسات نقد کتاب
سراي کتاب با طعم رمان هاي جديد بچشيد
روز سه شنبه چهارم دي ماه از ساعت 16/30 تا 18/30 کتاب (پل معلق) محمدرضا بايرامي در سراي کتاب فرهنگسراي دانشجو نقد خواهد شد.علاقمندان مي توانند براي شرکت در اين برنامه به سراي کتاب فرهنگسراي دانشجو واقع در خيابان سيد جمال الدين اسدآبادي,  خيابان بيست و کم,  بوستان شفق مراجعه نمايند.
 جشن بزرگ غدير
مرکز وابسته به مديريت فرهنگي هنري منطقه 14 جشن بزرگ غدير را برگزار مي کند.
گفتني است اين جشن روز پنج شنبه 6 دي ماه از ساعت 14/30 الي 16/30 در سالن سينما آبي برگزار مي گردد.
 جشن غدير در خانواده
فرهنگسراي خانواده به مناسبت عيد غدير اقدام به برگزاري جشن بزرگي نموده است.
علاقمندان جهت حضور در اين جشن مي توانند در تاريخ ياد شده به فرهنگسراي خانواده واقع در نارمک ميدان هلال احمر خيابان گلستان مراجعه نمايند.
 نمايشگاه آثار نقاشي مسعود حسين زاده برپا شد
نمايشگاه آثار نقاشي مسعود حسين زاده در موزه هنرهاي زيباي کاخ سعدآباد برپا شد.
حسين زاده هم اکنون مسئول نگارخانه کيميا,  مسئول آموزشگاه هنرهاي تجسمي کما الملک و استاد دانشگاه آزاد هنرهاي تجسمي است.


  خنجره ها" در جشنواره تئاتر فجر
امير آتشاني که با نمايش "خنجره ها" در بخش چشم انداز 87 جشنواره تئاتر فجر امسال حضور دارد، دغدغه خود را فعاليت در ژانرهاي مختلف تئاتر عنوان کرد.
اين کارگردان تئاتر درباره چند تجربه اخير نمايش هاي مذهبي خود به خبرنگار مهر گفت: "خود من همه ژانرهاي تئاتري را دوست دارم و دغدغه ام اين است که در تمام آنها تجربه داشته باشم. البته يک دغدغه من هم مذهب است و دوست دارم در اين زمينه کار کنم، ولي دوست ندارم به صورت خاص فقط در يک ژانر تئاتري باشم."
آتشاني خاطرنشان ساخت: "يکي از دغدغه هاي کارگردان انتخاب اثر است. متاسفانه شرايط به گونه اي نيست که بتوان به راحتي عرصه هاي مختلف را تجربه کرد. من هنوز اين دغدغه را دارم که حرفه اي باشم و ديگر براي اجراي يک تئاتر از اين سالن به سالني ديگر در رفت و آمد نباشم تا بعد از گذشت چند ماه آيا بتوانم آن را اجرا کنم يا نه."
وي در باره نمايش "خنجره ها" گفت: "داستان نمايش که در آن خودم به همراه فرهاد بشارتي و محمد هراتي بازي دارم به دغدغه يک تعزيه خوان که هميشه اولياخوان بوده مي پردازد. وي دچار مشکلات شديد مالي مي شود که عامل آنها برادر همسرش بوده که خود در مراسم تعزيه اشقياخوان است. در اين ميان تقابلي بين تعزيه خوان و عقايدش پيش مي آيد."
آتشاني با بيان اينکه شيوه اجراي نمايش واقعگرايانه است، افزود: "همه دغدغه من در نمايش "خنجره ها" روي بازيگر و توان اوست. تماشاگر نيز گاهي مانند يک قاضي و گاه مانند يک همراه در طول نمايش پا به پاي شخصيت اول نمايش اتفاقات را پشت سر مي گذارد. در زمينه موسيقي نيز تلفيق موسيقي تعزيه و موسيقي سنتي ايراني را داريم که کاري جديد در اين زمينه خواهد بود."
آتشاني پيش از اين کارگرداني نمايش هايي نظير "خسيس" مولير را بر عهده داشت که سال 84 در خانه نمايش روي صحنه رفت. وي در دوره هاي گذشته همايش آئين هاي عاشورايي و جشنواره تئاتر رضوي نيز نمايش هايي را به اجرا درآورده است.
 «گنج»، صدرنشين گيشه هاي آمريکا
 فيلم «گنج» با بازي نيکلاس کيج با فروش 45 ميليون دلار صدرنشين گيشه آمريکا شد .
به گزارش ايسکانيوز، به نقل از سايت ورايتي، فيلم «گنج ملي» که با بازي درخشان نيکلاس گيج در صدر جدول فروش فيلم هاي هاليوود قرار دارد، تنها در هفته اول فروش توانست 35 ميليون دلار در گيشه فروش داشته باشد. در رده دوم جدول فيلم «من افسانه هستم» با بازي ويل اسميت فروش 34 ميليون دلاري داشته است. اين در حالي است که اين فيلم در 3620 سالن نمايش داده شده است. انيميشن «آلوين و سمورچه هاي شيطان» با نمايش در 3499 طي 10 روز، تنها توانست 29 ميليون در گيشه فروش داشته باشد و در رده سوم قرار گرفت.فيلم«سوئيني تاد» با بازي جاني دپ با فروش 10 ميليون دلار در رده چهارم قرار گرفت و در رده پنجم جدول فيلم «جنگ چارلي ويلسون» با بازي جوليا رابرتز و تام هنکس فروش 10 ميليون دلاري طي يک هفته داشت.فيلم «سوئيني تاد» به کارگرداني تيم برتون، تنها با فروش 9 ميليون دلاري در 1249 سالن نمايش داده شد که اين رقم نسبت به ميانگين کل فروش فيلم هاي رده اول تا سوم بسيار کم بود. تيم بورتون، خود از فروش کم فيلمش بسيار ناراضي است.فيلم تخيلي «دايره طلايي» با بازي نيکول کيدمن نيز در پايين ترين رده با فروش 48 ميليو دلار طي پخش در دو هفته رسيد; اما خود کيدمن از بازي در اين فيلم بسيار خوشحال است و قرار است پس از پايان اکران اين فيلم تامدتي از صحنه سينما و تئاتر کناره گيري کند.انجمن سينماهاي آمريکا طي بيانيه اي اعلام کرد که فيلم هاي «آلوين و سمورچه هاي شيطان» و «من افسانه هستم» براي درآمد و اکران بيشتر چند هفته ديگر نيز بر روي پرده خواهند ماند.هفته گذشته دو فيلم «کتاب اسرار، گنج» و «من افسانه هستم» در صدر جدول فروش فيلم ها قرار داشتند و اين در حالي بود که سال گذشته، فيلم «شب در موزه» فروشي در حدود 163 ميليون طي تعطيلات کريسمس داشت. البته نبايد عواملي نظير تعطيلي هاي کريسمس و آخر هفته را غير قابل اثر در فروش فيلم ها دانست.0
   به همت معاونت هنري سازمان فرهنگي هنري شهرداري:
نخستين جشنواره هنرهاي تجسمي شهر برگزار مي شود
 
نخستين جشنواره هنرهاي تجسمي شهر به همت معاونت هنري سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران مردادماه سال آينده برگزار مي شود.  به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي موزه امام علي (ع)، نشست هماهنگي «نخستين نمايشگاه هنرهاي تجسمي شهر» با حضور «مجتبي آقايي» مدير هنرهاي تجسمي معاونت هنري و مديران فرهنگي هنري مناطق سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با ارايه و بررسي پيش نويس طرح اجرايي اين نمايشگاه در موزه هنرهاي ديني امام علي (ع) برگزار شد. در اين برنامه که اولين نشست مديران فرهنگي هنري مناطق با مدير هنرهاي تجسمي بود، «مجتبي آقايي» ضمن تبيين رويکردها و برنامه هاي جديد اين مديريت از جمله تقسيم بندي و مهندسي خاص در زمينه فعاليت هاي حوزه هنرهاي تجسمي با رويکرد «شهري»، «ملي» و «بين المللي»،در خصوص طرح نخستين نمايشگاه بزرگ هنرهاي تجسمي شهر توضيح داد و افزود: «برنامه ريزان و مديران شهري بر اين باورند که در کنار ابزارها و روش هاي مختلف فرهنگي و هنري مي توان از طريق تقويت هويت، خلاقيت، نشاط، پويايي، شادابي هنري در متن اجتماع نقش موثري در بهبود مديريت و کاهش مشکلات و توسعه زندگي شهري » داشت.
 بنيانگذار مجسمه سازي مدرن ايران" در بيمارستان بستري شد
"ايرج تنظيفي" بنيانگذار مجسمه سازي مدرن با فلز مس در ايران به دليل عارضه قلبي در بيمارستان شهيد رجايي تهران، بستري شد. به گزارش آفرينش، پزشکان معالج پس از بررسي وضعيت اين هنرمند، امروز عمل قلب باز را روي او انجام خواهند داد. تنظيفي در سال  1317در گرگان متولد شد و دانش آموخته دانشکده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران است. او هم اکنون به عنوان استاد دانشگاه در دانشگاه هاي کشور تدريس مي کند. هم اکنون يکي از آثار اين هنرمند در موزه هنرهاي معاصر در دوسالانه مجسمه سازي براي بازديد عموم به نمايش در آمده است.
گروه فرهنگي ايرنا، سلامتي عاجل اين هنرمند تلاشگر را از خداوند متعال مسئلت دارد.
 بزرگترين گرد همايي سالمندان شهر تهران در فرهنگسراي ملل
فرهنگسراي ملل در راستاي تکريم سالمندان از يکسو و غني سازي اوقات فراغت آنان از سوي ديگر ميزبان بزرگترين  سالمندان مي باشد.کليه علاقمندان مي توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر و با عضويت به آدرس بزرگاه آيت الله صدر ميدان پيروز, بلوار قيطريه بوستان قيطريه فرهنگسراي ملل مراجعه نمايند.
 خانه فرهنگ محصل برگزار مي کند
کلاس هاي آموزشي ترم زمستان
خانه فرهنگ محصل همزمان با آغاز فصل زمستان و در راستاي ارايه آموزش هاي صحيح به شهروندان,اقدام به برگزاري کلاس هاي آموزشي ويژه ترم زمستان نموده است.علاقمندان جهت ثبت نام مي توانند تا تاريخ 30دي ماه به نشاني اتوبان همت, نبش شاهين جنوبي, داخل پارک محصل, خانه فرهنگ محصل مراجعه نمايند.


 براي پخش از شبکه سوم سيما;
 پيش توليد سريال نوروزي «مهران مديري» آغاز شد  

 پيش توليد مجموعه تلويزيوني که «مهران مديري» قرار است آن را براي نوروز کارگرداني کند آغاز شد.
  اين مجموعه جديد در 13 قسمت براي پخش در ايام نوروز ساخته خواهد شد و «مهران مديري» در آن نقش اول را بازي خواهد کرد.
بنابراين گزارش، تا به حال سه قسمت نخست از اين مجموعه که قرار است از شبکه سوم سيما پخش شود توسط «محراب قاسم خاني» و «پيمان قاسم خاني» نوشته شده و لوکيشن هاي اصلي آن نيز در تهران انتخاب شده اند.  داستان اين مجموعه تلويزيوني که در آن مهران مديري بازيگر نقش «مهران» خواهد بود درباره فردي است که بي گناه به کلاهبرداري متهم مي شود و به دليل اين اتهام هربار درگير ماجرايي تازه مي شود.
داستان هاي اين مجموعه جديد به هم پيوسته است و علاوه بر بازيگران قبلي که با «مهران مديري» کار کرده اند بازيگران جديدي نيز در اين مجموعه حضور خواهند داست.
فضاي کار جديد «مهران مديري» آپارتماني است و داستان آن هيچ شباهتي به کارهاي قبلي او ندارد.  آخرين ساخته تلويزيوني «مهران مديري» مجموعه «باغ مظفر» بود که سال گذشته از شبکه سوم سيما پخش شد و آخرين کار ساخته او مجموعه «گنج مظفر» است که در قالب مجموعه سي دي ساخته شده و به زودي روانه بازار خواهد شد.


  نگاهي به "جاده آسمان"
 زدن چند نشان با يک تير  

 فيلم تلويزيوني "جاده آسمان" که يکشنبه دوم دي ماه از شبکه دو پخش شد، به دليل نگاه سهل کارگردان به کليات و جزئيات چيزي فراتر از يک داستاني يک خطي نيست و کامبيز کاشفي تلاش کرده به جاي دو نشان زدن با يک تير، چند نشانه را با هم هدف بگيرد.
به گزارش  مهر، از رويکرد تازه تلويزيون در توليد فيلم تلويزيوني بسيار گفته ايم و گفته اند. رويکردي که با فراهم شدن شرايط آسان براي توليد در کمترين زمان ممکن به نظر وسوسه کننده هم مي آيد. وقتي اين وسوسه شامل حال فيلمسازان حرفه اي سينما مي شود و پاي آنها را به تلويزيون باز مي کند، چرا يک بازيگر و فيلمساز جوان را جلب نکند؟
کاشفي سابقه ساخت چند تله فيلم درباره مناسبت هايي مثل روز مادر را در پرونده دارد و اين بار با سوژه اي غيرمناسبتي به ساخت فيلم روي آورده است. "جاده آسمان" از حضور بازيگران حرفه اي و شناخته شده چون نيکو خردمند و اکبر عبدي در کنار حضور هميشگي کاشفي در فيلم هاي خودش، بابک حميديان و ... بهره مي برد که اين ترکيب توجه ها را بيشتر به خود جلب مي کند. طبعا اين پرسش در ذهن مخاطب شکل مي گيرد که اين حضور بايد تاثير ويژه خود را در کليت کار بگذارد. اما اين اتفاق مي افتد؟
"جاده آسمان" داستاني يک خطي دارد که از هنگام توليد در شناسنامه کار منعکس شد و عبارت بود از اينکه پسري به نام سياوش که آرزوي قهرماني در مسابقات اتومبيلراني را دارد و به تازگي نامزد کرده، به دليل مشکلات مالي تصميم مي گيرد قاليچه اي را که زني مسن مي خواهد به آستان قدس رضوي اهدا کند بدزدد. کاشفي براي بسط و دراماتيزه کردن اين يک خطي در فيلم چه کرده است؟
واقعيت اين است که فيلم براي پهن کردن تور قصه خود که شرايط پيرامون سياوش را براي رسيدن به تصميم دزدي ترسيم مي کند، به وجه دراماتيزه کردن کمتر توجه کرده و آنچه مورد توجه خاص قرار گرفته پهن شدن اين تور در کمترين زمان ممکن است. به اين ترتيب شرايط خاص پيش روي او هم بيش از هر چيز در رد و بدل شدن ديالوگ ها و موقعيت سازي منعکس شده که به نظر مي آيد از اولين انتخاب ها بوده است.
وقتي در نيمه پاياني فيلم سياوش نزد قفل ساز مجبور به اعتراف به حقيقت مي شود تا او را راضي به دزدي از گاوصندوق مالخر کند، در واقع کليت فيلم و يک ساعت داستانپردازي و تصويرسازي را موجز و کامل بيان مي کند و اينجاست که اين پرسش مطرح مي شود که چه چيز وراي خلاصه يک خطي فيلم که در قالب يک ديالوگ کوتاه از زبان شخصيت اصلي ادا مي شود، در اين تصويرسازي مورد توجه قرار گرفته و به مخاطب تحويل داده شده است؟
حضور نيکو خردمند و اکبر عبدي که قرار است نقطه قوت کار باشند هم در ادامه انتظارات را پاسخ نمي دهد. خردمند در نقشي مشابه مجموعه "دزدان مادربزرگ" قرار است حضوري خاص و تاثيرگذار بر سياوش و مخاطب داشته باشد که بيش از هر چيز يادآور حضور قبلي اوست. همانطور که عبدي نمي تواند حضوري تاثيرگذار از يک لمپن و خلافکار ديروز ارائه دهد که قرار است آينه سياوش شود. بخصوص که شکل گيري رابطه اين دو مي توانست بدل به نقطه برجسته و تاثيرگذار فيلم شود.
در واقعيت اهميت حضور اين بازيگران و رسيدن به ترکيبي از تجربه آنها در کنار خلق کاراکترهاي پردازش شده، اين گونه زير سئوال مي رود. همانطور که حميديان هم با همه نقش هاي متفاوت که تا به حال در سينما و تلويزيون ايفا کرده، نتوانسته چهره اي ملموس از يک جوان خلاف امروزي که سياوش را هم وادار به دزدي مي کند، ارائه دهد.
در "جاده آسمان" همانطور که تور قصه به هر ترتيب پهن مي شود، رسيدن به معجزه و شفاي پاياني هم به هر ترتيب ممکن طراحي و اجرا مي شود. بيماري نابهنگام نامزد سياوش که به يکباره او را گرفتار بستر مي کند و حرف هاي کليشه اي پرستار که (ما هر کاري از دستمون بربياد براش انجام مي ديم) همانقدر سطحي و پرداخت نشده است که ندامت سياوش از دزدي، تصميم او به دزديدن قاليچه از گاوصندوق مالخر، مرگ پيرزني که قاليچه را از او دزديده و ... سفر به مشهد براي دو نشان زدن با يک تير.
سياوش همراه نامزدش براي گرفتن شفاي او و اهدا» قاليچه به آستان قدس رضوي روانه مشهد مي شود، غافل از اينکه شفاي  همسرش را نرفته گرفته است. تصويري که کاشفي از اين سير و روند تغيير و تحولات ارائه مي دهد به قدري سهل الوصول است که همه اين اتفاقات را فقط از نظر مخاطب مي گذراند بدون آنکه بتواند با زبان تصوير تاثيرگذاري ايجاد کند.
فيلمساز حتي نمي تواند نظر شخصي خود را در باب دزدي و فلسفه انجام آن در موقعيت خاص فيلم به درستي ترسيم و منطق آن را ايجاد کند. وقتي سياوش از بازپس گرفتن قاليچه به شيوه قانونمند از مالخر نااميد مي شود، به سرعت به فکر دزدي از گاوصندوق مغازه او مي افتد. راهي ميانبر با توجيه خاص او که چون خود مال هم دزدي بوده، دزدي محسوب نمي شود. اين منطق شخصي و البته ضعيف نمي تواند در همان موقعيت هم اندکي تعميق پيدا کند و رسيدن به چنين تصميمي را باورپذير جلوه دهد. اما انگار فقط اين مخاطب است که نمي تواند با اين روند ارتباط برقرارکند و کاراکتر مقابل سياوش (قفل ساز) مشکلي با آن ندارد. همين نگاه سهل کاشفي به کليات و جزئيات فيلم است که نمي تواند فيلم را به چيزي فراتر از همان خلاصه يک خطي ارتقا» دهد. در واقع او با انگيزه هايي ويژه تلاش کرده به جاي دو نشان زدن با يک تير چند نشانه را هدف بگيرد و يک فيلم اخلاقي، اجتماعي، معنايي، جوانانه، خانوادگي و ... بسازد اما در عمل نتوانسته تير را به يک نشانه هم بزند.
فيلم تلويزيوني "جاده آسمان" به کارگرداني کامبيز کاشفي و تهيه کنندگي مهدي گلي زاده با بازي اکبر عبدي، نيکو خردمند، کاظم بلوچي، زويا امامي، فاطمه طاهري، کامبيز کاشفي، کاظم هژيرآزاد و بابک حميديان يکشنبه اول دي  ماه ساعت 21 از شبکه دو سيما پخش شد.


 فيلم برداري «زمزمه هاي» وجود در قريه چناران 

فيلمبرداري اين تله فيلم 90 دقيقه اي به اتمام رسيده است و اکنون روزهاي پاياني تدوين را پشت سر مي گذارد. زمزمه هاي وجود در قريه چناران در کاشان تصويربرداري شده است. لوکيشن هاي داخلي اين فيلم منزل سيد, مسجد روستا و مدرسه است و فضاهاي خارجي کوير و کوچه هاي روستا با ديوار هاي کاگلي است. خلاصه داستان: سيد اسدالله امام جماعت و آقاي ده روشنک است. او بعد از اينکه گيوه هاي اجدادي اش را گم مي کند تمام مذهب خود را فراموش مي کند و ديگر نمي تواند قرآن بخواند و اذان بگويد اين فيلم استعاره اي است به وابستگي انسان ها به ظواهر مادي و دنيوي مذهب...........
از ساخته هاي قبلي وليعبدي مي توان به ساخت فيلم هاي کوتاهي چون: صيان, بن بست, بيگانه, ابتداي انتها و مستند هيچستان (درباره سهراب سپهري) اشاره کرد او يک تله فيلم به نام شيون نيز ساخته بود که از شبکه سوم سيما پخش شده است.
مدير صدا برداري: رضا طاهر آذر
طراح گريم: نگين ريحاني
دستيار گريم: آرش مهاجري
برنامه ريز: هديه عباسي
دستيار اول: امير عزيزي
منشي صحنه: ستاره رضائي
عکاس: علي محمدي
مدير تدارکات: احمد معمارپور
مدير توليد: پيمان وليعبدي
گروه صحنه و لباس: امير احمدزاده, فروغ شاهسون, علي احساني
بازيگران: سيد محمدرضا وکيلي طباطبائي, سيما مطلبي, مينا نوروزي, فرناز عبدالله نژاد, مريم پيربند, احمد معمارپور, رحيم خنفي و  ...........


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته