جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/10/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) (ميلاد حضرت عيسي مسيح(ع) را تبريك مي گوييم) نسخه شماره 2942


شناسائي بيش از هزار وقفنامه در آستان قدس رضوي


خريد محصول دانه روغني آفتابگردان از کشاورزان در شاهرود


ايران درگذر زمان

در آذربايجان غربي:
با وجود توليد سالانه 9500 تن عسل هيچ سهمي در صادرات عسل به خارج از کشور ندارد


نخستين نيروگاه بادي بخش خصوصي در سيستان و بلوچستان راه اندازي خواهد شد

کارشناس ستاد حوادث غير مترقبه استان قم
رسانه هاي جمعي براي تغيير نگرش سطح جامعه در زمينه اهميت مقاوم سازي تلاش کنند

در سال جاري:
7 هزار ميليارد ريال در قالب 250 طرح بهسازي وراه سازي در آذربايجان غربي هزينه مي شود


كوتاه وخواندني و ايران زمين و گل گشت


 شناسائي بيش از هزار وقفنامه در آستان قدس رضوي  

بيرجند - خبرنگار آفرينش
مجتمع فرهنگي رفاهي و نمازخانه امام رضا (ع) خضري دشت بياض با حضور قائم مقام آستان قدس رضوي به بهره برداري رسيد . قائم مقام آستان قدس رضوي (عصر ديروز) در آيين افتتاحيه اين مجتمع گفت : قبل از پيروزي انقلاب اسلامي مساحت حرم مطهر 13 هکتار بود که بعد از انقلاب به يک ميليون متر مربع توسعه افزايش يافته است .
دکتر علوي مساحت صحن هاي متبرکه قبل از پيروزي انقلاب اسلامي را هفت هزار متر مربع و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي متراژ صحن هاي متبرکه را 206 هزار متر مربع ذکر کرد. وي تمامي موفقيت هاي استان قدس رضوي را از برکت خون شهدا و مديريت موفق آستان قدس رضوي دانست . قائم مقام آستان قدس رضوي افزود: قبل از پيروزي انقلاب اسلامي درآمدهاي استان قدس رضوي به جاي احداث کتابخانه , مدرسه , ورزشگاه و نمازخانه در جزيره کيش هزينه شد . وي اظهار داشت : هداياي استان قدس رضوي براي سران کشورهاي غير اسلامي و اسلامي ارسال شده است . علوي خاطر نشان کرد : تمامي درآمد هاي موقوفات حضرت رضا(ع) بر اساس نيات واقف هزينه مي شود و براي هر وقفي يک شماره حساب جداگانه در بانک ها گشايش يافته است . وي گفت : تاکنون 1000 وقفنامه قرائت شده و نيات واقفين استخراج گرديده است . وي خاطر نشان ساخت : پيش از پنج هزار محقق و پژوهشگر , دانشجو, دانش آموز, استاد دانشگاه در موسسه پژوهش آستان قدس همکاري دارند.


 خريد محصول دانه روغني آفتابگردان از کشاورزان در شاهرود 

شاهرود- خبر نگار آفرينش
با اتمام کار برداشت محصول از سطح 4870 هکتار اراضي آفتابگردان ديم منطقه کالپوش در سال جاري براي نخستين بار چندين عامل خريد بطور همزمان و رقابتي وارد منطقه کالپوش گرديده و نسبت به خريد محصول کشاورزان اقدام نمودند. در اين راستا با فعاليت تعداد 4 شرکت خصوصي به عنوان متولي خريد, مقدار 3240 تن محصول خريداري گرديده که اين مقدار خريد نسبت به ميزان خريد سال گذشته حدود 44 درصد افزايش داشته است. افزايش سطح زير کشت زراعت آفتابگردان در سال جاري نسبت به سال گذشته و همچنين بهبود عملکرد مزارع و نحوه عمل شرکت هاي خصوصي در زمينه ايجاد رقابت براي خريد محصول در سال جاري به عنوان عوامل اصلي افزايش ميزان خريد نسبت به سال زراعي گذشته مي باشند. شايان ذکر است 20 درصد سطح زير کشت آفتابگردان روغني ديم کشور در شهرستان شاهرود مي باشد . 


 ايران درگذر زمان 


 انحلال مجلس هفدهم

در 54 سال قبل و پيش از کودتاي 28 مرداد تصميم به انحلال مجلس گرفته شد و براي قانوني جلوه دادن آن مراجعه به آراي عمومي را هم در صورت ظاهر برگزار کردند که مشروح خبرکردن در روزنامه اطلاعات 1332/5/13 به شرح زير مندرج است که به نظر خوانندگان عزيز ستون ايران در گذر زمان مي رسد .
ديروز صبح مراسم اخذ آرا بمنظور مراجعه به افکار عمومي در تهران و ده بخش تابعه آن بعمل آمد .
رفراندوم ديروز تنها يک اخذ راي ساده نبود بلکه صورت دمونستراسيون عظيمي که از طرف شرکت کنندگان صورت ميگرفت نيز داشت .
دستجات , احزاب و جمعيت هاي مختلف از دو روز قبل خود را براي شرکت در رفراندوم آماده کرده بودند و جريان ديروز دنباله مقدمات دو روز گذشته و تجهيزات اين دستجات محسوب ميشد .
پريروز عصر هم مثل هميشه اتومبيل هاي حامل بلندگو در خيابانها حرکت ميکردند و شعار ميدادند و عده اي نيز با هورا کشيدن شعار بلندگوها را تائيد ميکردند. با اينکه از ساعت 8 تا 11 مدت لازم براي راي دادن بود و اخذ راي به سرعت قابل توجهي صورت ميگرفت باز سر ساعت 11 که پايان مهلت اخذ راي بود عده زيادي در ميدان سپه باقي ماندند  که راي نداده بودند. اتفاقا در همين وقت آقايان شايان فرماندار تهران رسيد و دستور داد که مدت راي را براي يکساعت تمديد کنند و اگر قبل از پايان يکساعت کسي ديگر باقي نماند صندوق را باز و آرا را شمارش کنند. روي اين اصل مدت گرفتن راي تقريبا يکساعت ديگر تمديد شد .
بطور کلي در تهران و ده بخش تابعه آن 155544 نفر راي موافق به انحلال مجلس دوره هفدهم و 115 نفر راي مخالف به انحلال مجلس هفدهم دادند.


 در آذربايجان غربي:
 با وجود توليد سالانه 9500 تن عسل هيچ سهمي در صادرات عسل به خارج از کشور ندارد  

اروميه- خبرنگار آفرينش
استان آذربايجان غربي به لحاظ داشتن شرايط آب و هوايي مناسب و طبيعي با توليد سالانه 9500 تن عسل رتبه نخست توليد اين محصول را در کشور دارا مي باشد.
در اين استان سر سبز هم اکنون بيش از 3370 نفردر بخش زنبور داري فعاليت مي کنند که حاصل تلاش اين فعالان عرصه اقتصاد توليد سالانه 9500 تن عسل است که با وجود بيشترين مقدار توليد عسل کشور، در صادرات عسل به ساير کشورها هيچ سهمي ندارد و اين در حالي است که آذربايجان غربي داراي 9 بازارچه مرزي است که با تدابير لازم مي توان اين استان را به قطب صادرات عسل تبديل کرد.
نبود اتحاديه زنبور داران و بي توجهي به سازوکارهاي لازم براي رونق گرفتن زنبور داري و صادرات عسل بويژه نبود صنايع بسته بندي از عمده ترين مشکلات بخش زنبور داري آذربايجان غربي است که توجه به آن از ابعاد مختلف ضروري است.
در هر حال داشتن رتبه نخست کشوري در توليد عسل و در مقابل عدم صادرات اين محصول موضوعي است که بايد مورد توجه مسئولان امر قرار گيرد چرا که بي توجهي به رونق بازار عسل چه بسا در آينده اي نزديک موجب پايين آمدن مقدار توليد عسل و نابساماني در اشتغال زايي اين بخش شود.


 نخستين نيروگاه بادي بخش خصوصي در سيستان و بلوچستان راه اندازي خواهد شد  

مشهد -  خبرنگار آفرينش
طي شهريور ماه سال آينده , نخستين نيروگاه بادي بخش خصوصي در سيستان و بلوچستان راه اندازي خواهد شد .
مدير عامل شرکت فراگامان با اعلام اين مطلب گفت : اين نيروگاه بادي با قدرت 10 مگاوات و با سرمايه گذاري بيش از 200 ميليارد ريالي بخش خصوصي راه اندازي             مي شود .
مهندس فريدون قربانيان افزود: دو نيروگاه بادي ديگر نيز در دو فاز 500 مگاواتي در آينده احداث خواهد شد.
وي با بيان اينکه نيروگاه 10 مگاواتي به 15 توربين بادي نياز مند است, گفت : توربين ها نيز براي نخستين بار در خاور ميانه توسط يک شرکت ايراني ساخته مي شود .
وي با اشاره به تامين رايگان ماده اوليه نيروگاههاي بادي, گفت : با توجه به حجم سرمايه گذاري بالا در نيروگاههاي بادي , به نيروي انساني کمي نياز است .
وي فراگامان را  نخستين شرکت فعال سهامي عام در رابطه با انرژيهاي تجديد پذير خصوصا توربين هاي بادي  دانست و اظهار داشت : سرمايه احداث نيروگاه 10 مگاواتي از طريق پذيره نويسي تامين و دو نيروگاه 500 مگاواتي نيز از طريق مشارکتهاي بانکي و مردمي سرمايه گذاري خواهد شد .
رئيس پي گيري هاي ويژه استانداري خراسان رضوي نيز در ادامه با اشاره به مقطعي و پايان پذيربودن انرژي هاي فسيلي و نفت و گاز گفت : اکنون که براي نخستين بار بخش خصوصي در زمينه استفاده از انرژيهاي  نو فعال شده , دولت نيز به استفاده صحيح و حمايت از انرژيهاي نو ترغيب شده است .
مهندس کريم عباسپور افزود: اگر اکنون به مبحث انرژيهاي نو نپردازيم , دو سال آينده در مشهد با کمبود برق مواجه خواهيم شد.
وي با بيان اينکه نيروگاه سيکل ترکيبي 500 تا 1000 مگاواتي در سرخس, سبزوار وتربت حيدريه احداث خواهد شد .گفت : تکنولوژي استفاده از انرژيهاي نو بايد در کشور بومي شود .
وي اشغال اندک اراضي , کاهش سرمايه و زمان را از مزاياي ساخت نيروگاههاي بادي دانست و گفت : نيروگاههاي بادي از ابتداي نصب وارد شبکه برق رساني مي شود و درآمدزائي دارد.
وي اظهار داشت محصول برق توليدي بخش خصوصي مطمئنا از طريق دولت خريداري مي شود . وي اضافه کرد : با حمايت دولت از فعالان توليد برق از انرژيهاي نو, امکان صادرات برق به افغانستان نيز فراهم خواهد شد .
وي همچنين به کريدور بادي بينالود اشاره کرد و گفت : حداقل انرژي توليدي اين واحد اکنون 12 هزار مگاوات است که تا 40 هزار مگاوات قابل افزاش مي باشد .
مهندس عباسپور تصحيح کرد تشتيفان خواف و سبزوار نيز قابليت نصب توربين هاي بادي را دارد.


 کارشناس ستاد حوادث غير مترقبه استان قم
  رسانه هاي جمعي براي تغيير نگرش سطح جامعه در زمينه اهميت مقاوم سازي تلاش کنند 

قم - خبر نگار آفرينش
کارشناس ستاد حوادث غير مترقبه ي  استان قم در چهارمين جلسه ي کار گروه تخصصي آموزش رسانه هاي گروهي که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد خواستار آگاه سازي مردم در خصوص حوادث و بلاياي طبيعي شد .
مرتضي رحمان نيا با اشاره به فرا رسيدن پنجم ديماه " روز ملي زلزله و ايمني " خواستار پوشش مناسب رسانه اي مطبوعات و خبر گزاري هاي استان و فعاليت بيشتر آنان براي تغيير نگرش سطح جامعه در زمينه ي اهميت مقاوم سازي شد. وي اظهار داشت : متاسفانه با وجود زلزله هاي ويرانگر با تلفات بسيار بالا در سالهاي گذشته همچنان در زمينه هاي مقاوم سازي ساخت و ساز صنعتي توفيق چنداني در ايجاد انگيزه ي لازم بين مردم به دست نياورده ايم .
کارشناس ستاد حوادث غير مترقبه ي استان , تنوع حوادث طبيعي را در سطح جهان و وجود بيش از سي نوع آن را در ايران مورد تاکيد قرار داد و تصريح کرد : دستگاههاي متولي فرهنگ به ويژه اصحاب مطبوعات و رسانه هاي جمعي بايد در امر اطلاع رساني و آگاهي بخشي به جامعه براي جدي گرفتن مباحث ايمن سازي ساخت و سازها تحرک بيشتري داشته باشد . مهندس رحمان نيا وظيفه ي مطبوعات و رسانه هاي جمعي را در فرهنگ سازي اين امر , مهم ارزيابي کرد و گفت : رسانه ها بايد در روند رو به روشد توسعه و تکنولوژي در جايگزيني ساخت و ساز صنعتي به جاي شيوه هاي منسوخ  سنتي بيش از پيش اطلاع رساني کنند.


  در سال جاري:
 7 هزار ميليارد ريال در قالب 250 طرح بهسازي وراه سازي در آذربايجان غربي هزينه مي شود 

اروميه- خبرنگار آفرينش
با افزايش ناوگان جاده اي و آمار بالاي سوانح در جاده ها ضروري است که همه راه هاي مواصلاتي کشور تبديل به بزرگراه شوند.
معاون وزير راه و ترابري در مراسم گرامي داشت روز راهدار در اروميه با بيان اينکه احداث بزرگراه و آزاد راه اولويت اصلي وزارت راه و ترابري است افزود:  در چارچوب برنامه چهارم توسعه کشور وزارت و راه ترابري مکلف است درمبادي ورودي و خروجي مراکز استانها آزاد راه ايجاد کند.
مهندس افشار، با اشاره به طرح هاي احداث بزرگراه در آذربايجان غربي گفت: احداث باند دوم بزرگراه اروميه- مياندوآب ،تعريض جاده نازلو به سرو و احداث بزرگراه مياندوآب به کرمانشاه از جمله مهمترين طرح ها در اين زمينه است.
دارياني معاون عمراني استانداري آذربايجان غربي هم در اين مراسم اظهار داشت: ايجاد بزرگراه ها ،خط کشي ،تامين روشنايي جاده ها و حذف نقاط حادثه خيز از اولويت طرح هاو برنامه هاي عمراني استان است.
مدير کل راه و ترابري استان ديگر سخنران در اين مراسم گفت: امسال 7 هزار ميليارد ريال در قالب 250 طرح بهسازي ،راه سازي و راه داري در آذربايجان غربي هزينه مي شود. فرمندي تاکيد کرد: نصب 110 هزار علامت راهنمايي و رانندگي ،خط کشي 3 هزار کيلومتر جاده ،ساماندهي 50 تقاطع هم سطح و تامين روشنايي 45 کيلومتر از جاده هاي استان از جمله مهمترين فعاليتهاي اداره کل راه و ترابري استان در سال جاري است.
گفتني است :در اين مراسم از خانواده هاي راهداران شهيد و 10 نفر از راهداران نمونه استان تقدير شد.


 كوتاه وخواندني و ايران زمين و گل گشت 

دو باند زور گيري در بوکان متلاشي شد

اروميه - خبرنگار آفرينش
13 نفر از اعضاي اصلي دو باند زورگيري در بوکان دستگير و 15 قبضه سلاح ،دو عدد نارنجک و مقاديري فشنگ از اين افراد کشف وضبط شد.
فرمانده منطقه انتظامي بوکان با اعلام اين خبر گفت: اين افراد از اهالي روستاها وبرخي کارخانه ها  زورگيري و يا سرقت مي کردند.
سرهنگ جان فدا همچنين از کشف 23 هزار بطري انواع مشروبات الکلي در بوکان نيز خبر داد و گفت: اين مشروبات در بازرسي از دو کاميون باري کشف و در اين زمينه 3 نفر دستگير شده اند.
سرهنگ جان فدا از کشف 2 محموله پارچه و تلويزيون قاچاق به ارزش 622 ميليون ريال هم خبرداد و گفت: در اين زمينه نيزدو نفردستگير شده اند.

کارگاه آموزشي مداخله در بحران در کرمان برگزار شد

کرمان - خبرنگار آفرينش
 
کارگاه آموزشي مداخله در بحران با حضور کارشناسان بهزيستي سراسر کشور در کرمان برگزار شد . به گزارش سازمان بهزيستي استان کرمان مدير کل سازمان بهزيستي در مراسم آغاز بکار اين کارگاه آموزشي گفت :
انتقال تجارب در زمان هاي بحران و کاهش آسيب هاي ناشي از بحران از اهداف برگزاري اين کارگاه مي باشد .آقاي صادق زاده افزود : اغلب مراجعات مردم به مشاوران در زمان بحراني است و افزايش تجربه کارشناسان در اين زمينه مي تواند بسياري از وضعيت هاي بحراني را در جامعه کاهش دهد. وي افزود : آموزش مديريت بحران باعث مي شود سو» مديريت در زمان بروز بحران هائي مانند زلزله ويران کننده در شهرهاي بم و زرند گفت : اگر در آن زمان اطلاعات ما در زمينه مداخله در بحراني که براي مردم در آن دوران بروز کرد کاهش مي يافت .
کارگاه آموزشي مداخله در بحران با حضور 40 نفر از کارشناسان صداي مشاور سراسر کشور به مدت دور روز در کرمان برگزار شد. طي ارزيابي اين کارگاه کارشناسان با مباحثي از جمله بحران و اجزا» مداخله در بحران , مداخله در بحران و خودکشي و مداخله در بحران و کودک آزاري آشنا شدند.

بهره برداري از مدارس مجتمع طلائيه
 بهره برداري از سالن ورزشي مجتمع مسکوني بهار طلائيه بومهن به زودي آغاز مي شود

رودهن - خبرنگار آفرينش
به گزارش  خبرنگار آفرينش ، سرمايه گذار و مجري ساخت مجتمع بهار طلائيه بومهن با اشاره به واگذاري زمين اين سالن از سوي مجتمع و ساخت آن به وسيله اداره کل تربيت بدني استان تهران افزود : اين سالن ورزشي چند منظوره در شرف بهره برداري قرار گرفته است.
وي با اشاره به شروع ساخت واحدهاي آموزشي اين مجتمع پيش بيني کرد ، در صورت همکاري بيشتر آموزش و پرورش عمليات اجرايي ساخت اين مدارس تا شهريور ماه سال آينده به پايان مي رسد.
سرمايه گذار و مجري ساخت مجتمع طلائيه بومهن همچنين گفت : با تامين تدريجي امکانات مورد نياز ساکنان اين مجتمع هم اکنون نيز ساخت درمانگاه در آن با مشارکت پزشکان در دست کار است.رمضان زاده تصريح کرد : براي رفع نياز ساکنان مجتمع دو قطعه فضاي سبز در ابعاد 8000 متر مربع و در مجموع 16000 متر مربع در اين مجموعه مسکوني ايجاد مي شود.
وي اضافه کرد : ساخت بناي تجاري مجتمع بهار طلائيه نيز در 6 طبقه آغاز شده و تا سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
به گفته وي : با همکاري دستگاه هاي خدمات رسان بيشتر واحد هاي مسکوني اين مجتمع از همه امتيازات  و انشعابات آب ، برق ، تلفن و گاز شهري برخوردار است و به تدريج همه امکانات مورد نياز مردم تامين خواهد شد.
حاج علي رمضان زاده با اشاره به اينکه طرح مجتمع بهار طلائيه با ساخت 1400 واحد مسکوني تحقق خواهد يافت ابراز اميدواري کرد : با مساعدت شهردار بومهن کار آسفالت ريزي همه معابر اين مجتمع در راستاي رفاه حال ساکنان جديد شهر بومهن در آن انجام شود.


بازار رو به رشدي براي صنعت حفاري وجود دارد

خوزستان - خبرنگار   آفرينش
قائم مقام مدير عامل شرکت ملي نفت ايران گفت : بازار مطمئن و رو به رشدي براي صنعت حفاري و صنايع جانبي وجود دارد.
محمد جواد عاصمي پور افزود: عملکرد حفاري در شرکت ملي نفت ايران در مقايسه با نياز واقعي نشان مي دهد .يک بازار مطمئن و رو به رشدي براي صنعت حفاري, خدمات جنبي و صنعتگراني که مشغول به ساخت ماشين آلات و قطعات حفاري هستند, وجود دارد.
وي اظهار داشت : بهره برداري از اين بازار , نيازمند درايت , مديريت , برنامه ريزي و توجه به منابع انساني در بخش هاي دولتي و همزمان ورود بيشتر بخش خصوصي به اين عرصه است .
عاصمي پور بااشاره به سير تاريخي تحولات يکصد سال صنعت نفت کشور گفت : صنعت نفت در اين مدت بر خلاف نظر کساني که سعي دارند نقش آنرا کمرنگ کنند مرکز ثقل بسياري از تحولات کشور بوده است .وي افزود تامين 90 درصد انرژي,90  درصد ارز ,80 درصد ماليات مستقيم و 20 درصد توليد ناخالص ملي از سوي صنعت نفت نشان دهنده اين جايگاه است .
وي اضافه کرد: صنعت نفت بر بخش بالا دستي و بخش بالا دستي نيز بر صنعت حفاري استوار بوده و آينده صنعت نفت نيز متعلق به حفاري است .


نمايشگاهي از آثار نقاشي هنرمند اروميه اي در گالري سبز اروميه برگزار شد

اروميه- خبرنگار آفرينش
نمايشگاهي از آثار نقاشي هنرمند اروميه اي در گالري سبز اروميه واقع در بوستان ملت اروميه ترتيب يافت.
در اين نمايشگاه 29 تابلوي نقاشي از علي رضا شوقي به روش رنگ روغن با موضوعاتي چون مناطق طبيعي استان به نمايش گذاشته شده است.
اين نمايشگاه به مدت يک هفته صبح  و بعد از ظهر براي بازديد علاقمندان داير است.

نمايشگاه صنايع دستي بانوان در
 شهرستان نقده برگزار شد

اروميه- خبرنگار آفرينش
نمايشگاه صنايع دستي بانوان شهرستان نقده در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان داير شد.
در اين نمايشگاه صنايع دستي 8 هنر جوي هنرستان شرف و مدد جويان کميته امداد امام خميني اين شهرستان در زمينه هاي گلسازي،گلدوزي، سرمه دوزي،سنگ دوزي،تکه دوزي، معرق کاري ،مشبک کاري، شمع سازي و عروسک سازي در معرض ديد علاقمندان قرار گرفته است.
اين نمايشگاه به مدت يک هفته صبح و عصر براي بازديد عموم داير است.

استاد "مهديه الهي قمشه اي" در همايش طوبي
زيبائي و شخصيت زن در پوشيدگي است

گلستان- خبر نگار آفرينش
استاد "مهديه الهي قمشه اي" در همايش طوبي که با حضور بانوان استان گلستان در محل مجتمع فرهنگي سينمائي بهمن گرگان برگزار شد با اعلام اين مطلب گفت : زن موجودي پيچيده, ناشناخته و مظهر سر ذات خداوند است که بايد در استتار باشد .و پوشيده  بماند , چون زيبائي و شخصيت زن در پوشيدگي است .
استاد الهي قمشه اي با تاکيد بر اين که پوشش امر الهي است و براي سعادت و امنيت جامعه ضروري است افزود : زن در جامعه بايد رابطه اش انساني باشد و در کار از ظاهر خود استفاده نکند.
وي گفت : هيچ انساني به تنهائي نمي تواند به درستي بار زندگي را به دوش بکشد, متاسفانه يکي از مسائلي که در جامعه امروز کمرنگ شده , حفظ خانواده است و بايد در جهت حفظ آن تلاش بيشتري شود . چون همه به خانواده نيازمنديم و اين مهمترين رکن جامعه است . همچنين محمد رضا خاکپور رئيس حوزه هنري استان در اين مراسم گفت : لباس مي تواند به شناخت تاريخ , اجتماع و فرهنگ يک جامعه کمک کرده و اينک بايد با  تلاش و همياري همه هنرمندان طراح, پوشش جديد ملي و اسلامي را با ترکيبي از خلاقيت , مهارت و زيبائي با نگاهي به باورها و اصالتهاي فرهنگي مورد توجه بيشتري قرار داده و دنبال کنيم .


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته