جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/01 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3020

استاندار يزد
در بخش زارچ توانمندي هاي فراواني وجود دارد


ايران زمين و گل گشت


  استاندار يزد
 در بخش زارچ توانمندي هاي فراواني وجود دارد  

يزد- خبرنگار افرينش
جلسه شوراي اداري بخش زارچ به رياست استاندار يزد و با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات بخشداري زارچ تشکيل شد . در اين نشست که چند تن از مديران دستگاههاي اجرايي استان نيز حضور داشتند استاندار يزد در سخنراني اظهار داشت : در زارچ توانمندي هاي فراواني وجود دارد که عمده آن داشتن نيروي انساني متدين دلسوز نخبه خلاق و فرهيخته است .
محمد رضا فلاح زاده گفت : خدمات مردم زارچ قبل از انقلاب اسلامي و نيز دوران دفاع مقدس بر
کسي پوشيده نيست به گونه اي که 120 شهيد 170 جانباز و 13 آزاده به انقلاب اسلامي هديه نموده اند. وي افزود : اين منطقه در زمينه هاي مختلف حرف براي گفتن دارد و تعدادي از فرزندان اين خطه در وزارتخانه ها و خارج از کشور مشغول خدمت هستند .
استاندار يزد موقعيت بخش زارچ را از نظر زير ساختها و قرار گرفتن در کنار راه آهن و جاده مواصلاتي تهران - بندرعباس و کرمان - چابهار خوب توصيف کرد وي با تاکيد بر لزوم رسيدگي بيشتر مسئولين شهرستان يزد به بخش زارچ توصيه کرد جلسه اي باحضور معاون برنامه ريزي استانداري, فرماندار يزد , بخشدار و شهردار زارچ و کار گزوه شهرکهاي صنعتي استان تشکيل گردد و در جهت استفاده زارچ از مزاياي شهرک هاي صنعتي تصميم گيري شود .
ف
لاح زاده ساخت يک باب کتابخانه در اين بخش را با توجه به فرسوده شدن ساختمان فعلي ضروري خواند و گفت : دستگاههاي ذيربط در اين زمينه همکاري و مساعدت داشته باشند . وي با تاکيد بر لزوم رعايت قوانين و مقررات در انجام کارها از معاون عمراني استانداري خواست طي جلسه اي با حضور مديران دستگاههاي مربوطه نسبت به رفع مشکل مسکن جوانان با در نظر گرفتن فضاي سبز منازل تصميم گيري و اقدام نمايند .
استاندار يزد همچنين مشکل کمبود آب در مناطق مختلف استان و لزوم استفاده از روشهاي نوين آبياري به منظور صرفه جوئي در مصرف آب را يادآور شد و گفت : شرکت آب منطقه اي يزد با کار کارشناسي علمي آب مورد نياز باغات و مزارع موجود زارچ را تامين کند .
در اين جلسه امام جمعه زارچ مسئوليت در نظام اسلامي را يک وظيفه و تکليف دانست . حجه الاسلام دهقان نيري با اشاره به اينکه بانوان نيمي از جمعيت زارچ را تشکيل مي دهند .
خواستار افزايش امکانات ورزشي و احداث سالن سرپوشيده براي اين قشر از جامعه شد وي همچنين بر رفع مشکلات زيست محيطي , احياي قنات زارچ روشن شدن وضعبت بخشي از جمعيت اين بخش از نظر شهري و روستائي شد.
بخشدار زارچ هم جمعيت اين بخش را 16 هزار نفر اعلام کرد و گفت : در حال حاضر 24 اداره در زارچ نمايندگي دارند طبايي افزود : در سال 84 تاکنون حدود 30 پروژه در زارچ اجرا شده يا در دست اجرا مي باشد . وي با اشاره به سرريز جمعيت شهر يزد در زارچ خواستار توجه بيشتر مسئولين استان به اين بخش شد تعمير و مرمت تعدادي از واحدهاي مسکوني , تسريع در اجراي پروژه هاي ورودي سرچشمه زارچ , پيگيري احداث ساختمان آموزش و پرورش و مهد قران زارچ , اتمام پروژه گلزار شهدا در باغ رضوان و مهديه سرچشمه , اختصاص يک دستگاه اتوبوس 2 دستگاه ميني بوس و تحويل يک دستگاه لودر و يک دستگاه کمپرسي به شهرداري زارچ از جمله مصوبات اين جلسه بود .


 ايران زمين و گل گشت  


  رئيس جمهور در جمع خانواده هاي شهدا و ايثار گران قم :
مردم قم به دليل عشق به اهل بيت (ع) در دنيا اثر گذار هستند

قم - خبرنگار آفرينش
رئيس جمهور در ادامه دومين  سفر خود و هيات دولت به قم عصرروز 5 شنبه درديدار با خانواده هاي شهدا ايثارگران  و جانبازان گفت: اگر مردم قم امروز در دنيا اثر گذار هستند به دليل عشق مردم اين شهر به اهل بيت پيامبر است. دکتر محمود احمدي نژاد قم را پرچمدار و پيشتاز انقلاب دانست و افزود:خانواده هاي شهدا آزادگان و جانبازان نيز در صف اول اين پيشتازي هستند و اگر ديدار با ايثارگران نبود خستگي  اين سفر در تن ما مي ماند.وي به دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره و عنوان کرد: ملت ايران با دست خالي و تنها در مقابل همه عالم ايستادگي کرد و عظمتي که امروز در ايران ديده مي شود حاصل مجاهدت ايثار گران است. رئيس جمهور خاطر نشان کرد: دنيا امروز وارد مرحله جديدي شده و افول استکبار جهاني آغاز شده است و در آينده نزديک اين بساط ام الفساد قرن از جهان بر چيده خواهد شد.احمدي نژاد با اشاره به حمله امريکا به عراق گفت: دشمن سرمايه گذاري صد ها ميلياردي کرد تا بين مردم ما و  ديگر ملت ها فاصله ايجاد کند.وي ادامه داد: امريکا با هدف جلوگيري از نشر نور ولايت و صدور انقلاب در جهان به عراق لشکر کشي کرد و مردم عراق را دست آويز دادند و پشت اين نقاب به ملت ما حمله کردند. رئيس جمهور راه امامان را راه سعادت داشت و عنوان کرد: نقطه کمال بشري آنجايي است که انسان بر همه شئونات زندگي اجتماعي حاکم شود و انسان خودش را با امام معصوم (ع) تنظيم کند.وي تنها راه کمال انسان را خط ولايت و امامت دانست و خاطرنشان کرد: در دنيا غير از حقيقت امامت هيچ زيبايي و کمالي وجود ندارد و آن هايي که خارج اين دايره هستند مرده اند.احمدي نژاد ابراز داشت: مشکلات در داخل کشور است که به سرعت بر طرف خواهد شد ملت ايران ملت قدرتمندي است و براي مشکلات غلبه خواهد کرد.                     

شناسايي 32 هزار هنرمند و صنعتگر فعال در کشور

اروميه- خبرنگار آفرينش
در اجراي طرح جامع شناسائي هنر مندان و صنعتگران فعال در زمينه هنر هاي سنتي و صنايع دستي کشور تا کنون 32 هزار هنر مند و صنعت گر شناخته شده است.مدير کل حفظ وا حياي هنر هاي سنتي و صنايع دستي کشور در سلماس با اعلام اين مطلب گفت:علاوه بر اين هنر مندان و صنعت گران 2 هزارو 300 کارگاه صنايع دستي هم در سراسر کشور شناسائي و پروانه کارگاهي دريافت کردند.يحيي رحمتي, با اعلام اينکه اطلاعات جمع آوري شده در طرح جامع شناسائي هنر مندان و صنعت گران فعال در زمينه هنر هاي سنتي و صنايع دستي در بانک جامع اطلاعاتي سازمان هنر هاي سنتي و صنايع دستي ثبت شده است گفت:انتظار داريم با ادامه طرح جامع شناسائي هنر مندان و صنعت گران هنر هاي سنتي و صنايع دستي کشور تا پايان سال 800 هزار هنرمند و صنعتگر و 10 هزار کارگاه توليدي ديگر شناسائي و اطلاعات آنها در بانک جامع اطلاعاتي ثبت شود .اجراي طرح جامع شناسائي هنر مندان و صنعت گران هنر هاي سنتي و صنايع دستي کشور از مهر ماه سال گذشته آغاز شده است.

اعتبارات اجراي 213 طرح عمراني نيمه تمام در خوي اختصاص يافت

اروميه- خبرنگار آفرينش
براي اجراي طرح هاي عمراني شهرستان خوي در سال جاري بيش از 221 ميليارد ريال اعتباراختصاص يافت. فرماندار خوي در جلسه کميته برنامه ريزي وتوسعه اين شهرستان با اعلام اين خبرگفت:اين اعتبار براي اجراي 213 طرح عمراني جديد ،نيمه تمام ومستمر هزينه خواهد شد.محمد لوگفت :حمل ونقل،مسکن ،عمران شهري و آموزش از جمله طرح هايي هستند که به ترتيب بيشترين ميزان اعتبارات عمراني شهرستان خوي را به خود اختصاص داده اند.وي افزود :از اين ميزان اعتبار امسال 11 ميلياردو 500 ميليون ريال براي تکميل زير ساخت هاي شهرک صنعتي و ايجاد نواحي صنعتي جديد و 6 ميلياردو 500 ميليون ريال هم برا ي تکميل سد کلوانج صرف ميشود. ساده دل, کارشناس ساز مان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان غربي هم در اين جلسه مجموع اعتبارات عمراني استان رابيش از 24 هزار ميليارد ريال اعلام کرد وگفت:از اين ميزان تا کنون 19 هزار ميليارد ريال در سطح استان توزيع شده است.

توليد و عرضه 1427000 اصله نهال شناسنامه دار در سال 86 در کردستان

کردستان - خبرنگار آفرينش
مهندس کمال الدين رشادت معاون فني اجرائي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان گفت : مساحت باغات استان در مجموع 30000 هکتار مي باشد که در سال 86 اين بخش با اجراي 22 پروژه با اعتبار 25 ميليارد ريال توانسته با بار مطالعاتي و کارشناسي مثبت پروژه هاي خود را به نحو مطلوب به انجام برساند از جمله توليد و عرضه 1427000 اصله نهال شناسنامه دار 8 - نهالستان با مساحت 28 هکتار - توليد 475000 نشا» توت فرنگي و احداث 700 هکتار باغ جديد و احداث ايستگاه پمپاژ در اراضي شيب دار با 760 ميليون تومان اعتبار احداث مجتمع گلخانه اي - احيا» و اصلاح و احداث باغات
مهندس رشادت در خاتمه گفت معاونت فني اجرائي سازمان در سال 92 - 86 پروژه ملي و استاني را با اعتباري بالغ بر 66 ميليارد ريال در بخش باغباني ( 22 پروژه ) آب و خاک ( 46 پروژه ) زراعت ( 17 پروژه ) حفظ نباتات ( 7 پروژه ) و 10 طرح ملي به انجام و به اتمام برساند .

وداع نشا» گوجه فرنگي از خزانه هاي طارم
زنجان- خبرنگار آفرينش
رسول سلگي مدير جهاد کشاورزي شهرستان طارم گفت: با مساعد  شدن هوا کار انتقال نشا» گوجه فرنگي از خزانه به زمين اصلي آغاز و زمان کاشت گوجه فرنگي در اين شهرستان شروع شد. وي افزود: با توجه به قيمت مناسب محصول توليدي در سال گذشته پيش بيني مي گردد که در حدود 2200 هکتار اراضي اين شهرستان زير کشت اين محصول رفته و محصول توليدي نيز به مقدار 66000 تن برسد. که علاوه بر تامين نياز استان زنجان به استانهاي همجوار نيز صادر مي گردد. وي خاطر نشان کرد که محصول گوجه فرنگي توليدي اين شهرستان به دليل شرايط آب و هوايي مناسب منطقه از کيفيت بسيار بالايي برخوردار بوده و اکثرا به مصرف تازه خوري رسيده و مقاديري نيز در صنايع تبديلي مصرف مي گردد. زمان برداشت اين محصول از تيرماه شروع و تا شهريور ماه ادامه دارد.

جواني خود را در رودهن حلق آويز کرد
 
رودهن - خبرنگار آفرينش:
جواني 31 ساله که از چند سال قبل اعتياد به مواد مخدر از نوع کراک داشت صبح امروز خود را در منزل پدرش واقع در رودهن به دار آويخت.به گزارش خبرنگار آفرينش، به گفته مادر اين جوان، شب گذشته که من در خانه دخترم دعوت بودم که پسرم طي تماسي با من و خواهرش از خود کشي خود خبر داده بود ولي متاسفانه حرف آن را نگرفته بوديم که صبح امروز هنگام برگشت از خانه دخترم جنازه حلق آويز شده پسرم را از ساختمان منزل خود مشاهده کردم. بنابر اين گزارش، جسد اين جوان پس از بررسي توسط آگاهي نيروي انتظامي به پزشک قانوني انتقال يافت.


کارشناس ارشد مهندسي نفت :
حفاري با لوله هاي جداري , زمان و هزينه حفاري را کاهش داد

اهواز - خبرنگار آفرينش
يک کارشناس ارشد مهندسي نفت گفت : حفاري با لوله هاي جداري , زمان و هزينه مرتبط با حفاري را کاهش مي دهد . منصور نصري بابائي که از کارشناسان شرکت پترو پارس است افزود : عمليات حفاري يکي از بخش هاي پر هزينه صنعت نفت است و شرکت هاي بزرگ نفتي تمام سعي خود را به کار مي گيرند تا عمليات حفاري در شرايط ايمن و با صرف حداقل هزينه انجام شود . وي اضافه کرد : اين شرکتها براي رسيدن به اين هدف در تلاش هستند تا از روش ها و فناوري هايي استفاده کننده تا زمان و هزينه ها به حداقل برسد . وي ادامه داد : يکي از روش هاي مورد استفاده در همسويي با هدف پيش گفته : روش حفاري با لوله هاي جداري است که توانائي حفاري در چاه ها و مقاطع مشکل دار را بالا برده و هزينه حفاري و تکميل چاه را در مجموع کاهش مي دهد . اين کارشناس صنعت نفت گفت : پارامتري هاي اقتصادي , تجاري و کاربردهاي علمي ثابت کرده که اين شيوه منافع و مزاياي قابل قبول تري را به لحاظ کاهش هزينه ها , کاهش زمان و حل مشکلات حفاري نسبت به روش رايج کنوني داراست . وي با اشاره به روش هاي حفاري با لوله هاي جداري افزود : در اين شيوه لوله هاي جداري به جاي لوله هاي حفاري به کار گرفته مي شود و پس از حفاري هر مقطع بدون وقفه قابل ملاحظه اي پشت لوله هاي جداري سيمانکاري مي شود .

نصب اولين تابلوي نمايش کيفيت هوا در منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي ماهشهر

اهواز - خبرنگار آفرينش
به گزارش روابط عمومي منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي ماهشهر اين سازمان به منظور پايش کمي و کيفي هواي محيط پيرامون در منطقه , اقدام به خريد و نصب يک ايستگاه ثابت کنترل کيفيت هوا در محل واحد محيط زيست کرده است . به کمک اين ايستگاه و يک ايستگاه سيار ديگر که قابليت انتقال به نقاط مختلف منطقه را دارد , آلاينده هاي هواي منطقه از قبيل ذرات معلق به قطر کمتر از 10 ميکرومتر , مونوکسيد کربن , دي اکسيد گوگرد , اکسيدهاي ازت , ازون و مواد آلي فرار ( شامل بنزن , اتيل بنزن , تولوئن , اورتو , متا و پارازايلين ) توسط آنالايزرهاي مربوطه اندازه گيري مي شوند . علاوه بر آن , ايستگاه هواشناسي جهت اندازه گيري درجه حرارت , فشار پارامترويک , درصد رطوبت , جهت باد و سرعت باد , ميزان تشعشع و بارندگي در هر دو ايستگاه ثابت و سيار مستقر شده است و اطلاعات دريافتي توسط يک بانک نرم افزاري نگهداري مي شود . به کمک اين تجهيزات امکان نمونه برداري و اندازه گيري بصورت Line - On  فراهم مي باشد . در همين راستا و به منظور اطلاع رساني شفاف و ارتباط مستقيم با مردم منطقه ,بويژه کارکنان زحمت کش ,  يک تابلوي نمايش کيفيت هوا براي اولين بار در ورودي سايت 4 منطقه نصب و راه اندازي شد . اين تابلو با نمايش غلظت آلاينده هاي هوا و اعلام شخص کيفيت هوا در سه محدوده مجاز , زيان آور و خطرناک که به تفکيک رنگ آبي , زرد و قرمز مشخص شده است , وضعيت هواي منطقه را به اطلاع عموم مردم مي رساند .
اداره محيط زيست سازمان منطقه ويژه طرح خريد و نصب 2 تابلوي ديگر نمايشگر وضعيت هواي منطقه را در سال 87 در دست اجرا» دارد .

با کاهش مصرف الکترود گرافيتي :
يک ميليارد تومان صرفه جوئي در فولاد مبارکه حاصل شد

اصفهان - خبرنگار آفرينش
غلامرضا ترابي تکنسين فرايند فولاد سازي و ريخته گري مداوم با اعلام اين خبر گفت : مصرف کل الکترود در ناحيه فولاد سازي و مشخصا در کوره هاي قوس الکتريکي و کوره هاي پاتيلي در سال 1386 برابر 2 کيلو و 370 گرم به ازاي هر تن فولاد مذاب تحويل به ريخته گري بوده است که در مقايسه با سال 1385 که مصرف آن 2 کيلو و 430 گرم به ازاي هر تن فولاد مذاب تحويلي به ريخته گري بوده معادل 60 گرم به ازاي هر تن فولاد مذاب تحويل به ريخته گري کاهش يافته است که با توجه به ارزش دلاري الکترودهاي گرافيتي اين ميزان صرفه جوئي حاصل شده است .
وي افزايش روند توليد در ناحيه فولادسازي را عامل مهمي در کاهش مصرف الکترود خواند و افزود : علاوه بر عوامل مذکور تعويض و دمونتاژ الکترود که باعث تثبيت در مصرف الکترودهاي گرافيتي مي گردد . بخش عمده اي از اين کاهش مصرف نيز به دليل ندارک الکترودهاي با کيفيت پايين تر براي درهاي خروجي سرباره در کوره هاي قوس الکتريکي بوده است که باعث جلوگيري از مصرف الکترودهاي با کيفيت بالاي کوره هاي قوس الکتريکي براي اين منظور شده است .
غلامرضا ترابي در ادامه گفت : در سال 1385 تعداد 206 عدد الکترود با کيفيت عالي براي درهاي خروجي سرباره از کوره هاي قوس الکتريکي استفاده شده است که در سال 86 فقط 32 عدد الکترود براي اين منظور مصرف شده و ما بقي آن از الکترودهايي با کيفيت پائين مخصوص اين امر استفاده شده که موجب صرفه جوئي به مبلغ 1 ميليارد و 334 ميليون تومان شده است .

ارسال بيش از 4/8 ميليون تن محصولات فولاد مبارکه به مقصد مشتريان

اصفهان - خبرنگار آفرينش
مهندس احمد رضا پيش خوان مدير برنامه ريزي و کنترل توليد از ارسال بيش از 4/8 ميليون تن انواع محصولات فولاد مبارکه به مقصد مشتريان خبر داد و گفت : طي سال گذشته بيش از 4/8 ميليون تن انواع محصولات توليدي به بازارهاي داخلي و خارجي ارسال شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ميزان 5 درصد رشد داشته است .وي افزود : از اين مقدار سهم بازار داخل با افزايش 15 درصدي به بيش از 4/1 ميليون تن رسيد ضمن اينکه در اسفندماه 86 با ارسال 400 هزار تن محصول که حدود 95 درصد آن به بازار داخل بوده , رکود جديدي در زمينه حمل محصول در مقايسه با ماه مشابه سالهاي قبل حاصل شده است .مدير برنامه ريزي و کنترل توليد در ادامه گفت : برنامه حمل محصولات در فروردين ماه جاري به ميزان 431 هزار تن مي باشد.

کشف پارچه و چاي قاچاق از سه دستگاه اتوبوس در زنجان
زنجان- خبرنگار آفرينش
 ماموران پليس آگاهي زنجان همچون سال گذشته با اجراي طرح تشديد مبارزه با قاچاق کالا اقدامات گسترده خود را آغاز کرده نموده اند. بنابراين گزارش با تلاش اين ماموران وگشت زني در محورهاي مواصلاتي استان به صورت محسوس و غير محسوس، شب گذشته به سه دستگاه اتوبوس مسافربري مشکوک و پس از متوقف نمودن خودروها در بازرسي دقيق از داخل آنها موفق به کشف تعداد 19 طاقه پارچه و 20 کارتن چاي خارجي قاچاق شدند.
کشف يک تن کابل برق مسروقه در زنجان
  همچنين  ماموران پاسگاه قره بلاغ شهرستان ابهر روز گذشته در ساعت 30:10 صبح در حين گشت زني در جاده روستاي سرخه ديزج به يکدستگاه خودرو مزدا که در حال حمل کابل و سيم بود مشکوک و به راننده دستور ايست صادر کردند. بنابراين گزارش با تلاش ماموران خودرو متوقف و در بررسي دقيق پليس مقدار يک تن کابل برق و کابل مخابرات بريده شده و سوخته کشف، و راننده جهت تحقيقات تکميلي تحويل پليس آگاهي گرديد. همچنين تعداد 20 بسته 12 تائي سم نابود کننده قارچ از يک مغازه در روستاي مورستانه شهرستان طارم به سرقت برده و ماموران پاسگاه چورزق با حضور در محل تحقيقات خود را آغاز و با بررسي سرنخ هاي موجود سارق را شناسائي و متهم را در منزل خود دستگير کردند. گفتني است متهم در بازجوئي پليس به سرقت اعتراف کرد.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته