جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/10/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) (ميلاد حضرت عيسي مسيح(ع) را تبريك مي گوييم) نسخه شماره 2942


آگهي صفحه 6


آگهي صفحه 9


آگهي صفحه 11


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 5


آگهي صفحه اول


 آگهي صفحه 6 

 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر برگزار شد:
اختتاميه نمايشگاه شهرستاني "هم پيمان در برابر گسترش ايدز پيشگام شويم

 حضور مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه آزاد اسلامي
واحد اسلامشهر در نمايشگاه مبارزه با ايدز
مرکز مشاوره و بهداشت و روان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر، در نمايشگاه مبارزه با ايدز که در سطح شهرستان اسلامشهر برگزار شد، شرکت نمود.
در اين نمايشگاه که به مدت يک هفته برگزار گرديد، مرکز مشاوره و بهداشت و روان با 10 عنوان بروشور شامل بهداشت رواني در خانواده، عوامل رضايت زناشويي، مهارتهاي ارتباطي و ... با 10000 شمارگان، برچسبهاي اطلاع رساني با شعارهاي پيشگيري در 20000 شمارگان، ارائه تابلوهاي نقاشي با موضوع، پوسترهاي آموزشي با موضوع عوارض مخدر به ارائه عملکرد در طول فعاليت خود پرداخته و آثار را در معرض ديد همگان قرار داد.
اين نمايشگاه به همت ادارات و نهادهاي مختلفي همچون فرمانداري، شبکه بهداشت و درمان، جمعيت هلال احمر، بهزيستي، آموزش و پرورش اسلامشهر و چهاردانگه و مرکز مشاوره و بهداشت و روان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر به کار خود پايان داد.
 
در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر برگزار شد:
اختتاميه نمايشگاه شهرستاني "هم پيمان در برابر گسترش ايدز پيشگام شويم."
مراسم اختتاميه نمايشگاه شهرستاني با عنوان هم پيمان در برابر گسترش ايدز، پيشگام شويم درسالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر برگزار شد.
در اين مراسم که فرماندار، روساي ادارات، نهادهاي شهرستان اسلامشهر، پژوهشگران و متخصصان در امر ايدز کشور حضور داشتند، دکتر شفائي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر ضمن تشکر از کليه عوامل برگزار کننده نمايشگاه که نتيجه و ثمره آن در بين عموم جامعه بخوبي مشهود بود، اظهار داشت:
جوانان و نوجوانان امروز نماينده نسل بشر مي باشند، اما ابتلا به ايدز در اثر رفتارهاي پرخطر آنها را تهديد مي کند. پس براي آموزش و آگاهي آنها بايد پيشگام شويم.
آنها موقعيتها، فرصتها و سرمايه هاي با ارزشي هستند که نياز به توجه خاص و پرورش دارند.
منصور باقري رئيس مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر با بيان انيکه شعار امسال سازمان جهاني بهداشت هم پيمان در برابر گسترش ايدز، پيشگام شويم، اظهار داشت:
شواهد و واقعيتهاي علمي بيانگر آن است که HIV هيچگونه نشانه آشکار جسماني ندارد و تنها از طريق آزمايش خون مشخص مي شود بنابراين انسانها و خصوصا جوانان بايد به سمت دوري از رفتارهاي پرخطر جنسي و اعتياد مخصوصا اعتياد تزريقي هدايت شوند. آنچه مسلم است جوانان بايد با واقعيات اين بيماري جسمي- رواني و اجتماعي آشنا شوند و بدانند چرا HIV به عنوان چالش سلامت قرن ياد مي شود. وي گفت:
با درنظر گرفتن اين نکته که تا کنون هيچ درمان قطعي براي ايدز مشخص نشده است، پيشگيري مهمترين، کاراترين و تنها راه قطعي عدم ابتلا به آن است. اطلاع رساني و آگاهي بخشي به جوانان به عنوان گروه هدف از جمله راه هکارهاي پيشگيرانه است ولي پيشگيري نبايد در سطح نشانه مور محدود شود و در مورد HIV اهميت آن بيشتر است زيرا همانطور که بيان شد HIV نشانه آشکاري ندارد که اين موضوع با توجه به خطر پذيري خاص دوران نوجواني و جواني پررنگ تر نيز مي شود.به عبارتي جوان بايد با واقعيات HIV و AIDS آشنا شود. واقعياتي همچون استفاده از سرنگ مشترک و آلوده، برقراري رابطه جنسي ناسالم و ... مي تواند منجر به HIV شود ولي در کنار اين اطلاع رساني بايد جوانان، والدين، معلمان و عموم مردم را با مهارتهاي ارتباط بين فردي، الگوهاي مناسب تربيتي آشنا نمود و با تقويت باورهاي ديني و مذهبي،زمينه تعهد و پايبندي به اصول اخلاقي اسلامي- انساني را فراهم کرد.
وي در پايان سخنان خود بيان داشت:
نتايج يافته هاي علمي بيانگر آن است که وقوع آسيبهاي اجتماعي در خانواده هاي آشفته و گسسته بيشتر از خانواده هاي سامان يافته است و رضايت زناشويي زوجين از جمله عوامل محافظت پيشگيري از آسيبها از جمله HIV است.بنابراين اگر انتخاب همسر صحيح صورت گيرد و زوجين در فرآيند زندگي راهکارهاي مواجهه منطقي با مشکلات را بدانند "طلاق رواني" در خانواده حاکم نمي شود و طرفين وفادار به يکديگر باقي خواهند ماند.
 دکتر معتمد مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر با بيان اينکه افراد جوان داراي انرژي، ايده و اميدواري براي خلق تحويل هستند گفت:
جوانان حق دارند در رابطه با برنامه آموزشي مربوط به HIV آگاهي و اطلاعات لازم را داشته و در آن مشارکت نمايند.
وي اظهار داشت:
HIV و ايدز، نوعي بيماري ويروسي است که قابل درمان اما بدون بهبود کامل مي باشد و شايعترين بيماري مقاربتي توسط ويروس HIV (ويروس نقص ايمني انساني) به وجود مي آيد. اين ويروس بخشي از بدن را متاثر مي سازد که برعليه بيماريها دفاع نمايد (سيستم دفاعي بدن) و موجب اختلال کار کردن آن مي شود و معمولا هيچ علامت قابل مشاهده اي در سالهاي اوليه عفونت وجود دارد،بنابراين نمي توان بدون دادن آزمايش خون HIV گفت که طرف مقابل  آلوده به ويروس HIV هست يا خير؟
مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر با اشاره به اين مطلب که HIV مي تواند طي 10 سال از شروع آلودگي موجب مرگ فرد مبتلا شود، افزود:
هم اکنون درمانهاي خوبي براي آن در دسترس مي باشند که عوارض آن را کمتر نموده و موجب بهبود علائم، کيفيت زندگي و افزايش طول عمر بيماران مي شوند.
در حال حاضر نيز قريب به 60 تا 70 هزار نفر در ايران افراد مشکوک به HIV تخمين زده شده است که از اين آمار، تعداد موارد ايدزي زنده 1069 و موارد فوتي 2062 نفر مي باشند و در خصوص شايعترين راه انتقال ويروس HIV طبق آخرين بررسي هايي که انجام شده در جهان از طريق تماس جنسي ولي در ايران از طريق اعتياد تزريقي مي باشد.
دکتر عمادي پزشک متخصص عفوني و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران- سخنران ويژه اين مراسم بود که در خصوص آنچه که جوانان بايد در مورد بيماري ايدز بدانند به تفصيل به سخنراني و ارائه آخرين آمار اطلاعات در رابطه با HIV پرداخت.

 


 آگهي صفحه 9 


 آگهي صفحه 11 


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 5 


 آگهي صفحه اول 


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته