جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/10/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (چهارشنبه) نسخه شماره 2957

کريم باقري کاپيتان تيم پرسپوليس :
به اين شايعات عادت کرده ايم

آرش برهاني مهاجم تيم استقلال :
فقط چهار موقعيت گل خراب کرده ام

جورج کنستانتينو گائونا آراندا هافبک پاراگوئه اي تيم پرسپوليس :
براي بازي به ايران آمده ام ، نه تفريح !

علي کاظمي دبير سازمان ليگ برتر:
نيم فصل دوم به موقع شروع مي شود


نگاه روز

همبازي جديد مهدوي کيا
يک برزيلي در اينتراخت فرانکفورت


كوتاه وخواندني و سوت پايان و دقيقه 90


  کريم باقري کاپيتان تيم پرسپوليس :
 به اين شايعات عادت کرده ايم 

 کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس تهران معتقد است شايعات اخير در روحيه بازيکنان اين تيم تاثيري نداشته و سرخپوشان با انگيزه بسيار بالا تمرينات خود را دنبال مي کنند تا بتوانند به عنوان قهرماني دست يابند.
وي در خصوص وضعيت تيم پرسپوليس گفت: در روزهاي گذشته انگيزه بالاي بازيکنان پرسپوليس را در تمرينات ديده ام و شک ندارم هدفشان قهرماني با پرسپوليس در ليگ برتر است. با اين شرايط صحبت از چنددستگي و کم کاري غير منطقي است. 
وي ادامه داد: با توجه به استراحت و ريکاوري مناسب، دچار مشکلات دو بازي اخير نمي شويم; ولي نبايد فراموش کنيم حريفان ضعيف نيستند و ليگ ايران از لحاظ فني بسيار بهتر از گذشته شده است. 
کاپيتان پرسپوليس در مورد بحث استعفاي قطبي يادآور شد: با توجه به شايعات زياد در اطراف دو تيم بزرگ پرسپوليس و استقبال به اينگونه اخبار حاشيه اي عادت کرده ايم. بعيد مي دانم قطبي در اين برهه زماني قصد جدايي داشته باشد. 
وي در مورد انتخاب رييس فدراسيون فوتبال نيز تصريح کرد: بايد به اين فدراسيون و تيم ملي خوشبين بود. راهيابي به جام جهاني حمايت همه مسوولان و اهالي فوتبال را مي طلبد. 


  آرش برهاني مهاجم تيم استقلال :
 فقط چهار موقعيت گل خراب کرده ام 

 بسياري از علاقمندان به فوتبال حتي طرفداران تيم استقلال معتقدند که آرش برهاني در نيم فصل اول رقابت هاي ليگ برتر عملکرد مثبتي نداشته و موقعيت هاي بسياري را براي گلزني از دست داده است . 
اما برهاني چنين اعتقادي ندارد ، او مي گويد : در نيم فصل اول ليگ برتر فقط چهار موقعيت گلزني را از دست داده ام. 
وي در ادامه در خصوص وضعيت تيمش مي افزايد : پس از بازگشت از امارات در سالن تمرين کرديم و اين مسئله باعث شده بازيکنان از ناحيه زانو، مچ پا و کمر با مصدوميت هاي جزئي مواجه شوند. 
برهاني با ابراز اميدواري از عملکرد موفق استقلال در نيم فصل دوم عنوان کرد: تمام تلاش خود را انجام خواهيم داد تا قهرمان نيم فصل دوم شويم. به شرايط جدول کاري نداريم و فقط به دنبال جمع کردن امتيازها هستيم. 
مهاجم استقلال تهران در خصوص انتقادهاي مطرح شده نسبت به عملکردش در نيم فصل اول، تصريح کرد: تمام تلاشم را براي موفقيت تيم به کار برده و پيش وجدان خود راضي هستم. بي شک از نظر فني عملکردي قابل قبول ارائه کرده ام که به من فرصت حضور در ميدان دادند. در دو مسابقه به دليل مصدوميت و محروميت غايب بودم و در 14 مسابقه ديگر براي استقلال بازي کردم.  وي ادامه داد: برخلاف اظهارنظر برخي که معتقدند از 15 موقعيت صددرصد، فقط چهار فرصت را به گل تبديل کرده ام، بايد بگويم در تمام ديدارهاي نيم فصل اول فقط چهار موقعيت صد در صد گلزني را از دست دادم. 
برهاني در باره دعوت نشدن به تيم ملي گفت: اگر معيار حضور در تيم ملي گلزني است حق دارند که دعوتم نکنند; اما هر مربي سليقه اي دارد و من به سليقه و نظر او احترام مي گذارم. تلاش مي کنم با ارائه عملکرد بهتر در نيم فصل دوم بار ديگر به تيم ملي بازگردم. 


  جورج کنستانتينو گائونا آراندا هافبک پاراگوئه اي تيم پرسپوليس :
 براي بازي به ايران آمده ام ، نه تفريح !  

 تيم پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات يک بازيکن جديد به ليست خود اضافه کرد.
اين بازيکن "جورج کنستانتينو گائونا آراندا" هافبک دفاعي و اهل پاراگوئه مي باشد.
وي در گفت وگو با سايت باشگاه پرسپوليس اينگونه به سوالات مطرح شده پاسخ داده است : 
*  در چه رده هايي و در چه تيم هايي بازي کرده اي؟ 
من عضو تيم ملي نوجوانان و جوانان پاراگوئه بوده ام. در سال 2007 نيز به عضويت تيم بزرگسالان پاراگوئه در آمدم و با اين تيم در برابر تيم هاي ملي فوتبال برزيل، آرژانتين، کره، انگليس و ايرلند به ميدان رفتم. 

 *باشگاه قبلي ات چه باشگاهي بوده است؟ 
من در ليگ برتر فوتبال پاراگوئه و در تيم "سر پورتينو" بازي مي کردم. 

  پست تخصصي ات هافبک است؟ 
بله. پست تخصصي من هافبک دفاعي است. با هر دو پا بازي مي کنم اما پاي تخصصي ام راست است. 

   قبل از ورود به ايران از فوتبال ايران و تيم پرسپوليس شناختي داشتي؟ 
از فوتبال ايران شناخت خاصي نداشتم اما وقتي قرار شد به ايران بيايم درباره ليگ ايران سوال کردم و با تيم هاي پرسپوليس و استقلال آشنايي پيدا کردم. 

 شرايط پرسپوليس را چطور ديدي؟ 
احساس خوبي دارم و در همين روزهاي کمي که اينجا بوده ام رفتار خوبي را از بازيکنان و مربيان تيم پرسپوليس ديدم. يکي از چيزهايي که خيلي خوشحالم کرد برخورد با قطبي بود. او به زبان مادري من (اسپانيولي) کاملا مسلط است و وي را خيلي مودب و مهربان ديدم. 

   شرايط بازي در تيم بزرگي مثل پرسپوليس، شرايط ساده اي نيست، فکر مي کني بتواني در ترکيب اصلي راه پيدا کني؟ 
من براي بازي کردن به ايران آمده ام و کاملا مي دانم که براي قرار گرفتن در ترکيب اصلي کار سختي را پيش رو دارم اما کاملا مطمئن هستم که موفق مي شوم و بازي هاي خوبي را به نمايش مي گذارم. از اين که به پرسپوليس يکي از بزرگترين تيم هاي ايران پيوسته ام خوشحالم و احساس خيلي خوبي دارم. 


  علي کاظمي دبير سازمان ليگ برتر:
 نيم فصل دوم به موقع شروع مي شود 

 علي کاظمي دبير سازمان ليگ برتر درخصوص تعويق زمان آغاز نيم فصل دوم ليگ برتر گفت: در جلسات هيات رييسه سازمان ليگ بحثي در خصوص تعويق زمان آغاز نيم فصل دوم مسابقات ليگ برتر مطرح نشده است. 
وي افزود: تصميم سازمان ليگ برتر فدراسيون فوتبال براين است که طبق اعلام قبلي نيم فصل دوم مسابقات از تاريخ سه شنبه دوم بهمن ماه آغاز شود و تا به امروز بحثي پيرامون تغيير دراين برنامه مطرح نشده است. با اين حال اگر تصميمي جديد دراين باره اتخاذ شود از اختيارما خارج است و از آن بي خبريم.
وي با تاکيد بر اينکه مصوبات جديد هيات رييسه سازمان ليگ فدراسيون فوتبال به کمک تيم هاي ليگ برتري خواهد آمد، درخصوص مفاد 4 بندي آن گفت: با توجه به شرايط نامساعد جوي طي هفته گذشته تيم ها براي عقد قرارداد با بازيکنان مورد نظر خود با مشکل مواجه بودند به همين خاطرمهلت نقل و انتقالات نيم فصل مسابقات ليگ تا تاريخ يکشنبه 30 دي ماه تمديد شد. 
دبيرسازمان برتر در ادامه افزود: اگر تيم ها در اين مدت اقدام به جذب بازيکن کرده و مدارک نفرات جديد خود را به سازمان ليگ ارائه کنند مشمول قانون زمان توقف بين دو تا سه هفته نمي شوند و مي توانند در آغاز نيم فصل دوم از بازيکناني که طي تعطيلات به خدمت در آورده اند استفاده کنند. 
يکي ديگر از مصوبات اخير هيات رييسه سازمان ليگ برتر در خصوص خروج نام بازيکنان مصدوم از فهرست تيم ها بود که کاظمي در اين باره گفت: پيش از اين تيم ها مي توانستند تنها در صورتي که بازيکن شان دچار معلوليت و يا بيماري صعب العلاج شود نامش را از فهرست خود خارج کنند. اما با توجه به تصويب هيات رييسه سازمان ليگ بازيکني که به هر دليل دچار آسيب ديدگي شديد شده و تا 6 ماه توانايي همراهي تيمش را نداشته باشد، باشگاه او مي تواند ضمن ارائه مدارک آن بازيکن به سازمان ليگ برتر تا سقف يک بازيکن به فهرست خود اضافه کند.
وي با تاکيد بر اينکه بازيکن ياد شده مي بايست طي اين مدت تحت قرارداد با باشگاه متبوعش باشد و اجازه انتقال به تيم هاي ديگر را نخواهد داشت، افزود: باشگاه ها موظفند تا زمان آغاز فصل جديد بازيکن آسيب ديده را تحت قرارداد خود داشته باشند. آن بازيکن نيز نمي تواند تا 6 ماه به تيمي ديگر منتقل شود. 
کاظمي پيرامون ديگر مصوبات سازمان ليگ برتر گفت: در بين باشگاه هاي حاضر در مسابقات ليگ برتر هستند باشگاه هاي که پيش از آغاز مسابقات با بازيکني خارجي عقد قرارداد کرده بودند اما بازيکن ياد شده با خروج از کشور ديگر به تمرينات تيمش بازنگشته و در مسابقات نيز به ميدان نرفته است. با اين شرايط باشگاه مورد اشاره از دو جهت متحمل ضرر شده است، نخست اينکه هزينه هاي انتقال اين بازيکن را پرداخت کرده است و با وجود ثبت نام او در فهرست نفرات خود نمي تواند از وجود آن بازيکن در مسابقات استفاده کند. 
وي ادامه داد: سازمان ليگ بر اساس آخرين مصوبه خود به اين باشگاه ها اجازه مي دهد نام آن بازيکن خارجي را از فهرست خود خارج کند و به جاي وي تا سقف يک بازيکن بيافزايد. 
دبير سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در خاتمه تصريح کرد: يکي از مهمترين مشکلات بازيکناني که با تيم هاي حاضر در ليگ برتر قرار بسته بودند اين بود که نمي توانستند طي مدت قرارداد خود با آن باشگاه به تيمي در دسته هاي پايين تر بپيوندند. بر اساس مصوبه جديد هيات رييسه سازمان ليگ اين مشکل برطرف شد تا بازيکناني که مشمول چنين شرايط هستند ادامه فصل فوتبالي خود را در تيمي ديگر پشت سر بگذارند.


 نگاه روز 

بررسي کرسي هاي ايران در مجامع بين المللي ورزش 
74  پست غيرضروري ، و صرف يک ميليارد
و 480 ميليون ريال هزينه اضافي 

حضور نمايندگان ايران در مجامع بين المللي; همواره مقوله اي بوده است که مسوولان ورزشي کشور بر به دست آوردن آن تاکيد داشته اند; اما، اين کرسي ها تا چه اندازه بر توسعه و پيشرفت ورزش کشور تاثيرگذار بوده و تا چه ميزان توانسته از حقوق ايران در ميادين بين المللي دفاع کنند؟ 
به گزارش ايسنا، طبق برآورد انجام شده، از ميان 162 کرسي به دست آمده، کسب 74 کرسي غيرضروري است و رقمي بالغ بر يک ميليارد و 480 ميليون ريال نيز در اين زمينه هزينه اضافي صرف شده است. 
در اين زمينه رضا قراخانلو رييس کميته ملي المپيک معتقد است: "حفظ سمت هاي بين المللي فعلي مستقل از تغييرات مديريتي فدراسيون ها از اهميت زيادي برخوردار است; ولي، عدم برنامه ريزي در راستاي هدفمند کردن نمايندگي هاي ايران در تمامي رده ها و سطوح مجامع بين المللي در آينده مي تواند اين نمايندگي ها را به يک فرآيند ضد منافع ملي تبديل کند. برخورداري از کرسي هاي بين المللي خنثي نه تنها نمي تواند براي ورزش کشور حائز اهميت باشد، بلکه با پيامدهاي مالي و اداري، هزينه هاي ارزي بيهوده اي را نيز بر دستگاه ورزش کشور تحميل مي کند."  وي مي گويد: "کميته ملي المپيک بايد با تعريف حد توقع ورزش کشور از اعضاي ايراني مجامع بين المللي و با ملاحظه اولويت هاي لازم، کرسي هاي بين المللي را طبقه بندي و براساس شرح وظايف و ميزان تاثيرگذاري بر حفظ و ارتقاي منافع ورزش کشور با تمامي امکانات و با استفاده از راهکارهاي مناسب و هماهنگي  با واحدهاي ذيربط در سازمان تربيت بدني کرسي هاي واجد شرايط را حفظ و توسعه دهد." 
وي معتقد است: "کميته ملي المپيک و سازمان تربيت بدني از طبقه بندي کرسي هاي بين المللي برخوردار از شرايط لازم و بررسي اهميت تاثير آنها بر منافع ورزش کشور بايد نسبت به شناسايي نخبگان ورزش که واجد شرايط لازم براي نمايندگي کشور در مجامع بين المللي باشند، اقدام و مشخصات و ويژگي هاي موردنظر را براي احراز کرسي ها تعريف و به فدراسيون هاي کشور توصيه کند." 
بررسي هاي انجام شده در کرسي هاي بين المللي و آسيا نشان مي دهد: "ايران در رده رياست و دبيرکلي فدراسيون هاي بين المللي فاقد عضو است. در اختيار داشتن مجموع 16 کرسي فدراسيون هاي بين المللي در 9 رشته از جمع 28 رشته المپيکي رقم قابل توجهي نيست. ايران در سطح فدراسيون هاي آسيايي در تمام اولويت ها صاحب کرسي است; ولي 45 کرسي فعلي فقط 12 رشته را از مجموع 36 رشته بازي هاي آسيايي دربرمي گيرد که با توجه به موقعيت سياسي، جمعيت و قابليت رقابتي کشور و موفقيت هاي ورزشي به دست آمده در دو دهه اخير رقم بسيار ناچيزي است."  بررسي (SWOT  ) بخشي از مشکلات ورزش کشور را در زمينه کسب کرسي هاي بين المللي مشخص کرده است. 
در بحث نقاط قوت آمده است: "موقعيت سياسي کشور در منطقه در شرايط فعلي، جمعيت و قابليت هاي رقابتي کشور در موقعيت هاي به دست آمده، ارتباطات مناسب با مراجع و دستاوردهاي ورزشي در سطح قاره و جهان، علاقمندي و کارداني وزارت امور خارجه در پيشبرد آن بخش از برنامه که به اين مرز مربوط مي شود و امکانات اداري و مناسب براي ارتقاي کيفيت مکاتبات برنامه ريزي شده با مراجع بين المللي و قاره." 
نقاط ضعف: "محدوديت هاي مالي و عدم استفاده مناسب از هدايا در پيشبرد امور، فقدان شناسايي افراد کليدي در مجامع بين المللي و يا عدم استفاده مناسب از آنها، قابليت هاي ضعيف فردي بعضي نمايندگان در پيشبرد اهداف کشور در مجامع بين المللي، عدم حضور فعال در مجامع بنا به تعريف عميق و گسترده آن و عدم استفاده از ابزارهاي سياسي مناسب." 
فرصت ها: "ظرفيت مسوولان و قابليت تحت تاثير قراردادن مخاطبان در زمان حضور در مجامع، ارتباط نزديک بعضي شخصيت هاي داخلي و اعضاي عالي رتبه کنفدراسيون ها، امضاي قراردادهاي همکاري با کميته هاي ملي المپيک و يا سازمان هاي ورزش منطقه اي و آسيايي و پيشنهاد برگزاري جلسات هيات رييسه يا مجمع عمومي سازمان هاي بين المللي يا پيشنهاد ميزباني رويدادهاي مهم که ايران امکان برگزاري آن را دارد." 
تهديدها: "ناهماهنگي هاي داخلي و بعضا کارشکني افراد يا دستگاه ها براي جلوگيري از موفقيت ها و تلاش بهتر کشورهاي رقيب و پيشرفت فعاليت ها توسط آنان نسبت به کاري که در کشور ما انجام مي گيرد." 


  همبازي جديد مهدوي کيا
 يک برزيلي در اينتراخت فرانکفورت  

 آينتراخت فرانکفورت سزار آلوس دسانتوس ملقب به کايو بازيکن برزيلي را به خدمت گرفت. 
گفتني است که اين بازيکن 21 ساله خط حمله از باشگاه سوسيداد اسپورتيوو پالميراس که يکي از تيم هاي شهر سائوپائولو برزيل به شمار مي رود راهي آينتراخت فرانکفورت شد. 
قرارداد اين بازيکن که گفته مي شود جانشين آلبرت اشترايت بازيکن جدا شده اينتراخت فرانکفورت خواهد شد شش ميليون يورو ارزش و تا سال 2012 اعتبار دارد. 
کايو پس از پيوستن به اينتراخت فرانکفورت گفت:" کمي ناراحت هستم چرا که من در برزيل دوستان بسيار زيادي پيدا کرده بودم، با اين حال قرارداد جديد برايم بسيار خوب است چرا که با اين قرارداد مي توانم به خانواده ام نيز کمک کنم." 
اين بازيکن برزيلي ادامه داد:" دوست دارم در عرصه هاي بين المللي تجربه اندوزي کنم. توانايي ام را نشان دهم و در معرض توجه همگان قرار بگيرم." 
کايو دومين تازه وارد زمستاني اينتراخت پس از مارتين فنين مهاجم جوان تيم ملي چک است.  کايو که در 27 بازي براي تيم پيشين اش يازده گل به ثمر رسانده است در ضربه هاي شروع مجدد يک متخصص به شمار مي آيد. 
او جانشين اشترايت شد که پس از مدت ها گفت وگو سرانجام راهي شالکه شد. 
از اوانگلوس مانسيوس مهاجم يوناني پاناتينايکوس يونان به عنوان سومين تازه وارد اينتراخت در مهلت زمستاني نقل و انتقالات فوتبال اروپا ياد مي شود. 
اين بازيکن 24 ساله دو ميليون يورو ارزش خواهد داشت.  از نائوهيرو تاکاهارا و ميشائيل تورک به عنوان بازيکنان جدا شده اينتراخت در يک ماه گذشته مي توان ياد کرد. 


 كوتاه وخواندني و سوت پايان و دقيقه 90 

 دل بوسکه، دشام و دام ، گزينه هاي سرمربيگري
 تيم ملي 

پس از اينکه کميته انتقالي نام چندين و چند مربي و غيرمربي را براي حضور در ايران رديف کرد ، حالا نوبت فدراسيون فوتبال رسيده تا هر روز نام چند مربي را وارد ليست خود نمايد .
در اين راستا يک منبع آگاه اعلام کرد: سه مربي فرانسوي، آلماني و اسپانيايي برخي گزينه هاي اصلي مربيگري تيم ملي فوتبال ايران هستند. 
به گفته اين مقام آگاه، ويسنته دل بوسکه، کريستوف دام و ديديه دشام از گزينه هاي اصلي سرمربيگري تيم ملي فوتبال هستند، البته فدراسيون پرونده تمام مربياني را که کميته انتقالي با آنها وارد مذاکره شده را نيز بررسي خواهد کرد. 
اين مقام مسوول که نمي خواست نامش فاش شود، ادامه داد: کريستوف دام آلماني به دليل شخصي انگيزه فراواني براي هدايت تيم ملي ايران داشته و قصد دارد توانايي هاي خود را به مسوولان آلماني اثبات کند. 
وي ادامه داد: دشام فرانسوي نيز توانايي هاي بالايي براي هدايت تيم ملي دارد. در صورت موافقت نهايي، مي تواند به فوتبال ايران کمک بسياري کند. 
اين در حالي است که برخي از ويسنته دل بوسکه به عنوان سرمربي آينده تيم ملي اسپانيا نام مي برند. دشام هم پيشنهادهاي کاري خوبي در سطح اول اروپا دارد. دام نيز تا پايان فصل جاري بوندس ليگا با کلن قرارداد دارد. 


آراندا هفدهمين بازيکن خارجي پرسپوليس 

جورج کنستانتينو گائونا آراندا اهل پاراگوئه، رسما به عضويت تيم پرسپوليس در آمد تا در نيم فصل دوم، سرخپوشان را همراهي کند. 
گفتني است که آراندا هفدهمين بازيکن خارجي تاريخ پرسپوليس است که به اين تيم پيوسته است. آلن ويتل و مک لوري دو بازيکن خارجي سرخپوشان پيش از انقلاب بودند و بقيه بازيکنان از سال 1382 به پرسپوليس پيوستند. جالب اينکه دو بازيکن خارجي پرسپوليس با وجود دريافت کامل حق و حقوق خود اصلا براي پرسپوليس بازي نکردند! به هر حال نگاهي داريم به بازيکنان خارجي تيم پرسپوليس:
ويليام جيمز مک لوري (سال 56)، آلن ويتل (سال 56)، عيسي ترائوره (از سال 82)،  ساشا ايليچ (از سال 82)، سامبو جوجي (از سال 83)،  ايليا پرسکي (از سال 83)، يان نيکولوفسکي (از سال 83) اصلا بازي نکرد، کارلوس روبن (از سال 83) اصلا بازي نکرد، کريستوفرره(از سال 83)،  توره آنتونيو(از سال 84)،  رافائل ادرو(از سال 84)،  ژاک الونگ الونگ(از سال 84) ، روبرت ساها(از سال 84)،  صلاح حسن(از سال 85)،  زياد شعبو(ازسال 85) ، طارق جبان(از سال 85)،  جورج آراندا (از سال 86) .
 
احمدرضا عابدزاده دروازه بان سابق تيم ملي :
فوتبال ما مربي باتجربه مي خواهد

احمدرضا عابدزاده کاپيتان و دروازه بان اسبق تيم ملي کشورمان در ارتباط با انتخاب سرمربي براي تيم ملي کشورمان به ايسکانيوز گفت: فوتبال ما مربي مي خواهد که سال هاي تجربه را با خود به يدک بکشد و از مديريت بسيار قوي برخوردار باشد ضمن اينکه مربي تيم ملي بايد شخصي باشد که بعد از هر نتيجه اي جوابگو باشد نه مربي بياوريم که او نيز با خود 30 مربي ديگر بياورد و هر کسي چيزي براي خود بگويد و دچار مشکل شوند.
وي ادامه داد: به نظر من کفاشيان بايد هر چه سريعتر يک مربي با دانش و با تجربه ايراني را براي تيم ملي انتخاب کند تا اين قدر فرصت را از دست ندهيم.
وي با اشاره به مربيان خارجي گفت: فوتبال ما ديگر زماني براي جذب مربي خارجي ندارد چرا که تا يک مربي خارجي بخواهد بازيکنان تيمش را بشناسد، زمان شروع مسابقات رسيده است و آن موقع هم ديگر نمي شود کاري کرد و مطمئنا مشکلات زيادي پيش خواهد آمد.

مرادي، ترکي و ممبيني غايبان داوري در آغاز دور برگشت ليگ برتر 

سه داور بين المللي و سرشناس فوتبال کشور نمي توانند در هفته هجدهم رقابت هاي ليگ برتر قضاوت کنند. 
گفتني است که مسعود مرادي، محسن ترکي و هدايت الله ممبيني امروز براي شرکت در چهارمين سمينار ساليانه  AFC  عازم کوالالامپورمالزي خواهند شد تا در دوره 5 روزه کلاس هاي داوري تئوري و عملي اين کنفدراسيون که طي روزهاي 27 دي لغايت اول بهمن ماه زيرنظر مدرسين داوري  AFC  برگزار خواهد شد ، شرکت کنند.  اين سه داورمطرح فوتبال کشور پس از شرکت دراين دوره ، روز اول بهمن ماه به کشور بازمي گردند و بنا به گفته مسعود عنايت رييس کميته داوران به دليل خستگي سفر قادرنخواهند بود درهفته هجدهم ليگ برتر به قضاوت بپردازند و کميته داوران از وجود اين سه داور باتجربه خود در آغاز دور برگشت ليگ برتر محروم خواهد بود.  سمينارداوران، ناظران، مدرسين و مربيگري فوتبال به مدت 14 روز در کوالالامپور مالزي برگزارخواهد شد که از کشورمان 13 نفر به عنوان داور، ناظر و مدرس در اين سمينارحضور خواهند داشت.
   
هيات رييسه فدراسيون اعلام کرد: 
معرفي سرمربي تيم ملي فوتبال تا هشتم بهمن 

به دنبال آخرين نشست اعضا هيات رييسه فدراسيون فوتبال مقرر شد سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان تا هشتم بهمن ماه پيش از آغاز دور جديد تمرينات اين تيم معرفي شود. 
گفتني است که آخرين نشست هيات رييسه فدراسيون فوتبال بعدازظهر ديروز برگزار شد و اعضا براي انتخاب سرمربي تيم ملي و اعضا کميته تيم هاي ملي به بحث و تبادل نظرپرداختند.
دراين جلسه نيز اعضا براي انتخاب سرمربي تيم ملي به نتيجه گيري خاصي نرسيدند اما با بررسي شرايط موجود اعلام کردند که تا روز هشتم بهمن ماه سال جاري و پيش از آغاز مجدد تمرينات تيم ملي براي رويارويي با سوريه در آغاز مرحله مقدماتي مسابقات فوتبال جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي، سرمربي اين تيم رسما معرفي و آغاز به کار خواهد کرد.  براساس آخرين اعلام هيات رييسه فدراسيون فوتبال منصور ابراهيم زاده تا زمان انتخاب نهايي سرمربي تيم ملي، اين تيم را هدايت خواهد کرد و او را دراين کار ماکار آقاجانيان و نناد نيکوليچ همراهي خواهند کرد. 
 
مخالفت قطبي با انتقال نيکبخت واحدي 

افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در پايان نشست ديروز با جدايي عليرضا نيکبخت واحدي از اين تيم و پيوستن به تيم هاي خارجي مخالفت کرد. 
گفتني است که در خصوص انتقال نيکبخت واحدي، ديروز جلسه اي در دفتر مدير عامل باشگاه پرسپوليس با حضور افشين قطبي، احمدي، عليرضا واحدي نيکبخت و علي اصغر مانوسي فر مدير برنامه هاي نيکبخت تشکيل شد. در اين جلسه که در خصوص پاسخ به پيشنهادهاي واصله از باشگاه هاي خارجي در رابطه با انتقال واحدي نيکبخت تشکيل شد، اين موضوع بطور کامل بررسي  و با وجود پيشنهادهاي بسيار مناسب مالي از سوي تيم هاي خارجي، افشين قطبي مخالفت صريح خود را با اين انتقال اعلام داشت. سرمربي پرسپوليس گفت: عليرضا واحدي نيکبخت به همراه ساير بازيکنان تيم، عزم خود را جهت قهرماني در ليگ برتر و حضور در جام باشگاه هاي آسيا مستحکم تر نموده و باشگاه و کادر فني مخالفت خود را با اين انتقال اعلام مي نمايند. وي در ادامه افزود: ادامه حضور نيکبخت در تيم قطعا قهرماني تيم فوتبال پرسپوليس را محقق تر خواهد نمود. حبيب کاشاني مدير عامل باشگاه پرسپوليس نيز تلاش هاي کليه بازيکنان و کادر فني تيم فوتبال پرسپوليس را ستود و از واحدي نيکبخت نيز تشکر کرد.
   
قنبري ، مربي جديد سپاهاني ها 
بوناچيچ رسما جدا شد 

لوکا بوناچيچ سرمربي کروات تيم سپاهان با حضور در دفتر مدير عامل باشگاه سپاهان اصفهان و فسخ قرارداد، رسما از جمع زرد پوشان جدا شد. 
گفتني است بوناچيچ که چندي پيش در پي سفر به امارات با سران باشگاه النصر امارات به توافق نهايي دست يافت، مجددا به ايران بازگشت و روز گذشته در دفتر مدير عامل سپاهان حاضر شد. 
سرمربي کروات در ديدار با محمدرضا ساکت قرارداد خود با تيم سپاهان را فسخ و رسما اين تيم را ترک کرد.  بنا بر اظهارات مسوولان باشگاه، بعد از جدايي بوناچيچ، کريم قنبري مسووليت سرمربيگري سپاهان را بر عهده خواهد داشت. 

شاه حسيني:  اعتراض کتبي را به شوراي استيناف ارسال خواهيم کرد 

خانواده محمد احمدي سرباز وظيفه نيروي انتظامي که در حادثه فولادشهر از يک چشم نابينا شد به ميزان خسارت اعلام شده  از سوي کميته انضباطي اعتراض شفاهي کرد. 
عبدالرحمن شاه حسيني در گفت وگو با ايسنا، گفت : روز گذشته اعضاي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال براي ابلاغ راي به بيمارستان لبافي نژاد رفتند و پس از ابلاغ راي به خانواده محمد احمدي سرباز وظيفه نيروي انتظامي، آنها به ميزان خسارت اعلام شده اعتراض شفاهي کردند و درخواست تجديد نظر داشتند.  وي افزود: نماينده کميته انضباطي بار ديگر به اين بيمارستان رفت تا در صورت اعتراض کتبي محمد احمدي، اين اعتراض را دريافت و براي بررسي مجدد به شوراي استيناف ارسال خواهيم کرد. 


 عليرضا صفارزاده رييس فدراسيون ورزش هاي پهلواني و زورخانه اي :
ليگ پهلواني و زورخانه اي 12 تيمي مي شود 

عليرضا صفارزاده، رييس فدراسيون ورزش هاي پهلواني و زورخانه اي درخصوص چگونگي برگزاري مسابقات ليگ گفت: با توجه به آثار بسيار مثبت و جهش فني ورزشکاران، تقويت همه جانبه و استمرار ليگ پهلواني و زورخانه اي از جمله سياست هاي فدراسيون در سال آتي است. 
وي افزود : در برنامه ها و سياست گذاري ها جاري فدراسيون، حضور پرقدرت تيم هاي مدعي و اجراي منظم دومين مرحله ليگ زورخانه اي مدنظر است. 
وي ادامه داد : به ابلاغ علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني، مقرر شد که دو باشگاه مردمي پرسپوليس و استقلال از سال آينده در ليگ پهلواني و زورخانه اي تيم داشته باشند و اميدواريم با همت مسوولان اين دو باشگاه فرهنگي شاهد تحقق اين ايده ارزش دار باشيم. 
وي افزود: براي افزايش سطح کمي تيم ها استان تهران، کرمان، يزد، مازندران و همچنين باشگاه پاس براي حضور در ليگ پهلواني و زورخانه اي اعلام آمادگي نموده اند، ضمن اين که کليه تيم هاي حاضر در ليگ اول هم در سال آتي در کنار تيم هاي جديد به رقابت خواهند پرداخت. 
 
حسين کعبي بازيکن سکونشين لستر سيتي  : 
مي خواهم به پرسپوليس کمک کنم 
حسين کعبي بازيکن ايراني تيم لستر سيتي انگليس که فصل بسيار ناموفقي را در فوتبال انگليس پشت سر گذاشته است و هميشه به عنوان يک بازيکن سکونشين نظاره گر بازي هاي اين تيم بوده ، حالا پس از اخراج از اين تيم معتقد است مي تواند به تيم پرسپوليس کمک کند .
وي در اين باره گفت: مي خواهم به پرسپوليس کمک کنم و اين را در توان خود مي بينم. 
وي افزود: نمي دانم که مدير برنامه هايم با کاشاني مديرعامل پرسپوليس صحبت کرده يا خير. اما شنيده ام که اين صحبت انجام شده است. براي اين که بخواهم بگويم در نيم فصل هم در پرسپوليس بازي مي کنم، خيلي زود است. به همين خاطر از همين حالا نمي گويم که به پرسپوليس خواهم رفت. با اين حال مي خواهم به پرسپوليس کمک کنم و اين را در توان خود مي بينم. فکر مي کنم در کمتر از يک هفته ديگر حضور يا عدم حضورم در پرسپوليس قطعي شود. 
وي درباره وضعيت بدني خود گفت: خدا را شکر در بهترين وضعيت هستم. مي توانيد دراين باره از بازيکنان تيم ملي سوال کنيد. من در بازي با قطر هم بازي خوبي انجام دادم و در حال حاضر به طور کامل آماده و سرحال هستم. انگيزه ام نيز بسيار زياد است. دوست دارم براي تيم  ملي بازي کنم. 
کعبي درباره وضعيت تيم ملي گفت: شرايط بسيار خوبي در اردوي تيم ملي حاکم بود. در بازي  با هانزاروستوک تنها يکي، دو بازيکن جز بازيکنان اصلي بودند و ساير بازيکنان هم عملکرد بسيار خوبي داشتند. تيم ملي مقابل قطر هم بسيار خوب بود. با حضور علي کريمي، تيم جان تازه اي گرفت و به خوبي کامل شد. متاسفم از اين که نتوانستيم مقابل تيم قدرتمند مالي که بازيکنان اصلي اش را به همراه داشت بازي کنيم. فکر مي کنم اگر اين بازي انجام مي شد، محک جدي مي خورديم. 
 
بليت هاي مراسم افتتاح و اختتام المپيک پکن عکسدار مي شوند 

در راستاي تشديد امنيت بازي هاي المپيک پکن، از دارندگان بليت مراسم افتتاح و اختتام اين بازي ها خواسته مي شود عکس خود را به مسوولان تحويل دهند تا از فروش بليت ها يا انتقال آنها به شخص ديگري جلوگيري شود. 
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از پکن ، مسوولان برگزاري بازي هاي المپيک در بيانيه اي اعلام کردند: دريافت عکس ها شروع شده و دارندگان بليت تا روز   31 ژانويه فرصت دارند، عکس هاي خود را تحويل دهند. 
عکس ها و مشخصات دارندگان بليت با دارنده آن هنگام ورود افراد به ورزشگاه مطابقت داده مي شود. 
تحويل عکس ها شامل تمامي افرادي که بليت در اختيار دارند اعم از ساکنان چين و خارج از چين مي شود. 
به گفته مسوولان، اين تصميم براي تامين امنيت، جلوگيري از جعل بليت، کنترل احتکار در فروش بليت ها و حفظ حقوق اکثريت خريداران بليت ها اتخاذ شده است. 
بر اساس گزارش هاي منتشره، بليت مراسم افتتاح و اختتام المپيک پکن در ورزشگاه ملي اين شهر موسوم به آشيانه پرنده که قرار است بهار امسال تکميل شود، فروخته مي شود. 
مسوولان در ماه هاي اخير سخت گيري در مورد ساکنان خارجي چين را افزايش داده اند تا معترضين را در جريان برگزاري بازي هاي   17 روزه المپيک از اين کشور دور نگه دارند.  دولت چين مي خواهد از بازي هاي المپيک براي نشان دادن رشد بين المللي خود استفاده کند اما نگران است گروه هاي مختلف از اين بازي ها براي اعتراض به وضعيت سياسي و اجتماعي بهره بگيرند. 
 
سپاهان - پگاه ، در ورزشگاه دستگردي 

تيم فوتبال سپاهان که از سوي کميته انضباطي به 3 ماه محروميت از ميزباني کليه مسابقات محکوم شده است، در ورزشگاه دستگردي تهران به ديدار پگاه گيلان مي رود. 
گفتني است که براساس برنامه تيم فوتبال سپاهان درهفته هجدهم و آغازين نيم فصل دوم مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور مي بايست در ورزشگاه خانگي خود از پگاه گيلان پذيرايي مي کرد اما به دليل محروميتي که از سوي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال براي اين تيم اعمال شده است حق ميزباني اين ديدار را نخواهد داشت. 
بر اين اساس زردپوشان اصفهاني از سوي سازمان ليگ برتر موظف شده اند که بازي هفته آينده خود مقابل پگاه گيلان را در ورزشگاه دستگردي تهران برگزار کنند، البته هنوز مشخص نيست که شوراي استيناف فدراسيون فوتبال چه روزي تشکيل جلسه خواهد داد تا در خصوص راي صادره از سوي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در قبال باشگاه سپاهان تصميم گيري کند. 
تيم فوتبال سپاهان به دنبال بروز حوادثي در جريان ديدار مقابل پرسپوليس تهران از سوي کميته انضباطي 3 ماه از ميزباني کليه مسابقات محروم و ضمن کسر 5 امتياز از مجموع امتيازات کسب شده اين تيم در مسابقات ليگ برتر به پرداخت جرايمي مبالغ بر 70 ميليون تومان محکوم شد. 
  
مهدي محمد نبي دبير فدراسيون فوتبال : 
براي بازي با اسپانيا بحث مالي نشده است

مهدي محمد نبي دبير فدراسيون فوتبال ايران تاکيد کرد که براي انجام ديدار دوستانه با اسپانيا، هيچ بحث مالي انجام نشده است. 
وي به ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي اشاره کرد و گفت: براي انجام بازي مقابل اسپانيا، پيشنهاد رسمي به مسوولان فدراسيونشان داديم و آنها رسما موافقت کردند. 
وي افزود: نکته مهم که همان موافقت اوليه است، از سوي اسپانيايي ها انجام شده و در صورت توافق هاي نهايي، تاريخ انجام 2 مسابقه مشخص خواهد شد. 
دبير فدراسيون عنوان کرد: تا کنون براي انجام 2 مسابقه، بحث مالي با مسوولان اسپانيا نداشته ايم. مذاکرات مقدماتي به خوبي انجام شده و منتظر پاسخ آنها هستيم. 
نبي گفت: همراه دوستانمان در امارات تلاش مضاعفي را در اين زمينه آغاز کرده ايم. با کمک آنها اميدواريم اسپانيا براي انجام ديدار دوستانه راهي تهران شود. 
وي درباره ديدارهاي تدارکاتي آينده تيم ملي تاکيد کرد: به دليل لغو مسابقه با مالي، تيم ملي دهم بهمن با کاستاريکا ديدار مي کند. روز سوم خرداد ماه سال آينده با مالي مسابقه مان را برگزار خواهيم کرد. 
نبي اظهار داشت: برنامه ريزي براي ديدارهاي بعدي تيم ملي به تصميم نهايي هيات رييسه و تکميل اعضاي کادر فني بستگي دارد. 

  
 صعود زمستانه کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامي
 
صعود زمستانه کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامي واحد ورامين - پيشوا به مناسبت گراميداشت ربع قرن فعاليت و تلاش دانشگاه آزاد اسلامي انجام شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ورامين ، گروه کوهنوردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ورامين - پيشوا به مناسبت گراميداشت ربع قرن فعاليت و تلاش دانشگاه آزاد اسلامي با اشعار اتحاد ملي و انسجام اسلامي موفق به اين صعود شدند. اين صعود که از جبهه شمالي دماوند انجام پذيرفت با توجه به شرايط جوي در نوع خود کم نظير و يا بي نظير مي باشد . تيم کوهنوردي اين واحد متشکل از علي افشاري ، حجت محرابي ، علي اصغر سليماني به سرپرستي مهندس شفاعتي موفق به انجام اين مهم شدند.
 
برگزاري مسابقات پينگ پنگ و فوتسال در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد

پنجمين دوره مسابقات پينگ پنگ و فوتسال جام خوابگاه پسران دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد در سالن پورياي ولي اين دانشگاه برگزار شد.
در مسابقات پينگ پنگ که با حضور 12 نفر از دانشجويان ساکن خوابگاه و به صورت دو حذفي برگزار گرديد محمد رضايي ، صادق صابري و محمد جواد صدوقي به ترتيب حائز رتبه هاي اول تا سوم اين دوره از مسابقات شدند.
همچنين در پنجمين دوره از مسابقات فوتسال جام خوابگاه که با شرکت 10 تيم ورزشي از روز بيست و سوم آبان ماه و به صورت دو حذفي آغاز شد; پس از برگزاري 14 بازي در دور مقدماتي تيم هاي ياران و پرسپوليس از گروه (الف) و تيم هاي کلما کره و گرجيان از گروه (ب) به دور نيمه نهايي راه يافتند که در اين مرحله تيم هاي ياران و کلماکره با پيروزي بر تيم هاي گرجيان و پرسپوليس راهي فينال اين دوره از مسابقات شدند و در بازي پاياني تيم کلماکره در ضربات پنالتي تيم ياران را شکست داد و قهرماني اين دوره از مسابقات را از آن خود کرد .
شايان ذکر است در اولين دوره از مسابقات شطرنج جام خوابگاه نيز که با شرکت جمعي از دانشجويان برگزار شد ، رضا خنار صنمي حائز مقام اول شد ، عباس توکلي دوم شد و ميلاد يارمحمدي مقام سوم اين دوره از مسابقات را از آن خود کرد.
 
مسابقات فوتسال در دانشگاه آزاد اسلامي رودهن

رودهن - خبرنگار آفرينش
مسابقات فوتسال تيم هاي کارکنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن به پايان رسيد .
به گزارش خبرنگار آفرينش; در اين دوره از مسابقات که با همکاري بسيج کارکنان رودهن برگزار شد 12 تيم از کارکنان و اعضاي هيات علمي در سالن تربيت بدني مجتمع دانشگاهي با يکديگر به رقابت پرداختند .
در پايان اين مسابقات تيم حراست دانشگاه با اعضاي (حسين رمضاني ، محمد علي خان زاده، پرويز افکاري ، رضا نگهبان ، شمسعلي مومن پور ، حسين نگهبان ، حق رضا عيوضي ، علي نگهبان) و با سرپرستي پاشا عليپور مدير حراست اين واحد و مربيگري سيدصالح مرادي مقام اول را از آن خود نمود و تيم هاي پژوهش و نقليه دانشگاه به ترتيب مقام دوم و سوم را به خود اختصاص دادند و کاپ اخلاق اين دوره از مسابقات به تيم مدارس سما» رودهن تعلق گرفت .

پلي آف بسکتبال از پنجم بهمن

مرحله پلي آف مسابقات بسکتبال ليگ برتر و دسته اول باشگاه هاي کشور به طور همزمان از پنجم بهمن ماه آغاز خواهد شد. 
طبق اعلام اوليه کميته مسابقات فدراسيون بسکتبال قرار بود مرحله پلي اف رقابت هاي ليگ دسته اول از 25 دي ماه آغاز شود اما به دليل تعويق برخي از بازي هاي، مرحله پلي آف اين رقابت ها  با 10 روز تاخير از 5 بهمن ماه و همزمان با مرحله پلي آف مسابقات ليگ برتر آغاز خواهد شد. 
درمرحله نخست پلي آف رقابت هاي بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور 4 تيم بالاي جدول (مهرام، صباباتري، ذوب آهن، کاوه) استراحت مي کنند. در اين مرحله تيم پنجم با دوازدهم، ششم با يازدهم، هفتم با دهم و هشتم با نهم جدول رده بندي به صورت دو از سه بازي مي کنند. 4 تيم برتر اين بازي ها در مرحله دوم پلي آف ليگ برتر با 4 تيم اول جدول ديدار مي کنند.

مسابقات بين المللي پينگ پنگ اسلووني
پينگ پنگ بازان ايران در مصاف با بزرگان 

قرعه کشي رقابت هاي پينگ پنگ اوپن اسلووني در محل برگزاري اين مسابقات انجام شد. 
گفتني است که مسابقات پينگ پنگ اوپن اسلووني با شرکت 173 بازيکن در رده بزرگسالان، 64 بازيکن در رده سني زير 21 سال (اميد) و 86 تيم از 41 کشورجهان در رده دوبل (بخش مردان) آغاز شد. 
بر اين اساس و در رده سني بزرگسالان افشين نوروزي در گروه 7 با بازيکن ايتاليايي ديدار کرد و امروز به مصاف نماينده کشور روماني مي رود. در گروه 9 محمدرضا اخلاق پسند رو در روي حريف رومانيايي خود قرار گرفت و امروز با پينگ پنگ بازي از چين تايپه ديدار مي کند. 
نوشاد عالميان در گروه 33 و سيد مسعود يعقوبي در گروه 40 پس از ديدار با بازيکنان فرانسوي به ترتيب مقابل نمايندگان کشورهاي اتريش و ولز قرار مي گيرند. در گروه 44 نيز زمان ملا رودرروي حريفاني از کرواسي و جمهوري چک قرار گرفت. در پايان رقابت هاي مرحله مقدماتي رده بزرگسالان از هر گروه يک نفر راهي دور دوم مي شود.
در رقابت هاي رده سني زير 21 سال (اميد) نوشاد عالميان  با پينگ پنگ بازان هلند و اتريش در گروه يک ديدار مي کند و مسعود يعقوبي نيزدر گروه 10 اين مسابقات با نمايندگان صربستان و مجارستان همگروه شده است. بازي هاي اين رده سني از امروز آغاز مي شود. 
در رقابت هاي بخش دوبل افشين نوروزي و زمان ملا در تيم اول و مسعود يعقوبي و نوشاد عالميان در قالب تيم دوم ايران با تيم هايي از ايتاليا بازي مي کنند. زمان بازي هاي بخش دوبل هنوز اعلام نشده است. 
تيم ملي پينگ پنگ کشورمان در قالب 5 بازيکن و يک مربي در مسابقات پينگ پنگ اوپن اسلووني شرکت کرده است. عارف احمدي فر يکي از پينگ پنگ بازان ملي پوش کشورمان است که به دليل حاضر نشدن رواديد از اعزام به اين رقابت ها باز ماند. 
پيکارهاي پينگ پنگ اوپن اسلووني تا 29 دي ادامه دارد. 

مراسم توديع رييس سازمان ليگ فوتبال برگزار شد 

مراسم معارفه و توديع رييس جديد و سابق سازمان ليگ ديروز در محل فدراسيون فوتبال برگزار شد.
گفتني است که رضا افتخاري، رييس سابق سازمان ليگ اختيارات خود را به عزيز محمدي، نايب رييس دوم جديد فدراسيون تفويض خواهد کرد.  انتخابات فدراسيون 16 دي ماه برگزار شد که پس از انتخاب علي کفاشيان به عنوان رييس، عزيز محمدي به عنوان نايب رييس دوم انتخاب شد. از اين پس، برنامه ريزي و اداره ليگ برتر بر عهده محمدي است. 

انصراف تيم ملي فوتسال از سفر به آذربايجان

ملي پوشان فوتسال کشورمان به دليل همکاري نکردن سفارت جمهوري آذربايجان براي صدور رواديد از سفر به اين کشور و شرکت در تورنمنت فوتسال باکو انصراف دادند. 
گفتني است که قرار بود تيم ملي فوتسال ايران براي شرکت در تورنمنت چهارجانبه فوتسال آذربايجان تهران را به مقصد باکو ترک کند اما به دليل همکاري نکردن سفارت جمهوري آذربايجان در صدور رواديد براي سفر به اين کشور مسوولان کميته فوتسال از سفر به باکو خودداري کردند. 
تلاش براي اخذ رواديد سفر به جمهوري آذربايجان ازهفته گذشته آغاز شده بود و طي هماهنگي هاي به عمل آمده بايد تا روز يکشبنه مقدمات اين سفر فراهم مي آمد اما مسوولان سفارت آذربايجان در تهران توجه لازم را در اين زمينه مبذول نداشتند تا کميته فوتسال با وجود اصرارمسوولان برگزاري تورنمنت فوتسال آذربايجان قيد سفر به اين کشور را بزنند. 


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته